• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای+عکس و فیلم

  محمدجواد ظریف ظهر روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه با حضور در وزارت خارجه از ستاد انتخابات خارج از کشور مستقر در وزارت خارجه بازدید کرد. در جریان این بازدید حسن قشقاوی مدیر کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور و همچنین محمدی مدیر کل امور ایرانیان خارج از کشور در وزارت خارجه حضور داشتند. صبح امروز ظریف به همراه همسرش در ساعات اولیه رای گیری با حضور در حسینیه جماران در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراها شرکت کرد.۱۲:۳۸/ برای طی شدن مسیر عقلانیت به پای صندوق رای بروید

  مهدی هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و احسان مازندرانی روزنامه‌نگار زندانی صبح امروز در زندان اوین رای خود را به صندوق سیار شماره ١٨٣ اوین انداختند. فرزند آیت‌الله هاشمی و احسان مازندرانی از مردم خواستند در ساعات باقیمانده به یکی از شعب اخذ رای مراجعه و به حسن روحانی و لیست امید در شوراهای سراسر کشور رای بدهند.

  حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای+عکس و فیلم

  حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای+عکس و فیلم

  رای‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا از صبح امروز با حضور گسترده مردم در سراسر کشور آغاز شده است.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، با آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا و براساس اعلام وزیر کشور اخذ رأی ساعت ۸ صبح امروز ۲۹ اردیبهشت ماه در تمامی شعب اخذ رأی آغاز شده و تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد داشت که البته این زمان با دستور وزیر کشور قابل تمدید است.

  انتخابات ریاست جمهوری علاوه بر ایران در ۱۰۲ کشور و ۱۳۲ نمایندگی ایران در خارج از کشور برگزار می شود.

  اسامی و کدهای نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری به شرح زیر است:

  ۱-آقای سیدمصطفی آقامیرسلیم- مشهور به میرسلیم- فرزند سیدجلال-کد نامزد ۳۳

  ۲-آقای حسن روحانی- فرزند اسدالله-کد نامزد ۵۵

  ۳-آقای سیدابراهیم رئیس الساداتی- مشهور به رئیسی- فرزند سیدحاجی-کدنامزد ۶۶

  ۴-آقای سیدمصطفی هاشمی طبا- فرزند سیدابوالقاسم-کد نامزد ۸۸

  طبق ماده ۲۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری اخذ رأی در داخل و خارج از کشور و در یک روز به مدت ۱۰ ساعت انجام می‌گیرد و در صورت ضرورت قابل تمدید است.

  لینک بخش دوم گزارش/حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای+عکس و فیلم

   

  ۱۲:۵۵/ شرکت وزیر نفت در انتخابات

  پیش از ظهر امروز بیژن زنگنه با حضور در حسینیه جماران در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها شرکت و رای خود را به صندوق انداخت.

  ۱۲:۵۵/ کیومرث پوراحمد به حسینیه ارشاد رفت

  کیومرث پوراحمد با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت. وی در بدو ورود به حسینیه ارشاد مورد استقبال مردم قرار گرفت.

  ۱۲:۵۱/ رفتار کاندیداها و هوادارانشان  باید از فردا متفاوت باشد

  غلامعلی حداد عادل با حضور در مسجد لرزاده ضمن رای دادن در جمع خبرنگاران گفت: مردم از عملکرد صدا وسیما در ایام تبلیغات راضی هستند و این سازمان توانست با فرصت‌هایی که به طور مساوی در اختیار کاندیداها گذاشته بود عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

  او درباره اینکه این حضور مردم چه پیام برای کاندیداها خواهد داشت، افزود: این جمعه نقطه عطف انتخابات ریاست جمهوری است و باید رفتار کاندیداها و هوادارانشان از فردا متفاوت باشد. تا دیروز رقابت سنگین و شدید بود هرکسی با حرارت از نامزد خود حمایت می‌کرد اما از فردا روز دیگری فرا می‌رسد.

  حدادعادل ادامه داد: منظره باشکوهی که در انتخابات دیده می‌شود این است که مردم با وجود اختلاف نظر تمرین می‌کنند کنار هم زندگی کنند به جای اینکه اسلحه به روی هم بکشند و قشون‌کشی کنند در کنار هم نامزد خود را تبلیغ می‌کنند این نشانه فرهیختگی ملت و بلوغی است که از انقلاب گرفتند.

  حدادعادل گفت: حضور مردم در پای صندوق رای یکی اعتقاد به آزادی و دیگری اعتماد به نظام را نشان می‌دهد.

  او افزود: مردم به این دو مساله اعتقاد دارند و پای صندوق رای می‌آیند این مساله در حفظ ثبات نظام اسلامی موثر  است بنابراین ملت ایران پیروز نهایی است چون با یک عمل ملیت خود را نشان می‌دهد. این انتخابات ملیت ما را نشان می‌دهد.

  ۱۲:۴۶/ حضور شکوری‌راد، میردامادی و آذر منصوری پای صندوق رای

  محسن میردامادی، علی شکوری‌راد دبیرکل اتحاد ملت در کنار آذر منصوری، امیرآریا زند و زهرا مجردی با حضور در پای صندوق‌های رای، نام نامزد مورد نظر خود را برای انتخابات روی برگه‌های رای نوشتند.

  ۱۲:۴۲/ شماره‌های تماس برای ارائه گزارش تخلف احتمالی در فرآیند انتخابات اعلام شد

  قدرت الله سیف دبیر هیات بازرسی انتخابات استان تهران گفت: ضمن دعوت از مردم به منظور حضور در انتخابات و اخذ رای خواهشمند است در اسرع وقت در حوزه‌های رای گیری حضور یابند و حضور خود رو به ساعات پایانی موکول نفرمایند.

  وی افزود: بازرسین انتخابات استان در سر هر صندوق با وظیفه نظارت و هماهنگی و رسیدگی به تخلفات احتمالی و یا اختلافات در فرایند برگزاری انتخابات تا پایان فرایند انتخابات و اعلام نتایج قطعی حضور دارند و مردم از بایت جلوگیری از بروز هرگونه اختلالی در فرایند رای گیری و شمارش اراء اسوده خاطر باشند.

  دبیر ستاد انتخابات در ادامه گفت: مردم عزیز در صورت مشاهده تخلفات و خلل در فرایند انتخابات و رای گیری در شعب اخذ رای به بازرسین حاضر در سر هر صندوق که دارای کارت شناسایی هستند مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۸۸۶۴۶۹۴ و یا شماره پیامک ۰۹۱۹۸۸۸۸۳۱۵ و شماره فکس ۸۸۸۶۵۱۷۷ ارتباط برقرار کنند.

  ۱۲:۴۴/ حضور جمعی از وزرا و معاونین رییس‌جمهور در وزارت کشور

  حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی، حجت‌الاسلام شهیدی محلاتی، عباس آخوندی و زهر احمد پور برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر در وزارت کشور حاضر و رای خود را در صندوق انداختند.

  ۱۲:۴۴/ با تبلیغات له یا علیه نامزدهای انتخاباتی برخورد می‌شود

  ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: با هرگونه تبلیغ برعلیه نامزدها و بر عکس برخورد خواهد شد.

  ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۸ خود خطاب به نمایندگان فرمانداران در سراسر کشور اعلام کرد: هر گونه تبلیغات در محل شعبه یا اطراف آن ممنوع است و با فرد یا افرادی که به هر شکلی به تبلیغ له یا علیه نامزدهای انتخاباتی اقدام کنند برخورد قانونی صورت گیرد.

  متن کامل این اطلاعیه به این شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  نمایندگان محترم فرماندار در سراسر کشور توجه نمایند با توجه به ممنوعیت هرگونه تبلیغات انتخاباتی در روز رأی‌گیری، چنانچه در محل شعبه یا اطراف آن یا صف انتظار رأی دهندگان فرد یا افرادی به هر شکلی اقدام به تبلیغ له یا علیه نامزدهای انتخاباتی می نمایند، سریعاً دستور فرمائید موضوع پیگیری و برخورد قانونی صورت پذیرد.

  ۱۲:۴۱/ بازدید ظریف از ستاد انتخابات خارج از کشور در وزارت خارجه

  محمدجواد ظریف ظهر روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه با حضور در وزارت خارجه از ستاد انتخابات خارج از کشور مستقر در وزارت خارجه بازدید کرد.

  در جریان این بازدید حسن قشقاوی مدیر کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور و همچنین محمدی مدیر کل امور ایرانیان خارج از کشور در وزارت خارجه حضور داشتند.

  صبح امروز ظریف به همراه همسرش در ساعات اولیه رای گیری با حضور در حسینیه جماران در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراها شرکت کرد.

  ۱۲:۳۸/ برای طی شدن مسیر عقلانیت به پای صندوق رای بروید

  مهدی هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و احسان مازندرانی روزنامه‌نگار زندانی صبح امروز در زندان اوین رای خود را به صندوق سیار شماره ١٨٣ اوین انداختند.

  فرزند آیت‌الله هاشمی و احسان مازندرانی از مردم خواستند در ساعات باقیمانده به یکی از شعب اخذ رای مراجعه و به حسن روحانی و لیست امید در شوراهای سراسر کشور رای بدهند.

  ۱۲:۳۷/ هشتمین اطلاعیه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها

  هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور هشتمین اطلاعیه خود را منتشر کرد.

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

  هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با توجه به گزارش‌های واصله از عدم همکاری بعضی شعب اخذ رای با بازرسان اعزامی از سوی هیات‌های نظارت کل کشور اعلام می‌دارد:

  با توجه به هماهنگی به عمل آمده میان هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور و وزارت محترم کشور برای فعالیت بازرسان این هیات، براساس بخشنامه شماره ۷۷۶۵ که در تاریخ ۲۶/۰۲/۱۳۹۶ از سوی آن وزارتخانه ابلاغ شده و قطعا لازم‌الاجرا است، کلیه حوزه‌های رای‌گیری موظف به همکاری با بازرسان فقط در قبال ارایه کارت شناسایی بازرسی هستند.

  ۱۲:۳۶/ روند رای‌گیری با کُندی مواجه است/ تخلف خاصی رخ نداده

  عضو هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه بیشترین مشکلات ناشی از تاخیر در اجرای روند انتخابات است، اظهار کرد: بعضا مهر یا تعرفه‌ها دیر رسیده و این مشکلات منجر به بروز این مشکلات شده است.

  طیبه سیاوشی که پس از بازدید از محل اخذ رای در مسجدالنبی تهران انجام شد، اعلام کرد: باتوجه به مسئولیت نظارتی که برعهده نمایندگان مجلس قرار گرفته، از صبح امروز ابتدا از مدرسه هاشمی و در ادامه نیز از مسجدالنبی بازدید کردیم. همچنین در ادامه روز قرار است به دیگر حوزه‌های اخذ رای در منطقه شرق و جنوب تهران میدان خراسان و نازی آباد سرکشی کنیم.

  عضو هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر تهران، در پاسخ به سوالی درباره مشکلات احتمالی در این حوزه رای‌گیری گفت: متاسفانه مشکل اصلی این است که روند رای گیری به کندی انجام می‌شود. بعضی از حوزه‌های رای گیری واقعا مناسب نیست. هم اکنون به یکی از مدارسی که به عنوان محل اخذ رای درنظر گرفته شده سرکشی کردیم که در این حوزه، نمازخانه مدرسه برای اخذ رای در نظر گرفته شده بود و رای دهندگان مجبور بودند کفش خود را دربیاورند و همین مسئله روند انجام مراحل رای گیری را کند کرده بود و صف طولانی تشکیل شده بود. همچنین روند شناسایی هویت افراد ازجمله تطبیق کد ملی با کندی پیش می‌رود و این مسئله نیز منجر به ایجاد وقفه در اخذ رای رای دهندگان می‌شود.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره تخلفات احتمالی اعلام کرد: خوشبختانه تا این لحظه شاهد بروز تخلف خاصی نبوده‌ایم و بیشتر مشکلات ناشی از تاخیر در اجرای روند انتخابات است. بعضا مهر یا تعرفه‌ها دیر رسیده و این مشکلات منجر به بروز این مشکلات شده است.

  او گفت: ناگفته نماند باوجود تعداد بالای ناظران به هر حال پوشش دادن شهر بزرگی چون تهران نیازمند درنظر گرفتن تمهیدات بیشتری است.

  سیاوشی خاطرنشان کرد: ما به عنوان نخستین کار در روند نظارت بر این انتخابات، ابتدا یک دبیرخانه دایر کردیم و باتوجه به اینکه برای انتخابات شوراها دبیرخانه ثابت وجود ندارد، ساماندهی و برنامه‌ریزی این انتخابات زمان بر است.

  ۱۲:۳۶/ تاکید مراجع بر حضور پرشور در پای صندوق‌های رای

   آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید پس از انداختن رای خود به صندوق گفت: امروز یک روز تاریخی و بیادماندنی برای ملت ایران است و همه باید پای صندوق های رای حاضر شوند.

  وی افزود: ملت شریف ایران بداند هر کسی که انتخاب شده همه باید او را یاری کنند و گفتگوهای زمان انتخابات و تبلیغات باید فراموش شده و برای رفع مشکلات همه به کمک رئیس جمهوری منتخب بیایند.

   آیت‌الله حسین نوری همدانی نیز گفت: مردم ایران ثابت کرده اند در تمام صحنه‌ها به نظام متعهد هستند، به همین خاطر همه برای پشتیبانی از نظام ولایی حضوری شکوهمند در انتخابات داشته باشند.

  وی با بیان اینکه مردم بزرگ ایران اسلامی در تمام صحنه‌ها حماسه‌آفرینی کرده‌اند، افزود: لازم است همه به میدان بیایند، زن و مردم و پیرو و جوان با حضوری شکوهمند در انتخابات، در مقابل دشمنان شکوهی دوباره ایجاد کنند و مشت محکمی به دهان آنها زنند.

   آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید پس از انداختن رای خود گفت: هر چه حضور در پای صندوق های رای گسترده تر باشد و فرد صالح و مومن را انتخاب کنیم به حفظ نظام که از واجبات است، کمک کرده‌ایم.

  وی با بیان اینکه نظام اسلامی دارای ۲ پایه اسلامیت و جمهوریت است اضافه کرد: باید اساس قوانین نظام اسلامی بر پایه اسلام باشد.

   آیت‌الله صافی گلپایگانی پس از شرکت در انتخابات گفت: امیدوارم همواره مسلمانان و مردم ایران سربلند، با عظمت تحت عنایت حضرت ولی عصر(عج) قرار داشته باشند.امیدوارم مردم در دنیا و آخرت از گرفتاری‌ها محفوظ و همه آنان از مقاصد صحیح و درست برخوردار باشند.

   آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی نیز با تاکید بر حضور حداکثری در انتخابات، گفت: ملت شریف ایران هماهنگونه که همه ساله در مقاطع حساس کشور وارد صحنه شده امروز نیز برای رضای خدا و ائمه معصومان(ع) و پشتیبانی از نظام اسلامی در انتخابات شرکت کنند.انتظار ما از ملت بزرگ و نجیب ایران اسلامی این است که سرنوشت مملکت را به دست شخصی اصلح بسپارند تا سرنوشت این ملت را به وجه احسن انجام دهد.

  ۱۲:۳۶/ حجت‌الاسلام رئیسی رای خود را به صندوق انداخت

  حجت الاسلام والمسلمین رئیسی پس از انداختن رای خود به صندوق، به زیارت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) رفت.

  ۱۲:۳۶/ ملاک اصلی تشخیص واجدان شرایط رای دادن بررسی اصالت شناسنامه است

  ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۷ خود، ملاک اصلی برای تشخیص واجد شرایط رای بودن مراجعه کنندگان به شعب اخذ رای را اعلام کرد.

  متن کامل این اطلاعیه به این شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اطلاعیه شماره (۱۷)

  به اطلاع اعضای محترم شعب ثبت نام و اخذ رأی می رساند، ملاک اصلی جهت تشخیص واجد شرایط رأی بودن مراجعه کنندگان محترم به شعب و صدور تعرفه برای ایشان، پس از بررسی اصالت شناسنامه، عدم درج مهر انتخابات جاری در شناسنامه و متولد ۲۹/۲/۱۳۷۸ یا قبل از آن بودن می باشد.

  ضمناً یادآوری می شود در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت برای اخذ رأی انتخابات شوراهای اسلامی، رعایت شرط سکونت رأی دهنده یا افراد تحت تکفل ایشان در یکسال اخیر در حوزه انتخابیه مربوطه الزامی است.

  ۱۲:۳۲/ انتخاب اصلح موجب بهره‌مندی نظام و مردم می‌شود

  آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی روز جمعه پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران، حضور در انتخابات را رقم زدن سرنوشت جمعی دانست و افزود: عقل حکم می‌کند در جایی که مشارکت باعث تقویت نظام اسلامی شود، حضور داشته باشیم.

  وی تاکید کرد: همه معتقد به ولایت فقیه هستیم و اطاعت از وی را واجب شرعی می‌دانیم و با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و امام راحل بر مشارکت حداکثری، حضور در انتخابات بسیار اهمیت دارد.

  وی تصریح کرد: نباید نسبت به حضور در انتخابات بی‌اعتنا بود، بلکه باید علاوه بر حضور گسترده اصلح را انتخاب کنیم.

  ۱۲:۳۰/ حضور مردم در انتخابات عزت و اقتدار نظام را به همراه دارد

  آیت‌الله مرتضی مقتدایی روز جمعه پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران افزود: مردم ما در این زمینه کوتاهی نکرده و نخواهند کرد و با هوشیاری در پای صندوق‌های رای آماده خواهند شد.

  وی ادامه داد: از اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون این نظام مورد حمایت حضرت ولی عصر(عج) بوده و در دوره‌های مختلف ملت را یاری داده است.

  وی با اشاره به سخنان امام راحل درخصوص نظام جمهوری اسلامی گفت: در زمان حضرت امام ایشان مکرر می‌فرمودند عنایت ویژه خداوند و دست غیب را می‌بینیم همچنین پس از رحلت امام، مجلس خبرگان رهبری در جلساتی تصمیم گرفتند که آیا به‌جای امام شورای رهبری باشد یا رهبر؟

  دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: مجلس خبرگان رهبری با تصمیم‌گیری و مشورت در جلسه اول و دوم، به اتفاق آرا کسی را که شایستگی رهبری نظام را داشت انتخاب کرد که اگر عنایت ویژه خداوند و الهام غیبی به قلوب خبرگان نبود معلوم نبود چه اتفاقی می‌افتاد.

  وی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سال‌ها نشان داده که بهترین، شایسته‌ترین و واجد صلاحیت‌ترین شخص برای رهبری بوده است.

  آیت الله مقتدایی با بیان اینکه مردم در تمام صحنه‌های حساس نظام وارد عرصه شده‌اند، گفت: مردم در انتخابات‌های مختلف مسئولان را انتخاب کرده اند و امروز نیز با حساسیت زمان و طمع دشمنان که به دنبال ساقط کردن نظام هستند انتظار ما این است که خداوند به دل مردم ایران الهام کند که کسی را که اصلح و به نفع نظام و مردم می‌تواند کار کند و توان آن را دارد انتخاب کنند.

  ۱۲:۲۸/ به کسی رای می‌دهم که شعارش ایران برای همه ایرانیان باشد

  مصطفی تاج‌زاده در جمع خبرنگاران در حسینیه ارشاد روند برگزاری انتخابات تا این لحظه را خوب توصیف کرد و گفت:  امروز به لحاظ شخصی به روحانی رای می ‌دهم ولی به لحاظ جریانی به اندیشه اصلاحی رای می‌دهم؛ یعنی به دموکراسی در ایران و صلح در منطقه رای می‌دهم.

  او افزود: به لحاظ ملی به کسی رای می‌دهم که شعارش ایران برای همه ایرانیان باشد و امیدواریم با پیروزی جناح مورد نظر ما ملت ایران در صلح و صفا زندگی کنند.

  تاجزاده اضافه کرد: امیدوارم روحانی در صورت پیروزی با کمک کشورها و دولت‌های منطقه همانند دور اول، سایه جنگ را از کشور ما دور کند.

  ۱۲:۲۶/ شرکت در انتخابات، حفظ آبروی نظام در صحنه بین‌المللی است

  آیت‌الله ابراهیم امینی روز جمعه پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دولت‌های خارجی روی حضور مردم ما حساب ویژه باز می‌کنند و شرکت گسترده آنان در انتخابات باعث ناامیدی دشمنان و خوشحالی دوستان نظام خواهد شد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: منتخب ملت که موفق به کسب رای مردم می‌شود این مردم را فراموش نکند و باید مشکلات آنها به ویژه بیکاری و مشکل ازدواج را حل کند.

  وی همچنین با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی ادامه داد: مردم در انتخاب شورای اسلامی شهر و روستا نیز به افراد کارآمد رای دهند تا مشکلات ترافیکی و سایر موارد شهری را برطرف کنند.

  ۱۲:۲۵/ برای نوشتن رای، فرد معتمد همراه خود بیاورید

  ستاد انتخابات کشور از افرادی که قادر به نوشتن رای خود نیستند خواست از فرد مورد اعتماد برای نوشتن برگ رای استفاده کنند.
  متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اطلاعیه شماره (۱۶)

  اعضای محترم شعبه اخذ رای و نمایندگان فرماندار توجه نمایند، افراد بی سواد، روشندلان، یا افرادی که به هر دلیل قادر به نوشتن رای خود نیستند می توانند از فرد مورد اعتماد همراه خود برای نوشتن برگ رای استفاده کنند .

  ستاد انتخابات کشور

  ۱۲:۲۳/ کمبود تعرفه ۳ ساعت بعد از شروع انتخابات

  بعد از گذشت تنها سه ساعت از آغاز انتخابات، تعرفه‌های شعبه انقلاب اسلامی کوی ولیعصر تبریز خاتمه یافت که بلافاصله با ارسال تعرفه‌های جدید هم اکنون رای‌گیری در این شعبه ادامه دارد.

  ۱۲:۲۳/ حضور حداکثری مردم در انتخابات، پشتیبانی از نظام است

  آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی روز جمعه پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران، افزود: انتظار ما از ملت بزرگ و نجیب ایران اسلامی این است که سرنوشت مملکت را به دست شخصی اصلح بسپارند تا سرنوشت این ملت را به وجه احسن انجام دهد.

  وی با بیان این که باید فرد منتخب، رضایت خدا و مردم را در نظر داشته باشد افزود: باید سرنوشت کشور را به دست کسی داد که صلاحیت پیاده کردن امر خدا در دنیا را داشته باشد و رضایت خدا و مردم را فراهم سازد.

  ۱۲:۱۸/ کناره‌گیر‌ی‌ام یک تصور اشتباه بود/در رای دادن تاخیر نکنید

  سیدمصطفی میرسلیم در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم در انتخابات گسترده بود و امیدوارم به همین صورت ادامه پیدا کند.

  وی در ادامه افزود: ان شا الله مردم رای دادن خود را به عقب نیندازند چون ممکن است به درازا بکشد و تا ۱۲ شب کار رای‌گیری طول بکشد.

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه روند انتخابات در مجموع خوب بوده است، اظهار داشت: نه اینکه کار بی‌نقص نبوده ولی ما وقتی مقایسه می‌کنیم با تجربه طولانی که در جمهوری اسلامی ایران داشته‌ایم کارها نسبتا به خوبی پیش رفته است.

  میرسلیم با اشاره به حضور خود در ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: به ستاد انتخابات کشور آمدم تا با کسانی که در این ستاد زحمت می‌کشند، آشنا شوم و با توجه به سابقه‌ام در وزارت کشور که کار انتخابات را انجام داده‌ام، ببینم دوستان چه روحیه‌ای دارند و کار را چگونه انجام می‌دهند.

  او در پاسخ به پرسشی درخصوص بیانیه حزب موتلفه و حضورش در رقابت‌های انتخاباتی خاطرنشان کرد: متاسفانه اشتباهی انجام شد و براساس استنباطی که از سفر من به مشهد داشتند، فکر کردند که من از انتخابات کناره‌گیری کرده‌ام و این پیش تصور برایشان ایجاد شد.

  ۱۲:۱۸/ حضور مردم در انتخابات دستاوردهای خوبی برای کشور دارد

  علی لاریجانی روز جمعه پس از شرکت در انتخابات در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) قم در جمع خبرنگاران، افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند حضور گسترده مردم در انتخابات می‌تواند برای کشور امنیت‌ساز باشد و دشمنان را دفع کند به ویژه در شرایطی که در منطقه آشفتگی امنیتی وجود دارد و بسیاری از کشورهای منطقه را درگیر خود کرده است.

  وی بیان کرد: انتخابات امروز ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس هرکدام به نوبه خود تاثیرگذار است، اما نقش انتخابات ریاست جمهوری در پیشرفت و ساماندهی کشور از اهمیت بیشتری برخوردار است.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم امروز شاهد حضور چشمگیر مردم به ویژه رای اولی‌ها در پای صندوق های رای باشیم، بیان کرد: آرای مردم امانت است و به‌طور حتم مسئولان اجرایی و نظارت با دقت نظر آرای مردم را صیانت می‌کنند.

  وی ادامه داد: ملت ایران مردمی هوشیار و هوشمند هستند و رقابت‌های انتخاباتی همیشه در کشورمان وجود دارد، امید است این رقابت‌ها، بعد از انتخابات در جهت تحقق ایران آباد و پیشرفته تبدیل به رفاقت شود و پشتوانه‌ای برای ملت ایران باشد.

  لاریجانی همچنین عمکرد رسانه‌ها را در برگزاری انتخابات خوب ارزیابی و از تلاش آنها قدردانی کرد.

  ۱۲:۱۷/تکذیبه سردار سلیمانی در حمایت از نامزد انتخابات ریاست جمهوری را دیدم/باید به قانون تمکین کرد

  به گزارش خبرنگار ایلنا، سید مصطفی میرسلیم پس از آنکه رای خود را در مسجد قبا به صندوق انداخت، در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات زیادی از اول انقلاب اسلامی تاکنون  برگزار شده که در  برخی نتایج موافق و برخی مخالف نظر ما بوده و این بار هم همینطور است. ما به نظر مردم احترام می‌گذاریم.

