• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • حاج مسعود رجوی مطلقا اعتقادی به خدا و امام حسین و مراسم و مناسک مذهبی ندارد

  حاج مسعود رجوی مطلقا اعتقادی به خدا و امام حسین و مراسم و مناسک مذهبی ندارد

  مجید روحی، ایران اینترلینک، بیستم فوریه ۲۰۱۶:…  حاج مسعود رجوی اگر تو خودت را جای امام حسین جا میزنی کجا امام حسین افرادش را به زندان کردن تهدید میکرد ؟ حاج مسعود رجوی کجا امام حسین افراد خودش را در بیابانها رها کرد و فرار کرد؟ حاج مسعود رجوی امام حسین کجا اهل و بیت خودش را به جای امن فرستاد ؟ حاج مسعود رجوی امام حسین کجا چراغ رو خاموش کرد و خودش اول از همه از میدان جنگ پا به فرار … 

  لینک به صفحه فیسبوک آقای روحی

  حاج مسعود رجوی مطلقا اعتقادی به خدا و امام حسین و مراسم و مناسک مذهبی ندارد

  مجید روحیهمه ساله حاج مسعود رجوی از مناسبتهای ملی و مذهبی سوء استفاده می کرد و تمام تلاش حاج مسعود رجوی برای سوء استفاده ازمناسبت ماه محرم  و بطور خاص روز عاشورا بصورت شیادانه ادامه دارد.

  شیعیان سراسر جهان هر ساله با آغاز ماه محرم به سوگواری و عزاداری برای امام حسین (ع) می پردازند تا یاد و خاطره مظلومیت و تنهایی او در دفاع از دین اسلام را در برابر طوفانهایی که دشمنان آن برای نابودیش بپا کرده بودند بیاد آورند و از طرف دیگر با یاد فداکاری و رشادت امام حسین (ع) و اهل بیت و یاران اندکش در واقعه عاشورا یکبار دیگر تعهد خود را برای پاسداری از دینی که امام حسین (ع) خون خود را برای پایداری آن نثار کرد بیاد بیاورند.

  مجاهدین خلق فرقه رجوی و سوء استفاده از مذهب

  پس برپایی مراسم عزاداری حسینی جزیی از ارزشهای خدایی و دینی شیعیان است که همواره باید آن را زنده نگه داشته  اما حاج مسعود رجوی و فرقه اش علیرغم داعیه پیروی از امام حسین (ع) اوایل اعتقاد به برپایی مراسم عزاداری حسینی را حرکتی ارتجاعی و مردود می دانست.  حاج مسعود رجوی بعدها به این فکر افتاد تا با برگزاری مراسم عزاداری حسینی از آن درجهت منافع خود و  فرقه اش سوء استفاده کند.

  تا قبل از دهه ۷۰ مراسم ماه محرم و عزاداری برای امام حسین (ع) در مناسبات فرقه رجوی براساس تفکر التقاطی حاج مسعود رجوی اقدامی ارتجاعی و ممنوع بود.  فقط حاج مسعود رجوی و یا مسئولین فرقه اش در روز عاشورا نشست هایی برای اعضا می گذاشتند تا دیدگاه التقاطی خود را نسبت به قیام امام حسین و واقعه عاشورا دراذهان آنها جا بیاندازند.  مسئولین فرقه رجوی موظف بودند نتیجه سخنان خود در مورد قیام امام حسین (ع) را به نقطه ای برسانند که حاج مسعود  رجوی را به امام حسین (ع) و فرار کلیت فرقه به عراق و شریک شدن در جنایات صدام را به عزیمت خاندان و یاران امام حسین (ع) از مدینه به کوفه برای جهاد در راه خدا تشبیه کنند.

  مجاهدین خلق فرقه رجوی و سوء استفاده از مذهب

  حاج مسعود رجوی هم اگر نشست عمومی می گذاشت با بیان داستان هایی از قیام عاشورایی امام حسین (ع) در نهایت اقدامات خیانت بار خود و فرقه اش را به حرکت امام حسین برای خلق حماسه عاشورا تشبیه می کرد.

  رجوی وحشت داشت علنا خود را با امام حسین تشبیه کند  ولی بارها در سخنان خود بیان می کرد که پیروی از راه امام حسین (ع) منوط به پیروی از حاج مسعود رجوی و فرقه اش است و هر تفکری غیر از این را باطل و گمراه کننده به حساب می آورد.

  حاج مسعود رجوی ازسال ۶۴ خود را بعنوان رهبر ایدئولوژیکی فرقه اش به اعضای اسیرش معرفی میکرد و در راستای پیاده کردن تفکرات فرقه ای از آن تاریخ به بعد می بایست همه اعضای اسیرش حاج مسعود رجوی را رهبر عقیدتی و بعنوان واسط خود و خدا و ائمه اطهار قرار می دادند.

