• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • مصاحبه همنشین بهار با اسماعیل یغمایی ـ ۱۴ و نکاتی در باره ی انقلاب ایدئو لوژیک از م ـ ت اخلاقی

  زمانی که در روابط بودم ومعترض به مسائلی ، بعد از اعتراضات به حقّ، ” آر پی جی ” خورده وبه رده عضو” تیم” تعدیل درجه پیدا کرده وسپس تسویه وتحت عنوان ماموریت، به اروپا !!؟؟؟ اعزام (تبعید) شدم . در این زمان یعنی در اواخر سال ۱۳۷۰ شمسی و اوایل  اگر اشتباه نکنم مارس ۱۹۹۲ با اینکه میدانستم مورد غضب قرار گرفته ام وتقریبا با آن دیدگاه در آن زمان عمل آنها را عادی و حقّ میدانستم ، نامه ای از سر جانسوزی برای شخص مسعود رجوی ارسال کرده  ودر ان به مسئله انقلاب ایدئو لوژیک زیاد پرداخته بودم . ودر آن نامه جمله زیر را که از زبان یکی از دوستان وهمزندانیم  “محمّد نانوائی”  که در عملیات فروغ خونش بر خاک ایران ریخت یاد آورشدم  که :

  محمّد همیشه چه در زندان وچه در بیرون زندان می گفت :

  مگر در اسلام  قانونی به اسم “صیغه خواهر برادری” وجود ندارد که دو نامحرم را بهم محرم و خواهر وبرادر می کند ؟

  اگر چنین است پس چه ضرورتی دارد که حتما باید مریم زن مسعود رجوی بشود ؟و می گفت پشیزی من به این ازدواج اعتقاد ندارم . همه اش بازی است ،بازی .

  م. ت. اخلاقی نکاتی در باره ی انقلاب ایدئو لوژیک بخش ۱۴

  م. ت. اخلاقی ـ دریچه زرد

  بعد از گوش دادن به مصاحبه آقای همنشین بهار با آقای اسماعیل وفا یغمائی در بحث انقلاب ایدئولوژیک بخش ۱۴ ،حقایق و وقایعی در ذهنم شروع به رژه رفتن کردند که خود را مسئول  دانستم،آنها را در نوشته ای مطرح کنم.

  بدون مقدمه شروع می کنم،واقعیتش هم اینست که نمیدانم از کجا شروع کنم،امّا به چند مقوله مطرح شده به عنوان یک شاهد در رابطه با ستوالات آقای همنشین بهار وپاسخهای آقای وفا یغمائی در این بخش ۱۴، گذرا به واقعیتهائی اشاره می کنم :

  در رابطه با پایه های مشترک اندیشه های شخص آقای  مسعود رجوی با آیت الله ها فقط به ۲ نمونه اکتفا می کنم (اینکه بنایانگذاران و بالاخص محمدّحنیف نژاد به چنین اعتقاداتی ایمان داشته اند یا نه،شخصا بی خبرم ونمیدانم) .

  الف : اعتقاد وایمان به استخاره ،

  آقای مسعود رجوی در نشست قرارگاه بعد از عملیات پیرزومند چلچراغ بر صحنه حاضر شد ولحظه ای پس از شروع نشست گفت : “بچه ها راستش در رابطه با این عملیات نگران نتیجه بودم ،راستش( یا از شما چه پنهان) استخاره زدم وآیه…. آمد ”  .(نام سوره یا آیه را از خاطر برده ام) .

  ب : رساله عملیه ،

  در پایگاهی که در سال ۱۳۶۵- ۱۳۶۶ در پاکستان بودم ،روزی در ردیف جزوه ها وکتابهای نشر داده شده توّسط سازمان بهمراه دوست وهمرزم عزیزی که با هم توّسط پیک سازمان جهت پیوستن به ارتش وسازمان (قبل از عملیات چلچراغ) به این پایگاه آورده شده بودیم، به جزوه ای برخورد کردیم که عین رساله های عملیه آخوندی آداب وضو وغسل ………در آن توضیحات لازم واکید داده شده بود(این دوست عزیز وگرامی هم اکنون در آلبانی است وبخاطر زیر ضرب نبردن وی،از نام بردن ایشان معذورم) .

  شخصا وبویژه این دوست وهمزندانی عزیز به مسئول پایگاه واز جمله فرد مسئول دیگری که موسی نام داشت اعتراض وتا حدّی درگیر شدیم که این دیگر چه مقوله ای است ؟

  بحث ولایت فقیه .نایب الامامی :

  الف : در سالهای دهه ۱۳۶۰ که رادیو مجاهد با پارازیت در داخل پخش می شد وهمچنین بارها در سخنرانیهای خود شخص مسعود رجوی همیشه به این جمله کوتاه اشاره می شد که”ولایت سفیانی” ، این جمله کوتاه در برابر “ولایت نبوی”(این کلمه به زبان آورده نمی شد،امّا محتوا اینرا می رساند) مطرح می شد .

  ب : اگر درست بخاطرم مانده باشد پس از شرکت در جلسات امام زمان(پخش نوارها) یا شروع بحثهای انقلاب ایدئولوژیک پس از رشته عملیات مروارید (قضایای کویت،جنگ اول خلیج) بود که من سئوالات وابهام هائی را مطرح کردم که در یک نشست که مرا خواستند،فرمانده لشکر یا معاون فرمانده لشکر (فکر کنم آنموقع فرمانده لشکر خانمی به اسم خواهر فائزه بود که در ترکیه ترور شد) فردی به اسم محمّد رضا مرادی نصب که نام مستعارش برادر رسول بود به من گفت :

  خمینی همه چیز را آلوده،لوث وخراب کرده،مسئله ای مثل مرجع تقلید،نایب امام زمان  وچند مورد دیگر،وسپس اضافه کرد که مسعود”مرجع تقلید” واقعی ماست .

  باید یاد آوری کنم که این شخص یعنی برادر رسول آدم بسیار مودب وافتاده ای بود .

  یعنی به همه مقولات آخوندی مثل مرجع تقلید،ولایت فقیه وووو ایمان دارند،امّا معتقدند که آخوندها همه آنها را غصب و آلوده کرده اند .

  – حسرت ولایت فقیه خوردن شخص مسعود رجوی

  لازم به تاکید است که این حسرت”ولایت فقیه” خوردن شخص خود مسعود رجوی در ست بعد از دادن گزارشات برخی از رزمندگان ارتش  آزادیبخش به شیوه جنگیدن عدّه ای از نیروهای رژِیم در عملیات فروغ جاویدان به شخص مسعود رجوی بود که بیشتر گل کرد وسوراخ دعا را پیدا کرد، بعدا بین خودمان شنیدم که به او گزارش داده بودند که :

  ” عده ای از نیروهای پاسدار رژیم  به اسارت ما (رزمندگان ارتش) در آمدند ،از آنها خواسته بودند که بگویند”مرگ بر خمینی ،درود بر رجوی” که آنها فریاد زده بوند”مرگ بر رجوی ودرود بر امام خمینی” .

  مسعود بر مبنای همین گزارشها بود که در نشست بعد از فروغ(بحث عبور از تنگه) این مسئله را تیز کردو گفت : نیروهای خمینی به خمینی(رهبرشان) وصل بودند وشما نه ،وعلّت ماندنتان در پشت تنگه همین بود،شما با پای رهبری  به نبرد با خمینی نرفتید .

  وبر همین تحلیل بود که همه را مقصر نرسیدن به هدف عملیات فروغ جاویدان یعنی عبور از “تنگه” و نرسیدن به تهران دانست . وباید یاد آوری کنم که در آنجا بود که خود متوّجه ” نقش تقدّس رهبر” افتاد واز آنجا بود که شروع به تقدّس سازی خویش کرد (که بنظر اینجانب غیبت چند ساله ایشان هم در ادامه همان  استراتژی است ونه مسائل امنیتی) .

  – استقلال عملی سازمان مجاهدین وشخص مسعود  رجوی،

  بعد از اینکه اعلام شد که امام دجّالان یعنی خمینی ملعون بیمار است وبه درک واصل شدن او حتمی است ،ما همه به حالت آماده باش %۱۰۰ در آمدیم واگر اشتباه نکنم نیروهائی هم از خارج بسیج شدند . همه منتظر عملیات بودیم ،امّا “دجال” مرد و خبری از عملیات نشد .

  نشستی برگزار شد که بخاطر مرگ خمیمی “دجال” پراز شادی و ولوله بود ،مسعود در آن نشست عین جمله زیر ر ا گفت :

  ” دق الباب کردیم ،”سیدالرئیس” یا صاحبخانه جواب نداد” .

  آیا این استقلال عمل است ؟

  – نمونه ای دیگر از اسقلال:

  ما تقریبا در تمامی بخش های ارتش و بویژه در آشپزخانه ها تعدادی کارگر سودانی  داشتیم  که برخی از آنها تقریبا فارسی هم یاد گرفته بودند .در رشته عملیاتهای مروارید برخی از آنها (حدّ اقل در لشکر خودمان) در توپخانه حضور پیدا کردند و مسئولیت عملی شلیک توپ ۱۲۰ میلیمتری با آنها بود(در این رابطه در برخی از لشکرها تآترهای فکاهی هم به اجرا در آمد) .

  – ازدواج مسعود رجوی با مریم قجر عضدانلو( همسر نفر شماره ۲ سازمان ورفیق شفیق مسعود رجوی ،یعنی آقای مهدی ابریشمچی) :

  نکته : زمانی که در روابط بودم ومعترض به مسائلی ، بعد از اعتراضات به حقّ، ” آر پی جی ” خورده وبه رده عضو” تیم” تعدیل درجه پیدا کرده وسپس تسویه وتحت عنوان ماموریت، به اروپا !!؟؟؟ اعزام (تبعید) شدم . در این زمان یعنی در اواخر سال ۱۳۷۰ شمسی و اوایل  اگر اشتباه نکنم مارس ۱۹۹۲ با اینکه میدانستم مورد غضب قرار گرفته ام وتقریبا با آن دیدگاه در آن زمان عمل آنها را عادی و حقّ میدانستم ، نامه ای از سر جانسوزی برای شخص مسعود رجوی ارسال کرده  ودر ان به مسئله انقلاب ایدئو لوژیک زیاد پرداخته بودم . ودر آن نامه جمله زیر را که از زبان یکی از دوستان وهمزندانیم  “محمّد نانوائی”  که در عملیات فروغ خونش بر خاک ایران ریخت یاد آورشدم  که :

  محمّد همیشه چه در زندان وچه در بیرون زندان می گفت :

  مگر در اسلام  قانونی به اسم “صیغه خواهر برادری” وجود ندارد که دو نامحرم را بهم محرم و خواهر وبرادر می کند ؟

  اگر چنین است پس چه ضرورتی دارد که حتما باید مریم زن مسعود رجوی بشود ؟و می گفت پشیزی من به این ازدواج اعتقاد ندارم . همه اش بازی است ،بازی .

  توّجه : لعنت آدم وعالم بر من باد که اگر چنین مطالبی را از روی دشمنی شخصی یا غرض فردی  نسبت به  مسعود رجوی نوشته ام ،تمامی درد من  اینست که این همه فداکاری ودست آورد سیاسی را به کجا رساند وبه اعتقاد من همه دست آوردها را به خمینی و در جاهائی به شاه آلوده کرد وروح خمینی پلید را در گور شاد نمود، و ما را که مملو از آتش وعشق به مبارزه به میهن ومردم بودیم اینچنین در غربت خانه نشین کرد وهمه چیز را”تقی شهرام وارانه” از ما غصب نمود .

  در آخر هم  ابتدا به رژِیم  ونیروهای  سرتا پا فساد وهرزه پیر “خمینی- خامنه ای ” باید این جمله کوتاه را گفت که :

  دلیلی نیست که اگر کسی از همسر نامرد یا نازن خویش بهر دلیلی واختلافی جدا شده ،به فکر کثیف وعلیلت خطور کند که به آغوش توی “هرزه پیر” روی خواهد آورد ،مگر اینکه از جنس خودت باشد ویا او را با عملکرد خویش همجنس تو کرده باشند .

  وخطاب به پیروان فحّاش مسعود هم باید یاد آوری کرد که :

  اگر هزاران بار منتقدین را به دشنام بکشید ،اگر فیش حقوقی وزارت اطّلاعات به کمک رژیم  حرام لقمه اسلامی ایران برایشان جعل وحتّی اثبات کنید ،تا آنجائی که”ناحقّی” نشود ،دست از روشنگری برنباید داشت  .چرا که با همان ایمانی که در زمان شاه ،جان برکف ،بر کف خیابانها فریاد آزادی زدند ،وسپس به دنبال خیانت این امام بی شرفان با تمام ایمان به چهره وریش او تف کرده وراه مبارزه با او را در پیش گرفتند وا ز همه چیز وهمه کس خویش گذشتند وبه دنبال وعدهای مسعود،با تمام ایمان به راه  او پا گذاشتند  واز هیچ چیز دریغ نکردند ،از روشنگری در رابطه با عملکردهای غلط  مسعود ،بدانید که کوتاهی نخواهد شد .

  آدرس بخش ۱۴

  http://www.hamneshinbahar.net/article.php?text_id=313

  م- ت اخلاقی

  1 مهرماه ۱۳۹۴

  ارسال شده توسط esmail در ۱۱:۱۳ بعدازظهر

  با ایمیل ارسال کنیداین را در وبلاگ بنویسید!‏در Twitter به اشتراک بگذارید‏در Facebook به اشتراک بگذارید‏اشتراک‌گذاری در Pinterest

  برچسب‌ها: م. ت. اخلاقی نکات در باره ی انقلاب ایدئو لوژیک بخش ۱۴

  واکنش ها:

  ۱ نظر:

  ناشناس گفت…

  آقای اخلاقی سلام
  مسعود بارها عنوان میکرد آنها میگویند ولایت فقیه ما میگویم رهبر عقیدتی
  البته اینجا هم دورغ گفت و کلمه ما را به جای من غالب کرد.
  شما در انتها از روشنگری نوشتید و باید بایداز عملکرد غلط مسعود گفت و روشنگری کرد.
  آقای اخلاقی این عملکرد غلط نیست این خیانت آشکار است .
  اصل امامت در تفکر شیعه یعنی ولایت فقیه شما شیعه هستید باید به آن ملزم باشید،نه نیستی
  باید این فکر را بکنی تو فاضلاب و لا غیر.
  نماد این اندیشه علی ابن ابیطالب و حسین ابن علی معرفی میشوند که هیچ ربطی به تفکر شیعی ندارد.
  آیا علی ابن ابیطالب که سخنان وموضعگیریهای وی درنهج البلاغه کاملاروشن است آیا
  نمی توانست این فکر را اعلام و ازآن دفاع کند.و بحث سرقت رهبری که میشود کاملا درست است چرا که آن کفن پاره…صفر این آقا نیست.
  مهدی

  ۱:۳۹ قبل‌ازظهر

  ارسال یک نظر

  مطالب مرتبط :

  مستند BBC و مصاحبه با آقایان حیرانی و میرزایی ـ مجاهدین خلق فرقه هستند

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.