• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ای کاش آقای پیمان نوشته ی خود را دوباره بخواند!

  ای کاش آقای پیمان نوشته ی خود را دوباره بخواند!

  صابر ازتبریز (امضاء محفوظ)، ایران اینترلینک، بیست و نهم ژوئیه ۲۰۱۵:…  شما مجاهدین رجوی که مدام ازتلاش های ناکرده یتان بنفع ” خلق قهرمان ” سخن میگویید چرا این موضوع مهم را به موقع بامردم درمیان نگذاشتید؟! دیگر اینکه شما به چه دلیل با غارتگران بین المللی باید مخالف باشید که با ژاندارم منطقه ای آنها بنام اسرائیل نرد عشق باخته وگور پدر هرچه …

  http://iran-interlink.org

  ای کاش آقای پیمان نوشته ی خود را دوباره بخواند!

  ۰۶/۰۵/۱۳۹۴

  دوست بذله گویی دارم که میگفت زمانی باستثنای منبر، تمامی اثاثیه های مسجد روستای زادگاهش مورد سرقت قرار گرفته بود!

  مردم وریش سفیدان با نثار لعن ونفرین بردزدی که این کار غیرمتعارف را کرده بود، درمسجد خالی از تمامی امکانات، نشسته ودرفکر چاره جویی وتبادل نظر درمورد این سرقت وسارق بودند که ناگهان یکی از این ریش سفیدان عاقله مرد!! داد میزند که یافتم!

  وقتی همه ی توجهات بطرف این مرد که عقلی هم ارز آقای پیمان داشته ، جلب شد ، او با قاطعیت تمام گفته میگوید : اولا این سرقت در روز یاشب ؟! انجام گرفته وثانیا دزد فرد نادانی بوده که به سرقت اشیای مسجد دست زده است!!!

  مردم ازاین حرف ابلهانه وبدیهی این گمانه زن هاج واج مانده ونمیدانستند که دربرابر این اظهار نظرفاضلانه و قاطعانه ی!! اوچه بگویند که ظریفی درجواب گفته بود که عجب راه حلی !

  خوب معلوم است که دزدی درروز یا شب اتفاق میافتد ودرفاصله ی این دو ، زمان دیگری وجود ندارد وثانیا عاقله مرد که دست به دزدی اشیای مسجد نمیزند ومعلوم است که نادان هم بوده واین حرف تو چه کمکی برای برگرداندن اموال مسجد میکند؟؟

  واقعا هم وقتی نوشته ی آقای جمشید پیمان را مطالعه کردم، بی اختیار جریان آن دزدی ازمسجد زادگاه دوستم به یادم افتاد وخواستم برای انبساط خاطر خواننده هم که شده، نگاهی به این نوشته ی او که تیتر ” چه کسانی از توافق اتمی ۵+۱ با حاکمیت آخوندی شادمانند “؟ ، بدان زده شده ، داشته باشم.

  آقا جمشید بعنوان یکی از تحلیلگران سازمان مجاهدین رجوی، دراین تحلیل فرا همه چیزی!! خود آورده است:

  ـــ ” همه ی جناح های گرداننده ی حاکمیت« جمهوری اسلامی». زیرا توافق نامه را فرجی می بینند از این ستون به آن ستون برای تعویق سرنگونی شان به دست مردم ایران و محکم کردن چوب لق خارجی زیر بغل شان … “.

  شماها قبلا ادعا داشتید که قشرهایی ازحاکمیت این توافق را به ضرر خودشان خواهند دانست وبه کارشکنی برعلیه آن برخواهند خاست ودرگیری های درون حکومتی آنچنان ابعاد وسیعی خواهد گرفت که شما با زدن تلنگری بدان، آنرا سرنگون کرده و” خلق قهرمان ” را به رفاه ، آسایش وآزادی خواهید رساند، همانگونه که اعضای خود را دردرون تشکیلات رسانده اید!!

