• محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ایران قلم: از پیام شادباش !! مسعود رجوی خبری نیست. چرا؟    :    با گذشت چند روز از خروج کامل اعضای مجاهدین خلق از عراق از پیام شادباش و پیروزی ، سنت همیشگی مسعود رجوی ، خبری نیست. این فاکت ها ...
 • آیا گوبلز ایرانی از گوبلز آلمانی چیزی کم دارد؟

   تحریریه سایت ایران قلم اعتقاد دارد که اگر سازمان مجاهدین خلق در هر زمینه ای دچار پسرفت و عقبگرد بوده است، اما در زمینه تبلیغاتی در آموزشهای درون فرقه بسیار بسیار کارکشته شده اندد. آنها از ماکیاول یاد گرفته اند که ” هدف وسیله را توجیه می کند” بنابراین از نظر آنها تنها عامل تعیین کننده برای یک امر تبلیغاتی، راست یا دروغ بودن آن نیست، بلکه قابل پذیرش کردن و باوراندن آن اهمیت دارد. اگر لازم باشد برای باوراندن آن باید دروغ گفت،  یا پول به پای دانشجویان لهستانی ریخت، یا اگر لازم شد عضو فرقه باید خود را بسوزاند تا با شانتاژ تبلیغاتی رهبری فرقه خود را نجات دهد. برای رساندن مطلب، به نمونه دیگری از شگردهای تبلیغاتی سازمان مجاهدین خلق در عراق در سال 1370  اشاره می کنیم:

  آیا گوبلز ایرانی از گوبلز آلمانی چیزی کم دارد؟

   

  01.07.2008

  یاداشت روز ـ تحریریه سایت ایران قلم

  لینک به منبع

  info@iran-ghalam.de

  iran-ghalam@hotmail.de

  www.iran-ghalam.de

  آدولف هیتلر دیکتاتور  رهبر حزب نازی در سال 1933 یکی از اعضای حزبش را به نام ژوزف  گوبلز را مامور پیشبرد برنامه های تبلیغاتی حزب نازی و دولت وقت آلمان کرد. گوبلز تمام امکانات تبلیغاتی کشور آلمان را در خدمت اهداف تبلیغی حزب نازی درآورد و از این طریق به تدریج این مفهوم را به اعضای حزب نازی و سپس مردم آلمان القا کرد که رهبرشان قدرت خدایی دارد و هیتلر شایسته است، و اساسا در تقدیر است که رهبری جهان را بر عهده گیرد.

  این مقدمه را از بابت اهمیت و کارکرد تبلیغات دروغین و تکراری در اندیشه و تفکر هیتلر و گوبلز بازگو کردیم تا به خبری که در روزهای اخیر در رسانه های معتنبر منتشر شده است ، نگاهی بیندازیم. رادیوفردا به نقل از رسانه های لهستان گفت:

  ” گروهی از دانشجویان لهستانی برای گشت و گذار سه روزه در پاریس به خرج یک سازمان غیر دولتی ایرانی در برلین روز جمعه رهسپار فرانسه شدند، اما برای این تفریح مجانی دو روزه یک شرط وجود دارد: شرکت در تظاهرات سازمان مجاهدین خلق در نزدیکی فرودگاه شارل دو گل در پاریس. روزنامه لهستانی «ویبورچا» گزارشی را منتشر کرده است که بر پایه آن «چند هزار دانشجوی لهستانی» برای گشت و گذار با «یک هدف سیاسی» به پاریس رفته اند.  ”

  http://www.radiofarda.com/Article/2008/06/28/f2_Polish_student_MKO.html

  همچنین تلویزیون 24 فرانسه در همین ارتباط و خریداری کردن دانشجویان لهستانی و افغانی  توسط سازمان مجاهدین خلق برای پرکردن صندلی های سالن گردهمایی آنها در پاریس در تاریخ 28.06.2008 گفتار و تصاویر تکان دهنده ای از سبک کار فرقه گرایانه و گوبلزی مجاهدین پخش کرد:

  گزارش تلویزیون شبکه 24 فرانسه :

  مجاهدین برای شوی سالانه شان این بار خواسته اند که قوی تر نشان دهند.به همین دلیل تورهای اتوبوس لهستانی،افغانی و … را بحرکت در آوردند. مجاهدین برای پر کردن سالن شان هزینه مسافرت هزاران دانشجوی لهستانی و … را پرداخت کردند.  پرتیراژترین روزنامه لهستانی اظهار میدارد که این دانشجویان از طریق یکدیگر و به صورت شفاهی از برنامه این سفر به پاریس مطلع شدند.6 یورو برای تمامی هزینه ها و حضور و غیاب فردی ، تنها شرط شرکت در گردهم آیی مجاهدین است.

  http://www.iran-ghalam.de/2Haupt/2770.MoJahedin-tajam-France24.30.6.08.HTM

  همچنین تلویزیون 24فرانسه از تجمع فرقه تروریستی سازمان  مجاهدین گزارش داد:

  در داخل سالن ، مریم رجوی که چهره محبوب مجاهدین است با ایجاد فضای احساسی اشک شرکت کنندگان را جاری میکند. اما در انتهای سالن فضا به این شکل متشنج نیست و در واقع بسیار هم آرام است.یعنی جایی که جوانان لهستانی و … بدون تفاوت نشسته اند.

