• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • حسین نژاد:مریم قجر برسرسفرۀ رنگین افطار، حضرت علی افطارش را به گرسنگان می داد

  مریم قجر برسرسفرۀ رنگین افطار: حضرت علی افطارش را به گرسنگان می داد

  مزدور مریم رجوی قجر عصدانلو مجاهدین خلق و سوء استفاده از ماه رمضان1

  قربانعلی حسین نژاد، پیوند رهایی، بیست و ششم می ۲۰۱۸:…  مریم قجر برسرسفرۀ رنگین افطار: حضرت علی افطارش را به گرسنگان می داد!!! مریم قجر بدون محکوم کردن و نام بردن از اسرائیل کشتار فلسطینیان را فقط «حوادث ناگوار» خواند!!! فرقۀ رجوی فیلم مراسم افطار … 

  مزدور مریم رجوی و سوء استفاده از ما رمضاندکان سه نبش به نام ماه رمضان ، بکام مریم قجر عضدانلو

  لینک به منبع

  مریم قجر برسرسفرۀ رنگین افطار: حضرت علی افطارش را به گرسنگان می داد!!!

  مریم قجر بدون محکوم کردن و نام بردن از اسرائیل کشتار فلسطینیان را فقط «حوادث ناگوار» خواند!!!

  فرقۀ رجوی فیلم مراسم افطار سالانۀ اورسوراواز و سخنرانی مریم رجوی در آن را بعد از فقط یک روز از یوتیوب حذف کرد!!

  سایتهای الجزائری در مورد جنایتهای غزالی لابی سفره خوار مریم قجر چه ها نوشته اند؟

  چرا غزالی جرأت ندارد به الجزائر که تا حدی دموکراتیک می باشد برگردد؟

  نوشتۀ قربانعلی حسین نژاد مترجم ارشد سابق رهبری مجاهدین در عراق

  مزدور مریم رجوی قجر عصدانلو مجاهدین خلق و سوء استفاده از ماه رمضان1

  روز اول ماه رمضان مریم قجر یک سفرۀ افطار رنگین با هزینه های هنگفت دلاری نفتی صدامی سعودی برای لابی های همیشگی خود برخی با القاب «سابق» دار و این بار از رجال اسلامی!! پاریس و حومه ترتیب داد. مریم رجوی در این سخنرانی اش آیاتی را از قرآن به عربی بدون مراعات هر گونه مخارج حروف و قطع و وصل همزه و… قرائت کرد که به یقین حضرات مسلمان حاضر در آنجا فکر کرده اند ادامۀ صحبتهای فارسی سرکار خانم رئیس جمهور!! می باشد چون به فارسی بیشتر شبیه بود تا عربی!! و کاملا هم معلوم بود که از روی نوشته (صفحۀ پرومتر روبرویش) می خواند آن هم نوشته ای که معلوم بود نه خودش بلکه درباریان قلم به دست قدیمی نشریۀ فرقه امثال محمد علی توحیدی (فرید لمپن عربده کش) یا بعدا آخوند شدۀ دستگاه رجوی عباس داوری (رحمان) آن را نوشته اند چرا که تکیه ها روی بعضی حروف در تلفظ کلمات توسط مریم قجر کاملا می رساند که خودش ننوشته است. مثلا کلمۀ «نزدیکی» را در جملۀ «به علت رابطۀ نزدیکی که با رژیم دارد» طوری تلفظ کرد که انگار یای نزدیکی یای مصدری است نه یای نکره!! یعنی با همان تکیه و تلفظ در جملۀ «نزدیکی با همسر»!! که اگر خودش متن سخنرانی را نوشته بود هر گز اینگونه تلفظ نمی کرد.

  تازه وقتی هم ترجمه های فارسی آیات را می خواند عینا همان ترجمه های همسر مقبورش را که در نشستهای شبهای ماه رمضان اشرف برایمان می خواند تکرار می کرد که معلوم بود نویسندۀ دربارش به خوبی درس انشاء و املایش را از «ولی» عقیدتی اش فراگرفته است.

  آخر حضرت غایب مقبور در ترجمۀ «کافر» می گفت: حق پوش!! کسی جرأت نمی کرد بگوید حضرت مرجع تقلید مجاهدین بلکه مسلمانان و مردم جهان! یعنی تو می گویی در طول هزار سال سابقۀ تفسیر و ترجمه های قرآن هیچ مفسر و مترجمی معنی کفر و کافر و کافرون را نفهمیده و خداوند متعال منتظر بود که یک رجوی در قرن پانزدهم هجری ظهور کند تا معنی این واژۀ قرآنی را به مسلمانان جهان یاد بدهد و اعلام کند؟؟!!

