• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ای کاش آقای پیمان نوشته ی خود را دوباره بخواند!

  ای کاش آقای پیمان نوشته ی خود را دوباره بخواند!

  صابر ازتبریز (امضاء محفوظ)، ایران اینترلینک، بیست و نهم ژوئیه ۲۰۱۵:…  شما مجاهدین رجوی که مدام ازتلاش های ناکرده یتان بنفع ” خلق قهرمان ” سخن میگویید چرا این موضوع مهم را به موقع بامردم درمیان نگذاشتید؟! دیگر اینکه شما به چه دلیل با غارتگران بین المللی باید مخالف باشید که با ژاندارم منطقه ای آنها بنام اسرائیل نرد عشق باخته وگور پدر هرچه …

  http://iran-interlink.org

  ای کاش آقای پیمان نوشته ی خود را دوباره بخواند!

  ۰۶/۰۵/۱۳۹۴

  دوست بذله گویی دارم که میگفت زمانی باستثنای منبر، تمامی اثاثیه های مسجد روستای زادگاهش مورد سرقت قرار گرفته بود!

  مردم وریش سفیدان با نثار لعن ونفرین بردزدی که این کار غیرمتعارف را کرده بود، درمسجد خالی از تمامی امکانات، نشسته ودرفکر چاره جویی وتبادل نظر درمورد این سرقت وسارق بودند که ناگهان یکی از این ریش سفیدان عاقله مرد!! داد میزند که یافتم!

  وقتی همه ی توجهات بطرف این مرد که عقلی هم ارز آقای پیمان داشته ، جلب شد ، او با قاطعیت تمام گفته میگوید : اولا این سرقت در روز یاشب ؟! انجام گرفته وثانیا دزد فرد نادانی بوده که به سرقت اشیای مسجد دست زده است!!!

  مردم ازاین حرف ابلهانه وبدیهی این گمانه زن هاج واج مانده ونمیدانستند که دربرابر این اظهار نظرفاضلانه و قاطعانه ی!! اوچه بگویند که ظریفی درجواب گفته بود که عجب راه حلی !

  خوب معلوم است که دزدی درروز یا شب اتفاق میافتد ودرفاصله ی این دو ، زمان دیگری وجود ندارد وثانیا عاقله مرد که دست به دزدی اشیای مسجد نمیزند ومعلوم است که نادان هم بوده واین حرف تو چه کمکی برای برگرداندن اموال مسجد میکند؟؟

  واقعا هم وقتی نوشته ی آقای جمشید پیمان را مطالعه کردم، بی اختیار جریان آن دزدی ازمسجد زادگاه دوستم به یادم افتاد وخواستم برای انبساط خاطر خواننده هم که شده، نگاهی به این نوشته ی او که تیتر ” چه کسانی از توافق اتمی ۵+۱ با حاکمیت آخوندی شادمانند “؟ ، بدان زده شده ، داشته باشم.

  آقا جمشید بعنوان یکی از تحلیلگران سازمان مجاهدین رجوی، دراین تحلیل فرا همه چیزی!! خود آورده است:

  ـــ ” همه ی جناح های گرداننده ی حاکمیت« جمهوری اسلامی». زیرا توافق نامه را فرجی می بینند از این ستون به آن ستون برای تعویق سرنگونی شان به دست مردم ایران و محکم کردن چوب لق خارجی زیر بغل شان … “.

  شماها قبلا ادعا داشتید که قشرهایی ازحاکمیت این توافق را به ضرر خودشان خواهند دانست وبه کارشکنی برعلیه آن برخواهند خاست ودرگیری های درون حکومتی آنچنان ابعاد وسیعی خواهد گرفت که شما با زدن تلنگری بدان، آنرا سرنگون کرده و” خلق قهرمان ” را به رفاه ، آسایش وآزادی خواهید رساند، همانگونه که اعضای خود را دردرون تشکیلات رسانده اید!!

  با وصف وتحلیل آقای پیمان ، چرخش نزدیک به ۱۸۰ درجه ای روی داده که باکی نیست! چرا که اوضاع تغییر یافته وشما همراه این تغییرات ، تحلیل مشخصی ازاوضاع معین داده اید که درتئوری علم مبارزه ، کاری است طبیعی وعلمی!!

  دیگر اینکه آقا جمشید! اگر این چوب زیر بغل خارجی لق است ، تکیه ی محکم و بی ملاحظه ی شما براین چوب زیر بغل لق بخاطر چیست؟!

  آقا ی پیمان مینویسد:

  ـــ ” غارتگران بین المللی زیرا توافق نامه را هموار کننده ی راه چپاول تازه ثروت مردم ایران می بینند. شاهدیم که هنوز مرکب امضاء توافق نامه خشک نشده و هنوز به اصطلاح مراحل تصویب قانونی آن طی نشده ، از انگلیس و فرانسه و آلمان و اتریش و … رؤ سا و معاونان و هیات های اقتصادی و تجاری به سوی خوان گسترده ی ایران سرازیر شده اند “.

  آیا این ادعای شما بمعنی این نیست که حکومت جمهوری اسلامی ازاستقلال کم وبیشی برخوردار بوده؟!پس دشمنی تان با این حکومت حافظ استقلال ولو نسبی کشور برای چه بوده وآیا این مسئله در برخورد با ادعاهای دموکراتیک و وطن دوستانه ِ شما؟؟!! غیر طبیعی نبوده است؟!

  شما مجاهدین رجوی که مدام ازتلاش های ناکرده یتان بنفع ” خلق قهرمان ” سخن میگویید چرا این موضوع مهم را به موقع بامردم درمیان نگذاشتید؟!

  دیگر اینکه شما به چه دلیل با غارتگران بین المللی باید مخالف باشید که با ژاندارم منطقه ای آنها بنام اسرائیل نرد عشق باخته وگور پدر هرچه منافع ملی است ، میگویید؟!

  این تضاد عمیق خود درگفتار وکردار را چگونه توجیه میکنید و با این پررویی منحصر بفرد خود، به مخالفت خوانی مزورانه وصوری با غارتگران بین المللی می پردازید؟!

  آیا هجوم این هیئت ها نشانگر این نیست که آنها ازایران هراسی ساخته وپرداخته ی خود خسته شده ومیخواهند بمقدار کم هم که شده، باواقعیات موجود سازگاری نشان دهند؟!

  بازهم از پیمان بشنویم:

  ـــ ” انواع و اقسام به اصطلاح ایرانیانی که، هستی شان با موجودیت حاکمیت آخوندی گره خورده است و هر گونه ضعف و فتور در آن را مغایر با منافع خود می بینند “.

  جمشید خان هموطن! این ایرانی های انواع واقسامی، از چه قـشر وطیفی هستند و چرا هجوم غارتگرا ن بین المللی بنفع آنهاست؟!

  ازشما وهمفکران تان میخواهم که جایگاه این افراد را روشن کرده وازابهام گویی حاصل از عدم وقوف به ساختارهای اجتماعی پرهیز کنید!

  انحصار طلبی فلج کننده ی رجوی ها به شکل زیر توسط آقا پیمان نمایش داده میشود:

  ـــ ” انواع و اقسام اپوزیسیون( نما) هائی که حرکت و تلاش خود را با جناح به اصطلاح اصلاح طلبِ داخل رژیم آخوندی، همسو کرده اند “.

  این اپوزیسیون نماهای مود نظر شما کیانند وچگونه وبه چه دلیل ایدئولوژیکی ویا مثلا طبقاتی ، منافع شان با جناح ” باصطلاح اصلاح طلب ” همسو میشود وبنا بر نظر شما درپاراگراف اول ، با جناح راست هم اشتراک منافع پیدا میکنند؟!

  چرا جرات اعلام نام ونشان وعناوین آنها را ندارید؟! آیا بهتر نبود که دراین مورد صریح تر مینوشتید و آنها را درپیشگاه ” خلق قهرمان ” رسوا میکردید؟!

  بازهم از جمشید پیما بشنویم:

  ـــ ” مردم ستمدیده و محرومیت کشیده ی داخل کشور که فکر می کنند این توافق می تواند موجب گشایشی در زندگی شان شود و اندکی از فشارهای طاقت فرسای اقتصادی و اجتماعی بکاهد “.

  با این وصف مردم ستمدیده هم بطور نسبی وموقتی هم که شده ، با جناح های حکومتی و اپوزیسیون نماهای موهوم وغارتگران بین المللی ، اشتراک منافع پیدا کرده اند واین حادثه درجایی جز تحلیل های بیمارگونه ی رجوی سانان قابل رویت نیست!

  ونیز:

  ـــ ” جنایتکاران و شرکای جرم حاکمیت آخوندی در منطقه از قبیل بشار اسد و نوری مالکی و …. زیرا این توافق را گشاینده و هموار کننده ی راه رسیدن پول و تجهیزات تازه و بیشتر از سوی رژیم برای توسعه تروریسم و تحکیم سلطه بر مردم منطقه خاورمیانه می شناسند “.

  خوب! اینهم از متحدان منطقه ای مردم ستمدیده ، تمام جناح های حکومتی ، اپوزیسیون نماها وغارتگران بین المللی! وحالا ماباید پیدا کنیم جریان ناهمسو با این جبه بندی شلم شوربا گونه ی ساخت یکی ازمریدان رجوی بنام آقای جمشید پیمان را!!

  حال به آخر شاهنامه میرسیم:

  ــــ ” و بالاخره آزادی خواهان و مبارزان واقعی راه آزادی که این توافق را نه « تــــوافــــق » به معنی حقیقی کلمه، بلکه عقب نشینی و تسلیم حاکمیت آخوندی در برابر فشارهای خرد کننده و مرگبار بین المللی، ارزیابی می کنند .. آین بخش از مردم ایران ،این عقب نشینی حاکمیت آخوندی را که از موضع ضعف کامل صورت گرفته است، فرصتی می بینند برای بالا رفتن فشار های داخلی و شدت گرفتن مبارزه برای مطالبات و حقوق بنیادی سرکوب شده شان و بالاخره هموار شدن راه سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی. آینده ( نه چندان دور) نشان خواهد داد که شادی چه کسانی تداوم خواهد یافت ” !

  این آزادیخواهان واقعی که همان باند رجوی باشد ، توافق انجام شده را این بار برعلیه جبهه ی ناچسبی که آقا جمشید بوجود آورده ، دانسته که گویا بعنوان دشمنان باند رجوی تسلیم شده وشکست خورده اند ونشان داده اند که چه ضعیف وناپایدار هستند ؟!

  درصورت جدی بودن این تحلیل ، این جبهه ی ناهمگون، آب درآسیاب رجوی ریخته اند ورجوی با استفاده ازآن بخش ازمردم که جزو ستمدیدگان هم بطریق اولی نیستند ، جمهوری اسلامی را سرنگون خواهد کرد!

  یعنی یاوران رجوی غیر ستمدیگانی هستند که در سرنگونی حکومت بدست رجوی ازکرات دیگر وارد میدان خواهند شد!!

  ای کاش آقای پیمان که اینهمه بی محابا و بی حساب وکتاب حرف میزند، این قسمت مردم را که ستم ندیده اند ویاور رجوی هم خواهند بود، معرفی میکرد!!

  قضاوت با شماست خواننده ی عزیز!

  آیا شما هم با خواندن این تحلیل درخشان جمشید خان ، باین نتیجه نمی رسید که طرف عقلش راازدست داده وهذیان میبافد؟!

  وآیا باین قناعت نمیرسید که توافق انجام شده، مریدان رجوی را سخت دچاراستیصال نموده و مجبور به دادن تحلیل های فضائی ودور ازخرد انسان زمینی کرده است!

  آیا درنمییابید که ضربه وارده ازاین مذاکرات نفس گیر، بسیار محکم بوده واختلالات شدید مغزی را درفرقه ی رجوی بوجود آورده است؟!

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.