• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • اطلاعیه کانون آوادرموردخیمه شب بازی جدید مجاهدین دربرلین

  سازمان مجاهدین خلق و رهبر آن مریم رجوی سعی می کنند خودشان را شبیه یک دولتمدار با نمای دموکراتیک نشان بدهند. ترک برداشتن همه گوشه های این نما حاکی از این حقیقت است که تفاوت آشکاری مابین ادعاهای رسمی وروابط داخلی وایدئولوژی وجودارد

  اطلاعیه کانون آوادرموردخیمه شب بازی جدید مجاهدین دربرلین

  کانون آوا ـ 28 فوریه 2015  ـ ترجمه از متن آلمانی 

  سایت  iranzukunft.org” وابسته به انجمن پوششی مجاهدین در آلمان بنام “اتحادیه جوامع ایرانی در آلمان”        Verband Iranischer Gesellschaften Deutschland (VIGD) اخیرا اعلامیه ای درج کرده که در آن این اتحادیه ظاهرا در تاریخ 7 مارس 2015 جلسه ای تحت شعار “برای تحمل و برابری – علیه اصول گرایی و زن ستیزی” دربرلین برگزار می کند. در صفحه فیس بوک این سایت هم این اعلامیه درج شده و افرادی نیز آمادگی خودرا برای شرکت در این جلسه اعلام کرده اند.

  لازم به ذکر است که انجمنهای پوششی مجاهدین کارهای اجرایی این سازمان در خارج کشور نظیر اجاره سالن برای مراسم، سازماندهی و استخدام سیاهی لشکر وحمل ونقل افراد غیرایرانی رابعهده دارند و معمولا چند صباحی بعد از چند کارخلاف ازبین می روند.

  این “اتحادیه” نوظهور هم هنوز نیامده ادعامی کند که نمایندگی جوامع مختلف ایرانیان در 16 ایالت آلمان را بعهده دارد در حالیکه این ادعایی بیش نیست.

  در حال حاضر دوانجمن ” جامعه ایرانیان در آلمان” Iranische Gemeinde in Deutschland e.V.  و “انجمن ایران وآلمان” Deutsch-Iranische Gesellschaft e.V.“.  در این کشوروجوددارند. هردو این انجمن ها دارای صفحه اینترنتی مشخص با منشاء معین- Impressum- هستند که پیوند به دیگر انجمنهای ایرانی در آلمان دارند در حالیکه درمورد “اتحادیه جوامع ایرانی در آلمان”این موضوع صدق نمی کند. هیچکدام از انجمنهای موجود اصولا هیچگونه اطلاعی از این “اتحادیه” ندارند و ظاهرا این “اتحادیه” هیچگونه تماسی با ایرانیان خارج کشوربغیراز هواداران مجاهدین ندارد.

  درنگاهی نزدیک به سایت اینترنتی “اتحادیه” متوجه می شویم که بخش – Impressum– دراین سایت وجودندارد و در بخش ارتباط با سایت هم فقط یک جدول با یک آدرس ایمیلی وجودارد. جستجوی لیست لینک های دیگر انجمنهای ایرانی نیز در این سایت بی فایده است.درحالیکه “اتحادیه” خودش را مجموعه ای از انجمنهای ایرانی در آلمان معرفی می کند.

  سایت “اتحادیه” را دنبال می کنیم.  در بخش “درباره ما” Über Uns با متن آلمانی نیم بند دم خروس وابستگی به سازمان مجاهدین آشکارمی شود:

  اعضا و فعالان اتحادیه از سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران حمایت و پشتیبانی نموده ….”

  ازطرف دیگرنام این “اتحادیه” هم با نام سایتش نمی خواند. در لوگوی سایت نام “اتحادیه جوامع ایرانی در آلمان” „Verband Iranischer Gesellschaften Deutschland (VIGD)“.کاملا واضح بچشم می خورد در حالیکه در بخش  “درباره ما” Über Unsمشخصا از “اتحادیه انجمنهای ایرانی در آلمان” „Verband der iranischenGemeinden in Deutschland“صحبت می کند و در انتهای متن نیز مدیر این “اتحادیه” سنگ تمام می گذارد و بانام جدیدی امضاء می کند:

  Vorsitzender der Union der iranischen Gemeinden in Deutschland – Hamid Moasser

  میبینید که چه آش شلم شوربایی این “اتحادیه” هست که حتی روی نام خودش هم اتحاد ندارد.

  جالب اینجاست که در نگاهی کوتاه به سایتاین “اتحادیه” خواننده در می یابد که مطالب آن صددرصد از تبلیغات ومطالب سازمان مجاهدین پرشده است و”اتحادیه” یک انجمن پوششی مجاهدین بیش نیست.

  این “اتحادیه” دراکتبر ۲۰۱۳ نیز مراسمی در برلین برپا کرد که  در سایت های زنجیره ای مجاهدین تحت عنوان “گردهمایی بزرگ ایرانی ها و آلمانی ها در برلین” درج شد. گزارش این مراسم در سایت (شورای ملی مقاومت) همراه با عکس های چشمگیر نشان دهنده آن بود که این مراسم مانند مراسم سالیانه در پاریس، مشخصا یک رویداد تبلیغاتی سازمان مجاهدین می باشد.

  ما از همه انجمنهای ایرانی موجود در آلمان دررابطه با شرکت آنها در این مراسم پرسش نمودیم ولی هیچکدام از آنان نه اطلاعی از این مراسم داشتند و نه حتی دعوت شده بودند.

  آیا مراسم اعلام شده برای ۷ مارس ۲۰۱۵ نیز فقط وفقط شوی تبلیغاتی سازمان مجاهدین می باشد؟

  البته نشانه های دیگری نیزوجوددارند که نشان می دهند که موضوع این مراسم توده های مردم نیستند و حتی گفتگوی آزاد  در باره “مدارا و برابری” هم در ان نمی گنجد.

  هرچند که در صفحه فیس بوکی که به همین منظور درست شده اطلاعات مهمی نظیر محل مراسم، ساعت انجام آن و نام سخنرانان هم بچشم نمی خورد.پرسش کانون آوا از برگزارکنندگان در این رابطه تابحال بی جواب مانده است.

  در سایت “اتحادیه” نیز که برگزارکننده این مراسم می باشد، اطلاعات بالا دیده نمی شوند. این شبهه وجوددارد که برگزارکنندگان می خواهند مانند – مراسم پاریس – از ورود مهمانان ناخواسته، مثل منتقدان و جداشدگان سازمان مجاهدین خلق جلوگیری کنند؟

  هواداران فعال مجاهدین در حال حاضر نیروهای خودرا برای شرکت در این مراسم بسیج می کنند. انجمن “جوانان دموکراتیک ایرانی در شمال آلمان” در صفحه فیس بوک اعلام کرده اند که اتوبوس هایی را جهت انتقال افراد از هامبورگ به برلین آماده کرده اند.

  اینطوربه نظر می رسد که این مراسم بسیار منحصر به فرد توسط هواداران سازمان مجاهدین خلق برای هواداران این سازمان برگزارمی شود.

  پدیده “تحمل” در سازمان مجاهدین

  برچسب بی مسمای “تحمل” و “برابری” که اصلا به سازمان مجاهدین نمی چسبد.

  سازمان مجاهدین هیچ انتقادی از رهبری خود را تحمل نمی کند. این سازمان تحمل هیچگونه عقیده ای را خارج ازایدئولوژی خود ندارد. این سازمان هیچگونه رابطه ای را مابین اعضای خودتحمل نمی کند. این سازمان هرگونه تماس اعضا با خانواده هایشان را تحمل نمی کند.

  برابری” زنان در سازمان مجاهدین خلق تنها توسط “رئیس جمهور انتخابی درتبعید” مریم رجوی تظاهرمی شود. سازمان مجاهدین می خواهد آگاهانه با این نمایش مخالفت خودش را با جمهوری اسلامی نشان دهد. تقریبا تمامی پست های رهبری در سازمان مجاهدین خلق توسط زنان اشغال شده است. ولی این به این معنا نیست که زنان و مردان برابرند.

