• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ابزار نگرانی رهبران ایران و ترکیه از پیامدهای برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان

  همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق برای روز دوشنبه سوم مهر برنامه‌ریزی شده و به رغم مخالفت‌ها از جمله از سوی ایالات متحده و سازمان ملل متحد، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان دو بار در روزهای گذشته تأکید کرده که این همه‌پرسی طبق برنامه از پیش تعیین‌شده برگزار خواهد شد. آقای بارزانی از جمله روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان تأکید کرد که استقلال تنها راه تضمین آینده‌ای عاری از خشونت برای کردهای عراق است. همزمان حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در یک سخنرانی تلویزیونی تصریح کرد که «اتخاذ تصمیمی یکجانبه که بر یکپارچگی و امنیت عراق و نیز امنیت منطقه اثرگذار است، از طریق یک همه‌پرسی جدایی‌خواهانه، مخالف قانون اساسی و صلح داخلی است، و بغداد تمهیدات لازم را برای حفظ یکپارچگی عراق به کار خواهد بست». در همین زمینه رئیسان جمهور ایران و ترکیه، به عنوان دو کشور هم‌مرز با اقلیم کردستان که پیشتر نگرانی خود را در این مورد ابراز کرده‌اند، در گفت‌وگوی تلفنی روز شنبه خود برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان را عامل ایجاد هرج و مرج در منطقه ارزیابی کرده‌اند. بر پایه اعلام دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه، حسن روحانی و رجب طیب اردوغان در این گفت‌وگوی تلفنی، همچنین بر اهمیت حفظ تمامیت ارضی عراق تأکید کرده‌اند. روز یکشنبه ترکیه تصمیم به مسدود کردن مرزهای خود با اقلیم کردستان گرفت و پارلمان این کشور هم رأی به تمدید لایحه‌ای داد که در صورت مواجهه با تهدیدات امنیت ملی، به ارتش این کشور اجازه مداخله در عراق و سوریه می‌دهد. موضوعی که به نوشته آسوشیتدپرس می‌تواند به عنوان هشداری نهایی به کردهای عراق تلقی شود. در همین روز ایران اعلام کرد که به درخواست دولت عراق آسمان خود را به روی پروازها به مقصد سلیمانیه و اربیل خواهد بست و دو نیروی نظامی ایران یعنی سپاه و ارتش، رزمایش‌هایی مستقل را در مرزهای غربی ایران آغاز کردند. همچنین گزارش شد که نیروهای نظامی ایران مناطقی را در اقلیم کردستان گلوله‌باران کرده‌اند.

  ابزار نگرانی رهبران ایران و ترکیه از پیامدهای برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان


  حسن روحانی و رجب طیب اردوغان روز یکشنبه تلفنی با هم گفت‌وگو کرده‌اند

  حسن روحانی و رجب طیب اردوغان روز یکشنبه تلفنی با هم گفت‌وگو کرده‌اند

  رئیسان جمهور ایران و ترکیه در یک گفت‌وگوی تلفنی در آستانه همه‌پرسی تعیین شده برای استقلال اقلیم کردستان عراق ضمن ابراز نگرانی در مورد این همه‌پرسی، اعلام کرده‌اند که عدم لغو آن موجب هرج و مرج در منطقه خواهد شد.

  همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق برای روز دوشنبه سوم مهر برنامه‌ریزی شده و به رغم مخالفت‌ها از جمله از سوی ایالات متحده و سازمان ملل متحد، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان دو بار در روزهای گذشته تأکید کرده که این همه‌پرسی طبق برنامه از پیش تعیین‌شده برگزار خواهد شد.

  آقای بارزانی از جمله روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان تأکید کرد که استقلال تنها راه تضمین آینده‌ای عاری از خشونت برای کردهای عراق است.

  همزمان حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در یک سخنرانی تلویزیونی تصریح کرد که «اتخاذ تصمیمی یکجانبه که بر یکپارچگی و امنیت عراق و نیز امنیت منطقه اثرگذار است، از طریق یک همه‌پرسی جدایی‌خواهانه، مخالف قانون اساسی و صلح داخلی است، و بغداد تمهیدات لازم را برای حفظ یکپارچگی عراق به کار خواهد بست».

