• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • نوید کرمانی، نامزد احتمالی مقام ریاست جمهوری آلمان

  گرچه رئیس‌جمهور آلمان دارای مقامی تشریفاتی است، اما طبق قانون اساسی این کشور، نخستین مقام در جمهوری فدرال آلمان محسوب می‌شود. انتخاب رئیس‌جمهور بعدی آلمان در ۱۲ فوریه ۲۰۱۷ و پیش از انتخابات پارلمانی این کشور در پائیز ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد. انتخابات پارلمانی از اهمیت ویژه‌ای در آلمان برخوردار است، زیرا ترکیب دولت آتی را رقم می‌زند. در میان شخصیت‌هایی که تا کنون در رسانه‌ها به عنوان نامزد احتمالی از آنان یاد می‌شود، نام نوید کرمانی، نویسنده و شرق‌شناس ایرانی‌تبار نیز دیده می‌شود. کرمانی در ۱۹۶۷ در شهر زیگن آلمان متولد شده و تحصیلات خود را نیز در آلمان انجام داده است. او مولف کتاب‌های متعدی در زمینه اسلام، سیاست و فرهنگ است و موفق به دریافت جوایز مختلفی شده که یکی از مهم‌ترین آنها جایزه صلح ناشران آلمان در سال ۲۰۱۵ میلای است. بنا به گزارش خبرگزاری آلمان برخی از محافل حزب سوسیال دمکرات آلمان علاقه دارند که نوید کرمانی را به عنوان نامزد خود برای مقام ریاست جمهوری آلمان معرفی کنند. نوید کرمانی در پارلمان آلمان به مناسبت ۶۵‌‌ سال تدوین قانون اساسی این کشور سخنرانی مهمی ایراد کرد که بازتاب گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای آلمان داشت.

  نوید کرمانی، نامزد احتمالی مقام ریاست جمهوری آلمان

  دویچه وله ـ 07.06.2016

  در پی اعلام انصراف یوآخیم گاوک برای احراز مقام ریاست جمهوری آلمان در دور آتی، گمانه‌زنی‌هایی رسانه‌ای در مورد جانشین او تشدید شده‌اند. نوید کرمانی، شرق‌شناس ایرانی تبار یکی از نامزدهای مطرح در رسانه‌های آلمان است.

  سخنرانی نوید کرمانی در پارلمان آلمان در سال ۲۰۱۴سخنرانی نوید کرمانی در پارلمان آلمان در سال ۲۰۱۴

  یوآخیم گاوک، رئیس‌جمهور آلمان در روز دوشنبه (۶ ژوئن/۱۷ خرداد) رسماً اعلام کرد که دیگر مایل نیست برای بار دوم کاندیدای احراز مقام ریاست‌جمهوری آلمان شود. چشم‌پوشی گاوک از نامزدی ریاست جمهوری آلمان به بحث‌ها و گمانه‌زنی‌های فراوانی در رسانه‌های آلمان درباره جانشین او منجر شده است.

  بیشتر بخوانید: یوآخیم گاوک از دور دوم ریاست جمهوری آلمان چشم‌ پوشید

  گرچه رئیس‌جمهور آلمان دارای مقامی تشریفاتی است، اما طبق قانون اساسی این کشور، نخستین مقام در جمهوری فدرال آلمان محسوب می‌شود. انتخاب رئیس‌جمهور بعدی آلمان در ۱۲ فوریه ۲۰۱۷ و پیش از انتخابات پارلمانی این کشور در پائیز ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد. انتخابات پارلمانی از اهمیت ویژه‌ای در آلمان برخوردار است، زیرا ترکیب دولت آتی را رقم می‌زند.

  نوید کرمانی در میان نامزدهای احتمالی

  در میان شخصیت‌هایی که تا کنون در رسانه‌ها به عنوان نامزد احتمالی از آنان یاد می‌شود، نام نوید کرمانی، نویسنده و شرق‌شناس ایرانی‌تبار نیز دیده می‌شود.

  کرمانی در ۱۹۶۷ در شهر زیگن آلمان متولد شده و تحصیلات خود را نیز در آلمان انجام داده است. او مولف کتاب‌های متعدی در زمینه اسلام، سیاست و فرهنگ است و موفق به دریافت جوایز مختلفی شده که یکی از مهم‌ترین آنها جایزه صلح ناشران آلمان در سال ۲۰۱۵ میلای است.

