• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • نوید کرمانی، نامزد احتمالی مقام ریاست جمهوری آلمان

  گرچه رئیس‌جمهور آلمان دارای مقامی تشریفاتی است، اما طبق قانون اساسی این کشور، نخستین مقام در جمهوری فدرال آلمان محسوب می‌شود. انتخاب رئیس‌جمهور بعدی آلمان در ۱۲ فوریه ۲۰۱۷ و پیش از انتخابات پارلمانی این کشور در پائیز ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد. انتخابات پارلمانی از اهمیت ویژه‌ای در آلمان برخوردار است، زیرا ترکیب دولت آتی را رقم می‌زند. در میان شخصیت‌هایی که تا کنون در رسانه‌ها به عنوان نامزد احتمالی از آنان یاد می‌شود، نام نوید کرمانی، نویسنده و شرق‌شناس ایرانی‌تبار نیز دیده می‌شود. کرمانی در ۱۹۶۷ در شهر زیگن آلمان متولد شده و تحصیلات خود را نیز در آلمان انجام داده است. او مولف کتاب‌های متعدی در زمینه اسلام، سیاست و فرهنگ است و موفق به دریافت جوایز مختلفی شده که یکی از مهم‌ترین آنها جایزه صلح ناشران آلمان در سال ۲۰۱۵ میلای است. بنا به گزارش خبرگزاری آلمان برخی از محافل حزب سوسیال دمکرات آلمان علاقه دارند که نوید کرمانی را به عنوان نامزد خود برای مقام ریاست جمهوری آلمان معرفی کنند. نوید کرمانی در پارلمان آلمان به مناسبت ۶۵‌‌ سال تدوین قانون اساسی این کشور سخنرانی مهمی ایراد کرد که بازتاب گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای آلمان داشت.

  نوید کرمانی، نامزد احتمالی مقام ریاست جمهوری آلمان

  دویچه وله ـ 07.06.2016

  در پی اعلام انصراف یوآخیم گاوک برای احراز مقام ریاست جمهوری آلمان در دور آتی، گمانه‌زنی‌هایی رسانه‌ای در مورد جانشین او تشدید شده‌اند. نوید کرمانی، شرق‌شناس ایرانی تبار یکی از نامزدهای مطرح در رسانه‌های آلمان است.

  سخنرانی نوید کرمانی در پارلمان آلمان در سال ۲۰۱۴سخنرانی نوید کرمانی در پارلمان آلمان در سال ۲۰۱۴

  یوآخیم گاوک، رئیس‌جمهور آلمان در روز دوشنبه (۶ ژوئن/۱۷ خرداد) رسماً اعلام کرد که دیگر مایل نیست برای بار دوم کاندیدای احراز مقام ریاست‌جمهوری آلمان شود. چشم‌پوشی گاوک از نامزدی ریاست جمهوری آلمان به بحث‌ها و گمانه‌زنی‌های فراوانی در رسانه‌های آلمان درباره جانشین او منجر شده است.

  بیشتر بخوانید: یوآخیم گاوک از دور دوم ریاست جمهوری آلمان چشم‌ پوشید

  گرچه رئیس‌جمهور آلمان دارای مقامی تشریفاتی است، اما طبق قانون اساسی این کشور، نخستین مقام در جمهوری فدرال آلمان محسوب می‌شود. انتخاب رئیس‌جمهور بعدی آلمان در ۱۲ فوریه ۲۰۱۷ و پیش از انتخابات پارلمانی این کشور در پائیز ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد. انتخابات پارلمانی از اهمیت ویژه‌ای در آلمان برخوردار است، زیرا ترکیب دولت آتی را رقم می‌زند.

  نوید کرمانی در میان نامزدهای احتمالی

  در میان شخصیت‌هایی که تا کنون در رسانه‌ها به عنوان نامزد احتمالی از آنان یاد می‌شود، نام نوید کرمانی، نویسنده و شرق‌شناس ایرانی‌تبار نیز دیده می‌شود.

  کرمانی در ۱۹۶۷ در شهر زیگن آلمان متولد شده و تحصیلات خود را نیز در آلمان انجام داده است. او مولف کتاب‌های متعدی در زمینه اسلام، سیاست و فرهنگ است و موفق به دریافت جوایز مختلفی شده که یکی از مهم‌ترین آنها جایزه صلح ناشران آلمان در سال ۲۰۱۵ میلای است.

  بنا به گزارش خبرگزاری آلمان برخی از محافل حزب سوسیال دمکرات آلمان علاقه دارند که نوید کرمانی را به عنوان نامزد خود برای مقام ریاست جمهوری آلمان معرفی کنند.

  نوید کرمانی در پارلمان آلمان به مناسبت ۶۵‌‌ سال تدوین قانون اساسی این کشور سخنرانی مهمی ایراد کرد که بازتاب گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای آلمان داشت.

  بیشتر بخوانید: متن کامل سخنرانی نوید کرمانی در پارلمان آلمان

  در گزارش خبرگزاری آلمان تصریح شده که در صورت معرفی کرمانی به عنوان نامزد حزب سوسیال دمکرات (یا حتی با حمایت احزاب دیگر) می‌توان آن را نشانه آشکاری علیه رشد گرایشات راست‌گرایانه و پوپولیستی در آلمان دانست.

