• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • عبدالکریم ابراهیمی: سناریوى دروغین و فریب اذهان

  سناریوى دروغین و فریب اذهان

  عبدالکریم ابراهیمی، ایران فانوس، بیست و هفتم ژانویه ۲۰۱۶:… گذرى بر سایت سازمان مجاهدین داشتم و عکس یکى از دوستان و هم رزم هاى قدیم در تشکیلات مجاهدین که در موشک باران اخیر لیبرتى قربانى جنایات رجوى و خط مشى اشتباه او شده است، نظرم را جلب کرد. زیر عکس ، مقاله ای به اسم کاظم مصطفوى یا همان حمید تشکیلات که در رکاب مریم رجوی در فرانسه مجرى خط و خطوط این جانى و شوهر مفقود شده …

  لینک به منبع

  سناریوى دروغین و فریب اذهان

  گذرى بر سایت سازمان مجاهدین داشتم و عکس یکى از دوستان و هم رزم هاى قدیم در تشکیلات مجاهدین که در موشک باران اخیر لیبرتى قربانى جنایات رجوى و خط مشى اشتباه او شده است، نظرم را جلب کرد. زیر عکس ، مقاله ای به اسم کاظم مصطفوى یا همان حمید تشکیلات که در رکاب مریم رجوی در فرانسه مجرى خط و خطوط این جانى و شوهر مفقود شده اش است، ذهنم را به شدت مخدوش کرد آنجا که با شیادى رجوى گونه با تعریف و تمجید دروغین و تأثیر به اصطلاح انقلاب مریم که همان بى هویت کردن افراد است، چنان داد سخن میرود! انگار دستگاه شکنجه و کشتار و سر به نیست کردن انقلاب مریمى از افراد بیسواد و ساده “چه گوارا”هاى انقلابی ساخته است، آنجا که مینویسد:

  “امیر حسین در فقر متولد شد و در فقر بزرگ شد؛ بی ‌آن که بتواند، برخلاف آرزویش، به مدرسه برود. از کودکی به بازار کار رانده شد و تا آن زمان که، در سال۶۸، تصمیم گرفت به مجاهدین بپیوندد. در ارتش آزادیبخش سواد آموخت و توانست نوشتن بیاموزد. بعد نوبت انقلاب رسید و او با انقلاب از نوع «مجاهدین» ی و «مریم» ی آن آشنا شد. انقلابی که تمامی ارزشها و مفاهیم زندگی هر مجاهد را دگرگون کرد. این انقلاب در مفاهیم و ارزشها هیچ حیطه شخصی و فردی برای انسان باقی نمی‌گذارد و تا عمق عواطف و احساسهای هر مجاهد رسوخ می‌کند. آن چه را که می‌شوید و می‌زداید تنگ نظریها و ناخالصیها است و آن چه جایگزین می‌کند ارزشهای والای مردمی و انسانی است.”

  حال واقعیت چیست و حسین کیست؟

  سال ١٣۶٩ اولین بار در قرارگاه اشرف در یگان توپخانه با حسین اداوى آشنا شدم. از آنجا که هم زبان بودیم، سریع با هم چفت شدیم. حسین انسانى رنجدیده و زحمتکش و بیسواد، از روستاهاى الیگودرز – لرستان بود که بعلت مشکلات فراوان مالى که با وجود داشتن همسر و یک فرزند، با آن دسته و پنجه نرم کرده بود و نبود کار و در آوردن خرج زن و بچه مجبور به ترک ایران براى آینده ای بهتر و در آمدى براى امرار معاش خانواده اش شده بود، ناخودآگاه در چنگ سازمان گرفتار میشود. حسین که رنج بسیارى را متحمل شده بود، نهایتا قید زن و بچه را زد و بعلت سادگى و بى آلایشى که داشت مسئولین تشکیلات از او سؤء استفاده هاى بسیارى میکردند.

  حسین زیاد لاغر بود. اما بعلت اینکه از بچگى رو به کارهاى یدى طاقت فرسا آورده بود، اسکلت بندى قوى و قدرت بدنى بالایى داشت.

