• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • انتخاب شخصی ممنوع

  انتخاب شخصی ممنوع، فروپاشی تشیکلات، خبط مخوف (سه نامه از مجاهدین خلق، فرقه رجوی در تیرانا – آلبانی)

   بنیاد خانواده سحر، تیرانا، آلبانی، سیزدهم اوت ۲۰۱۷:…  دانشمندان حوزه فرقه های مخرب کنترل ذهن معتقدند که در فرقه ها کلا ۵ ممنوعیت اصلی وجود دارد که آنان را از سایر گروه ها متمایر می کند. این ۵ ممنوعیت اصلی عبارتند از: ۱٫ عشق ممنوع (هرگونه عواطف باید صرفا به سوی رهبر فرقه معطوف باشد) ۲٫ خروج ممنوع (خروج از فرقه مترادف با بالاترین گناه و خیانت است) ۳٫ انتقاد ممنوع (انتقاد … 

  انتخاب شخصی ممنوع

  رضا افخمی جداشده در آلبانی
  لینک به منبع

  با سلام خدمت هموطنان و خانواده های عزیز

  من رضا افخمی یکی از اعضای جدا شده در آلبانی هستم

  میخواستم در مورد مشکلات عدیده ای که اعضا در تشکیلات پوشالی رجوی با آن مواجه هستند حقایقی را برایتان بازگو کنم.

  یکی از مشکلاتی که اعضا در آلبانی با آن مواجه بودند و البته همچنان هستند، تهیه مایحتاج خود از فروشگاه فرقه بود. به همه چیز آدما کار دارن. حتی در خصوصی ترین حریم آدما دخالت می کنن. از عراق که به آلبانی آمدیم فکر می کردیم حداقل دیگر مشکل فروشگاه نخواهیم داشت. ولی باز هم اشتباه می کردیم. چون اساسا در ذات این فرقه اهمیتی انتخاب شخصی افراد نمی دهند و همیشه بین اعضا در مورد تهیه پوشاک با مسئولین فرقه سر فروشگاه کشمکش و دعوا بود.

  همه خرید ها را چند نفر از کسانی که تمام عمرشان را در غار رجوی تلف کردن بدون در نظر گرفتن سلیقه افراد انجام می دادن. جنس های بنجول بازار را تهیه میکردن و شما را مجبور می کردند جنسی که مورد نظر و پسند تشکیلات است را خریداری کنی.

  چند بار هم که نفرات اعتراض کردن و گفتن هزینه پوشاک را بدهید خودمان از بازار تهیه کنیم با واکنش هیستریک مسئولین مواجه شدن. آخرش هم گفتن مظاهر بورژوازی و زندگی طلبی شما را برده در حالی که به نفراتی که نور چشمی بودند پول برای خرید لباس و کفش از بیرون داده میشد.

  تبعیض بین افراد بسیار زیاد بود. چند نفر را می شناختم بخاطر مشکل پا نیاز به کفش ارتوپدی داشتن، ولی سازمان تهیه نمی کرد و میگفت ازهمان هزار لک ماهیانه خودت برو تهیه کن در صورتی که کفش ارتوپدی با ماهی هزار لک قابل حل نبود و نفر باید درد پا را تحمل می کرد. اعضا همیشه سر تهیه مایحتاجشون از فروشگاه ناراحت و در تنش با مسئولین ذی ربط بودند وهیچ وقت هم مشکل فروشگاه و تهیه لباس مورد نظر افراد را حل نکردن.

  نفرات با لباسهای کهنه و مندرس و سر و وضع ژولیده به شهرمراجعه می کردن. بعد هم بصورت گله ای مجبورشون می کردن با هم تردد کنند که مبادا انقلابشون صدمه ببینه. یعنی عملا نمی گذاشتن افراد سر و وضع آراسته و شیک داشته باشن. آرایشگاه بیرون رفتن ممنوع بود. از یک طرف خود مسئولین فرقه فهمیده بودند که سر وضع نفراتشون اثر بدی در اذهان شهروندان گذاشته برای فرمالیسم و کلاه گذاشتن سر افراد در زبان می گفتن لباس تیره و مشکی نپوشید و ظاهرا تشویق به رعایت ظاهر آراسته می کردن، ولی در عمل فهمیدیم که حرف مفت بود چون هیچ امکانی برای تهیه آن از بیرون توسط خود فرد مهیا نبود. کفش و لباس و خرید هم شده بود عقده و حسرت بدلی. نمی دانم تا کی میخواهید تن به این تشکیلات پوشالی رو به زوال بدهید؟ دوستان، بیشتر از این عمرتان را تلف نکنید. به فکر آینده و خانواده تان باشید. آنها چشم انتظار عزیزانشان هستند. خودتان را از این دار و دسته رجوی آزاد کنید.

  رضا افخمی

  توضیح:

  دانشمندان حوزه فرقه های مخرب کنترل ذهن معتقدند که در فرقه ها کلا ۵ ممنوعیت اصلی وجود دارد که آنان را از سایر گروه ها متمایر می کند.

  این ۵ ممنوعیت اصلی عبارتند از:

  ۱٫ عشق ممنوع (هرگونه عواطف باید صرفا به سوی رهبر فرقه معطوف باشد)
  ۲٫ خروج ممنوع (خروج از فرقه مترادف با بالاترین گناه و خیانت است)
  ۳٫ انتقاد ممنوع (انتقاد نسبت به رهبر فرقه و عملکرد و سیاست فرقه جایز نیست)
  ۴٫ ارتباط ممنوع (ارتباط با دنیای خارج، خصوصا خانواده و دوستان، تقبیح می شود)
  ۵٫ فردی ممنوع (هیچ امر خصوصی و شخصی و فردی در داخل فرقه وجود ندارد)

  که این مقاله ناظر به خصیصه پنجم فرقه هاست. در مقالات قبلی به سایر خصوصیات هم اشاره شده است.

  به جداشدگان عزیز و خانواده های محترم توصیه می شود برای شناخت بهتر از کارکرد درونی سازمان مجاهدین خلق به مطالعه در خصوص فرقه های مخرب کنترل ذهن مبادرت ورزند.

  فروپاشی دیوارهای قطور تشکیلات رجوی

  پیام رستمی جداشده در آلبانی
  لینک به منبع

  در روز ۹ نوامبر ۱۹۸۹، یعنی نزدیک به سی سال پس از احداث دیوار برلین، این دیوار بالاخره با همت مردمی که خواهان ارتباط با دنیای آزاد بودند فرو ریخت.
  دیوار برلین که در چند دهه یک ملت را دوپاره کرده بود و آنها را جدا ازهم نگاه می داشت می بایست فرو می ریخت. درست مثل دیوارهای قطور فرقه رجوی، که دقیقا بطول تاریخی مثل دیوار برلین، فرزندان را از دیدار با پدر و مادر و خیلی از عزیزان، برای حتی نیم ساعت، سالها چشم انتظار نگاه داشت و خیلی ها هم در حسرت دیدار جان سپردند و یا کشته شدند.

  این موضوعی بود که از نزیک با آن سالها دست و پنجه نرم کردم. دیواری قطور از افکار و عقاید عقب مانده فرقه رجوی. درست مثل مردم برلین غربی که برای یاری رساندن به بستگان خود در برلین شرقی تا پشت دیوارها می آمدند اما نمی توانستند نزدیکان خود را که در چند متری آنها قرار داشتند و حتی صدای همدیگر را می شنیدند ببینند. مثل خانواده های ما که تا پشت سیم های خاردار تودرتوی اشرف و یا تی والهای قطور و بسیار بلند لیبرتی که در داخل آن بجز آسمان هیچ کجا را نمی دیدی می آمدند.

  هر چند خیلی سختم است که به آن فکر کنم ولی برای اطلاع افکار عمومی مجبورم ذره ای از آن را بقلم بیارم. چهار سال در لیبرتی بجز آسمان جای دیگری را نمی توانستم ببینم. برای دیدن بیرون از آنجا گاه بین شکاف تی والها را (دیوارهای بتونی بسیار بلند که بدلیل اینکه بشکل تی بودند به این اسم شناخته می شدند) بدور از چشم مسئولین با وسایل ابتدایی که داشتیم مخصوصا شبها سواخی ایجاد می کردیم تا بتوانیم محیط بیرون از آنجا را ببینیم. دیدن صد متر آنطرف تی والها حسرتی بود که چهار سال طول کشید تا اون دیوارهای لیبرتی به همت خانوادها فرو ریخت.

  مردم آلمان شرقی که از زندگی در زیر لوای کمونیسم ناراضی بودند و خلاف میل باطنی خود ناچار به اقامت در بخش شرقی و همزیستی با کمونیسم شده بودند می کوشیدند به هر وسیله و بهانه ای که شده از بخش شرقی برلین به بخش غربی فرار کنند. هر روز تعداد فراریان از قلب منطقه کمونیستی آلمان شرقی به جهان آزاد بیشتر می شد. درست مثل شرایط کنونی در آلبانی که هر روز به تعداد فرار از درون دیوارهای قطور تشکیلات فرقه رجوی اضافه میشه. این آغاز پایان فروریختن این دیوار بلند تشکیلات فرقه ای و رسیدن به دنیای آزاد است که بیش از سه دهه افراد را از ارتباط با دنیای بیرون محروم کرده است.

  این فرارها درست مثل همان زمان لرزه به جان مسئولین این فرقه انداخته. درست مثل آن زمان که رئیس جمهوری آن کشور دستور داد برای جلوگیری از سیل مهاجرت ها در دو طرف دروازه «براندنبورک» یک دیوار بلند بتونی محصور در سیم های خاردار ایجاد کنند.

  در ۱۳اوت ۱۹۶۱برابر با ۲۲مرداد ۱۳۴۰خورشیدی این دستور صادر شد و کار ساخت دیوار بتونی برلین آغاز گردید. ۱۴ هزار نظامی و ۶هزار سگ تربیت شده محافظت از این دیوار را به عهده گرفتند.

  رهبران فرقه برای جلوگیری از این فرارها درست همون نقشه را در سر می پرورانند. دولت آلمان شرقی ادعا کرد که دیوار برلین «یک حصار محافظ ضد فاشیستی» است تا از تجاوز غرب جلوگیری شود. اما این دیوار بیشتر برای جلوگیری از فرار شهروندان آلمان شرقی به آلمان غربی استفاده می‌شد. درست مثل ادعای سران فرقه که تشکیلات و جدایی افراد از دنیای آزاد حفاظ آنها در برابر بورژوازی است.

  بنا به اخبار و اطلاعات رسیده از داخل تشکیلات فرقه، بتازگی برای افرادی که می خواهند از این فرقه جدا شوند یا قصد فرار دارند بازداشتگاههایی برای شکنجه روانی آنان در داخل مقر مفید درست کرده اند که آنها را از بقیه افراد جدا نموده و تحت شدیدترین شکنجه های روحی و روانی قرار می دهند تا آنان را از تصمیم خود پشیمان کنند یا تحت فشارهای روحی آنان را به لحاظ روانی درهم بشکنند یا وادار به خودکشی نمایند.

  اما خبر درد آورتر اینکه سران این فرقه که از این جریان فرار افراد به وحشت افتاده اند تصمیم قطعی گرفته اند تا افراد را در مکانی خارج از شهر محصور در داخل دیوارهای قطور ببرند تا ارتباط آنها را با دنیای بیرون و آزاد قطع کنند که مکان آن در حال تکمیل شدن است که ریل انتقال را با افراد مطمئن شروع تا امورات کنترلی را به آنها بسپارند و مانع این ریزشها و فرارها شوند. ولی زهی خیال باطل، دیگر دوران دیوار بلند و قطور تشکیلات فرقه رجوی با آن افکار عقب مانده به پایان رسیده است و مثل دیوار برلین که پس از سی سال وقتی که تاریخش تمام شده بود در یک چشم بهم زدن بر خلاف تصور همه فروریخت.

  ما و همه کسانی که از این نقشه شوم فرقه سران رجوی خبر داریم باید آن را به اطلاع افکار عمومی مخصوصا خانواده ها و مردم عزیزمان برسانیم و افشا‌ء کنیم تا سران این فرقه نتوانند نقشه شوم خود را عملی کنند.

  پیام رستمی عضو جدا شده از فرقه رجوی ساکن تیرانا

  خبط مخوف در آلبانی

  رضا افخمی جداشده در آلبانی
  لینک به منبع

  خدمت هموطنان خصوصا خانواده های عزیز سلام عرض می کنم.

