• محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ایران قلم: از پیام شادباش !! مسعود رجوی خبری نیست. چرا؟    :    با گذشت چند روز از خروج کامل اعضای مجاهدین خلق از عراق از پیام شادباش و پیروزی ، سنت همیشگی مسعود رجوی ، خبری نیست. این فاکت ها ...
 • هشت شهریور؛ روز مبارزه با تروریسم

  ابتدا چنین تصور شد که مسعود کشمیری که آن زمان دبیر شورای عالی امنیت ملی بود نیز در این انفجار کشته شده و قطعاتی از اجساد دیگران به عنوان بازمانده جسد وی دفن شد. ولی پس از مدتی معلوم شد که وی از مرتبطان با سازمان مجاهدین خلق و عامل اصلی انفجار بوده و به عراق گریخته‌ است. کشمیری مأموریت خود را برای خیانتکاران منافق چنان ماهرانه انجام داد که در جلسات شورای عالی امنیت ملی شرکت می ‌کرد و معروف بود که گاه آقای رجایی پشت سر او ـ که مقید به نماز اول وقت بود ـ نماز می‌ خواند. نام او غالباً همراه با بیان تزویر‌هایش است، که دو خودکار در جیب داشته یکی برای بیت‌ المال و یکی شخصی و… ضبط صوت بزرگ کشمیری که مخصوص ضبط جلسات است، درست نزدیک رجایی و باهنر قرار می گیرد و کشمیری به معمول هر جلسه چای می ریزد و برای حاضرین می آورد و پس از گفت و گوی کوتاهی با خسرو تهرانی به جای این که برود و سر جای جدید خود در کنار مرحوم «رجایی» بنشیند، از در خارج می شود. او پیش از خروج از جلسه کیف بزرگی را که همیشه همراه دارد با پا به نزدیکی رجایی هدایت می کند.

  هشت شهریور؛ روز مبارزه با تروریسم – آغاز هفته دولت

  انجمن نجات، مرکز تهران، سی ام اوت ۲۰۱۷

  لینک به منبع

  هشت شهریور؛ روز مبارزه با تروریسم – آغاز هفته دولت

  انجمن نجات مرکز تهران ۷ شهریور ۱۳۹۶

  “ترور” در لغت به ترساندن، “تروریسم” به ارعاب و تهدید، ایجاد ترس و وحشت در مردم و “تروریست” به طرفدار ارعاب و تهدید، طرفدار حکومت زور، ارعاب و تهدید، معنی شده است.

  “ترور” واژه ای هراس انگیز و نفرت زاست، با شنیدن واژه “ترور” فهرستی بلند از انواع مختلف خشونت ها، قتل ها و جنایت ها به ذهن تداعی می شود.

  روز مبارزه با تروریسم – آغاز هفته دولت

  پدیده تروریسم موضوعی است که برای ما ایرانیان که از بزرگترین قربانیان آن هستیم آشناست، سازمان تروریستی مجاهدین خلق که از حمایت های مالی سیاسی و تبلیغی برخی از دولت های مخالف نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بهره می برد با شیوه قهرآمیز و کشتار فراوان، درصدد حذف فیزیکی عناصر کارآمد و طراحان نظام برآمد تا با ایجاد خلأهای جدی در ارکان حساس کشور ضربه های اساسی به ملت و حکومت ایران وارد آورد.

  امسال سی و ششمین سالروز شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر به دست منافقان کوردل است. این اقدام تروریستی در میان سایر عملیات تروریستی به دلیل شهادت نفرات اول و دوم دستگاه اجرایی یک کشور، کاملاً بی‌ سابقه به شمار می‌ آید.

  تروریسم مجاهدین خلق فرقه رجوی به پشتیبانی سرویسهای ضد ایرانی

  به سبب آن که نخست وزیر و رییس جمهور هر دو در یک روز و در یک مکان به شهادت رسیدند، این روز با نام روز مبارزه با تروریسم در هفته دولت نامگذاری شده است. بعدها با روشن شدن عملکرد مجاهدین در راه جاسوسی برای غربی ها و رژیم صدام حسین و انتشار اسناد محافل غربی معلوم شد که این انفجارها ـ انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و دفتر نخست وزیری ـ بر اساس طرح و برنامه سازمان سیا صورت پذیرفته و سران جنایتکار مجاهدین به اشاره و دستور آمریکا، این جنایات را مرتکب شدند.

  انفجار ساعت سه بعد از ظهر روز ۸ شهریور ۱۳۶۰ در جلسه شورای عالی امنیت ملی رخ داد. در پی انفجار بمبی که گفته می ‌شود در داخل یک کیف دستی جاسازی شده بود، قسمت ‌هایی از طبقه اول و طبقه دوم ساختمان نخست ‌وزیری در مجاورت خیابان پاستور دچار حریق شد و آتش و دود فضای محل انفجار را فرا گرفت. در این انفجار محمد علی رجایی رییس جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزیر، عبدالحسین دفتریان مدیرکل مالی اداری نخست وزیری و هوشنگ وحید دستجردی و یک عابر در بیرون ساختمان کشته شدند. آن ها برای شرکت در جلسه شورای عالی امنیت ملی کشور گرد هم آمده بودند که این حادثه تروریستی رخ داد. پس از وقوع حادثه، تحقیقات گسترده‌ ای برای یافتن عامل حادثه آغاز می‌ شود.

  مسعود کشمیری تروریست مجاهدین خلق فرقه رجوی تحت امر سرویسهای ضد ایرانی

  مسعود کشمیری فرزند سعید، با شماره شناسنامه ۴۰۱، متولد سال ۱۳۲۹ در کرمانشاه، دارای مدرک لیسانس علوم اداری و مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران، دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی و عامل انفجار

  ابتدا چنین تصور شد که مسعود کشمیری که آن زمان دبیر شورای عالی امنیت ملی بود نیز در این انفجار کشته شده و قطعاتی از اجساد دیگران به عنوان بازمانده جسد وی دفن شد. ولی پس از مدتی معلوم شد که وی از مرتبطان با سازمان مجاهدین خلق و عامل اصلی انفجار بوده و به عراق گریخته‌ است. کشمیری مأموریت خود را برای خیانتکاران منافق چنان ماهرانه انجام داد که در جلسات شورای عالی امنیت ملی شرکت می ‌کرد و معروف بود که گاه آقای رجایی پشت سر او ـ که مقید به نماز اول وقت بود ـ نماز می‌ خواند. نام او غالباً همراه با بیان تزویر‌هایش است، که دو خودکار در جیب داشته یکی برای بیت‌ المال و یکی شخصی و…

  ضبط صوت بزرگ کشمیری که مخصوص ضبط جلسات است، درست نزدیک رجایی و باهنر قرار می گیرد و کشمیری به معمول هر جلسه چای می ریزد و برای حاضرین می آورد و پس از گفت و گوی کوتاهی با خسرو تهرانی به جای این که برود و سر جای جدید خود در کنار مرحوم «رجایی» بنشیند، از در خارج می شود. او پیش از خروج از جلسه کیف بزرگی را که همیشه همراه دارد با پا به نزدیکی رجایی هدایت می کند.

  کشمیری از ساختمان نخست وزیری خارج می شود و در میدان پاستور نزد کسانی می رود که منتظر او هستند تا دبیر شورای عالی امنیت ملی را به یک نقطه امن انتقال دهند. همزمان صدای انفجار شدیدی منطقه را می لرزاند. مطابق نظر کارشناسان بمب از نوع خاص «تخریبی – آتش زا» بوده که از حدود ۲ پوند تی – ان- تی و مقداری منیزیم تشکیل و در یک کیف دستی جاسازی شده بود.

  همسر کشمیری، دختر دایی ‌اش مینو دلنواز بود. خانواده وی نیز هم ‌زمان با انفجار نخست ‌وزیری‌، توسط عوامل سازمان از محل سکونت خود به یک خانه تیمی انتقال داده شد و از طریق مرز زمینی عراق به انگلستان گریختند‌.

  حجت الاسلام ناطق ‌نوری می‌ گوید: «موقعی که جنازه مرحوم شهید رجایی و باهنر را جلوی مجلس برای تشییع آورده بودند، حتی برای کشمیری هم جنازه درست کرده بودند و می‌ گفتند که بدن ایشان در اثر سوختگی خاکستر شده است. آقای دکتر زرگر (نماینده تهران) همان موقع اعلام کرد که این کار از نظر پزشکی غیرقابل قبول است، ممکن است استخوان ‌ها پودر شود اما جمجمه نمی‌ سوزد.»

  آیت ‌الله مهدوی‌ کنی اتفاق مهم‌ تری از این تشییع جنازه را روایت می ‌کند: «کشمیری پیدا نبود. با حسن ‌ظنی که به این آقا داشتند، می ‌گفتند او هم سوخته است. برخلاف آن دو نفر که جنازه‌ شان بود این یکی جنازه ‌اش نیست و خاکستر شده است. آنجایی که کشمیری نشسته بود یک قدری خاکستر جمع کردند، در نایلون ریختند و گفتند این هم آقای کشمیری است؛ لذا در روز بعد، هنگام تشییع جنازه، همین نایلون را روی ماشین گذاشتند و آقای مرتضایی ‌فر هم از پشت تریبون صدا می ‌زد: کشمیری! خداحافظ … در همان روز یا فردای آن روز، آقای بهزاد نبوی گفتند این جنازه کشمیری نبود. ایشان گفتند ما برای این که ببینیم کشمیری هست یا نیست، افرادی را فرستادیم خانه ‌اش ببینیم آیا هست یا نیست؟ می‌ خواستیم از خانواده‌ اش مطلع شویم. ایشان گفتند وقتی رفتند دیدند که هیچ ‌کس در خانه‌ شان نیست. پدر و مادرش نیز غایب شده‌ اند. از همین ‌جا این شک پیدا شد که آیا کشمیری شهید شده یا نه؟»

  همچنین سرتیپ شرفخواه و سرهنگ وصالی بر خروج کشمیری لحظاتی قبل از حادثه شهادت داده بودند. افراد دیگری نیز بر این موضوع صحه گذاشته بودند. به عنوان نمونه جلال طالبی از خروج کشمیری لحظاتی قبل از انفجار از در نخست وزیری خبر داده بود که به دنبال آن از نگهبانان و مستخدمین نیز تحقیق گشته و اطمینان حاصل می گردد. از سوی دیگر خودروی کشمیری که صبح روز حادثه دیده شده بود، در محل خود نبوده و خانواده وی نیز از منزل وی خارج شده بودند. پس از انفجار دفتر نخست وزیری، در نتیجه بازرسی از منزل مسعود کشمیری در شهرستان کرج، مقادیر زیادی سلاح و مهمات کشف شد.

  این واقعه درست دو ماه پس از آن رخ داد که آیت ‌الله دکتر سید محمد حسینی‌ بهشتی و بیش از ۷۰ تن از چهره‌ های سیاسی و اجرایی عضو حزب جمهوری اسلامی در انفجار دفتر این حزب ترور شده و به شهادت رسیده بودند. مجاهدین خلق، هرگز مسئولیت فاجعه انفجار حزب جمهوری اسلامی و انفجار نخست وزیری را که طی آن بسیاری از چهره های شاخص نظام و انقلاب به شهادت رسیدند، رسماً به عهده نگرفتند ولی مسعود رجوی در مناسبات درونی به انجام چنین اقداماتی افتخار می کرد.

  علاوه بر نگرانی از واکنش افکار عمومی داخلی و بین‌ المللی در قبال پذیرش مسئولیت دو فاجعه بزرگ تروریستی ۷ تیر و ۸ شهریور سال ۶۰ که می توانست بازتاب پر سر و صدا و وسیعی در رسانه‌ ها داشته باشد، برخی ملاحظات پیچیده امنیتی و اطلاعاتی در سازمان های جاسوسی غربی که طراحان و آمران اصلی آن ها بوده‌اند و مستقیماً این دو عملیات را حمایت و پشتیبانی فنی و عملیاتی کرده ‌اند، اختیار تصمیم ‌گیری در مورد اعلام مسئولیت آن ها را از دست سازمان خارج ساخته بود.

  مسعود کشمیری همچنان زنده است. تعدادی از اعضای سابق مجاهدین اطلاع داده اند که او نیز همچون بسیاری دیگر از اعضای ارشد مجاهدین جدا شده و همراه با خانواده اش در اروپا ساکن است اما به دلیل جرم آشکاری که مرتکب شده همچنان محتاج مجاهدین و در ارتباط با آنان می باشد. آنچه موجب افسوس است، این است که او در پی آن که پرونده انفجار نخست وزیری همچنان مسکوت مانده است، علی رغم این که تمام اسناد محکمه پسند بر علیه او دلالت دارند، گویا مورد تعقیب هیچ نهاد بین المللی همچون اینترپل نیست و این است که بر مظلومیت رجایی و باهنر می افزاید…

  شهید رجایی هنگام شهادت ۴۸ سال سن داشت. او پس از پیروزی انقلاب ابتدا سمت وزارت آموزش و پرورش را برعهده گرفت و سپس در سال ۱۳۵۹ به نمایندگی مردم تهران وارد مجلس شورای اسلامی شد. در ۲۰ مرداد ۱۳۵۹ به نخست‌ وزیری و پس از عزل بنی‌ صدر از مقام ریاست جمهوری در انتخابات دوم مرداد ۱۳۶۰ با کسب بیش از ۱۳ میلیون رأی مردم به عنوان دومین رییس جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

  شهید باهنر نیز هنگام شهادت ۴۸ ساله بود. او پس از پیروزی انقلاب مسئولیت‌ هایی از جمله عضویت در شورای انقلاب اسلامی، نمایندگی مردم کرمان در مجلس خبرگان، نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، وزارت آموزش و پرورش (در کابینه شهید رجایی) و دبیرکلی حزب جمهوری اسلامی (پس از شهادت دکتر بهشتی) را برعهده داشت. او پس از انتخاب رجایی به ریاست‌ جمهوری، از سوی وی به نخست ‌وزیری جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.

  شهید محمدعلی رجایی دو هفته پیش از شهادت در یک پیام تلویزیونی‌، تحلیل مشروحی از سوابق و عملکرد سازمان ارائه نمود. وی که خود پیش از انقلاب به دلیل همکاری با رهبران اولیه سازمان سال‌ها زندان و شکنجه‌ های سخت را متحمل شده بود، چنین گفت‌:

  “سازمان مجاهدین در زندان حرفشان این بود که درست است که ما شعار مبارزه با امپریالیسم می ‌دهیم‌، درست است که با رژیم شاه می ‌جنگیم‌، درست است که با ساواک باید جنگید، ولی قبل از هر چیز با مسلمانانی که امام خمینی را به عنوان رهبر این انقلاب قبول دارند، باید با آن ها جنگید. باید از روی جنازه آن ها رد شد و به آن مبارزه بعدی رسید. این تفکر آن ها بود و ما در زندان‌ به روشنی می دیدیم که با مارکسیست ‌ها متحد می شوند و بر علیه ما می جنگیدند… پس از پیروزی انقلاب‌ سازمان از هر فرصتی استفاده می ‌کرد که دست کم سه چیز را برای خودش آماده کند. یکی از آن ها، اسلحه بود، به محض این که مردم ما در انقلاب پیروز شدند، این ها به انواع وسایل متوسل می ‌شدند برای جمع‌آوری اسلحه‌… برای روزی که در نظر داشتند، بعد از جمع‌آوری اسلحه‌، دوم این که شروع کردند به جمع‌ آوری امکانات مالی و تدارکاتی، از بردن ماشین‌های دولتی گرفته تا بردن پول‌ های نقد و اسناد و تصرف اماکن‌. که مدت ‌ها طول کشید تا مردم توانستند این اماکن را که آن ها به زور گرفته بودند از آن ها پس بگیرند. به موازات این دو کار، چیزی که برای همه ما تعجب ‌آور باشد، سوم این که، این ها شروع کردند به شناسایی شخصیت‌ هایی که ممکن است در آینده این انقلاب نقش داشته باشند. اخیراً یکی از خانه‌ های تیمی که به دست شما مردم لو رفته و تصرف شده‌، در آنجا اسنادی را دیدیم که حتی کسانی را که در مدرسه رفاه (محل استقرار امام پس از ۱۲ بهمن ۵۷) مشغول خدمت بودند، شناسایی کرده‌ اند و برای هر کدام یک کارت مشخصات درست کردند. پس‌، از آن موقع‌، این ها به فکر بودند که هر چه زودتر یک نبردی را با نیروهای مؤمن واقعی شروع کنند، و بنابراین آنچه که آن موقع در زندان‌ می ‌گفتند، آرزوی عبور از جنازه ما در رسیدن به مبارزه بعدی‌، را تحقق بخشند… سازمان مجاهدین با عملکردی که در این دو سال و نیم دارند خط خودشان را نشان دادند… ای سازمان‌؛ آیا در این دو سال و نیم‌ شد که یک آمریکایی را بکشی؟ و بگویید که ما ضد آمریکایی هستیم‌؟ آیا در عرض این دو سال و نیم‌ شد که یک ساواکی را بکشی؟ آیا شد که یک سرمایه ‌دار صهیونیست استثمارگر را بکشی و بیایی بگویی که انقلابی هستی‌؟ اما «بهشتی» را کشتی، این موضع‌ گیری تو است‌ و تو ای سازمان‌؛ بدان که منفور هستی و مردم‌ قلبشان‌، تمام رگ‌ هایشان به بهشتی ‌ها پیوند دارد ولی تو کوری و نمی ‌بینی.

  واقعاً برای من که تا حدودی چند سال با محمد حنیف‌ نژاد، با رضا رضایی و احمد رضایی بودم‌،… هر وقت تصور می ‌کنم که شما به عنوان عضو سازمان مجاهدین می ‌بینید که مسعودتان نخست‌ وزیر بنی ‌صدر شده و از اینجا به فرانسه فرار کرده‌، آنجا جبهه متحد ضد انقلاب را دارد سازمان می ‌دهد، چگونه خوابتان می ‌برد؟ واقعاً تعجب می ‌کنم‌… روی این مسأله فکر کنید که آیا شما می توانید در تاریخ جواب این حرکت را بدهید؟ شما می توانید بگویید که کشتن آیت ‌الله خامنه ای برای شما، لازم‌ تر از کشتن یک آمریکایی یا یک ساواکی یا یک اسرائیلی بوده است‌؟”

  رهبری درباره ویژگی ‏های اخلاقی شهیدان رجایی و باهنر می ‏فرماید: «شهید باهنر، مرد بی‏ تظاهری بود که هیچ کس از ظاهر آرام او نمی ‏فهمید در باطن و ذهن و اندیشه موّاج او چه می‏ گذرد. وی یکی از متفکرین و تئوریسین ‏ها و ایدئولوگ‏های انقلاب بود. نوشته ‏های زیادی داشت و کتاب‏ های زیادی را تنظیم کرده بود….ارتباطات نزدیکی با شهید مطهری و شهید بهشتی داشت و هر دوی این ها، برای عظمت فکری و قدرت تفکر عملی او ارزش زیادی قائل بودند… نقش شهید رجایی و باهنر در افشا نمودن ماهیت لیبرالی و منافقانه بنی صدر، بسیار برجسته بود. البته شهید رجایی در درجه اول و بعد هم شهید باهنر در این مورد نقش داشتند. شهید رجایی با صبر خود و متانت و حوصله عظیم و با قبول دردها و رنج‏ های قلبی و غیر قابل افشایی که داشت، توانست با تعبیر خود من با نرمش قهرمانانه‏ ای، بنی صدر خائن را افشا و رسوا کند و به زمین بکوبد»

  در حادثه شهادت شهیدان رجایی و باهنر چند نکته قابل تأمل است. اول این که مجاهدین به دنبال انتقام از نیروهای انقلابی بودند، زیرا دولت شهید رجایی به عنوان نماد دولتی اسلامی تلقی می‌ شد. دوم این که مجاهدین در این باور غلط بودند که با توجه به شرایط حساس کشور و درگیری‌ در جبهه‌ های حق علیه باطل، با ترور رییس جمهور، اوضاع سیاسی داخل نیز از هم فرو پاشیده خواهد شد که در عمل این ‌گونه نبود.

  شهادت این عزیزان آغازگر هفته دولت نیز محسوب می‌ شود. این نامگذاری به خاطر این بوده که دولت شهید رجایی نمادی از دولت انقلابی محسوب می‌ شود که منطبق بر خواسته مردم و نیازهای آن ها بوده است.

  تنظیم از محمدی

  مطالب مرتبط :

  آیا علی معتمد همان محمدرضا کلاهی است؟

  کبری که نوجوانی ۱۴ ساله و بی تجربه و بدون آگاهی های لازم و تحقیقات ضروری صرفا با احساسات پاک و خام نوجوانی جذبِ در واقع هواداران سازمان شده بود، با شعارهای فریبنده آزادی و عدالت اجتماعی و حق مساوی و برابر برای زنان و مردان ایران، در پروسه مغزشویی و تهدیدات و تطمیعات در این فرقه خطرناک زمین گیر شد. مسعود رجوی این فریبکار شیاد با ... مطلب کامل

  آیا علی معتمد همان محمدرضا کلاهی است؟

  مسبب اعدام بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق ایران علی جهانی، وبلاگ آیینه، بیست و سوم می ۲۰۱۹:… همگان بخصوص اعضای سازمان می دانند که مسبب اصلی اعدام بنیان گزاران سازمان کسی جز رجوی نبوده است و الان با گذشت زمان و تصاحب رهبری سازمان و عملکرد خیانت کارانه رجوی و چرخش صد و هشتاد درجه ای ایشان از مبارزه با امپریالیست جهانی به سرکردگی آمریکا و غلتیدن در دامن آمریکا ... مطلب کامل

  دامرودی: فرقه مجاهدین و رویای رسیدن به قدرت، حتی به بهای خیانت چندباره به میهن و مردم

  رهبری فرقه مجاهدین خوب می داند که تحریم ها تنها مردم ایران را نشانه رفته و تمام سنگینی بار تحریم ها هم بر گرده مردم ایران است، اما بطور واقعی از گرسنگی کشیدن مردم خوشحال می شوند، سران فرقه رجوی می دانند که اگر جنگی در منطقه بین ایران و امریکا در بگیرد خونریزی بزرگی به پا خواهد شد و در این میان از مردم ما چه خون ... مطلب کامل

  دامرودی: فرقه مجاهدین و رویای رسیدن به قدرت، حتی به بهای خیانت چندباره به میهن و مردم

  منصور نظری، ایران اینترلینک، بیست و دوم می ۲۰۱۹:… اگر مریم رجوی و مجاهدین خلقش بعنوان تنها آلترناتیو و بزرگترین و منسجم ترین نیروی اپوزسیون ایران نیروی اجتماعی لازم برای تغئیرات را ندارد، شکر میخورد که از امریکا دعوت میکند که آزادی برای مردم ایران بیاورد و آن کسی که این چرندیات تئوریسین های وطن فروش مجاهدین رجوی را قرقره میکند بهتر است گذشته نکبت بار این ... مطلب کامل

  دامرودی: فرقه مجاهدین و رویای رسیدن به قدرت، حتی به بهای خیانت چندباره به میهن و مردم

  مواضع خائنانه فرقه رجوی در تنش ایران و امریکا ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، بیست و یکم می ۲۰۱۹:… به جرأت می توان گفت که در میان دولتمردان به غیر از مثلث جان بولتون، بنیامین نتانیاهو و محمد بن سلمان کسی موافق درگیری نظامی بین آمریکا و ایران نبوده و به نوعی با آن به مخالفت برخاسته و خواستار رفع تنش در روابط دو کشور گردیده است. ... مطلب کامل

  برای آنهایی که هنوز مجاهدین خلق را نمی شناسند، خاطرات غلامعلی میرزایی ـ ۷

  شب غذا و پتو آوردند، ولی در تاریکی کامل . شب به هر تربیبی که بود، گذشت . صبح درب اتاق را باز کردند و من را پیش نفرات دیگر بردند. از این وضیعت احساس خوبی داشتم که لااقل تنها نیستم و آنها هم سربازان خودم بودند. نیم ساعتی نگذشته بود که چند افسر وارد اتاق شدند ولی با برخورد خوب و اجازه خواستند که با انها عکس ... مطلب کامل

  برای آنهایی که هنوز مجاهدین خلق را نمی شناسند، خاطرات غلامعلی میرزایی ـ ۷

  مثلا تحلیلگر سیاسی که تلویزیون می اومد وحرفهای رجوی وعضدانلو راکه زنان شورای رهبری بخوردش میدادند ونوشته ها هم درصفحه مانیتورجلوش گذاشته میشد واقا روخونی میکرد وخودرا تحلیلگرسیاسی جهانی میشمرد این اقا قبلا فرمانده بالای بنده بود بگذریم یک روز عراقیها رادعوت کرده بودند اشرف منهم درجایی نگهبانی میدادم وزیرسایه درخت نشسته وسروکله ام تماما خاک وعرق کرده تمام بدنم گل مالی شده بود این اقا امده ... مطلب کامل

  تاکید مرکل، پوتین و مکرون بر توافق برجام و تعهد خود به همکاری‌های دوطرفه اقتصادی با ایران

  ولادیمیر پوتین، امانوئل مکرون و آنگلا مرکل، روسای جمهوری روسیه، فرانسه و صدراعظم آلمان، در یک گفت‌وگوی تلفنی در مورد ایران و برخی مسائل دیگر، تبادل نظر کرده‌اند. بنا بر بیانیه‌ای که کاخ کرملین مسکو منتشر کرده، در جریان این گفت‌وگوی تلفنی رهبران سه کشور در مورد «وضعیت برجام رایزنی کرده و بر اهمیت پیشبرد این توافق که نقشی کلیدی در حفظ ثبات جهانی دارد، تاکید کرده‌اند». ... مطلب کامل

  علی هاجری: رجوی از روی کار آمدن دولت ترامپ چه چیزی را جستجو میکرد؟

  رجوی که خود را انقلابی ترین و مستقل ترین فرد و گروه در دنیا میدانست و همیشه میگفت ما با سیاست روز زاویه داریم و تا بحال تن ما به تن اینها نخورده و سیاست روز فقط کلک و شارلاتان بازی است و با ما همخوانی ندارد ، ولی وقتی کفگیر او به ته دیگ خورد شاهد آن هستیم و بچشم میبینیم که چطور دست به دامان آمریکا ... مطلب کامل

  علی هاجری: رجوی از روی کار آمدن دولت ترامپ چه چیزی را جستجو میکرد؟

  جنگی که روایت رسانه‌های اصلی آمریکا از احتمال وقوع آن بر دو پایه بنا شد: یکی ادعاهای گاه متناقض مقام های عمدتا بی نام و نشان آمریکایی در مورد اطلاعات سری جدیدیست که گفتند نشان می‌دهد ایران در حال آماده شدن برای حمله به منافع آمریکا در منطقه است و دیگری اشتهای دور و دراز جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ است برای یک برخورد نظامی ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan -