• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • مخالفت ۱۰ دیپلمات ارشد و مقام امنیتی پیشین آمریکا با فرمان اجرایی ترامپ

  وزارت دادگستری آمریکا استدلال می‌کند که قضات برای تشخیص میزان تأثیرگذاری این فرمان بر موضوعات امنیت ملی اطلاعات و صلاحیت لازم را ندارند. اما چهار نفر از تنظیم‌کنندگان این استشهاد جدید از جمله جان کری، سوزان رایس، لیسا موناکو و اوریل هاینس به دادگاه گفتند که تا حدود یک هفته قبل از صدور فرمان دونالد ترامپ آنها «به طور فعال در جریان گزارش‌های امنیتی مربوط به تهدیدهای تروریستی بوده‌اند». اما مقام‌های امنیتی و دیپلمات‌های ارشد سابق می‌گویند فرمان دونالد ترامپ به هدف اعلام شده آن که جلوگیری از ورود تروریست هاست کمک نمی‌کند. آنها می‌افزایند: «از زمان حملات سال ۲۰۰۱ تاکنون هیچ حمله تروریستی در خاک آمریکا توسط خارجیان اهل هفت کشوری که در فهرست ممنوعیت قرار گرفته‌اند روی نداده است، و فقط در موارد بسیار نادری از حملاتی که در خاک آمریکا روی داده سرنخ آن به اتباع کشورهای خارجی وصل بوده است».

  مخالفت ۱۰ دیپلمات ارشد و مقام امنیتی پیشین آمریکا با فرمان اجرایی منع ورود

  07.02.2017 ـ رادیو فردا

  ۱۰ تن از دیپلمات‌های ارشد و مقام‌های امنیتی سابق آمریکا در استشهادی که به دادگاه تجدید نظر فدرال تسلیم می‌شود، استدلال کرده‌اند که فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای کنترل مهاجرت در واقع امنیت آمریکا را تضعیف می‌کند.

  در متن این استشهاد که بر پایه گزارش‌ها بعداز ظهر دوشنبه به وقت محلی به دادگاه تجدید نظر در سانفرانسیسکو تسلیم می‌شود، امضاکنندگان گفته‌اند که فرمان دونالد ترامپ «بسیار بد تنظیم شده، روش اجرای آن مشکلات فراوانی دارد و بد تشریح شده است».

  این متن که رونوشتی از آن در اختیار شبکه خبری ان بی سی قرار گرفته، به طور مشترک توسط دو وزیر خارجه سابق، دو رئیس سابق سازمان سیا، یک وزیر دفاع سابق، یک وزیر سابق امنیت ملی و چند عضو سابق شورای امنیت ملی آمریکا تنظیم شده است.

  نویسندگان از جمله جان کری، مادلین آلبرایت، جانت ناپولیتانو، سوزان رایس، لئون پانه‌تا، جان مک لاهلین، اوریل هاینس، مایکل هایدن، لیسا موناکو و مایکل مورل در بخشی از این استشهاد می‌نویسند: «این فرمان را بر اساس امنیت ملی و یا سیاست خارجی نمی‌توان توجیه کرد. برخلاف هدفی که برای آن اعلام شده از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به خاک آمریکا حفاظت نمی‌کند».

  اکثر نویسندگان این استشهاد از حزب دمکرات هستند، ولی مایکل هایدن ژنرال چهار ستاره و بازنشسته نیروی هوایی در دوران جورج بوش رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا بود و جان مک لاهلین نیز در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون و جورج بوش معاون این سازمان بود.

  این مقام‌های سابق از شعبه نهم دادگاه تجدید نظر فدرال خواسته‌اند تا زمانی که اختیار قانونی و قضایی شخص رئیس‌جمهور برای صدور چنین فرمان مهم و همه‌جانبه‌ای مشخص نشده، فرمان دونالد ترامپ را به اجرا نگذارد.

  این استشهاد در حمایت از تصمیم ایالت واشنگتن به دادگاه ارائه می‌شود که اجرای فرمان دونالد ترامپ را در نهادهای قضایی به چالش کشیده است.

  ارائه این استشهاد به نهادهای قضایی هم به دلیل حمایت مقام‌های ارشد سابق در دولت آمریکا، و هم به این دلیل که این افراد به خاطر جایگاه تصمیم‌گیرنده خود در نهادهای امنیتی کشور می‌توانند از این منظر خاص آن را به چالش بکشند، بسیار مهم است، کاری که اکثر مخالفان فرمان ترامپ قادر نیستند انجام دهند.

  وزارت دادگستری آمریکا استدلال می‌کند که قضات برای تشخیص میزان تأثیرگذاری این فرمان بر موضوعات امنیت ملی اطلاعات و صلاحیت لازم را ندارند. اما چهار نفر از تنظیم‌کنندگان این استشهاد جدید از جمله جان کری، سوزان رایس، لیسا موناکو و اوریل هاینس به دادگاه گفتند که تا حدود یک هفته قبل از صدور فرمان دونالد ترامپ آنها «به طور فعال در جریان گزارش‌های امنیتی مربوط به تهدیدهای تروریستی بوده‌اند».

  اما مقام‌های امنیتی و دیپلمات‌های ارشد سابق می‌گویند فرمان دونالد ترامپ به هدف اعلام شده آن که جلوگیری از ورود تروریست هاست کمک نمی‌کند.

  آنها می‌افزایند: «از زمان حملات سال ۲۰۰۱ تاکنون هیچ حمله تروریستی در خاک آمریکا توسط خارجیان اهل هفت کشوری که در فهرست ممنوعیت قرار گرفته‌اند روی نداده است، و فقط در موارد بسیار نادری از حملاتی که در خاک آمریکا روی داده سرنخ آن به اتباع کشورهای خارجی وصل بوده است».

  نویسندگان این استشهاد در عین حال می‌گویند ممنوعیت اعمال‌شده برای شهروندان این هفت کشور در واقع امنیت آمریکا و نیروهای مسلح آن را به خاطر خواهد انداخت چون در حال حاضر گروهی از پرسنل نیروهای مسلح آمریکا دوشادوش سربازان برخی از آن کشورها می‌جنگند و ممکن است برای آنان خطر ایجاد کند.

  علاوه براین، برخی از این هفت کشور در جمع‌آوری اطلاعات علیه گروه «حکومت اسلامی» نقش فعالی دارند و تحت تأثیر این فرمان ممکن است همکاری اطلاعاتی خود را با آمریکا کاهش داده و یا متوقف کنند.

  در عین حال متمرکز کردن ممنوعیت ورود و پذیرش پناهجو روی کشورهای اسلامی در عمل به یک ابزار تبلیغاتی برای گروه «خلافت اسلامی» و سایر گروه‌های تندرو و تروریست بدل خواهد شد که از این پس خواهند گفت «حکومت آمریکا به خاطر دین‌شان با آنها وارد جنگ شده است».

  دونالد ترامپ به تواتر هدف گرفتن مسلمانان در این فرمان اجرایی را رد کرده و در مقابل تأکید کرده است که تا زمانی که که روال دقیق‌تری برای شناسایی و کنترل پناهجویان و سایر مظنوان توسط نهادهای مسئول به اجرا گذاشته خواهد شد اعمال این ممنوعیت‌ها ضروری است.

  نویسندگان و امضاکنندگان این اعتراض متن خود را به صورت استشهاد یا سوگندنامه به دادگاه تسلیم کرده‌اند و در نتیجه به عنوان یک مدرک یا شهدات قانونی می‌تواند در دادگاه مورد بررسی قرار بگیرد.

  اجرای فرمان دونالد ترامپ در فرودگاه‌های سراسر جهان سردرگمی‌های فراوانی ایجاد کرده است. وزارت دادگستری آمریکا تخمین می‌زند که این ممنوعیت روی ۱۹۹ هزار ویزای سفر به آمریکا تأثیر گذاشته، و وزارت خارجه آمریکا تأیید کرده است که نزدیک به ۶۰ هزار ویزا در پرتو این فرمان لغو شده‌اند.

  گرچه پس از صدور حکم دادگاه فدرال ایالت واشینگتن مبنی بر توقف اجرای فرمان منع موقت ورود، وزارت خارجه آمریکا گفت که آن دسته از ویزاهایی که مهر لغو بر آنها ثبت نشده، همچنان برای ورود به آمریکا قابل استفاده خواهد بود.

  این فرمان با اعتراض‌های گسترده‌ای از سوی کشورهای مختلف، نهادهای بین‌المللی و بخشی از افکار عمومی آمریکا روبه‌رو شده است.

  در روزهای گذشته در بسیاری از فرودگاه‌های آمریکا، و نیز فرودگاه‌های خارجی از جمله لندن، و همچنین در تعدادی از شهرهای کوچک که اکثراً به دونالد ترامپ رأی داده‌اند اجتماعاتی در اعتراض به این فرمان برگزار شده است.

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.