• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • خانواده سرهنگ ترنر که بدست مجاهدین به قتل رسیده به دادگاه شکایت و خواهان …

  گزارش آسوشیتد پرس: خانواده کلنل ترنر که بدست مجاهدین به قتل رسیده به دادگاه شکایت و خواهان ۳۵۵ میلیون دلار غرامت شده اند 

  کیهان لندن، ششم فوریه ۲۰۱۷:…  آسوشیتدپرس با اشاره به اینکه هنوز نشانه‌ای در دست نیست که دولت ترامپ در صدد داشتن روابطی نزدیک با مجاهدین باشد، نوشته است در حالی که مجاهدین برای خرید وقت مقامات پیشین آمریکایی پول می‌دهند، خانواده سرهنگ آمریکایی، جک ترنر، که در سال ۱۹۷۵۵ به دست مجاهدین در ایران کشته شد، درخواست دریافت ۳۵۵ میلیون دلار غرامت از ایران … 

  کلنل ترنر و شیفر بدست مجاهدین خلق کشته شدند

  The US follows a new version of policy by delisting the convicted murderers of Americans
  (Mojahedin Khalq, MKO, MEK, Rajavi cult)

  ***

  Lets create another Vietnam for America(pdf).
  (Mojahedin English language paper April 1980)

  Letter to Imam (Khomeini) (pdf).
  (Mojahedin English Language paper April 1980)

  Some questions unanswered regarding the US military invasion of Iran (pdf).
  (Mojahedin English Language paper June 1980)

  link to one of the Mojahedin Khalq songs
  advocating terror and killing Americans

  (In Persian written and distributed after the Iranian Revolution)

  لینک به منبع

  (گزارش آسوشیتد پرس: خانواده کلنل ترنر که بدست مجاهدین به قتل رسیده به دادگاه شکایت و خواهان ۳۵۵ میلیون دلار غرامت شده اند)

  آسوشیتدپرس: نامزد وزارت حمل‌ و نقل آمریکا ۵۰ هزار دلار از مجاهدین خلق پول گرفته است

  – الین چاو، وزیر پیشنهادی ترامپ برای وزارت حمل نقل گرفتن پول از مجاهدین برای سخنرانی را تایید کرده

  – آسوشیتدپرس نوشته سوال مهم اینجاست که میزان نفوذ سازمان مجاهدین بر دولت جدید آمریکا چقدر است؟

  ۱۸ بهمن ۱۳۹۵

  گزارش‌ها حکایت از آن دارد که نامزد پیشنهادی دونالد ترامپ برای وزارت حمل‌ و نقل آمریکا و یکی از مشاوران او، در ازای دریافت پول برای سازمان مجاهدین خلق ایران سخنرانی کرده بودند.

  مجاهدین خلق و فتوشاپ جشن مزدوری و وطن فروشی

  یکی از همایش‌های سازمان مجاهدین خلق

  آسوشیتدپرس، با اعلام این خبر نوشته، خانم الین چاو، وزیر پیشنهادی ترامپ این هفته تایید کرد که سال ۲۰۱۵ تنها برای پنج دقیقه سخنرانی در نشست شاخه‎ی سیاسی سازمان مجاهدین خلق ۵۰ هزار دلار دریافت کرده است.

  این گزارش می‌افزاید، رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک نیز که در دولت ترامپ به عنوان مشاور انتخاب شد، برای سخنرانی در همایش مجاهدین مبالغ نامعلومی از آنها پول گرفته است.

  آسوشیتدپرس در معرفی سازمان مجاهدین می‌نویسد: «گروهی تبعیدی که پیش از انقلاب ۱۳۵۷ مرتکب قتل آمریکایی‌ها شد؛ بعد از انقلاب نیز برای حیات سازمانی‌اش از راه‌های فریبکارانه به گردآوری کمک مالی اقدام کرد؛ کسانی که برای آزادی رهبر زندانی‌شان خود را به آتش می‌کشیدند، و سازمانی که شاخه سیاسی آن پیشتر از سوی وزارت خارجه ایالات متحده به عنوان یک فرقه توصیف شده بود».

  در ادامه این گزارش آمده ده‌ها تن از مقامات پیشین آمریکایی، از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات، از جمله نیوت گینگریج از روسای پیشین کنگره که برای مجاهدین سخنرانی کرده بودند، از آنها پول دریافت کردند.

  گویا بعضی از آنها دریافت پول را تایید کردند و برخی دیگر سکوت را ترجیح داده‌اند.

  مجاهدین خلق و فتوشاپ جشن مزدوری و وطن فروشی

  یکی از نشست های تبلیغاتی مجاهدین

  دریافت پول برای سخنرانی ممنوع نیست، اما آسوشیتدپرس این پرسش را مطرح می‌کند که میزان نفوذ سازمان مجاهدین بر دولت جدید آمریکا چقدر است؟

  این خبرگزاری در بخش دیگری نوشته، گروهی از مقامات نظامی و سیاسی پیشین و بازنشسته‌ی آمریکایی از جمله رودی جولیانی، ماه گذشته در نامه‌ای به ترامپ او را به برقراری ارتباط با شاخه‎ی سیاسی مجاهدین تشویق کردند.

  در بخش دیگری از این گزارش آمده، اتحاد احتمالی دولت آمریکا با مجاهدین یعنی قرار گرفتن در کنار گروهی که از انقلاب ایران پشتیبانی کرده و علیه منافع آمریکا در گذشته موضع‌گیری و اقدام کرده است.

  آسوشیتدپرس افزوده که مجاهدین بعد از فرار از ایران هم‌پیمان صدام حسین دیکتاتور در عراق شدند، هرچند که بعدها آنها بودند که جزئیات برنامه‎ی هسته‌ای ایران را افشا کردند.

  یرواند آبراهامیان، استاد دانشگاه سیتی نیویورک به آسوشیتدپرس گفته است، از آنجا که ظاهراً مجاهدین روی «اسب برنده» شرط بندی کردند، حالا می‌توانند به دستگاه دولتی ترامپ راه یابند.

  اما در عین حال پروفسور آبراهامیان که خود کتابی در مورد مجاهدین نوشته، افزوده است، دسترسی بیشتر مجاهدین به دولت ترامپ، آمریکا را تضعیف می‌کند زیرا مردم بیشتری در ایران از هر اقدام آمریکا نگران خواهند شد.

  مجاهدین خلق و فتوشاپ جشن مزدوری و وطن فروشی

  خانم الین چاو، نامزد وزارت حمل‌ونقل آمریکا

  آسوشیتدپرس همچنین یادآوری کرده که مجاهدین در برقراری رابطه با مقامات پیشین دولت‌های آمریکا و اروپا سابقه‌ای طولانی دارند؛ آنها را به سخنرانی در همایش‌های خود دعوت کرده و برای سفر و سخنرانی بسیاری از آنها پول خرج می‌کنند.

  الین چائو همسر سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا، سال ۲۰۱۵ در همایش مجاهدین در پاریس سخنرانی کرد و صندلی کنار دست مریم رجوی، که مجاهدین او را «رئیس‌جمهوری برگزیده» می‌نامند، برای او محفوظ نگه‎داشته شده بود.

  خانم چائو در گزارش مالیاتی خود به نهادهای ناظر آمریکایی (در آستانه احراز پست وزارت حمل‌ونقل در دولت ترامپ)، دریافت مبلغ ۵۰ هزار دلار برای حضور سال ۲۰۱۵ خود در پاریس را اعلام کرد؛ سال بعد نیز، ۲۰۱۶، مبلغ ۱۷ هزار و پانصد دلار دیگر را برای یک سخنرانی از شورای فرهنگی ایرانی- آمریکایی در میسوری که مجاهدین نیز با آن مرتبط است، دریافت نمود.

  الین چائو به تماس آسوشیتدپرس در مورد رابطه‌اش با سازمان مجاهدین خلق پاسخی نداده است، همان‌گونه که رودی جولیانی نیز پرسش این خبرگزاری را بی‌پاسخ نهاده و کاخ سفید نیز هنوز به تماس آسوشیتدپرس واکنشی نشان نداده است.

  نیوت گینگریج، پنجاهمین رییس جمهوری‌خواه کنگره در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ نیز برای مجاهدین سخنرانی کرده است؛ از جمله سال ۲۰۱۶ در گالا، در حومه پاریس در نشست بزرگ مجاهدین (در کنار یک مقام بلندپایه پیشین سعودی) حضور یافت- هر چند که روشن نیست چه مبلغی گرفته است.

  مجاهدین خلق و فتوشاپ جشن مزدوری و وطن فروشی

  زنان عضو سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه

  محمد محدثین مسئول کمیته مناسبات خارجی در شاخه سیاسی مجاهدین در گفتگو با آسوشیتدپرس از وجود مهره‌هایی در دولت ترامپ که حامی تغییر سیاست آمریکا در قبال ایران هستند، استقبال کرده است.

  به گفته محدثین، مجاهدین بیش از هر چیز خواهان در پیش گرفتن سیاستی سختگیرانه‌تر در قبال حکومت ایران هستند که «جنایات رژیم علیه مردم ایران را بی‌پاسخ نگذارد».

  آسوشیتدپرس با اشاره به اینکه هنوز نشانه‌ای در دست نیست که دولت ترامپ در صدد داشتن روابطی نزدیک با مجاهدین باشد، نوشته است در حالی که مجاهدین برای خرید وقت مقامات پیشین آمریکایی پول می‌دهند، خانواده سرهنگ آمریکایی، جک ترنر، که در سال ۱۹۷۵۵ به دست مجاهدین در ایران کشته شد، درخواست دریافت ۳۵۵ میلیون دلار غرامت از ایران و مجاهدین خلق به دادگاه ایالت کلرادو ارائه کرده‌اند.

  بازماندگان سرهنگ ترنر برای درخواست خود این استدلال ساده را مطرح کرده‌اند که برخلاف آمریکایی‌های به گروگان گرفته شده [در سفارت آمریکا در تهران پس از انقلاب ۷۹]، پدر این خانواده هرگز از بخت بازگشت به میان عزیزان خود برخوردار نشد.

  (پایان)

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.