• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • محمد کرمی: حسین ابریشمچی چه کسی بود

  حسین ابریشمچی چه کسی بود

  محمد کرمی، وبلاگ عیاران، پاریس، یازدهم نوامبر ۲۰۱۵:… حسین ابریشمچی در سال ۱۳۵۳ توسط ساواک بجرم هواداری از سازمان مجاهدین دستگیر و زندانی شد . این دستگیری در اوج تغیر ایدئولوژی سازمان و کودتای جریان مارکسیستی در سازمان در غیاب بنیانگذاران و ایدئولوگ های ان در زندان بود . .در جریان این کودتا ی ایدئولوژیک ۱۳۵۳ ،حسین ابریشمچی به سمت جریان مذهبی لطف الله میثمی و محمد محمدی گرگانی گرایش پیدا کرد . جریانی که بعداز انقلاب به نام نهضت مجاهدین خلق شروع به فعالیت کرد ( ا زهمان ابتدا بشدت توسط مسعود رجوی به عنوان جریان راست ارتجاعی مورد حمله قرار گرفت . )حسین از سال ۵۳ تا ۵۹ عضو این گروه بود . .بعد از پیروزی انقلاب ۵۷ وی جز نیروهای راست مذهبی با جریان میثمی به سپاه پاسداران پیوستند. حسین در جریان غائله گند کاوس (ترکمن صحرا ) و درگیریهای چریکهای فدایی با سپاه در بهمن ۵۸ شرکت داشت . شرکت داشت .

  لینک به منبع

  حسین ابریشمچی چه کسی بود

  در ۱۵ خرداد ۸۲ ، ۵ ژوئن ۲۰۰۳ بود . تو محل استقرا ستاد مرکز ۷ بودم . تحت کنترل و نظارت خواهروجیهه کربلائی ، حسین ابریشمچی ،محمد رضا محدثmohammad karami 200_200

  جسته گریخته شنیده بودم که قرار است *استاتو تسلیم به ارتش امریکا ،آن روز ها توسط تمامی افراد امضا شود. قراربود برویم ستاد برای امضای استاتو تسلیم به ارتش امریکا. امریکایی ها کنترل قرارگاه اشرف را در دست داشتند

  حسین ابریشم چی امد گفت محمد حاضر شو بریم .

  کمی این پا و ان پا کردم گفتم سری اول بچه ها را ببر . سری بعد من میام .

  بعداز بیست دقیقه حسین ابریشمچی برگشت گفت برویم . گفتم تا چایی بخوری منهم اومدم .

  زدم بیرون . هوا ی گرم بالای ۴۵ درجه عراق نفس ادم را به شماره می انداخت .

  زمان زیادی نداشتم بین اسارت در تشکیلات رجوی و یا اینده ای نه چندان روشن در مقر امریکایی ها .

  طرح فرار را که با چند تا از دوستان از جمله: آقایان محمد رزاقی ، بهزاد علیشاهی ، حامد صرافپور،حمید هادی بیگی ، هادی شعبانی ، یونس و من مخفیانه کشیده بودیم را اجراء کردیم .با کامیون سنگین در توی خیابان های قرارگاه با حمید حرکت کردیم و در محل های مختلف که با دوستان قرار داشتیم یکی یکی سوار کردیم چند دقیقه بعد به مقر امریکایی ها در شمال قرارگاه اشرف رسیدیم پشت سر ما هادی با یونیس هم با ماشین دوم رسیدند .

  تو ستاد امریکایی ها نشسته بودم. چشمای م را بستم و مسیر تلخ طولانی از پیوستن به سازمان مجاهدین از سال ۱۳۵۵ تا تا زندان ساواک ، تا فراز از اعدام از زندان جمهوری اسلامی ، مبارزه با امپریالیزم امریکا تا رهایی از دست رجوی با کمک سربازان امریکایی مانند یک فیلم مستند تاریخی جنایی از جلوی چشمانم رد می شد .

  انگاری همین دیروز بود

  پنج شنبه ۲۹ اکتبر برابر ۷ آبان ۱۳۹۴ بود که خبر موشک باران کمپ لیبرتی را خواندم . . از جنایتی که اتفاق افتاده بود . لیست کشته و زخمی شدن دوستانی که سالهای دراز در کنار بودیم را دیدم . اسم حسین ابریشم چی در راس لیست بود .. انگاری همین دیروز بود خرداد ۸۲ که حسین ابریشم چی را قال گذاشته بودم و از دست وی به سلامت فرار کرده بودم .

