• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • انگیزه‌های آلمان برای ادامه پایبندی به برجام

  واکنش سیاستمداران آلمان به اعلام تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از برجام بسیار واضح بود و اغلب آنها این اقدام رئیس جمهور ایالات متحده را یک “اشتباه جدی” خواندند. بر همین اساس دولت ائتلافی آلمان با قاطعیت اعلام کرد که به برجام پایبند خواهد ماند؛ این را هم صدراعظم آلمان آنگلا مرکل به صراحت گفت هم وزیر خارجه هایکو ماس. آلمان با این اقدام هم در برابر رئیس جمهور آمریکا قرار گرفته، هم مقابل رئیس دفتر نمایندگی دیپلماتیک این کشور در برلین، ریچارد گرنل که به تازگی کار خود را در این سمت آغاز کرده است. سفیر آمریکا در برلین، اندکی پس از اظهارات ترامپ درباره خروج از برجام در یک پیام توئیتری و با لحنی آمرانه نوشت: «شرکت‌های آلمان فعال در ایران باید هر چه سریع‌تر فعالیت خود در آنجا را متوقف کنند.» میشائیل توکوس، عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی آلمان و ایران بلافاصله به این اظهارات واکنش نشان داد و تصریح کرد که این در حیطه اختیارات سفیر آمریکا در برلین نیست که به شرکت‌های آلمانی دستور دهد یا آنها را تهدید کند. مطابق آمار اتاق بازرگانی در حال حاضر ۱۰ هزار شرکت آلمانی با ایران روابط تجاری دارند و حدود ۱۲۰ شرکت با پرسنل خود در ایران مشغول کار هستند. قطع همکاری و رها کردن کار برای هیچ یک از این شرکت‌ها گزینه قابل قبولی محسوب نمی‌شود.

  انگیزه‌های آلمان برای ادامه پایبندی به برجام

  دویچه وله ـ 11.05.2018

  سیاست‌مداران و فعالان اقتصادی آلمان  از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران ناخشنود هستند. دولت آلمان برای ماندن در برجام، در کنار همراهی با شریکان اروپایی انگیزه‌های گوناگونی دارد.

      
  Deutschland Außenministertreffen zum iranischer Atomvertrag (picture-alliance/NurPhoto/E. Contini)

  واکنش سیاستمداران آلمان به اعلام تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از برجام بسیار واضح بود و اغلب آنها این اقدام رئیس جمهور ایالات متحده را یک “اشتباه جدی” خواندند.

  بر همین اساس دولت ائتلافی آلمان با قاطعیت اعلام کرد که به برجام پایبند خواهد ماند؛ این را هم صدراعظم آلمان آنگلا مرکل به صراحت گفت هم وزیر خارجه هایکو ماس.

  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

  آلمان با این اقدام هم در برابر رئیس جمهور آمریکا قرار گرفته، هم مقابل رئیس دفتر نمایندگی دیپلماتیک این کشور در برلین، ریچارد گرنل که به تازگی کار خود را در این سمت آغاز کرده است.

  توئیت آمرانه سفیر آمریکا در برلین

  سفیر آمریکا در برلین، اندکی پس از اظهارات ترامپ درباره خروج از برجام در یک پیام توئیتری و با لحنی آمرانه نوشت: «شرکت‌های آلمان فعال در ایران باید هر چه سریع‌تر فعالیت خود در آنجا را متوقف کنند.»

  میشائیل توکوس، عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی آلمان و ایران بلافاصله به این اظهارات واکنش نشان داد و تصریح کرد که این در حیطه اختیارات سفیر آمریکا در برلین نیست که به شرکت‌های آلمانی دستور دهد یا آنها را تهدید کند.

  بیشتر بخوانید: ترامپ: احیای برنامه هسته‌ای ایران پیامدهای سختی خواهد داشت

  مطابق آمار اتاق بازرگانی در حال حاضر ۱۰ هزار شرکت آلمانی با ایران روابط تجاری دارند و حدود ۱۲۰ شرکت با پرسنل خود در ایران مشغول کار هستند. قطع همکاری و رها کردن کار برای هیچ یک از این شرکت‌ها گزینه قابل قبولی محسوب نمی‌شود.

  “ضربه سخت” به اقتصاد آلمان

  اتحادیه اتاق‌های صنایع و بازرگانی آلمان از نگرانی جدی فعالان اقتصادی این کشور نسبت به تحریم‌های آمریکا خبر داده و می‌گوید تصمیم دونالد ترامپ “ضربه سختی” به اقتصاد آلمان وارد می‌کند.

  دونالد ترامپ سه‌شنبه شب (۱۸ اردیبهشت/ ۸ مه) فرمان اجرایی خروج ایالات متحده از برجام را صادر کرد و وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید تحریم‌های تعلیق شده علیه جمهوری اسلامی در دو دوره ۹۰ و ۱۸۰ روزه دوباره اعمال خواهد شد.

  اتحادیه صنایع آلمان خروج آمریکا از برجام را تاسف‌برانگیز خوانده و انجمن سازندگان ماشین‌آلات و کارخانه‌های این کشور ابراز امیدواری کرده که جمهوری اسلامی به برجام پایبند بماند.

  سه کشور اروپایی طرف توافق هسته‌ای با ایران (فرانسه، بریتانیا و آلمان) تاکید کرده‌اند که به رغم خروج آمریکا کماکان به برجام پایبند خواهند ماند.

  بیشتر بخوانید: انتقاد صدراعظم آلمان از تصمیم ترامپ درباره خروج از برجام

  تا زمانی که تحریم‌های اتحادیه اروپا که به خاطر فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی اعمال و با برجام تعلیق شدند، دوباره فعال نشوند شرکت‌های آلمانی امکان دارند به فعالیت قانونی خود با ایران ادامه دهند. با این همه این شرکت‌ها اگر با آمریکا نیز روابط تجاری داشته باشند باید نگران نقض تحریم‌های این کشور و عواقب آن باشند.

  ساشا لومن، پژوهشگر تحریم در دانشگاه هاروارد در گفت‌وگو با دویچه‌وله می‌گوید به این ترتیب اتحادیه اروپا کنترلی بر فعالیت شرکت‌های اروپایی ندارد و این کار نه در بروکسل که در واشنگتن انجام می‌شود.

  تجربه تلخ بانک‌های اروپایی از نقض تحریم

  این معضلی است که شماری از بانک‌های اروپایی پیش از امضای توافق هسته‌ای با آن روبرو بودند؛ در سال ۲۰۱۴ کومرتز بانک آلمان به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار جریمه شد و بانک پاریبا فرانسه حتی به ۹ میلیارد دلار.

  به همین دلیل بانک‌ها و موسسه‌های مالی بین‌المللی پس از امضای توافق هسته‌ای و اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نیز از تامین مالی پروژه‌های مرتبط با ایران خودداری کرده و بسیار محتاط بوده‌اند.

  تحریم‌های یک‌جانیه ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی استفاده از دلار در مناسبات تجاری با ایران و بهره‌گیری از سیستم “سوئیفت”، سامانه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی را مخاطره‌آمیز کرده است.

  بانک‌های کوچکتر آلمان مانند “اشپارکاسه” یا “فولکس بانک” برای تامین مالی پروژه‌ها در ایران با معضلات کمتری روبرو هستند اما منابع محدود این بانک‌ها امکان حمایت مالی از پروژه‌های کلان را نمی‌دهد.

  بیشتر بخوانید: سفر وزیر خارجه آلمان به روسیه برای مذاکره درباره برجام

  اتاق بازرگانی آلمان و ایران این واقعیت‌ها را یکی از علت‌های اصلی کندی رشد مورد انتظار روابط اقتصادی با ایران پس از امضای توافق هسته‌ای ارزیابی می‌کند.

  امید به سه برابر شدن مبادلات اقتصادی

  حجم مبادلات اقتصادی میان ایران و آلمان در سال گذشته میلادی سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو بود که حدود یک سوم رقمی است که انتظار می‌رفت پس از برجام تحقق یابد.

  میزان صادرات آلمان به ایران در سال گذشته سه میلیارد یورو و بیش از تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده است. در سال‌های گذشته فاصله میزان مبادلات اقتصادی آلمان با ایران در قیاس با کشوری مانند چین بیشتر شده است.

  چین در سال‌های تحریم و پس از برجام موفق شده به بازیگر اصلی در روابط تجاری با ایران بدل شود و هم اکنون یک چهارم کالاهای وارادتی ایران چینی هستند.

  سهم آلمان از تجارت خارجی ایران حدود شش درصد بیشتر نیست. کشورهایی مانند ترکیه و کره جنوبی از این تجارت سهم بیشتری دارند.

  درخواست اتاق بازرگانی آلمان و ایران از دولت آنگلا مرکل برای تضمین روابط تجاری با ایران، در نگاه کاخ سفید و سفیر آمریکا در برلین می‌تواند به عدم قاطعیت این اقتصاد صادرات‌محور و سودجو در برابر ایران تعبیر شود.

  حمایت دولت، رایزنی با آمریکا

  در ارتباط با برجام و درخواست سفیر آمریکا در برلین، دولت آلمان با قاطعیت از فعالان اقتصادی این کشور حمایت می‌کند و مشغول ارزیابی پیامد خروج واشنگتن از برجام برای شرکت‌های آلمانی است.

  اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان قصد دارد به زودی با مقام‌های دولت آمریکا دیدار و مذاکره کند. یکی از اهداف مهم این دیدار کاهش تاثیر منفی خروج آمریکا از برجام برای همه فعالان اقتصاد اروپا عنوان می‌شود.

  بیشتر بخوانید: بی‌اعتمادی به راهکارهای اروپا برای حفظ برجام

  برخی از ناظران ابراز خوش‌بینی می‌کنند که با پایبندی سه کشور اروپایی به برجام و مسئولیت‌پذیری چین و روسیه در ادامه یافتن توافق هسته‌ای، پیامدهای خروج آمریکا برای شرکت‌های اروپایی چندان زیانبار نباشد.

  رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از برجام گفته است به شرطی که سه کشور اروپایی برای پایبندی به تعهداتشان “تضمین عملی” بدهند با ادامه برجام بدون آمریکا موافقت می‌کند.

  رئیس جمهور حسن روحانی می‌گوید مسئولان ایران “ظرف چند هفته آینده”  برای رایزنی و هماهنگی‌های لازم، با کشورهای اروپایی، روسیه و چین مذاکره خواهند کرد.

  مطالب مرتبط :

  نامه سرگشاده عیسی آزاده به فرنسوا لوگاره

  تکیه رجوی بر باد ، سرنوشت غم انگیز و عبرتی تاریخی منصور نظری، ایران اینترلینک، سیزدهم سپتامبر 2019:… واقعیت این است سازمان مجاهدین خلق از سی خرداد سال شصت وارد مسیر بی بازگشتی شده است وبه همین دلیل از ان تاریخ به بعد تکیه گاه اصلی سازمان مجاهدین خلق دشمنان تاریخی ایران بوده است. از صدام حسین تا شیخک های سعودی تا اسرائیلی ها تا سرویس ... مطلب کامل

  نامه سرگشاده عیسی آزاده به فرنسوا لوگاره

   در راستای همین سیاست در سال گذشته مریم عضدانلو ـ رجوی بسیار تلاش کرد که از طریق جولیانی و بولتون اجازه سفر و حضور در آمریکا را پیدا کند تا خود را به عنوان تنها اپوزیسیون دمکراتیک !؟ معرفی کند ولی  به دلیل سوابق تروریستی فرقه مجاهدین خلق و مریم عضدانلو ـ رجوی و محدودیت های حقوقی و همچنین نفرت اجتماعی از رجوی و مجاهدین خلق در ایران ... مطلب کامل

  نامه سرگشاده عیسی آزاده به فرنسوا لوگاره

  در زمانی که در عراق بودیم ارباب این فرقه صدام بود و شیوه جنگ نظامی ، اما اکنون ارباب این فرقه جایگاهی بسا فراتر از صدام و عراق دارد و بالطبع جایگاه فرقه نیز در فرا خور اربابش تغییر کرده و به نقطه عالیتری دراین مسیر دست یافته و این ارباب عوض کردن همان جایگاه بی بدیلی  است  که این فرقه به آن دست یافته است . اما ... مطلب کامل

  نامه سرگشاده عیسی آزاده به فرنسوا لوگاره

  ایراد مهم این خبر کوتاه دراین است که مطالب موجود قدرت این " آلترناتیو قلابی " ابدا به تصویر کشیده نشده ودست منتقد در این باره را کوتاه  نموده است . وگرنه درمورد سایر مسائل، ما تقریبا درمورد تمام  اظهارات مریم و تعداد زیادی ازروسپیان سیاسی جمع شده درآنجا، اعلام موضع کرده واحتیاجی به پاسخگویی مجدد به این دروغ ها نمیبینیم وعلاقمندان- حتی خود گماشتگان رجوی- میتوانند به وبسایت های ... مطلب کامل

  نامه سرگشاده عیسی آزاده به فرنسوا لوگاره

  در پی استعفای جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا که به داشتن مواضع ضد ایرانی شهره بود، این گمانه مطرح شد که واشنگتن در سیاست خارجی خود در قبال برخی کشورها از جمله ایران، تغییراتی ایجاد کند. آقای بولتون از جمله سیاستمدارانی بود که پیش از ورود به کاخ سفید از تغییر رژیم در ایران حمایت می‌کرد. اما روز چهارشنبه، آقای ترامپ درباره این موضوع گفت: "ما به ... مطلب کامل

  نامه سرگشاده عیسی آزاده به فرنسوا لوگاره

  سالگرد تأسيس سازمان مجاهدین يا سوء استفاده فرقه رجوی از بنيانگذارانش عبدالکریم ابراهیمی، ایران فانوس، نهم سپتامبر 2019:… در شهريور 1344 سازمان مجاهدين خلق توسط سه تن به نام‌هاي سعيد محسن، محمد حنيف‌نژاد و على اصغر بديع زادگان كه از اعضاي نهضت آزادي ايران بودند، تشكيل شد. از سوي ديگر بنيانگذاران سازمان با بررسي دلايل شكست جنبش‌هاي گذشته و پس از چند سال مطالعه و ... مطلب کامل

  نامه سرگشاده عیسی آزاده به فرنسوا لوگاره

  سومین مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در سه سال گذشته روز سه‌شنبه از کاخ‌سفید اخراج شد. اگر چه اخراج یا استعفای مقام‌های ارشد در کاخ سفید تحت ریاست آقای ترامپ دیگر بمب خبری محسوب نمی‌شود اما جدایی جان بولتون با توجه به سابقه طولانی او در صحنه سیاسی سه دهه گذشته آمریکا و جهان در فضای سیاسی واشنگتن به مانند شکستن دیوار صوتی گوش خراش بود. رسانه‌های آمریکا که ... مطلب کامل

  نامه سرگشاده عیسی آزاده به فرنسوا لوگاره

  سخنرانی مریم رجوی برای اعضای اسیر، شیره مالی صد باره – قسمت اول ادوارد ترمادو، وبلاگ ترمادو، دهم سپتامبر 2019:… خانم ریئس جمهور مادام العمر و خودخوانده پیامش را با درود به پدران و ماردان شروع کرده، اما منظورش کدام پدران و مادران هستند معلوم نیست؟ آیا منظور ایشان همان پدران و مادرانی هستند که در ورودی اردوگاه اشرف با سنگ و چوب و تیروکمان ... مطلب کامل

  رحمان محمدیان: ۱۵ شهریور ۱۳۴۴ و رویکرد فرقه گرایی و تروریستی رجوی

  این فرد یعنی مسعود رجوی با استفاده از فضای ایجاد شده بعد از انقلاب ضد سلطنتی مردم ایران و میل وافر جوانان به استقلال و رفاه اجتماعی انبوهی نیروهای جوان مملکت را با شعارهایی که به ظاهر اهداف ملی میهنی را دنبال می‌کرد به خویش جلب کرد و وعده های آنچنانی داد اما افسوس این فرد هیچگاه به فکر اهداف و آمال ملی ایرانیان نبوده بلکه دنبال ... مطلب کامل

  نامه سرگشاده عیسی آزاده به فرنسوا لوگاره

  رجوی بعد از شکست ماجراجویی اش در عملیاتی تحت عنوان فروغ جاویدان در اوت 1988 که بیش از شصت درصد افراد در آن عملیات کشته و زخمی شدند برای جلوگیری از جداشدن افراد باقیمانده از این ماجراجویی وحشتناک،  رجوی یک دیکتاتوری عجیب را در پایگاههایش در عراق وضع کرد که شروع آن با طلاق های اجباری و جدا کردن زنان و مردان از هم و بعد هم ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan -