• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • سیروس غضنفری:در نکوهش حملات ناجوانمردانه به مسعود تقی پوریان

  آیا این نشان گر آن نیست که شما از تمام بچه ها یک نامه گرفتید وآن را با آن نامه ها ترساندید تا درکنار شما باشد چناکه از سال ۶۹ الی ۸۲ به نفرات گفتید که اگر کسی می خواهد برود اول ۳ سال در اشرف زندانی شود تا بعداز آن به خاطر ورود غیر قانونی به دولت عراق تحویل می دادید .این تهدیدها از یاد شما رفته است که همیشه برای ترساندن نفرات هر تلاش را کردید امروز هم برای آن دسته که در لیبرتی اسیر هستند افسانه می یبافید؟

  در نکوهش حملات ناجوانمردانه به مسعود تقی پوریان

  ۱۱ اسفند ۱۳۹۳
  سیروس غضنفری ــ 03 مارس 2015   چند روز پیش دریکی از سایت های فرقه رجوی مطلبی را خواندم که علیه دوست رها شده مان آقای مسعود تقی پوریان بود.

  من از خواندن آن متاثر شدم چون ایشان را در قرارگاه ۶ کمپ اشرف دیده بودم ودرست آن موقع بود که همه را به پراکندگی می بردند و از بچه های تازه وارد هم به قرارگاه ما داده بودند که درشام جمعی در سالن قرارگاه ۶ با اینها وازجمله مسعود تقی پوریان که نام مستعار ایشان اگردرست یادم باشد مهدی بود، آشنا شدم.

  اگر چه رده تشکیلاتی یکسانی نداشتیم اما چون تعدادی از بچه های ما مسئول آنها ( تقی پوریان و هم رده هایش) بود، درنشست ها تناقضات آنها را هم بیان می کردند به هر حال کم وبیش در وضعیت تازه آمده ها وتقی پوریان قرار می گرفتیم.

  یادم است که مدتی ایشان تحت مسولیت دوست مان آقای فرید فلاحی بود که من واین فرد دوست صمیمی هم بودیم .

  در میادین مین باهم بودیم وبه خاطررعایت ضعیف بودن چشم ایشان تلاش می کردم که من درجلو باشم برای باز کردن اما بعد ایشان را از کنار ما بردند ویک شب درماموریت پایش روی مین رفت که اگر این اتفاق نمی افتاد، الان شاید رها شده بود .

  مسعود تقی پوریان

  ایشان یک روز به من گفت سازمان از یک طرف می گوید نیرو آوردم از طرف می گوید مواظب باشید اکثریت اینها نفوذی هستند من کنچکاوشدم که بیشتر از این داستان بدانم سوال کردم اگر اینطوری است چرا آنها را به یگان ها دادند؟

  گفت ایراد من هم به سازمان همین است.

  مدتی بعد ایشان را عوض کردند و باقر کشاورز را گذاشتند وچون با باقر هم چفت بودم یک روز سوال کردم وضعیت آنها ( تازه آمده ها مثل تقی پوریان ) چطور است گفت خوب است ولی انقلاب را قبول ندارند وسر آن در جنگ هستند واز طرفی مشکل این است که سازمان به اینها گفته است که شما حدوداً سه ماه در اشرف می مانید بعداز آن شما را به خارجه می بریم وپناهندگی می گیریم.

  یک روز خانم سودابه مرا صدا کرد وگفت می خواهم شما را از یگان مهندسی بیرون بیاورم و تعدادی از این بچه های تازه آمده را به شما وصل کنم چون آنها با شما خیلی چفت هستند وحرف های تو را قبول دارند.

  من به ایشان گفتم خواهر ، آنها دو تضاد بزرگ را دارند یکی فریب به گفته خودشان ودیگر انقلاب. چون سازمان به آنها گفته است سه ماه در داخل کمپ اشرف خواهند ماند وآنها همیشه این درخواست را ازسازمان دارند وبنابراین رابطه زدن با آنها خیلی مشکل خواهد شد وتضاد دوم سر طلاق است اگر چه آنها قبول کردند که مشکلی سر طلاق ندارد وبجای آن تضاد اول را آتو کردند.

  من همان روز آن مسئولیت را رد کرده وگفتم من دریگان خود راحتم اگر لطف دارید در آنجا باشم وایشان گفت شما راحت باشید وهر چه بلا به سر سازمان می آورد ازطرف چند تازه وارد است.

  من بعداز آمدن پیش آقای فرید رفتم داستان را گفتم وایشان هم حرف مرا قبول کرد که با آنها دوستانه باشیم ومن از آن سوال کردم سازمان یک بار شما وامیر رحیمی را برد وگفت چون از زندان آمدید شما نفوذی هستید درجریان سال ۷۳ به ما هم بودند شما به ماموریت رفتید وما هم کل حسودی کردیم وشما …

  اگر اینها نفوذی بودند باید کاری می کردند تا حالا دیده نشده است موقع صحبت یک اشعه می داد که آن را من نمی بینم وجدا از این اگر سازمان راست می گویید چرا هر هفته خاله او ( اشرف آوری) را به دیدن اش می آورند ومی خواهند برای درس دادن به مدرسه معرفی کنند ومن با او صحبت کردم وایشان گفت من قبلاً درزندان بودم وخانواده هم اکثریت زندان رفته هستند وپسر خاله اش ودختر خاله اش را هم در عملیات فروغ ازدست داده است .

  به نظر من ایشان به خاطر اینکه دوست دارد با خانواده اش تماس بگیرید وخیلی هم وابسته به پسرش است ، اینها براحتی از این ضعف او استفاده کرده وبه ایشان فشار می آورند.

  چند روز پیش شنیدم ایشان را برادر جواد صدا کرده وخواهر موسی خیابانی هم در آن نشست بوده است وبه ایشان گفتند که اگر برای مصاحبه بروی برگردی تلاش خواهیم کرد تو را به خارجه بفرستیم ویا خانواده ات را از ایران خارج می کنیم وایشان هم بعداً به آنها تعهد داده است که بمدت ۵سال درکنار سازمان باشد .

  من درجریان کامل کار ایشان بودم والان هم ایشان یکی از کنارکان یک شرکت در تبریز می باشد . چند روز پیش هم برای سالگرد مراسم پدراش به مجلس رفتم وآنجا دیدم وگاهاً هم می بینم برای من این سوال پیش آمد که چرا سازمان بطور هستریک وار به او حمله کرده است آیا این نشانگر قدرت سازمان است یا اینکه در سراشیب سقوط است که مجدداً به رها شده ها حمله ور شده است آیا ایشان با انداختن یک عکس با آقای رحمیی در ائل گولی تبریز، یک شبه مزدور شده است؟

  گماشته ی آقای مسعود رجوی: این دست پا زدن شما از شکست است یا از پیروزی؟

  اگر از شکست است که گفته اید که هر موقع دیدید شکست می خورید اول جدا شده ها را میکشید والان هم شما دارید این کار را تمرین میکنید وثابت میکنید که شکست خورده اید !

  اگر غیر از این است بیان فرمایئد که ما از حرف های شما برداشت بالا راداریم.

  مسعود تقی پوریان ومسعود های دیگر الان ده سال است که در ایران زندگی می کنند واگر ایدئولوژی شما یک ایدئولوژی قابل تغییر بود ایشان به کنار شما آمده بود .

  بگذارید این را هم بگویم که هر کس هم فرستاده بود ایشان دردست شما اسیر بود.

  پس چرا نتوانستید ایشان که یک زمان میلیشای شما بوده وبعداً در گرفتن کنسوگری آمریکا درتبریز با شما بود وبعداً به زندان رفته است و۴ نفر عزیز خود را در راه شما داده است وزمانی مادراش سرپل شما بود درراه راست تان نگه دارید؟

  رضا اکبری نسب

  جعفر فرج پور

  در اثبات اینکه این نوع سم پاشی ها کار اول شما نیست به سرنوشت آقای جعفر فرج پور اندبیلی صاحب عکس بالا ( سمت راست)، توجه میکنیم:

  اوهم آن موقع از ترس شکنجه گفته بود که من نفوذی هستم وبعد از جدا شدن از سازمان ایشان درعراق ازدواج کرد والان دوفرزند دارد که اگر ایشان نفوذی بود همان موقع به ایران می آمد نه اینکه سالها بماند وازدواج کند.

  ایشان یک کارگر برق کار است که امروز دیدم ایشان را هم نفوذی خطاب کرده اید.

  من درمورد خیلی ها که بازهم اسیر شما هستند، میتوانم حرف های افشاگرانه بزنم که بخاطر حفظ راحتی آنها فعلا نمیزنم.

  میبنید که دیدار مسعود تقی پوریان با آقای رحمیی نجات یافته ازدست سازمان ، دیداری تفریحی و سه نفره بوده است.

  مگر هر کس آقای رحمیی را دیدار می کند وعکس یادگاری با او می گیرد مزدور است؟

  شاخص شما این است که هر کس با ما نیست علیه ما است واین نشانگر این است که شما یک فرقه اید که چتر بزرگ نمایی اپوزیسیون به سر خود گرفته اید.

  گناه مسعود تقی پوریان این بوده که آمده با این همرزم سابق خود ویک اسیر نجات یافته ملاقات کرده است!

  خود تقی پوریان آن موقع گفت که امروز به خاطر رفتن به مصاحبه وزارت خارجه آمریکا به سازمان تعهد دادم که من را هم ببرند وترس داشتم که اینها مرا به مصاحبه نبرند .

  ایشان به مصاحبه رفت ودیگر به قرارگاه بازنگشت وسازمان اعلام کرده ایشان را به خاطر نفوذی اخراج کردیم !

  من این سوال را دارم ؟ چرا اول کار اورا اخراج نکردید وعضو ارتش آزادی خطاب کرده وبه او اعتماد کرده بود به پراکندگی بردید؟

  اواگر نفوذی بود در ایام بمباران هم فرار می کرد ویک سال هم اضافه در کمپ اشرف نمی ماند تا با مصاحبه وزارت خارجه جدا شود وریل قانونی را طی کند.

  آیا این نشان گر آن نیست که شما از تمام بچه ها یک نامه گرفتید وآن را با آن نامه ها ترساندید تا درکنار شما باشد چناکه از سال ۶۹ الی ۸۲ به نفرات گفتید که اگر کسی می خواهد برود اول ۳ سال در اشرف زندانی شود تا بعداز آن به خاطر ورود غیر قانونی به دولت عراق تحویل می دادید .این تهدیدها از یاد شما رفته است که همیشه برای ترساندن نفرات هر تلاش را کردید امروز هم برای آن دسته که در لیبرتی اسیر هستند افسانه می یبافید؟

  در آلبانی برای اینکه نفرات را از جدا شدن منع کنید بین آنها نفوذی گذاشتید که همبستگی آنها را از هم بپاشند . آیا آنها نیروی آینده شما خواهند بود؟ به گمانم که نه!

  اگر خود را به فراموش کاری نزنید، سالها پیش شخصا درحضور مسئولین ام دراشرف گفته بودم که بگذارید درب باز باشد وهر کس خواست راحت برود ولی شما گفتید ما با بستن در آنها را مجاهد می کنیم.

  اگر مجاهد شدن با فشار است وشاید یک مقطع جواب می داد، امروز آن زمان نیست که درکمپ اشرف بودید ودولت صدام از شما حمایت میکرد.

  منبع : ایران اینترلینک

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.