  در تمام ترجمه ها و تفسیرهای قرآن مسلمانان جهان بویژه عربها که قرآن زبان مادری خودشان است کافر یعنی کسی که دین اسلام را قبول ندارد و مسلمان نیست هر کس باشد این معنی واقعی است که همۀ مفسران هزار سال نوشته اند حالا اینها می خواهند بگویند که در این هزار سال کسی و هیچ عربی هم معنی این واژه را نفهمیده و مافهمیده ایم!!!!

  وقتی رجوی در ترجمۀ این آیات می گفت: ما را به حق پوشان پیروز کن یعنی حق فقط ما هستیم و هر کس با ما مخالف باشد محکوم به شکست است پس باید خردشان کرد.

  آن که گفته ما را بر کافران پیروز کن یا علیه کافران یاری کن یعنی علیه قریش و یهودیان و مسیحیان که دین مرا قبول ندارند.

  مریم و فرقه اش از قدیم تا حالا می بینند اگر بگویند ما را بر کافران پیروز کن می بیند که در فضای سکولار ایرانیان برایشان بد می شود یعنی هر کس مسلمان نیست باید کشته شود.

  بعد هم می گوید: «همۀ ادیان منادی رهایی و انسانیت هستند»!!! از بیسوادیش حد اقل نمی گوید: «ادیان آسمانی» چون دین حتی بت پرستی را هم شامل می شود و الا پیغمبر نمی گفت: «لکم دینکم ولی دین». هنوز در جهان قبایلی و گروههایی هستند که طبق دین و آیین خود انواع قتل و جنایت را انجام می دهند.

  اما افتضاح دیگر و بزرگتری که مریم قجر در این بزم اسلامی اش! به بار آورد و حتما هم بوی گند آن به مشام برخی مهمانان مسلمان سفرۀ مریم باجی رسیده است محکوم نکردن کشتار فلسطینیان در بیت المقدس به دست سربازان اسرائیلی و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس بود که آن موقع خبر یک جهان شده بود و حتی غیر مسلمانان و اروپایی ها هم آن را محکوم کردند. مریم قجر این کشتار را فقط «حوادث ناگوار» نامید و سریعا از کنار آن رد شد بدون اینکه آن را محکوم کند و بدون اینکه حتی نامی از اسرائیل و عامل این «حوادث ناگوار» ببرد و این امر برای مهمانان مسلمانش کاملا رابطۀّ ارباب و نوکری فرقۀ رجوی با اسرائیل را ثابت کرد.

  از اینها بگذریم؛ مریم رجوی در سخنرانی خودسانسور شده اش که فقط متن مکتوب آن را در این لینگ می توانید در سایت «همبستگی» فرقه بخوانید (با تنها یک تصویر از مهمانی و یک کلیپ خالی کاملا پاک شده بدون هیچ تصویر و صدایی)، گفت: « مگر پیامبر اسلام نفرموده به من ایمان نیاوده کسی که شب سیر بخوابد در حالی که همسایه‌اش گرسنه باشد؟ و مگر حضرت علی نبود که تنها غذای افطارش را به گرسنگان و مستمندان می‌بخشید؟» که دقیقا به این معنی بود که «ولی ما به شما حضرات سیران فرانسه می دهیم چون شرایط زمانی و مکانی حدیث بسیار پیشرفته شده است و دیگر گرسنه ای در فرانسه و اروپا و جهان پیدا نمی شود… حداقل در همسایگی مان در اورسوراواز وجود ندارد!!».

  این احادیث را کسی نقل قول می کند و ادعا می کند که به این حرفها ایمان و اعتقاد دارد که خودش را «رئیس جمهور» و اکنون هم در فقدان همسر و مرجع تقلیدش و ولی امرش خود را «رهبر مقاومت» و الگوی مسلمانان و زن مسلمان می شمارد و به توصیف شوهر مقبورش «مهر تابان» و«جوهر بهار»!! است ولی در همان حال که این احادیث را می خواند جلویش و جلوی از ما و از همه بهتران آنچنانی خارجی که همگی در خانه شان بسا بهتر و بیشتر از آن را دارند که بخورند!! (بدون حتی یک ایرانی غیر خودی!) سفرۀ رنگین افطار آنهم تازه مقدماتش! پهن شده چنانکه در عکسی که من از فیلم «سابق»! حذف شده شان در یوتیوب گرفته ام می بینید!. فکر کنم برخی از لابیهای باسواد همیشه در سفره شان به سران فرقه رسانده اند که این افطاریه با این سخنان یک مدعی «رهبری یک جمهوری اسلامی دیگر» و به «این نمط» قرآن خوانی اش چقدر افتضاح است و رسوایی به بار می آورد که مجبور شده اند فردای همان روز فیلم آن را از یوتیوب حذف کنند چنانکه در این لینگ می بینید.

  خوب؛ اما برویم ببینیم این حضرات از ما و از همه بهتران خارجی کی ها بودند؟ فقط یک نمونۀ همیشه در صحنه و آویزان دائمی و قدیمی دامن مریم قجر را اینجا معرفی می کنیم که درحقیقت مهمترین آنها و گل سرسبدشان می باشد (بقیه که فاقد موقعیت و شهرت ویکی پدیایی هستند):

  حضرت و جناب آقای سید احمد غزالی نخست وزیر «سابق» و صحیح تر «اسبق» الجزائر (۸۱ ساله) در تمام عمر خود فقط یک سال نخست وزیر دولت الجزائر بوده (از ژوئن ۱۹۹۱ تا ژوئیۀ ۱۹۹۲) آن هم یک سالی سراسر قتل و جنایت و سرکوب و ترور که موجب برکناریش و فرارش به فرانسه شده و اکنون نیز جرأت نمی کند به الجزائر که فضایی نسبتا دموکراتیک دارد برگردد. ولی با اینهمه و یک سال نخست وزیری واقعی اش اکنون بیست و شش سال است که «نخست وزیر اسبق» مریم رجوی است!!! حتما اگر یک روز یا یک ساعت هم نخست وزیر می بود تا آخر عمرش بهش می گفتند آقای نخست وزیر؟!!!

  به گوشه ای از سوابق این نخست وزیر سابق و اسبق مریم رجوی در الجزائر در همان یک سال ریاست دولتش توجه کنید: (ترجمه از ویکی پدیای عربی در این لینگ):

  «دوران دولت سید احمد غزالی شاهد خطیر ترین رویدادها در الجزائر بعد از استقلال این کشور بود. در زمان دولت او رویدادهای خونین ژوئن ۱۹۹۱ روی داد که در نتیجۀ آن صدها جوان الجزائری به قتل رسیدند. در زمان دولت او کودتای نظامی ۱۱ ژانویۀ ۱۹۹۲ روی داد که طی آن شاذلی بن جدید رئیس جمهور الجزائر کنار گذاشته شد که در نتیجۀ آن الجزائر وارد یک سیکل خشونت گردید که طی آن ۲۰۰ هزار نفر از مردم این کشور کشته شدند. همچنین در زمان نخست وزیری احمد غزالی بود که محمد بوضیاف رئیس جمهور بعدی الجزائر در ۲۹ ژوئن ۱۹۹۲ ترور شد».

  به همین دلیل است که این آقای غزالی که هیچگونه فعالیتی در فرانسه و اروپا در رابطه با کشورش و مردم کشورش ندارد ظهورش در عرصۀ سیاسی تنها به حیاط مقر مریم رجوی در اورسوراواز فرانسه منحصر است و تمام نوشته ها و سخنانش نشخوار حرفهای فرقۀ رجوی در رابطه با ایران و رژیم ایران است. معلوم نیست که حضرت ایشان آن یک سال را هم نخست وزیر الجزائر بوده یا ایران؟؟!! بطوریکه انگار در همین فرانسه هم به دربار مریم قجر در قلعۀ اورسوراواز پناهنده شده است!!.

  جالب این است که فرقۀ رجوی او را در سالهای بعد از سقوط صدام حسین و اشغال عراق در راستای سیاستش مبنی بر ماندن در عراق و اشرف تا کشته شدن همگی با شعارهای «چون اشرف نباشد تن من مباد»!! و«اشرف کانون استراتژیک نبرد» مأمور تشکیل کمیته ای به نام «کمیتۀ همبستگی عربی اسلامی دفاع از اشرف» کردند. ولی اکنون که دیگر اشرفی در کار نیست و موضوع فرقه دیگر باقی ماندن در عراق نیست و بلکه بعد از آنهمه شعر و شعار ماندن در عراق اکنون در شیپور گشاد «پیروزی بیرون رفتن از عراق» می دمد اسم آن کمیتۀ موهوم تک نفری به ریاست!! همین جناب احمد غزالی را به «کمیتۀ عربی اسلامی برای حمایت از مقاومت» تغییر داده اند و در همین مهمانی افطار هم او را با همین سمتش هم علاوه بر لقب همیشگی اش معرفی کردند. در حالیکه هنوز هم سایت این کمیته با همان نام دفاع از اشرف به عربی (ولی با سربرگ و نام کمیته به انگلیسی!!!) می باشد که دراین لینگ می بینید.