  بنا به گزارش خبرگزاری آلمان برخی از محافل حزب سوسیال دمکرات آلمان علاقه دارند که نوید کرمانی را به عنوان نامزد خود برای مقام ریاست جمهوری آلمان معرفی کنند.

  نوید کرمانی در پارلمان آلمان به مناسبت ۶۵‌‌ سال تدوین قانون اساسی این کشور سخنرانی مهمی ایراد کرد که بازتاب گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای آلمان داشت.

  بیشتر بخوانید: متن کامل سخنرانی نوید کرمانی در پارلمان آلمان

  در گزارش خبرگزاری آلمان تصریح شده که در صورت معرفی کرمانی به عنوان نامزد حزب سوسیال دمکرات (یا حتی با حمایت احزاب دیگر) می‌توان آن را نشانه آشکاری علیه رشد گرایشات راست‌گرایانه و پوپولیستی در آلمان دانست.

  نوید کرمانی هنوز از سوی هیچ حزب سیاسی به عنوان نامزد احتمالی معرفی نشده و تا کنون نیز هیچ گونه نظر یا سخنی در این مورد ابراز نکرده است.

  دیگر نامزدهای سرشناس

  در مجمعی که سال آینده وظیفه انتخاب رئیس جمهور آتی آلمان را برعهده دارد، هیچ یک از احزاب آلمان به تنهایی دارای اکثریت لازم نیست و ائتلاف و هم نظری در مورد یک فرد ضرروی است‌. در انتخاب یوآخیم گاوک نیز توافقی پایه‌ای میان احزاب بزرگ آلمان صورت گرفته بود.

  آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که دیروز تاسف خود را از تصمیم گاوک اعلام کرد، بی‌شک در پی معرفی نامزدی است که با احزاب مسیحی این کشور بیشترین نزدیکی و همدلی را داشته باشد.

  بیشتر بخوانید: متن کامل سخنرانی نوید کرمانی در مراسم دریافت جایزه صلح ناشران آلمان

  نوربرت لامرت، رئیس کنونی پارلمان آلمان از حزب دمکرات مسیحی یکی از نامزدهای مطرح است. تصمیم‌گیری‌های منصفانه و فعالیت‌بی‌طرفانه‌ او به عنوان رئیس پارلمان آلمان بارها از سوی نمایندگان دیگر احزاب تحسین شده است.

  فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان از حزب سوسیال دمکرات نیز یکی از چهره‌های احتمالی برای نامزدی این مقام است. او سابقه‌ای طولانی در سیاست خارجی داشته و در کابینه‌های ائتلافی با حزب خانم مرکل همواره نقشی سازنده ایفا کرده است.

  مارتین شولتس رئیس کنونی پارلمان اروپا، ولفگانگ شویبله وزیر دارایی آلمان، آندریاس فوسکوله، رئیس دادگاه قانون اساسی آلمان و وینفرید کرچمان، نخست‌وزیر ایالت بادن ووتمبرگ از دیگر نامزدهای احتمالی به شمار می‌آیند.

  مجمع فدرال آلمان برای انتخاب یواخیم گاوک در سال ۲۰۱۲ در برلینمجمع فدرال آلمان برای انتخاب یواخیم گاوک در سال ۲۰۱۲ در برلین

  تلاش برای انتخاب یک زن به عنوان رئیس جمهور

  تا کنون هیچ زنی مقام ریاست جمهوری آلمان را برعهده نداشته است. به همین دلیل برخی از محافل سیاسی عنوان می‌کنند که زمان آن فرا رسیده که آلمان از سوی یک رئیس‌جمهور زن در جهان نمایندگی شود.

  در دو دوره برای انتخاب رئیس‌جمهوری آلمان (۲۰۰۴ و ۲۰۰۹) حزب سوسیال دمکرات و حزب سبزهای آلمان خانم “گِزینه شوان” را به عنوان نامزد خود معرفی کردند. اما او نتوانست آرای کافی بدست آورد و در هر دو دوره هورست کوهلر، رقیب او پیروز شد.

  البته در دوره‌های گذشته نیز زنانی سرشناس از سوی احزاب مختلف آلمان برای احراز مقام ریاست جمهوری آلمان نامزد شده بودند، اما همه این تلاش‌ها تا کنون بی‌نتیجه بوده‌اند.

  در سال ۲۰۰۹ حزب چپ ‌آلمان نیز از نامزدی شوان حمایت کرد. به همین دلیل گفته می‌شود در صورتی که مرکل نتواند با حزب سوسیال دمکرات بر سر جانشین گاوک به توافق دست ‌یابد. امکان تشکیل ائتلافی از سه حزب سبز، چپ و سوسیال دمکرات برای معرفی نامزدی مشترک محتمل است.

  از میان زنانی که تا کنون در رسانه‌های آلمان به عنوان نامزد احتمالی مقام ریاست جمهوری از آنان یاد شده می‌توان به اوزولا فون در لاین وزیر دفاع آلمان، آنه‌گرت کرامپ نخست‌وزیر ایالت زارلند، گردا هاسل‌فلد، یکی از مسئولان ارشد حزب سوسیال مسیحی در بایرن و یوتا آلمندینگر جامعه‌شناس و کارشناس امور تربیتی از حزب سوسیال دمکرات آلمان اشاره کرد.

  در برخی رسانه‌های آلمانی نظرسنجی‌هایی نیز منتشر شده که در اغلب آنها نوربرت لامرت و فرانک‌والتر اشتاین‌مایر آرای بیشتری نسبت به دیگر نامزدهای احتمالی کسب کرده‌اند. اما از آنجایی‌که انتخاب رئیس جمهور آلمان نه بطور مستقیم از سوی مردم، بلکه در “مجمع فدرال” متشکل از نمایندگان پارلمان آلمان و نمایندگان ۱۶ایالت‌این کشور صورت می‌گیرد، این نظرسنجی‌ها ارزشی محدود و نسبی دارند.

  در همین زمینه:

  مطالب مرتبط :

  چرا ایران کشتی بریتانیایی را در تنگه هرمز توقیف کرد؟

  بعد ازتحمل محدودیت ها محرمیت ها وفشارهای روحی وروانی بیشمار نوبت اعزام من به کشور آلبانی فرا رسید. فکر کنم یک اکیپ پنجاه نفره بودیم چندین بار توجیه شدیم مسولین سازمان بلندپایه ترین مسولین تشکیلات به زعم خودشان خطراتی که بر سراه راه ما کمین کرده است را به ما گوشزد ویادآوری میکردند از جمله خطربورژوازی را از همه خطرات خطرناکترین خطر خانواده و مناسبات خانوادگی بود به ... مطلب کامل

  علی شیرزاد: سرنوشت مهدی افتخاری آئینه فلاکت انقلاب مریم عضدانلو

   مهدی انقلاب مریم راقبول نداشت و رو درروی رجوی وعضدانلو قرارگرفته بود منتهی درپاسیویسم  ودرون خود رفتن عمل میکرد که تاثیرات مخرب شخصیتی روی خودش گذاشته  بود بهمین دلیل  فشارها وتوهینها وتحقیرها رابه او میکردند وعضدانلوهم درنشست فرماندهی فتح الله راازبنیاد انکاروگفت چرا میگویید فرمانده فتح الله خود رجوی طراحی وفرماندهی رابعهده داشت فرماندهی پروازرا مسعود به اوداده درصورتی که واقعیت ندارد مریم عضدانلو ایا این حرفها ... مطلب کامل

  غلامعلی میرزایی: به بهانه کار در اروپا ولی اسارت در عراق و قلعه اشرف

  البته رجوی ، سرکرده فرقه مجاهدین خلق  ازاین بحث چند هدف را پیش می خواست ببرد . یک اینکه رقابت و چشم وهم چشی بین نفرات بیندازد وهمه را چند صباحی در گیر این بحث بکند. خوب در بین افراد هم کسانی بودند مانند ماها که سالیان بود از خانواده خیری وحتی شماره تلفنی نداشتیم . دومین گروه کسانی بودند که حتی اگر شماره یا تماسی داشتند به ... مطلب کامل

  تردید در متحدان دونالد ترامپ

  مقام‌های دولت عربستان سعودی نیز در رویکردی هم‌پوشاننده، از گفت‌وگو با تهران به جای منازعه سخن به میان آورده‌اند. تغییر در آرایش جبهه‌بندی علیه ایران نه‌تنها به بروز نشانه‌های فرسودگی در تلاش‌های واشنگتن انجامیده، بلکه سبب وحشت در تل‌آویو نیز شده است. «بنیامین نتانیاهو» که در ماه‌های اخیر مشعوف از نزدیک شدن به اهداف ضد ایرانی خود بود، حالا برای حفظ موقعیت به ظاهر ایجاد شده، در دوسطح ... مطلب کامل

  پلیس آمریکا: هدف عامل قتل ۲۲ نفر در ال‌پاسو نژاد پرستانه و شکار مکزیکی‌ها …

  بیانیه نژادپرستانه در اینترنت مجرم به هنگام دستگیری از حق خود برای خودداری از حرف زدن صرفنظر و چگونگی اعمال جرمش را برای پلیس تشریح کرده است. او گفته که به قصد انجام تیراندازی ۹ ساعت با خودروی خود از محل زندگی‌اش در آلن (در تگزاس) به شهر مرزی ال پاسو رانندگی کرده چون حدس می‌زده که مهاجران زیادی از آمریکای لاتین در این شهر زندگی می‌کنند. او سپس با تفنگ تهاجمی‌ و ... مطلب کامل

  نگاهی به غروب استراتژی مجاهدین در عملیات ” فروغ جاویدان “ قسمت دوم

   در ادامه جلسه توجیهی عملیات فروغ جاویدان مسعود رجوی می گوید: "کاری که ما می خواهیم انجام دهیم در حد توان و اِشِل یک اَبَرقدرت است. چون فقط یک اَبَرقدرت می تواند کشوری را ظرف این مدت تسخیر کند!" دلیل این صحبت او این است که تصمیم داشت تا 48 ساعته به تهران برسد. او ادامه می دهد: " به طور مثال بغداد تا ... مطلب کامل

  منصور نظری: سازمان مجاهدین خلق تبهکارترین جریان در تاریخ ایران زمین

  سازمان مجاهدین خلق تبهکارترین جریان در تاریخ ایران زمین  منصور نظری، ایران اینترلینک، دهم اوت 2019:… واقعیت این است که سازمان مجاهدین خلق در بنیاد مشکل  داشت ، ودارد ، برای نمونه اساسنامه ومانیفست  این سازمان چیست وکجاست  ؟ چند کتاب از این سازمان بیرون امده است ؟ مبانی تشکیلاتی این سازمان کجا نگاشته شده است ؟ در کدام کتاب میتوان به اصول تشکیلاتی وایدئولوژیکی ... مطلب کامل

  منصور نظری: سازمان مجاهدین خلق تبهکارترین جریان در تاریخ ایران زمین

  با توجه به سابقه امارات و تلاش‌هایش برای افزایش این فشارها، عجیب نبود اگر ابوظبی در تبلیغات رسانه‌‌ای، ادعای آمریکا را تایید می‌کرد و انگشت اتهام را به سوی تهران نشانه می‌رفت. اما واکنش اماراتی‌ها ملایم‌تر ازاین انتظارات بود و حتی بعد از اینکه آمریکا اعلام کرد، ایران در این کشتی‌ها خرابکاری کرده، موضع امارات همچنان این بود که متهم کردن ایران به اسناد بیشتری نیاز دارد. اندکی ... مطلب کامل

  منصور نظری: سازمان مجاهدین خلق تبهکارترین جریان در تاریخ ایران زمین

   پاریس یک روز پس از هشدار توییتری ترامپ به ماکرون در باره گفتگو با تهران در پاسخ به این پیام تاکید کرد که برای اظهار نظر در باره ایران نیاز به «هیچ مجوزی» ندارد. ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز جمعه با تاکید بر اینکه کشورش برای پرداختن به موضوعات مرتبط با ایران و اظهار نظر در باره این کشور نیاز به ... مطلب کامل

  اعلام جدایی آقای رفیق دهقان از فرقه مجاهدین خلق ـ رجوی در آلبانی

  فرقه مجاهدين که طبق تعهدش به دولت آلبانی، باید هزینه زندگی افراد جدا شده را پرداخت می کرد؛ از این این کمک هزینه ناچیز سوء استفاده و نفرات را وادار می کرد که طبق قوانین آنها زندگی کند! با چه کسانی رابطه داشته باشد و بالعکس. ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan -