• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • نوید کرمانی، نامزد احتمالی مقام ریاست جمهوری آلمان

  گرچه رئیس‌جمهور آلمان دارای مقامی تشریفاتی است، اما طبق قانون اساسی این کشور، نخستین مقام در جمهوری فدرال آلمان محسوب می‌شود. انتخاب رئیس‌جمهور بعدی آلمان در ۱۲ فوریه ۲۰۱۷ و پیش از انتخابات پارلمانی این کشور در پائیز ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد. انتخابات پارلمانی از اهمیت ویژه‌ای در آلمان برخوردار است، زیرا ترکیب دولت آتی را رقم می‌زند. در میان شخصیت‌هایی که تا کنون در رسانه‌ها به عنوان نامزد احتمالی از آنان یاد می‌شود، نام نوید کرمانی، نویسنده و شرق‌شناس ایرانی‌تبار نیز دیده می‌شود. کرمانی در ۱۹۶۷ در شهر زیگن آلمان متولد شده و تحصیلات خود را نیز در آلمان انجام داده است. او مولف کتاب‌های متعدی در زمینه اسلام، سیاست و فرهنگ است و موفق به دریافت جوایز مختلفی شده که یکی از مهم‌ترین آنها جایزه صلح ناشران آلمان در سال ۲۰۱۵ میلای است. بنا به گزارش خبرگزاری آلمان برخی از محافل حزب سوسیال دمکرات آلمان علاقه دارند که نوید کرمانی را به عنوان نامزد خود برای مقام ریاست جمهوری آلمان معرفی کنند. نوید کرمانی در پارلمان آلمان به مناسبت ۶۵‌‌ سال تدوین قانون اساسی این کشور سخنرانی مهمی ایراد کرد که بازتاب گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای آلمان داشت.

  نوید کرمانی، نامزد احتمالی مقام ریاست جمهوری آلمان

  دویچه وله ـ 07.06.2016

  در پی اعلام انصراف یوآخیم گاوک برای احراز مقام ریاست جمهوری آلمان در دور آتی، گمانه‌زنی‌هایی رسانه‌ای در مورد جانشین او تشدید شده‌اند. نوید کرمانی، شرق‌شناس ایرانی تبار یکی از نامزدهای مطرح در رسانه‌های آلمان است.

  سخنرانی نوید کرمانی در پارلمان آلمان در سال ۲۰۱۴سخنرانی نوید کرمانی در پارلمان آلمان در سال ۲۰۱۴

  یوآخیم گاوک، رئیس‌جمهور آلمان در روز دوشنبه (۶ ژوئن/۱۷ خرداد) رسماً اعلام کرد که دیگر مایل نیست برای بار دوم کاندیدای احراز مقام ریاست‌جمهوری آلمان شود. چشم‌پوشی گاوک از نامزدی ریاست جمهوری آلمان به بحث‌ها و گمانه‌زنی‌های فراوانی در رسانه‌های آلمان درباره جانشین او منجر شده است.

  بیشتر بخوانید: یوآخیم گاوک از دور دوم ریاست جمهوری آلمان چشم‌ پوشید

  گرچه رئیس‌جمهور آلمان دارای مقامی تشریفاتی است، اما طبق قانون اساسی این کشور، نخستین مقام در جمهوری فدرال آلمان محسوب می‌شود. انتخاب رئیس‌جمهور بعدی آلمان در ۱۲ فوریه ۲۰۱۷ و پیش از انتخابات پارلمانی این کشور در پائیز ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد. انتخابات پارلمانی از اهمیت ویژه‌ای در آلمان برخوردار است، زیرا ترکیب دولت آتی را رقم می‌زند.

  نوید کرمانی در میان نامزدهای احتمالی

  در میان شخصیت‌هایی که تا کنون در رسانه‌ها به عنوان نامزد احتمالی از آنان یاد می‌شود، نام نوید کرمانی، نویسنده و شرق‌شناس ایرانی‌تبار نیز دیده می‌شود.

  کرمانی در ۱۹۶۷ در شهر زیگن آلمان متولد شده و تحصیلات خود را نیز در آلمان انجام داده است. او مولف کتاب‌های متعدی در زمینه اسلام، سیاست و فرهنگ است و موفق به دریافت جوایز مختلفی شده که یکی از مهم‌ترین آنها جایزه صلح ناشران آلمان در سال ۲۰۱۵ میلای است.

  بنا به گزارش خبرگزاری آلمان برخی از محافل حزب سوسیال دمکرات آلمان علاقه دارند که نوید کرمانی را به عنوان نامزد خود برای مقام ریاست جمهوری آلمان معرفی کنند.

  نوید کرمانی در پارلمان آلمان به مناسبت ۶۵‌‌ سال تدوین قانون اساسی این کشور سخنرانی مهمی ایراد کرد که بازتاب گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای آلمان داشت.

  بیشتر بخوانید: متن کامل سخنرانی نوید کرمانی در پارلمان آلمان

  در گزارش خبرگزاری آلمان تصریح شده که در صورت معرفی کرمانی به عنوان نامزد حزب سوسیال دمکرات (یا حتی با حمایت احزاب دیگر) می‌توان آن را نشانه آشکاری علیه رشد گرایشات راست‌گرایانه و پوپولیستی در آلمان دانست.

  نوید کرمانی هنوز از سوی هیچ حزب سیاسی به عنوان نامزد احتمالی معرفی نشده و تا کنون نیز هیچ گونه نظر یا سخنی در این مورد ابراز نکرده است.

  دیگر نامزدهای سرشناس

  در مجمعی که سال آینده وظیفه انتخاب رئیس جمهور آتی آلمان را برعهده دارد، هیچ یک از احزاب آلمان به تنهایی دارای اکثریت لازم نیست و ائتلاف و هم نظری در مورد یک فرد ضرروی است‌. در انتخاب یوآخیم گاوک نیز توافقی پایه‌ای میان احزاب بزرگ آلمان صورت گرفته بود.

  آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که دیروز تاسف خود را از تصمیم گاوک اعلام کرد، بی‌شک در پی معرفی نامزدی است که با احزاب مسیحی این کشور بیشترین نزدیکی و همدلی را داشته باشد.

  بیشتر بخوانید: متن کامل سخنرانی نوید کرمانی در مراسم دریافت جایزه صلح ناشران آلمان

  نوربرت لامرت، رئیس کنونی پارلمان آلمان از حزب دمکرات مسیحی یکی از نامزدهای مطرح است. تصمیم‌گیری‌های منصفانه و فعالیت‌بی‌طرفانه‌ او به عنوان رئیس پارلمان آلمان بارها از سوی نمایندگان دیگر احزاب تحسین شده است.

  فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان از حزب سوسیال دمکرات نیز یکی از چهره‌های احتمالی برای نامزدی این مقام است. او سابقه‌ای طولانی در سیاست خارجی داشته و در کابینه‌های ائتلافی با حزب خانم مرکل همواره نقشی سازنده ایفا کرده است.

  مارتین شولتس رئیس کنونی پارلمان اروپا، ولفگانگ شویبله وزیر دارایی آلمان، آندریاس فوسکوله، رئیس دادگاه قانون اساسی آلمان و وینفرید کرچمان، نخست‌وزیر ایالت بادن ووتمبرگ از دیگر نامزدهای احتمالی به شمار می‌آیند.

  مجمع فدرال آلمان برای انتخاب یواخیم گاوک در سال ۲۰۱۲ در برلینمجمع فدرال آلمان برای انتخاب یواخیم گاوک در سال ۲۰۱۲ در برلین

  تلاش برای انتخاب یک زن به عنوان رئیس جمهور

  تا کنون هیچ زنی مقام ریاست جمهوری آلمان را برعهده نداشته است. به همین دلیل برخی از محافل سیاسی عنوان می‌کنند که زمان آن فرا رسیده که آلمان از سوی یک رئیس‌جمهور زن در جهان نمایندگی شود.

  در دو دوره برای انتخاب رئیس‌جمهوری آلمان (۲۰۰۴ و ۲۰۰۹) حزب سوسیال دمکرات و حزب سبزهای آلمان خانم “گِزینه شوان” را به عنوان نامزد خود معرفی کردند. اما او نتوانست آرای کافی بدست آورد و در هر دو دوره هورست کوهلر، رقیب او پیروز شد.

  البته در دوره‌های گذشته نیز زنانی سرشناس از سوی احزاب مختلف آلمان برای احراز مقام ریاست جمهوری آلمان نامزد شده بودند، اما همه این تلاش‌ها تا کنون بی‌نتیجه بوده‌اند.

  در سال ۲۰۰۹ حزب چپ ‌آلمان نیز از نامزدی شوان حمایت کرد. به همین دلیل گفته می‌شود در صورتی که مرکل نتواند با حزب سوسیال دمکرات بر سر جانشین گاوک به توافق دست ‌یابد. امکان تشکیل ائتلافی از سه حزب سبز، چپ و سوسیال دمکرات برای معرفی نامزدی مشترک محتمل است.

  از میان زنانی که تا کنون در رسانه‌های آلمان به عنوان نامزد احتمالی مقام ریاست جمهوری از آنان یاد شده می‌توان به اوزولا فون در لاین وزیر دفاع آلمان، آنه‌گرت کرامپ نخست‌وزیر ایالت زارلند، گردا هاسل‌فلد، یکی از مسئولان ارشد حزب سوسیال مسیحی در بایرن و یوتا آلمندینگر جامعه‌شناس و کارشناس امور تربیتی از حزب سوسیال دمکرات آلمان اشاره کرد.

  در برخی رسانه‌های آلمانی نظرسنجی‌هایی نیز منتشر شده که در اغلب آنها نوربرت لامرت و فرانک‌والتر اشتاین‌مایر آرای بیشتری نسبت به دیگر نامزدهای احتمالی کسب کرده‌اند. اما از آنجایی‌که انتخاب رئیس جمهور آلمان نه بطور مستقیم از سوی مردم، بلکه در “مجمع فدرال” متشکل از نمایندگان پارلمان آلمان و نمایندگان ۱۶ایالت‌این کشور صورت می‌گیرد، این نظرسنجی‌ها ارزشی محدود و نسبی دارند.

  در همین زمینه:

  مطالب مرتبط :

  میش مست: بالاترین خطر برای فرقه مجاهدین در آلبانی شعله کشیدن عشق و عاطفه است ـ قسمت ۴

  به هر صورت فرمانده من روز وساعت تماس را به من ابلاغ کرد من که سرازپا نمی شناختم ازخوشحالی تشکرکردم و منتظر زمان تماس ماندم ساعت دو نیم بعدازظهر زمان برقراری تماس من با خانواده ام بود . نیم ساعت زودتر ازآسایشگاه زدم بیرون راستش آن روز ظهر اصلا نتوانستم استراحت کنم. ذهنم به شدت درگیر بود و اساسی تحت فشار بودم با خودم مستمر فکرمیکردم که چگونه ... مطلب کامل

  حامد صرافپور: کانون های شورشی، از میلیشیا تا پیاده نظام امپریالیسم در ایران

  ورود به آلبانی، پایان رویای مسعود برای پرواز دادن سیمرغ رهایی (مریم قجر) از شانه های ارتش آزادیبخش ملی (و ارتش آمریکا) برفراز تهران، و آغاز خیال پردازی زوج رجوی برای تشکیل “هزار اشرف و گردان های رزمی” مجاهد در داخل ایران بود، به این معنا که ارتش آزادیبخش ملی در مسیر تکامل به پایان حیات خود رسیده و از این پس جوانان در داخل ایران گردان های رزمی را تأسیس ... مطلب کامل

  حامد صرافپور: کانون های شورشی، از میلیشیا تا پیاده نظام امپریالیسم در ایران

  اما  میان در سران فرقه تروریستی رجوی از آنجایی که همیشه برای آماده موج سواری و سواستفاده از حرکات اعتراضی مردم هستند اینبار هم همگام با بقایای خاندان پهلوی و ارباب شان آمریکا و متحدین منطقه ای اش نظیر اسرائیل و شیوخ مرتجع عربستان سعودی وارد میدان شده و سعی می کنند مردمی که برای خواسته های معیشتی  دست به تظاهرات آرام زده اند را تشویق به ... مطلب کامل

  حامد صرافپور: کانون های شورشی، از میلیشیا تا پیاده نظام امپریالیسم در ایران

  در این پیام اما بر سیاق قبل، مسعود رجوی خیالی مثال همیشه از تناقض گویی آغاز می کند و از شهر شیراز مرکز جنگ و گریز و انقلاب نوین، یاد می کند و حافظ شیرازی را نیز خشونت طلب می داند و آنچنان روده درازی می کند که به کوروش کبیر نیز می رسد و نان ملی گرایی را در کاسه خود قرار می دهد و خود ... مطلب کامل

  رحمان محمدیان: کودتای خزنده رجوی علیه رقیبان در ۲۶ مهر ۱۳۶۸ ـ انتخاب یا انتصاب؟

  اما رجوی که شهامت اعتراف به اشتباه را نداشت و از طرفی می ترسید که سر این قضیه که باز شود دیگر نمی تواند مثل شاهان عمل و این سازمان و اعضا رااین چنین در چنگ داشته باشد دست به یک شامورتی بازی که در اجرای آن استاد بود زد. باید مریم را در راس امور داشته باشد تا بوسیله او اهداف شومش را به کرسی بنشاند ولی ... مطلب کامل

  رحمان محمدیان: کودتای خزنده رجوی علیه رقیبان در ۲۶ مهر ۱۳۶۸ ـ انتخاب یا انتصاب؟

    این بار خودتان خواستید وجای گله ندارد: هزاران جدا شده، اعضای خانواده ها ، گزارش های نهادهای حقوق بشری و ... درستی این اتهامات را قبول دارند واصلا احتیاج به غور وبررسی بیشتر نیست؟!  آیا طلاق ها که غیر ازمسعود ومریم شامل همه شد، اختیاری بود واگر بود وخوب بود، چرا شامل این دو خونریز وشیاد نشد؟  آیا هرکس ازاعضای شما خواست که مثلا درحد یک زندانی جانی با خانواده اش ملاقات کند، چنین امکانی باو داده میشود؟  چرابه نهادهای قانونی بین المللی ویا حتی حقوق دانان ایرانی جزو اپوزیسیون و ... مطلب کامل

  رحمان محمدیان: کودتای خزنده رجوی علیه رقیبان در ۲۶ مهر ۱۳۶۸ ـ انتخاب یا انتصاب؟

  منصور نظری، ایران اینترلینک، بیست و چهارم نوامبر 2019:… بعضی هایشان شفاف میگویند هدفشان ویران کردن زیرساخت های ایران و تکه پاره کردن آن است و بعضی هایشان نیز که کمی خجالتی هستند آنرا به زبان دیگری بیان میکنند. اگر بخواهیم راجع به تک به تک اینها جویا شویم سر از سرویس های عبری عربی وامریکائی در خواهیم آورد که امروزه آبشخور همه این وحوش است. تخم ... مطلب کامل

  میرزایی: مگر “غسل در صحنه” و توبه در درگاه رجوی در نشست های معزشویی دروغ است؟

  دست یکی از بستگانم را با میل گرد شکستید و آن نفر هم عینک طرف مقابل را از چشمش برداشته وبه عنوان سند هنوز در اختیار دارد و در هر دادگاه میتواند این را اثبات کند. زنی که توان مقابله ازخود را ندارد شما با چماقدارانتان این کار غیر انسانی را انجام دادید . مطالب گفتنی زیادی دارم که شاید به صدها کتاب برسد و خواستم فقط ... مطلب کامل

  میرزایی: مگر “غسل در صحنه” و توبه در درگاه رجوی در نشست های معزشویی دروغ است؟

  در زمانی که درنوک پیکان گزافه گویی قرار داری و تمجید وتحسین را درحد زشت ترین شکل آن بکار برده ای، نفی این کار چیزهایی را ثابت میکند: 1-  مثلا تو مریم را درسطح اولیاء ا... دانسته وفکر میکنی هر تعریف وتمجیدی ازآنها ثواب دارد وقباحتی درکار نیست! 2- درحالی که با آن سن وسال ات ، معنی گزافه گویی وستایش را باید خوب بفهمی ، میخواهی ثابت ... مطلب کامل

  میرزایی: مگر “غسل در صحنه” و توبه در درگاه رجوی در نشست های معزشویی دروغ است؟

   بعد از آن تاریخ صدام حساب خاصی روی رجوی باز کرد و حتی بیشتر از نیروهای خودش به رجوی اعتماد داشت چون چند طرح کودتا را از ارتش کشف و خنثی کرده بود و این اعتماد بیش از حد بود که به رجوی دست باز برای دستگیری و شکنجه صد ها تن از اعضای ناراضی به بهانه چک امنیتی یا رفع ابهام پیدا کرد. تبدیل اشرف به ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan -