• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • خانم مریم رجوی! بالاخره برجام “ثبات” است یا “جام زهر”؟

  خانم مریم رجوی! بالاخره برجام “ثبات” است یا “جام زهر”؟ 

  صابر از تبریز، امضاء محفوظ، ایران اینترلینک، تبریز، سیزدهم اوت ۲۰۱۷:… شما که مدت های  دراز این مطلب را که قبول برجام بمنزله ی جام زهری است که درحلقوم سران حکومت ریخته شده ، تبلیغ میکردید ، چگونه در یک تغییر مسیر ۱۸۰ درجه ای اینگونه اظهار نظر میکنید ؟ آن موقع دروغ میگفتید یا حالا؟ حمله ی نظامی برعلیه ایران با برجام وبدون آن چنان سخت است که میتواند هزینه ای درحد … 

  http://iran-interlink.org

  خانم مریم رجوی! بالاخره برجام “ثبات” است یا “جام زهر”؟

  ۲۱/۰۵/۱۳۹۶

  زمانی که مذاکرات طولانی ونفس گیر اتمی بین ایران و۶ قدرت جهانی درجریان بود ، باند رجوی درکنار صهیونیست ها ولابی های قدرتمند شان در کنگره وسنای آمریکا خود را به هر آب واتش زدند تا نگذارند توافقی بدست آید!

  امابا تمامی این تبلیغات وتظاهرات ، این توافق بازحمت زیادی بدست آمد وبه تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد هم رسید!

  در روزهای اول ، تشکیلات رجوی بسان بادکنکی بود که سوزن در آن فرو کرده بودند ، اوضاعی درهم شکسته وکج ومعوج داشت!

  به هر دری زدند تا بلکه شکست تلاش های چندین ساله ی خود را ماست مالی کنند وبعد از گلایه های متداول از ارباب بزرگ که مثلا مماشات کرده ، سرانجام بدین قرار آمدند که بنویسند وفریاد زنند که توافق برجام جام زهری بیش نیست واین جام زهر بقیمت فعالیت های مستمر مجاهدین خلق بوجود آمده و دولت ایران بدون سلاح هسته ای ، همین امروز وفرداست که سرنگون می شود و جای خود را به آنها میدهد وهمه چیز بخوبی وخوشی وبنفع سیستم فکری برده دارانه ی رجوی وارد فاز جدید میشود!

  ازنتایج اولیه ی این توافق ، دریافت میلیارد ها دلار از دارائی های بلوکه شده ی ما بود ومخصوصا اجازه ی تردد به کشتی های نفتی ما وافزایش وصادرات میعانات که در موقعیت فعلی گریزی ازاین صادرات نیست!

  ایران هراسی جای خود را به سفر مقامات اقتصادی وسیاسی به ایران داد ، ناوگان هوایی ما  وضعیتی آبرومندانه تر پیدا کرد ومخصوصا ما موفق شدیم که ائتلاف خطرناکی را که با مجوز شورای امنیت برعلیه مان تشکیل شده بود ، برهم زنیم که تکرار شبیه آن هرگز عملی نخواهد شد و….

  خلاصه اینکه  دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا رسید واعلام نمود به هرقیمتی که تمام شود، عظمت وشکوه گذشته ی آمریکا را با فشار برروی اروپا ، روسیه ، ایران ، چین و … اعاده خواهد کرد ومجددا شروع به تحریم ایران وروسیه کرد و …

  باند رجوی با استفاده از امضای شهرام احمدی نسب عمران، این بار با تحلیلی متفاوت وخوش خیالانه ی خود بمیدان آمده ونوشته است :

  ” خود روحانی هم شخصاً به دلیل عضویت در بسیج که در آن زمان زیر مجموعه سپاه بود مشمول تحریم‌های تازه است۰ از این رو، اجرای این قانون تحریم‌ها همه‌ی مرزبندی‌های رایج در خصوص دستگاه ولایت‌فقیه همچون تمایز میان دولت و بخش خصوصی یا تفکیک میان تندرو و میانه‌رو را کنارمی زند و همه بخش‌های این دستگاه اهریمنی را آماج مجازات ایالات‌متحده قرار می‌دهد “.

  عجب!

  آیا برای رئیس جمهور ایران فرقی میکند که دیگر ارگان های حکومتی مورد تحریم قرار گیرد وخودش نه؟!

  آیا قبلا کسی نمی دانست که دکتر روحانی درجبهه های جنگ تحمیلی حضور داشته وچون افسر و … نبوده ، عنوان جبهه ای اش  را میتوان بسیجی نامید ؟!

  ما میلیون ها نفر از این نیروهای داوطلب داشتیم که ” بسیجی ” نامیده میشوند وآیا قرار است آنها هم تحریم شوند؟!

  البته وضع اینگونه تحریم ها ، بیشتر ازهمه ، مردم ایران را هدف قرار داده و ازاین بابت جواب سئوال بالا مثبت است !

  اینکه این تحریم ها چقدر جدی وکارساز خواهند بود ، مسئله ایست که گذشت زمان آنرا روشن خواهد کرد.

  مثلا با وارد شدن درگروه بندی های جهانی ، تبلیغ علیه مصرف زدگی در داخل کشور ودست زدن به اقدامات وسیع در راستای توسعه ی همه جانبه کشور- امکانی که ایران بطور بالقوه آنرا دارد- میتواند دامنه ی این تحریم ها را محدوتر کرده وضربات حتی متقابلی برطرف زورگو وارد نماید!

  در ادامه :

  ” در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا روحانی در مراسم تحلیف به پند و موعظه متوسل شد و خطاب به آمریکا گفت “امروز روزگار رونمایی از مادر تحریم‌ها نیست بیایید از مادر همکاری‌ها رونمایی کنیم۰” دولت آمریکا قانونی را تصویب کرده است که مطابق آن هر فرد یا مؤسسه‌ای که شکلی با سپاه و بخش‌های دولت که دست اندر کار برنامه موشکی، حمایت از تروریسم، جنگ‌افروزی در منطقه، و نقض حقوق بشر باشد مورد مجازات آمریکا قرار می‌گیرد آن وقت روحانی در پاسخ می‌گوید بیا همکاری کنیم “!

  این کلام رئیس جمهور، دقیقا خلع سلاح سردمداران آمریکا درمسیری است که نتوانند این بار هم اجماع جهانی برعلیه ما درست کنند و نشان ازپختگی سیاسی ایشان دارد.

  ما با توجه به تجربه های تلخی که دراین یا آن عرصه ی خاص داریم ، نباید دنبال خطر رفته وبه فتنه گری مانند ترامپ فرصت دهیم که متحدانی برعلیه ما جمع وجور کند !

  اقدامات تدافعی ایران وبرنامه های موشکی اش مانند شیر مادر براو حلال است واین تقصیر دکتر روحانی نیست که به طرف قضیه میفهماند که بجای ایراد فشار و تلاش برای تسلیم کردن ما ، راه مذاکره را درپیش گیرد!

  این سخن رئیس جمهور ، نمایاندن خط مشی او دررابطه با جهان وتعامل با آنست ودراصل مخاطبش افکار عمومی جهانی ، مردم امریکا و کشورهای دیگر جهان است تا حجت برهمگان تمام شده باشد!

  وایضا :

  “… بلافاصله پس از دست یابی به برجام، اقدام‌های بی‌ثبات کننده آخوندها در سوریه، یمن و عراق شدت گرفت۰ نیز از همین روست که سرکوب در داخل کشور پس از برجام افزایش یافت۰”.

  اولا حضور جمهوری اسلامی دریمن ، درمقایسه با دخالت عربستان درآنجا ، بسیار ناچیز ودرحد صفر است!

  ثانیا درعراق ، آمریکا حضوری قوی تر ازایران دارد واگر این حضور که با درخواست دولت آن کشورهمسایه صورت گرفته ، نامشروع است ، چگونه حضور امریکا که ازهزاران کیلومتر دورتر راه افتاده و درعراق مستقر تر شده ( مستقر تر ازاین بابت که قبلا هم مستقر بود) ، مشروعیت دارد؟!

  سوریه اوضاعی متفاوت تر دارد و جزو معدود کشورهایی است که ازاول انقلاب با ایران بوده ودر جریان انتقال گاز قطر به اروپا – که حق ایران ضایل میشد – دولت این کشور مردانگی نشان داد وبه تعهدات دوجانبه ی خود دربرابر ایران وفادار ماند!

   درچنین شرایطی ، شرط انسانیت نبود که ایران سوریه را رها کند تا کفتارهای تکفیری واربابان امپریالیستی – صهیونیستی آنجا را تکه پاره کرد و ضربات عمده ای هم به منافع مشروع ایران درمنطقه بزنند.

  درسوریه ، همه بخاطر منافع خود میجنگند والبته اشتراک منافع است که گروهی را دراین صف وگروه دیگری را در صف مقابل جمع میکند!!

  با این وصف ، مسئله ی برجام و اشتراک یا افتراق منافع یاد شده ، ارتباطی بهم ندارند!

  پس جام زهر اعلامی شما دروغ بوده :

  ” … نفس همین امر که رژیم ایران در مورد برنامه هسته‌ای با قدرت‌های جهانی به توافقی دست یافت، جدای از بالا بردن پرستیژ و اعتبار رژیم در منطقه و نا امید کردن اکثریت ناراضی در داخل، تضمین‌های امنیتی برای رژیم به ارمغان آورد۰ این بدان معناست که تا این توافق پا بر جاست احتمال اقدام نظامی علیه ایران تقریبأ صفر است۰ دلیل اصلی هول و هراس این روزهای ولایت مداران نیز بی‌تردید همین احتمال بر هم خوردن توافق است۰ حتی دیگر برای مصرف داخلی هم که شده از عربده‌جویی “تندروها” علیه آمریکا خبری نیست “.

  شما که مدت های  دراز این مطلب را که قبول برجام بمنزله ی جام زهری است که درحلقوم سران حکومت ریخته شده ، تبلیغ میکردید ، چگونه در یک تغییر مسیر ۱۸۰ درجه ای اینگونه اظهار نظر میکنید ؟

  آن موقع دروغ میگفتید یا حالا؟

  حمله ی نظامی برعلیه ایران با برجام وبدون آن چنان سخت است که میتواند هزینه ای درحد جنگ جهانی داشته باشد و دراین صورت ، کسی باقی نمیماند که رویاهای جنون آمیز خود را محقق سازد!

  دیگر اینکه دلیل حرف های تند نزدن برعلیه آمریکا ، ندادن بهانه بدست زنگیان مستی است تا کار شکنی های آنها برعلیه برجام ، بنام ایران تمام نشود واین نشانگر دوراندیشی دیپلمات ها ومقامات کشور ماست!

   سخن پایانی :

  ” … مؤثرترین راه فشار بر دستگاه ولایت‌فقیه محروم کردن آن از سپر موجودیتی برجام است: توافقی که همه فایده‌اش یک جا به جیب حاکمان چپاول گر ایران سرازیر شده و نصیب مردم ایران از آن تنها خسارت‌های بیشتر ناشی از افزایش جنگ‌افروزی در منطقه بوده است “.

  برجام تنها متعلق به آمریکا نیست ودیگرانی که پای ورقه ی این تفاهم نامه را امضاء کرده اند ، بسختی خواهند توانست زیر قول خود بزنند.

  چرا که آنها هم تحت فشار آمریکا هستند تا کشورشان نا امن شده و سرمایه های تمامی جهان بطرف آمریکائی که بخیال خودش میخواهد خودش را به تنها کشور با امنیت جهان  تبدیل کند ، سرازیر گردد !

  مشکل که این کشورها – علیرغم بی استخوانی سرانش- بخواهند باین سادگی تسلیم بلا قید وشرط آمریکا بشوند !

  صابر

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.