  ( خط کشی زیر متن از تحریریه سایت ایران قلم می باشد )

  البته در آوردن اشک و جاانداختن آنچه قدرت خداگونه رهبری فرقه اعلام میشود، علاوه بر تردستی سخنران در امر برانگیختن احساس و هیجان، نیاز به شلوغی و جمعیت نیز دارد. شما فرض کنید که آیا سخنرانی مریم رجوی در اجتماعی ( بدون دانشجویان لهستانی و شهروندان افغانی و … ) دیگر آن فضا  و شرایط برای برانیگختن احساس و درآوردن اشک کارایی لازم را خواهد داشت؟ آیا مشابه  همین قطره های اشک ریخته شده از فضای ساخته شده توسط فرقه مجاهدین شعله های آتش و خودسوزی های پاریس را بعد از دستگیری رهبر فرقه در پاریس  نیافروخت؟

  تحریریه سایت ایران قلم اعتقاد دارد که اگر سازمان مجاهدین خلق در هر زمینه ای دچار پسرفت و عقبگرد بوده است، اما در زمینه تبلیغاتی در آموزشهای درون فرقه بسیار بسیار کارکشته شده اندد. آنها از ماکیاول یاد گرفته اند که ” هدف وسیله را توجیه می کند” بنابراین از نظر آنها تنها عامل تعیین کننده برای یک امر تبلیغاتی، راست یا دروغ بودن آن نیست، بلکه قابل پذیرش کردن و باوراندن آن اهمیت دارد. اگر لازم باشد برای باوراندن آن باید دروغ گفت،  یا پول به پای دانشجویان لهستانی ریخت، یا اگر لازم شد عضو فرقه باید خود را بسوزاند تا با شانتاژ تبلیغاتی رهبری فرقه خود را نجات دهد.

  برای رساندن مطلب، به نمونه دیگری از شگردهای تبلیغاتی سازمان مجاهدین خلق در عراق در سال 1370  اشاره می کنیم:

  در مهرماه سال 1370 براساس دستورالعمل مسعود رجوی خطاب به مریم رجوی و فهیمه اروانی  و سیدالمحدثین مقرر می شود که در سالگرد طلاق های اجباری در سازمان مجاهدین خلق ، یعنی 26 مهر ماه ، رژه گسترده ای با حضور لابی های خارجی ، خبرنگاران و رسانه های مختلف برگزار شود.

  در این رژه نظامی مجاهدین که با صد ها تانک و نفر بر و خودورهای زرهی  و دیگر ادوات لجستیکی و مهندسی با مشارکت ارتش صدام حسین برپا شد. سازمان برای این تعداد تانک، نفر بر و ماشین های مهندسی و همچنین یگان های نیروهای پیاده به تعداد کافی نفر نداشت. می دانید چه شد؟

  بعد از آمدن این تضاد به ستاد فرماندهی مجاهدین و بحث بر روی آن مسعود رجوی راه حلی را ارائه داد که جوهر آن از گذشته تا به حال،  در تمام روشهای تبلیغاتی مجاهدین پیدا و هویداست.

  براساس راه حل مسعود رجوی مقرر می شود که کلیه یگان های پیاد و زرهی و خودروها بعد از عبور از جلوی جایگاه محل استقرار رهبری فرقه که مهمانان خارجی و  خبرنگاران در این محدوده مستقر بودند مجددا،بعد از عبور از چشم خبرنگاران و مهمانان خارجی  به انتهای ستون رژه بروند و مجدداً تانک ها ، نفربرها و خودروها و لودرها  ماشین های مهندسی و … را در تیم بندی ها و سازماندهی که از قبل شده بود ، سوار شده و دوباره از جلوی رهبری فرقه و خبرنگاران رژه بروند. یعنی با این روش ماکیاولیستی که بر مبنای آن هدف وسیله را توجیه می کند،هر فرد  در قرارگاه اشرف برای آن رژه نظامی که اتفاقا سر و صدای تبلیغاتی زیادی نیز در شکورهای اروپایی ایجاد کرد، چندین ماموریت اجرا کرد. یکبار در یگان پیاده رژه می رفت. یکبار خدمه نفربر می شد. یکبار راننده لودر. یکبار هم توپچی تانک.  ضمن اینکه کارگران سودانی و عراقی هم کارهای پشت صحنه و تدارکاتی را برگزار می کردند. این  رژه بیش از 5 ساعت طول کشید تا ابتدای ستون به انتهای آن برسد.

  اکنون شما تصور کنید و خودتان را بجای آن خبرنگار یا مهمان خارجی در آن رژه بگذارید. آیا می توانستید به این ترفند تبلیغاتی گوبلز ایرانی پی ببرید؟ آیا گوبلز ایرانی از گوبلز آلمانی چیزی کم دارد؟ خبرنگاران خارجی در این رژه نظامی در سال 1370 بعد از رفتن به کشورهایشان نوشتند:

  ده ها هزار جنگجو در مقابل مسعود رجوی و مریم رجوی رژه نظامی رفتنند.

  اما بعد از سرنگونی رژیم صدام حسین و شمارش و بازجویی افسران آمریکایی از نیروهای مجاهدین مشخص شد که کل تعداد نیروهای سازمان 3500 نفر بوده است. ده ها هزار نفر کجا، 3500 نفر کجا؟

  اکنون نیز مطمئن باشید که اگر دانشجویان لهستانی و شهروندان افغانی و مجاری  و افراد متقاضی کار و پول و تفریح از کشورهای مختلف را از تعداد اعلام شده تجمع مجاهدین در پاریس کم کنید، بدون تردید، تاکید می کنیم بدون تردید، از 2000 نفر ایرانی بیشتر نخواهد بود که آن نیز از سراسر جهان توسط پول های به سرقت رفته مردم عراق به پاریس رسیده اند.

  اکنون شما این 2000 نفر را مقایسه کنید با تعداد ایرانیان حاضر در اروپا که بیش از یک میلیون نفر تخمین زده می شوند. چه در صدی می شود؟

  مطلب در ارتباط:

  ــ چگونه مجاهدین روسها و اکرائینی های تبعیدی در آلمان را برای پانزده اویرو به پاریس بردند ( یونگه ولت آلمان )

  ــ ضیافت بزرگ مجاهدین خلق ـ گزارشات تصویری از ضیافت مجاهدین در فرانسه ( تلویزیون شبکه 24 فرانسه )

  ــ فریب بزرگ مجاهدین را نقش بر آب کنید ( کانون رهایی )

  ــ دانشجویان لهستانی در تظاهرات سازمان مجاهدین خلق ( رادیو فردا )

  ــ فریب هزاران دانشجوی لهستانی توسط مجاهدین خلق ( نشریه لهستانی گازتا )

  مطالب مرتبط :

  هنوز “ فرقه ها در میان ما ” هستند

  در حال حاضر فرقه‌ها در میان ما یک تهدید اجتماعی محسوب می‌شوند.‌ این تهدید در وهله اول متوجه اعضای خود آن فرقه و سپس خانواده و دوستان و آشنایان آنها و نهایتا محیط زندگی و جامعه آنان است. فرقه‌ها یک تهدید و خطر امنیت ملی هم هستند، چرا که براحتی می‌توانند با به کارگیری شیوه‌های روانی افراد را به ترور و جنایت نیز وادار نمایند. لذا باید ... مطلب کامل

  زهرا میرباقری: مجاهدین خلق مبارزه مسلحانه و ممنوعیت بزرگداشت ترور

  بعد از ۳۸ سال که از شروع مبارزه مسلحانه سازمان مجاهدین خلق با جمهوری اسلامی می گذرد، مسعود رجوی در دستیابی به اهداف فوق ناموفق بوده است. جمهوری اسلامی سرنگون نشده است. آلترناتیو دمکراتیک مدعی رجوی که قرار بود جانشین نظام سیاسی حاکم در ایران شود، نه تنها به قدرت نرسید، بلکه در طی این سال ها شورای ملی مقاومت به تدریج از هم پاشیده و عملا ... مطلب کامل

  غلامعلی میرزایی: آیا این پایانی برتجمعات فرقه مجاهدین در ویلپنت پاریس نبود؟

  مراسم که شروع می شد اول داخل سالن سپس دوربین بیرون را نشان میداد که سرکرده فرفه مجاهدین خلق بایک اسکورت وارد می شد (البته در تمام کشورهای اروپایی از وزارت کشورمجوز گرفته می شود ومالیات هم برای اجازه ومخارج پلیس داده میشه )ولی اینها این را به حساب پایان مماشات و به رسمیت شناختن خودشان می گذاشتند. سر کرده فرقه مجاهدین که وارد می شد فقط تعدادی ... مطلب کامل