  او در باره اینکه در صورت رای‌آوری رقبایش اولین اقدام او چیست؟ بیان کرد:اولین کار این است که به او تبریک می‌گویم و بعد دستاوردهایی که از شناخت کشور داشتم را در اختیار او قرار خواهم داد.

  میرسلیم با اشاره به حضور مردم در انتخابات گفت: حضور مردم خیلی باشکوه بوده است و انشاءالله نتیجه مطلوب هم حاصل شود. به مردم توصیه می‌کنم بامشارکت در تمام فرآیندهای مردم سالاری به طور قاطع  نظارت خود راحفظ کنند و به ویژه به طور قاطع به نظارت عمومی بپردازند. مردم باید عملکرد مسئولان را نقادی کنند.

  او پیرامون تمکین به قانون گفت: اگر قانون را رعایت نکنیم سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. تا جایی که قانون است باید تمکین کنیم. خوشمان بیاید یا نیاید باید قانون را رعایت کنیم. اجرای قانون بد بهتر از بی‌قانونی است.

  میرسلیم با اشاره به بیانیه سردار سلیمانی که مورد تکذیب شخص او قرار گرفت اظهار داشت: این مسائل بسیار خطیر است و شورای نگهبان باید رسیدگی کند. چون این اقدامات باعث تحول در آرا می‌شود. خوشبختانه من تکذیبیه سردار سلیمانی را دیدم به دلیل اینکه این اقدامات بیشتر در فضای مجازی اتفاق می افتد. سلامت انتخابات را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  ۱۲:۱۵/ ناظران شورای نگهبان پاسدار رای مردم هستند

  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در خصوص آخرین وضعیت نظارت ستاد مرکزی بر دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت:‌ ما در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات با استان‌ها ارتباط مستقیم داریم و گزارشات از استان‌های مختلف به ما ارسال می‌شود.

  وی افزود: همچنین با دوستانمان در وزارت کشور ارتباط داریم و اگر مشکلی وجود داشته باشد با هماهنگی وزارت کشور برطرف خواهد شد.

  کدخدایی ادامه داد: البته در روند گزارشات موارد جزئی مطرح شد که مساله مهمی نبود که خللی در روند اخذ رای به وجود بیاورد.

  وی گفت: همه چیز در سراسر کشور به خوبی پیش می رود و اوضاع آرام است و ما این اطمینان را به مردم می‌دهیم که باحضور ناظرین شورای نگهبان بر سر صندوق‌ها و تدابیری که اندیشیده شده به خوبی پاسدار رای مردم باشیم.

  وی افزود: خوشبختانه شما خبرنگاران منعکس‌کننده حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای هستید و امروز به تعبیر مقام معظم رهبری روز جشن ملی نامیده می‌شود.

  ۱۲:۰۷/ به یاد آیت‌الله هاشمی در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداختیم

  محمدباقر نوبخت (سخنگوی دولت) در جمع خبرنگاران گفت: این اولین انتخابات است که آیت‌الله هاشمی حضور ندارد.

  او افزود: شرکت در انتخابات یک تعهد اخلاقی و اجتماعی است. در این انتخابات شخصیت محبوب ما و یار دیرین امام حضور ندارد تا رهبری را یاری کنند. ما از ارادتمندان ایشان هستیم که همیشه در انتخابات رای خود در حسینیه جماران می‌دادند و ما هم به یاد آیت الله هاشمی امروز  در اینجا حضور پیدا کردیم.

  نوبخت تاکید کرد: ما امروز حضور پیدا کردیم تا به تعهد اخلاقی و اجتماعی خود عمل کنیم.

  ۱۲:۰۶/ کارکنان نفت روی سکوی امیرکبیر رای دادند

  تعدادی از کارکنان نفت برای شرکت در انتخابات؛ روی سکوی دریایی امیرکبیر در دریای خزر حاضر شده و رای خود را در صندوق سیار آرا سرازیر کردند.

  ۱۲:۰۱/ نامزدها می‌توانند از ستاد انتخابات بازدید کنند

  محمدحسین مقیمی (قائم مقام وزیر کشور) با حضور در ستاد انتخابات گفت: نمایندگان همه نامزدهای ریاست‌جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور دارند، به علاوه نامزدها شخصاً هم می‌توانند از ستاد انتخابات کشور بازدید کنند.

  ۱۲:۰۱/ قالیباف دقایقی قبل در اردبیل رای خود را به صندوق انداخت

  محمدباقر قالیباف دقایقی پیش در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینا در اردبیل رای خود را به صندوق انداخت.

  ۱۱:۵۸/ حضور باران و جهانگیر کوثری در حسینیه ارشاد

  باران کوثری (بازیگر سینما) به همراه پدرش جهانگیر کوثری با حضور در حسینیه ارشاد در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کرده و رای خود را به صندوق انداختند.

  ۱۱:۵۷/ بازدید میرسلیم از ستاد انتخابات کشور

  سیدمصطفی میرسلیم دقایقی پیش در وزارت کشور حضور یافت. او در این حضور روند اجرای کار در ستاد انتخابات کشور را مورد بررسی قرار داد.

  ۱۱:۵۶/ حسین فریدون در صف رای‌دهندگان

  حسین فریدون (دستیار ویژه رئیس‌جمهور) پس از زیارت حرم حصرت عبدالعظیم در صف رای‌دهندگان ایستاد.

  ۱۱:۵۵/ حدادعادل رای خود را به صندوق انداخت

  حدادعادل (عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی) که دقایقی پیش رای خود را به صندوق انداخت؛ به درخواست عکاسان شناسنامه خود را بالا گرفت و گفت: این هم شناسنامه تا دیگر به ما نگویند بی‌شناسنامه.

  ۱۱:۵۳/ شرکت الیاس نادران در انتخابات

  الیاس نادران (نماینده اصولگرای سابق مجلس) برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مسجدالنبی (ص) آمد.

  ۱۱:۵۱/ مشکل خاصی در اخذ رای گزارش نشده/با درایت مردم انتخابات سالمی خواهیم داشت

  علی اصغر احمدی (رئیس ستاد انتخابات کشور) اظهار کرد: تمامی شعب اخذ رای بالغ بر ۶۳ هزار و ۴۲۹ شعبه هستند و همه آنها فعال هستند.

  وی در رابطه با گزارش تخلف و مشکل خاطرنشان کرد: تاکنون مشکلی از شعب اخذ رای گزارش نشده است و روند عادی در حال طی شدن است. امیدواریم مردم با درایت شرایط را مدیریت کنند و شاهد برگزاری یک انتخابات خوب و بی‌حاشیه باشیم.

  احمدی با بیان اینکه با حضور مردم حماسه بزرگی پیش رو خواهیم داشت، اظهار داشت: نسبت به زمان مشابه دوران قبل براساس گزارش‌ها افزایش چشم‌گیری در حضور و مشارکت مردم داشته‌ایم.

  ۱۱:۴۶/ تعرفه‌های بدون مهر از شمارش آرا خارج می‌شود

  سیامک ره‌پیک (معاون اجرایی ستاد مرکزی هیات نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری) در خصوص تخلفات انتخاباتی گفت: گزارش تخلفات به صورت جاری از هیات‌های نظارت و از سوی نماینده کاندیداها به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ارسال می‌شود.

  او افزود: اولویت رسیدگی به گزارش‌ها ممکن است در روند برگزاری انتخابات ایجاد مشکل کند.

  معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان افزود: هم اکنون مشکل بزرگی در خصوص انتخابات نداشته‌ایم  و در حدی نیست که در روند انتخابات خللی ایجاد کند.

  ره‌پیک در پاسخ به این پرسش که برخی از گزارش‌ها از تخلف در بعضی از حوزه‌ها مبنی بر توزیع تعرفه بدون مهر حکایت دارد، تصریح کرد: ما هنوز گزارشی در این خصوص دریافت نکردیم اما علی‌القاعده هر احراز هویتی که صورت گیرد باید تعرفه آن منحور به مهر نظارت باشد در غیر این صورت آن تعرفه اعتباری نخواهد نداشت.

  او گفت: در صورتی که گزارشی در خصوص تعرفه بدون مهر به ما ارسال شود سریعاً بررسی خواهد شد و در صورتی که کسی با تعرفه بدون مهر رای دهد آن رای خارج شده و نادرست اعلام می‌شود.

  ۱۱:۳۸/ یک صندوق سیار به شعبه حسینیه ارشاد اضافه شد

  به علت ازدحام جمعیت رای دهندگان در حسینیه ارشاد یک صندوق سیار به این شعبه اضافه شد.

