• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • سینا دشتی، تبلوری از غوغا سالاری و انحصار طلبی باند رجوی!

  سینا دشتی، تبلوری از غوغا سالاری و انحصار طلبی باند رجوی!

   حمید تبریزی ـ 03.07.2016

  هدف از نوشتن این یادداشت ، نمایاندن حقایقی است که سینا دشتی ازطرف باند رجوی مامور شده که روی آنها را بپوشاند .
  نام مقاله ی این مرید رجوی ” تا کجا؟ تا چند ” ؟ است که برای رعایت حال خواننده ، تنها به نقل ونقد قسمت هایی ازآن قناعت میشود.
  سینا نوشته است :
  ” …در دوران سیاه تنوره کشیدن ارتجاع… بایستى به تکرار چند اصل بنیانى بپردازیم. اول این‌که حکومت ولایت قابلیت، ظرفیت، خواست و بی‌شرمی این را دارد که کل جهان را در خون و آتش فروبرد! تجربه نشان داده است، در همین کشور خودمان و عراق و سوریه نشان داده بلد است چکار بکند. دوم این‌که علیرغم اختناق لگام‌گسیخته … هنوز از بطن جامعه و مردم، از اعماق ایران، همه‌ی ایران، شعله‌های مختلفى به آسمان سر می‌کشد که در وراى هر شکل، از محتواى آتشین جامعه خبر می‌دهد، رسم ایستادگى با هر شکل ممکن و در هر شمائل متصور، باز تکثیر می‌شود، تلاش‌های رژیم براى گسترش شیوه‌های مختلف اختناق هم دلیل دیگرى براى این واقعیت است که ایران یک جامعه‌ی جوشان و زنده هست، در وراى هر تحلیل و تفسیر نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد “.
  اولا جمهوری اسلامی  مانند دیگر کشورهای پیرامونی ،قدرت به خون وآتش کشیدن جهان را ندارد وشما درتبعیت ازاربابان جهانخوار خود، این مسئله را درراستای توسعه ی ایران هراسی مطرح میکنید و میدانیم که دود این ایران هراسی بی گنجایش، دروهله ی اول بچشم مردم ایران ( خلق قهرمان) میرود وشما با همراه شدن با این کارزار ضد بشری جهانخواران، بر علیه  ” خلق قهرمان ایران” ،  دست به جنایت زده و به آنها خیانت میکنید!
  درجهان حکومتی بنام آمریکا ومتحدینش قادر به خون وآتش کشیدن جهان میباشند که در سطح مصالح  وامکانات واقعا موجود خود هم میکنند  ولاغیر !
  شما با اذعان باینکه ایران یک جامعه ی جوشان است  و…، بطور غیر مستقیمی ثابت میکنید که حکومت ایران نمیتواند دنیارا به خاک وخون بکشد!!
  دوم اینکه:
  ” نکته‌ی دیگر تلاش شبانه‌روزی رژیم براى از بین بردن و یا حداقل فلج کردن مقاومت است و به‌طور متداوم و مستمر ادامه دارد. آخرین بار خامنه‌ای در روضه‌ی خوانى براى هلاک شدگان هفت‌تیر و مدافعان نابودشده‌ی حرم خودش در سوریه نالید که ” این گروه کسانى هستند که با ادعاى دفاع از خلق و حتی دفاع از اسلام وارد مبارزه شدند و … اکنون زیر چتر حمایت آمریکا قرار دارند ” (کیهان – یکشنبه -۶ تیر ١٣٩۵ برابر با ٢۶ ژوئن) و یا در لودگی‌های شتر مابانه جواد آغا ظریف خود را بیان می‌کند که از بقاى مقاومت و نقش آن در به شکست کشاندن رؤیاهای رژیم می‌نالد. البته ولی‌فقیه چماق داران نمی‌گوید که قضیه‌ی نامه‌های زنجیره‌ای چیست و چرا در عمل این حکومت همیشه بیشترین حد مماشات را از جانب همین شیطان بزرگ سابق دریافت کرده است “.
  آنچه که بالاترین مقام مسئول کشور درحق شما گفته، درست همان چیزی است که تجربه ی زندگی آنرا ثابت کرده وهیچ انسان منصفی ، به این سخنان اعتراضی نخواهد داشت!
  دیگر اینکه اگر منظور ازمقاومت، باند رجوی باشد که ظاهرا وتجربتا چنین بنظر می رسد، این باصطلاح مقاومت ، مدت هاست که نقش برزمین شده و تنها مشکل جلوگیری از بوی تعفن این لاشه دراین است که کسی نبوده که تابوت اش را حمل کند.
  این مقاومت بغیر ازکارهای حقیرانه ی جاسوسی ودعوت ازاین وآن برای بمباران ایران – که دیگر باین سادگی نیست این بمباران ها- کاردیگری انجام نمیدهد و بنابراین اطلاق نام مقاومت برآن، بکلی بی محل است!!
  به نامه های زنجیره ای که می رسیم، جواب شما دراین مورد عبارت ازآنست که تبادل این نوع نامه ها حکایت از به حساب آمدن ایران بعنوان یک قدرت منطقه ایست و طرف مشاهده کرده که بدون لحاظ ایران درمعادلات خود، طرفی نخواهد بست واین ابدا ضعف ایران را نشان نمیدهد!!
  اگر شما بااین مکاتبات که زنجیره ای اش مینامید، مخالف اید ، چرا خودتان روز شب به سران دست چندم آمریکا، ایتالیا، بورکینا فاسو!! ودیگران نامه های سرگشاده و یا سر به مهر مینویسید؟!
  حقیقت سرسخت ازنظر این مرید رجوی چنین است:
  ” حقیقت سرسخت دوران ما این است که هم شرقى و هم غربى از وجود “جمهورى اسلامى “، رضایت کامل دارند و دست در گردن ملایان بیشتر به مغازله مشغول بوده‌اند تا مقابله “.
  اولا مسئله باین سادگی ودرستی نیست که این گماشته ی رجوی مطرح میکند!
  ثانیا بفرض اینکه اینطور باشد، او باید بداند که دولت ها ممکن است که دروهله ی اول به منافع طبقاتی خود بپردازند ولی برای گرفتن رای مردم حتما به منافع ملی کشورشان هم نظری خواهند داشت و برای تحقق این مهم، نمیتوانند ایران 80 میلیونی واقع شده دریکی از مناطق استراتژیک جهان را ازمحاسبات خود خارج نماید واین امر البته که با مذاق رجوی ومنافع کوته بینانه ی او سازگار نیست واو را چنان دیوانه خواهد کرد که سینا دشتی مجبور به نوشتن و لاطائلات گویی باشد!!
  به لاف زنی این  بچه مرشد صادق رجوی توجه کنید:
  “رمز بودن و ماندن مقاومت و مجاهدین خلق در یک‌کلام بیان خواست اصلى مردم ایران یعنى سرنگونى رژیم و پرداختن بهاى لازم براى رسیدن به این هدف است. اما واقعیت دیگرى هم هست که انگیزه‌ی اصلى ماندن در این مبارزه‌ی سنگین چیزى جز یک آرمان جدى انسانگرایانه واقعى، همان‌که به‌نوعی عشق ورزیدن به مردم و خاک ایران است. در تک‌تک مجاهدین می‌توان این عشق را دید و احساس کرد. هزاران نَفَر از هم‌وطنان ما در خارج از ایران حاضر و شاهد هستند که آنچه ما در این سال‌ها از مجاهدین دیده‌ایم چیزى جز پرداخت بهای لازم، بدون داشتن هیچ‌گونه چشمداشت بوده است “.
  اتفاقا قضیه برعکس است!
  سازمان مجاهدین باین دلیل متلاشی و ازصحنه ی روزگار حذف شد که بدون لحاظ نظر مردم، آنقدر منزوی شد که مجبور به بیراهه رفتن شد وچیزی بنام فرقه ی رجوی ماحصل این قهقرا بود!
  آیا شما فرق بین پویایی وماندگاری با قهقرا ومنسوخ شدن را نمیدانید؟!
  البته آنچه که ناظرین اعمال فرقه ی رجوی شاهد بودند، چیزی نیست که این  بچه مرشد رجوی ادعا دارد و دراصل بنام مردم شهادت دروغ میدهد!
  او درتوجیه یک رسوائی بزرگ بنام شورای رهبری ، مینویسد:
  ” … هر فردى که قدرى از راه دور به امر سازمان‌دهی و مدیریت وارد باشد، می‌تواند تصور کند که تربیت یک هزار زن در مقام یک شوراى مرکزى چه حجم غول آسائى از کار و ساعت مصرفى داشته است تا به این نقطه برسد. این هم واقعیتى است که نسل‌های آینده بیشتر در مورد آن تحقیق خواهند کرد و خواهند نوشت و ارج خواهند گذاشت “.
  اصلا چرا باید در سازمانی که اکثریت آنرا مردان تشکیل میدهد، چرا باید هیچ مردی درشورای رهبری که همان کمیته ی مرکزی بی اختیار باشد، حضورنداشته باشد؟!
  حضور این زنان که مطیع تر ازیک کنیز خانه زاد هستند، چه دردی ازدردهای بی درمان باند رجوی را درمان میکند؟
  آنها برابر کدامین تئوری علمی به درجه ای رسیده اند که یک تشکیلات را اداره کنند؟!
  یک تشکیلات حداکثر سه هزار نفری غرق دربحران، چه احتیاجی به شورای رهبری 1000 نفره دارد؟!
  حق رای وانتخاب دراین گزینش چه بوده است؟!
  بموجب کدام قانونی مردان ازاین امتیاز ظاهری هم محروم شده اند وهزاران سئوال دیگر؟؟!!
  سرانجام اینکه:
  ” …سرنگونى این حکومت فقط کار ما و مردم ماست تا وقتى عظما سوار است، ما براى پائین کشیدن او تلاش می‌کنیم، این تنها تلاش ماست. این “سرپنجه‌ی پولادین ” امیدبخش این مقاومت است که با ترسیم مرز بین حکومت آخوندى و مردم ایران ” می‌نمایاند راه ” ” می‌دهد امید “.
  شما هنوز تعریفی از ساختار سیستم موجود نکرده اید وشاید بطور ساده بگویید که سرمایه داری است وخیالتان رااز دود چراغ خوردن و کار دربین مردم وآگاهی ازنظر آنها راحت کنید!
  بسیار خوب!
  چرا باید مردم ایران قبول کرده وبا شما همراهی کنند که دو مرحله ی تاریخی که دراصل  راهی چندین هزار ساله است به عقب رفته و سیستم عملا موجود برده داری رجوی را بپذیرند؟!
  فکر نمیکنید که یاوه میبافید ؟!

  منبع : انجمن نجات
  حمید تبریزی

  __________________________________________________________

  آرشیو موضوع : بیماران عقیدتی

  علی مرادی: مطالب رجوی در “ایران افشاگر” بنده را به تفکر، بازنگری و انتقاد از خود وا داشت

  رجوی در این مطلب با برشمردن آماری از فعالیت های اینجانب، بنده را واداشت تا با مروری برکارنامه خود پس از بازگشت به ایران دریابم که در مقابل آنهمه جرم و جنایت ، خیانت و وطن فروشی ، شکنجه های روحی و جسمی علیه خودم و سایر دوستان و هموطنانم که توسط سران رسوای فرقه صورت گرفته بنده …

  ادوارد ترمادو: قدرت حیدری کیست؟ وی اکنون در آلبانی بسر می برد

  قدرت حیدری کیست؟ وی اکنون در آلبانی بسر می برد  ادوارد ترمادو، وبلاگ ترمادو، بیست و هفتم ژوئن ۲۰۱۶:… قدرت حیدری جنایتکار با آخرین سری افراد در بند سازمان به عنوان یک سرکوبگر به آلبانی فرستاده شد تا در آنجا هم بتواند با افرادی که سر به مخالفت با تشکیلات دارند برخورد کند، نظر دوستم درست …

  ایران فانوس: بازرگان دختر نداشت

  بازرگان دختر نداشت ایران فانوس، بیست و چهارم ژوئن ۲۰۱۶:…  مسعود رجوی که از احوال شورای باقیمانده باخبر بود و می دانست که آنها مشکل مردم ندارند، بلکه مشکل شکم دارند، سعی کرد سبیل اعضای باقیمانده را چرب تر کند و به طور خاص منوچهر هزارخانی را مورد عطوفت و دلجویی قرار دهد و او …

  ایران فانوس :وقتی پرویز خزایی تکلیف می نویسد

  وقتی پرویز خزایی تکلیف می نویسد ایران فانوس، چهاردهم ژوئن ۲۰۱۶:…  ایشان در حالی در نوشته هایش از الفاظی چون شارلاتان و گماشته و بریده و مزدور و ترسو و خائن و غیره، استفاده می کند و مخالفین رجوی را تهدید به دادگاه و محاکمه و مرگ می کند، که پیشتر رهبری فرقه همه اینها را یک …

  ایرج مصداقی: مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش

  مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش ایرج مصداقی، پژواک ایران، اول ژوئن ۲۰۱۶:…  پس از انتشار مقاله‌ی «جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر» مهدی سامع، یکی از دلدادگانش به نام امیر ابراهیمی را روانه فیس بوک کرد تا به زعم خود در برابر این مقاله واکنش نشان دهد. امیر ابراهیمی یکی از مسئولان دکان …

  محمد کرمی : پاسخ به سوال یکی از عوامل فرقه رجوی

  سوال یکی از عوامل فرقه رجوی: چرا جدا شده ها بعد از جدائی فقط مبارزه را بر علیه سازمان قبلی خودشان اماده می دهند و گویا نظام ظالمی و غارتگری نیست . محمد کرمی، وبلاگ عیاران، پاریس، بیست و ششم می ۲۰۱۶:… مسعود رجوی که برای ۱۵۰۰ بار جمهوری اسلامی را سرنگون کرده است !اما باز سرجای خودش است …

  ایرج مصداقی:حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»

  حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»  ایرج مصداقی، پژواک ایران، بیست و ششم می ۲۰۱۶:… افلاس مسعود رجوی و مدیحه‌سرایان او اینجاست که مجبور می‌شوند برای عرض اندام و ابراز وجود به «سرقت ادبی» از خاطرات کسی روی ‌آورند که او را خیره‌سرانه و بیشرمانه «تواب تشنبه به خون» می‌نامند. (۲) ملاحظه …

  بهزاد علیشاهی: تیمسار مسعود رجوی،همسرش و آقای خزایی گماشته اش

  تیمسار مسعود رجوی،همسرش و آقای خزایی گماشته اش  بهزاد علیشاهی، کانون وبلاگ نویسان مستقل ایرانی، دوازدهم می ۲۰۱۶:…  موضوع مقاله آقای خزایی که شامل صد و بیست و پنج خط است بطور خلاصه این است که : برخی جداشده ها و خائنین و منتقدین هرکاری علیه آنها از طرف سازمان انجام میگیرد را فکر میکنند …

  حسن داعی ، چهره ای علنی و بزک کرده ی باند رجوی، خواستار جنگ است

  البته ما هم مانند آقای داعی میدانیم که این کارشناسان و روسای پنتاگون وسیا بودند که اوباما را قانع کردند که راهی بهتر از کنار آمدن با ایران برای آمریکا وجود ندارد وسربازان ومامورین آنها، قدرت تحمل یک جنگ بزرگ با عاقبتی نامعلوم با ایران را ندارند وبنابراین داعی میخواهد با کم اهمیت دادن به موضوع، تنها یک …

  دراین مورد کسی یارای رقابت با رجوی را ندارد!

  اگر دشمنی درکار نباشد، رجزخوانی های شبانه روزی شما درآلترناتیو بودن هم کشک است!! اما برخلاف نظر شما ، ما دشمنانی بحد وفور داریم که دولت وحاکمیت ایران به ده ها سال وقت احتیاج دارند که نقش مخرب آنها را خنثی کنند ولازم به وجود دشمن دیگر و … نیست:جبران عقب ماندگی مزمن ۴۰۰ ساله وخود کفا کردن …

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.