  با وصف وتحلیل آقای پیمان ، چرخش نزدیک به ۱۸۰ درجه ای روی داده که باکی نیست! چرا که اوضاع تغییر یافته وشما همراه این تغییرات ، تحلیل مشخصی ازاوضاع معین داده اید که درتئوری علم مبارزه ، کاری است طبیعی وعلمی!!

  دیگر اینکه آقا جمشید! اگر این چوب زیر بغل خارجی لق است ، تکیه ی محکم و بی ملاحظه ی شما براین چوب زیر بغل لق بخاطر چیست؟!

  آقا ی پیمان مینویسد:

  ـــ ” غارتگران بین المللی زیرا توافق نامه را هموار کننده ی راه چپاول تازه ثروت مردم ایران می بینند. شاهدیم که هنوز مرکب امضاء توافق نامه خشک نشده و هنوز به اصطلاح مراحل تصویب قانونی آن طی نشده ، از انگلیس و فرانسه و آلمان و اتریش و … رؤ سا و معاونان و هیات های اقتصادی و تجاری به سوی خوان گسترده ی ایران سرازیر شده اند “.

  آیا این ادعای شما بمعنی این نیست که حکومت جمهوری اسلامی ازاستقلال کم وبیشی برخوردار بوده؟!پس دشمنی تان با این حکومت حافظ استقلال ولو نسبی کشور برای چه بوده وآیا این مسئله در برخورد با ادعاهای دموکراتیک و وطن دوستانه ِ شما؟؟!! غیر طبیعی نبوده است؟!

  شما مجاهدین رجوی که مدام ازتلاش های ناکرده یتان بنفع ” خلق قهرمان ” سخن میگویید چرا این موضوع مهم را به موقع بامردم درمیان نگذاشتید؟!

  دیگر اینکه شما به چه دلیل با غارتگران بین المللی باید مخالف باشید که با ژاندارم منطقه ای آنها بنام اسرائیل نرد عشق باخته وگور پدر هرچه منافع ملی است ، میگویید؟!

  این تضاد عمیق خود درگفتار وکردار را چگونه توجیه میکنید و با این پررویی منحصر بفرد خود، به مخالفت خوانی مزورانه وصوری با غارتگران بین المللی می پردازید؟!

  آیا هجوم این هیئت ها نشانگر این نیست که آنها ازایران هراسی ساخته وپرداخته ی خود خسته شده ومیخواهند بمقدار کم هم که شده، باواقعیات موجود سازگاری نشان دهند؟!

  بازهم از پیمان بشنویم:

  ـــ ” انواع و اقسام به اصطلاح ایرانیانی که، هستی شان با موجودیت حاکمیت آخوندی گره خورده است و هر گونه ضعف و فتور در آن را مغایر با منافع خود می بینند “.

  جمشید خان هموطن! این ایرانی های انواع واقسامی، از چه قـشر وطیفی هستند و چرا هجوم غارتگرا ن بین المللی بنفع آنهاست؟!

  ازشما وهمفکران تان میخواهم که جایگاه این افراد را روشن کرده وازابهام گویی حاصل از عدم وقوف به ساختارهای اجتماعی پرهیز کنید!

  انحصار طلبی فلج کننده ی رجوی ها به شکل زیر توسط آقا پیمان نمایش داده میشود:

  ـــ ” انواع و اقسام اپوزیسیون( نما) هائی که حرکت و تلاش خود را با جناح به اصطلاح اصلاح طلبِ داخل رژیم آخوندی، همسو کرده اند “.

  این اپوزیسیون نماهای مود نظر شما کیانند وچگونه وبه چه دلیل ایدئولوژیکی ویا مثلا طبقاتی ، منافع شان با جناح ” باصطلاح اصلاح طلب ” همسو میشود وبنا بر نظر شما درپاراگراف اول ، با جناح راست هم اشتراک منافع پیدا میکنند؟!

  چرا جرات اعلام نام ونشان وعناوین آنها را ندارید؟! آیا بهتر نبود که دراین مورد صریح تر مینوشتید و آنها را درپیشگاه ” خلق قهرمان ” رسوا میکردید؟!

  بازهم از جمشید پیما بشنویم:

  ـــ ” مردم ستمدیده و محرومیت کشیده ی داخل کشور که فکر می کنند این توافق می تواند موجب گشایشی در زندگی شان شود و اندکی از فشارهای طاقت فرسای اقتصادی و اجتماعی بکاهد “.

  با این وصف مردم ستمدیده هم بطور نسبی وموقتی هم که شده ، با جناح های حکومتی و اپوزیسیون نماهای موهوم وغارتگران بین المللی ، اشتراک منافع پیدا کرده اند واین حادثه درجایی جز تحلیل های بیمارگونه ی رجوی سانان قابل رویت نیست!

  ونیز:

  ـــ ” جنایتکاران و شرکای جرم حاکمیت آخوندی در منطقه از قبیل بشار اسد و نوری مالکی و …. زیرا این توافق را گشاینده و هموار کننده ی راه رسیدن پول و تجهیزات تازه و بیشتر از سوی رژیم برای توسعه تروریسم و تحکیم سلطه بر مردم منطقه خاورمیانه می شناسند “.

  خوب! اینهم از متحدان منطقه ای مردم ستمدیده ، تمام جناح های حکومتی ، اپوزیسیون نماها وغارتگران بین المللی! وحالا ماباید پیدا کنیم جریان ناهمسو با این جبه بندی شلم شوربا گونه ی ساخت یکی ازمریدان رجوی بنام آقای جمشید پیمان را!!

  حال به آخر شاهنامه میرسیم:

  ــــ ” و بالاخره آزادی خواهان و مبارزان واقعی راه آزادی که این توافق را نه « تــــوافــــق » به معنی حقیقی کلمه، بلکه عقب نشینی و تسلیم حاکمیت آخوندی در برابر فشارهای خرد کننده و مرگبار بین المللی، ارزیابی می کنند .. آین بخش از مردم ایران ،این عقب نشینی حاکمیت آخوندی را که از موضع ضعف کامل صورت گرفته است، فرصتی می بینند برای بالا رفتن فشار های داخلی و شدت گرفتن مبارزه برای مطالبات و حقوق بنیادی سرکوب شده شان و بالاخره هموار شدن راه سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی. آینده ( نه چندان دور) نشان خواهد داد که شادی چه کسانی تداوم خواهد یافت ” !

  این آزادیخواهان واقعی که همان باند رجوی باشد ، توافق انجام شده را این بار برعلیه جبهه ی ناچسبی که آقا جمشید بوجود آورده ، دانسته که گویا بعنوان دشمنان باند رجوی تسلیم شده وشکست خورده اند ونشان داده اند که چه ضعیف وناپایدار هستند ؟!

  درصورت جدی بودن این تحلیل ، این جبهه ی ناهمگون، آب درآسیاب رجوی ریخته اند ورجوی با استفاده ازآن بخش ازمردم که جزو ستمدیدگان هم بطریق اولی نیستند ، جمهوری اسلامی را سرنگون خواهد کرد!

  یعنی یاوران رجوی غیر ستمدیگانی هستند که در سرنگونی حکومت بدست رجوی ازکرات دیگر وارد میدان خواهند شد!!

  ای کاش آقای پیمان که اینهمه بی محابا و بی حساب وکتاب حرف میزند، این قسمت مردم را که ستم ندیده اند ویاور رجوی هم خواهند بود، معرفی میکرد!!

  قضاوت با شماست خواننده ی عزیز!

  آیا شما هم با خواندن این تحلیل درخشان جمشید خان ، باین نتیجه نمی رسید که طرف عقلش راازدست داده وهذیان میبافد؟!

  وآیا باین قناعت نمیرسید که توافق انجام شده، مریدان رجوی را سخت دچاراستیصال نموده و مجبور به دادن تحلیل های فضائی ودور ازخرد انسان زمینی کرده است!

  آیا درنمییابید که ضربه وارده ازاین مذاکرات نفس گیر، بسیار محکم بوده واختلالات شدید مغزی را درفرقه ی رجوی بوجود آورده است؟!

  مطالب مرتبط :

  مهدی خوشحال: شب های پر هیاهو

  اما رهبر فرقه مجاهدین در این شو مضحک  دم از دموکراسی میزد و از عدالت و برابری صحبت میکرد اما  نکته اینجاست ، کسی که در درون مناسبات فرقه نمی‌توانند عدالت و برابری را برقرار کند چگونه می خواهند ایران فردا را با برابری و دموکراسی گلستان کند؟  لازم به یاد آوریست که هم اکنون نزدیک به دو هزار نفر در یک کمپ  بسته قرار دارند که اجازه ... مطلب کامل

  محمد حسین سبحانی: عملیات “فروغ جاویدان” ، غروب یک توهم

  اگر بخواهم این بحث را به پایان ببرم، باید به چند درس تاریخی از انجام عملیات فروغ جاویدان به دست سازمان مجاهدین خلق اشاره کنم که می تواند هم برای جامعه، هم برای اپوزیسیون و هم برای اعضای باقیمانده در سازمان مجاهدین مفید باشد. چون بعید می دانم که رهبران سازمان مجاهدین در پی کسب تجربه و یا به کارگیری تجربیات گذشته باشند. درس هایی که با ... مطلب کامل

  انفجار عظیم در بیروت؛ تا کنون۱۰۰ کشته، حدود ۴ هزار زخمی و عزای عمومی

  یک روز پس از دو انفجار مهیب در منطقه بندری بیروت در شامگاه سه‌شنبه ۱۴ مرداد (چهارم اوت) مقامات لبنانی انبار کردن ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم (کود شیمیایی) را علت انفجار اعلام کردند. میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان در توییتی نوشت انباشتن حجم عظیمی از این همه مواد قابل انفجار آن هم بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی قابل قبول نیست. حسن دیاب، نخست وزیر لبنان نیز در سخنرانی خود پس ... مطلب کامل

  انفجار عظیم در بیروت؛ تا کنون۱۰۰ کشته، حدود ۴ هزار زخمی و عزای عمومی

  زمانی که خاتمی رئیس جمهور نظام شد رجوی در یک تحلیل سیاسی می گفت که این نظام سه سره شده و سرنگونی خیلی نزدیک است و الان دکل سرنگونی را من دیدم و این بحث  ماه ها طول کشید و باز هم تکرار نوارنشست هفت روزه و نشستهای کوچکتر و بحثها بیهوده که افراد را سرگرم کنند. حال  از ان تاریخ 22 سال می گذرد باید از این ... مطلب کامل

  انفجار عظیم در بیروت؛ تا کنون۱۰۰ کشته، حدود ۴ هزار زخمی و عزای عمومی

  ما نفهمیدیم که چه رازورمزی دراین تحرکات خانواده ها وجود دارد که ضمن اینکه رژیم رابرپا نگه میدارد، باند رجوی را اینهمه بیچاره وپرخاشگر میکند؟ ما فقط ملاقات میخواهیم وبرقراری تماس تلفنی و میدانیم که رژیم دستآوردی ازاین کار ما ندارد و بجای آن، فرقه ی رجوی سراسیمه میشود! چه بلایی بر سرفرزندان ما آورده اید که اینهمه تلاش برای جلوگیری از یک ملاقات ساده بعمل میآورید؟... مطلب کامل

  مهدی خوشحال: شب های پر هیاهو

  در این سریال طنز، شیوه کار کردن، غذا خوردن، استراحت کردن، ازدواج، دعوا، زورگیری، ادبیات گفتاری، بازی، جنگ و همه و همه مختص به خود است و با دیگر نقاط جهان فرق دارد. در همان اوایل سریال که یک روزنامه نگار معترض و منتقد، از تهران به روستای برره تبعید می شود و اسمش کیانوش است و با خانواده شیر فرهاد وصلت می کند یکی از روزها ... مطلب کامل

  مهدی خوشحال: شب های پر هیاهو

  با اوج گرفتن تظاهرات ضددولتی؛ خرم آباد که پلیس کافی نداشته و بعلت بافت طایفه ای جمعیت شهرپلیس محلی نمی توانست آن شدت عمل لازم برای کنترل شهر را داشته و خیلی از افراد پلیس هم بعلت آشنا یی و ... از سرکوب لازم خودداری می کردند رئیس پلیس هم میدانست که اگر کسی کشته شود بحث طایفه مطرح می شود  و با یک خانواده تنها سروکار ندارد ... مطلب کامل

  برنامه پیشنهادی حزب دمکرات آمریکا برای انتخابات: بازگشت به برجام و دوری از تغییر حکومت‌ ایران

  ایران و شش قدرت جهانی در تیرماه سال ۱۳۹۲ به توافقی درباره حل‌وفصل برنامه هسته‌ای تهران و لغو تحریم‌های آن دست یافتند اما دونالد ترامپ که منتقد سرسخت نوع توافق حاصل‌شده با ایران است کشورش را از برجام خارج کرده. در بخش دیگری از متن پیش‌نویس برنامه دمکرات‌ها آمده است: «ما معتقدیم که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) همچنان بهترین وسیله برای ... مطلب کامل

  برنامه پیشنهادی حزب دمکرات آمریکا برای انتخابات: بازگشت به برجام و دوری از تغییر حکومت‌ ایران

  من درحین اماده شدن بودم که هوشنگ دودکانی صدایم زد و گفت کارت دارن وقتی گفتم کی کار دارد گفتند اف ام کل که دیدم اسدلله مثنی جلوی درب ایستاده رفتم سوار ماشین شدم که بااسدلله به محل مقر اف کل برویم  که دیدم به مسیر دیگری میرود سوال کردم که اینجا نیست گفت نه جابجا شدند و یک کار کوچکی با تو دارند که با خودم گفتم حتما در رابطه با رفتن به داخل ایران است که بخواهم از اعضای خانواده ام را بیاورم که در ذهنم داشتم حرفها را مرور میکردم که رسیدیم به مقر خالی لکشر ۶۰ که وقتی از ماشین پیاده شدم یک نفر بیشتر انجا بیرون نبود و وارد اولین اتاق شدم دیدم خواهری در کار نیست یک نفر که اسم او یادم نیست در اتاق بود که اسدلله به من گفت بشین بعد ان نفر یک برگه را جلوی من گذاشت و گفت این را بخوان و امضا بکن وقتی خواندم چشمم چهارتا شد گفتم... خاطرات غلامرضا شکری از زندان سازمان مجاهدین خلق : روزهای سیاه غلامرضا شکری ، تیرانا ـ سایت نجات یافتگان از مجاهدین خلق در آلبانی ـ ایران آزادی ـ 21.07.2020 لینک به منبع روزهای سیاه ، زندانی که هیچ وقت باور نمیکردم بله در قسمت اول تا انجای رفتیم که به روز موعود رسیدیم در اواسط دیماه بود روز پنج شنبه در نزدیکی محل ورودی اف ... مطلب کامل

  میانجیگری احتمالی کاظمی میان ایران و عربستان بعد از سفر ظریف به بغداد

  تا کنون ایران و عراق به طور رسمی درباره میانجیگری احتمالی کاظمی بین تهران و ریاض، که مهم‌ترین رقیبان منطقه‌ای به شمار می‌روند و روابط پرتنشی دارند، اعلام موضع نکرده‌اند. به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد جواد ظریف پس از ورود به بغداد ضمن تشریح برنامه‌های سفر خود تاکید کرده که سفرش به عراق از قبل "هماهنگ شده بود". ظاهرا هدف از این تاکید بی‌ارتباط نشان دادن این سفر ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.