  ۱۱:۳۷/ آمادگی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها برای دریافت گزارش‌های مردمی

  هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور هفتمین اطلاعیه خود را منتشر کرد.

  متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

  با توجه به اهمیت نظارت بر انتخابات و به منظور صیانت از آرای ملت، هیات مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی کشور آماده دریافت گزارش‌های مردمی از سراسر کشور است.

  به همین منظور این هیات از طرق زیر آماده دریافت گزارش‌ها و نظرات عموم مردم است:

  ۱-  شماره تلفن  ۷۷۵۱۳۶۵۳-۰۲۱

  ۲- آدرس پستی: تهران، خیابان مجاهدین اسلام، کوچه شهید غلامیان، پلاک ۱۲

  ۱۱:۳۳/ سعید حجاریان رای خود را به صندوق انداخت

  سعید حجاریان با حضور در پای صندوق رای، رای خود را به صندوق انداخت.

  شبکه‌های اجتماعی تصاویری از حضور حجاریان را پای صندوق‌های رای منتشر کرده‌اند.

  ۱۱:۳۲/ تاجزاده به همراه همسرش در حسینیه ارشاد حاضر شد

  مصطفی تاجزاده به همراه فخرالسادات محتشمی‌پور در حسینیه ارشاد حاضر شد و رای خود را به صندوق انداخت.

  پیش از این شخصیت‌های سیاسی اصلاح‌طلب بسیاری صندوق حسینیه ارشاد را برای رای دادن انتخاب کرده‌اند.

  ۱۱:۳۲/ حضور عروس و داماد تهرانی پای صندوق رای

  عروس و داماد تهرانی در روز اول زندگی مشترکشان با حضور در مسجد امام صادق(ع) صادقیه تهران اولین رای مشترک زندگی شان را به صندوق انداختند.

  نکته جالب این بود که این زوج هرکدام به یکی از نامزدها رای دادند. درحالی که داماد به حسن روحانی رای داد ، عروس گفت به ابراهیم رئیسی رای می دهد.

  ۱۱:۳۰/ قهرمان وزنه‌بردای در انتخابات شرکت کرد

  علی صادق‌زاده (قهرمان وزنه‌برداری پاراالمپیک ریو) به همراه ۲۰ نفر از اعضای تیم ملی وزنه‌بردای با حضور در مسجدالجواد هفت تیر در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد.

  ۱۱:۲۹/ آیت‌الله هاشمی شاهرودی رای خود را به صندوق انداخت

  آیت‌الله هاشمی شاهرودی که در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری‌ست؛ با انداختن رای خود در یکی از صندوق‌های سیار؛ در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرد.

  ۱۱:۱۷/ توضیح وزارت کشور برای همزمانی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری

  وزارت کشور در اطلاعیه‌ای در خصوص همزمانی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری توضیح داد.

  متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اعضای محترم شعب و نمایندگان فرماندار توجه نمایند با توجه به همزمانی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، رأی دهندگان هیچ الزامی برای رأی دادن در هر دو انتخابات جاری را ندارد و ایشان مخیّرند بنا به تشخیص در هر یک از انتخابات جاری نسبت به رأی دادن اقدام نمایند. مقتضی است اقدام مغایر صورت نپذیرد.

  ۱۱:۲۱ /امام جمعه اهل سنت زاهدان رای خود را به صندوق انداخت

  مولوی عبدالحمید (امام جمعه اهل سنت زاهدان) دقایقی پیش رای خود را به صندوق انداخت.

  ۱۱:۲۰/ ممنوعیت همراه داشتن آثار تبلیغاتی نامزدها در شعب اخذ رای

  ستاد انتخابات وزارت کشور در رابطه با آثار تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی در محل شعبه اخذ رای اطلاعیه ای را صادر کرد.

  متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  به اطلاع اعضای محترم شعب ثبت نام و اخذ رأی می رساند، کلیه اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به نامزدهای انتخاباتی به هیچ عنوان نباید در محل شعبه و اطراف درب ورودی و خروجی آن وجود داشته باشد . لذا در صورت مشاهده لازم است به سرعت امحاء شود . همچنین اگر در طول زمان  رأی گیری آثار تبلیغاتی از رأی دهندگان در شعبه باقی بماند، آنها را نیز امحاء نمایند.

  ۱۱:۱۸/ علی یونسی رای خود را به صندوق انداخت

  حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی (دستیار ویژه رییس‌جمهور) دقایقی پیش  با حضور در حسینیه جماران در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران شرکت کرد.

  ۱۱:۱۷/ همراهی خانم علم‌الهدی با حجت‌الاسلام رئیسی در مسجد ارشاد

  حضور خانم دکتر علم الهدی همراه با حجت‌الاسلام رئیسی در مسجد ارشاد برای شرکت در انتخابات حاضر شد و رای خود را به صندوق انداخت.

  ۱۱:۱۵/ معاون حقوقی قوه قضاییه رای خود را به صندوق انداخت

  ذبیح‌الله خداییان، معاون حقوقی قوه قضائیه با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت.

  خداییان دقایقی پیش در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا شرکت کرد.

  ۱۱:۱۳/ گزارش‌ها حاکی از مشارکت گسترده مردم است/آرامش و قانونمداری پیش نیاز انتخابات است

  اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور و در جمع خبرنگاران گفت: امروز یکی از روزهای تاریخی ملت ایران است هم به جهت انتخابات ریاست جمهوری و هم انتخابات شوراهای شهر و روستا.

  او با بیان اینکه حضور مردم برای ایران و سرنوشت نظام تعیین‌کننده است، اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری گفتند اگر کسی هم نظام را قبول ندارد، برای آینده ایران در انتخابات شرکت کند.

  معاون اول رئیس جمهور افزود: گزارش‌ها حاکی از مشارکت گسترده مردم است. ما امیدواریم حماسه بزرگ رقم برخورد. آرامش در انتخابات و قانونمداری پیش نیاز جدی ما برای برگزاری انتخابات است.

  جهانگیری با بیان اینکه رقابت از امروز پایان یافته و همه باید در قالب رفاقت در جهت خدمت به ایران و پیشرفت و سربلندی ایران خدمت کنیم، تصریح کرد: امیدوارم با انتخابات با شکوهی روبرو باشیم.

  ۱۱:۱۳/ حضور میرسلیم در مسجد قبا

  دقایقی پیش مصطفی میرسلیم نامزد انتخابات ریاست جمهوری برای شرکت در انتخابات در مسجد قبا حاضر شد.

  ۱۱:۰۰/ حجت‌الاسلام شهرستانی از هیچ یک از کاندیداها حمایت نکرده‌اند

  در پی انتشاراخباری مبنی برحمایت حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی،نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی از کاندیداها یکی ازمسولان دفتر ایشان گفت: حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی از هیچ یک از کاندیداها حمایت نکرده اند.

  وی تصریح کرد: لذا خبرهای منتشر شده درباره حمایت حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی اساسا کذب محض است وایشان براساس روش و منشی که داشته ودارند در هیچ انتخاباتی از کاندیدایی حمایت نکرده اند.

  ۱۱:۰۱ /چهار سال آینده ایران در گرو انتخاب امروز مردم است/امیدوارم همه حضور یابند

  معصومه ابتکار (معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست) در حسینیه ارشاد در جمع خبرنگاران، گفت: از صبح تاکنون مردم خیلی پرشور حضور پیدا کردند. امروز رنگین‌کمان جامعه ایران تکمیل می‌شود همه با قوت رأی خواهند داد. ۴ سال آینده ملت ایران در گرو انتخابی هست که امروز انجام می‌دهند.  برای امید و پیشرفت و اعتلای مردم با قوت در صحنه حضور یابند و رأی دهند و نتیجه‌اش برای مردم مایه سربلندی باشد.

  ابتکار بر حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای تاکید کرد و گفت: گاهی اوقات برخی سیاست‌های روسای‌جمهور تا سال‌ها کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نباید فرصت این انتخاب را  از دست داد؛ این انتخاب برای یک عمر سرنوشت، تعیین‌کننده است و امیدواریم همه بیایند.

  وی افزود: امیدواریم نتیجه این انتخابات برای ایران جایگاه قوی در مناسبات ملی و منطقه‌ای ایران با قدرت بیشتر پیشبرد صلح و امنیت، تجارت روابط انسانی و توریسم گردشگری را به همراه داشته باشد.

  ۱۰:۵۷/ علی لاریجانی در قم رای خود را به صندوق انداخت

  علی لاریجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی) با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) قم رای خود را به صندوق انداخت.

  ۱۰:۵۶/ وزیر کار در جمع کارگران شیشه مینا حضور یافت

  علی ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) امروز در جمع کارگران شیشه مینا حضور یافت و رای خود را در صندوق انداخت.

