• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • اوج بی شرافتی ضد انسانی در فرقه رجوی + دو مطلب دیگر

  اوج بی شرافتی ضد انسانی در فرقه رجوی + دو مطلب دیگر 

  بنیاد خانواده سحر، تیرانا، آلبانی، چهارم اکتبر ۲۰۱۷:… این روزها خبرهای خوشحال کننده می شنوم. تحت فشار اعضای ناراضی در درون تشکیلات فرسوده این فرقه، دیگر از نشست به اصطلاح غسل و عملیات جاری و نشست های مغزشویی و تفتیش عقاید به آن صورت خبری نیست. همه می دانند که آلبانی پایان راه فرقه رجوی است. این فرقه به دردی مبتلا شده که … 

  اوج بی شرافتی ضد انسانی در فرقه رجوی

  محمد علی قدرتی (مستعار)
  لینک به منبع

  از سی سال که اسیر در فرقه رجوی بودم، و الان که در دنیای آزاد زندگی میکنم، به خوبی متوجه فریب و نیرنگ و همینطور بی شرافتی ضد انسانی مسعود رجوی و مریم رجوی، خصوصا علیه اعضای خودش، می شوم.

  واقعیت این است که هر فرد در هر کجا چند سال کار یا خدمت کند، آنهم خدمت شبانه روزی مفت و مجانی، یک حق و حقوقی دارد. ما که تمامی سالهای جوانی خودمان را در فرقه رجوی به باد دادیم و پولش را رجوی گرفت، و در حال حاضر در یک کشور غریب گرفتار هستیم، الان که جدا شده ایم همچنان باید برای مختصر مستمری ماهیانه خودمان که حق هر پناهنده سیاسی است اسیر آنها باشیم.

  این اوج بی شرافتی ضد انسانی این فرقه است که با هم دستی عناصری در کمیساریا پرداخت این مستمری را به عهده گرفت تا به این شکل باز ما را اسیر خودش نگاه دارد. معلوم نیست بعد از اینکه جوانی ما را گرفت دیگر از جان ما چه می خواهد.

  هرچه نگاه می کنم می ببینم که رجوی فقط ما را برای پیش برد قدرت طلبی خودش می خواست و سر سوزنی به فکر آینده افراد نبود، چون در دستگاه رجوی جان افراد واقعا بی ارزش است. انسان ها در فرقه رجوی همگی وسیله برای به قدرت رسیدن او هستند.

  در همین مدت کوتاه که از فرقه رجوی جدا شدم، چشمانم به واقعیات بسیاری باز شده است، چون افراد بیرونی بهتر متوجه شرایط ما هستند. در این کشور غریب، که البته رجوی ما را به عراق برد و بعد به اینجا آورد، در مراجعه به یکی از مسئولین وزارت کشور آلبانی، او از من سوال کرد که جمعا چند سال در سازمان مجاهدین خلق بودم. پاسخ دادم سی سال. او سپس گفت که اگر آنها به فکر آینده نفراتشان بودند و برای کاری که می کردند روزی یک لک برای هر کس کنار می گذاشتند، الان وضعیت افراد اینطور نبود.

  تازه دیدم در دنیای بیرون چه حساب و کتابی هست. من تنها با لباس تنم بعد از سالیان سال فقط توانستم جانم را بردارم و فرار کنم.

  واقعیت تلخی که در فرقه رجوی دیدم اینست که افراد هیچ ارزشی برای آنها ندارند. تازه بیشتر همین افرادی که حالا نجات پیدا کرده اند از نظر جسمی و روحی سالم نیستند.

  این اوج بی شرافتی ضد انسانی است که رجوی دارد.

  به امید و با آرزوی روزی که رجوی و سران فرقه اش به پای میز عدالت کشیده شوند.

  نجات یافته از فرقه رجوی

  محمدعلی قدرتی

  دیگر کسی فریب نمی خورد

  رسول جعفری (مستعار)
  لینک به منبع

  دیگر کسی گول وعده و وعیدهای فرقه رجوی را نمی خورد و دیگر کسی برای حرف های مریم رجوی تره هم خورد نمی کند. آن سالها که با نشست های طولانی و طاقت فرسا مغزشوی میکردند و افراد را فریب می دادند گذشت.

  این روزها خبرهای خوشحال کننده می شنوم. تحت فشار اعضای ناراضی در درون تشکیلات فرسوده این فرقه، دیگر از نشست به اصطلاح غسل و عملیات جاری و نشست های مغزشویی و تفتیش عقاید به آن صورت خبری نیست.

  همه می دانند که آلبانی پایان راه فرقه رجوی است. این فرقه به دردی مبتلا شده که خودش هم فکرش را نمی کرد. این سزای ایستادن جلوی ملت ایران و همچنین فریب دادن افراد بیگناه و استثمار آنان توسط سران این فرقه است.

  شنیدم که دیگر هیچ کس به حرفهای سران این فرقه منحوس در درون تشکیلات پوسیده اهمیتی نمیدهد و افراد همه پاسیو یا به قول نسرین (مهوش سپهری) واو شده اند.

  میخواهم یک قوت قلبی به دوستانم در درون این تشکیلات پوسیده بدهم.

  ۱- اول ترک این مناسبات پوسیده و گندیده را بکنید که اصلا کار سختی نیست.

  ۲ – اصلا نگران پول و مشکلات زندگیتان نباشید. ما در بیرون به شما کمک می کنیم و خودتان براحتی حل می کنید.

  ۳- تا آنجایی که ممکن است پول از این فرقه نگیرید، توی سرشان بخورد، پول جاسوسی و خبرچینی نمی خواهیم. مشکل شما را قانونا باید کمیساریا حل کند و هرچه زودتر خودتان را از دست این فرقه رها کنید.

  بخاطر داشته باشید که هرچه سران این فرقه از فضای بیرون میگویند، مانند تمام سالیان گذشته، مطلقا دروغ است. من و خیلی ها تجربه کردیم اصلا نترسید.

  پس ما منتظر دیدار شما در دنیای آزاد و بدون محدودیت های فرقه ای هستیم.

  رسول جعفری – رها شده از دست فرقه رجوی در آلبانی

  آزادی در فرقه رجوی

  اکبر حسنی (مستعار)
  لینک به منبع

  واژه آزادی واسه کسایی که عمرشون، زندگیشون، نهاد خانواده شون، داراییشون و حتی تمام اختیارشون در فرقه رجوی به باد فنا رفت یک آرزوست.

  مریم و شوهرش هی قمپز دموکراتیک و آزادی در میکنن و یه عمر غرغره آزادی کردن.

  الان با هم میریم به نشستی که شوهر سابق مریم در آلبانی برای نفرات گذاشته، بعد متوجه میشین که طرف اصلا نمیدونه آزادی رو با چی می نویسن.

  همینطوری میریم داخل نشست. فقط امیدوارم که خوانندگان محترم از جوابهای پرت و پلای مهدی ابریشمچی کم حوصله نشن

  تصور کنید یه زیر زمین هست، نفرات توی صف واستادن تا حرف بزنن و سؤال بپرسن

  خوب بریم توی نشست،

  سوال: برادر شریف (مهدی ابریشم چی)، الان که اومدیم آلبانی میخواهیم چکار کنیم؟

  جواب: همون کارهایی که قبلا می کردیم.

  س: اینجا میمونیم؟ (منظور توی اون آپارتمان های معروف به مقر مفید است)

  ج: نه اینجا زمین ما نیست. باید از اینجا بریم.

  س: یعنی کجا باید بریم؟

  ج: داریم اشرف جدید درست میکنیم. باید به جایی بریم که درست مثل قرارگاه اشرف باشه.

  (چون از نظر رجوی آپارتمان یعنی زندگی، که طرف با هر چی که بوی زندگی و زنده بودن بده سر جنگ داره، فقط جنازه دوست داره، جنازه شدن خوشحالش میکنه)

  س: یعنی بازم سیاج و نگهبانی و کنترل و محدودیت؟

  ج: خوب آره دیگه، مگه اشکالی داره؟

  (نفرات همه توی دلشون گفتن یاقمربنی هاشم، یعنی بازم زندان و زندانی)

  س: خوب یعنی بازم زندانسازی دیگه؟

  ج: از این کلمه استفاده نکنید (طرف بهم ریخت – نفرات می خندن)

  س: چرا بهم میریزی عمو، مگه یه عمر تو گوش ما نخوندین که وقتی بهم میریزی یعنی به خال خورده – خوب الان دیگه عراق نیستیم وضعیت آزادی و اینترنت چی میشه؟

  ج: کلا اینترنت چیز خوبی نیست، همینطور آزادی، شما رو از مبارزه دور می کنه، در ضمن باعث بهم خوردن خیلی از زندگی ها شده

  س: نه که خیلی برای ما زندگی گذاشتین – الان که اومدیم آلبانی میخواهیم دقیقا چکار کنیم؟ دیگه حتی به مرز هم نزدیک نیستیم؟ (حالا انگار اون موقع که نزدیک مرز بودیم چه غلطی کردیم)

  ج: کسی که گفته بیایم اینجا، حتما فکر اینجا رو کرده، اگه علی ساربونه، میدونه شترش رو کجا بخوابونه.

  س: اوکی میگید همون کار قبلی، دقیقا چکار؟ مگه توی اشرف و لیبرتی مبارزه میکردیم؟ همیشه گفتید مبارزه فقط مبارزه مسلحانه است، کو سلاح؟

  ج: اونم حل میشه

  س: جایی که سالیان سال توش بودیم اجازه ندادند بریم، تازه نزدیک مرز هم بودیم، یعنی الان که چند تا کشور بینمون فاصله هست، چطوری می خواهیم بریم؟

  ج: خیلی حرف می زنین، برین گزارش بنویسین که چرا از مبارزه خسته شدین و بریدین و این سؤالات را می پرسین، خودتان را بخوانین که چه مرگتان شده، برین اشکال کارتان را پیدا کنین. زندگی طلبی شما را برده و خودتان نمی فهمید و سؤالاتی می کنید که بوی بریدگی میده و حواستون نیست.

  (بریم گزارش بنویسیم و از خودمون انتقاد کنیم. آزادی خواهی یک خصلت بوزژوازی است که قطعا برای ادامه مبارزه باید زدوده شود)

  اکبر حسنی نجات یافته از فرقه رجوی در آلبانی

  (پایان)

  مطالب مرتبط :

  سازمان مجاهدین خلق ـ ۵۰ سال بعد

  نیروهای مجاهدین در شهرهای کفری و طوزخورماتو (جبهه اول)،در منطقه جلولا و خانقین(جبهه دوم) در خالص و بعقوبه (جبهه سوم) راه پیشروی نیروهای معارض کرد و شیعه عراق را بسته و راه ورود آنان به بغداد را سد کردند.چیزی که عنقریب بود به زندگی صدام و حکومت دیکتاتوری او در عراق پایان دهد، توسط مجاهدین و ارتش آزادیبخش به حالت عادی برگشت و صدام حسین از ... مطلب کامل

  سازمان مجاهدین خلق ـ ۵۰ سال بعد

  شما فقط و فقط برای حفظ خود و همسر خود این همه بلایا را بر سر اعضا آوردید   و نه برای سرنگونی رژیم ایران چون شما خوب میدانستند استراتژی جنگ آزادیبخش به گل نشسته و دیگر حنای آن رنگی ندارد . وقتی سلاح را از دست دادید بجای آن پرچم را بالا بردی و پرچم سفید بعنوان تسلیم در جلو امپریالیسم و نوچه های آن و حالا بر  ... مطلب کامل

  وقتی فیلسوف ها قاتی میکنند

  کیرکگارد مدعی شد که افسردگی موجب سعادتش شد چون او از این طریق، خدا را یافت و فیلسوف شد. وی میگفت" گرچه در تمام عمر رنج بردم و در ترس و هراس و وحشت و سرگردانی زیستم، ولی بر این باورم که خدا بندگانش را دوست دارد، و چون ساچمه های شلیک هستی را هنوز در جسم و روح دارم، نه ازدواج کردم و نه شغلی اداری انتخاب ... مطلب کامل

  وقتی فیلسوف ها قاتی میکنند

  اما رهبر فرقه مجاهدین در این شو مضحک  دم از دموکراسی میزد و از عدالت و برابری صحبت میکرد اما  نکته اینجاست ، کسی که در درون مناسبات فرقه نمی‌توانند عدالت و برابری را برقرار کند چگونه می خواهند ایران فردا را با برابری و دموکراسی گلستان کند؟  لازم به یاد آوریست که هم اکنون نزدیک به دو هزار نفر در یک کمپ  بسته قرار دارند که اجازه ... مطلب کامل

  محمد حسین سبحانی: عملیات “فروغ جاویدان” ، غروب یک توهم

  اگر بخواهم این بحث را به پایان ببرم، باید به چند درس تاریخی از انجام عملیات فروغ جاویدان به دست سازمان مجاهدین خلق اشاره کنم که می تواند هم برای جامعه، هم برای اپوزیسیون و هم برای اعضای باقیمانده در سازمان مجاهدین مفید باشد. چون بعید می دانم که رهبران سازمان مجاهدین در پی کسب تجربه و یا به کارگیری تجربیات گذشته باشند. درس هایی که با ... مطلب کامل

  انفجار عظیم در بیروت؛ تا کنون۱۰۰ کشته، حدود ۴ هزار زخمی و عزای عمومی

  یک روز پس از دو انفجار مهیب در منطقه بندری بیروت در شامگاه سه‌شنبه ۱۴ مرداد (چهارم اوت) مقامات لبنانی انبار کردن ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم (کود شیمیایی) را علت انفجار اعلام کردند. میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان در توییتی نوشت انباشتن حجم عظیمی از این همه مواد قابل انفجار آن هم بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی قابل قبول نیست. حسن دیاب، نخست وزیر لبنان نیز در سخنرانی خود پس ... مطلب کامل

  انفجار عظیم در بیروت؛ تا کنون۱۰۰ کشته، حدود ۴ هزار زخمی و عزای عمومی

  زمانی که خاتمی رئیس جمهور نظام شد رجوی در یک تحلیل سیاسی می گفت که این نظام سه سره شده و سرنگونی خیلی نزدیک است و الان دکل سرنگونی را من دیدم و این بحث  ماه ها طول کشید و باز هم تکرار نوارنشست هفت روزه و نشستهای کوچکتر و بحثها بیهوده که افراد را سرگرم کنند. حال  از ان تاریخ 22 سال می گذرد باید از این ... مطلب کامل

  انفجار عظیم در بیروت؛ تا کنون۱۰۰ کشته، حدود ۴ هزار زخمی و عزای عمومی

  ما نفهمیدیم که چه رازورمزی دراین تحرکات خانواده ها وجود دارد که ضمن اینکه رژیم رابرپا نگه میدارد، باند رجوی را اینهمه بیچاره وپرخاشگر میکند؟ ما فقط ملاقات میخواهیم وبرقراری تماس تلفنی و میدانیم که رژیم دستآوردی ازاین کار ما ندارد و بجای آن، فرقه ی رجوی سراسیمه میشود! چه بلایی بر سرفرزندان ما آورده اید که اینهمه تلاش برای جلوگیری از یک ملاقات ساده بعمل میآورید؟... مطلب کامل

  مهدی خوشحال: شب های پر هیاهو

  در این سریال طنز، شیوه کار کردن، غذا خوردن، استراحت کردن، ازدواج، دعوا، زورگیری، ادبیات گفتاری، بازی، جنگ و همه و همه مختص به خود است و با دیگر نقاط جهان فرق دارد. در همان اوایل سریال که یک روزنامه نگار معترض و منتقد، از تهران به روستای برره تبعید می شود و اسمش کیانوش است و با خانواده شیر فرهاد وصلت می کند یکی از روزها ... مطلب کامل

  مهدی خوشحال: شب های پر هیاهو

  با اوج گرفتن تظاهرات ضددولتی؛ خرم آباد که پلیس کافی نداشته و بعلت بافت طایفه ای جمعیت شهرپلیس محلی نمی توانست آن شدت عمل لازم برای کنترل شهر را داشته و خیلی از افراد پلیس هم بعلت آشنا یی و ... از سرکوب لازم خودداری می کردند رئیس پلیس هم میدانست که اگر کسی کشته شود بحث طایفه مطرح می شود  و با یک خانواده تنها سروکار ندارد ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.