• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • آریا ایران:ای کاش آقای پمپئو بجای «صدای مردم»، از خود مردم حمایت می کرد!

  از همینجا است که می بینیم بطور رسمی از مجاهدین خلق برای شرکت در این سخنرانی دعوت نمی شود. یعنی نشان می دهد که سیاست آمریکا حمایت از گروهی نیست که در زمان حکومت شاهنشاهی ۷ آمریکایی را ترور کرده و بیش از ۱۶ سال در لیست تروریستی اش قرار داشته است. اعلام این سخنرانی فقط می تواند از این جهت حائز اهمیت باشد که آمریکا در کنار جارو جنجال های سیاسی لابی هایش در جلسات مریم رجوی، چندان علاقه ای برای ارتباط با این گروه تروریستی ندارد. اعلام این سخنرانی برای جامعه ایرانیان آمریکا و عدم دعوت رسمی از سازمان مجاهدین خلق، این موضوع را بیش از پیش روشن می سازد که مجاهدین خلق حتی برای آمریکایی ها هدف نیستند. وسیله ای هستند که از هیبت تروریستی آنان برای ترساندن و وارد کردن فشار بیشر روی ایرانیان استفاده می شوند. که آی مردم خودتان بجنبید و کاری بکنید وگرنه اینهایی که میلیون ها دلار خرج می کنند تا مریم رجوی در کنار ما آمریکایی ها عکس یادگاری بگیرد، خیلی وحشی تشریف دارند و مبادا روزی که حکومت دست اینان بیافتد!

  ای کاش آقای پمپئو بجای «صدای مردم»، از خود مردم حمایت می کرد!

  آریا ایران ـ 22.07.2018

  مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا قرار است روز یکشنبه ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۸ ساعت ۵:۴۵ عصر به وقت کالیفرنیا، ۸:۴۵ شب به وقت واشنگتن، که همزمان است با ۵:۱۵ صبح به وقت ایران در روز دوشنبه یکم مرداد ۱۳۹۷ برابر با ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۸، در کتابخانه و مرکز رونالد ریگان میان جامعه ایرانی-آمریکایی برای «حمایت از صدای مردم ایران» سخنرانی کند.

  اینکه وزیر خارجه کشوری همانند آمریکا بخواهد برای حمایت از مردم ایران سخنرانی نماید، با اینکه پروتکل های مطرح در روابط بین الملل را زیر علامت سئوال می برد، شک و شبهه های بسیاری را بر می انگیزاند. چرا که سخنرانی اول ایشان با شروط دوازده گانه، تصوری از ایران و مردم اش ارائه می دهد که گویا برهم زننده توازن سیاسی-اقتصادی و نظامی جهان است. یعنی ناگزیر از مردم و ایرانی قدرتمند است که او را وادار به اعلام چنین شروطی نموده است.

  علم کردن ۱۲ شرط برای مذاکره با ایران در یکم خرداد ۹۷، که در «صورت تغییر رفتار رژیم ایران» رخ می داد، سنگ بزرگی بود تا نشان دهد آمریکا تمایلی به مذاکره و گفتگو با ایران نداشته و «تغییر رفتار رژیم ایران» بهانه ای بیش نیست. چرا که خواسته های آقای وزیر در شروط ۱۲ گانه چیزی جز تکمیل پرونده خروج از برجام ترامپ نبوده  و این رویکرد توجیح سیاسی برای خروج از برجام و عدم بازگشت به برجام بوده است.

  چرا که آمریکا با خروج از برجام واکنش های منفی زیادی را از مردم ایران گرفته تا کشورهای اروپایی و سایر قدرت های جهانی را برای خود خرید و این بازتاب خارج از تصور آنان بود.

  اروپا، چین و روسیه به مقابله با ترامپ برخواستند و با تمام توان تلاش کردند از این توافق حمایت کرده و آن را حفظ نمایند که خود عاملی برای ایزوله شدن آمریکا در صحنه سیاست جهانی بود.

  از طرفی جنگ تعرفه های اقتصادی اعمال شده از طرف دونالد ترامپ در روابط تجاری با کانادا، اروپا و چین نیز موجب گردید ژرف اندیشی برای دفاع از دستآوردهای برجام تا حدودی اروپایی ها را برای حفظ آن غیرتمند نموده و در برابر هم پیمان خود قرار دهد.

  تا آنجا که روز ۳۰ تیر ۱۳۹۷ در اجلاس وزرای اقتصاد گروه ۲۰ که در آرژانتین در جریان بود، وزیر اقتصاد فرانسه آمریکا را متهم نموده و مبنای تعرفه‌های اعمال شده توسط آمریکا را «قانون جنگل» اعلام نمود.

  در همین رابطه روسیه همزمان با دیدار ترامپ با پوتین در هلسینکی، میلیاردها دلار اوراق دولتی آمریکا را به فروش رساند. چین نیز اعلام کرد در جنگ اقتصادی که آمریکا شروع کرده مقابله خواهد کرد و آماده است میلیاردها دلار از اوراق دولتی آمریکا را بفروش برساند. معنای این کار ضربه اقتصادی بسیار بزرگ و جبران ناپذیر به اقتصاد آمریکا و پایین آمدن ارزش دلار می باشد.

  همین چند روز پیش در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۸ فرانسوا هولاند، رئیس جمهوری پیشین فرانسه، اعلام کرد که «دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، باعث بی نظمی جهانی و اختلاف در درون اروپا شده و دموکراسی ها را تضعیف می کند و به همین خاطر نباید در مقابل او کوتاه آمد.»

  رئیس جمهوری پیشین فرانسه در ادامه افزوده است که تلاش های کشورهای غربی برای تعدیل سخنان ترامپ نشانۀ بی بصیرتی است به ویژه وقتی که رئیس جمهوری آمریکا توافق اتمی با ایران یا توافق کنفرانس پاریس دربارۀ آب و هوا و یا توافقات تجاری را پاره می کند.

  فرانسوا هولاند، رفتار ترامپ را در قبال آنگلا مرکل و ترزا می تحقیرآمیز و تحریک کننده خواند که به گفتۀ او از سوی رهبران اروپایی پاسخی درخور دریافت نکرد.

  ترامپ هم در مقام پاسخ به انتقادات جهانی و اعلام جنگ اقتصادی در نشست ناتو گفت که دشمن ما در همین جا است، در اروپا!

  در قدم بعدی هم برای ایجاد تفرقه بیشتر در اروپا از موضعی بسیار ضعیف با پوتین ملاقات کرد و شماتت هم پیمانان آمریکایی خود را بجان خرید. حرف هایی که در مقابل پوتین جرات نکرده بود بزند را در بازگشت به آمریکا معکوس کرد و ضعیف تر از پیش برجای نشست.

  حال در چنین شرایطی از بهم ریختگی در صحنه سیاسی – اقتصادی جهان، موضوع اصلی فقط ایران نیست. مشکل اصلی اینجا است که دونالد ترامپ، ایران و کشورهای اروپایی را با عربستان سعودی مقایسه می کند. و فکر میکند که با چند نعره امنیتی که بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار برای آمریکا سود داشت، می تواند به باج گیری خود ادامه داده و جهان را باب میل خود نماید.

  مجددا بر می گردیم به بحث اصلی، یعنی سخنرانی مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در کتابخانه ریگان برای «حمایت از صدای مردم ایران».

  پیش از او نیز بوش، بیل کلینتون و هیلاری کلینتون هم برای مردم ایران در مکان های متفاوتی سخنرانی داشته اند.

  اما این بار معنای دیگری هم می تواند داشته باشد. چنانچه ملاحضه می شود حتی انتخاب محل سخنرانی نیز هدف دار است. انتخاب کتابخانه و مرکز رونالد ریگان برای آقای پمپئو اهمیت نمادین دارد. چرا که ۳۸ سال پیش با ورود رونالد ریگان به کاخ ریاست جمهوری آمریکا بود که ایران به زورآزمائی خود با آمریکا پایان داد و همان روز گروگان‌های آمریکائی را آزاد کرد.

  این تقارن از نظر آقای پمپئو شاید حامل پیامی برای حکومت ایران نیز باشد. آنجا که او همیشه تاکید کرده است «آمریکا دنبال تغییر رفتار حکومت ایران است و نه سرنگونی آن».

  از همینجا است که می بینیم بطور رسمی از مجاهدین خلق برای شرکت در این سخنرانی دعوت نمی شود. یعنی نشان می دهد که سیاست آمریکا حمایت از گروهی نیست که در زمان حکومت شاهنشاهی ۷ آمریکایی را ترور کرده و بیش از ۱۶ سال در لیست تروریستی اش قرار داشته است.

  اعلام این سخنرانی فقط می تواند از این جهت حائز اهمیت باشد که آمریکا در کنار جارو جنجال های سیاسی لابی هایش در جلسات مریم رجوی، چندان علاقه ای برای ارتباط با این گروه تروریستی ندارد.

  اعلام این سخنرانی برای جامعه ایرانیان آمریکا و عدم دعوت رسمی از سازمان مجاهدین خلق، این موضوع را بیش از پیش روشن می سازد که مجاهدین خلق حتی برای آمریکایی ها هدف نیستند. وسیله ای هستند که از هیبت تروریستی آنان برای ترساندن و وارد کردن فشار بیشر روی ایرانیان استفاده می شوند. که آی مردم خودتان بجنبید و کاری بکنید وگرنه اینهایی که میلیون ها دلار خرج می کنند تا مریم رجوی در کنار ما آمریکایی ها عکس یادگاری بگیرد، خیلی وحشی تشریف دارند و مبادا روزی که حکومت دست اینان بیافتد!

  خارج از اینکه آقای پمپئو در بین چه سنخی از کسانیکه گفته سخنرانی خواهد داشت. و چه سخنانی برای «حمایت از صدای مردم ایران» ایراد خواهد نمود، جای سوته دلانی مانند مریم رجوی و سران مجاهدین خلق بسیار خالی تر از همیشه است. و این معنای بسیار ژرفی است در پاسخ ناخودآگاه به آنچه که در جلسه اخیر مریم رجوی در ویلپنت گذشت.

  و ای کاش آقای پمپئو، جان بولتون، دونالد ترامپ و رفقایشان در دولت آمریکا بجای سخنرانی و «حمایت از صدای مردم ایران»، از خود مردم ایران حمایت می کردند!

  مثل آقای ترامپ مردم ایران را تروریست نمی خواندند و مانع از مسافرت همان مردم نمی شدند.

  ای کاش در برجام می ماندند و این همه بلای زمینی-اقتصادی در کنار بلایای آسمانی بر سر مردم ایران نازل نمی کردند.

  ای کاش این همه تحریم بر مردم فرهیخته ایران در سراسر جهان روا نمی داشتند تا دانشجویانی که برای معاش زندگی تحصیلی در کشورهای اروپایی بدنبال باز کردن حساب بانکی از این شعبه به آن شعبه و از این شهر به آن شهر می دوند، با درب قفل بانک های اروپایی برای دانشجویان ایرانی مواجه نمی شدند…

  ای کاش رفقای آقای وزیر در دولت دونالد ترامپ، هر سال بمناسبت بزرگداشت عملیات های انتحاری، بمب گذاری و برادر کشی که مجاهدین براه انداخته بودند، عکس یادگاری در میان یک گروه تروریستی نمی گرفتند و بجای حمایت از «صدای مردم» از خود مردم ایران حمایت می کردند!

  یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ برابر با ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۸

  جواد فیروزمند

  ////////////////////

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  بی دقتی و یاخود زنی بعضی از رسانه های هویت طلب آذربایجانی

  مثلا ما ازگذشته های دور سراغ داریم که ناسیونالیست های آذربایجانی، سازمان مجاهدین خلق ایران را یکی از دشمنان زبان آذربایجانی دانسته وهمواره برحفظ فاصله با این جریان شووینیستی تاکید میکرد. این جریانات آذربایجانی ، ازهر طیف ودسته ای وبدون توجه باینکه درکدامیک ازنحله های فکری ناسیونالیزم آذربایجانی حضور دارند ، برای حفظ حرمت خود همواره فاصله ی زیادی با مجاهدین خلق که عملا به باند رجوی تبدیل ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  او بر این باور نیست که خشونت‌پرهیزی یک فلسفه ایده‌آلیستی و تاکتیکی منفعلانه است. برعکس، در درون استراتژی‌ها، سیاست‌ها و تاکتیک‌های خشونت‌پرهیز، نیروی مقاومت‌گر و افشاگری وجود دارد که نهادها و وضعیت مسلط را به چالش می‌کشد و در مشروعیت‌شان تردید ایجاد می‌کند. این شکل از مقاومت، برخاسته از خشم و عمل فعال علیه انواع بی‌عدالتی و تبعیض است. باتلر در کتاب خود می‌کوشد تا خشونت ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  حالا این فرقه ی پست در این غربت وبیکاری وبلا تکلیفی این ادما و هوادارای خودشو به بهانه ی کرونا مستمری را قطع کرده و انها رو بحال خودشون رها کرده.  ای فرقه ی پست که مدعی اسلام انقلابی هستید .ایا این کار شما بعد از سالیان بازی کردن با سرنوشت ادما با دروغ ونیرنگ و دجالیت ،حالا جواب این همه زحمت همینه ، ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  یک آدم ۹۸ ساله الان تو تلویزیون نروژ ۲ سال پیش داشت حرف می زد. جزو کانون های شورشی بوده. می گفت، به من گفتند این آدرس رو ببین شهر درامنت جنوب نروژ. برو یک کسی توی آن خانه است و بکشش. اونموقع که موبایل نبوده. می گفت من موتور سیکلت را گرفتم و رفتم اونجا نگاه کردم دیدم یه خونه ای هست و یک ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

   براستی چرا این فرقه که دم از محوریت در عالم میزند اینقدر ضعیف و خار و ذلیل شده است ؟؟؟ به چه دلیل توان و کشش این را ندارد که فرزندی در حد مکالمه با مادرش صحبت کند در صورتیکه بقول رجوی در زمان شاه زمانیکه ما زیر اعدام بودیم مادرم به ملاقات من میآمد و حالا چه شده که حتی یک مکالمه مادر و فرزند را برنمیتابید ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  این نمایش مسخره پرده های دیگری را هم در پی داشت تا اینکه رهبران مجاهدین، ابوالقاسم(محسن) رضایی را به برنامه ای دیگر از تلویزیون خود فرستاد تا این بار شدت عمل بیشتری از خود نشان دهد. آنها پرویز خزایی نماینده رجوی در نروژ را به پای این مجادله کشاندند تا آنچه خود نمی توانند بگویند را از زبان او جاری سازند ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  درست است که موسی خیابانی با افرادی مثل مهدی ابریشمچی، عباس داوری ،محمود عطایی و دیگران تفاوت داشته است، اما او  یعنی موسی خیابانی هم زیر  مسعود رجوی جای می گرفته است و  اگر چه با بقیه اعضای مرکزیت فاصله داشته است ولی او هم  زیر مسعود رجوی جای داشته است. وقتی مسعود رجوی در هفتم مرداد فرار می کند و به فرانسه می رود در واقع ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  اما تنها روزنه اى كه به من و ما اميد و جرقه  عشق و زندگى مي داد،  حضور خانواده ها براى ديدار با عزيزان اسير خود در چنگال رجوى بود. وقتى فرياد خانواده ها از پشت حصار پادگان اشرف با وجود محدوديت هاى رجوى كه در راستاى عدم شنيدن صداى خانواده بود، را مي شنيديم جرأت پيدا كرده و بذر اميد به زندگى در دلهاي مان كاشته ... مطلب کامل

  مجاهدین خلق یک فرقه هستند

  خب، آمریکا ارتجاعی ترین جناح را برای چنین اقدامی انتخاب کرده تا پروژه جانشین سازی آنها را پیش ببرد. اینها مجاهدین خلق نام دارند. گروهی از تبعیدیان ایرانی که از عملیات های ویژه آمریکا و اسرائیل علیه ایران حمایت می کنند. بله سازمان مجاهدین خلق که قبلا توسط ایالات متحده آمریکا در بین سازمان های تروریستی خطرناک طبقه بندی شده بود. گروهی که در ایران ... مطلب کامل

  محمد سیدی: عشق را پایانی نیست، بمناسبت درگذشت مادر فداکار آقای محمدیان

  رجوی خانواده را " الدنگ " و سد امیال فرقه گرایانه اش می‌داند و در فرقه مجاهدین عشق را حرام و ممنوع کرده است. چه عشق  به جنس مخالف و چه عشق  مادر و پدر به فرزند یا برعکس . چرا رجوی ابراز هر گونه  عاطفه را ، جز به خودش ، ممنوع کرده است؟ چرا این مادر فداکار و قهرمان که یک دهه قبل برای ملاقات فرزندش ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan - haber | malatya haber | malatyahaber | malatya haberleri | malatya sondakika | malatya sondakika haberleri | malatya asayi haberleri | malatya spor haberleri | yeni malatyaspor | malatya reklam | yeilyurt haber | battalgazi haber | malatya belediye haberi | malatya rehber | yeilyurt belediyesi | battalgazi belediyesi | malatya bykehir belediyesi | yeilyurt belediyesi | malatya seim | malatya aday adaylar | malatya akparti adaylar | malatya mhp adaylar | malatya chp adaylar | malatya korona haberleri | malatya gncel | malatya haber 44 | malatya haber trafik kazas | malatya haber net |