  ۱۰:۵۶/ بازدید رییس جمهور از ستاد انتخابات کشور هیچ منع قانونی ندارد

  سیدصولت مرتضوی (نماینده ستاد سیدابراهیم رییسی در ستاد انتخابات کشور) در جمع خبرنگاران گفت: بازدید رییس‌جمهور از ستاد انتخابات کشور هیچ منع قانونی ندارد اما همراهی وزیر کشور به عنوان مجری برگزاری انتخابات شائبه جانبداری را القا می‌کند و محل اشکال است.

  او ادامه داد: امیدوارم هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری تذکر لازم را به او دهد.

  ۱۰:۵۱/ سیدابراهیم رئیسی رای خود را به صندوق انداخت

  حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی برای مشارکت در انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری و انداختن رای به صندوق وارد مسجد ارشاد شهر ری شد.

  ۱۰:۴۹/ آیت‌الله آملی لاریجانی در انتخابات شرکت کرد

  آیت‌الله صادق آملی لاریجانی صبح امروز در ساختمان قوه‌قضاییه در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها شرکت و رای خود را به صندوق سیار انداخت.

  ۱۰:۴۴/ مردم بر تداوم اصلاح پافشاری می‌کنند/تعامل با جهان نیاز به صبوری دارد

  الهه کولایی با حضور در حسینیه ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص حضور پر شور مردم اظهار داشت: مردم ایران با حضور یک پارچه و اثرگذار خود در پای صندوق‌های رای بار دیگر بر ضرورت تداوم اصلاح و حرکت روبه پیش ایران تاکید و پافشاری خواهند کرد.

  او افزود: مردم هوشیارانه و آگاهانه از تجارب قبلی درس می‌گیرند و می‌دانند تغییر و بهبود و توسعه همه جانبه و تعامل با جهان راهی دشوار است که نیاز به صبوری دارد. آنها این صبوری را برگزیده‌اند.

  ۱۰:۴۲/ وزیر بهداشت با لباس اتاق عمل رأی داد

  وزیر بهداشت درحالی که لباس اتاق عمل به تن داشت؛ در یکی از مراکز درمانی تهران حضور یافت و رای خود را به صندوق انداخت.

  ۱۰:۴۱/ سیدمحمد خاتمی خاتمی وارد حسینیه جماران شد

  حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) برای انداختن رای خود در صندوق وارد حسینیه جماران شد.

  ۱۰:۳۴/ بازدید معاون اول رییس‌جمهور از ستاد انتخابات کشور

  دقایقی پیش اسحاق جهانگیری با حضور در وزارت کشور از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

  او در این بازدید روند کاری ستاد انتخابات کشور را مورد بررسی قرار داد.

  ۱۰:۳۴/ مطهری به جمع رای‌دهندگان حاضر در حسینیه ارشاد پیوست

  علی مطهری با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را در این شعبه به صندوق انداخت.

  حسینیه ارشاد از شعبه‌هایی است که از اولین ساعت‌های آغاز رای‌گیری شاهد حضور چهره‌های سیاسی و مسئولان کشوری و لشگری بوده است.

  ۱۰:۳۰/ تحمل کنیم تا نتایج از طریق مقامات رسمی اعلام شود

  حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی با حضور در مسجد قبا در گفت‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: ما صبر و تحمل می‌کنیم تا نتایج از طریق مقامات مربوطه اعلام شود باید کمی حوصله کنیم.

  او افزود: من مردم را در آزمایش‌های انتخابات در طول عمر انتخابات دیدم که با شور شوق بوده و امیدوارم هربار با شعور و فکر  بیشتر باشد.

  اکرمی خاطرنشان کرد: باید کوشش کنیم تحزب بوجود آید تا بیشتر آگاهی باشد مردم با وجود رسانه‌ها بیشتر فکر کنند و به سمت احزاب و تشکل‌ها رو بیاورند.

  ۱۰:۳۰/ مردم برای حضور در انتخابات تامل نکنند/پیروز انتخابات در مسیر خواسته‌های ملت حرکت کند

  سردار حسین دهقان پس از آنکه رای خود را در حسینیه ارشاد به صندوق انداخت، درباره ارزیابی‌اش از حضور مردم در انتخابات اظهار داشت:  به همه ملت ایران این توصیه را داریم که تاملی برای حضور در انتخابات نداشته باشند و هرچه سریع‌تر به پای صندوق بیایند و برگ زرینی در تاریخ نظام و انقلاب رقم بزنند.

  وزیر دفاع افزود: امروز در صحنه جهانی نگاه خاصی به ملت ما وجود دارد و تمام افکار عمومی جهان چشم به صندوق دارند که امروز مردم در تضمین امنیت و ایجاد قدرت‌های فراتر، چگونه پای صندوق حضور می یابند و این حماسه را رقم می‌زنند.

  سردار دهقان با اشاره به اینکه این حضور، قدرت رویارویی در دنیا را به نمایش می‌گذارد، گفت: انتخابات به عنوان نماد مردم سالاری دینی است و تمام آن هایی که مسائل انقلاب را تحلیل می‌کنند، قطعا در تحلیل‌های خود به این حضور توجه خواهند کرد.

  او ادامه داد: در فتح خرمشهر، فتح المبین و حماسه‌های بی‌شمار دفاع مقدس، شاهد حضور مردم در این صحنه‌ها هستیم. امروز مانند صحنه دفاع مقدس حضور آگاهانه و با بصیرت اهمیت دارد و نتیجه انتخابات هر چه باشد مبارک است و پیروز انتخابات مردم هستند.

  وزیر دفاع درباره اضافه شدن اسامی ۷ شخص حقیقی و حقوقی در لیست جدید تحریم ها گفت: امریکا بارها عناد و کینه‌ورزی خود را نسبت به نظام و توانمندی ما با تحریم‌های گوناگون اعلام کرده و این بار نیز دست به این کار زده است. آنها می‌دانند که این تحریم‌ها نمی‌تواند خدشه‌ای به امنیت ما وارد کند. آنها باید بدانند با توانمندی که ما داریم، به عنوان کشوری مستقل، با اراده و عزم ملی در سرنوشت خود تاثیرگذاریم و ملت ما مصلحت را می‌شناسد و در مسیر پیشرفت هیچ تصمیمی جز اراده خود را قالب نمی‌بیند.

  دهقان حضور مردم در انتخابات را تکلیف و وظیفه‌ای برای امنیت ملی عنوان کرد و درباره توصیه‌اش درباره روز بعد از انتخابات گفت: رهبر انقلاب فرموند باید نظم و قانون قبل و حین و بعد از انتخابات رعایت شود و طرفدارای کاندیدا نیز این مهم را رعایت کنند و مبادا دست به اقداماتی بزنند. آنچه که مسلم است تمکین به قانون است.

  وزیر دفاع تاکید کرد: کاندیدا بدانند هرکس انتخاب شود باید در مسیر خواسته های مردم حرکت کند و مسیر پیشرفت و عزت را در پیش بگیرد.

  ۱۰:۲۹/ یادگار امام رای خود را در صندوق حسینیه جماران انداخت

  سیدحسن خمینی با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.

  ۱۰:۲۶/ حضور آگاهانه مردم در انتخابات تجلی مردم‌سالاری دینی است

  آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح جمعه پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی دارای ۲ رکن اسلامی و مردم سالاری دینی است، افزود: حضور آگاهانه مردم انقلابی ما در انتخابات، تجلی مردم‌سالاری دینی است و امیدواریم شاهد حضور باشکوه ملت در صحنه باشیم.

  وی ادامه داد: مردم تاکنون تعهد خود را به اسلام و نظام اسلامی به خوبی انجام داده و ثابت کرده‌اند که ملتی وفادار به خون شهدا و امام راحل بوده و به بیعتی که با رهبر معظم انقلاب اسلامی بسته‌اند، وفادار هستند.

  وی بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود حضور مردم در این دوره از انتخابات، گسترده باشد.

  وی به شور انتخاباتی اشاره کرد و گفت: نامزدهای انتخاباتی، حامیان آنها و مردم در ایام تبلیغات نشان دادند حضور گسترده‌ای در صحنه دارند که حتی این شور و نشاط برای جهانیان قابل باور نبود.

  امام جمعه موقت قم ابراز امیدواری کرد فردا شاهد نتایج ارزشمندی باشیم و مردم ما با یک حرکت دیگر برای چهار سال آینده گام‌های استواری برای عمران و آبادی کشور بردارند.

  آیت‌الله حسینی بوشهری رای خود را در صندوق سیار شماره ۵۴۹ در قم انداخت.

  ۱۰:۲۴/ حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای کمک به حفظ نظام است

  آیت‌الله سبحانی صبح جمعه پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نظام اسلامی دارای ۲ پایه اسلامیت و جمهوریت است، اضافه کرد: باید اساس قوانین نظام اسلامی بر پایه اسلام باشد.

  وی با اشاره به بیانات امام راحل با عنوان جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد، افزود: حفظ جمهوریت و نظام اسلامی درگرو انتخاب فرد اصلح است.

  این مرجع تقلید ادامه داد: منتخبان مردم هم شورا و هم قوه مجریه باید براساس قوانین اسلامی حرکت کنند.

  آیت‌الله سبحانی رای خود را در صندوق سیار شماره ۵۴۸ در قم انداخت.

  ۱۰:۲۲/ آیت‌الله صافی گلپایگانی رای خود را به صندوق انداخت

  آیت‌الله گلپایگانی پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران، گفت: امیدوارم همواره مسلمانان و مردم ایران سربلند، با عظمت تحت عنایت حضرت ولی عصر(عج) قرار داشته باشند.

  وی ابراز امیدواری کرد: مردم در دنیا و آخرت از گرفتاری‌ها محفوظ و همه آنان از مقاصد صحیح و درست برخوردار باشند.

  ۱۰:۱۴/ مردم با آگاهی و انگیزه قوی پای صندوق رای حضور پیدا کرده‌اند

  مصطفی معین با تاکید بر اینکه خودتان شاهد شادابی و نشاط و حضور حداکثری مردم هستید، گفت: فکر می‌کنم مردم با آگاهی و انگیزه قوی حضور پیدا کرده‌اند.

  او افزود: وقتی ما کاری را شروع می‌کنیم تا آخر باید برویم. فرآیندی به نام اصلاح‌طلبی آغاز شده و نقطه عطف آن دوم خرداد است. دیدید که این روند در سال ۹۲ موفق بود در سال ۹۴ هم موفق شد. در سال ۹۶ هم باید به حداکثر موفقیت برسد. حماسه دو خرداد باید اتفاق بیافتد. ولی بعد از پیروزی هم  مردم نباید کنار بکشند و خانه‌شان بروند و باید سخت اصلاح‌طلبان را زیر ذره‌بین داشته باشند و بازخواست کنند تا این مسیر را ادامه دهند و شاهد یک ساختار دموکراتیک و مردمی باشیم که مردم حاکم بر سرنوشت خود باشند و ایران جایگاه واقعی خودش را داشته باشد.

  ۱۰:۱۴/ بازدید رییس هیات نظارت بر انتخابات شورا از ستاد انتخابات کشور

  محمودی شاه‌نشین (رییس هیات نظارت بر انتخابات شورا) صبح امروز با حضور در وزارت کشور، از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

  او در این بازدید روند اجرای کار در ستاد انتخابات کشور را مورد بررسی قرار داد.

  ۱۰:۰۶/ اعلام آمادگی شورای نگهبان جهت دریافت گزارش‌های مستند و مستدل عمومی مردم

  متن این  اطلاعیه به شرح زیر است:

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

  با توجه به اهمیت نظارت بر انتخابات و نقش تعیین‌کننده گزارش‌های مردمی در حفظ سلامت انتخابات و صیانت از آراء ملت، بدین وسیله هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری آمادگی خود را جهت دریافت گزارش‌های مستند و مستدل عمومی مردم از طرق زیر اعلام می نماید:

  ۱-شماره تلفن‌های ۴-۶۴۳۶۲۸۶۰

  ۲-تلفن گویا به شمراه ۶۶۴۰۱۰۱۲ جهت دریافت پیام های صورتی و نمابر.

  ۳-پست الکترونیکی به آدرس info@shora-gc.ir

  ۴-آدرس پستی: تهران ، خیابان امام خمینی (ره)، روبروی دانشکده افسری امام علی (ع)، خیابان فلسطین جنوبی، شورای نگهبان.

  هیات مرکزی نظارت بر انتخابات

  دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

  ۱۰:۰۴/ باید با آمادگی کامل وارد قرن جدید شویم/همه به نامزد پیروز کمک کنیم

  حجت‌الاسلام حسن روحانی پس از آنکه رای خود را به صندوق انداخت، در جمع خبرنگاران گفت: هر نامزدی که انتخاب می‌شود باید به او کمک کرد.

  رییس‌جمهور با بیان اینکه حضور پرشور در انتخابات، قدرت ملی و امنیت ملی را تقویت می‌کند، اظهار کرد: یکی از آورده‌ها و آثار نظام جمهوری اسلامی حاکمیت ملی است و این حاکمیت را حضور مردم در شهرها و روستاها و در صفوف طولانی صندوق‌های رای به اثبات می‌رسانند.

  این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: مردم همیشه احساس تکلیف می‌کنند و با حضور در پای صندوق‌های رای سرنوشت خود و فرزندانشان و حتی سرنوشت نسل‌های آینده را تعیین می‌کنند.

  روحانی حضور پرشور در انتخابات را موجب هموار شدن مسیر پیشرفت عنوان کرد و گفت: ما به سمت سال ۱۴۰۰ حرکت می‌کنیم یعنی به سمت قرن جدید باید تلاش کنیم با آمادگی کامل وارد این قرن جدید شویم.

  ۱۰:۰۴/ اولین اطلاعیه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات

  متن اولین اطلاعیه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری به شرح ذیل است:

  ضمن حمد و سپاس الهی و ارج نهادن به حضور پرشور ملت قهرمان ایران اسلامی٬ به اطلاع می‌رساند از آنجا که نظارت بر انتخابات صرفا بر عهده شورای نگهبان می‌باشد لذا هیچ شخص یا مجموعه‌ای تحت عنوان نظارت و یا هر عنوان دیگر حق دخالت در امر نظارت بر انتخابات را نخواهد داشت.

  ۱۰:۰۱/ مردم ایران حضوری شکوهمند در انتخابات داشته باشند

  به گزارش ایلنا؛ آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید؛ روز جمعه پس از انداختن رای خود در صندوق ۵۴۸ سیار قم، با بیان اینکه مردم بزرگ ایران اسلامی در تمام صحنه‌ها حماسه‌آفرینی کرده‌اند، افزود: لازم است همه به میدان بیایند، زن و مردم و پیرو و جوان با حضوری شکوهمند در انتخابات، در مقابل دشمنان حماسه‌ای دیگر خلق کنند و مشت محکمی به دهان آنها بزنند.

  نوری همدانی با بیان اینکه هیچ نامزدی برای انتخابات معرفی نکرده‌ایم، اضافه کرد: ولایتمداری، استکبارستیزی، تلاش در جهت رفع فقر، حل مشکلات مردم، جلوگیری از فساد و ایجاد ارزانی از شاخص‌های نامزد اصلح است.

  وی بیان کرد: امروز ملت ایران با حضور حماسی خود در انتخابات برگ زرین جدیدی در تاریخ کشور رقم می‌زند.

  ۰۹:۵۳/ ابراهیم یزدی و عماد بهاور آرای خود را به صندوق انداختند

  ابراهیم یزدی به همراه عماد بهاور وارد حسینه ارشاد شد. وی درحالیکه روی ویلچر نشسته بود؛ رای خود را به صندوق رای انداخت.

  ۰۹:۵۰/ شرکت معصومه ابتکار در انتخابات ریاست جمهوری

  معصومه ابتکار در همان ساعت‌های اولیه اخذ رای، با حضور در حسینیه ارشاد در انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرد.

  ۰۹:۴۸/ کسی که انتخاب می‌شود کابینه خود را از همه گروه‌ها انتخاب کند

  آیت‌الله مکارم شیرازی پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: ملت شریف ایران بداند هر کسی که انتخاب شده همه باید او را یاری کنند و گفتگوهای زمان انتخابات و تبلیغات باید فراموش شود و برای رفع مشکلات همه به کمک رئیس‌جمهوری منتخب بیایند.

  مکارم شیرازی اضافه کرد: کسی که انتخاب می‌شود باید خود را متعلق به همه ملت ایران بداند و کابینه خود را از همه گروه‌ها انتخاب کند.

  وی تصریح کرد: نامزد منتخب برای رفع مشکلات تنها در جناح‌ها و ستادهای خود منحصر نشود.

  ۰۹:۴۴/ نامزدها می‌توانند از ستاد انتخابات کشور بازدید کنند

  عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بازدید حجت‌الاسلام حسن روحانی در بازدید از ستاد انتخابات کشور و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان بازدید سایز نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هم فراهم است، گفت: بله همه نامزدها می توانند از ستاد انتخابات کشور بازدید کنند.

  ۰۹:۳۹/ دشمنان ایران با حضور مردم می‌فهمند این ملت قاطع است

  اسحاق جهانگیری پس از انداختن رای خود در صندوق در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ان‌شاالله امروز انتخابات بزرگی باشد که برای دشمنان بیرونی پیام قاطعی داشته باشد گفت : دشمنان ایران با حضور مردم می‌فهمند این ملت قاطع است.

  او درخصوص احتمال گفت‌وگو با ترامپ در دوره بعدی گفت: ما با امریکایی‌ها دنبال مذاکره مستقیم نیستیم اما در  ارتباط با هسته‌ای  مذاکراتی داشته‌ایم.

  جهانگیری افزود: مردم ایران مردم بزرگی هستند. موقعیت‌شناسی آنها دقیق است. از ملت ایران خواهش می‌کنم رای دادن را به ساعت پایانی نیاندازند و هرچه زودتر بیایند تا کمتر معطل شوند.

  ۰۹:۳۶/ معین در حسینه ارشاد رای داد

  مصطفی معین از دیگر افرادی بود که حسینه ارشاد را برای رای دادن انتخاب کرد. تاکنون اسحاق جهانگیری، حسن روحانی، سردار دهقان، بهروز نعمتی در حسینه جماران رای خود را به صندوق انداخته‌اند.

  ۰۹:۳۳/ ۳ تا ۵ ناظر پای هر صندوق حضور دارند/تمدید زمان رای‌گیری برعهده وزارت کشور است

  عباسعلی کدخدایی در جمع خبرنگاران مستقر در شورای نگهبان عنوان کرد: آنچه در شورای نگهبان وظیفه ماست نظارت بر آرا بوده و از دیروز آمادگی‌های لازم با استان‌ها صورت گرفته است.

  او افزود: اعضای شورای نگهبان قبل از ساعت ۸ صبح هماهنگی‌ها را انجام دادند و از ساعت ۸ صبح رای‌گیری آغازشده، تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده است.

  سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: شور و اشتیاق مردم در ساعات اولیه رای‌گیری دور از انتظار بود. ما این اطمینان را به مردم می‌دهیم تا باتوجه به تدابیر اندیشیده‌ شده رای‌گیری انجام شود.

  او گفت: حضور ناظران و تیم‌های بازرسی در پای صندوق‌های رای موید پاسداری و امنیت رای‌های مردم است. امروز را به عنوان جشن ملی اعلام می‌کنیم تا جلوه‌ای باشد برای این اقدام مهم.

  کدخدایی در مورد زمان تمدید رای‌گیری گفت: زمان رای‌گیری و تمدید آن براساس قانون برعهده وزیر کشور است.

  او گفت:‌ هیچ‌کدام از شهروندان و مردم رای دادن را به تاخیر نیندازند و در هر لحظه که امکان دارد آرای خود را به صندوق‌ها بریزند. بلافاصله پس از پایان رای‌گیری نتایج آرا اعلام خواهد شد.

  کدخدایی در مورد تعداد ناظران در پای صندوق‌ها گفت: بین ۳ تا ۵ نفر ناظر پای هر صندوق رای حضور دارند.

  ۰۹:۲۶/ بازدید رییس‌جمهور از ستاد انتخابات کشور

  دقایقی پیش حجت‌الاسلام حسن روحانی با حضور در وزارت کشور از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

  ۰۹:۲۵/ حضور فرمانده سپاه در مسجد قبا

  سردار عزیز جعفری فرمانده سپاه پاسداران برای دادن رای خود به مسجد قبا رفت.

  ۰۹:۱۲/ حضور بهروز نعمتی در حسینیه ارشاد

  بهروز نعمتی (سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی) برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به حسینیه ارشاد رفت.

  ۰۹:۰۷/ بازدید سردار دهقان از ستاد انتخابات کشور

  دقایقی پیش سردار سرتیپ حسین دهقان با حضور در وزارت کشور از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

  او در این بازدید روند کاری ستاد انتخابات کشور را مورد بررسی قرار داد.

  ۰۹:۰۳/ جهانگیری حسینیه ارشاد را برای رای دادن انتخاب کرد

  لحظاتی پیش اسحاق جهانگیری برای انداخت رای خود به صندوق انتخابات وارد حسینیه ارشاد شد. مردم با دیدن جهانگیری فریاد می‌زدند «اسحاق دوستت داریم».

  ۰۹:۰۲/محسن رضایی در قم رای خود را به صندوق انداخت

  محسن رضایی برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورهای اسلامی شهر و روستا در شهر قم و مسجد امام حسن عسگری (ع) حاضر شد و رای خود را به صندوق انداخت.

  باوجود آنکه مردم از ساعت 8 صبح در حیاط مسجد حضور یافته بودند اما به دلیل گم شدن مهر انتخابات ریاست‌جمهوری رای گیری در این شعبه انتخاباتی از ساعت 8 و 45 دقیقه صبح آغاز شد.

  ۰۸:۵۹/ ظریف وارد جماران شد

  لحظاتی پیش محمدجواد ظریف برای دادن رای در حسینه جماران حضور یافت.

  ۰۸:۵۴/ عارف رای خود را در حسینیه جماران به صندوق انداخت

  محمدرضا عارف با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت. وی به همراه همسرش در شعبه اخذ رای حسینیه ارشاد حاضر شد.

  ۸:۰۵/ سرنوشت کشور دست آحاد مردم است/مردم کارنیک را در اول وقت انجام دهند

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز در همان دقایق اولیه رای خود را در حسینیه جماران به صندوق انداختند.

  ایشان پس از آنکه رای خود را به صندوق رای انداختند، در پاسخ به این پرسش که چه توصیه‌ای دارید، اظهار کردند: اولا خداوند متعال را برای نعمت مردم سالاری و انتخابات و حضور مردم سپاسگزاری می کنم. نعمت بزرگی است. به حمدالله مردم ما هم شکرگذار این نعمت هستند چون که شرکت می‌کنند.

  رهبر انقلاب افزودند: توصیه من این است که هر چه بیشتر شرکت کنند و هر چه زودتر به پای صندوق‌ها بیایند. معتقدم کار نیک را باید در اول وقت آن انجام داد و نباید به تاخیر انداخت. معتقدم انتخابات ریاست جمهوری بسیاری مهم است و سرنوشت کشور دست‌ آحاد مردم است که رییس قوه مجریه را انتخاب می‌کنند. به اهمیت این کار توجه کنند.

  ایشان با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز بیان کردند: انتخابات شوراهای شهر و روستا هم مهم است چراکه کسانی که انتخاب می شودند مسائل روزمره مردم را در شهرها و روستا اختیار دارند که آن هم مهم و نیاز است با شناخت در انتخابات شرکت کنند.

  ۸:۰۰/ وزیر کشور دستور آغاز انتخابات را صادر کرد/ مردم به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند

  عبدالرضا رحمانی‌فضلی پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور با حضور در جمع خبرنگاران عنوان کرد: امروز انتخابات دهمین دوره میان‌دوره‌ای مجلس و پنجمین دوره انتخابات شوراها و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز می‌شود.

  او ادامه داد: لازم است از همه عوامل اجرایی، قضایی و ثبت احوال تشکر کنم. باید از مردم خوب که در این ایام برای رعایت همه قوانین شرایط آرامی را ایجاد کردند تشکر کنم. از همه می‌خواهیم که حضور به موقع و مستمر و به موقع سر صندوق داشته باشند و نیاز نباشد تمدیدهای زیاد داشته باشیم.

  وزیر کشور یادآور شد: در این ساعت‌ها احتمال شایعات در فضای مجازی و افکار عمومی وجود دارد از مردم می خواهیم بدون توجه به همه این‌ها نگاه‌ها به ستاد انتخابات و صدا و سیما باشد.

  وی همچنین راس ساعت 8 صبح امروز؛ دستور آغاز دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان‌دوره‌ای انتخابات مجلس شورای اسلامی را صادر کرد.

  گزارش‌ها حاکی از آن است که از همان دقایق اولیه و پیش از آغاز ثبت‌نام، مردم در پشت درب شعب اخذ رای جمع شده بودند.

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۱-۴۵-۵۲

   

  زاهدی

   

  photo_2017-05-19_11-41-39

   

  photo_2017-05-19_11-52-29

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۱-۴۶-۰۰ (2)

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۱-۵۱-۴۰

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۱-۵۴-۰۲

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۱-۵۸-۱۹

   

  زاهدان

   

  photo_2017-05-19_11-19-40

   

  photo_2017-05-19_11-18-11

   

  photo_2017-05-19_10-13-22

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۱-۱۴-۰۳

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۰-۵۵-۵۶

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۱-۱۲-۳۳

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۰-۵۵-۵۰

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۰-۵۵-۳۵

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۰-۳۸-۲۱

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۰-۳۶-۲۸

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۰-۳۵-۰۰

   

  photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۹_۱۰-۳۲-۴۵

   

  12

   

  سیدمحمد+خاتمی

   

  7

  5

   

  1

   

  en30

   

  ddf

   

  3

   

  n8

   

  en24

   

  en18

   

  en13

   

  en5

   

  en25

  انتخابات 96

  مطالب مرتبط :

  بعد از شش ماه دونالد ترامپ برای اولین بار با ماسک در انظار عمومی ظاهر شد

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.