• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • تنش در یک رابطه عاشقانه!

  وی ادامه داد: «اینکه برخی معتقدند رابطه میان آمریکا و کره دچار تنش شده، اصلا درست نیست. زیرا حالت تنش در اصول بین‌المللی تعریف خاص خود را دارد و هیچ شواهدی مبنی بر بروز تنش دوباره میان دو کشور دیده نمی‌شود. هرآنچه شاهد هستیم صرفا ترفند‌های مذاکره است که طرفین معمولا از آن استفاده می‌کنند. موضوع این است که آمریکا به دنبال آن است که بتواند کره شمالی را مهار کند. یعنی همان کاری که با شوروی انجام داد. به این معنی که اگر بعد از مدتی مذاکرات به نتیجه رسید و دو کره تصمیم به اتحاد گرفتند نتوانند اقدام خاصی انجام دهند و تبدیل به بازیگران مهم و تاثیرگذار شوند.»  او تصریح کرد: «آمریکایی‌ها همیشه به دنبال آن هستند که بتوانند مدیریت بازی را در اختیار بگیرند به همین دلیل است که سعی می‌کنند طرف مقابل را حتی در زمان مذاکره هم تحت فشار قرار دهند. نمونه آن را قبلا هم دیدیم. اگر خاطرتان باشد در اوایل مذاکرات یک بار قرار بود مایک پمپئو به کره برود، اما ترامپ مانع از این سفر شد و دوباره بعد از مدتی اجازه سفر را صادر کرد. کره‌ای‌ها هم به خوبی می‌دانند که آمریکا قصد چه بازی را دارد، اما شرایطشان به گونه‌ای نیست که از مذاکرات خارج شوند و می‌دانند چنین تصمیمی به شدت برایشان هزینه ساز خواهد بود.»

  تنش در یک رابطه عاشقانه!

  13.11.2018

  موضوع این است که آمریکا به دنبال آن است که بتواند کره شمالی را مهار کند. یعنی همان کاری که با شوروی انجام داد. به این معنی که اگر بعد از مدتی مذاکرات به نتیجه رسید و دو کره تصمیم به اتحاد گرفتند نتوانند اقدام خاصی انجام دهند و تبدیل به بازیگران مهم و تاثیرگذار شوند

  تنش در یک رابطه عاشقانه
  «من و کیم عاشق یکدیگر شدیم» این را دونالد ترامپ بعد از دیدار خود با رهبر کره شمالی مطرح کرد. اما حالا به نظر می‌رسد این رابطه عاشقانه دچار مشکلاتی شده است و موانعی بر سر ادامه این مسیر به وجود آمده است.
  بعد از کش و قوس‌های فراوان در روند مذاکرات ایالات متحده آمریکا با کره شمالی حالا به نظر می‌رسد فرایند دست یابی به یک توافق جامع با مشکلاتی مواجه شده است. ماجرا از نتایح تحقیقات مرکز راهبردی مطالعاتی واشنگتن آغاز شد که حاکی از این بود که کره شمالی دارای پایگاه‌های پنهان موشکی است. این گزارش تصریح می‌کند؛ کره شمالی از این پایگاه‌ها برای مخفی کردن موشک‌های بالستیک و بعضاً دارای توان هسته‌ای که سیار هستند، بهره می‌گیرد. آن‌ها معتقدند که شمار پایگاه‌های اعلام نشده کره شمالی ممکن است به ۲۰ مورد برسد.

  این در حالی است که کره شمالی از زمانی که کیم جونگ اون رهبر این کشور با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سنگاپور دیدار کرد تاکنون هیچ آزمایش موشکی و هسته‌ای انجام نداده، اما آمریکا کماکان سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه این کشور اعمال کرده است. ویکتور چا از مسئولان مرکز راهبردی مطالعاتی واشنگتن که درباره کره شمالی تحقیق می‌کند، گفت: ما روی کره شمالی متمرکز هستیم تا مبادا ترامپ توافق بدی با این کشور انجام دهد. وی افزود: کره شمالی یک سایت موشکی به ما معرفی کرده و برخی آزمایش‌ها را متوقف کرده است و از ما پیمان دایمی صلح می‌خواهد.

  در همین راستا هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد دیدار مایک پامپئو، وزیر امور خارجه با مقام‌های کره شمالی که قرار بود طی روز‌های آتی در نیویورک صورت گیرد به زمان دیگری موکول شده است. او بدون ذکر جزییات بیشتر یا دلیل این تعویق دیدار گفت که این دیدار در زمان دیگری که برنامه‌ها اجازه دهد انجام خواهد شد، اما مذاکرات میان دو طرف ادامه خواهد داشت.

  آمریکا می‌خواهد کره شمالی را رام کند
  در همین خصوص محسن جلیلوند مدرس روابط بین الملل طی گفتگو با فرارو اظهار کرد: «به عقیده من نه تنها اتفاق خاصی در رابطه میان آمریکا و کره شمالی رخ نداده، بلکه در آینده هم روند مذاکرات میان دو کشور قطع نخواهد شد. زیرا رهبر کره شمالی به خوبی متوجه شده که نیازمند این مذاکرات است. به همین دلیل به این راحتی حاضر نخواهد شد، زیر میز مذاکره بزند. آمریکا هم این را به خوبی می‌داند و برای اینکه بتواند امتیازات بیشتری دریافت کند سعی می‌کند این مذاکرات را به گونه‌ای پیش ببرد که بتواند کره شمالی را بیشتر تحت فشار قرار دهد و امتیازات بیشتری دریافت کند؛ بنابراین هر آنچه الان رخ می‌دهد شک نکنید که در نهایت با میانجی گری کره جنوبی حل خواهد شد.»

  • بیشتر بخوانید: استراتژی ترامپ درباره کره شمالی و ایران موفق می‌شود؟
  وی ادامه داد: «اینکه برخی معتقدند رابطه میان آمریکا و کره دچار تنش شده، اصلا درست نیست. زیرا حالت تنش در اصول بین‌المللی تعریف خاص خود را دارد و هیچ شواهدی مبنی بر بروز تنش دوباره میان دو کشور دیده نمی‌شود. هرآنچه شاهد هستیم صرفا ترفند‌های مذاکره است که طرفین معمولا از آن استفاده می‌کنند. موضوع این است که آمریکا به دنبال آن است که بتواند کره شمالی را مهار کند. یعنی همان کاری که با شوروی انجام داد. به این معنی که اگر بعد از مدتی مذاکرات به نتیجه رسید و دو کره تصمیم به اتحاد گرفتند نتوانند اقدام خاصی انجام دهند و تبدیل به بازیگران مهم و تاثیرگذار شوند.»

  او تصریح کرد: «آمریکایی‌ها همیشه به دنبال آن هستند که بتوانند مدیریت بازی را در اختیار بگیرند به همین دلیل است که سعی می‌کنند طرف مقابل را حتی در زمان مذاکره هم تحت فشار قرار دهند. نمونه آن را قبلا هم دیدیم. اگر خاطرتان باشد در اوایل مذاکرات یک بار قرار بود مایک پمپئو به کره برود، اما ترامپ مانع از این سفر شد و دوباره بعد از مدتی اجازه سفر را صادر کرد. کره‌ای‌ها هم به خوبی می‌دانند که آمریکا قصد چه بازی را دارد، اما شرایطشان به گونه‌ای نیست که از مذاکرات خارج شوند و می‌دانند چنین تصمیمی به شدت برایشان هزینه ساز خواهد بود.»

  جلیلوند در پایان گفت: «این‌ها صرفا سیاست‌های کاخ سفید نیست. زیرا همانطور که می‌دانید سیاست‌های کلان ایالات متحده نه از کاخ سفید طرح ریزی می‌شود و نه از سنا. لابی‌های قدرتمند و ثروتمندی در آنجا فعال هستند که سیاست‌های آمریکا را سمت و سو می‌دهند. ترامپ الان صرفا یک مجری است و سیاست کلان ایالات متحده این است که تا جایی که می‌توانند کره شمالی را رام کنند و به زیر بلیط خودشان ببرند و در این راه هم موفق خواهند بود؛ لذا من فکر می‌کنم که با وجود این قطع و وصل‌ها، مذاکرات ادامه پیدا کند و اتفاق خاصی رخ ندهد.»

  کره شمالی دیگر انعطاف نشان نخواهد داد
  همچنین جواد منصوری سفیر پیشین ایران در چین در گفتگو با فرارو عنوان کرد: «رفتار دولت ایالات متحده در یکی دوسال گذشته برای هیچ یک از دولت‌های دیگر شرایط قابل قبولی را برای مذاکره و تعهدات بلندمدت ایجاد نکرده است. به این دلیل کره شمالی علی رغم شعار‌ها و درخواست‌های کاخ سفید برای مذاکره و قبول آن به دلیل بی‌ثباتی تصمیم‌گیری‌ها و نقض تمامی تعهدات که حتی بعضا قبل از این دولت انجام شده بود به این نتیجه رسیدند که دولت آمریکا قابل اعتماد نیست و بحث فعال کردن مجدد پایگاه‌های موشکی خود را مطرح کرد.»

  وی ادامه داد: «علاوه بر این کره شمالی خیلی علاقه‌مند بود که با کره جنوبی روابط مناسبی را آغاز کند و تنش‌های موجود میان دو کره را رفع کند. این علاقه در میان مقامات کره جنوبی هم وجود داشت، اما آمریکایی‌ها با برگزاری یک مانور مشترک نظامی عملا کره شمالی را در موقعیتی قرار دادند که نتواند روند عادی سازی رابطه میان دو کره را پیش ببرد. البته کره جنوبی هم با این تصمیمات آمریکا اصلا موافق نیست، اما کاری از دستشان بر نمی‌آید و مجبور هستند سکوت کنند. زیرا تمام حاکمیت و بخش‌های مختلف این کشور در اختیار و زیر نظر ایالات متحده است و آن‌ها نمی‌توانند بدون رضایت کاخ سفید تصمیم خاصی اتخاذ کنند.»

  • بیشتر بخوانید: هشدار آمریکا نسبت به همکاری مالی دو کره

  او تصریح کرد: «البته بخشی از این رفتار‌ها و سیاست‌های ایالات متحده مربوط به این است که آن‌ها نتوانستند از چین امتیازات مورد نظر خود را دریافت کنند تا بتوانند از این طریق و با کمک چین، نظرات خود را به کره شمالی تحمیل کنند. مجموع این‌ها موجب شد که کره شمالی که طی این مدت انعطاف بسیاری از خود نشان داده بود الان دیگر حاضر نباشد در برابر آمریکا کوتاه بیاید؛ لذا حالا می‌بینیم که با وجود اینکه ترامپ خیلی به مذاکرات امیدوار بود، اما الان شرایط میان دو کشور تا حدود زیادی نسبت به چند ماه گذشته تغییر کرده است.»

  این تحلیلگر مسائل بین‌المللی در واکنش به صحبت جلیلوند مبنی بر اینکه کره شمالی در نهایت مجبور است با شرایط آمریکا کنار بیاید و نمی‌تواند از مذاکرات خارج شود، گفت: «سوابق نشان می‌دهد که کره شمالی با توجه به تجربیاتی که از روابط خود با ایالات متحده دارد، به سادگی تسلیم فشار‌های آمریکا نخواهد شد. کسانی که فکر می‌کنند که کره شمالی بالاخره تسلیم می‌شود اشتباه می‌کند. ضمن اینکه الان آمریکا هم با توجه به شرایط موجود مجبور است ملاحظه کشور‌های شرق آسیا به ویژه کره جنوبی را بکند لذا نمی‌تواند یک تصمیم خارج عرف اتخاذ کند.»

  منصوری در پاسخ به این سوال که اگر قرار نباشد کره شمالی کوتاه بیاید، چه اتفاقی برای این مذاکرات رخ خواهد داد و چه آینده‌ای در انتظار دو کشور است، اظهار کرد: «به نظر می‌رسد وضعیتی که طی ۱۰ سال گذشته میان دو کشور حاکم بوده ادامه پیدا کند. آن‌ها ۱۰ سال پیش هم در زمان مذاکرات ۱+۵ که برای مذاکره با کره شمالی تشکیل داده بودند هم مداوم در درگیری به سر می‌بردند و در نهایت هم هیچ اتفاقی رخ نداد و دستاوردی نداشت. موضوع این است که ترامپ بعد از این ماجرا‌ها فکر می‌کرد شرایط تغییر کرده است و می‌تواند تصمیمات بزرگ بگیرد، اما ماجرا آنطور که او فکر می‌کرد نیست و به احتمال زیاد اوضاع دوباره به قبل از مذاکرات برمی‌گردد.»

  مطالب مرتبط :

  بی دقتی و یاخود زنی بعضی از رسانه های هویت طلب آذربایجانی

  مثلا ما ازگذشته های دور سراغ داریم که ناسیونالیست های آذربایجانی، سازمان مجاهدین خلق ایران را یکی از دشمنان زبان آذربایجانی دانسته وهمواره برحفظ فاصله با این جریان شووینیستی تاکید میکرد. این جریانات آذربایجانی ، ازهر طیف ودسته ای وبدون توجه باینکه درکدامیک ازنحله های فکری ناسیونالیزم آذربایجانی حضور دارند ، برای حفظ حرمت خود همواره فاصله ی زیادی با مجاهدین خلق که عملا به باند رجوی تبدیل ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  او بر این باور نیست که خشونت‌پرهیزی یک فلسفه ایده‌آلیستی و تاکتیکی منفعلانه است. برعکس، در درون استراتژی‌ها، سیاست‌ها و تاکتیک‌های خشونت‌پرهیز، نیروی مقاومت‌گر و افشاگری وجود دارد که نهادها و وضعیت مسلط را به چالش می‌کشد و در مشروعیت‌شان تردید ایجاد می‌کند. این شکل از مقاومت، برخاسته از خشم و عمل فعال علیه انواع بی‌عدالتی و تبعیض است. باتلر در کتاب خود می‌کوشد تا خشونت ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  حالا این فرقه ی پست در این غربت وبیکاری وبلا تکلیفی این ادما و هوادارای خودشو به بهانه ی کرونا مستمری را قطع کرده و انها رو بحال خودشون رها کرده.  ای فرقه ی پست که مدعی اسلام انقلابی هستید .ایا این کار شما بعد از سالیان بازی کردن با سرنوشت ادما با دروغ ونیرنگ و دجالیت ،حالا جواب این همه زحمت همینه ، ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  یک آدم ۹۸ ساله الان تو تلویزیون نروژ ۲ سال پیش داشت حرف می زد. جزو کانون های شورشی بوده. می گفت، به من گفتند این آدرس رو ببین شهر درامنت جنوب نروژ. برو یک کسی توی آن خانه است و بکشش. اونموقع که موبایل نبوده. می گفت من موتور سیکلت را گرفتم و رفتم اونجا نگاه کردم دیدم یه خونه ای هست و یک ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

   براستی چرا این فرقه که دم از محوریت در عالم میزند اینقدر ضعیف و خار و ذلیل شده است ؟؟؟ به چه دلیل توان و کشش این را ندارد که فرزندی در حد مکالمه با مادرش صحبت کند در صورتیکه بقول رجوی در زمان شاه زمانیکه ما زیر اعدام بودیم مادرم به ملاقات من میآمد و حالا چه شده که حتی یک مکالمه مادر و فرزند را برنمیتابید ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  این نمایش مسخره پرده های دیگری را هم در پی داشت تا اینکه رهبران مجاهدین، ابوالقاسم(محسن) رضایی را به برنامه ای دیگر از تلویزیون خود فرستاد تا این بار شدت عمل بیشتری از خود نشان دهد. آنها پرویز خزایی نماینده رجوی در نروژ را به پای این مجادله کشاندند تا آنچه خود نمی توانند بگویند را از زبان او جاری سازند ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  درست است که موسی خیابانی با افرادی مثل مهدی ابریشمچی، عباس داوری ،محمود عطایی و دیگران تفاوت داشته است، اما او  یعنی موسی خیابانی هم زیر  مسعود رجوی جای می گرفته است و  اگر چه با بقیه اعضای مرکزیت فاصله داشته است ولی او هم  زیر مسعود رجوی جای داشته است. وقتی مسعود رجوی در هفتم مرداد فرار می کند و به فرانسه می رود در واقع ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  اما تنها روزنه اى كه به من و ما اميد و جرقه  عشق و زندگى مي داد،  حضور خانواده ها براى ديدار با عزيزان اسير خود در چنگال رجوى بود. وقتى فرياد خانواده ها از پشت حصار پادگان اشرف با وجود محدوديت هاى رجوى كه در راستاى عدم شنيدن صداى خانواده بود، را مي شنيديم جرأت پيدا كرده و بذر اميد به زندگى در دلهاي مان كاشته ... مطلب کامل

  مجاهدین خلق یک فرقه هستند

  خب، آمریکا ارتجاعی ترین جناح را برای چنین اقدامی انتخاب کرده تا پروژه جانشین سازی آنها را پیش ببرد. اینها مجاهدین خلق نام دارند. گروهی از تبعیدیان ایرانی که از عملیات های ویژه آمریکا و اسرائیل علیه ایران حمایت می کنند. بله سازمان مجاهدین خلق که قبلا توسط ایالات متحده آمریکا در بین سازمان های تروریستی خطرناک طبقه بندی شده بود. گروهی که در ایران ... مطلب کامل

  محمد سیدی: عشق را پایانی نیست، بمناسبت درگذشت مادر فداکار آقای محمدیان

  رجوی خانواده را " الدنگ " و سد امیال فرقه گرایانه اش می‌داند و در فرقه مجاهدین عشق را حرام و ممنوع کرده است. چه عشق  به جنس مخالف و چه عشق  مادر و پدر به فرزند یا برعکس . چرا رجوی ابراز هر گونه  عاطفه را ، جز به خودش ، ممنوع کرده است؟ چرا این مادر فداکار و قهرمان که یک دهه قبل برای ملاقات فرزندش ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan - haber | malatya haber | malatyahaber | malatya haberleri | malatya sondakika | malatya sondakika haberleri | malatya asayi haberleri | malatya spor haberleri | yeni malatyaspor | malatya reklam | yeilyurt haber | battalgazi haber | malatya belediye haberi | malatya rehber | yeilyurt belediyesi | battalgazi belediyesi | malatya bykehir belediyesi | yeilyurt belediyesi | malatya seim | malatya aday adaylar | malatya akparti adaylar | malatya mhp adaylar | malatya chp adaylar | malatya korona haberleri | malatya gncel | malatya haber 44 | malatya haber trafik kazas | malatya haber net |