• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • چگونه باید با داعش جنگید؟

  حملات تروریستی پاریس در 13 نوامبر که منجر به کشته شدن 129 نفر و زخمی شدن صدها نفر شد، جامعه بین المللی را به لرزه در آورد. در روزهای پس از این حادثه بحث های گسترده ای حول استراتژی مبارزه با داعش، بحران مهاجران سوری و هدف بعدی حملات تروریستی مطرح شده است. این حملات همچنین منجر به تشدید حرکات دیپلماتیک برای حل بحران سوریه و برقراری توازن میان اقدامات لازم برای مبارزه با تروریسم و حفظ حریم خصوصی افراد در غرب شده است.

  چگونه باید با داعش جنگید؟

  نظرخواهی مرکز بلفر از وندی شرمن، نیکلاس برنز، دیوید ایگناتیوس، گری سیمور، استفان والت و…درباره راه‌های مبارزه با تروریسم.

  دیپلماسی ایرانی: حملات تروریستی پاریس در 13 نوامبر که منجر به کشته شدن 129 نفر و زخمی شدن صدها نفر شد، جامعه بین المللی را به لرزه در آورد. در روزهای پس از این حادثه بحث های گسترده ای حول استراتژی مبارزه با داعش، بحران مهاجران سوری و هدف بعدی حملات تروریستی مطرح شده است. این حملات همچنین منجر به تشدید حرکات دیپلماتیک برای حل بحران سوریه و برقراری توازن میان اقدامات لازم برای مبارزه با تروریسم و حفظ حریم خصوصی افراد در غرب شده است.

  کارشناسان مرکز بلفر نظر خود را در مورد موضوعات مربوطه مطرح کرده اند.

  استفان والت، استاد روابط بین الملل، عضو مرکز بلفر

  داعش به دنبال به راه انداختن یک جنگ مذهبی است تا از دعاوی خود مبنی بر دشمنی غرب دفاع کرده و حمایت بیشتری را به خود جلب کند. فرستادن نیروهای زمینی آمریکا به میانه طوفان خاورمیانه دقیقا همان چیزی را به داعش اعطا می کند که در آرزوی آن است. نیروی نظامی نمی تواند به تنهایی این مشکل را حل کند و تنها شرایط را وخیم تر می کند.

  چارلز فریلیچ، عضو ارشد مرکز بلفر، معاون مشاور امنیت ملی سابق اسرائیل

  حملات هوایی بدون استفاده از نیروی زمینی مشکل را پیچیده تر می کند. تلاش های فوری باید بر روی شکست داعش متمرکز شود، اما اسد نیز 250 هزار نفر را در سوریه کشته است و ایران نیز هنوز از بلندپروازی های هسته ای خود دست نکشیده است. این سه تهدیدات جدی تلقی می شوند.

  گری سیمور، معاون پژوهشی مرکز بلفر، مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا

  اوباما پس از حملات پاریس باید نشان دهد که استراتژی اش برای مبارزه با داعش، بدون درگیر کردن نیروهای زمینی آمریکا موفق خواهد بود. اولین گام حمله به الرقه توسط نیروهای کرد و نیروهای معتدل، به پشتوانه حملات هوایی آمریکا و متحدان آن است. اگر این حملات به موفقیت ختم شود، می تواند اعتبار استراتژی دولت را تضمین کند. اما در صورت شکست، اوباما باید استراتژی جدیدی که در آن استفاده از نیروی زمینی آمریکا لحاظ شده باشد، ارائه دهد.

  حملات در آمریکا؟

  مایکل مورل، عضو ارشد مرکز بلفر، معاون سابق رئیس سی.آی.ای

  داعش، به عنوان یک گروه تروریستی تهدیدی علیه سرزمین آمریکا تلقی می شود. این تهدید در حال حاضر شکلی غیرمستقیم دارد و در قالب رادیکالیزه کردن جوانان آمریکایی برای انجام حملاتی مشابه پیش می رود. اف.بی آی در حال بررسی بیش از 900 مورد افراط گرایی در حالا رشد در کشور است که عمده آنها از سوی داعش صورت گرفته است و بسیاری از این موارد مربوط به افرادی است که ممکن است اقدام به حملاتی مشابه در خاک آمریکا کنند.

  بحران مهاجرت

  نیکلاس برنز، عضو ارشد مرکز بلفر، معاون سابق وزیر خارجه آمریکا

  بستن مرزها به روی مهاجران سوری اشتباهی بسیار بزرگ است زیرا آمریکا همواره دولتی دموکراتیک بوده که با روی باز از مهاجران استقبال کرده است. آمریکا ملتی شکل گرفته از مهاجران است. نباید از یاد برد که آلبرت انیشتین، هنری کیسینجر و مادلین آلبرایت به عنوان مهاجر به آمریکا آمده بودند. باز نگاه داشتن درها بسیار مهم است.

  رولف موات لارسون، عضو ارشد مرکز بلفر، عضو سابق سی.آی ای و رئیس بخش اطلاعات و ضداطلاعات وزارت انرژی

  همزمان با مبارزه با تروریسم، باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که آشوب و بی نظمی منطقه ای نیز می تواند پیامدهای بلندمدتی را در پی داشته باشد. ما شاهد بروز یک فاجعه حقوق بشری در مقابل چشمان خود هستیم. غرب سرانجام مشکل مهاجران سوری را پس از رسیدن آنها به سواحل خود با عنوان یک بحران مورد شناسایی قرار داده است. آیا بحران واقعی این نیست که مردم بی گناه به طور نظام مند به خاک و خون کشیده می شوند؟ جهان متمدن نمی تواند در جنگ بر افراط گرایی پیروز شود تا زمانی که با شر به خاطر ماهیت وجودی آن مبارزه نکند.

  چالش ها برای اروپا

  داگلاس الکساندر، وزیر خارجه کابینه در سایه انگلیس

  حملات تروریستی وحشتناک در پاریس نشان می دهد که رهبران اروپایی همزمان با بحران امنیتی، بحران مهاجرت و بحران منطقه یورو مواجه هستند. این حملات همچنین ثابت می کند که خاورمیانه به عنوان منطقه ای بی ثبات و با اوضاعی وخیم نیازمند رویکردی جدید از سوی رهبران جهانی است.

  نیل فرگوسن، عضو هیات مدیره مرکز بلفر

  اجازه دهید در مورد آنچه که در حال وقوع است، روشن و واضح صحبت کنیم. اروپا همانند امپراتوری روم در قرن پنجم، اجازه داده است که ترتیبات دفاعی آن فرو بپاشد. همزمان با افزایش ثروت در اروپا، دلاوری های نظامی و عزت نفس آن کاهش پیدا کرده است. اروپا در فروشگاه ها و استادیوم های خود به چالش کشیده شده است. همزمان، اروپا دروازه های خود را به روی افرادی باز کرده است که از رویه آبا و اجدادی خود دست نکشیده اند.

  پاسخ های استراتژیک

  ایوان پرکوسکی، پژوهشگر برنامه امنیت بین المللی مرکز بلفر

  حملات ترویستی اخیر در پاریس تاکیدی مجدد بر لزوم شکل دهی به یک استراتژی جامع از سوی کشورهای غربی برای مبارزه با داعش و پایان دادن به جنگ مدنی در سوریه است. اقدامات از پیش برنامه ریزی نشده تنها منجر به تضعیف امنیت دسته جمعی غرب می شود. کشورهای غربی در عین اینکه باید مراقب باشند که به دام استراتژی داعش گرفتار نشوند، باید با همکاری یکدیگر تلاش کنند که منابع بی ثباتی منطقه ای که منجر به رشد و بسط داعش می شود را از میان بردارند.

  ورا میرونوا، عضو پژوهشگر مرکز بلفر

  حملات پاریس نشان می دهد که مذاکرات بیشتر از آنچه که پیشتر تصور می شد حائز اهمیت است. غرب و روسیه باید دو طرف منازعه را وادار کنند که بر سر میز مذاکره نشسته و به توافق برسند. طبیعتا داعش انتظار افزایش حملات هوایی پس از حوادث پاریس را داشته و برای آن آماده است. آنچه که انتظار ندارند، گرد هم آمدن کشورهای غربی برای حصول به یک توافق سیاسی است که با کاهش آشوب در سوریه، بستر رشد داعش را از میان می برد.