  شوخی با دمکراسی

  اما این همه داستان نیست و اشارات کوتاه درام گراهام به خانواده دوستی کامینز و علاقه او به همسر و فرزندش بُعدی عمیق را به این کاراکتر می دهد. ولی شاه بیت اثر تقابل کریگ الیور و دومینیک کامینز در یک کافه و قبل تر نمای لانگ شات آنها در مترو باز می گردد که در نهایت پختگی، تعامل و تقابل دراماتیک دوقطب سناریو را که هیچ ... مطلب کامل

  علی جهانی: مبارزه مسلحانه فرقه رجوی تا کنون چه دستاوردی داشته است

  مگرمیشود  که گروه تروریستی که خواستار  تحریم شدید و جنگ و ویرانی علیه مردم ایران هست و هم صدا با افراطی ترین جناح های جنگ طلب در حزب جمهوری خواه آمریکا و متحدین منطقه ای شان نظیر اسراییل و شیوخ مرتجع عربستان سعودی به چیزی جز جنگ و ویرانی و کشتار و خونریزی فکر نمی کند آزادی خواه و مدافع حقوق بشر باشد ؟  مگرمیشود گروهی که ... مطلب کامل

  اقتدار کاغذی مریم رجوی در تظاهرات فرقه مجاهدین در بروکسل و اشنگتن

  همانطور که پیشبینی می شد، مریم رجوی به دلیل وضعیت امنیتی فرانسه و شرایط بغرنجی که برای تشکل مجاهدین پدید آمده، موفق به گرفتن مجوز گردهمایی همه ساله در حومه پاریس نشد و اجباراً تظاهرات چندصد نفره در بروکسل را جایگزین سخنرانی چندهزار نفره در ویلپنت کرد، و خود از راه دور برای این گردهمایی سخنرانی کرد. وی حتی نتوانست چند دوجین سخنران آمریکایی و فرانسوی را ... مطلب کامل

  اقتدار کاغذی مریم رجوی در تظاهرات فرقه مجاهدین در بروکسل و اشنگتن

  سی خرداد سال شصت و سالهای سیاه پس از آن مشخص شد که شخص مسعود و سران جنایتکار فرقه اش به دلیل تمامیت خواهی و دیکتاتوری و قدرت طلبی و انحرافشان از اصول و پایه های اصیل سازمان مجاهدین در ایجاد بن بست امروز اپوزیسیون و مبارزۀ آزادیخواهانۀ مردم ایران نقش اساسی داشته و دارد. امروز نیز همکاری و هم دستی و هم آوایی سران ... مطلب کامل

  اقتدار کاغذی مریم رجوی در تظاهرات فرقه مجاهدین در بروکسل و اشنگتن

  پس از خروج آمریکا از برجام، کشورهای اروپایی وعده دادند با راه‌اندازی یک سامانه حمایت از مبادلات تجاری موسوم به "اینستکس" تدابیری اتخاذ کنند که جمهوری اسلامی از مزایای اقتصادی برجام بی‌نصیب نماند. این سامانه در ماه فوریه به طور رسمی به ثبت رسید اما تا کنون فعالیت مشخصی برای تسهیل مبادلات تجاری میان ایران و شرکت‌های اروپایی نداشته است. ایران ۱۸ اردیبهشت و در سالروز خروج آمریکا ... مطلب کامل

  اقتدار کاغذی مریم رجوی در تظاهرات فرقه مجاهدین در بروکسل و اشنگتن

  و مجدداً تکرار می کنم : دموکراسی و همبستگی ملی برای تو پشیزی ارزش ندارد واز آنجا که هیچ نیروی عاقل و دمکراسی طلب و میهن پرست در داخل و بویژه خارجه تو را قبول ندارند، و در رسانه های خارجه هم به سربازان آل سعود بن سلمان – امریکا – نتانیاهو مشهور شده اید. چرا ؟ زیرا همانطورکه در مطالب قبلی ام گفتم، دیگربا ... مطلب کامل

  اقتدار کاغذی مریم رجوی در تظاهرات فرقه مجاهدین در بروکسل و اشنگتن

  علی شیرزاد، وبلاگ وطنم ایران، بیست و دوم ژوئن ۲۰۱۹:… مهمترین موضوع ازخط ونشان کشیدنهای عضدانلو خبری نبود و خودش هم پیام ویدئویی داد هیچ حرفی برای بیان نداشت مقایسه کنید با چه تجملات و دبدبه و کبدبه ای وارد ویلپنت میشد ؛ تعداد شرکت کنندگان صد هزارنفری بقول خودش چند هزار نفر امده بودند که انها هم مشغول سلفی گرفتند بودند ؛ و اما خروجی این ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan -