• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • حمایت صریح محافل اسرائیلی از داعش ( عشایر انقلابی رجوی)

   رجوی ها ، با پیش کشیدن وبرجسته کردن نیروهای طرفدار نومحافظه کاران که  ظاهر خشونت بار کمتر از داعش دارند ودرماهیت فرقی با داعش ندارند، ، بنوعی تقلا نمود که به ظاهر هم که شده، سفره ی خود را از ” عشایر انقلابی” جدا ساخته و خود را از اتهام تبلیغ  بنفع داعش دور نگه دارد و منتظر باشد که ببیند که کفه ی ترازو ی انتخابات ریاست جمهوری امریکا به کدام سو سنگینی میکند. واما بعد!     نوشته ی جالبی دریکی از رسانه های اپوزیسیون غیر برانداز نظرم را جلب نمود که حیفم آمد آنرا برای خوانندگان این یادداشت کوتاه نقل نکنم:   
  ” سایت اسرائیلی “مطالعات راهبردی بگین – سادات” با انتشار تفسیری، غرب را از انهدام دولت اسلامی داعش منع داشته است و آنرا خطایی استراتژیک خواند.
  این سایت علیرغم اینکه در پاراگرافهای اولیه غرب را از این موضوع ترسانده است که با از بین رفتن داعش در سوریه تروریستها به سمت غرب خواهند رفت و در آنجا عملیات تروریستی انجام خواهند داد ولی نیت اصلی نویسنده در قسمتهای پایانی این مقاله منعکس شده که مینویسد:

  حمایت صریح محافل اسرائیلی از داعش ( عشایر انقلابی رجوی)

  منبع: انجمن نجات

  درابتدای کار داعش، ما با استناد به شواهد ومدارک قابل توجه، توضیح دادیم که داعش شکل تغییر یافته و قدرتمند شده ی القاعده ی عراق است که به یمن؟! اشغال نظامی این کشور توسط ائتلاف تحت زعامت آمریکا بوجود آمده بود.
  در آن موقع نوشتیم  که ادامه ی روند رشد سریع وعجیب داعش با اشغال و فروپاشی لیبی که با اصرار زیاد دولت فرانسه انجام شد وخانم کلینتون پشتیبانی عجیبی از این جنایت هولناک کرد، مرتبط است!
  القاعده ی عراق که وارد لیبی ازهم گسیخته شد، موقعیت وفرصت لازم را برای هرچه مسلح کردن خود بدست آورد وبا کوله باری از ادوات نظامی کشور لیبی ، وارد خاک عراق شد و دست به فتوحات بزرگ و صد البته مشکوکی زد!
  دراین زمان بود که رجوی کوته نظر – ازاین جهت کوته نظر که فکر میکرد مردم بحد کافی بی اطلاع هستند- نام این گروه وحشتناک را که با تصاحب چاه های نفت  و… به دولتی تبدیل شده بود، ” عشایر انقلابی ” نامید وچه مدح وثناهایی نثار آن که نکرد!
  ابوبکر البغدادی ( رهبر داعش )که بعنوان یک عضو فعال القاعده ی عراق درزندان آمریکائی عراق بود، اجازه یافت تا بطور منظم تحت نظارت وآموزش سرویس مخفی اسرائیل قرار گیرد .
  دراین میان یک مقام بلند پایه ی ضداطلاعات نیروی هوائی صدام وارد جریان شده و ریاست سایه ای واصلی داعش را بعهده گرفت و دراین مورد خاص بود که رجوی شادمان تر وامیدوارتر شد ودانست که اربابان قدیمش دوباره درعراق صحنه گردانی میکنند وچه اتفاقی مبارک تر از این برای او؟!!
  این عضو مرموز و برجسته ی ضداطلاعاتی صدام ، درجریان یک درگیری درون ضد خلقی وبطور اشتباهی کشته شد  و صدالبته معاونان و کارشناسان وهمکارانش با نام های جعلی، سرگرم خدمت در صفوف داعش وبلکه درراس آن هستند!
  بنظر میرسد که کم لطفی های بعدی آمریکا، بخاطر وجود این عناصر مرموز بعثی در رهبری داعش بوده و جنایت های آشکار وغیر قابل دفاع داعش هم مزید برعلت بوده است!!
  اما اسرائیل که ازنظر فنی و اطلاعاتی ، پایه گذار داعش است، نگاهی کم وبیش متفاوت به داعش دارد وتضاد های موجود ازهمین جنبه ی قضیه نشات میگیرد!
  این کشور در سطح خارجی، توجهی به انتقادات حقوق بشری ندارد ومانند آمریکا نیست که کارهایش بیشتر مورد توجه رسانه ها  و… باشد!
  باند رجوی هم درانتخاب بین راه اسرائیل وآمریکا، چاره ای جز تبعیت ازارباب مقتدرتر نداشت وبعد از روشن شدن اختلافات بین پدید آورندگان داعش، آهسته آهسته راه خود را بسوی آمریکا کج کرد والبته درمورد بشار اسد، هم نظراسرائیل  باقی ماند .
  رجوی ها ، با پیش کشیدن وبرجسته کردن نیروهای طرفدار نومحافظه کاران که  ظاهر خشونت بار کمتر از داعش دارند ودرماهیت فرقی با داعش ندارند، ، بنوعی تقلا نمود که به ظاهر هم که شده، سفره ی خود را از ” عشایر انقلابی” جدا ساخته و خود را از اتهام تبلیغ  بنفع داعش دور نگه دارد و منتظر باشد که ببیند که کفه ی ترازو ی انتخابات ریاست جمهوری امریکا به کدام سو سنگینی میکند.
  واما بعد!
  نوشته ی جالبی دریکی از رسانه های اپوزیسیون غیر برانداز نظرم را جلب نمود که حیفم آمد آنرا برای خوانندگان این یادداشت کوتاه نقل نکنم:
  ” سایت اسرائیلی “مطالعات راهبردی بگین – سادات” با انتشار تفسیری، غرب را از انهدام دولت اسلامی داعش منع داشته است و آنرا خطایی استراتژیک خواند.
  این سایت علیرغم اینکه در پاراگرافهای اولیه غرب را از این موضوع ترسانده است که با از بین رفتن داعش در سوریه تروریستها به سمت غرب خواهند رفت و در آنجا عملیات تروریستی انجام خواهند داد ولی نیت اصلی نویسنده در قسمتهای پایانی این مقاله منعکس شده که مینویسد:
  چرا به رژیم بشار اسد برای پیروزی جنگ داخلی سوریه کمک کنیم؟ آیا تسلط روسیه بر سوریه و تقویت روسیه در خاورمیانه در چارچوب منافع غرب است؟ آیا کمک به ایران برای تسلطش در عراق با سیاستهای امریکا در عراق همخوانی دارد؟
  نویسنده مقاله همچنین از درگیر شدن حزب الله لبنان در جنگ با داعش ابراز خوشحالی کرده و آنرا تحمیل هزینه سنگین به حزب الله دانسته و مینویسد:
  حضور حزب الله در سوریه هزینه ای سنگین متوجه این سازمان ضد غربی کرده است که با از بین رفتن داعش  پتانسیل عملیات تروریستی آنها در غرب آزاد خواهد شد.
  این مقاله بشدت به رهبران فعلی کأخ سفید تاخته و نوشته است :
  فقط یک استراتژی احمقانه که بر واشنگتن چیره شده میتواند محور روسیه- ایران- سوریه را مثبت بداند و در از بین بردن داعش با روسیه همکاری کند.
  نویسنده این مقاله در ادامه مینویسد:
  متاسفانه اوباما و همکارانش در کأخ سفید نتوانسته اند درک کنند که ایران دشمن اصلی است و با بزرگنمایی خطر داعش ضمن مشروعیت بخشیدن به ایران آنرا به بازیگری مسئول در نبرد با داعش معرفی کردند تا از این طریق به توافق هسته ای با ایران دست یابند. نویسنده نتیجه میگیرند که بنظر نمیرسد که کأخ سفید توانایی درک این موضوع را داشته باشد که داعش میتواند برای کنترل جاه طلبی ایران در تسلط بر خاورمیانه مفید و سودمند باشد.
  این مقاله که لحن بشدت جنگ افروزانه ای دارد از بی ثباتی و جنگ در خاورمیانه حمایت کرده و رسما از داعش برای انجام این مأموریت دفاع میکند. بطور مثال مینویسد:
  بی ثباتی و بحران خیلی مواقع نشانه های مثبتی برای تغییرند. ثبات تا وقتی منافع ما را تأمین نکند ارزشی ندارد. بیرحمی و غیر اخلاقی بودن داعش نباید استراتژی ما را تیره سازد. کشته شدن أفراد بد توسط أفراد بد مادامی که آنها را از ما دور نگه دارد میتواند سودمند و اخلاقی باشد “.

  ____________________________________

  محمد حسین سبحانی : پرداخت بدهی ” امپریالیسم ” به مجاهدین خلق

  آرشیو موضوع : تحقیق و پژوهش

  کریم غلامی:نگاهی به فرار خفت بار سران مجاهدین از „کانون استراتژیک مبارزه مسلحانه

  مجاهدین در ایران آتش جنگی را به راه انداختند که نهایتا خودشان در این آتش سوختند. وضعیت کنونی مجاهدین چنان شده که با اسم های جعلی در حال فرار از „کانون استراتژیک مبارزه مسلحانه هستند!“. بی شرافتی رهبران و سران مجاهدین در آن است، وقتی که وضعیت برای خودشان خطرناک می شود، با هواپیمای خصوصی پا به فرار …

  در ذهن یک داعشی چه می‌گذرد؟

   برنامه داعش برای حمله به غرب و مناطق خارج از عراق و سوریه چیست؟ دیدم در فرانسه، بلژیک، ترکیه، لبنان و دیگر جاها چه کرده است. برادرانمان در اروپا، آمریکا و کل دنیا مشغول آماده کردن سورپرایزهایی هستند. آنچه قبلاً انجام داده‌ایم در مقایسه با این سورپرایزها شبیه یک جک خواهند بود. {literal}{{/literal}شبکه اروپایی داعش که …

  بمب‌گذار دفتر نخست‌وزیری که بود و چه شد؟

  چند هفته پس از انفجار نخست‌وزیری در شامگاه ۲۲ شهریور ۱۳۶۰ آیت‌الله املشی، دادستان کل کشور در تلویزیون حاضر شد و مسعود کشمیری را به عنوان عامل انفجار نخست‌وزیری معرفی کرد. آیت‌الله ربانی املشی گفت: «عامل انفجار نخست‌وزیری همان شخصی بود که نام او در بین شهدا برده شد و روز اول در کنار شهیدان عزیز، رییس‌جمهوری و …

  مسعود کشمیری به عنوان عامل بمب گذاری، عضو سازمان مجاهدین بوده است

  البته، شکی وجود ندارد که مسعود کشمیری به عنوان عامل بمب گذاری، عضو سازمان مجاهدین بوده است. حتی سعید شاهسوندی، از اعضای سابق مجاهدین، در ۲۶ مهر ۱۳۸۶ گفته که او و همسرش مدت کوتاهی در ترکیه با کشمیری و همسرش در یک خانه سازمانی مجاهدین زندگی کرده اند. آقای شاهسوندی، همچنین، به نوشته ای در شماره مورخ …

  نامه مطهری به پورمحمدی درباره فایل صوتی آیت الله منتظری

  نامه مطهری به پورمحمدی درباره فایل صوتی آیت الله منتظری خبرگزاری ایسنا، تهران، بیست و هفتم اوت ۲۰۱۶:… این امر محل بحث نیست. محل بحث این است که با توجه به این که از نظر اسلام و در حکومت اسلامی حتی به چنین جانیانی و طرفداران آنها نیز نباید ظلم شود آیا شایعاتی که درباره …

  محمد حسین سبحانی : پرداخت بدهی ” امپریالیسم ” به مجاهدین خلق

  اما مسئله اصلی ، خروج  مسئولین ارشد مجاهدین خلق  و احتمالا  خود مسعود رجوی  از عراق، به نظر می‌رسد هم‌اکنون در یک توافق پشت پرده با همکاری آمریکا و عربستان سعودی در حال اجراست و آمریکا قرار است بدهی خود به تروریسم را بپردازد . در همین ارتباط  در دو ماه گذشته ده‌ها نفر از مسئولین ارشد فرقه مجاهدین با اسم جعلی …

  ایران فانوس: کتابی که هم راه بود و هم راهنما

  کتابی که هم راه بود و هم راهنما ایران فانوس، بیست و ششم اوت ۲۰۱۶:…  پس از این که جنبش اصلاح طلبی در سال ۱۳۷۶ در ایران آغاز شد و می رفت در داخل و خارج از ایران راه خود را پیدا کند و تاثیراتش را در داخل و اپوزسیون خارج نیز بگذارد، اتفاقی که …

  چکیده بیانات مسعود خدابنده عضو ارشد سابق مجاهدین

   کمپ های لیبرتی و اشرف نمونه آن است. این جماعت در قرارگاه مریم در اورسوراواز یونیفورم نظامی می پوشند و کسانی هستند که قریب ده سال است از این محل خارج نشده اند. زیر خیابان بین دو قسمت قرارگاه تونل زده اند که برای رفتن از یک بخش به بخش دیگر مجبور نشوند از درب خارج شده و …

  صداقی:از زیارت مخفی مسعود رجوی از مکه تا دعوت علنی از مریم رجوی برای زیارت

  از زیارت مخفی مسعود رجوی از مکه تا دعوت علنی از مریم رجوی برای زیارت چه چیز فرقه کرده است میر باقر صداقی، ایران ستارگان، بیست و پنجم اوت ۲۰۱۶:…  حمایت مستقیم آل سعود از فرقه رجوی و این میهمانیهای آشکار و نهان نشان از شکست استراتژیک آل سعود در عراق , سوریه و یمن …

  محتویات “تقویم کاری” دومین مرد مقتدر نازی‌ها منتشر می‌شود

  مؤسسه تاریخی آلمان (DHI) مستقر در مسکو در یکی از آرشیوهای خود در سال ۲۰۱۳ به صورت تصادفی تقویم کاری هیملر را که سال‌ها در آنجا خاک خورده بود، پیدا کرد. تاریخدانان هیملر را دومین فرد قدرتمند حزب نازی، پس از آدولف هیتلر، معرفی می‌کنند. هیملر که به هنگام مرگ در سال ۱۹۴۵، ۴۵ ساله بود، برنامه‌ریز و …

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.