  من رضا افخمی یکی از اعضای جدا شده از خبط مخوف رجوی در آلبانی هستم. یکی از شانتاژهای رجوی در طول سالیان بی وقفه و مستمر ترسانده افراد سازمان از آینده و دنیای بیرون از فرقه می باشد. با انواع و اقسام نشست‌های رنگارنگ جهت مغزشویی درست مثل مخدرآدما رو از بودن در سازمان بطور مستمر شارژ و این را به افراد القا می کردن که در دنیای بیرون جایی برای شما نیست. هویت انسانی شما منوط به سازمانه و خیلی رذیلانه با داستان سرایی که خاص فرقه ‌ها می باشد عواطف انسانی افراد را بپای مطامع کثیف فرقه ای ذبح می کردند و در همین راستا به آیات قرآن هم متوسل شده می گفتن هر کس از سازمان جدا شود خوک و خنضیر میشود.

  خوک و خنضیر و خائن کیه؟ جواب این سوال را بهتره بگذاریم به عهده مردم ایران. تاریخ گواهی خواهد داد که چگونه سی و اندی سال دارید به مردم ایران خیانت می کنید. یکی دیگر از ترفندها برای به بند کشیدن افکار اعضا و اسیر نگه داشتن افراد در سیاهچاله تشکیلات این بود که مستمراً مثل ورد بیخ گوش اعضا می خوانند که مردم در جامعه همه افراد عادی اسیر فردیت و جنسیت، همه حقه باز و روزانه در تناقض دست و پا زده و برای نان شب کلاه سر هم می گذارند. یک سیاه نمایی عجیب و غریب از دنیای آزاد با خدعه و شانتاژ به ذهن اعضا القاء می کردند و این نتیجه گیری را استنتاج می نمودند که ۸ میلیارد انسان ساکن کره زمین آدم نیستند و فقط این دوهزار و اندی نفر در سازمان که پیروی رهبری عقیدتی هستند گل سر سبد خلقت انقلابیون تراز مکتب می باشند. از قرآن هم برای اثبات اراجیفشان سوره معرفی می کردن، ولی در عمل بیا و ببین خانه از پایبست ویران است.

  اگر راست می گویید پس از چه می ترسید؟ چرا نمی گذارید اعضا با دنیای بیرون ارتباط بر قرار کنند؟ چرا اجازه نمی دهید بعد از این همه رنج وعذاب که درعراق دیده‌اند در آلبانی خانواده‌هایشان را ملاقات کنند؟ حیف از این عمر و جوانی که بپای یاوه‌های رجوی هدر رفت. حالا هم در آلبانی دست بر دار نیستید. با همان شیوه‌های استالینی با ترساندن اعضا از آینده و بی چشم انداز نشان دادن زندگی در دنیای آزاد با جابجایی و ایزوله کردن میخواهید جلوی ریزش روزافزون نفرات را بگیرید. باش تا صبح دولتت بدمد.

  دیگر کسی گول یاوه‌های رجوی را نمی خورد. تجربه من در روزهای اول جدا شدن چون به درجاتی تحت تاثیر همان افکار شوم و مخرب بودم، دنیای آزاد کمی سخت جلوه می کرد. ولی رفته رفته که ارتباط بیشتری بر قرار کردم بیشتر به اراجیف و پوشالی بودن حرفهای سازمان پی بردم.

  دوستان عزیز تا دیر نشده بیشتر از این عمر و جوانی خود را هدر ندهید. شنیدم که مریم رجوی سراسیمه به آلبانی آمده و پشت سرهم در ابعاد کوچک نشست می گذاره، گول حرفهایش را نخورید. آلبانی باتلاق این فرقه رو به اضمحلال شده. خودتان را از دام تو در توی این خبط مخوف نجات دهید. با دنیای آزاد بیرون ارتباط بر قرار کنید تا متوجه شوید که سالیان از دست رفته را میشود در کنار خانواده جبران کرد.

  رضا افخمی

  مطالب مرتبط :

  گفتگوی فیروزمند با سبحانی: از جولیانی و مریم رجوی تا مرگ کلاهی و …

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.