  مسئولین تشکیلات کارهاى یدى سنگین را به او میسپردند و او هم در انجام کار چیزى کم نمی گذاشت و همین خصلت او باعث شد که مسئول تشکیلات یکان او را چماق کرده و افرادى که بعلت توان ضعیف جسمى قادر نبودند کارهاى سنگین یدى را انجام دهند، بشدت شکنجه روحى و روانى کرده و شخصیت نفر را به این بهانه و با این اهرم خرد و بى هویت میکردند.

  من با حسین تقریبا پانزده سال در یک مرکز و محور بودیم. سال ٧٨ در بحبوحه عملیاتهاى داخله یا به اصطلاح راه گشایى، جزء افراد گروههاى عبور از مرز و انتقال تیمهاى عمیلیاتى به داخل ایران بود. ما در قرارگاه حبیب در بصره مستقر بودیم. من جزء افراد مهندسى پاکسازى میدان مین بودم. بارها گروهى که حسین توى آن بود از گذرگاهى که در میدان مین باز کرده بودیم، عبور میکردند.

  یک روز از مرز داشتیم با هم برمیگشتیم قبل از اینکه نیروى پشتیبان ماشین بیاورد که سوار شویم و به مقر برگردیم، حسین را ناراحت دیدم. رفتم پیشش خیلى افسرده بود و به خودش بد و بیراه میگفت. جریان را پرسیدم. اشک از چشمش جارى شد و گفت تا منو به کشتن ندهند، ول کن نیستند. گفتم مگر چطور؟ در جواب گفت الان فهمیدم که فقط از آدم سؤء استفاده میکنند. تا کارشان و دستورشان را بدون چون و چرا انجام میدهى، تعریف و تمجید و فریب دادن است که نثارت میکنند. اما به محض اینکه به مشکل جسمى میخورى و یا مریض میشوى، باید بهت مارک ترسو و تمارض بزنند. من از دیروز که حرکت کردم، بشدت سردرد دارم. توى مسیر اینقدر سرم درد میکرد، جلوى پایم را نمیدیدم. قبل از حرکت من گفتم مریض هستم. ولى قبول نکردند. میخواستم دیشب توى مسیر با گلوله خودم را بزنم و راحت شوم. اما وجدانم قبول نمیکرد. بقیه لو میرفتند و احتمال داشت درگیرى پیش بیاید و بقیه هم کشته شوند.

  این گذشت و حسین از آنروز دیگر آن حسین قبلى نبود. در نشستها بر علیه نفرات موضع مخالف نمیگرفت. همه هم متعجب بودند که حسین اداوى دیگر در نشستها سر سوژه داد نمیزند و بد و بیراه نمیگوید، حتى قبلش چنان از سادگى او در تشکیلات استفاده میکردند و او را روى سوژه نشست به اصطلاح غیرتى میکردند که دست به کتک کارى میزد و من بارها دیده بودم و همه هم میدانستند که ساده است و مسئولین از او سؤء استفاده میکردند بر علیه سوژه ها در نشستهاى عملیات جارى، نشست دیگ، نشست تعیین تکلیف سوژه، موسوم به سربه نیست کردن فرد.

  بعد از سرنگونى صدام حسین و جمع آورى سلاحها توسط آمریکا، حسین عملا بناى لج با تشکیلات گذاشت و توى نشست هاى عملیات جارى، بیشتر وقتها گزارش نمی نوشت و هیچ موضع گیرى بر علیه دیگران نداشت. خودش را با مزرعه اى که براى محور درست کرده بود، سرگرم مینمود. اصلا به این چرندیات “انقلاب مریم” وقعى نمیگذاشت و اعتقاد نداشت. بر عکس علنا به تمسخر میگرفت و وارد این وادى نمیشد.

  حال دستگاه فریب و دروغ رجوى از زبان یک عنصر سر سپار چنان از تأثیر انقلاب روى حسین میگوید که حسین در زمان حیاتش واقعا متعقد و مقید به آن بوده است و چنان سناریویی درست میکنند، که هر کس در تشکیلات آنها نبوده و نفر را نشناسد، تأثیر انقلاب بر روى افراد را باور کند که همه آنهائى که تا الان در تشکیلات مانده اند با اختیار بوده و مناسباتى دمکراتیک آنجا حاکم است.

  اما من بعنوان یک همرزم که سالیان عمر را با حسین سپرى کرده ام، میگویم که مطلقا حسین نه میدانست انقلاب یعنى چى و نه اعتقادى به آن داشت و نهایت هم قربانى خواسته و خط غلط و اشتباه رجوى شد و بعد از مرگش از او یک هرکول ساخته و تعریف و تمجید دروغین میکنند و سناریویى براى او درست کرده و از زبان او مطالبى را مینویسند که مرغ پرکنده را به خنده وا میدارد.

  خوانندگان عزیز خودتان قضاوت کنید، یک آدم بیسواد که بقیه نفرات بزور برایش فاکت الکى یومیه عملیات جارى مینوشتند، چطور براى یک اسم مجهول به اسم حبیب چنین جوابهاى انقلابى مینویسد که متأثر از انقلاب مریم بوده است.

  قسمتى از مقاله کاظم مصطفوى:

  برادرم حبیب، از مجاهدان لیبرتی برایم نامه‌یی نوشته است. نامه‌یی پرمحتوا و تکان‌دهنده که برایم آموزشی عمیق داشت. حبیب ضمن اشاره به جنایت ضدبشری موشک‌باران لیبرتی، در آبان ماه گذشته، از حالات و احساسات انقلابی خودش ، نامه‌یی هم به ضمیمه نامه خود برایم فرستاده است. نویسنده نامه ضمیمه، امیرحسین اداوی، یکی از شهیدان آن جنایت ضدبشری بوده است. از فحوای نامه برمی‌آید که گویا در نوروز۹۳ امیر حسین در پاسخ تبریک نوروز این نامه را برای حبیب نوشته است.

  حبیب! هر چه فکر کردم چه برایت بنویسم که در راستای جنگ و پایداری باشد، و با خودم بالا و پائین کردم، به این رسیدم که دو خاطره از ایرانی بگویم که توسط خمینی خورده و له شد. آنها را هیچ وقت تا به‌حال فراموش نکرده‌ام.

  اولی: برای خرید وسیله‌ای به میدان توپخانه تهران رفته بودم. دیدم پدری بالای سرش نوشته: هرکس توان خرید این بچه‌ها را دارد ببرد من نمی‌توانم نان اینها را در بیاورم. او نوشته بود: راننده کمرشکن بودم، الآن مشکل دارم و نمی‌توانم کار کنم.

  من به خودم گفتم مگر کسی هست بچه‌های خود را بفروشد؟ اما واقعیت این بود که سه تا دختر بودند. از ۱۰سال تا ۶سال، با چهره‌های معصوم که قلب آدم به درد می‌آمد. به‌خصوص آن که ۱۰سالش بود خیلی دردناک بود. از طرف دیگر تعدادی دور آنها را گرفته بودند و مثل گرگ و کفتار و روباه هر کس دنبال ثمر خودش بود. من آنجا را ترک کردم و به خانه برادرم بر گشتم. این اولین باری بود که چنین چیزی می‌دیدم. دو روز غذا نمی‌توانستم بخورم…

  دومین خاطره: وقتی که تصمیم گرفتم به سازمان بیایم یک چیز مانع من بود و آن دخترم بود. خیلی او را دوست داشتم. تازه زبان باز کرده بود و ترک او برایم سخت بود. می‌دانستم وقتی او را ترک بکنم دیگر او را نخواهم دید. با خودم گفتم مگر بچه من از آن سه بچه که هر کدام یک قیمت داشتند بهتر است؟ پس این هم مثل آنها. و برای همیشه او را ترک کردم. به این فکر می‌کنم که یک روزی در ایران هیچ پدری بچه‌های خود را نفروشد و… … … ناراحت نشو! این واقعیت ایران ما در ۲۵سال پیش بود الان که دیگر عادی شده..

  سناریوئى که مطلقا خود ساخته است و حسین همچنین داستان سرایى نداشته است و فقط رجوى است که براى فرار از پاسخگویى چرا و به چه علت! میخواهد اذهان دیگران را در طلبکارى از او و زیر سؤال بردنش منحرف کند.

  _______________________________________

   

  مطالب مرتبط :

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.