  از سال ۷۱ به بعد حاج مسعود رجوی یکباره خواب نما شد و پیام داد برای اینکه بتوانیم حربه عزاداری حسینی را از دست حکومت ایران و آخوندهای دجال بگیریم بایستی مراسم عزاداری حسینی را برگزار و آن را از سیمای سازش نشان دهیم تا مردم بدانند مسلمان و شیعه واقعی ما هستیم.

  ولی حاج مسعود رجوی به رغم ادعای مذهبی بودن و سنگ خدا و ائمه را برسینه زدن، دراین وادی کجای کار است و چقدر بدان اعتقاد دارد و تا چه حد بطور محتوایی به آن پایبند هست؟

  این تفکر بیمارگونه حاج مسعود رجوی است  که حتی عزاداری حسینی را نیز حربه حساب می آورد و خود را محق سوء استفاده از آن می داند. پیام حاج مسعود رجوی برای برگزاری مراسم عزاداری حسینی همه اعضای اسرش  را متناقض کرده بود که چرا تا دیروز برگزاری مراسم عزاداری حرکتی ارتجاعی عنوان می شد؟ ازآنجائیکه هدف حاج مسعود رجوی سوء استفاده از عزاداری حسینی و اجرای آن آلوده به تفکرات ارتجاعی و التقاطی حاج مسعود رجوی بود نتوانست از آن بهره ای ببرد و از طرف دیگر نمی توانست آن را ملغی کند و همین شد که از آن زمان به بعد اجرای مراسم عزاداری در مناسبات فرقه رجوی به یک برنامه سوری و زوری و بی محتوا تبدیل شد.

  اما تفکر و عملکرد حاج مسعود رجوی علی رغم داعیه پیروی او از مکتب امام حسین (ع) فرسنگ ها با مرام و مکتب حسینی فاصله داشته و دارد . درس هایی از صداقت ، فداکاری، آزادگی و پرداخت از نقطه بالا و رهبری که امام حسین با قیام و نثار خون خود به ما آموخت  حاج مسعود رجوی با شیادی تمام از آن برای فریب و به بند کشیدن اعضای اسیرش در جهت منافع حقیر خود و تحکیم تشکیلات فرقه اش سوء استفاده می کرد  و حاج مسعود رجوی با عملکرد خود نشان داد که ذره ای به امام حسین و راه او اعتقادی نداشته و ندارد و این است که امروزه حاج مسعود رجوی و فرقه اش به نقطه ای از خواری و ذلت رسیده اند که راه بقاء و نجات خود را در خزیدن به دامن دشمنان امام حسین و راه و آئین او می بینند. دشمنانی که خون شیعیان علوی و حسینی را مباح کردند. این وعده خدا و حکم تاریخ است که روسیاه کند هرکه در او غش باشد.

  این اوج شیادی حاج مسعود رجوی با سوء استفاده از احساسات اعضای اسیرش بود و هنوز هم حاج مسعود رجوی به این شیوه شیادانه ادامه می دهد.

  اما ماهیت اصلی حاج مسعود رجوی شیاد همانا همچون یزید ؛ شمر ؛ حرمله ؛ عمر سعد می باشد و حاج مسعود رجوی جزبه  قدرت و شهوت ؛ …. به هیچ چیز دیگر فکر نمی کند.

  حاج مسعود رجوی شیاد در هر زمان با ادا و اطوار می خواست اینطور به اعضای اسیرش القاء کند که مثل امام حسین رفتار می کند.

  حاج مسعود رجوی در نشستهای عمومی در باقرزاده به مسئولین بالای فرقه اش دستور می داد که دربها ی سالن نشست را ببندند و چند تا قفل بزنند و به اعضای اسیرش در نشیتش اجازه خروج نمی داد و مسئولین بالای فرقه اش اعضای اسیر را کنترل می کردند و در حالی که همه زیر کنترل بودند حاج مسعود رجوی شیاد می گفت : هر کس می خواهد از فرقه جدا شود ۲ سال زندان انفرادی در فرقه اش و سپس تحویل زندان بد نام ابوغریب صدام داده می شود تا ۸ سال به جرم ورود غیر قانونی در زندان ابو غریب بماند و بعد هم با اسرا و زندانیان عراقی در ایران تبادل شود.

  مجاهدین خلق فرقه رجوی و سوء استفاده از مذهب

  حاج مسعود رجوی اگر تو خودت را جای امام حسین جا میزنی کجا امام حسین افرادش را به زندان کردن تهدید میکرد ؟

  حاج مسعود رجوی کجا امام حسین افراد خودش را در بیابانها رها کرد و فرار کرد؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین کجا اهل و بیت خودش را به جای امن فرستاد ؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین کجا چراغ رو خاموش کرد و خودش اول از همه از میدان جنگ پا به فرار گذاشت؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین کی و کجا به یارانش گفت بروید خودسوزی کنید ؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین کی و کجا زن و مرد رو مجبور به طلاق و جدای میکرد و خانواده را نابود میکرد ؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین کی و کجا کودکان سه ماهه تا چهار ساله را از والدینشون جدا کرد و در یتیم خانه ها رها کرد ؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین کی و کجا باعث محروم کردن ارتباط یارانش با خانواده هایشان و فرزندانشان و عزیزانشان شده و این عمل ضد انسانی را انجام داده ؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین کی و کجا پروژه رفع ابهام برای یارانش گذاشت و یارانش را زندانی و شکنجه وبه قتل رساند ؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین کی و کجا یارانش رو تحت شکنجه و آزار و اذیت و یا با فریب و نیرنگ مجبور میکرد اعتراف کنند نفوذی هستن ؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین در کدام میدان جنگ یارانش را از پشت به قتل میرساند ؟

  حاج مسعود رجوی امام حسین کی و کجا برای دشمنش یزد نامه فرستاده بود ؟

  حاج مسعود رجوی جانوریست که در دو جهان جایی ندارد. بایستی مثل “خوک های سرگردان” که خدا به اشراف زمان حضرت عیسی در سوره مائده در قران مجید آورد ه است، خون وگوشت مردار ونجاست بخوره و در جهنم بسوزه . چرا که تا می بیند هواپس است، یک روز به نعل و یک روز به میخ می زنه.

  مجاهدین خلق فرقه رجوی و سوء استفاده از مذهب

  حاج مسعود رجوی چاره ای بجز راه اندازی دستگاه دروغپردازی و سوء استفاده از دین و مراسم مذهبی نداشت. خصوصا در ارتباط با عشایر عراقی و عناصر استخباراتی صدام و حضور فعال آنان در قرارگاه اشرف. همین بود که به ساخت مسجد روی آوردند و بر پاداشتن مراسم عزاداری در ایام محرم که تماما بهره برداری سیاسی ازآن حادثه بود تا وانمود بکند که فرقه اش در خاک امام حسین مظلوم واقع شده اند و اینکه کماکان اعضای اسیر خود را بفریبد که در صف کذایی حاج مسعود رجوی با شعار دروغین اسلام خواهی ماندگار بماند و در مقاطعی که ضرورت دارد بی آنکه بفهمند به قربانگاه قدرت طلبی حاج مسعود رجوی فرستاده شوند.

  در صورتی که برای همه روشن بود که چرا حاج مسعود رجوی فقط دو شب عاشورا و شام غریبان را یک مراسم فرمالیستی می گرفت. علت داشت. چون خوراک گوسفندانی می کرد که راه پس وپیش برایشان باقی نگذاشته بود وحاج مسعود رجوی خودش را با وقاحت تمام بجای امام حسین قرار می داد و اعضای اسیر را پیروانش خطاب می کرد. درد ناک نیست؟

  من که شرم می کردم وتمام اعضای بدنم می لرزید ولی حاج مسعود رجوی به راحتی بیان می کرد که امام حسین هم مثل ما انسان و غریب بوده.  من به عنوان یک عضو جداشده از فرقه رجوی با حضور و سابقه چندساله در مناسبات فرقه ای رجوی در منتهای صداقت و آگاهی گواهی می دهم که شخص حاج مسعود رجوی مطلقا اعتقادی به خدا و امام حسین و مراسم و مناسک مذهبی ندارد و هر چه است شیادی و نیرنگ و دغل بوده و تا به حال این عنصر شیطانی نام خدا و امام حسین را در سرلوحه افکار فرقه گرایانه اش یدک کشیده است. و متاسفانه بسا انسانهایی را فریفته و به قربانگاه فرستاده است و اینکه وی بغایت شیفته قدرت و شهوت بوده و هست و خواهد بود. ولی این آرزو را بگور خواهد برد.

  خدایا به حق خون سیدالشهدا هماطور که حاج مسعود رجوی را به ذ لت نشاندی حق ما را هم از این بی دین بگیر و به سزای اعمالش برسان .

  الهی آمین.

  ________________________________________

  آرشیو موضوع : فعالین حقوق بشر

  مطالب مرتبط :

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.