  مزدور مریم رجوی قجر عصدانلو مجاهدین خلق و سوء استفاده از ماه رمضان2

  مضحک تر اینکه این سایت به اصطلاح کمیتۀ «همبستگی عربی اسلامی» تماما ترجمه از اصل فارسی است و عربی آن فارسیزه درجه یک می باشد!! و همان اخبار فرقه در سایتهای فارسی زبانش را دارد و حتی آگهی عربی شوی سالانۀ مریم قجر در ۳۰ ژوئن امسال در ویلپن پاریس هم در آن چسبانده شده. حالا این اخبار فرقه در رابطه با ایران و فرقه در آلبانی و… چه ربطی به عربها و مسلمانان (همبستگی عربی اسلامی) دارد و کدام اشرف؟!! جواب را فقط باید از مریم قجر درخواست کرد اگر بتواند و همین به خوبی کشک و موهوم بودن تشکلهای ادعایی این فرقه را می رساند و به خوبی گویای این است که اصلا سید احمد غزالی از این سایت خبر ندارد و اگر هم ببیند اصلا نمی فهمد عربی است یا فارسی؟؟!!.

  اما از هر چیزی جالب تر در این شوی اسلامی خارجی منهای ایرانی غیر خودی! مریم قجر و سفرۀ حضرت مسعودش! علاوه بر دعوت و کشاندن یک کشیش مسیحی از میخهای قدیمی مریم قجر به نام اسقف گایو به این سفرۀ افطار رمضانی مسلمانی! سرنوشت رقت بار و توسری خوری آقا جلال گنجه ای با آن لباس آخوندی شیعی است که آخرین سخنرانش گذاشته بودند! به عنوان تنها سخنران ایرانی این «سفرۀ افطار مقاومت ایران و نه کاتانگا»!! و اصلا کسی توجهی به او نداشت و ایزوله شدنش و ممنوعیت تماس گیری و ارتباطش با بیرون را کاملا می رساند.

  خلاصه این که این شوی اسلامی مذهبی مریم قجر و فرقه اش که مدعی سکولاریسم یا جدایی دین از دولت می باشد و به اعتراف خودشان به قدری مفتضح بود که مجبور شدند فیلم آن را از یوتیوب بردارند به خوبی سرنوشت شوی ژوئن مریم قجر را برملا می کند که جز رسوایی و افتضاحی دیگر برای مریم قجر و فرقه اش به بار نخواهد آورد.

  مطالب مرتبط :

  بی دقتی و یاخود زنی بعضی از رسانه های هویت طلب آذربایجانی

  مثلا ما ازگذشته های دور سراغ داریم که ناسیونالیست های آذربایجانی، سازمان مجاهدین خلق ایران را یکی از دشمنان زبان آذربایجانی دانسته وهمواره برحفظ فاصله با این جریان شووینیستی تاکید میکرد. این جریانات آذربایجانی ، ازهر طیف ودسته ای وبدون توجه باینکه درکدامیک ازنحله های فکری ناسیونالیزم آذربایجانی حضور دارند ، برای حفظ حرمت خود همواره فاصله ی زیادی با مجاهدین خلق که عملا به باند رجوی تبدیل ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  او بر این باور نیست که خشونت‌پرهیزی یک فلسفه ایده‌آلیستی و تاکتیکی منفعلانه است. برعکس، در درون استراتژی‌ها، سیاست‌ها و تاکتیک‌های خشونت‌پرهیز، نیروی مقاومت‌گر و افشاگری وجود دارد که نهادها و وضعیت مسلط را به چالش می‌کشد و در مشروعیت‌شان تردید ایجاد می‌کند. این شکل از مقاومت، برخاسته از خشم و عمل فعال علیه انواع بی‌عدالتی و تبعیض است. باتلر در کتاب خود می‌کوشد تا خشونت ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  حالا این فرقه ی پست در این غربت وبیکاری وبلا تکلیفی این ادما و هوادارای خودشو به بهانه ی کرونا مستمری را قطع کرده و انها رو بحال خودشون رها کرده.  ای فرقه ی پست که مدعی اسلام انقلابی هستید .ایا این کار شما بعد از سالیان بازی کردن با سرنوشت ادما با دروغ ونیرنگ و دجالیت ،حالا جواب این همه زحمت همینه ، ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  یک آدم ۹۸ ساله الان تو تلویزیون نروژ ۲ سال پیش داشت حرف می زد. جزو کانون های شورشی بوده. می گفت، به من گفتند این آدرس رو ببین شهر درامنت جنوب نروژ. برو یک کسی توی آن خانه است و بکشش. اونموقع که موبایل نبوده. می گفت من موتور سیکلت را گرفتم و رفتم اونجا نگاه کردم دیدم یه خونه ای هست و یک ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

   براستی چرا این فرقه که دم از محوریت در عالم میزند اینقدر ضعیف و خار و ذلیل شده است ؟؟؟ به چه دلیل توان و کشش این را ندارد که فرزندی در حد مکالمه با مادرش صحبت کند در صورتیکه بقول رجوی در زمان شاه زمانیکه ما زیر اعدام بودیم مادرم به ملاقات من میآمد و حالا چه شده که حتی یک مکالمه مادر و فرزند را برنمیتابید ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  این نمایش مسخره پرده های دیگری را هم در پی داشت تا اینکه رهبران مجاهدین، ابوالقاسم(محسن) رضایی را به برنامه ای دیگر از تلویزیون خود فرستاد تا این بار شدت عمل بیشتری از خود نشان دهد. آنها پرویز خزایی نماینده رجوی در نروژ را به پای این مجادله کشاندند تا آنچه خود نمی توانند بگویند را از زبان او جاری سازند ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  درست است که موسی خیابانی با افرادی مثل مهدی ابریشمچی، عباس داوری ،محمود عطایی و دیگران تفاوت داشته است، اما او  یعنی موسی خیابانی هم زیر  مسعود رجوی جای می گرفته است و  اگر چه با بقیه اعضای مرکزیت فاصله داشته است ولی او هم  زیر مسعود رجوی جای داشته است. وقتی مسعود رجوی در هفتم مرداد فرار می کند و به فرانسه می رود در واقع ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  اما تنها روزنه اى كه به من و ما اميد و جرقه  عشق و زندگى مي داد،  حضور خانواده ها براى ديدار با عزيزان اسير خود در چنگال رجوى بود. وقتى فرياد خانواده ها از پشت حصار پادگان اشرف با وجود محدوديت هاى رجوى كه در راستاى عدم شنيدن صداى خانواده بود، را مي شنيديم جرأت پيدا كرده و بذر اميد به زندگى در دلهاي مان كاشته ... مطلب کامل

  مجاهدین خلق یک فرقه هستند

  خب، آمریکا ارتجاعی ترین جناح را برای چنین اقدامی انتخاب کرده تا پروژه جانشین سازی آنها را پیش ببرد. اینها مجاهدین خلق نام دارند. گروهی از تبعیدیان ایرانی که از عملیات های ویژه آمریکا و اسرائیل علیه ایران حمایت می کنند. بله سازمان مجاهدین خلق که قبلا توسط ایالات متحده آمریکا در بین سازمان های تروریستی خطرناک طبقه بندی شده بود. گروهی که در ایران ... مطلب کامل

  محمد سیدی: عشق را پایانی نیست، بمناسبت درگذشت مادر فداکار آقای محمدیان

  رجوی خانواده را " الدنگ " و سد امیال فرقه گرایانه اش می‌داند و در فرقه مجاهدین عشق را حرام و ممنوع کرده است. چه عشق  به جنس مخالف و چه عشق  مادر و پدر به فرزند یا برعکس . چرا رجوی ابراز هر گونه  عاطفه را ، جز به خودش ، ممنوع کرده است؟ چرا این مادر فداکار و قهرمان که یک دهه قبل برای ملاقات فرزندش ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan - haber | malatya haber | malatyahaber | malatya haberleri | malatya sondakika | malatya sondakika haberleri | malatya asayi haberleri | malatya spor haberleri | yeni malatyaspor | malatya reklam | yeilyurt haber | battalgazi haber | malatya belediye haberi | malatya rehber | yeilyurt belediyesi | battalgazi belediyesi | malatya bykehir belediyesi | yeilyurt belediyesi | malatya seim | malatya aday adaylar | malatya akparti adaylar | malatya mhp adaylar | malatya chp adaylar | malatya korona haberleri | malatya gncel | malatya haber 44 | malatya haber trafik kazas | malatya haber net |