• محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ایران قلم: از پیام شادباش !! مسعود رجوی خبری نیست. چرا؟    :    با گذشت چند روز از خروج کامل اعضای مجاهدین خلق از عراق از پیام شادباش و پیروزی ، سنت همیشگی مسعود رجوی ، خبری نیست. این فاکت ها ...
 • پیروزی پوپولیست‌ها در آلمان؛ آیا زندگی برای خارجیان سخت‌تر می‌شود؟

  بهمن نیرومند می‌گوید ترس و واهمه‌ای را که این روزها حس می‌کند، هرگز در آلمان نداشته است: «آن زمان بعد از اتحاد دو آلمان و شکل‌گیری نیروهای نئونازی من این احساس را نداشتم که آنها می‌توانند تاثیر اجتماعی عمیقی در جامعه آلمان بگذارند ولی امروز این احساس را دارم و این را در برخورد با آدم‌های معمولی در کوچه و خیابان و در رستوران و کتابخانه هم حس می‌کنم و با توجه به تحلیلی که از این جامعه دارم، یک حرکت به سمت راست را احساس می‌کنم.» بهمن نیرومند که در برلین زندگی می‌کند، معتقد است همین حالا هم جامعه شرق آلمان به شدت به راست گرایش پیدا کرده و نشانه‌های خارجی‌ستیزی را در شهرهای شرقی آلمان به خوبی می‌توان دید. نیرومند با سابقه فعالیت سیاسی، معتقد است سیاست آلمان به راست چرخش خواهد کرد چرا که به خصوص دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی برای اینکه نیروهای بیشتری را از میان راست‌ها جذب کنند و نگذارند مردم به سمت حزب آلترناتیو برای آلمان بروند، سعی می‌کنند سیاست‌شان را به سمت راست سوق دهند و آن مرزهایی را که تا به حال با راست افراطی داشتند، بازتر کنند. به باور او، در صورت تشکیل دولت ائتلافی بین دموکرات مسیحی‌ها، سبزها و لیبرال‌ها نیز این دولت قدرت لازم برای تضمین مقاومت در برابر نیروهای راست افراطی را نخواهد داشت.

  پیروزی پوپولیست‌ها در آلمان؛ آیا زندگی برای خارجیان سخت‌تر می‌شود؟

  دویچه وله ـ 27.09.2017

  حزب راست پوپولیست “آلترناتیو برای آلمان” با ۶/۱۲ درصد آرا توانست به عنوان سومین حزب قدرتمند وارد پارلمان این کشور شود. آیا این رویداد تاثیری بر سیاست و رویکرد جامعه آلمان نسبت به خارجی‌ها خواهد گذاشت؟

  Deutschland Bundestagswahl- Proteste gegen AfD in Frankfurt (picture-alliance/dpa/A. Arnold)تظاهرات در فرانکفورت علیه حزب آلترناتیو برای آلمان در روز انتخابات پارلمانی

  بیش از ۱۲ درصد کل رأی‌دهندگان در آلمان حزبی را انتخاب کردند که یکی از رهبران آن معتقد است باید به سربازان آلمانی کشته‌شده در جنگ جهانی دوم افتخار کرد و وجود بنای یادبود هولوکاست در برلین را نیز یک “شرمساری” برای آلمان می‌داند.

  حزب “آلترناتیو برای آلمان”، بنیادش را بر ستیز با پناهجویان و پناهندگان گذاشته و می‌گوید کمپ‌های پناهجویی را باید به خارج از آلمان منتقل کرد تا متقاضیان پناهجویی قبل از پا گذاشتن بر خاک این کشور، از غربال کنترل ادارات پناهجویی بگذرند.

  حزب “آلترناتیو برای آلمان” در عین حال می‌خواهد که با پشتیبانی مالی، خارجیان ساکن آلمان را به ترک این کشور و بازگشت به وطن خودشان ترغیب کند.