  در همین زمینه رئیسان جمهور ایران و ترکیه، به عنوان دو کشور هم‌مرز با اقلیم کردستان که پیشتر نگرانی خود را در این مورد ابراز کرده‌اند، در گفت‌وگوی تلفنی روز شنبه خود برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان را عامل ایجاد هرج و مرج در منطقه ارزیابی کرده‌اند.

  بر پایه اعلام دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه، حسن روحانی و رجب طیب اردوغان در این گفت‌وگوی تلفنی، همچنین بر اهمیت حفظ تمامیت ارضی عراق تأکید کرده‌اند.

  روز یکشنبه ترکیه تصمیم به مسدود کردن مرزهای خود با اقلیم کردستان گرفت و پارلمان این کشور هم رأی به تمدید لایحه‌ای داد که در صورت مواجهه با تهدیدات امنیت ملی، به ارتش این کشور اجازه مداخله در عراق و سوریه می‌دهد. موضوعی که به نوشته آسوشیتدپرس می‌تواند به عنوان هشداری نهایی به کردهای عراق تلقی شود.

  در همین روز ایران اعلام کرد که به درخواست دولت عراق آسمان خود را به روی پروازها به مقصد سلیمانیه و اربیل خواهد بست و دو نیروی نظامی ایران یعنی سپاه و ارتش، رزمایش‌هایی مستقل را در مرزهای غربی ایران آغاز کردند. همچنین گزارش شد که نیروهای نظامی ایران مناطقی را در اقلیم کردستان گلوله‌باران کرده‌اند.

  در زمینه بسته شدن فضای ایران به روی پروازها از مبدأ اقلیم کردستان، مسعود بارزانی در کنفرانس خبری روز یکشنبه گفت که از این تصمیم بی‌اطلاع است اما چنین چیزی تصمیم داخلی ایران است. رئیس اقلیم کردستان عراق در عین حال تأیید کرد که تیراندازی‌هایی در منطقه مرزی ایران و اقلیم کردستان صورت گرفته است.

  او همچنین ضمن نگرانی از تصمیم ترکیه برای بستن مرزهای خود در منطقه کردستان، با ابراز امیدواری به باز ماندن مرزها گفت که بسته بودن مرزها «نفعی برای هیچ یک از طرف‌ها در بر ندارد».

  ———————

  در همین حال،‌ خبرگزاری رسمی ترکیه، آناتولی، نیز گزارش داد که رجب طیب اردوغان تهدید کرده است که آنکارا گام‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی علیه اقلیم کردستان برخواهد داشت. همزمان با اظهارات رئیس جمهوری ترکیه،‌ ارتش این کشور در سایت رسمی خود جزئیاتی از حمله جدید جنگنده های این کشور به مواضع گروه نظامی حزب کارگران کردستان، پ کا کا، را منتشر کرد. ترکیه این گروه را تروریست می داند و در دهه های گذشته درگیری مسلحانه میان طرفین ادامه داشته که تلفات بسیاری برجای گذاشته است. این گزارش می افزاید که اردوگاه‌های نظامی «پ کا کا» در مناطق زاب و آواسین باسیان از سوی جنگنده های ترکیه مورد حمله قرار گرفته و منهدم شده است و نتایج این عملیات به زودی منتشر خواهد شد. همه‌پرسی استقلال کردستان عراق که از صبح روز دوشنبه آغاز شد، در حال برگزاری است. برای این همه‌پرسی، حدود ۱۲ هزار مرکز رای‌گیری از ساعت هشت صبح آغاز به کار کرده‌اند.

  ترکیه، کردستان عراق را به قطع صادرات نفت تهدید کرد


  همزمان با آغاز همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که دولتش این انتخابات را «پوچ و خالی» می داند و صرف نظر از نتایج آرا، «غیرمشروع» قلمداد می کند.

  به گزارش روزنامه «دیلی صباح» ترکیه، رجب طیب اردوغان گفت که ترکیه ممکن است جلوی صادرات نفت کردستان از طریق این کشور را بگیرد. کردستان چند سال است که به خاطر اختلاف با دولت مرکزی عراق، نفت خود را از طریق خط لوله کرکوک – جیهان به سواحل ترکیه در دریای مدیترانه می‌فرستد و صادر می‌کند.

  بودجه دولت اقلیم کردستان عراق به شدت وابسته به فروش روزانه ۶۵۰ هزار بشکه نفت از طریق پایانه‌های نفتی ترکیه است. به غیر از نفت تحت کنترل کردستان، روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت کرکوک،‌ منطقه مورد مناقشه دولت مرکزی عراق و کردها، نیز از طریق ترکیه صادر می‌شود. اقلیم کردستان عراق در نظر دارد میزان صادرات نفت را تا سه سال آینده به یک میلیون بشکه در روز برساند و در این ارتباط ده‌ها قرارداد با غول‌های نفتی جهان از جمله شورون و اکسون موبیل آمریکا و لوک اویل روسیه امضا کرده است.

  از طرفی شرکت لوک اویل روسیه وامی به مبلغ یک میلیارد دلار به دولت اقلیم کردستان داده و بازپرداخت آن از طریق صادرات نفت ضمانت شده است، به عبارتی، کردستان به جای پرداخت پول، بخشی از نفت خود را تحویل این شرکت روسی می‌دهد. همچنین لوک اویل متعهد شده است که چهار میلیارد دلار دیگر در پروژه‌های کردستان سرمایه گذاری کند که یکی از آنها احداث خط لوله گازی به ترکیه است که موقعیت این کشور را بعنوان چهارراه گازی منطقه مستحکم خواهد کرد.

  در همین حال،‌ خبرگزاری رسمی ترکیه، آناتولی، نیز گزارش داد که رجب طیب اردوغان تهدید کرده است که آنکارا گام‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی علیه اقلیم کردستان برخواهد داشت.

  همزمان با اظهارات رئیس جمهوری ترکیه،‌ ارتش این کشور در سایت رسمی خود جزئیاتی از حمله جدید جنگنده های این کشور به مواضع گروه نظامی حزب کارگران کردستان، پ کا کا، را منتشر کرد. ترکیه این گروه را تروریست می داند و در دهه های گذشته درگیری مسلحانه میان طرفین ادامه داشته که تلفات بسیاری برجای گذاشته است.

  این گزارش می افزاید که اردوگاه‌های نظامی «پ کا کا» در مناطق زاب و آواسین باسیان از سوی جنگنده های ترکیه مورد حمله قرار گرفته و منهدم شده است و نتایج این عملیات به زودی منتشر خواهد شد.

  همه‌پرسی استقلال کردستان عراق که از صبح روز دوشنبه آغاز شد، در حال برگزاری است. برای این همه‌پرسی، حدود ۱۲ هزار مرکز رای‌گیری از ساعت هشت صبح آغاز به کار کرده‌اند.

  انتظار می‌رود بیش از پنج میلیون و سیصد هزار تن در این همه‌پرسی شرکت کنند. قرار است نتایج اولیه ۲۴ ساعت پس از رای‌گیری اعلام شود.

  پیشتر ایران، ترکیه، سوریه و دولت مرکزی عراق با برگزاری این همه‌پرسی مخالفت کرده‌اند. همچنین آمریکا و دبیرکل سازمان ملل متحد هم مخالفت خود را با این اقدام دولت اقلیم کردستان عراق اعلام کرده‌اند.

  اما مقام‌های اقلیم کردستان تاکید کرده‌اند به‌دلیل آن‌که خواسته‌های آن‌ها نادیده گرفته شده است، و از آن‌جا که در نهایت، مذاکره و یا هر راهکار دیگری باید به‌سوی «استقلال» رهنمون شود، این همه‌پرسی برگزار خواهد شد.

  ————————

  روحانی برای سومین بار به همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق واکنش منفی نشان داد


  واکنش منفی حسن روحانی (چپ) به همه‌پرسی استقلال کردستان عراق این بار در گفت‌وگو با ولادیمیر پوتین مطرح شده است.

  واکنش منفی حسن روحانی (چپ) به همه‌پرسی استقلال کردستان عراق این بار در گفت‌وگو با ولادیمیر پوتین مطرح شده است.

  حسن روحانی برای سومین بار ظرف سه روز گذشته بار دیگر به موضوع همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق واکنش منفی نشان داد و تأکید کرد که «تمامیت ارضی در منطقه و عدم تغییر مرزها برای ایران بسیار حائز اهمیت است».

  آقای روحانی این اظهارات را در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، بیان کرده است.

  آن گونه که پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری ایران روز دوشنبه سوم مهر گزارش داده است، رئیس‌جمهور ایران با اشاره به «تحولات جاری در عراق» گفته که «برای جمهوری اسلامی امنیت منطقه و حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق بسیار مهم و حیاتی است».

  «تحولات جاری در عراق» که مورد اشاره حسن روحانی قرار گرفته، برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق است که هم اکنون در حال برگزاری است.

  آقای روحانی روز شنبه نیز با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود، تلفنی گفت‌وگو کرد و طرفین، برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان را عامل «ایجاد هرج‌ومرج در منطقه» ارزیابی کردند.

  او شامگاه یکشنبه هم‌ در تماس تلفنی با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، گفت: «جمهوری اسلامی ایران کاملا از دولت مرکزی عراق حمایت می‌کند».

  آقای روحانی افزود: «همه باید بدانند که مشروعیت آنها در چارچوب قانون اساسی عراق است» و تخلف از قانون اساسی عراق به معنای انجام اقدامات غیرقانونی است.

  گزارش پایگاه ریاست‌جمهوری ایران می‌گوید که در تماس تلفنی روحانی با پوتین، رییس‌جمهوری روسیه نیز تأکید کرده که «دولت روسیه از دولت بغداد و تمامیت ارضی عراق حمایت می‌کند».

  منابع روسی هنوز گزارشی در این زمینه منتشر نکرده‌اند.

  همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان در حالی برگزار می‌شود که ایالات متحده آمریکا و سازمان ملل خواستار به تعویق افتادن آن شده بودند و ایران و ترکیه نیز با آن مخالفت کرده بودند.

  دولت مرکزی عراق نیز ظرف چند روز گذشته تلاش‌های خود را شدت بخشید که مانع برگزاری این همه‌پرسی شود ولی موفقیتی به دست نیاورد.

  نخست‌وزیر عراق در یک سخنرانی تلویزیونی گفته است: «اتخاذ تصمیمی یک‌جانبه که بر یکپارچگی و امنیت عراق و نیز امنیت منطقه اثرگذار است، از طریق یک همه‌پرسی جدایی‌خواهانه، مخالف قانون اساسی و صلح داخلی است».

  مقام‌های اقلیم کردستان تاکید کرده‌اند به‌دلیل آن‌که خواسته‌های آن‌ها نادیده گرفته شده، و از آن‌جایی که در نهایت مذاکره و یا هر راهکار دیگری باید به‌سوی «استقلال» رهنمون شود، این همه‌پرسی برگزار می‌شود.

  ایران و ترکیه که دارای اقلیتی بزرگ از جمعیت کرد هستند نگران ایجاد نا آرامی در مناطق کردنشین خود و تقویت انگیزه‌های جدایی‌طلبی هستند.

  ایران مرزهای هوایی خود را به روی اقلیم کردستان عراق بسته و آنکارا نیز علاوه بر بستن مرز زمینی‌اش با این منطقه، نیروهای نظامی‌ خود را در مرز با آن مستقر کرده است.

  انتظار می‌رود بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار تن در همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان شرکت کنند. قرار است نتایج اولیه ۲۴ ساعت پس از رأی‌گیری اعلام شود.

  avatar
  • name="AuthorName" type="text" placeholder="نام شما" data-val="true" data-val-length="نام انتخابی باید حداکثر ۲۵ کاراکتر داشته باشد." data-val-length-max="25" data-val-length-min="0" />

  همه نظرات (۳)

  • آریا

   ۰۳ ۰۷ ۱۳۹۶ ۲۱:۰۶
   ایران و ترکیه از قطع روابط با اقلیم کوردستان تنها خودشان ضررمند خواهند شد. چون میلیاردها دلار در کوردستان سرمایه گذاری کرده اند و نمی توانند به همین راحتی از منافع اقتصادیشان چشم پوشی کنند.
  • ********

   ۰۳ ۰۷ ۱۳۹۶ ۱۸:۰۸
   رجب تو این کار و نمی کنی , درآمد 8 میلیارد دلاری ترانزیت فقط نفت تو این شرایط بد اقتصادی که لیر نزول کرده و داری 2200تن طلاهای مردم با اوراق قرضه از دستشون بیرون میکشی , … پس به دلار نیاز داری ….
  • بهروز

   ۰۳ ۰۷ ۱۳۹۶ ۱۸:۰۳
   این کار کمر کردستان را می شکنه . کردستان از طریق کدام کشورها می خواهد صادرات واردات بکنه ؟ تو محاصره می افته.

  مطالب مرتبط :

  اخطار وکلای مامور افشاگر ” ترامپ اوکراین” : ترامپ جان فرد افشاگر را به خطر انداخته است

  مجاهدین خلق هم که طی  دو سه سال قبل ازانقلاب تغییر مسیر داده وبه ویروس و تفاله ی جنبش مردمی تبدیل شده بودند ، آثاری شبیه آثار ویروس های شناخته وکنترل شده داشتند که چنین هم شد. این ویروس تحت کنترل که رجویزم نام دارد، مانند سرما خوردگی ها مزاحم زندگی بعضی انسان ها بوده و قادر به برهم زدن زندگی مردم ایران نیست. استثنائا ، این ویروس ... مطلب کامل

  اخطار وکلای مامور افشاگر ” ترامپ اوکراین” : ترامپ جان فرد افشاگر را به خطر انداخته است

   براستی بایستی از فرقه رجوی و سرانشان پرسید چرا و با چه رویی هنوز به مواضع ضد ایرانی خود پایبند مانده اید و در هر گوشه ای از این دنیا هرگاه که قدمی بر علیه کشور و مردم ایران برداشته می شود تنها و تنها شما مشوق دشمنان ایران هستید؟ آیا از نظر شما مبارزه با یک حکومت در ضدیت با مردم آن کشور خلاصه می شود؟ ... مطلب کامل

  اخطار وکلای مامور افشاگر ” ترامپ اوکراین” : ترامپ جان فرد افشاگر را به خطر انداخته است

  در یک گوشه ای همان اطراف اشپزخانه منتطر ماندیم تا بقیه نفرات آمدند. چون  از بازرسی خبری نبود، همین باعث شد که روزهای بعد زودتربرویم و همان اطراف باشیم تا شاید محل جدیدتری بردند و چیزی پیدا کنیم. چند زوذی گذشت با یک روز ما را بردند به پشت سیاج کمپ که درآنجا یک ساختمان بود که از قبل ما دیده بودیم ، ساختمانی با دیوارهای بلند ... مطلب کامل

  اخطار وکلای مامور افشاگر ” ترامپ اوکراین” : ترامپ جان فرد افشاگر را به خطر انداخته است

  سرویس‌اطلاعات و امنیت دانمارک روز دوشنبه ۱۴ بهمن (سوم فوریه) خبر از بازداشت سه عضو "جنبش عربی آزادیبخش الاحواز" به اتهام جاسوسی برای عربستان سعودی داد. بوش آندرس، رئیس سرویس اطلاعات و امنیت دانمارک درباره این سه گفته است که آنها در فاصله سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ در داخل خاک دانمارک برای سرویس اطلاعاتی عربستان جاسوسی می‌کردند. مقام‌های امنیتی دانمارک به خبرگزاری‌ها گفته‌اند که این افراد اطلاعات مربوط ... مطلب کامل

  فرقه رجوی در اسپانیا با پول حزب می سازد، گزارش ال پائیس از کمک‌های مالی مجاهدین به …

  ال پائیس در شماره روز سه شنبه ۲۸ ژانویه خود می نویسد: وُکس در سال ۲۰١۳ با حمایت مالی یک میلیون یورویی سازمان مجاهدین خلق رسماً در دفاتر وزارت کشور اسپانیا به عنوان یک حزب سیاسی در این کشور متولد شد. این حزب هم اکنون با ۵۲ کرسی در پارلمان اسپانیا، سومین حزب بزرگ این کشور است. ۱۷ دسامبر ۲۰۱۳ همان روزی که وُکس در میان احزاب ... مطلب کامل

  فرقه رجوی در اسپانیا با پول حزب می سازد، گزارش ال پائیس از کمک‌های مالی مجاهدین به …

  موضوع از این قرار بود و اینطوری این بحث به میان کشیده شد؛ یکی ازآنها من گفت: چیزی از شما وجود ندارد که از چشم ماه پنهان باشد ما یک کشور کوچکی هستیم، اما پلیس امنیتی  ما یادگار دوران انورخوجه است بسیار قوی و به همه چیز مسلط هستیم مخصوص شما ایرانی ها چه ایرانی هایی که در روستای (مانز) هستند - منظور همان مزرعه حیوانات - و ... مطلب کامل

  فرقه رجوی در اسپانیا با پول حزب می سازد، گزارش ال پائیس از کمک‌های مالی مجاهدین به …

  دراین میان ، نوکران با جیره مواجب آمریکا، موضوع را میفهمند و تکلیف  دیگری دارند. بدین ترتیب، زمانی که طشت تروریستی آمریکا ازپشت بام افتاد ، برایان هوک هم بطور طبیعی فکر کرد که برزبان آوردن این تهدید ، ضربه ی جدیدی برحیثیت آمریکا نمیآورد : " آب که ازسر گذشت، چه یک وجب باشد ". درادامه ی این خبر که مانند قندی است که به دهان رجوی ... مطلب کامل

  فرقه رجوی در اسپانیا با پول حزب می سازد، گزارش ال پائیس از کمک‌های مالی مجاهدین به …

  موضوع سوءاستفاده از قدرت در ادعانامه دموکرات‌ها که از طرف «مدیران» برگزیده رئیس مجلس ارائه می‌شود و ریاست آن را رئیس کمیته مجلس نمایندگان، آدام شیف، عهده‌دار است، بر این اساس است که ترامپ کوشیده است از طریق استفاده از یک قدرت خارجی – اوکراین – چهره یکی از کاندیداهای اصلی حزب دموکرات در انتخابات سال ۲۰۲۰، یعنی جو بایدن، را ... مطلب کامل

  چشم انداز استیضاح ترامپ و افق نهائی آن

  چشم انداز استیضاح ترامپ و افق نهائی آن اکبر قاسمی  ـ 29.01.2020  در این وضعیت که شکست استیضاح توسط سنا اعلام شود این ترامپ بوده که به عنوان یک پیروز از صحنه رقابت داخلی و افکار عمومی بیرون خواهد آمد و بر موج مشروعیت خود افزوده و در سایه موفقیت های داخلی خود، شرایط را علیه نخبگان و بخش های طرفدار دموکرات ها، بسیج خواهد کرد ... مطلب کامل

  پاسخ آقای رضا اسلامی به مریم رجوی: اسیر جنگ ایران و عراق افتخار ملت ایران است

  بله فرق من و رجوی و فرقه خود فروخته در این است که من به مردم و وطنم عشق می ورزم ولی رجوی جز نفرت و کینه  در سینه و مغز علیل خود چیز دیگری نمی پرورد ، براستی رجوی و دیگر قلم بدستانش چرا اینقدر نسبت به من هیستریک هستند آیا من جز حقیقت چیز دیگری گفتم که تیر زهرآگین خود را شلیک میکنید ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan -