• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ایران اینترلینک:موش “فرقه رجوی” در “آش ضد ایرانی” تعدادی پارلمانتر …

  موش “فرقه رجوی” در “آش ضد ایرانی” تعدادی پارلمانتر، نامه تبلیغاتی شان را از حیز انتفاع انداخت

  ایران اینترلینک به نقل از دویچه وله و خبرگزاری فارس، دوم ژوئن ۲۰۱۵:…  نمایندگان اتحادیه اروپا همچنین از ایران خواسته‌اند تا به تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در راستای برنامه هسته‌ای این کشور پای‌بند باشند. وضعیت اعضای “سازمان مجاهدین خلق” نیز که اکنون در کمپ لیبرتی در عراق ساکن هستند، موضوع دیگری است که در این بیانیه به آن اشاره شده است. این نمایندگان خواستار حفاظت این …

  انعکاس خبری نامه ای که تعدادی از پارلمانتر اروپایی همزما با مذاکرات اتمی منتشر کرده اند،  در دیوچه وله آلمان و خبرگزاری فارس ایران:

  دویچه وله، دوم ژوئن ۲۰۱۵:
  لینک به منبع

  محکومیت نقض حقوق بشر در ایران از سوی نمایندگان اتحادیه اروپا

  گروهی از نمایندگان اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای از ایران خواستند تا به نقض گسترده حقوق بشر پایان دهد. آنها همچنین از تهران خواستند تا امکان دسترسی کامل بازرسان آژانس به تأسیسات نظامی خود را فراهم آورد.

  ۲۲۰ نماینده اتحادیه اروپا با امضای بیانیه‌ای نقض حقوق بشر در ایران را به شدت محکوم کردند. در این بیانیه از جمهوری اسلامی خواسته شده تا به “اجرای مجازات اعدام پایان دهد، زندانیان سیاسی را آزاد کند‌، به سرکوب زنان خاتمه دهد و حقوق و آزادی‌های فردی تمام شهروندان ایران را محترم شمارد.”

  در این بیانیه ایران به عنوان “قلب بحران” در منطقه خاورمیانه و “نه بخشی از راه حل” توصیف شده و آمده است که برای ریشه‌کن کردن هر گونه بنیادگرایی و افراط گرایی در منطقه باید به “نفوذ و دخالت” ایران پایان داد.

  جمهوری اسلامی از حکومت بشار اسد در سوریه و شورشیان شیعه حوثی در یمن حمایت مالی و نظامی می‌کند. این امر با انتقادات شدید کشورهای منطقه از جمله ترکیه و عربستان سعودی روبروست.

  مقامات سعودی اخیرا در جریان اجلاس شورای همکاری خلیج فارس نسبت به اقدامات ایران در منطقه هشدار دادند و از آن‌ها به عنوان تهدیدی برای خاورمیانه یاد کردند.

  این گروه از نمایندگان اتحادیه اروپا در بیانیه خود همچنین از یک طرح جایگزین که توسط مریم رجوی، یکی از سران سازمان مجاهدین خلق، برای “تغییر دمکراتیک در ایران” پیشنهاد شده حمایت اعلام کرده‌اند.

  “ایران باید پاسخگو باشد”

  مذکرات هسته‌ای میان کشورهای ۱+۵ و ایران از دیگر مواردی بوده که در این بیانیه به آن اشاره شده است. امضاکنندگان تأکید کرده‌اند که ایران باید “به تمامی پرسش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پاسخ دهد و امکان دسترسی کامل بازرسان این سازمان به تمامی سایت‌های نظامی و غیرنظامی، اعلام شده یا نشده، را فراهم آورد.”

  موضوع بازدید از سایت‌های نظامی ایران در حال حاضر یکی از موارد مهم مورد اختلاف میان جمهوری اسلامی از یک سو و آمریکا، بریتانیا، روسیه، چین، فرانسه و آلمان، از دیگر سو به شمار می‌رود.

  مقامات ایران می‌گویند اجازه بازدید از تاسیسات نظامی را تحت هیچ ‌شرایطی به بازرسان آژانس نخواهند داد.

  آژانس اما در مقابل تأکید می‌کند که ایران در چارچوب توافق مشترک در لوزان اجرای پروتکل الحاقی را پذیرفته و طبق این پروتکل بازرسان آژانس این حق را دارند که از تأسیسات نظامی این کشور بازدید کنند.

  نمایندگان اتحادیه اروپا همچنین از ایران خواسته‌اند تا به تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در راستای برنامه هسته‌ای این کشور پای‌بند باشند.

