• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • مرگ جورج فلوید: بعد از وزیر دفاع، رئیس ستاد کل ارتش آمریکا از هم قدم شدن با ترامپ پشیمان است

  رئیس ستاد کل ارتش آمریکا روز پنج‌شنبه، ۱۱ ژوئن، در سخنرانی در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی جدید دانشگاه پدآفند ملی که از طریق ویدیو ایراد شد در مورد دیدار از کلیسا هم صحبت کرد. او گفت: “من نباید آنجا می‌رفتم زیرا حضور من در آن لحظه و در آن فضا این تصور را ایجاد کرد که نظامیان در سیاست داخلی حضور دارند.” وی افزود: “به عنوان یک افسر ارتش در حال خدمت این کار اشتباهی بود که از آن درس گرفتم و صمیمانه امیدوارم که همه از آن درس گرفته باشیم.” در آن روز، رئیس ستاد کل ارتش لباس رزم برتن داشت و دونالد ترامپ را همراهی می‌کرد به همین خاطر منتقدان گفتند که حضور او به حمایت از تصمیم رئیس جمهوری به استفاده از ارتش برای مهار معترضان تعبیر شد…

  ترامپ در توییتر نوشته: «گارد ملی ما که مراقبت از محوطه اطراف کاخ سفید را برعهده داشتند نمی توانست باور کنند که این بازدید چه اندازه آسان بود. یکی از آنها گفت که “به قدم زدن در پارک شباهت داشت.” گارد ملی و ماموران پلیس به سهولت معترضان، تحریک‌کننندگان و آنارشیست‌های گروه آنتی‌فا و دیگران را کنترل کردند. کارشان عالی بود.» آقای ترامپ طی دو هفته گذشته بارها لیبرال‌ها و گروه ضدفاشیست آنتی‌فا را مسئول خشونت‌های دو هفته گذشته دانسته اما رسانه‌های آمریکا می‌گویند شواهدی مبنی بر این که آنتی‌فا دخالتی در این قضایا داشته وجود ندارد و همزمان برخی از گروه‌های راست افراطی که حامی آقای ترامپ هم هستند به راه‌اندازی برخی خشونت‌ها و تلاش برای بدنام کردم آنتی‌فا متهم شده‌اند.

  مرگ جورج فلوید: رئیس ستاد کل ارتش آمریکا از هم قدم شدن با ترامپ پشیمان است

  آمریکاحق نشر عکسAFP
  Image captionژنرال میلی و مارک اسپر (نفر وسط)، وزیر دفاع، همراه رئیس جمهوری در بازدید از کلیسا

  رئیس ستاد ارتش آمریکا گفته است که همراهی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری تا کلیسایی در نزدیک کاخ سفید که در جریان تظاهرات علیه مرگ جورج فلوید آسیب دیده بود کار درستی نبوده است.

  ژنرال مارک میلی گفته است که این بازدید، که روز اول ژوئن صورت گرفت، “این تصور را پدید آورد که ارتش وارد مسایل سیاست داخلی شده است.”

  پس از آنکه ماموران تجمع معترضان به قتل جورج فلوید در برابر کاخ سفید را متفرق کردند، رئیس جمهوری به این کلیسا رفت و یک جلد انجیل را در دست گرفت و برابر دوربین‌ها ایستاد.

  استفاده از نفرات ارتش برای متفرق کردن معترضان باعث بحثی شدید در داخل آمریکا شده است.

  دونالد ترامپ در جریان اعتراضات و ناآرامی‌های پس از مرگ جورج فلوید و غارت‌هایی که در برخی شهرها در حاشیه این اعتراضات شکل گرفت از “لزوم برقراری نظم و قانون” صحبت کرد و با احضار نفرات گارد ملی به پایتخت، گفت در صورت لزوم نفرات «سراپا مسلح» ارتش را به سایر شهرها خواهد فرستاد و همزمان خشونت معترضان را محکوم کرد.

  اما بعد از آنکه چهار پلیس حاضر در محل کشته شدن او به اتهام ارتباط با قتل بازداشت شدند و تحت پیگرد قرار گرفتند، اکثر اعتراضات مسالمت‌آمیز بوده است. این واقعه همچنین تظاهراتی را در کشورهای دیگر علیه خشونت پلیس و نابرابری نژادی در پی داشته است.

  ویدیوی صحنه مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس نشان می‌دهد که یک مامور پلیس سفیدپوست زانویش را برای نزدیک به ۹ دقیقه روی گردن او گذاشته و به رغم خواهش و تمنای او مبنی بر این که نمی تواند نفس بکشد، دریک شاون، افسر پلیس زانویش را از روی گردن جورج فلوید بر نمی‌دارد.

  آمریکانفرات ارتش برای حفاظت از کاخ سفید به کار گرفته شدند

  ژنرال میلی چه گفت؟

  رئیس ستاد کل ارتش آمریکا روز پنج‌شنبه، ۱۱ ژوئن، در سخنرانی در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی جدید دانشگاه پدآفند ملی که از طریق ویدیو ایراد شد در مورد دیدار از کلیسا هم صحبت کرد.

  او گفت: “من نباید آنجا می‌رفتم زیرا حضور من در آن لحظه و در آن فضا این تصور را ایجاد کرد که نظامیان در سیاست داخلی حضور دارند.”