  بشنوید: تاملی در چرایی موفقیت حزب پوپولیست “آلترناتیو برای آلمان”

  حالا این حزب با ۹۴ کرسی از ۷۰۹ کرسی پارلمان آلمان، سومین حزب پرقدرت مجلس پس از احزاب متحده (دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی) و سوسیال دمکرات است. وجود ۹۴ نماینده از حزبی که گرایش‌های آشکار پوپولیستی و راست‌گرایانه دارد تا چه حد می‌تواند بر تصمیمات پارلمان تاثیرگذار باشد؟ آیا ممکن است فضای قانون‌گذاری آلمان و به تبع آن فضای جامعه آلمان به سمت راست گرایش پیدا کند؟ در این صورت وضعیت برای خارجیان، مهاجران و پناهندگان و پناهجویان چگونه خواهد شد؟

  با سه تن از ایرانیانی که سال‌هاست در آلمان زندگی می‌کنند و هریک نوع کار و فعالیت‌شان در ارتباط با فضای سیاسی آلمان است در این باره گفت‌وگو کرده‌ایم. اولین پاسخ هرسه نفر این است که نگرانند؛ نگران دموکراسی در آلمان، نگران وضعیت خارجیان و پناهندگان در آلمان و نگران آینده سیاسی این کشور.

  “جامعه آلمان در حال حرکت به سمت راست است”

  بهمن نیرومند، نویسنده و مترجم بیش از ۴۰ سال است که در آلمان زندگی می‌کند. او تجربه شکل‌گیری گروه‌های نئونازی در اوایل دهه ۹۰ میلادی و پس از اتحاد دو آلمان را به چشم دیده است؛ گروه‌هایی که در عملیات ایذایی خودشان خانه‌های خارجیان و کمپ‌های پناهجویان را به آتش کشیده و ده‌ها تن را کشتند.

  بشنوید: گفت‌وگو با بهمن نیرومند

  او می‌گوید ترس و واهمه‌ای را که این روزها حس می‌کند، هرگز در آلمان نداشته است: «آن زمان بعد از اتحاد دو آلمان و شکل‌گیری نیروهای نئونازی من این احساس را نداشتم که آنها می‌توانند تاثیر اجتماعی عمیقی در جامعه آلمان بگذارند ولی امروز این احساس را دارم و این را در برخورد با آدم‌های معمولی در کوچه و خیابان و در رستوران و کتابخانه هم حس می‌کنم و با توجه به تحلیلی که از این جامعه دارم، یک حرکت به سمت راست را احساس می‌کنم.»

  بهمن نیرومند که در برلین زندگی می‌کند، معتقد است همین حالا هم جامعه شرق آلمان به شدت به راست گرایش پیدا کرده و نشانه‌های خارجی‌ستیزی را در شهرهای شرقی آلمان به خوبی می‌توان دید.

  نیرومند با سابقه فعالیت سیاسی، معتقد است سیاست آلمان به راست چرخش خواهد کرد چرا که به خصوص دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی برای اینکه نیروهای بیشتری را از میان راست‌ها جذب کنند و نگذارند مردم به سمت حزب آلترناتیو برای آلمان بروند، سعی می‌کنند سیاست‌شان را به سمت راست سوق دهند و آن مرزهایی را که تا به حال با راست افراطی داشتند، بازتر کنند.

  به باور او، در صورت تشکیل دولت ائتلافی بین دموکرات مسیحی‌ها، سبزها و لیبرال‌ها نیز این دولت قدرت لازم برای تضمین مقاومت در برابر نیروهای راست افراطی را نخواهد داشت.

  “ضربه‌ای به دموکراسی آلمان”

  ناهید کشاورز بیش از ۲۰ سال است که به عنوان مشاور پناهندگان در آلمان کار و فعالیت می‌کند. او “بحران پناهجویی” و ورود بیش از یک میلیون پناهجو در عرض یک سال به آلمان را با تمام سختی‌ها و مشکلاتش از نزدیک لمس کرده است.

  او روزهایی را به یاد می‌آورد که آلمانی‌ها چه در کار داوطلبانه برای پناهجویان و چه در کمک‌های نقدی و جنسی پیشقدم و پیشتاز بودند و چه بسیار آلمانی‌هایی که خانه‌هایشان را در اختیار پناهجویان قرار دادند اما یاداور می‌شود که این وضعیت مدتهاست که تغییر کرده است.

  شنیدن صوت08:05

  بشنوید: گفت‌وگو با ناهید کشاورز

  به عقیده ناهید کشاورز، ورود حزب “آلترناتیو برای آلمان” به پارلمان این کشور، در حقیقت آغاز این تغییر وضعیت نیست بلکه ادامه آن است: «اتفاقی که دیروز در آلمان افتاد صرف‌نظر از اینکه یک فاجعه برای دموکراسی این کشور بود حتما تاثیر منفی بر پناهجویان هم خواهد داشت.»

  بیش از هرچیز برای ناهید کشاورز این مسئله غم‌انگیز و نگران‌کننده است که در این “فاجعه” روی‌داده، خیلی‌ها حتی برخی از سیاستمداران، گناه را بر گردن پناهجویان می‌اندازند و معتقدند ورود میلیونی آنها به آلمان و مشکلات پس از آن باعث پیروزی حزب AfD شد.

  این در حالی است که به نظر کشاورز، در وقوع این مسئله نه پناهجویان که ناکارآمدی دولت خانم مرکل نقش اصلی را ایفا کرد: «در واقع ناتوانی دولت خانم مرکل در سامان دادن به وضعیت پناهجویان یک نقص بزرگ بود و نه ورود پناهجویان که این نتیجه منفی را در روند انتخابات آلمان بر جای گذاشت.»

  این فعال حقوق پناهندگان می‌گوید در جلسات کانون‌های پناهندگان به این نتیجه رسیده‌اند که باید نقش فعال‌تری در این زمینه ایفا شود: «ظاهرا برگزاری جلسه و نشست و سخنرانی و امضا جمع کردن دیگر در این جامعه جواب نمی‌دهد. انتخابات دیروز آلمان همانگونه که یک ضربه به دموکراسی بود باید ضربه‌ای هم به ما باشد تا ببینیم چه شد که این اتفاق افتاد. الان اصلا وقت سکوت کردن و کار نکردن نیست باید ببینیم چگونه می‌توان گروه‌های خاموش را برای حمایت از پناهجویان فعال کرد.»

  “جامعه آلمان دوقطبی شده است”

  علی محجوبی عضو حزب سبزهای آلمان و رئیس دفتر کلودیا روت، نایب رئیس مجلس آلمان معتقد است حزب “آلترناتیو برای آلمان” نماینده بخشی از جامعه آلمان است و توانسته پتانسیل نیروهای ناسیونالیست و دست راستی را که همیشه در این جامعه وجود داشته بسیج کند. اما این نیروها در کل آلمان تنها ۱۲ درصد هستند در مقابل ۸۸ درصد، بنابراین لااقل در بخش غربی آلمان چندان قوی نیستند.

  شنیدن صوت07:09

  بشنوید: گفت‌وگو با علی محجوبی

  با این همه او بر این نظر است که جامعه آلمان دوقطبی شده و این دوقطبی شدن می‌تواند فضای جامعه را مسموم کند؛ به خصوص در شرق آلمان که ۲۱ درصد رأی‌دهندگان به این حزب رأی داده‌اند.

  محجوبی می‌گوید می‌توان تصور کرد که از این پس یک سیاه‌پوست یا یک آسیایی در شهرهای شرق آلمان با خشونت بیشتری روبرو شوند.

  این عضو حزب سبزها می‌گوید ورود حزب آلترناتیو برای آلمان به پارلمان بیش از آنکه بتواند در قانون‌گذاری و سیاست‌ورزی تاثیر گذار باشد، فضای پارلمان و بحث‌های جاری را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

  محجوبی می‌گوید از آنجا که این حزب اساسا برنامه مدون و مشخصی ندارد، تنها با بحث‌های تحریک‌آمیز در صدد تشدید تنش خواهد بود و با نگرشی که نسبت به خارجی‌ها دارد و آنها را نه بخشی از توانمندی جامعه آلمان که علت و سبب مشکلات این کشور می‌داند، باعث مسموم شدن فضای بحث‌ها خواهد شد.

  از طرف دیگر او امیدوار است که قدرت‌گیری AfD باعث بسیج نیروهای دموکرات و لیبرال لااقل در غرب آلمان شود و این نیروها متوجه شوند که از این پس دیگر نباید نسبت به قدرت‌گیری راست‌های افراطی بی‌تفاوت باشند.

  پیروزی حزب “آلترناتیو برای آلمان” ظاهرا این تصور را تغییر داده که این کشور در برابر خطر راست افراطی مصون است و سیستم‌های کنترل سیاسی برای مهار آن را در اختیار دارد. گویا آلمان هم دیگر در برابر راست افراطی مصونیت ندارد.

  مطالب مرتبط :

  تاکید مرکل، پوتین و مکرون بر توافق برجام و تعهد خود به همکاری‌های دوطرفه اقتصادی با ایران

  علی شیرزاد، وبلاگ وطنم ایران، چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹:… ا کنون هم فراخوان میدهیم که گا زهم به لیست این تحریمها اضافه شود و در پایان میگوید  تحریمها امری مبارک برای مردم ایران است و تحریم باعث میشود پول ها برای ملت ایران بماند.  وقتی میگوییم رجوی و عضدانلو دشمن ملت ایران هستند به گزاف وی اوه نمیگوییم .با نمونه هایی که تابحال افشا و بیان کرده ام ... مطلب کامل

  حشمت علوی ، ربات اینترنتی رجوی که وجود خارجی نداشت

  حشمت علوی ، ربات اینترنتی رجوی که وجود خارجی نداشت منابع مختلف، دوازدهم ژوئن ۲۰۱۹:… صدای آمریکا که از رسانه های وزارت خارجه آمریکا است، از جمله پایگاه‌هایی است که مطالب و مقالات متعددی را به قلم این فردِ فیک می‌توان در آن یافت. طی جستجوی مختصری که در این باره انجام شد، مشخص شده است که ده‌ها مقاله و یادداشت، مشخصاً با محوریت تخریب ... مطلب کامل

  نامه آقای رحمان محمدیان به آقای فیلیپو گراندی رییس کمیساریای عالی پناهندگان

  ما جمعی از اعضای سابق مجاهدین هستیم که بر اساس یک تفاهم نامه بین آمریکا، آلبانی و مجاهدین و با نظارت کمیساریا عالی پناهندگان به آلبان منتقل شدیم. همه ما درعراق با نمایندگان کمیساریا مصاحبه و خواهان اعزام به یک کشور آزاد برای ادامه زندگی بودیم (چیزی که در مجاهدین حتی فکر کردن به آن گناه است)اما برخلاف میل ما و بدون اطلاع ما کشور آلبانی انتخاب شد. ... مطلب کامل

  تحریم زندگی مردم، خواست دائمی مجاهدین خلق!

  دلیل این کار دردرجه ی اول عدم مساعدت مردم برای قدرت گرفتن رجوی از یک طرف ونشان دادن چراغ سبز به جهانخواران است که دشمنی حیوانی نسبت به مردم ایران دارند که درصدد کسب استقلال وشکوفائی کشور خودشان بوده وهستند! حکومت ایران قسمت مهم این درآمد را صرف رفاه مردم میکرد والبته ممکن هم هست که قسمتی ازاین درآمدها- چنانکه درسراسر جهان مرسوم است – صرف لیفت ولیس ... مطلب کامل

  تحریم زندگی مردم، خواست دائمی مجاهدین خلق!

  آلمان تظاهرات فرقه رجوی در برلین را لغو کرد محمد کرمی، وبلاگ عیاران، پاریس، دوازدهم ژوئن ۲۰۱۹:… سران فرقۀ رجوی بر آن شدند که این خود نمائی به ادعای از قبل اعلام شده اش! «صدهزار نفری»! سالانه را به صورت تظاهرات در دو کشور اروپائی یعنی  در بلژیک (بروکسل) در تاریخ ۱۵ ژوئن و آلمان (برلین) در تاریخ ۲۲ ژوئن با اختلاف یک هفته از هم ... مطلب کامل

  تحریم زندگی مردم، خواست دائمی مجاهدین خلق!

  اين ها همه ضربات كارى است كه بر پيكره فرسوده اين فرقه تروريستى وارد شده و بيش از پيش تشكيلات آن ها را در باطلاق تناقض و از هم پاشيدگى و فرار اعضاء، قرار مي دهد و آن قدر كه مسعود رجوى فرارى و بزدل، شخصاً پيام داده و سال ٢٠٢١ را سال سرنگونى إعلام كرده است، كسى نيست به اين آغا و خانم مفلوك وبى اعتبار، ... مطلب کامل

  نامه سرگشاده آقای احسان بیدی به رئیس کمیساریای عالی پناهندگان

  گفته شده است تا پایان مارس ۲۰۱۹ علاوه بر ندادن کمک هزینه مالی، تمامی خدمات اجتماعی و مدنی از ما سلب میشود که دقیقا همین اتفاق افتاده است. طبق گفته های مترجمین کمیساریای عالی پناهدگان  قرار بود که دولت آلبانی از ما حمایت و خدمات اجتماعی، درمانی و مدنی را ادامه بدهد که این چنین نیز نشده است. متاسفانه شنیده شده است که کمیساریای عالی پناهندگان  بخاطر قطعی شدن کمک از طرف ... مطلب کامل

  بلژیک اشتباه فرانسه را تکرار نکند

  بعنوان عضو سابق این فرقه باید تاکید کنم که حضور آنها در بلژیک یکی از بزرگترین تهدیدات در حال حاضر برای کشورمان  و اتحادیه اروپاست. بعد از مخالفت فرانسه، اکنون آنها تلاش می‌کنند مرکز فرماندهی شان را به شهر ما منتقل کنند و در این راستا بسیاری از اعضای خود را از آلبانی و فرانسه به  بروکسل منتقل کرده اند. با کمال احترام می خواهم توجه عاجل ... مطلب کامل

  علی هاجری: میخی بر تابوت ویلپنت و فرقه مجاهدین خلق

  در این بین مزد بگیران و جیره خوران کم نبودند امثال بولتون و جولیانی و یک دوجین از اینها که بعد از توجیه اولیه توسط خانم رئیس جمهور روی سن آمده یکی پس از دیگری به ایراد سخنرانی می پرداختند البته ناگفته نمانده که در قسمت جایگاه افراد شرکت کننده آمریکایی ها در جلو قرار داشتند و از اولین سخنرانها بودند و البته ناگفته نمانده همه سخنرانها هیچ ... مطلب کامل

  علی هاجری: میخی بر تابوت ویلپنت و فرقه مجاهدین خلق

  آرزوهای برباد رفته رجوی و بولتون منصور نظری، ایران اینترلینک، هشتم ژوئن ۲۰۱۹:… یکی از همین بیماران روانی که حرفهای مسعود رجوی گور به گور شده را قرقره میکند گفته هرکس با تحریم و جنگ مخالف است همسو با رژیم است . باید به شارلاطانهای شیادگفت غلط اضافی نکنید شما زود است که جای اون گور به گور شده را بگیری اون کسی که این ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan -