• محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ایران قلم: از پیام شادباش !! مسعود رجوی خبری نیست. چرا؟    :    با گذشت چند روز از خروج کامل اعضای مجاهدین خلق از عراق از پیام شادباش و پیروزی ، سنت همیشگی مسعود رجوی ، خبری نیست. این فاکت ها ...
 • اینقدر امی یا دروغگو نباش عمو!

  اینقدر امی یا دروغگو نباش عمو!

  (جامعه آرمانی خلق ایران دیگر چه صیغه ایست؟)

   صابر از تبریز (امضاء محفوظ)، ایران اینترلینک، دهم سپتامبر ۲۰۱۷:…  جامعه ی آرمانی خلق ایران دیگر چه صیغه ایست؟ چطور ممکن است که این جامعه ی آرمانی با مساعدت جان بولتن ها ، شاهزاده ترکی الفیصل ها ، جان مک کین ها و … ، محقق شود؟! آیا این یگانگی با برداشته شدن نظام سلطه وتابعیت بدست خواهد آمد که اربابان شما موافق آن نیستند و درعوض جهانی را بخاطر حفظ سلطه وبرقراری تابعیت … 

  مک کین و مریم رجوی و لیست شهدای سازمان مجاهدین خلق ایرانشهید فروشی (اهدای کتاب شهدای مجاهد خلق به جان مک کین)ا

  http://iran-interlink.org

  اینقدر امی  یا دروغگو نباش عمو!

  ۱۹/۰۶/۱۳۹۶

  رسانه ها ی باند مافیایی رجوی ، نوشته ی بلند بالایی را با امضای  ” ب. فراهانی از آلبانی – که از سردمداران باید باشد- ، ” تحت عنوان ” ستارهٴ درخشان آینده ” منتشر کرده که من سعی کردم با نقل چکیده ی آن ،هم خواننده را اذیت نکنم وهم اورا برروی زمین خاکی آورده وبحث کوتاه غیر فضایی باهم داشته باشیم!

  او مینویسد :

  “در مسیر تکامل انسان، «هدف» آن چیزی است که به حیات او معنا می بخشد. هر هدفی ناشی از ضرورتی است، و هر ضرورتی  نشانی است از یک حقیقت. پس بی جهت نیست که او برای بیرون آمدن از سرگردانی ناشی از دیدن واقعیت ها بدنبال گمشده ای می گردد. گمشدهٴ او، همان حقیقت این دوران است. حقیقتی که با اصل او یگانه است “.

  این بسیار عالیست!

  درمقابل این تعریف شما ، بطور طبیعی این توقع درمن ایجاد شد که سئوال کنم که ضرورت تبدیل سازمان مجاهدین خلق به باند مافیایی وضد ملی رجوی چه بوده است؟!

  رفتن به زیر بار حکومت وقت عراق که درحال جنگی بی فایده با ما بود ،جدا کردن فرزندان از والدین خود ، طلاق اجباری خود این والدین – و بدتر- تصاحب زنان با جور وستم بیوه شده – ازچه ضرورتی ناشی میشد؟!

  آیا اینها بودند گم شده های مسعود رجوی که دنبال آن گشت وموفق به پیدا کردنشان شد؟!

  این سردمدار باند رجوی به مبالغه گویی زیاد روی آورده ودراصل چهره ی حنیف فقید را ملکوک کرده است :

  ” حنیف کبیر …بر اثر مطالعات گسترده ای که کرده بود به همهٴ پیشرفتها و دستاوردهای مبارزات توده ها طی قرن گذشته و تئوری ها و ایدئولوژی هایی که راهنمای عمل پیشتازان انقلابی آن ها بودند به نحو عالی آگاه و مسلط شده بود “.

  من ضمن آنکه مطالعات حنیف را نفی نمیکنم اما میدانم که حاصل این مطالعات ( بعنوان جزئی ازعوامل ذهنی ) کافی نبود و در عرصه ی عمل ، تحلیل های او عملی نشد ونشان داد که عوامل عینی نمیباید کم بها تلقی گشته وطوری نباشد که ذهنیت برعینیت – ضمن  اینکه رابطه ی اینهمانی زیادی بین شان وجود دارد- غلبه داشته باشد.

  مطالعات مورد بحث بدون لحاظ جمیع شرایط جامعه ی ایران ونقشی که قدرت های آشکار ونهان درایرانی قرارگرفته دراستراتژیک ترین نقطه ی جهان بحد کافی دقیق نبوده و اقتباسی از تئوری های ” رژی دبره ” و… بود که این تئوری ها با مطالعه ی انقلابات آمریکای لاتین بدست آمده بود  وبطور علمی نمیشد که در شرایط متفاوت تر ایران بکارش بست که بسته شد ونتایج ملموس وکم وبیش تلخ آنرا درانقلاب بهمن ۱۳۵۷ ایران ملاحظه کردیم!!

  دیگر اینکه هموطن!

  توصیه ی اکیدم به شما این است که با آوردن القاب ” کبیر ” و … ، زندگان ومردگان خود را غیر قابل دسترس نکرده ودرحق آنها جفا نکنیم!

  بگذارید آنها بعنوان انسان قابل نقد بمانند ونظریاتشان با نقدهای خوب، صیقل بیشتری داشته باشد!

  نقل قول ابتری از لنین که اصل اش هم محک روزگار خورد ونادرستی اش بیشتر ازدرستی اش ثابت شد :

  ” سازمانی که بتواند صلاحیت هدایت توده ها را کسب کند و برای باز کردن مسیر رهایی آنها، به مبارزه حرفه ای قهرآمیز بر علیه رژیم حاکم و با اتکاء به کادرهای همه جانبه دست بزند.در این راستا او معتقد بود که چنین کار سترگی باید جمعی، حرفه ای و با روش علمی انجام شود و مدتهاست که دوران مبارزه رفرمیستی توسط افراد نیمه وقت در محفل های سیاسی به سر آمده. با همین انگیزه بود که او به جستجوی افراد مناسب برای تشکیل چنین سازمانی پرداخت، کسانی که حاضر باشند از خانه و خانواده و شغل و مقام بگذرند و بصورت حرفه ای و مخفی همه الزامات زندگی و مبارزه جمعی را نه تنها بپذیرند، بلکه مسیر آن را برای دیگران نیز باز کنند “.

  بجای طرح ناقص مسئله ، آیا بهتر نبود که بما توصیه میکردید که کتاب ” چه باید کرد ” لنین را خوانده وبا تطبیق نظریات او با تجارب عملی یکصد ساله ومخصوصا فروپاشی شوروی ، باین نتیجه برسیم که این نظریات نادرست وفاجعه آفرین بوده است!

  سپردن زمام امور مردم بدست گروهی بشدت متشکل، سازمان یافته و مبارز حرفه ای که لنین اینگونه توصیه کرده بود ، در عمل حزب ودفتر سیاسی آنرا برمردم تحمیل کرد واین قدرت لایتناهی حزب ، مانع رسیدن شوروری به جایی شد که هدف انقلاب اکتبر ۱۹۱۷بود!!!

  درعمل کاری شد بنام طبقه ی کارگر وبه کام زمام داران حزبی که درمقابل دید کارگران از زندگی مجللی استفاده میکردند وکارگران انها را نماینده ی خود حساب نکرده ودرامر تولید مانع تراشی وحتی خرابکاری هم میکردند!!!

  بدون تمجید از مسعود ، کار بجایی نمی رسد وحنیف و … بهانه است :

  ” مسعود با نیرویی که از وفاداری به پیمانش با حنیف کبیر در خود بر می انگیخت توانست بعد از او سازمان را رهبری کند، …این همان نقش منحصر به فرد رهبر عقیدتی ذیصلاح است که نایاب ترین گوهر در تاریخ انسان است ” .

  این مسعود ابدا توصیه های حنیف را اجرا نکرد وحتی سانترالیزم مرکب ازاعضای کمیته ی مرکزی را برنتافت و تنها خودش شد وخودش!

  اگر تعریف نویسنده ی مقاله از گوهر تاریخ همان شارلاتانیزم سیاسی وحقه بازی ودیکتاتوری ناب است ، من مخالفتی با اینکه مسعود رجوی باین لقب مفتخر شود ، ندارم!

  البته این روزها باید مسعود را زیاد جدی نگرفت بخاطر اسراری که هویدا نمیشود وبه سراغ مریم رفت که مخاطب من درست اینگونه عمل کرده است :

  ” این همان گوهر نایابی است که امروز در وجود مسعود و مریم متبلور شده است. مجاهدین این نسل به آنها همان گونه می نگرند که مسعود و مجاهدین اصیل به محمد حنیف می نگریستند: آینه آرمان. نقطه کانونی همه ارزشها و خوبی ها، همه امید ها و آرزوها، و همه پیوندها و عاطفه ها…”.

  مریم چه آرمانی را یدک میکشد ؟

  ابن اولوقتی ؟ خیره سری وخود شیفتگی ؟!

  اگر اینها هم ارزش محسوب میشوند، بازهم چاره ای جز تسلیم دربرابر آن ندارم!

  وسرانجام اینکه :

  “و بدینگونه سازمان مجاهدین به الگویی از جامعه آرمانی خلق ایران، و در گستره وسیع تر خلقهای محروم جهان، هر چه نزدیک تر می شود. جامعه ای که در آن یگانگی بر سراسر جامعه بشری سایه می گسترد، همه با هم یکسان می شوند، به یکدیگر عشق می ورزند و برای یکدیگر از هر دارایی خود، حتی در ذهن می گذرند، و آینه دلشان را به روی هم می گشایند تا ذره ای عقده ناگشونده در دلها نماند که ایدئولوژی پلید جنسیت و فردیت از آن ارتزاق کند و به ویرانگری و تباهی بپردازد “.

  جامعه ی آرمانی خلق ایران دیگر چه صیغه ایست؟

  چطور ممکن است که این جامعه ی آرمانی با مساعدت جان بولتن ها ، شاهزاده ترکی الفیصل ها ، جان مک کین ها و … ، محقق شود؟!

  آیا این یگانگی با برداشته شدن نظام سلطه وتابعیت بدست خواهد آمد که اربابان شما موافق آن نیستند و درعوض جهانی را بخاطر حفظ سلطه وبرقراری تابعیت به خاک وخون میکشد؟!

  اگر جامعه ای که همه باهم یکسان میشوند را دوست دارید ، این یکسانی را نخست درسطح کم ودرتشکیلات خود اجرا کنید تا هم تمرینی برای اداره ی تمام جهان- ولابد بدست مریم – ومسعودی که احتمالا درآن موقع ظهور خواهد کرد- وهم تجربه ومشوقی برای ما باشد !

  پس برای برقراری این جهان که  لابد با نقض قاعده ی محال بودن اجتماع نقیضین و با کمک اربابان معلوم الحال خود خواهید ساخت عجله کنید!

  صابر

  مطالب مرتبط :

  مسعود خدابنده: درخواست کمک از بچه ها در تیرانا، آلبانی. فوری

  مریم رجوی : خورشید همیشه زیرابرپنهان نمی ماند علی شیرزاد، فریاد آزادی، بیست و دوم ژوئن ۲۰۱۸:… سوال ازمریم رجوی این است اولا چرادران کنفرانس شرکت کرده اید ؟ دوما چرا هیچ موضعی نگرفته اید ؟ سوما چرا هوادارانت صحبت ازتجزیه میکنند ؟ بگذارید یاد اوری کنم هرکس با هرقدرتی وهردیدگاهی که حرف ازتجزیه ایران بزند ان راخائن به کشوروملت میدانم ... مطلب کامل

  گفتگوی فیروزمند با سبحانی : آیا خروج از سازمان مجاهدین امکانپذیر است؟

  وضعیت نابسامان حقوق بشری مجاهدین باعث می شود که تا سال ها پس از آن، نزدیکی غرب به این سازمان را ناممکن نموده و یا با دشواری های شدید روبرو سازد. بطور مشخص شهادت افراد ناراضی و جدا شده در کنار گزارش دیدبان حقوق بشر باعث می شود که تنفر عمومی نسبت به سازمان فزونی گرفته و حتی سیاستمداران غربی را نسبت به خروج آنان از ... مطلب کامل

  ورود زنان به ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران و اسپانیا؛ «ورزشگاه آزادی، آزاد شد»

  مدیر کل روابط عمومی استانداری تهران نیز اعلام کرد که استانداری مانعی برای پخش بازی در ورزشگاه آزادی نمی‌بیند و با لغو آن «مخالف» است. در حالی که گزارش‌ها از «سرگردانی» دارندگان بلیت در اطراف ورزشگاه آزادی حکایت داشت٬ ضیاءالدین صبوری افزوده که استانداری برای برگزاری این تماشای خانوادگی٬ مجوز صادر کرده است. خبرگزاری رسمی قوه قضائیه ایران نیز به نقل از ... مطلب کامل

  ورود زنان به ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران و اسپانیا؛ «ورزشگاه آزادی، آزاد شد»

  اما جالب ترین بخش از سناریوی از پیش تدوین شده مسعود رجوی برای ایجاد درگیری و هرج و مرج در سی خرداد ۱۳۶۰ و روزها و ماه های پیش و پس از آن را باید از درون ساختار تشکیلات شنید. آنطور که در خاطر نگارنده باقیمانده، در یکی از روزهای فروردین ماه ۱۳۸۰ و مدتی قبل از اینکه از تشکیلات سازمان مجاهدین فرار کنم، در یک گفتگو با ... مطلب کامل

  آرام بختیاری: زنان مبارز ، آنانی که آخرین گوشه و کنج سرزمین رنج را تجربه کردند

  لوکاچ بعد از شکست جنبش ضد استالینیستی در مجارستان در سال 1953 دست از سیاست و عمل گرایی سیاسی کشید و به جستجوی یک "دیالکتیک رهایی بخش" بشکل" جهانبینی" پرداخت. چپ نو سالها کوشید با کمک اندیشه های لوکاچ جایگزینی برای نظرات مارکس و لنین بیابد و سارتر به انتقاد از مارکسیسم لوکاچ پرداخت. لوکاچ کوشیده بود اگزیستنسیالیسم سارتر را همان اگزیستنسیالیسم هایدگر؛ هوادار فاشیسم، یکی بداند گرچه ... مطلب کامل

  آرام بختیاری: زنان مبارز ، آنانی که آخرین گوشه و کنج سرزمین رنج را تجربه کردند

  سی خرداد سر آغاز خیانت دو باره به خلق ایران توسط فرقه تروریستی رجوی سید امیر موثقی، وبلاگ موثقی، بیست و یکم ژوئن ۲۰۱۸:… اما اصل داستان در اینجا بود درست در زمانی که حکومت ایران و ملت ایران چنگ در چنگ با جنگ ضد میهنی بودند و شهر های بزرگ ایران در تصرف نیرو های بعثی بود رجوی در یک اقدام مزدورانه و ضد میهنی ... مطلب کامل

  نامه خانواده های گروگان های اسیر در فرقه مجاهدین به آنتونیو تابای ریاست پارلمان اروپا

  نامه به آنتونیو تابای ریاست پارلمان اروپا + اعتراض خانواده ها به سرقت مدارک گروگانهای مجاهدین خلق توسط مریم رجوی در آلبانی انجمن فراق، اردبیل، بیست و یکم ژوئن ۲۰۱۸:… متاسفانه شاهد این واقعیت تلخ هستیم که عناصر این فرقه که دستشان به خون هزاران نفر از شهروندان عادی، مسئولان دولتی و پارلمانی ایران آلوده است، آزادانه در برخی کشورهای اروپایی درحال تردد ... مطلب کامل

  نامه خانواده های گروگان های اسیر در فرقه مجاهدین به آنتونیو تابای ریاست پارلمان اروپا

  پاسخ به سوالات قسمت اول محمد کرمی، وبلاگ عیاران، پاریس، بیست و یکم ژوئن ۲۰۱۸:… چرا ماها که از این فرقه جدا شده ایم تقریبا تمام ما ها به این فرقه اعترا ض کردیم انتقاد کردم حرف هایمان را زدیم و به همین دلیل هم زندان وشکنجه گاه های فرقه را هم به تن کشیدیم و در ... مطلب کامل

  نامه خانواده های گروگان های اسیر در فرقه مجاهدین به آنتونیو تابای ریاست پارلمان اروپا

  رجوی خود را در اذهان کشت (تف باران بنده ) علی شیرزاد، فریاد آزادی، بیست و یکم ژوئن ۲۰۱۸:… آب دهانش راجمع کرد تف بزرگ وپرحجمی رابه صورت من انداخت منکه شوکه شده وحیران مونده بودم تاخواستم خودم راجمع وجورکنم درعرض چندثانیه بقیه روی من ریخته وتا میتوانستند مراتف باران کردند طوری که اب دهانها ازسروصورتم روی لباسهام میریخت منهم فقط سکوت کرده ونگاه میکردم ... مطلب کامل

  نامه خانواده های گروگان های اسیر در فرقه مجاهدین به آنتونیو تابای ریاست پارلمان اروپا

  مجاهدین مدعی هستند که در روز ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ نیروهای مسلح وابسته به رژیم به روی تظاهر کننده ها آتش گشوده و اعدام ها از فردای ۳۰ خرداد شروع شده است. در نتیجه مجاهدین مبارزه مسلحانه را شروع کرده اند. اما واقعیت چیز دیگری است. مجاهدین حداقل از دو سال قبل تدارک این روز را دیده بودند. در یکی از جلسات درونی سازمان مجاهدین مسعود رجوی توضیح داد ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 ايران قلم. محفوظ است.