• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • آریا ایران:ای کاش آقای پمپئو بجای «صدای مردم»، از خود مردم حمایت می کرد!

  از همینجا است که می بینیم بطور رسمی از مجاهدین خلق برای شرکت در این سخنرانی دعوت نمی شود. یعنی نشان می دهد که سیاست آمریکا حمایت از گروهی نیست که در زمان حکومت شاهنشاهی ۷ آمریکایی را ترور کرده و بیش از ۱۶ سال در لیست تروریستی اش قرار داشته است. اعلام این سخنرانی فقط می تواند از این جهت حائز اهمیت باشد که آمریکا در کنار جارو جنجال های سیاسی لابی هایش در جلسات مریم رجوی، چندان علاقه ای برای ارتباط با این گروه تروریستی ندارد. اعلام این سخنرانی برای جامعه ایرانیان آمریکا و عدم دعوت رسمی از سازمان مجاهدین خلق، این موضوع را بیش از پیش روشن می سازد که مجاهدین خلق حتی برای آمریکایی ها هدف نیستند. وسیله ای هستند که از هیبت تروریستی آنان برای ترساندن و وارد کردن فشار بیشر روی ایرانیان استفاده می شوند. که آی مردم خودتان بجنبید و کاری بکنید وگرنه اینهایی که میلیون ها دلار خرج می کنند تا مریم رجوی در کنار ما آمریکایی ها عکس یادگاری بگیرد، خیلی وحشی تشریف دارند و مبادا روزی که حکومت دست اینان بیافتد!

  ای کاش آقای پمپئو بجای «صدای مردم»، از خود مردم حمایت می کرد!

  آریا ایران ـ 22.07.2018

  مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا قرار است روز یکشنبه ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۸ ساعت ۵:۴۵ عصر به وقت کالیفرنیا، ۸:۴۵ شب به وقت واشنگتن، که همزمان است با ۵:۱۵ صبح به وقت ایران در روز دوشنبه یکم مرداد ۱۳۹۷ برابر با ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۸، در کتابخانه و مرکز رونالد ریگان میان جامعه ایرانی-آمریکایی برای «حمایت از صدای مردم ایران» سخنرانی کند.

  اینکه وزیر خارجه کشوری همانند آمریکا بخواهد برای حمایت از مردم ایران سخنرانی نماید، با اینکه پروتکل های مطرح در روابط بین الملل را زیر علامت سئوال می برد، شک و شبهه های بسیاری را بر می انگیزاند. چرا که سخنرانی اول ایشان با شروط دوازده گانه، تصوری از ایران و مردم اش ارائه می دهد که گویا برهم زننده توازن سیاسی-اقتصادی و نظامی جهان است. یعنی ناگزیر از مردم و ایرانی قدرتمند است که او را وادار به اعلام چنین شروطی نموده است.

  علم کردن ۱۲ شرط برای مذاکره با ایران در یکم خرداد ۹۷، که در «صورت تغییر رفتار رژیم ایران» رخ می داد، سنگ بزرگی بود تا نشان دهد آمریکا تمایلی به مذاکره و گفتگو با ایران نداشته و «تغییر رفتار رژیم ایران» بهانه ای بیش نیست. چرا که خواسته های آقای وزیر در شروط ۱۲ گانه چیزی جز تکمیل پرونده خروج از برجام ترامپ نبوده  و این رویکرد توجیح سیاسی برای خروج از برجام و عدم بازگشت به برجام بوده است.

  چرا که آمریکا با خروج از برجام واکنش های منفی زیادی را از مردم ایران گرفته تا کشورهای اروپایی و سایر قدرت های جهانی را برای خود خرید و این بازتاب خارج از تصور آنان بود.

  اروپا، چین و روسیه به مقابله با ترامپ برخواستند و با تمام توان تلاش کردند از این توافق حمایت کرده و آن را حفظ نمایند که خود عاملی برای ایزوله شدن آمریکا در صحنه سیاست جهانی بود.

  از طرفی جنگ تعرفه های اقتصادی اعمال شده از طرف دونالد ترامپ در روابط تجاری با کانادا، اروپا و چین نیز موجب گردید ژرف اندیشی برای دفاع از دستآوردهای برجام تا حدودی اروپایی ها را برای حفظ آن غیرتمند نموده و در برابر هم پیمان خود قرار دهد.

  تا آنجا که روز ۳۰ تیر ۱۳۹۷ در اجلاس وزرای اقتصاد گروه ۲۰ که در آرژانتین در جریان بود، وزیر اقتصاد فرانسه آمریکا را متهم نموده و مبنای تعرفه‌های اعمال شده توسط آمریکا را «قانون جنگل» اعلام نمود.

  در همین رابطه روسیه همزمان با دیدار ترامپ با پوتین در هلسینکی، میلیاردها دلار اوراق دولتی آمریکا را به فروش رساند. چین نیز اعلام کرد در جنگ اقتصادی که آمریکا شروع کرده مقابله خواهد کرد و آماده است میلیاردها دلار از اوراق دولتی آمریکا را بفروش برساند. معنای این کار ضربه اقتصادی بسیار بزرگ و جبران ناپذیر به اقتصاد آمریکا و پایین آمدن ارزش دلار می باشد.

  همین چند روز پیش در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۸ فرانسوا هولاند، رئیس جمهوری پیشین فرانسه، اعلام کرد که «دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، باعث بی نظمی جهانی و اختلاف در درون اروپا شده و دموکراسی ها را تضعیف می کند و به همین خاطر نباید در مقابل او کوتاه آمد.»

  رئیس جمهوری پیشین فرانسه در ادامه افزوده است که تلاش های کشورهای غربی برای تعدیل سخنان ترامپ نشانۀ بی بصیرتی است به ویژه وقتی که رئیس جمهوری آمریکا توافق اتمی با ایران یا توافق کنفرانس پاریس دربارۀ آب و هوا و یا توافقات تجاری را پاره می کند.

  فرانسوا هولاند، رفتار ترامپ را در قبال آنگلا مرکل و ترزا می تحقیرآمیز و تحریک کننده خواند که به گفتۀ او از سوی رهبران اروپایی پاسخی درخور دریافت نکرد.

  ترامپ هم در مقام پاسخ به انتقادات جهانی و اعلام جنگ اقتصادی در نشست ناتو گفت که دشمن ما در همین جا است، در اروپا!

  در قدم بعدی هم برای ایجاد تفرقه بیشتر در اروپا از موضعی بسیار ضعیف با پوتین ملاقات کرد و شماتت هم پیمانان آمریکایی خود را بجان خرید. حرف هایی که در مقابل پوتین جرات نکرده بود بزند را در بازگشت به آمریکا معکوس کرد و ضعیف تر از پیش برجای نشست.

  حال در چنین شرایطی از بهم ریختگی در صحنه سیاسی – اقتصادی جهان، موضوع اصلی فقط ایران نیست. مشکل اصلی اینجا است که دونالد ترامپ، ایران و کشورهای اروپایی را با عربستان سعودی مقایسه می کند. و فکر میکند که با چند نعره امنیتی که بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار برای آمریکا سود داشت، می تواند به باج گیری خود ادامه داده و جهان را باب میل خود نماید.

  مجددا بر می گردیم به بحث اصلی، یعنی سخنرانی مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در کتابخانه ریگان برای «حمایت از صدای مردم ایران».

  پیش از او نیز بوش، بیل کلینتون و هیلاری کلینتون هم برای مردم ایران در مکان های متفاوتی سخنرانی داشته اند.

  اما این بار معنای دیگری هم می تواند داشته باشد. چنانچه ملاحضه می شود حتی انتخاب محل سخنرانی نیز هدف دار است. انتخاب کتابخانه و مرکز رونالد ریگان برای آقای پمپئو اهمیت نمادین دارد. چرا که ۳۸ سال پیش با ورود رونالد ریگان به کاخ ریاست جمهوری آمریکا بود که ایران به زورآزمائی خود با آمریکا پایان داد و همان روز گروگان‌های آمریکائی را آزاد کرد.

  این تقارن از نظر آقای پمپئو شاید حامل پیامی برای حکومت ایران نیز باشد. آنجا که او همیشه تاکید کرده است «آمریکا دنبال تغییر رفتار حکومت ایران است و نه سرنگونی آن».

  از همینجا است که می بینیم بطور رسمی از مجاهدین خلق برای شرکت در این سخنرانی دعوت نمی شود. یعنی نشان می دهد که سیاست آمریکا حمایت از گروهی نیست که در زمان حکومت شاهنشاهی ۷ آمریکایی را ترور کرده و بیش از ۱۶ سال در لیست تروریستی اش قرار داشته است.

  اعلام این سخنرانی فقط می تواند از این جهت حائز اهمیت باشد که آمریکا در کنار جارو جنجال های سیاسی لابی هایش در جلسات مریم رجوی، چندان علاقه ای برای ارتباط با این گروه تروریستی ندارد.

  اعلام این سخنرانی برای جامعه ایرانیان آمریکا و عدم دعوت رسمی از سازمان مجاهدین خلق، این موضوع را بیش از پیش روشن می سازد که مجاهدین خلق حتی برای آمریکایی ها هدف نیستند. وسیله ای هستند که از هیبت تروریستی آنان برای ترساندن و وارد کردن فشار بیشر روی ایرانیان استفاده می شوند. که آی مردم خودتان بجنبید و کاری بکنید وگرنه اینهایی که میلیون ها دلار خرج می کنند تا مریم رجوی در کنار ما آمریکایی ها عکس یادگاری بگیرد، خیلی وحشی تشریف دارند و مبادا روزی که حکومت دست اینان بیافتد!

  خارج از اینکه آقای پمپئو در بین چه سنخی از کسانیکه گفته سخنرانی خواهد داشت. و چه سخنانی برای «حمایت از صدای مردم ایران» ایراد خواهد نمود، جای سوته دلانی مانند مریم رجوی و سران مجاهدین خلق بسیار خالی تر از همیشه است. و این معنای بسیار ژرفی است در پاسخ ناخودآگاه به آنچه که در جلسه اخیر مریم رجوی در ویلپنت گذشت.

  و ای کاش آقای پمپئو، جان بولتون، دونالد ترامپ و رفقایشان در دولت آمریکا بجای سخنرانی و «حمایت از صدای مردم ایران»، از خود مردم ایران حمایت می کردند!

  مثل آقای ترامپ مردم ایران را تروریست نمی خواندند و مانع از مسافرت همان مردم نمی شدند.

  ای کاش در برجام می ماندند و این همه بلای زمینی-اقتصادی در کنار بلایای آسمانی بر سر مردم ایران نازل نمی کردند.

  ای کاش این همه تحریم بر مردم فرهیخته ایران در سراسر جهان روا نمی داشتند تا دانشجویانی که برای معاش زندگی تحصیلی در کشورهای اروپایی بدنبال باز کردن حساب بانکی از این شعبه به آن شعبه و از این شهر به آن شهر می دوند، با درب قفل بانک های اروپایی برای دانشجویان ایرانی مواجه نمی شدند…

  ای کاش رفقای آقای وزیر در دولت دونالد ترامپ، هر سال بمناسبت بزرگداشت عملیات های انتحاری، بمب گذاری و برادر کشی که مجاهدین براه انداخته بودند، عکس یادگاری در میان یک گروه تروریستی نمی گرفتند و بجای حمایت از «صدای مردم» از خود مردم ایران حمایت می کردند!

  یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ برابر با ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۸

  جواد فیروزمند

  ////////////////////

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  تردید در متحدان دونالد ترامپ

  بعد ازتحمل محدودیت ها محرمیت ها وفشارهای روحی وروانی بیشمار نوبت اعزام من به کشور آلبانی فرا رسید. فکر کنم یک اکیپ پنجاه نفره بودیم چندین بار توجیه شدیم مسولین سازمان بلندپایه ترین مسولین تشکیلات به زعم خودشان خطراتی که بر سراه راه ما کمین کرده است را به ما گوشزد ویادآوری میکردند از جمله خطربورژوازی را از همه خطرات خطرناکترین خطر خانواده و مناسبات خانوادگی بود به ... مطلب کامل

  علی شیرزاد: سرنوشت مهدی افتخاری آئینه فلاکت انقلاب مریم عضدانلو

   مهدی انقلاب مریم راقبول نداشت و رو درروی رجوی وعضدانلو قرارگرفته بود منتهی درپاسیویسم  ودرون خود رفتن عمل میکرد که تاثیرات مخرب شخصیتی روی خودش گذاشته  بود بهمین دلیل  فشارها وتوهینها وتحقیرها رابه او میکردند وعضدانلوهم درنشست فرماندهی فتح الله راازبنیاد انکاروگفت چرا میگویید فرمانده فتح الله خود رجوی طراحی وفرماندهی رابعهده داشت فرماندهی پروازرا مسعود به اوداده درصورتی که واقعیت ندارد مریم عضدانلو ایا این حرفها ... مطلب کامل

  غلامعلی میرزایی: به بهانه کار در اروپا ولی اسارت در عراق و قلعه اشرف

  البته رجوی ، سرکرده فرقه مجاهدین خلق  ازاین بحث چند هدف را پیش می خواست ببرد . یک اینکه رقابت و چشم وهم چشی بین نفرات بیندازد وهمه را چند صباحی در گیر این بحث بکند. خوب در بین افراد هم کسانی بودند مانند ماها که سالیان بود از خانواده خیری وحتی شماره تلفنی نداشتیم . دومین گروه کسانی بودند که حتی اگر شماره یا تماسی داشتند به ... مطلب کامل

  تردید در متحدان دونالد ترامپ

  مقام‌های دولت عربستان سعودی نیز در رویکردی هم‌پوشاننده، از گفت‌وگو با تهران به جای منازعه سخن به میان آورده‌اند. تغییر در آرایش جبهه‌بندی علیه ایران نه‌تنها به بروز نشانه‌های فرسودگی در تلاش‌های واشنگتن انجامیده، بلکه سبب وحشت در تل‌آویو نیز شده است. «بنیامین نتانیاهو» که در ماه‌های اخیر مشعوف از نزدیک شدن به اهداف ضد ایرانی خود بود، حالا برای حفظ موقعیت به ظاهر ایجاد شده، در دوسطح ... مطلب کامل

  پلیس آمریکا: هدف عامل قتل ۲۲ نفر در ال‌پاسو نژاد پرستانه و شکار مکزیکی‌ها …

  بیانیه نژادپرستانه در اینترنت مجرم به هنگام دستگیری از حق خود برای خودداری از حرف زدن صرفنظر و چگونگی اعمال جرمش را برای پلیس تشریح کرده است. او گفته که به قصد انجام تیراندازی ۹ ساعت با خودروی خود از محل زندگی‌اش در آلن (در تگزاس) به شهر مرزی ال پاسو رانندگی کرده چون حدس می‌زده که مهاجران زیادی از آمریکای لاتین در این شهر زندگی می‌کنند. او سپس با تفنگ تهاجمی‌ و ... مطلب کامل

  نگاهی به غروب استراتژی مجاهدین در عملیات ” فروغ جاویدان “ قسمت دوم

   در ادامه جلسه توجیهی عملیات فروغ جاویدان مسعود رجوی می گوید: "کاری که ما می خواهیم انجام دهیم در حد توان و اِشِل یک اَبَرقدرت است. چون فقط یک اَبَرقدرت می تواند کشوری را ظرف این مدت تسخیر کند!" دلیل این صحبت او این است که تصمیم داشت تا 48 ساعته به تهران برسد. او ادامه می دهد: " به طور مثال بغداد تا ... مطلب کامل

  منصور نظری: سازمان مجاهدین خلق تبهکارترین جریان در تاریخ ایران زمین

  سازمان مجاهدین خلق تبهکارترین جریان در تاریخ ایران زمین  منصور نظری، ایران اینترلینک، دهم اوت 2019:… واقعیت این است که سازمان مجاهدین خلق در بنیاد مشکل  داشت ، ودارد ، برای نمونه اساسنامه ومانیفست  این سازمان چیست وکجاست  ؟ چند کتاب از این سازمان بیرون امده است ؟ مبانی تشکیلاتی این سازمان کجا نگاشته شده است ؟ در کدام کتاب میتوان به اصول تشکیلاتی وایدئولوژیکی ... مطلب کامل

  منصور نظری: سازمان مجاهدین خلق تبهکارترین جریان در تاریخ ایران زمین

  با توجه به سابقه امارات و تلاش‌هایش برای افزایش این فشارها، عجیب نبود اگر ابوظبی در تبلیغات رسانه‌‌ای، ادعای آمریکا را تایید می‌کرد و انگشت اتهام را به سوی تهران نشانه می‌رفت. اما واکنش اماراتی‌ها ملایم‌تر ازاین انتظارات بود و حتی بعد از اینکه آمریکا اعلام کرد، ایران در این کشتی‌ها خرابکاری کرده، موضع امارات همچنان این بود که متهم کردن ایران به اسناد بیشتری نیاز دارد. اندکی ... مطلب کامل

  منصور نظری: سازمان مجاهدین خلق تبهکارترین جریان در تاریخ ایران زمین

   پاریس یک روز پس از هشدار توییتری ترامپ به ماکرون در باره گفتگو با تهران در پاسخ به این پیام تاکید کرد که برای اظهار نظر در باره ایران نیاز به «هیچ مجوزی» ندارد. ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز جمعه با تاکید بر اینکه کشورش برای پرداختن به موضوعات مرتبط با ایران و اظهار نظر در باره این کشور نیاز به ... مطلب کامل

  اعلام جدایی آقای رفیق دهقان از فرقه مجاهدین خلق ـ رجوی در آلبانی

  فرقه مجاهدين که طبق تعهدش به دولت آلبانی، باید هزینه زندگی افراد جدا شده را پرداخت می کرد؛ از این این کمک هزینه ناچیز سوء استفاده و نفرات را وادار می کرد که طبق قوانین آنها زندگی کند! با چه کسانی رابطه داشته باشد و بالعکس. ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan -