• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • آقای محسن سیاکلا! دعوت ترا در بررسی اجمالی عملکرد سازمان قبول کردم!

  آقای محسن سیاکلا! دعوت ترا در بررسی اجمالی عملکرد سازمان قبول کردم!

  انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، دهم سپتامبر ۲۰۱۵:…  آدم باید پررویی ای درسطح آقای سیاه کلا داشته باشد که چهره ای اینچنینی ازمریمی که بعنوان منشی مسعود رجوی ، سبب جدائی او ازهمسرش شده وخود بجای اونشست و در تکمیل پروسه ی مغز شویی و حرمسراسازی یار غار او شد، با خونخوارترین مرتجعین جهان نشست وبا سفیر عربستان نرد عشق باخت و … اینچنین چهره ی نورانی وغیر زمینی …

  لینک به منبع

  آقای محسن سیاکلا! دعوت ترا در بررسی اجمالی عملکرد سازمان قبول کردم!

  محسن سیاه کلاه هم ازجمله کسانی است که قلم بدست گرفته تا درباره ی ۵۰ سالگی سازمان مجاهدینی که ۳۴ سال است که به کناری انداخته شده وبرروی جسد جان باختگان وبنیانگذاران آن فرقه ای منحط و مستبد بامرشد اعظم تام الاختیاری بنام مسعود رجوی ساخته شود ، مطالبی سرهم بندی کند.

  او طی یک مقدمه ی طولانی که کوشیده درحد بضاعت خود بااستفاده از قوانین اجتماعی، اقتصادی وتاریخی بشریت ، توضیحاتی درمورد ” زیربنا ” و ” رو بنا ” بدهد که اتفاقا قلم را کج کرده و تلاش نموده که عنصر ” نقش شخصیت درتاریخ ” را پررنگ تراز آنچه که معمولا پذیرفته میشود، نموده وازاین مسئله ، توجیهاتی برای عملکرد ننگین فرقه ی رجوی درست نماید.

  نام مقاله ی تئوریک؟! او ” بشارت آینده… “ نام دارد که دررسانه های اینترنتی باند رجوی منتشر گردیده است.

  بعد ازگذر ازمقدمه ی مقاله ، درقسمتی ازآن میخوانیم:

  ” این دعوتی است که از همه می‌شود تا هر چه پروژکتور و ذره‌بین دارند به گذشته سازمان مجاهدین بیندازند و واقعیتهایی را که تحقق یافته و دیگر ادعا نیست، ببینند و مورد بررسی قرار بدهند. هرچه بیشتر و عمیق‌تر بهتر. البته این کاری است که خیلیها کرده‌اند و می‌کنند و باز هم خواهند کرد. ما مجاهدین نیز از همه آنها استقبال می‌کنیم و اطمینان می‌دهیم که بیشتر و دقیق‌تر از همه، تمام آنچه را که نوشته شده است با بیطرفی کامل و از سر مسئولیت سنگین پیش‌بردن انقلاب و مقاومت یک خلق و یک آرمان، به‌دقت بخوانیم و خوانده‌ایم. از مثبتات آن بهره برده‌ایم و درخفا و علن سپاسگذار بوده‌ایم و منفیها را نیز بنا‌ به همان مسئولیت تاریخی که بر دوش پذیرفته‌ایم، برای قضاوت تاریخ و خلق حفظ کرده‌ایم “.

  درجواب باید گفت: لبیک یا محسن سیا کلا!

  من این دعوت شما را پذیرفته و در مقابل از شما می پرسم که ، سازمان رجوی که شما هم درآن حضور دارید، کدام انتقادات را پذیرفته و در مقابل این انتقادات ، از اهدای لقب ” مزدور ” و… به منتقد ، استفاده نکرده است؟!

  ممکن است که در ثبوت صحت گفتارتان، موارد معتبر و مستندی را ذکر کنید؟!

  آنچه که من از نوشته های شما دریافته ام، مشاهده ی مکتب ” مشهدی عباد – نام فیلم طنز بسیار معروف ترکی ” است که قهرمان داستان طی آن میگوید:

  ” من هرچه میگردم که عیب های خود را بیابم، تنها یک عیب را میبینم وآن نداشتن عیب دروجود من است”!

  آیا تشکیلات شما قضاوتی جز شبیه قضاوت مشهدی عیاد درمورد خود دارد؟!

  سیا کلاه مینویسد:

  ” گفتیم که تحولات تاریخ قانونمند و ترجمان ضرورتها است. به‌وجود آمدن سازمان مجاهدین، امروز خیلی روشن شده است که ترجمان ضرورت وجود یک نیروی انقلابی در برابر حضور مهیب‌ترین نیروی ارتجاعی تاریخ ایران یعنی خمینی بود. اگر مجاهدین نبودند، خمینی یک دوران تاریخی و طولانی، ایران، منطقه و کل جهان را در محاق بنیادگرایی و ارتجاع فرو می‌برد. در همین حدی هم که توانسته است کارش را پیش ببرد، آثار فلاکت بارش را برای ایران و خلقهای منطقه و برای کل جهان می‌توانیم مشاهده کنیم. حال شما مجاهدین را از صحنه حذف کنید تا ببینید چه کسی توان مقابله با خمینی را داشته است. اگر امروز در صحنه کسی جز مجاهدین نیست، به‌سادگی می‌توان نتیجه گرفت که در صورت نبود مجاهدین هیچ هماورد دیگری وجود نداشت و خمینی( برطبق) مراد خودش برای سالیان طولانی میراند “.

  خودتان ادعا دارید که ۵۰ سال است که حضور دارید وآنگاه ادعا میکنید که به حکم تاریخ؟! دربرابر امام خمینی که آن زمان انقلاب تحت رهبری او هنوز مطرح نبود، ساخته شده اید وآیا این ادعای مسخره ای نیست؟!

  من باوضع فعلی تشکیلات رجوی کاری ندارم ولی این را میدانم که بنیانگذاران آن ، مشکل عمده ای با امام خمینی نداشتند ونظریات ارائه شده ی شما درمورد ایشان، درهیچ سند ومدرکی ازطرف بنیانگذاران اولیه ی سازمان مورد تایید قرار نگرفته که هیچ ،حتی درسال های اولیه ی انقلاب ایشان را رهبر معنوی خود اعلام میکردید!

  رهبری میلیشیای خود رادراختیار ایشان قرار میدادید که ایشان عدم احتیاج خود را اعلام کرد!

  بنظر ما درحال حاضر مجاهدینی با طرز تفکر اولیه وجود ندارند تا همآوردی برای دیگران ورژیم باشند وآنچه که هست، یک عقبگرد تاریخی وارتجاعی درهمه ی عرصه ها برعلیه مردم وبنیانگذاران مجاهدین است!

  همچنین:

  ” اگر قرار است که تکامل ادامه داشته باشد و اگر قرار است که جامعه انسانی هم‌چنان به سوی رهایی و آزادی گام به جلو بردارد، پس این پاسخ باید بر آن جرثومه غلبه کند و در تئوری و عمل آن را پس بزند و به این ترتیب به ضرورت تاریخ پاسخ بگوید “.

  البته برخورد سیا کلا با مسائل مطلق است وایشان قدرت تشخیص این موضوع را ندارند که خط سیر تکامل خطی نبوده وزیگزاکی است و ایشان به فراز وفرود نهضتها که واقعیتی است، توجهی ندارند!

  این نظر من درمورد خیلی ازپدیده ها هم درست نباشد، درمورد سرنوشت سازمان مجاهدین خلق کاملا درست است وچرا؟

  دراین مورد باید دید که ارتجاع چیست و تکامل کدام است.

  چه کسانی مانع رشد جوامع میگردند؟

  آنهایی که منافع شان درسلطه ی هرچه بیشتر برمردم بوده و امپریالیزم جهانی درراس این جماعت قرار دارد که با تلاش های بی وقفه برای برانداختن حکومت های ملی وانقلابی وبرسرکار آوردن نیروهایی که منافع شان با اربابان یاد شده گره خورده ، مرتجع حساب شده ومانع تکامل اند وباند رجوی که با ایجاد جمود فکری در اعضای خود ودعوت ازاین جهانخواران برای حمله ی نظامی واقتصادی به کشور آبا واجدادی اش، دراین زمره قرار دارند!

  این هموطن تکامل دوست؟! ، بدون اینکه متوجه باشد ، یک گام ارتجاعی برداشته است:

  ” ابعاد کارهای شناخته شده و بیان شده مسعود یک قسمت از این حقیقت است، اما ابعاد کارها و تلاشهای شناخته نشده و بیان ناشده‌اش – که رسم مجاهدین است که از خود سخن نمی‌گویند – دریایی است که به قول مولوی، برای چشیدن نیز نتوانسته‌ایم به مصداق «آب دریا را اگر نتوان کشید – هم به قدر تشنگی باید چشید»، تا امروز حتی کوزه‌ای از آن برداریم “.

  آیا ایجاد سیستم ارتجاعی برده داری مدرن دردرون تشکیلات را که رجوی بانی آن بوده وبا ایجاد حرمسرا متکامل ترش کرد؟!، جزو کارهای شناخته وبیان شده ی مسعود رجوی قبول دارید؟

  اگر دارید که باید نوع این تکامل بشری اتفاق افتاده وضرورت تاریخی آن را شرح دهید!

  اگر نه! که خود را بعنوان یک دروغگو معرفی میکنید!

  دیگر اینکه اگر قرار است که مجاهدین خود ستائی نکنند، باند رجوی که درخود ستائی شهره ی آفاق است، با تعریف شما ” مجاهد ” نیست !

  وباز:

  اما وقتی حنیف و مسعود، این زنگارها را زدودند، سرانجام جوهر و گوهر این اندیشه و آرمان در وجود مریم رجوی تلألؤ و درخشش خود را برای همه به نمایش گذاشت. چقدر زیباست وقتی چشم انسان می‌تواند ”حقیقت“ را ببیند. و چقدر زیباست ”حقیقت“ وقتی که انسان می‌تواند آن را دریابد. همه‌اش زیبایی در زیبایی است و نور است در نور “.

  آدم باید پررویی ای درسطح آقای سیاه کلا داشته باشد که چهره ای اینچنینی ازمریمی که بعنوان منشی مسعود رجوی ، سبب جدائی او ازهمسرش شده وخود بجای اونشست و در تکمیل پروسه ی مغز شویی و حرمسراسازی یار غار او شد، با خونخوارترین مرتجعین جهان نشست وبا سفیر عربستان نرد عشق باخت و … اینچنین چهره ی نورانی وغیر زمینی بسازد!

  این تشبیهات بی جا خاص فرق مستبد ومرتجع است وبا تکامل همسازی ندارد!

  راست این است که فرقه ی رجوی بعنوان تفاله های اپوزیسیون برسمیت شناخته شود ونه چیز دیگر!

  حمید تبریزی

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.