• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • اتاق “جنگ احزاب” از ریاض تا پاریس

  اتاق “جنگ احزاب” از ریاض تا پاریس

  پارس نیوز، تهران، هفدهم ژوئیه ۲۰۱۶:…  این پایگاه اینترنتی می‌گوید: “ترکی الفیصل، وزیر امورخارجه واقعی عربستان سعودی است و به عنوان مسئول مأموریت‌های دشوار در این کشور به شمار می‌آید. یکی از بارزترین مأموریت‌های وی تماس و ملاقات با مسئولان رژیم صهیونیستی و گشودن مسیر‌های ارتباطی محرمانه و علنی با آن‌ها است.” رأی الیوم ادامه …

  لینک به منبع

  اتاق “جنگ احزاب” از ریاض تا پاریس

  چرایی شکل گرفتن هماهنگی تمام قد میان منافقین با سعودی‌ها و دیگر گروه ها و کشورهای معاند با جمهوری اسلامی ایران مساله ای است که این روزها مبتنی بر واقعیات میدانی این روزهای غرب و جنوب غرب آسیاست.

  اعضای سازمان مجاهدین خلق در قالب گروهی به نام “شورای ملی مقاومت” با انتخاب سالن بورژت در پاریس برای برگزاری همایش سالانه خود توانستند مراسم بزرگی را علیه جمهوری اسلامی ایران در فرانسه ساماندهی کنند.

  مراسمی که از وجوه مختلف با نشست‌های ضد ایرانی دیگر در کشورهای اروپایی متفاوت بود.

  مهمترین وجه این تفاوت، حاضران و مدعوین مراسم بودند، چرا که در آن برای اولین بار قریب به اتفاق معارضین و مخالفین حکومت ایران گرد هم آمده بودند تا راه‌های مقابله موثر با تهران را بررسی کنند.

  همایشی که دشمنان ایران از کلمبیا تا آمریکا و کانادا و از اروپا تا مصر و اردن و عربستان و حتی معارضین سوری در آن حضور داشتند. گردهمایی بزرگی که البته برگزاری آن پیام مهمی را برای جبهه مقاومت و بویژه جمهوری اسلامی ایران در پی داشت.

  مجاهدین خلق فرقه رجوی پاریس 2016

  در این نشست افرادی حاضر شده بودند که بعضا در گذشته با هم مانند آب و آتش بودند ولی دشمنی با ایران توانسته بود آنها را در زیر یک سقف گردهم بیاورد. اجلاسی که در آن یهودیان و صهیونیستها نقش بسیار موثر و فعالی داشتند، اعراب به پیشگامی عربستان با تمام قوا شرکت کرده بودند و منافقین هم آمده بودند تا از هم گسیختگی خود و ضرباتی که در اشرف و لیبرتی متحمل شده بودند را جبران کنند و به عبارتی تجدید قوا کرده و سازمان فروپاشیده خود را با دلارهای سعودی و حمایت‌های دیپلماتیک اروپایی-آمریکایی بازسازی کنند.

  حضور پر رنگ و پر تعداد سناتورها و فرماندهان نظامی آمریکایی در این همایش به چشم می‌آمد، جان بولتون نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل و از مخالفان تند ایران، رئیس سابق اف.بی.آی لوییس فرای؛ تام ریج اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا و چاک والد معاون فرمانده ارتش آمریکا ازجمله آن‌ها بودند.

  جان بولتون، در این نشست گفت: «بگذارید صریح بگویم که این موضوع (حمایت از گروه‌های حامی سرنگونی جمهوری اسلامی ایران) باید سیاست اعلامی ایالات‌متحده‌ آمریکا و همه‌ی دوستانش باشد تا این کار را در نزدیک‌ترین فرصت ممکن انجام دهند.»

  مجاهدین خلق فرقه رجوی پاریس 2016

  فرانسوی‌‌ها هم که این روزها با حملات مکرر تروریست های دست پروده خود، دست و پنجه نرم می‌کنند و به نوعی میزبان کل این جماعت به حساب می آمدند با حضور وکیل و وزیرشان در این مراسم مشارکت جدی داشتند.

  حضور عناصر کلیدی دولت‌های عربی و حامیان داعش و القاعده در گردهمایی پاریس اما جنجالی‌تر از باقی وقایع این مراسم بود. سخنرانی شاهزاده امنیتی سعودی که با کنایه از درگذشت مسعود رجوی خبر داد هم نکته مهمی بود.

  مجاهدین خلق فرقه رجوی پاریس 2016

  روزنامه رأی الیوم در گزارشی با اشاره به سخنرانی ترکی الفیصل، رئیس سابق سازمان اطلاعات سعودی و اعلام حمایت نامحدود از منافقین می نویسد: “با سخنران ترکی الفصیل مشخص شد عربستان خود را برای گشودن جبهه جدیدی در خصوص براندازی نظام ایران آماده می‌کند.”

  این پایگاه اینترنتی می‌گوید: “ترکی الفیصل، وزیر امورخارجه واقعی عربستان سعودی است و به عنوان مسئول مأموریت‌های دشوار در این کشور به شمار می‌آید. یکی از بارزترین مأموریت‌های وی تماس و ملاقات با مسئولان رژیم صهیونیستی و گشودن مسیر‌های ارتباطی محرمانه و علنی با آن‌ها است.”

  رأی الیوم ادامه می‌دهد: “الفیصل با شرکت در نشست گروهک مسلح منافقین که تانک و سلاح های جدید در اختیار دارد، و تأکید بر این ادعا که این گروهک در رسیدن به اهداف خود موفق خواهد شد، حوزه فعالیت های خود را از طریق برعهده گرفتن پرونده این گروهک و حمایت مالی و نظامی از آن در آینده نزدیک، گسترش داد.”

  مجاهدین خلق فرقه رجوی پاریس 2016

  رادیو فردا در همین رابطه می گوید: ترکی الفیصل از حساسیت تهران نسبت به مسعود و مریم رجوی آگاه است. باوجود این، وی در این سخنرانی آشکارا از نقش آنها تقدیر کرد و تا آنجا پیش رفت که تلاش این دو برای سرنگونی جمهوری اسلامی را هم‌وزن حماسه‌های شاهنامه دانست که در سینه‌ها باقی خواهد ماند.

  از طرفی بی بی سی هم در تحلیل حضور الفیصل در همایش منافقین در پاریس می گوید: “ترکی الفیصل، سخنگوی غیررسمی عربستان است و حضور وی در کنگره مجاهدین خلق نشان می‌دهد که مواضع عربستان علیه ایران تندتر از قبل خواهد شد”. هرچند که اندکی قبل از برگزاری این همایش العربیه گفته بود که” در اجلاس پاریس راههای انقلاب و تغییر در ایران و میزان آمادگی “مقاومت” (منافقین) بررسی می شود”

  اما چرایی شکل گرفتن این هماهنگی تمام قد میان منافقین با سعودی ها ودیگر گروه ها و کشورهای معاند با جمهوری اسلامی ایران که رهبری انقلاب از آن به عنوان “جنگ احزاب” یاد می کنند خود مساله ای است که این روزهای از سوی محافل سیاسی و رسانه ها مورد بررسی قرار گرفته است. تحلیل هایی که همگی مبتنی بر واقعیات میدانی این روزهای غرب و جنوب غرب آسیاست.

  واقعیاتی که به طور مشهود مربوط به دو واقعه هستند، وقایعی که می‌گوید این نزدیکی بین‌المللی مدتی است که در پشت پرده آغاز شده و پس از چند ناکامی بزرگ (یکی در ایران و دیگری در عراق و سوریه) امروز علنی شده تا تقویت شود.

  اولین واقعه مربوط به ایران و مرزهای ایران است.

  چند روزی بیشتر به آغاز ماه مبارک رمضان نمانده بود که خبر وقوع درگیری‌های پراکنده ای از مرزهای شرقی و غربی کشور در فضای مجازی و بین مردم پیچید.

  درگیری‌هایی که وقوع همزمان آن‌ها از احتمال وجود یک برنامه یا طرح بزرگ خرابکاری در کشور حکایت داشت.

  اندکی بعد اما وزیر اطلاعات از درگیری و انهدام چند گروهک تروریستی خبرهای رسمی ارائه داد.

  مجاهدین خلق فرقه رجوی پاریس 2016

  سید محمد علوی گفت: سلسله عملیات دستگیری تروریست ها از مورخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ آغاز و آخرین ضربه های اطلاعاتی در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ بر این گروه وارد شده و تعداد ۱۰ تروریست تکفیری وهابی در تهران و سه استان مرزی و مرکزی کشور دستگیر شده اند و هم اکنون بازجویی از تروریست ها و روند پیگیری های اطلاعاتی و عملیاتی در داخل و خارج از کشور به طور هم زمان و همه جانبه ادامه دارد.

  وی ادامه داد: عملیاتی که تروریست ها برنامه ریزی کرده بودند، در قالب بمب گذاری و انفجار از راه دور، عملیات انتحاری، انفجار خودرو حامل مقادیر انبوه مواد انفجاری و با هدف انفجار در مراکز تجمع و پر تردد مردم در ۵۰ نقطه کشور بود که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) ناکام ماند.

  مدتی از این بیان این خبر از سوی سید محمود علوی نگذشته بود که سپاه پاسداران در ۲۷ خردادماه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در درگیری رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) با اشرار مسلح وابسته با گروهک‌های ضدانقلاب در منطقه مرزی سروآباد و منطقه عمومی مهاباد ۵ تن از مزدوران استکبار جهانی از جمله «آرش منبری» و «شورش منبری» از فرماندهان اشرار مسلح به هلاکت رسیدند.

  خبر این درگیری ها و این بازداشت ها اما به ایام روزه داری مسلمانان هم کشیده شد و وزیر اطلاعات با حضور در جمع خبرنگاران گفت که تعدادی از افراد وابسته به گروه‌های تروریستی که بنا داشتند در شب‌های قدر و روز قدس دست به اقداماتی بزنند یکی پس از دیگری در شهرهای مختلف کشور شناسایی و دستگیر شدند.

  او با نام بردن از داعش گفت که قریب به اتفاق دستگیر شده گان مربوط به این گروهک تروریستی و گروهک های دیگر تکفیری بودند.

  در همین اثناء فرمانده نیروی زمینی سپاه هم با اعلام خبر درگیری مجدد بین رزمندگان قرارگاه حمزه سید الشهدا (ع) با تروریست‎ها از کشته شدن تنی چند از تروریست ها در شمال غرب کشور خبر داد.

  Saudi backed Mojahedin Khalq Terror group Paris 20166

  او گفته که توطئه در غرب کشور به صورت کامل کشف و از بین رفته است و البته نیروهایش بیش از گذشته آماده عملیات در خارج از مرزهای ایران برای نابودی ریشه تروریسم هستند.

  همزمان با وقوع این اتفاقات در ایران و ناکامی تروریست ها در دهها عملیات نظامی، دومین واقعه در غرب آسیا رخ داد و وقایع میدانی جنگ در سوریه و عراق رنگ و بوی تازه ای به خود گرفت. ارتش عراق با همکاری نیروهای حشد الشعبی و مقاومت توانست شهر فلوجه یکی از پایگاه های بسیار مهم و استراتژیک داعش در عراق را به صور کامل پاکسازی کند و ضمن تحمیل خسارت های فراوان به این گروهک تروریستی تکفیری، آماده حرکت به سمت پایتخت داعش در عراق یعنی شهر موصل شود.

  مجاهدین خلق فرقه رجوی پاریس 2016

  از سوی دیگر در سوریه هم وضعیت تقریبا شبیه به عراق بود، چرا که نیروهای مقاومت با آغاز عملیاتی بزرگ در حومه حلب توانسته بودند خود را به جاده کاستیلو رسانده و تنها مسیر مواصلاتی باقیمانده شمالی جنوبی داعش را با خطر جدی مواجه کنند.

  پیشروی نیروهای مقاومت البته به حومه حلب محدود نشد و آنها در این مدت توانسته بودند که از جاده تدمر خود را به الطبقه رسانده و با تحکیم مواضع خود برای داعشی های حاضر در “دیرالزور” و “الرقه” خط و نشان بکشند.

  مجاهدین خلق فرقه رجوی پاریس 2016

  اما این چند واقعه که همگی از ناکامی گروه های تروریستی در ایران و عراق و سوریه حکایت دارد، در نگاه کارشناسان به عنوان علتی مهم از گره خوردن سعودی ها با منافقین مطرح شد. آنها می گویند که ایجاد ناامنی در ایران، فصل جدیدی از جنگ نیابتی عربستان و آمریکا با انقلاب است که با حمایت جدید از گروهک های تروریستی نسبت به ایران شکل می گیرد و سازمان منافقین و داعش مهمترین عوامل عملیاتی این جنگ هستند.

  ناظران سیاسی معتقدند که عربستان سعودی راه پیروزی در عراق و سوریه را نیز، ایجاد نا امنی گسترده در ایران می‌داند.

  مطالب مرتبط :

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.