  دیوید ایگناتیوس، عضو ارشد مرکز بلفر، ستون نویس واشنگتن پست

  آیا کشورهای غربی تصور می کنند که زندگی مسلمانان از اهمیت کمتری برخوردار است؟ اکثر ما حاضر به اقرار به چنین گزاره ای نیستیم. اما ابراز انزجار و خشم از قتل عام صورت گرفته در پاریس با بی تفاوتی نسبت به کشتارهایی مشابه در جهان عرب همزمان بوده است. مسلمانان این استانداردهای دوگانه را درک می کنند.

  عضوگیری گروه های تروریستی

  وندی شرمن، عضو ارشد مرکز بلفر، معاون سابق وزارت خارجه آمریکا

  موضوع تبلیغات، دیپلماسی عمومی و پیام رسانی بسیار مهم است. ما باید بفهمیم که چه چیزی این افراد را تحریک به اقداماتی از این دست می کند و تلاش کنیم با جذب این افراد به یک سبک زندگی جدید، پیام رسانی آنها راخنثی کنیم.

  فرح پندیث، عضو ارشد مرکز بلفر، نماینده ویژه جمعیت های مسلمان در وزارت خارجه آمریکا

  ما می توانیم با عزم و اراده ای مشابه آنچه که داعش دارد، وارد یک جنگ ایدئولوژیک شویم. آنها عزمی راسخ در راه خود دارند و ما نیز باید همین جدیت را برای مبارزه با آنها داشته باشیم.

  رامی خوری، عضو ارشد مرکز بلفر، سردبیر دیلی استار

  حمله به پاریس از سوی داعش در کنار احیاء القاعده و طالبان نشان می دهد که پاسخ جنگ با تروریسم قابل درک و قانع کننده، اما ناکارآمد بوده است. تلاشی جدی تر برای مبارزه با تروریسم و جلوگیری از عضوگیری گسترده این جنبش های خشونت طلب مورد نیاز است.

  منبع : مرکز بلفر/ ترجمهتحریریه دیپلماسی ایرانی/۲۵

  مطالب مرتبط :

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  اما تنها روزنه اى كه به من و ما اميد و جرقه  عشق و زندگى مي داد،  حضور خانواده ها براى ديدار با عزيزان اسير خود در چنگال رجوى بود. وقتى فرياد خانواده ها از پشت حصار پادگان اشرف با وجود محدوديت هاى رجوى كه در راستاى عدم شنيدن صداى خانواده بود، را مي شنيديم جرأت پيدا كرده و بذر اميد به زندگى در دلهاي مان كاشته ... مطلب کامل

  مجاهدین خلق یک فرقه هستند

  خب، آمریکا ارتجاعی ترین جناح را برای چنین اقدامی انتخاب کرده تا پروژه جانشین سازی آنها را پیش ببرد. اینها مجاهدین خلق نام دارند. گروهی از تبعیدیان ایرانی که از عملیات های ویژه آمریکا و اسرائیل علیه ایران حمایت می کنند. بله سازمان مجاهدین خلق که قبلا توسط ایالات متحده آمریکا در بین سازمان های تروریستی خطرناک طبقه بندی شده بود. گروهی که در ایران ... مطلب کامل

  محمد سیدی: عشق را پایانی نیست، بمناسبت درگذشت مادر فداکار آقای محمدیان

  رجوی خانواده را " الدنگ " و سد امیال فرقه گرایانه اش می‌داند و در فرقه مجاهدین عشق را حرام و ممنوع کرده است. چه عشق  به جنس مخالف و چه عشق  مادر و پدر به فرزند یا برعکس . چرا رجوی ابراز هر گونه  عاطفه را ، جز به خودش ، ممنوع کرده است؟ چرا این مادر فداکار و قهرمان که یک دهه قبل برای ملاقات فرزندش ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  سقراط میگفت، دانش و آگاهی، انسان را تشویق و هدایت به عدالت و تقوا میکنند. انگیزه و موتور کوششهای سقراط،  وجدان بود. او میگفت حقیقت جویی مهمترین تقوا و کوشش در راه سعادت انسان است. هدف سقراط در بحث های روشنگرانه فلسفی، نشان دادن و یافتن راه تقوا و زندگی رضایت بخش بود. او میگفت شناخت، خود مقدمه دانش و شناخت عمومی است. سقراط خلاف افلاتون میگفت، حقیقت ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

   اما در هر صورت در این بستر بود که آمریکا با زدوبند و با هدف بکارگیری بیشتر  فرقه مجاهدین خلق آن‌ها را از عراق به آلبانی منتقل کرد. رجوی نیز همین را می‌خواست ، رجوی در خلوت خود می گفت که شتر سواری که دولا دولا نمیشه ، خوب اگر قرار باشد آدم مزدور باشه ، چرا مزدور اصل کاری یعنی آمریکا نباشه . این خودش انقلاب !! ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  مریم رجوی نیز با پرت و پلاگویی و قرار دادن تصویر خود در کنار این دانشجویان وانمود می کند که آنان از مجاهدین هستند و به همین دلیل تأکید می کند ‌که: «دستگیر شدگان در معرض شکنجه و اعدام و هم‌چنین کرونا قرار دارند.» برای کسانیکه با مواضع ضد انسانی رهبران این فرقه آشنایی ندارند، باید اشاره کنم که در ۴۰ سال گذشته، این فرقه به ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  موسس اصلی وپشت پرده ی داعش ، ژنرال عبدالخلیفاوی بود که در زمان خود یک افسر برجسته اطلاعاتی نیروی هوایی صدام محسوب میشد وازاین جهت بود که داعش عشایر انقلابی لقب گرفت وبر روی تخم چشم های رجوی نشست. درمورد این مرد که موقعیت اش ریشه ی علاقه ی رجوی با داعش را نشان داده و با متهم کردن ایران میخواهد در تطهیر این مولود مثلث سه سر ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  وضعیت عراق را توضیح دادم ببینیم وضعیت ما وتفکرات رجوی دران مرحله چی بود رجوی نشست عمومی درباقرزاده گذاشت دران نشست گفت  اول : انچیزی که صحنه را تعغیرمیدهد هوایی نیست وزمین است که زمین دردست عراق است همین جمله برای من مشخص کرد که رجوی مثل صدام قدرت هوایی امریکا را درک نکرده ومثل صدام ازتجربه بالکان وافغانستان هیچ درسی نگرفته واساسا فهم نکرده است دوم ... مطلب کامل

  درگذشت نجف دریابندری، از وداع با اسلحه تا وداع با زندگی

  نجف دریابندری سال ۱۳۰۸ در آبادان در جنوب ایران زاده شد و به گفته خودش زبان انگلیسی را همان جا و در سینماهایی که فیلم‌ها را به زبان اصلی برای کارمندان انگلیسی شرکت نفت نمایش می‌داد و معاشرت با انگلیسی‌ها آموخت. وداع با اسلحه همینگوی اولین کتابی بود که نجف دریابندری در سن ۲۳ سالگی ترجمه کرد. او سال‌ها پیش در گفت‌وگویی با سیروس علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و ... مطلب کامل

  دنیا بعد از همه گیری آنفلوآنزای اسپانیایی ۱۹۱۸ ؛ چه شکلی شد؟

  شاید تا چند ماه پیش چیزی درباره آنفلوآنزای اسپانیایی نشنیده بودید، اما احتمالا به یمن بحران ویروس کرونا متوجه شده‌اید که یک ویروس کشنده دنیا را در اوایل قرن بیستم تسخیر کرده بود. این بیماری که بعضا به نام "مادر همه‌گیری‌ها" نیز شناخته می‌شود، بین سال‌های ۱۹۱۸ و ۱۹۲۰ باعث مرگ ۲۰ تا ۵۰ میلیون نفر شد. دانشمندان و مورخان عقیده دارند که یک سوم جمعیت ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan - haber | malatya haber | malatyahaber | malatya haberleri | malatya sondakika | malatya sondakika haberleri | malatya asayi haberleri | malatya spor haberleri | yeni malatyaspor | malatya reklam | yeilyurt haber | battalgazi haber | malatya belediye haberi | malatya rehber | yeilyurt belediyesi | battalgazi belediyesi | malatya bykehir belediyesi | yeilyurt belediyesi | malatya seim | malatya aday adaylar | malatya akparti adaylar | malatya mhp adaylar | malatya chp adaylar | malatya korona haberleri | malatya gncel | malatya haber 44 | malatya haber trafik kazas | malatya haber net |