• محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ایران قلم: از پیام شادباش !! مسعود رجوی خبری نیست. چرا؟    :    با گذشت چند روز از خروج کامل اعضای مجاهدین خلق از عراق از پیام شادباش و پیروزی ، سنت همیشگی مسعود رجوی ، خبری نیست. این فاکت ها ...
 • ایران قلم:رجوی و پایان سه دهه تحلیل آبکی در عراق    :   قبل از اینکه گزارش بی طرفانه !! رادیو فردا در مورد " سه دهه حضور رسمی اعضای سازمان مجاهدین خلق در عراق پایان یافت "  را بخوانید ...
 • محمد حسین سبحانی : پرداخت بدهی ” امپریالیسم ” به مجاهدین خلق    :   اما مسئله اصلی ، خروج  مسئولین ارشد مجاهدین خلق  و احتمالا  خود مسعود رجوی  از عراق، به نظر می‌رسد هم‌اکنون در یک توافق پشت پرده با همکاری آمریکا و عربستان سعودی ...
 • ایران قلم:چرا مریم رجوی از مرده یا زنده بودن مسعود رجوی ابهام زدایی نمی کند؟    :   اما حالا کم کم آثار زهر اعلام « مرحوم » بودن مسعود رجوی بارز می‌شود و نیروهای درون تشکیلات از خود سؤال می‌کنند که واقعیت چیست ؟ آیا ...
 • پرنده ای که پرواز را فراموش کرده بود ـ (چرا اعضای قربانی در جدا شدن فرصت را ازدست میدهند؟)

  پرنده ای که پرواز را فراموش کرده بود / (چرا اعضای قربانی در جدا شدن فرصت را ازدست میدهند؟)

  + باز هم گروگان گیری اعضا توسط فرقه رجوی

   بنیاد خانواده سحر، تیرانا، آلبانی، بیست و دوم اوت ۲۰۱۷:…  انتقال کامل از عراق به آلبانی تقریبا سیزده سال بعد از سقوط صدام حسین، آنهم با ریخته شدن به ناحق خونهای جوانان ایرانی در زندانهای بزرگ اشرف و لیبرتی، بطول انجامید. جامعه جهانی و دولت عراق ۱۳ سال تلاش کردند تا توانستند این فرقه را از این کشور اخراج نمایند. البته مریم رجوی وقیحانه نام انتقال بزرگ و پیروزی بر آن گذاشت. اما سئوال اصلی اینست … 

  پرنده ای که پرواز را فراموش کرده بود

  ایرج دادگر، تیرانا، آلبانی
  لینک به منبع

  همیشه در دورانی که در فرقه بودم در این فکر بودم که آیا مسیر و هدفی که انتخاب کرده ام درست است یا نه، و آیا این همه سال پرفراز و نشیب ارزشش را داشت یا خیر. آیا با پشت سر نهادن این همه سال آنهم با کفش و کلاه آهنی در مقابل خلق و خالق روسفید خواهم گشت و عاقبت بخیر یا اینکه غیر از این خواهد بود.

  هیچگاه این جمله مسعود رجوی فریبکار بزرگ را فراموش نکرده و نمی کنم که همیشه سر بزنگاهها خطاب به نیروها میگفت “من فقط رستگاری شما را میخواهم”.

  با سلامی مجدد خدمت خانواده های عزیز، این سطور خاطراتی بود که همین الان قبل از نگارش این مطلب به ذهنم خطور نمود و من که سالیان یاد گرفته بودم که تنها یار و همدم من دستانم و قلمم هست لذا شروع به ثبت در لحظه میکردم و بدین وسیله فشار مضاعف را کمی از روی خودم کم میکردم.

  اکنون میخواهم به موضوعی بپردازم که شاید قریب به اتفاق خانواده ها به ذهنشان خطور نموده است، که چرا نیروها و فرزندان عزیزشان در جدا شدن فرصت را ازدست میدهند و همچنان وعده های رجوی را باور می کنند؟ به واقع علت چیست؟

  واقعیت را بخواهید همگی ما چه آنهایی که جدا شدند و اکنون در دنیای آزاد مالک و اختیار زمان خواب و خوراک خود هستند و چه آنهایی که هنوز در بند اجبارات و القائات فرقه هستند، همگی خوب میدانیم که این فرقه کارش فریب و نیرنگ است. بطور خاص اگر کمی به عقب تر برگردیم، مشخصا از بعد از سر فصل خلع سلاح توسط نیروهای آمریکایی و همکاری علنی فرقه با آنها، برای تمام بدنه تشکیلات مسجل شد که ما صرفا مهره و ابزاری در دستان پلید سران فرقه هستیم و تمامی منم زدنهای فرقه مبنی بر مبارزه با استثمار و امپریالیسم و غیره سرابی بیش نبوده است. بخصوص که بعد از فروپاشی حکومت بعثی در عراق برای همه پر واضح بود که ماندن در آن کشور یعنی خودکشی.

  انتقال کامل از عراق به آلبانی تقریبا سیزده سال بعد از سقوط صدام حسین، آنهم با ریخته شدن به ناحق خونهای جوانان ایرانی در زندانهای بزرگ اشرف و لیبرتی، بطول انجامید. جامعه جهانی و دولت عراق ۱۳ سال تلاش کردند تا توانستند این فرقه را از این کشور اخراج نمایند. البته مریم رجوی وقیحانه نام انتقال بزرگ و پیروزی بر آن گذاشت.

  اما سئوال اصلی اینست که به واقع موضوع چیست؟ چرا برخلاف آنچه که تصور میشد رشد روزافزون پشت کردن به فرقه توسط نیروها با آهنگ ملایمی پیش میرود؟ بخصوص که اکنون در آلبانی به لحاظ رسیدن به این فهم و آگاهی شرایط فراهم است که فرقه کارش فقط وارونه جلوه دادن حقایق و سیر در آرزوهای بیست سال پیش خود مبنی بر گسترش ارتش و تاسیس اشرفهای دو و سه و چهار است.

  اگر چه تلخ اما برای به اشراف رساندن خانواده ها و هر فرد سیاسی بازگو مینمایم.

  علت و دلیل اصلی سه موضوع به هم مرتبط بیش نیست که بیشتر دارای بار و غلظت روحی و روانی می باشد و از نظر روانشناسی ریشه در آمال و آرزوهای یک فرد دارد.

  موضوع نخست اینست که وقتی فرد میگوید دیگر میخواهم دنبال زندگی عادی خودم بروم، اولین چیزی که به او میگویند اینست: “تو که تمامی عمرخود و بهترین دوران زندگی خودت را در این راه قرار دادی، حالا دیگر چرا به سابقه ات پشت پا میزنی. لااقل همچون مثال “گاو نه من شیره ده” نباش و خودت با لگد پروسه درخشان و بدون خش خودت را خراب نکن”.

  سپس با اشاره به نقاط مثبت فرد و کار روی آنها به او میگویند: “ما که میدانیم مشکل تو خطی و سیاسی و استراتژیک نیست، بلکه برخورد و دلخوری با مسئول مستقیم یا موضوعات صنفی است”. در ادامه با کارعاطفی روی فرد مربوطه برایش نشست جداگانه و حتی تکی با غلظت بالای رابطه عاطفی میگذارند و از او میخواهند: “هر درخواست شخصی که داری که گوشه ذهنت را گرفته به من بگو من جداگانه خودم برایت تهیه میکنم”. این اساس کار ایدئولوژیک در فرقه است که غالبا توسط زنان شورای رهبری انجام میگیرد.

  اما موضوع دوم که به همین مسئله ربط دارد اینست که اینبار اما برخلاف نشانه رفتن نقاط مثبت فرد و کار روی آنها به او خاطر نشان میکنند: “تو وقتی وارد تشکیلات شدی مثلا بیست سالت بود. اکنون چهل یا پنجاه سالت شده است. نه دیگر میتوانی ازدواج کنی، نه دیگر میتوانی بچه دار شوی و نه دیگر میتوانی تشکیل خانواده و زندگی بدهی و آینده ای برای خودت داشته باشی. اگر از اینجا بیرون بروی دیگر حتی نیروی کار ساده هم محسوب نمیشوی چون سن و سالی از تو گذشته است”.

  و نهایتا در پرده سوم ماهیت بغایت پلید و دروغ و فریب خود را بدین صورت به خورد فرد می دهند: “کسانی که جداشدند مگر نمی بینی که به چه وضعی افتادند. عده ای معتاد شدند، عده ای بدام باندهای مافیایی افتادند، عده ای به فحشا و کارهای خلاف عرف اجتماعی و عده ای هم آواره کشورها و زندانی در اردوگاههای کشورهای مجاور گردیدند”.

  در یک کلام فرد هیچ انتخابی و هیچ آینده ای برای خود متصور نمی بیند. در عین حالیکه مستمرا در ذهنش وسوسه میشود که آینده درخشان و پروسه گذشته و طی شده خودش را از دست ندهد. هم حسرت از دست دادن سابقه پوشالی خودش و هم در ترس و دلهره اینکه وقتی پا از مناسبات بیرون گذاشت حامی و حمایت کننده ای نخواهد داشت و لاجرم سرگذشتش همانی است که از زبان فرقه شنیده است.

  من که خودم در حال نزدیک شدن به یکسال خروج از فرقه هستم بخوبی وقتی دوستان خودم را در خیابانها و مسیر میبینم همواره آنان همچون پرنده ای در ذهنم ترسیم میشود که جلوی ماری نشسته است و آن مار آنچنان با چشمان خود پرنده را هیپنوتیزم و مسحور کرده است که پرنده فراموش میکند که بال دارد و قدرت پرواز خدا به او عطا نموده و می تواند براحتی بپرد و فرار کند.

  همچون پرنده ای که فراموش کرده است که قدرت پرواز و رهایی دارد، اما در حصار فکری و بمباران ذهنی توسط فرقه مجال تمرکز ندارد، قدرت فرار ندارد. در عین حالیکه میخواهم به خانواده ها بگویم که من هم وقتی تصمیم گرفتم که دیگر این بت زمانه را بشکنم و خروج نمایم، تمامی این حرفها و مزخرفات توی گوشم پرشده بود، اما برای خودم بریدم که می روم حتی به قیمت گدائی در شهر، حتی به قیمت خوابیدن کنار سطل های زباله.

  من به جد نوید این راخواهم داد که سایر دوستانم نیز به این نقطه و نظرگاه خواهند رسید، اگر چه شاید زمان ببرد ولی همان نیروی پیشتاز و آگاه و بهترین جوانان این مرز و بوم خوب را از بد و سفید را از سیاه تشخیص خواهند داد.

  ایرج دادگر (تیرانا – آلبانی)

  باز هم گروگان گیری اعضا توسط فرقه رجوی

  اکبر حسنی، اسیر آزاد شده فرقه رجوی
  لینک به منبع

  دیگه چه کاری مونده که فرقه نکرده باشه؟ همه مدلش رو ما دیده و لمس کردیم. اما این یکی دیگه واقعا نوبره

  مریم رجوی پا گذاشته روی گلوی آدمها سر جا به جایی به اون پایگاه جهنمی که مثلا اسمش باز اشرف هست. نفرات از رأس تا ذیل قبول نمیکنند. بعد اگه قبول نکنند باید برن توی قرنطینه. باز اونجا هم دست از سرشون بر نمیدارن. باز نشست پشت نشست که شاید منصرف بشن. نخیر، دیگه کار از این حرفا گذشته. نفراتی که نمیخوان قبول کنند و میخوان بیان بیرون زیادن. فقط فرقه یه تیر در ترکش داره و اونم پوله و موضوع نیازهای مادی

  تو داخلش میگه هر کس بخواد بره بیرون پول نمیدیم. کمیساریا هم که به شماها پولی نمیده. پس فقط ما میتونیم که ما هم بخواهین برین بیرون پولی نمیدیم. توی کشوری که کار و درآمدی نیست این حرف که پولی نمیدیم کثیف ترین ترفند و دست آویز است. آنهم در برابر کسانی که تمام عمر و جوانی خودشون را به پای این فرقه و رهبر فراریش گذاشتن.

  آخر مگه اینا کسانی نیستند که سلامت و بهترین سال های عمر عزیزشون رو به پای مریم و اون شوهر فراریش گذاشتند؟

  اینا به اجبار از همسر و فرزند و خانواده و وطن هم گذشتند. بعد از این همه بلا سر نفرات، که هست و نیستشون رو به پای رهبر فرقه ریختن، اینطوری باید جواب صداقت و فدایشان را داد؟

  ای تف به روی رجوی های قصی القلب که هیچ بویی از انسانیت نبردند.

  تازه این یه گوشه قضیه است.

  به افرادی که دیگه کارد به استخوان اونها رسیده و از توی جهنم فرقه فرار میکنن و حاضر نمیشن به قرنطینه برن هم به طریق اولی پول نمیدن.

  ای خدا اگه این رجوی به قدرت دست پیدا می کرد که مردم ایران بدبخت بودن. خدایا شکرت که خرت را شناختی و شاخش ندادی. کسانی که این بلاها رو سر بهترین نفرات خودشون میارن، یعنی همون کسانی که هست و نیستشون رو به پا رجوی ریختن، پس وای به حال مردم ایران که رجوی رسما ۹۰ % اونها رو دشمن میدونه. فکر کنم می شد روبس پیر و همه رو از دم تیغ گیوتین می گذروند.

  رجوی وقتی این همه لابی آمریکایی داره که به خاطر پولهایی که میگیرند تا کمر خم میشن، معلومه که به خودش غره میشه. رجوی خیال میکنه که شهر بی کلانتره که هر کاری بخواد بکنه. مگه تا حالا کار فرقه سر بزور نگه داشتن نفرات پیش رفته که اینم بخواد پیش بره؟ به قول معروف شتر در خواب بیند پنبه دانه .این تیرتون هم به سنگ میخوره

  سالها نفرات رو از جهنم و آتش بیرون از فرقه میترسوندند. الان همه به این نتیجه رسیدن که خود فرقه جهنم است. دیگه جهنم از این که بدتر نیست. بعد هم سرگرم قرار با استغفرالله امام علی (ع) و امام حسین (ع) و حتما دفعه بعد قرار با صاحب‌الزمان (عج). حتما هم رجوی از سوراخ موش صداش درمیاد که نشست بزاره چون خودش رو صاحب‌الزمان هم میدونه. باشه ببینیم دیگه به کجا میرسه. شده حکایت “یکی بر سر شاخ و بن می برید”. باشه ببره، ببینیم که به کجا میرسه.

  الان هم که نفرات چشماشون باز شده رجوی می خواد کورشون کنه

  ولی باید بدونه که خودش آخرش کور می شه

  اکبر حسنی اسیر آزاد شده فرقه رجوی

  مطالب مرتبط :

  نسل بعدی حاکمان عربستان چه کسانی هستند؟

  مریم رجوی، چقدر می گیری گریه کنی؟   میلاد آریایی، وبلاگ مزرعه خوبی ها، نوزدهم نوامبر ۲۰۱۷:… حال و روز امروز مریم رجوی و سازمان مجاهدین آدمی را ناخودآگاه یاد فیلم سینمایی ایرانی با نام «چقدر می گیری گریه کنی؟ » میاندازد. داستان از این قرار بود که یک شرکت خصوصی برای ادم هایی که میمردند  و در عین ثروتمند بودن ولی کسی را نداشتند که سر ... مطلب کامل

  حسین نژاد: این سازمان مجاهدین است یا شعبۀ وزارت اطلاعات رژیم در آلبانی؟؟

  این سازمان مجاهدین است یا شعبۀ وزارت اطلاعات رژیم در آلبانی؟؟  قربانعلی حسین نژاد، پیوند رهایی، پاریس، نوزدهم نوامبر ۲۰۱۷:… سازمان مجاهدین (فرقۀ رجوی) که با موج روز افزون جدایی و خروج اعضایش در آلبانی روبرو است این روزها کنترل و اختناق و تعقیب و مراقبت علیه افراد جدا شده را در پایتخت آلبانی تشدید کرده ... مطلب کامل

  حسین نژاد: این سازمان مجاهدین است یا شعبۀ وزارت اطلاعات رژیم در آلبانی؟؟

  فاجعه انسانی در راه است! هشدار در خصوص جابجایی فرقه رجوی به محلی دور افتاده در آلبانی  بنیاد خانواده سحر، تیرانا، آلبانی، نوزدهم نوامبر ۲۰۱۷:… طبق خبرهایی که بدست آمده فرقه رجوی سه روز است که مشغول جابجایی به مقر جدید موسوم به اشرف ۳ می باشد. این مقر جدید که خیلی دور از شهر است تماما با دیوار و سیم های خاردار ... مطلب کامل

  حسین نژاد: این سازمان مجاهدین است یا شعبۀ وزارت اطلاعات رژیم در آلبانی؟؟

  شغل تمام وقت مجاهدین خلق: مزدوری برای دشمنان ملت ایران انجمن نجات، مرکز فارس، هجدهم نوامبر ۲۰۱۷:…  بیش از دو دهه است که مجاهدین خلق ( فرقه ی رجوی ) بافته هایی را درباره ی برنامه ی هسته ای ایران شایعه کرده است و متعاقب آن با همراهی مخالفان ایران در امریکا و اسرائیل هراس افکنی درباره ی آنچه ” تهدید هسته ای ایران” می خوانند را ... مطلب کامل

  نسل بعدی حاکمان عربستان چه کسانی هستند؟

  در همین حال، محمد بن سلمان که اکنون 32 سال دارد، بی سروصدا تعدادی از شاهزادگان جوان را (در شرف سی‌سالگی یا اندکی مسن‌تر) در منصب‌های قدرت قرار داده است. آن‌ها در موفقیت یا عدم موفقیت طرح تغییر و تحول او نقش بسیار مهمی خواهند داشت. اگر همه‌چیز خوب پیش رود، به حکمرانان قدرتمند کشور تبدیل خواهند شد. همه آن‌ها از نوادگان بنیان‌گذار پادشاهی ... مطلب کامل

  نسل بعدی حاکمان عربستان چه کسانی هستند؟

  مناسبات و تشکیلات فرقه رجوی وآنچه بر من گذشت  علیرضا حسینی، پیوند رهایی، هجدهم نوامبر ۲۰۱۷:…  در بدو ورودم به مناسبات و تشکیلات فرقۀ رجوی هیچ چیز نمی دانستم ولی یک موضوع که در جلسات و آموزش های دوران پذیرش ذهنم را مشغول کرده بود بحثی بنام جامعۀ بی طبقه توحیدی بود. واقعا نمی دانستم این چه مدل جامعه ای هست و فرقه چطوری می ... مطلب کامل

  پلنگ ایرانی اسیر شده در قفقاز به زودی آزاد می‌شود

  خبرگزاری تاس یادآوری می‌کند که تا اواسط قرن بیستم تعداد زیادی پلنگ ایرانی در منطقه قفقاز زندگی می‌کردند. ولی در دهه ۵۰ میلادی تعداد آنها به‌شدت کاهش یافت و تحت تاثیر فعالیت‌های انسانی در بخشی از این منطقه کاملاً نایاب شده یا از بین رفتند. در بررسی‌هایی که در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ صورت گرفت مشخص شد که فقط ۱۰ تا ۱۵ قلاده پلنگ ... مطلب کامل

  پلنگ ایرانی اسیر شده در قفقاز به زودی آزاد می‌شود

  لبنان بدنبال بیش از یک دهه جنگ داخلی وبرادر کشی ، با ایجاد دولت وحدت ملی که حزب اله هم بطور تمام قد ازان حمایت میکرد ، ضرورت حفظ حاکیت خود رادریافت و درمقابل این عربستان است که با ربودن سعد حریری ( نخست وزی دولت وحدت ملی ) درصدد بهم زدن این وحدت است! سوریه هم که وضع اش روشنتر میشود واگر امریکا ان قطعه ی تصرف ... مطلب کامل

  پلنگ ایرانی اسیر شده در قفقاز به زودی آزاد می‌شود

  داد خواهی برای مارینا سراج از مسعود و مریم رجوی  زهرا سادات میرباقری، انجمن نجات، مرکز تهران، هجدهم نوامبر ۲۰۱۷:… وقتی او را بر اساس سناریوی از پیش تعیین شده توسط رجویِ جلاد و زن ستیز، به پشت میکروفن درسالن مقر ۴۹ واقع در قرارگاه اشرف می آوردند، مارینا تعادل نداشت و یک زن دیگر او را نگه داشته بود. وی بخاطر ... مطلب کامل

  پلنگ ایرانی اسیر شده در قفقاز به زودی آزاد می‌شود

  زندان های مخفی فرقه رجوی   سعدالله سیفی، بنیاد خانواده سحر، تیرانا، آلبانی، هجدهم نوامبر ۲۰۱۷:…  میدانم که فرقه به من بعد از این افشاگری ها مارک های مختلفی میزند. ولی باشد روزی بالاخره مردم خواهند فهمید که ما درست می گفتیم یا فرقه رجوی. همین الان هم مردم با ماهیت این فرقه آشنا هستند. من یک روز در مقر در قرارگاه اشرف در عراق داشتم ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 ايران قلم. محفوظ است.