  اشاره به وضعیت کمپ لیبرتی

  وضعیت اعضای “سازمان مجاهدین خلق” نیز که اکنون در کمپ لیبرتی در عراق ساکن هستند، موضوع دیگری است که در این بیانیه به آن اشاره شده است.

  این نمایندگان خواستار حفاظت این افراد از سوی عراق، آمریکا و سازمان ملل متحد شده‌‌ و نوشته‌اند، این کمپ “باید به عنوان یک کمپ پناهجویی به رسمیت شناخته و محاصره آن به ویژه عدم دسترسی ساکنان به امکانات پزشکی از میان برداشته شود.”

  کمپ لیبرتی پایگاه پیشین نظامیان آمریکایی مستقر در فرودگاه بغداد بود که در حال حاضر به اقامتگاه شماری از اعضای سازمان مجاهدین خلق تبدیل شده است. این کمپ تا کنون چند بار هدف حملات موشکی نیروهای عراقی قرار گرفته است.

  سازمان مجاهدین خلق، نیروهای امنیتی عراق را متهم می‌کند که این حملات را به دستور ایران انجام می‌دهند اما دولت عراق همواره این اتهام را تکذیب کرده است.

  دبیرکل سازمان ملل در سال ۲۰۱۴ برای کمک به انتقال اعضای باقیمانده سازمان مجاهدین خلق در عراق به کشورهای دیگر یک دستیار ویژه اختیار کرد. در بیانیه این سازمان آمده بود که این دستیار ویژه با طیف گسترده‌ای از کشورهای عضو سازمان ملل برای تسهیل انتقال اعضای سازمان مجاهدین از اردوگاه لیبرتی به خارج ازعراق همکاری خواهد کرد.

  بیانیه این گروه از نمایندگان اتحادیه اروپا برای فدریکا موگرینی، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور سیاست خارجی، ارسال شده است.

  (پایان)

  خبرگزاری فارس، دوم ژوئن ۲۰۱۵
  لینک به منبع

  بیانیه ضدایرانی ۲۲۰ نماینده پارلمان اروپا/درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و انتقاد از وضعیت حقوق بشر

  ۲۲۰ نماینده پارلمان اروپا با صدور بیانیه‌ای ضد ایرانی از وضعیت حقوق بشر در ایران انتقاد کردند و خواستار بازرسی از مراکز نظامی کشورمان شدند.

  خبرگزاری فارس: بیانیه ضدایرانی ۲۲۰ نماینده پارلمان اروپا/درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و انتقاد از وضعیت حقوق بشر

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا، که عمدتا ارتباط نزدیکی با گروهک منافقین دارند، روز گذشته (دوشنبه) بیانیه‌ای ضدایرانی صادر کردند.

  به گزارش «دویچه وله»، در این بیانیه که برای «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ارسال شده، با ادعای نقض حقوق بشر در ایران خواستار توقف مجازات اعدام و در عین حال آزادی زندانیان سیاسی شده است.

  نمایندگان پارلمان اروپا که بیشتر اعضا آن از حامیان گروهک تروریستی منافقین هستند، در این بیانیه که نخست نیز بر روی سایت این گروهک تروریستی قرار گرفت، از ایران خواستند به قطعنامه‌های شورای امنیت درباره برنامه هسته‌ای خود پایبند بماند، به همه سئوالات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پاسخ دهد و در عین حال اجازه بازرسی‌های سرزده از همه سایت‌های نظامی و غیرنظامی خود را بدهد.

  آنها همچنین مدعی شده‌اند که ایران در قلب بحران در منطقه قرار دارد و بخشی از راه‌حل به شمار نمی‌آید.

  «جرالد دپرز» یکی از نمایندگان پارلمان اروپا در این باره به اظهارنظر پرداخته و مدعی شده، آنچه امروز در ایران رخ می‌دهد با اصول دموکراتیک در اروپا همخوانی ندارد و در نتیجه هر گونه گسترش روابط با ایران باید به بهبود وضعیت حقوق بشر در این کشور مشروط شود.

  پیش از این نیز برخی از نمایندگان پارلمان اروپا از جمله «جرالد دپرز» طی نامه‌ای همسو با گروهک منافقین خلق، ضمن متهم کردن ایران به نقض حقوق بشر خواهان اعمال فشار رئیس جدید دستگاه سیاست خارجی اروپا بر ایران شدند.

  انتهای پیام

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.