  دوباره روی صندلی تکیه کردم . حس اینکه دیگر شکنجه گرت زنده نیست که یک روزی رودر رویش از ش بپرسی ، چرا ؟ و دهها چراهای دیگر ؟ یک حس قابل توصیفی نیست .

  حسین ابریشم چی هم رفت و مانند صدام و لاجوردی هزاران پاسخ را با خود به گور برد .

  ، از اعلامیه شماره ۵ سازمان ، شروع به برجسته کردن مرگ حسین ابریشم چی کرد .

  سایت مجاهد نوشت . ( مجاهد خلق حسین ابریشمچی ، ا زبرجسته ترین فرماندهان ارتش آزادی بخش و مسئولان مجاهدین خلق ایران ، و عضو شورای ملی مقاومت ….)

  با گذشت روز ها از میان کشته شدگان اخیر فقط حسین ابریشم چی برجسته تر می شد .

  مریم رجوی وی را «کهکشان حسین » نامید.

  مهدی ابریشمچی برادر حسین مرد شماره دو سازمان و مرد اول در غیاب مسعود رجوی ، با کشته برادرش کنفرانس مطبوعاتی تشکیل داد و گفت ایکاش من هم با شما بودم .

  عده ای از هموطنان از من می پرسند حسین ابریشم چی کی بود ؟

  روی همان صندلی تجارب شخصی ام و شنیده ها از حسین ابریشم چی را شروع به نوشتن کردم . نوشتن خاطراتی که بعضا با ازار روح نویسنده توام می شود.

  حسین ابریشمچی در سال ۱۳۵۳ توسط ساواک بجرم هواداری از سازمان مجاهدین دستگیر و زندانی شد . این دستگیری در اوج تغیر ایدئولوژی سازمان و کودتای جریان مارکسیستی در سازمان در غیاب بنیانگذاران و ایدئولوگ های ان در زندان بود . .در جریان این کودتا ی ایدئولوژیک ۱۳۵۳ ،حسین ابریشمچی به سمت جریان مذهبی لطف الله میثمی و محمد محمدی گرگانی گرایش پیدا کرد . جریانی که بعداز انقلاب به نام نهضت مجاهدین خلق شروع به فعالیت کرد ( ا زهمان ابتدا بشدت توسط مسعود رجوی به عنوان جریان راست ارتجاعی مورد حمله قرار گرفت . )

  حسین از سال ۵۳ تا ۵۹ عضو این گروه بود . .بعد از پیروزی انقلاب ۵۷ وی جز نیروهای راست مذهبی با جریان میثمی به سپاه پاسداران پیوستند. حسین در جریان غائله گند کاوس (ترکمن صحرا ) و درگیریهای چریکهای فدایی با سپاه در بهمن ۵۸ شرکت داشت . شرکت داشت .

  سال ۵۹ حسین ابریشمچی در تصادفی پایش شکست که .چندین ماه در خانه بستری بود این .فرصتی بود که مهدی برادر بزرگتر وی را قانع کرد که به سازمان مجاهدین که هر چند تحت شورای مرکزی اداره می شد ولی مسعود رجوی چهره بیرونی ان بود بپیوندد.

  حسین در سال ۱۳۶۰ یکی از مسئولین بخش اطلاعات سازمان شد .

  بعد از فاز نظامی که در گیری های نظامی با جمهوری اسلامی روزبروز شدت می یافت و خانه های تیمی سازمان پی در پی لو می رفت و بسیاری از اعضا و هواداران دستگیر و اعدام شده بودند خانه موسی خیابانی در زعفرانیه در بهمن ۶۰ که ضربه بزرگی به سازمان خورد و راه را برای قدرت انحصاری رجوی بازکرد .

  طرح «مهندسی

  حسین ابریشمچی یکی ازطراحان و فرماندهان طرح «مهندسی » در تهران بود . .

  براساس این طرح در اوایل ۶۱ ، طی عملیات مسلحانه مختلفی ۳ پاسدار کمیته های ضد ترور و یک کفاش و یک معلم ( با قیافه پاسداری) را ربودند و در یکی از خانه های تیمی که ازقبل به عنوان زندان و شکنجه گاه تبدیل کرده بودند انتقال دادند ، مرداد ۶۱ این پایگاه در خیابان بهار درتهران قرار داشت . تعدادی از افراد سازمان افراد ربوده شده را بشدت مورد شکنجه خود قرار داده بودند تا اطلاعات مربوط به لو رفتن خانه های تیمی سازمان را بدست اوردند .

  . بر اساس اعتراف اعضای دستیگر شده عضو سازمان، برای اعتراف گیری از روش هایی همچون شلاق زدن با کابل ، سوزاندن با آب جوش ، کشیدن دندان ها با انبردست ، سوزاندن بدن با اتو ،بریدن گوش ها و بینی ، سوزاندن الت تناسلی مردان با سیخ داغ ، کندن پوست سر و صورت ، بیرون آوردن چشم ها و شیوه های دیگر استفاده شده بود. . بعضی از قربانیان را در باغ فیض زنده به گور کرده بودند.

  درون سازمان مجاهدین بامسله شکنجه پاسداران برخورد و نقد جدی نشد. در قبال سوال کسانی که درمورد شکنجه سوال کرده بودند ، گفته شده بود که در ازایش جان چند تن از اعضای مرکزیت حفظ شده است که ارزش داشته است . به همین دلیل شکنجه مخالفان رجوی در سال های بعد به صورت سازمان یافته و رسمی شد و مسئولین از گفتن نام علنی ان ابایی نداشتند .

  حسین ابریشم چی یکی از فرماندهان عملیاتی در عملیات فروغ جاودان بود .

  بعداز شکست نظامی سازمان در جریان فروغ جاودان و ریزش نیروها و اتش بس ایران و عراق ، مسعود رجوی که نمی توانست سوالات منتقدان را براحتی در نشست ها پاسخ بدهد ، منتقدان سیاست ها ی خود را زندانی میکرد .

  حسین ابریشم چی که عضوشورای ملی مقاومت منصوب شده بود به عنوان فرمانده «کاظم » مسول لشگر ۱۰۰ نفره ای بود که قرار بود جماران را تصرف کنند از سوی مسعود رجوی تعیین شده بود .

  درپروسه زندانهای سال ۱۳۷۳ در قرارگاه اشرف ،حسین ابریشم چی یکی از بازجویان و شکنجه گران آن پروسه بود.

  دست وی در خون مجاهدینی که مخالف و یا منتقد سیاست های رجوی و وابستگی سازمان به صدام بودند ، اغشته بود . وی در جریان سرکوب مردم کرد و شیعه عراق در جربان قیام علیه صدام مشارکت داشت .

  افراد دیگری هم همراه با حسین ابریشم چی کشته شدند بسیاری از انها قربانی بودند ولی

  حسین ابریشم چی یک شکنجه گربود که اگاهانه این را ه را انتخاب کرده بود . مردی که انسان نبود.

  جنس نامرد عوض نمی شود

  گاه جنسی عوضی

  عوضی تر می شود

  پاورقی : ۱

  سال ۱۳۷۲، بعد از انحلال هیئت اجرائی سازمان در نشست سالن بدیع زادگان ( منطقه ابوغریب ) ، مسعود رجوی حسین ابریشم چی را صدا کرد و گفت طلب چی داری : وقتی که حسین ابریشم چی خلاف ریل نشست حرکت کرد .شروع به گردن کشی کرد. مهری حاجی نژاد مسئول ضد اطلاعات سازمان میگرون را گرفت و کل پروسه تشکیلاتی وی را بیان کرد .خلاصه آن به شرح زیر است:

  پروسه ۳ سال زندان که با جریان مذهبی های راست فعالیت می کردی ، پس از زندان و پیروزی انقلاب ، نقش در سپاه پاسدارن ، شرکت در غائله گنبد کاوس ، تا آخر سال ۱۳۵۹ عضو سپاه بوده و با جریان میثمی بوده .

  پروسه تشکیلاتی وی از اول ۱۳۶۰ که وارد سازمان مجاهدین مسعود رجوی شد ، را حساب کردند و بر اساس سابقه واقعی، رده تشکیلاتی وی معاون نهاد به وی در همان نشست اعلام کردند)

  * خلاصه استاتو این بود: تمامی اقدامات مسلحانه قبل را محکوم می کردند . تعهد داده می شد که هیچ گونه سلاحی به دست نگیرند . هر گونه خشونتی را محکوم می کردند .تعهد داده می شد که هیچ گونه افدام خشونت آمیز انجام ندهند .تعهد داده می شود که طبق قوانین کشور عراق عمل کنند ….

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.