• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • شکست در جلوگیری ازتوافق اتمی ، ناپهلوان فیلابی را هم وارد معرکه کرد!

  شکست در جلوگیری ازتوافق اتمی ، ناپهلوان فیلابی را هم وارد معرکه کرد!

  انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، بیست و دوم اوت ۲۰۱۵:…  پرواضح است که نیت رجوی ها ازاین پرنویسی ها دراین مورد خاص که ابدا گنجایش آنرا ندارد ، سرگرم کردن اعضای لیبرتی نشین خود و خلاص کردن خود از انتقادات مربوط به شکست هایشان درمورد جلوگیری از توافق اتمی موجود میباشد! درراستای همین نیات است که مسلم اسکند ر فیلابی هم به میدان فرستاده شد تا سهمی درتغییر فکر اسرای لیبرتی از مسائل اتمی …

  لینک به منبع

  شکست در جلوگیری ازتوافق اتمی ، ناپهلوان فیلابی را هم وارد معرکه کرد!

  توافق اتمی اخیر ایران با ۶قدرت برتر جهان ، علیرغم دست وپازدنهای نئوکان های جنگ طلب، نتانیاهوی درمانده و بچه مرشد آنها- فرقه ی رجوی- انجام گرفت!

  باوجود مخاف خوانی های سیاسی، صحبت ها واظهار نظرهای چندی که به چشم وگوش می رسد ، این آب رفته به جوی بازنخواهد گشت وبدترین حالت این است که کنگره ی صهیونیست زده ی آمریکا، مورد تصویب قرار نگیرد که باز به معنی این نیست که اوضاع مثل گذشته میشود!

  چرا که روسیه وچین دراین مورد سفره ی خود راازآمریکا جدا کرده واعضای اروپایی شورای امنیت وآلمان نیز درصدد انجام این کار هستند و این امر نشان می دهد که پافشاری نئوکان ها وصهیونیست ها دربه کرسی نشاندن حرف خود ، نتایج وخیمی برای آمریکا وایزوله شدنش خواهد داشت!

  واما بعد!

  برنامه ی پرگار هفته های گذشته ی بی بی سی که باحضور یک پادوی پرویز ثابتی ( مقام امنیتی مخوف ومعروف دهه ی ۶۰ وازگروه خشن تعلیم یافتگان دراسرائیل ) ، اجرا شد که دیگران با ارائه ی فاکت های مسلم ، این عنصر ساواکی ( فراستی) را درتنگنا قراردادند او بارد ناخن کشیدن و کاربرد آپولو، بر اعمال شکنجه توسط شلاق کابلی و محدودیت های سلول انفرادی صحه گذاشت واگر آقای فیلابی ناپهلوان این شکنجه های مورد تایید فراستی را تجربه کرده بود ، میدانست که ضربات سیم کابل چه سوزناک است واز عمده آلات شکنجه های مدرن شناخته میشود و قبول میکرد که تحمل سلول انفرادی بلند مدت هم شکنجه ای درحد انواع دیگر آن است!

  نتیجه اینکه دراین برنامه با هرنیتی هم که ساخته شده بود، ابدا ثابت نکرد که ساواک شکنجه نمیکرده است!

  اما چرا وابستگان رجوی ول کن معامله نیستند و درحالی که میتوانستند با یک اطلاعیه سخنان این ساواکی را مورد انتقاد قرار دهند، به انتشار چند دوجین مقاله پرداخته اند درحالی که این روند نامتناسب با میزان آثار این برنامه، همچنان در رسانه های رجوی ادامه دارد!

  پرواضح است که نیت رجوی ها ازاین پرنویسی ها دراین مورد خاص که ابدا گنجایش آنرا ندارد ، سرگرم کردن اعضای لیبرتی نشین خود و خلاص کردن خود از انتقادات مربوط به شکست هایشان درمورد جلوگیری از توافق اتمی موجود میباشد!

  درراستای همین نیات است که مسلم اسکند ر فیلابی هم به میدان فرستاده شد تا سهمی درتغییر فکر اسرای لیبرتی از مسائل اتمی به برنامه ی پرگار!! داشته وکمکی به سردرگمی آنها کرده باشد!

  عنوان نوشته ی این شخص ” هموطن بپا خیز و از مبارزین آزادیخواه حمایت کن ” نام دارد وخواننده بامشاهده ی این تیتر درابتدا خیال خواهد کرد که مصیبت عظمائی رخ داده است!

  درنوشته ی منسوب به فیلابی آمده است:

  ” … با شناختى که از آخوند جماعت داشتم فکر میکردم که این تنبل ها بعلت اینکه هیچگاه در زندگى شان کار تولیدى نکرده اند و یامدیریت اقتصادى حتی در حد اداره یک مغازه بقالى و یا ساندویج فروشى هم نداشته اند و یا کاربدنى کشاورزى و کارگرى انجام نداده اند مدیریت دولتى واقتصادى مملکتی در حد ایران حتی به فکرشان هم خطور نخواهد کرد بخصوص که خمینى در پاریس میگفت من یک طلبه هستم و به قم و دنبال کار طلبگى خواهم رفت “.

  من بجای اینکه وارد بحث نحوه ی قدرت گیری روحانیون بشوم، ازاین اظهار نظر فیلابی که گویا مدیران یک کشور قبلا باید کار تولیدی کرده باشند و تجارت نموده ویا کسبه باشند ، نمیتوانند در راس امور باشند، درحیرت میمانم!

  اگر نظر شما درست است، آنگاه بطریق اولی ، مسعود رجوی هم که این کارها را انجام نداده، نباید ادعای رهبری برکشور داشته باشد!

  اما مسئله ازنظر تاریخی همان نیست که این پهلوان رجوی میگوید وواقعیت عبارت از آنست که درابتدای پیروزی انقلاب ۵۷، لیبرال های تحت رهبری مهندس بازرگان به کار گماشته شده وازهمان ساعات اولیه شروع به کنترل انقلاب وتداوم سیستم های اقتصادی- اجتماعی دوران شاه را کردند وخواستند که مستشاران آمریکائی را که بزور دستان توانمند مردم ازدر اخراج شده بودند، با حالت آبرومندانه ای از پنجره وارد کنند!

  مهندس بازرگان گفت که ما سه سه بار، نه بار غلط کردیم که انقلاب کردیم ودربرابر شخصت کاریزماتیک امام خمینی که همواره میگفت که آمریکا شیطان بزرک است ، او اظهار میداشت: اگر آمریکا شیطان بزرگ است، شوروی شیطان اکبر است!

  اگر امام خمینی سند زمین های زراعی را همان دست های پینه بسته ی دهقانان میدانست ، بازرگان بر دهقانانی که به کمک هیئت های ۷ نفره این زمین ها را مصادره میکردند ، سخت میگرفت و تبریزی های شوخ طبع درمورد رفتار دولت موقت بازرگان با کشاورزان این شعر را سروده بودند:

  ” موققت دولتین تاجی سریندن / یئدیک ئوچ دوت تپیک خانین الیندن= ازصدقه ی سر دولت موفقت، سه چهر لگدی از خان خوردیم”!

  دولت موقت زدوبندهای دورازاطلاع مردم با آمریکامیکرد ومانع تشکیل نهادهای قانون گذاری و.. میشد تا میخ خود را هرچه محکمتر برزمین زده وبرنامه هایش را که ربطی به انقلاب نداشت ، پیاده کرده واین روحانیت عمدتا تحت نفوذ امام خمینی را درپشت صحنه نگه دارد که مسلما این امر سبب نگرانی روحانیون وشخص امام خمینی می شد وطبعا اجازه نمیداند انقلاب را باتفسیر خود واکثریت بزرگ مردم ، از راه خود منحرف کنند!

  بدین ترتیب، بیعملی دولت موقت غیر روحانی وفوکول کراواتی دربرابر خواست مردم دردهای خود را درمواعید وحرف های امام خمینی میدیدند، سبب قدرت گیری روحانیت شد!

  اما مدیران صنایع و …، همان اشخاص متخصص ، غیر سیاسی، لیبرال، مجاهد، توده ای، فدائی، حزب الهی وسلطنت طلب و… بودند وروحانیون دراین مورد که برایشان غیر تخصصی شمرده میشد، دست بالا را نداشته وهنوز هم ندارند!

  من با احساس اینکه به ادعاهای این پهلوان رجوی پاسخ معقول ومنصفانه ای دادم ، ازنقد تحلیل های او درمورد شاه و دنیای غرب میگذرم.

  فیلابی نوشته است:

  ” …از دو هفته قبل به این طرف می بینیم و می شنویم که ساواکى ها و مزدوران آخوند ها در یک کر مشترک و هماهنگ در برنامه های پرگار بى بى سى و افق صداى آمریکا یکبار دیگر در اجرای همان مطامع ضد ایرانی میز گرد می گذارند “.

  دیگرانی هم دراین برنامه ها وجود دارند که برعلیه حرف های ساواکی ها موضعگیری میکنند واتفاقا منطق بهتری نسبت به ساواکی ها ارائه میدهند واین امر جای دلواپسی ندارد!

  دلواپسی شما هموطنانم بیقواره است والبته میدانم که هدف همان چیزی است که گفتم: دعوا برسر لحاف ملا نصرالدین( دراینجا فریب وایجاد تشتت فکری اسرای لیبرتی وکم وبیش مشغول نگه داشته کردن) آنهاست وگرنه برنامه ی بی بی سی ارزش اینهمه صرف وقت راندارد!

  ازابتدای نوشته هم فیلابی باید به سراغ پارگراف زیر می رفت وبا طرح درد اصلی رجوی ، خواننده را بیخود وبرسر هیچ خسته نمیکرد و عریضه اش را تقدیم ارباب ” مماشاتگر” مینمود:

  ” …آدم نباید حتما فیلسوف ویا متخصص سیاسى باشد تا تشخیص دهد چرا مجاهدین خلق و شوراى ملى مقاومت ایران را بدون کمترین دلیل حقوقی و منطقی در لیست هاى کذائى سیاه قرار دادند و چرا وقتى١٢٠ هزارنفر از آنها را اعدام کردند هیچ یک از این کشور ها از مظلومیت این آزادیخواهان دفاع نکردند. حالا آنهاییکه این رژیم را آوردند و حمایتش کردند و به مردم ایران تحمیل کردند باید پاسخ فجایعی که در ایران و کشورهاى همجوار و کل خاورمیانه تحت نام اسلام بنیادگرا بوجود آمد را به مردم خودشان و به خلق های این منطقه بدهند “.

  اگر منظورتان ازرژیم ، همانست که در بهمن سال ۱۳۵۷ باتضادهایی که برشمردم، برسر کار آمد، دراین مورد بیشتر از همه ازاکثریت مردم ناراضی باشید که عمده ی کارها بدست آنها بود!

  به موضوع قرارگرفتن شماها درلیست تروریستی که نگاه میکنیم ، این کار را با استفاده ازسخنان دائمی رهبران شما ” رژیم را با این ترورها بی آینده میکنیم ” ویا ” با کشتن پاسداران بعنوان دستان رژیم، آنرا ازکار میاندازیم ” طبیعی است باضافه ی اینکه افرادی درسن وسال ما که انقلاب رابدرجات مختلف تجربه کرده اند، این اعمال تروریستی شما را بعینه مشاهده نموده اند وجای انکاری باقی نمانده است!

  دراین میان البته دولت ها هم بطور معمول داد وستدهای سیاسی میکنند وزمانی بر یک واقعیت صحه میگذارند وزمانی دیگر نفی اش میکنند!

  در این نوشته ” ازهر دری سخنی” ، آقای فیلابی ، آمده است:

  ” …داعش و حزب الله و حوثیها و بقیه جریاناتی که بنام اسلام آدم میکشند تماما بعد از بقدرت رسیدن خمینى بوجود آمده اند… این حکومت با چنین ساختار وماهیت تروریستى نه با فرهنگ ونه با علائق مردم ایران همخوانى ندارد و طى ٣۶ سال گذشته سیاست مماشات و امدادهاى غیبى این جنایتکاران را به بلائى براى تمام مردم خاورمیانه تبدیل کرده است “.

  هموطن عزیز!

  تاریخ را دوباره و این بار بادقت بخوان وجریان مهمانی آیزنهاور بعد ازجنگ دوم جهانی درکاخ سفید را که ازحضور اخوان المسلمین بعنوان مادر جریان های تند رو بعدی ، اظهار مسرت زیادی میکرد، مطالعه کن و بیاد آور ” مجاهد پروری ” آمریکا، پاکستان وعربستان را که دردوران ظاهر شاه ( پادشاه مصلح افغانستان) آغاز شده وشجره ی خبیثه اش امروز درشکل القاعده، طالبان ، داعش و… دربرابر چشم است!

  تمامی این جریانات افراطی قبل ازحضور رژیم اسلامی ایران وجود داشته اند وتو که باید پهلوان وامین باشی، اقدامات ضد مردمی اربابان را به حساب دیگران نباید بگذاری!

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.