  نوید کرمانی هنوز از سوی هیچ حزب سیاسی به عنوان نامزد احتمالی معرفی نشده و تا کنون نیز هیچ گونه نظر یا سخنی در این مورد ابراز نکرده است.

  دیگر نامزدهای سرشناس

  در مجمعی که سال آینده وظیفه انتخاب رئیس جمهور آتی آلمان را برعهده دارد، هیچ یک از احزاب آلمان به تنهایی دارای اکثریت لازم نیست و ائتلاف و هم نظری در مورد یک فرد ضرروی است‌. در انتخاب یوآخیم گاوک نیز توافقی پایه‌ای میان احزاب بزرگ آلمان صورت گرفته بود.

  آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که دیروز تاسف خود را از تصمیم گاوک اعلام کرد، بی‌شک در پی معرفی نامزدی است که با احزاب مسیحی این کشور بیشترین نزدیکی و همدلی را داشته باشد.

  بیشتر بخوانید: متن کامل سخنرانی نوید کرمانی در مراسم دریافت جایزه صلح ناشران آلمان

  نوربرت لامرت، رئیس کنونی پارلمان آلمان از حزب دمکرات مسیحی یکی از نامزدهای مطرح است. تصمیم‌گیری‌های منصفانه و فعالیت‌بی‌طرفانه‌ او به عنوان رئیس پارلمان آلمان بارها از سوی نمایندگان دیگر احزاب تحسین شده است.

  فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان از حزب سوسیال دمکرات نیز یکی از چهره‌های احتمالی برای نامزدی این مقام است. او سابقه‌ای طولانی در سیاست خارجی داشته و در کابینه‌های ائتلافی با حزب خانم مرکل همواره نقشی سازنده ایفا کرده است.

  مارتین شولتس رئیس کنونی پارلمان اروپا، ولفگانگ شویبله وزیر دارایی آلمان، آندریاس فوسکوله، رئیس دادگاه قانون اساسی آلمان و وینفرید کرچمان، نخست‌وزیر ایالت بادن ووتمبرگ از دیگر نامزدهای احتمالی به شمار می‌آیند.

  مجمع فدرال آلمان برای انتخاب یواخیم گاوک در سال ۲۰۱۲ در برلینمجمع فدرال آلمان برای انتخاب یواخیم گاوک در سال ۲۰۱۲ در برلین

  تلاش برای انتخاب یک زن به عنوان رئیس جمهور

  تا کنون هیچ زنی مقام ریاست جمهوری آلمان را برعهده نداشته است. به همین دلیل برخی از محافل سیاسی عنوان می‌کنند که زمان آن فرا رسیده که آلمان از سوی یک رئیس‌جمهور زن در جهان نمایندگی شود.

  در دو دوره برای انتخاب رئیس‌جمهوری آلمان (۲۰۰۴ و ۲۰۰۹) حزب سوسیال دمکرات و حزب سبزهای آلمان خانم “گِزینه شوان” را به عنوان نامزد خود معرفی کردند. اما او نتوانست آرای کافی بدست آورد و در هر دو دوره هورست کوهلر، رقیب او پیروز شد.

  البته در دوره‌های گذشته نیز زنانی سرشناس از سوی احزاب مختلف آلمان برای احراز مقام ریاست جمهوری آلمان نامزد شده بودند، اما همه این تلاش‌ها تا کنون بی‌نتیجه بوده‌اند.

  در سال ۲۰۰۹ حزب چپ ‌آلمان نیز از نامزدی شوان حمایت کرد. به همین دلیل گفته می‌شود در صورتی که مرکل نتواند با حزب سوسیال دمکرات بر سر جانشین گاوک به توافق دست ‌یابد. امکان تشکیل ائتلافی از سه حزب سبز، چپ و سوسیال دمکرات برای معرفی نامزدی مشترک محتمل است.

  از میان زنانی که تا کنون در رسانه‌های آلمان به عنوان نامزد احتمالی مقام ریاست جمهوری از آنان یاد شده می‌توان به اوزولا فون در لاین وزیر دفاع آلمان، آنه‌گرت کرامپ نخست‌وزیر ایالت زارلند، گردا هاسل‌فلد، یکی از مسئولان ارشد حزب سوسیال مسیحی در بایرن و یوتا آلمندینگر جامعه‌شناس و کارشناس امور تربیتی از حزب سوسیال دمکرات آلمان اشاره کرد.

  در برخی رسانه‌های آلمانی نظرسنجی‌هایی نیز منتشر شده که در اغلب آنها نوربرت لامرت و فرانک‌والتر اشتاین‌مایر آرای بیشتری نسبت به دیگر نامزدهای احتمالی کسب کرده‌اند. اما از آنجایی‌که انتخاب رئیس جمهور آلمان نه بطور مستقیم از سوی مردم، بلکه در “مجمع فدرال” متشکل از نمایندگان پارلمان آلمان و نمایندگان ۱۶ایالت‌این کشور صورت می‌گیرد، این نظرسنجی‌ها ارزشی محدود و نسبی دارند.

  در همین زمینه:

  مطالب مرتبط :

  بعد از شش ماه دونالد ترامپ برای اولین بار با ماسک در انظار عمومی ظاهر شد

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.