  درحقیقت سازمان مجاهدین عمدا اشغال این پست ها را توسط مردان ممنوع کرده تا اتوماتیک توسط زنان اشغال بشوند. در نتیجه سهم زنان در پست های مدیریتی بطور مصنوعی زیاد شده که در نگاه اول ممکن است برابری و تحمل بنظربیاید اما دقیقا برعکس است.

  درپشت پرده چه می گذرد؟

  سازمان مجاهدین خلق و رهبر آن مریم رجوی سعی می کنند خودشان را شبیه یک دولتمدار با نمای دموکراتیک نشان بدهند. ترک برداشتن همه گوشه های این نما حاکی از این حقیقت است که تفاوت آشکاری مابین ادعاهای رسمی وروابط داخلی وایدئولوژی وجودارد.

  در اساسنامه “اتحادیه” که در سایت آن درج گردیده از مواضع شورای ملی مقاومت در برابری جنسیتی حمایت کرده است.  بخصوص در اصل 4 می خوانیم:

  “زنان حق انتخاب لباس خودرادارند. قانون حجاب اجباری باید لغو شود.”

  سئوال اینجاست: آیا زنان در سازمان مجاهدین خلق واقعا میتوانند لباس خودراانتخاب کنند؟ پس این تصاویرزنان در اردوگاه اشرف یا کمپ لیبرتی در لباس خاکی با روسری قرمز یا سبزازکجاهستند؟ چرا سازمان مجاهدین خلق اجبار می کند که در همه مراسم ها همه شرکت کنندگان باید تی شرت و یا جلیقه با تصاویری از مسعود و مریم رجوی بتن کنند؟

  در فیسبوک صفحه ای وجودارد که درآن تعداد زیادی از زنان ایرانی عکسهای بدون حجاب خودرا بعنوان اعتراض به حجاب اجباری باتوجه به خطر جریمه، درآن درج می کنند. چرا سازمان مجاهدین خلق و مریم رجوی ازاین اعتراض در داخل ایران پشتیبانی نمی کنند؟ چرا هیچ تصویری از خانم رجوی بدون حجاب وجود ندارد؟

  در همین اساسنامه مربوط به مواضع شورای ملی مقاومت اصل 7 می خوانیم:

  “زنان باید حق آزاد و برابر نسبت به انتخاب همسر داشته باشند و آزادانه تصمیم برای ازدواج یا طلاق بگیرند. علاوه براین باید حق تربیت فرزندان خودرا داشته باشند.”

  سئوال:

  چرا در میان تقریبا 3000 پناهندگان از اردوگاه لیبرتی حتی یک زن و شوهر هم پیدانمی شود؟

  چرا در کمپ اشرف درگذشته ودر کمپ لیبرتی درحال حاضر اثری از بچه نیست؟

  چرا خانواده در سازمان مجاهدین وجودندارد؟

  آیا زنان در طول انقلاب ایدئولوژیک در سازمان مجاهدین خلق که همه اعضای آن مجبور به طلاق شدند و مادران از فرزندان خود جداگردیدند تا بتوانند تمام وقت در اختیار رهبری وتشکیلات باشند، انتخاب آزاد داشتند؟

  سازمان مجاهدین و “رئیس جمهور” خانم رجوی ابتدا باید ادعاهای خود در مورد حقوق بشر و حقوق زنان را، ، قبل از صدور به کشوربزرگ ایران، در درون سازمان خود جاری کنند.

  بنابراین می توان فقط امیدواربود که در 7 مارس افراد کمی گول تبلیغات توخالی مجاهدین را خورده و خودشان را به گاری “تحمل” و “برابری” مجاهدین ببندند هرچند که این مراسم ها از یکطرف خوان گسترده ایست برای سیاست بازان ورشکسته اروپایی و آمریکایی و اخیرا آفریقایی با دستمزدهای آنچنانی و پذیرایی آل اینکلوسیو و از طرف دیگر بستر مناسبی ست برای سربازگیری ازپناهچویان سوری وعراقی.

  کانون آوا – آلمان

  28فوریه 2015 – 9 اسفند 1393

  جهت ملاحظه کامل اطلاعیه و همچنین متن آلمانی بصورت  PDF  لطفا – اینجا –  کلیک کنید

  مطالب مرتبط :

  گفتگوی فیروزمند با سبحانی: از جولیانی و مریم رجوی تا مرگ کلاهی و …

  اما رهبر فرقه مجاهدین در این شو مضحک  دم از دموکراسی میزد و از عدالت و برابری صحبت میکرد اما  نکته اینجاست ، کسی که در درون مناسبات فرقه نمی‌توانند عدالت و برابری را برقرار کند چگونه می خواهند ایران فردا را با برابری و دموکراسی گلستان کند؟  لازم به یاد آوریست که هم اکنون نزدیک به دو هزار نفر در یک کمپ  بسته قرار دارند که اجازه ... مطلب کامل

  محمد حسین سبحانی: عملیات “فروغ جاویدان” ، غروب یک توهم

  اگر بخواهم این بحث را به پایان ببرم، باید به چند درس تاریخی از انجام عملیات فروغ جاویدان به دست سازمان مجاهدین خلق اشاره کنم که می تواند هم برای جامعه، هم برای اپوزیسیون و هم برای اعضای باقیمانده در سازمان مجاهدین مفید باشد. چون بعید می دانم که رهبران سازمان مجاهدین در پی کسب تجربه و یا به کارگیری تجربیات گذشته باشند. درس هایی که با ... مطلب کامل

  انفجار عظیم در بیروت؛ تا کنون۱۰۰ کشته، حدود ۴ هزار زخمی و عزای عمومی

  یک روز پس از دو انفجار مهیب در منطقه بندری بیروت در شامگاه سه‌شنبه ۱۴ مرداد (چهارم اوت) مقامات لبنانی انبار کردن ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم (کود شیمیایی) را علت انفجار اعلام کردند. میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان در توییتی نوشت انباشتن حجم عظیمی از این همه مواد قابل انفجار آن هم بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی قابل قبول نیست. حسن دیاب، نخست وزیر لبنان نیز در سخنرانی خود پس ... مطلب کامل

  انفجار عظیم در بیروت؛ تا کنون۱۰۰ کشته، حدود ۴ هزار زخمی و عزای عمومی

  زمانی که خاتمی رئیس جمهور نظام شد رجوی در یک تحلیل سیاسی می گفت که این نظام سه سره شده و سرنگونی خیلی نزدیک است و الان دکل سرنگونی را من دیدم و این بحث  ماه ها طول کشید و باز هم تکرار نوارنشست هفت روزه و نشستهای کوچکتر و بحثها بیهوده که افراد را سرگرم کنند. حال  از ان تاریخ 22 سال می گذرد باید از این ... مطلب کامل

  انفجار عظیم در بیروت؛ تا کنون۱۰۰ کشته، حدود ۴ هزار زخمی و عزای عمومی

  ما نفهمیدیم که چه رازورمزی دراین تحرکات خانواده ها وجود دارد که ضمن اینکه رژیم رابرپا نگه میدارد، باند رجوی را اینهمه بیچاره وپرخاشگر میکند؟ ما فقط ملاقات میخواهیم وبرقراری تماس تلفنی و میدانیم که رژیم دستآوردی ازاین کار ما ندارد و بجای آن، فرقه ی رجوی سراسیمه میشود! چه بلایی بر سرفرزندان ما آورده اید که اینهمه تلاش برای جلوگیری از یک ملاقات ساده بعمل میآورید؟... مطلب کامل

  مهدی خوشحال: شب های پر هیاهو

  در این سریال طنز، شیوه کار کردن، غذا خوردن، استراحت کردن، ازدواج، دعوا، زورگیری، ادبیات گفتاری، بازی، جنگ و همه و همه مختص به خود است و با دیگر نقاط جهان فرق دارد. در همان اوایل سریال که یک روزنامه نگار معترض و منتقد، از تهران به روستای برره تبعید می شود و اسمش کیانوش است و با خانواده شیر فرهاد وصلت می کند یکی از روزها ... مطلب کامل

  مهدی خوشحال: شب های پر هیاهو

  با اوج گرفتن تظاهرات ضددولتی؛ خرم آباد که پلیس کافی نداشته و بعلت بافت طایفه ای جمعیت شهرپلیس محلی نمی توانست آن شدت عمل لازم برای کنترل شهر را داشته و خیلی از افراد پلیس هم بعلت آشنا یی و ... از سرکوب لازم خودداری می کردند رئیس پلیس هم میدانست که اگر کسی کشته شود بحث طایفه مطرح می شود  و با یک خانواده تنها سروکار ندارد ... مطلب کامل

  برنامه پیشنهادی حزب دمکرات آمریکا برای انتخابات: بازگشت به برجام و دوری از تغییر حکومت‌ ایران

  ایران و شش قدرت جهانی در تیرماه سال ۱۳۹۲ به توافقی درباره حل‌وفصل برنامه هسته‌ای تهران و لغو تحریم‌های آن دست یافتند اما دونالد ترامپ که منتقد سرسخت نوع توافق حاصل‌شده با ایران است کشورش را از برجام خارج کرده. در بخش دیگری از متن پیش‌نویس برنامه دمکرات‌ها آمده است: «ما معتقدیم که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) همچنان بهترین وسیله برای ... مطلب کامل

  برنامه پیشنهادی حزب دمکرات آمریکا برای انتخابات: بازگشت به برجام و دوری از تغییر حکومت‌ ایران

  من درحین اماده شدن بودم که هوشنگ دودکانی صدایم زد و گفت کارت دارن وقتی گفتم کی کار دارد گفتند اف ام کل که دیدم اسدلله مثنی جلوی درب ایستاده رفتم سوار ماشین شدم که بااسدلله به محل مقر اف کل برویم  که دیدم به مسیر دیگری میرود سوال کردم که اینجا نیست گفت نه جابجا شدند و یک کار کوچکی با تو دارند که با خودم گفتم حتما در رابطه با رفتن به داخل ایران است که بخواهم از اعضای خانواده ام را بیاورم که در ذهنم داشتم حرفها را مرور میکردم که رسیدیم به مقر خالی لکشر ۶۰ که وقتی از ماشین پیاده شدم یک نفر بیشتر انجا بیرون نبود و وارد اولین اتاق شدم دیدم خواهری در کار نیست یک نفر که اسم او یادم نیست در اتاق بود که اسدلله به من گفت بشین بعد ان نفر یک برگه را جلوی من گذاشت و گفت این را بخوان و امضا بکن وقتی خواندم چشمم چهارتا شد گفتم... خاطرات غلامرضا شکری از زندان سازمان مجاهدین خلق : روزهای سیاه غلامرضا شکری ، تیرانا ـ سایت نجات یافتگان از مجاهدین خلق در آلبانی ـ ایران آزادی ـ 21.07.2020 لینک به منبع روزهای سیاه ، زندانی که هیچ وقت باور نمیکردم بله در قسمت اول تا انجای رفتیم که به روز موعود رسیدیم در اواسط دیماه بود روز پنج شنبه در نزدیکی محل ورودی اف ... مطلب کامل

  میانجیگری احتمالی کاظمی میان ایران و عربستان بعد از سفر ظریف به بغداد

  تا کنون ایران و عراق به طور رسمی درباره میانجیگری احتمالی کاظمی بین تهران و ریاض، که مهم‌ترین رقیبان منطقه‌ای به شمار می‌روند و روابط پرتنشی دارند، اعلام موضع نکرده‌اند. به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد جواد ظریف پس از ورود به بغداد ضمن تشریح برنامه‌های سفر خود تاکید کرده که سفرش به عراق از قبل "هماهنگ شده بود". ظاهرا هدف از این تاکید بی‌ارتباط نشان دادن این سفر ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.