  وی افزود: “به عنوان یک افسر ارتش در حال خدمت این کار اشتباهی بود که از آن درس گرفتم و صمیمانه امیدوارم که همه از آن درس گرفته باشیم.”

  در آن روز، رئیس ستاد کل ارتش لباس رزم برتن داشت و دونالد ترامپ را همراهی می‌کرد به همین خاطر منتقدان گفتند که حضور او به حمایت از تصمیم رئیس جمهوری به استفاده از ارتش برای مهار معترضان تعبیر شد.

  بیشتر بخوانید:

  تشییع جنازه جورج فلوید برگزار شد

  در این مراسم، مارک اسپر، وزیر دفاع نیز حضور داشت و اگرچه نگفته است که حضور او اشتباه بوده اما در یک نشست خبری تلویحا اظهار داشته که فکر می‌کرد هدف رئیس جمهوری در این پیاده روی ملاقات با نفرات نظامی حاضر در محل و بازدید از خسارت به کلیسا بود.

  مقامات ارشد به رسانه‌ها گفته‌اند که پس از این نشست خبری، دونالد ترامپ بر سر وزیر دفاع فریاد کشیده اما رئیس جمهور آمریکا هنوز او به اظهارات ژنرال میلی واکنش نشان نداده است.

  در آن روز چه روی داد؟

  در آن روز ماموران پلیس تجمع مسالمت‌آمیزی را که در میدان لافایت در نزدیکی کاخ سفید برگزار شده بود را با استفاده از اسپری فلفل و گلوله پلاستیکی متفرق کردند و دقایقی بعد رئیس جمهوری و همراهانش توانستند برای بازدید از کلیسای اسقفی سنت جان به آن محل بروند.

  روز قبل از آن، تظاهرکنندگان زیر زمین این کلیسا تاریخی را به آتش کشیده بودند.

  آقای ترامپ که خود را مدافع مسییحیان مومن و رای دهندگان محافظه کار می‌داند در بیرون کلیسا یک جلد انجیل را در دست گرفت اما نه آن را خواند و نه به کلیسا اشاره‌ای کرد.

  شماری از رهبران مذهبی در آمریکا این اقدام را مورد انتقاد قرار دادند. مایکل کاری، اسقف سرپرست کلیسای سنت جان هم گفت که آقای ترامپ از کلیسا “برای مقاصد سیاسی حزبی” استفاده کرده است.

  آقای ترامپ گفته است که “اکثر رهبران مذهبی” بازدید او از کلیسای آسیب دیده را دوست داشتند و تاکید داشته که متفرق کردن معترضان ارتباطی با این بازدید نداشته است.

  امروز او بار دیگر در توییتر خود از نیروهای امنیتی قدردانی کرد.

  او نوشته: «گارد ملی ما که مراقبت از محوطه اطراف کاخ سفید را برعهده داشتند نمی توانست باور کنند که این بازدید چه اندازه آسان بود. یکی از آنها گفت که “به قدم زدن در پارک شباهت داشت.” گارد ملی و ماموران پلیس به سهولت معترضان، تحریک‌کننندگان و آنارشیست‌های گروه آنتی‌فا و دیگران را کنترل کردند. کارشان عالی بود.»

  آقای ترامپ طی دو هفته گذشته بارها لیبرال‌ها و گروه ضدفاشیست آنتی‌فا را مسئول خشونت‌های دو هفته گذشته دانسته اما رسانه‌های آمریکا می‌گویند شواهدی مبنی بر این که آنتی‌فا دخالتی در این قضایا داشته وجود ندارد و همزمان برخی از گروه‌های راست افراطی که حامی آقای ترامپ هم هستند به راه‌اندازی برخی خشونت‌ها و تلاش برای بدنام کردم آنتی‌فا متهم شده‌اند.

  مطالب مرتبط :

  غلامرضا شکری: رانده شدگان در عراق، واماندگان در آلبانی

  اما سوال اینجاست، چرا طی این سالیان نتوانستند به ان اهداف کثیف خود برسند تا زمانی که در عراقبودندو زیر بال و پر صدام قرار داشتند و میگفتند سید ریئس  مسیر را باز میکند و خودش میداند چه زمانی باید چکار بکند به قول آن مزدور امریکایی رجوی خائن چند میخ طویله !!!!!! حالا که بعد از چهار سال از عراق رانده شدند و در حال حاضر هم در ... مطلب کامل

  غلامرضا شکری: رانده شدگان در عراق، واماندگان در آلبانی

  حال سوال این است؛ چرا سران فرقه رجوی خفقان گرفته و هیچ خبری را در این رابطه منتشر نمی کنند در حالیکه اخبار شورش های آمریکا تیتر اصلی تمامی خبرگزاریهای جهان است. و چرا به خانواده کشته شدگان توسط پلیس وحشی این کشور تسلت نمی گویند ؟جواب خیلی ساده است: پا گذاشتن بر دم ارباب برای سران بدنام «مجاهدین» خط سرخ است و آنان هرگز جرات چنین گستاخی ها را ندارند. آنان همیشه نان را به نرخ روز می خورند.اگر چنین وقایعی در کشورهای لبنان و عراق و سوریه و هر کشوری که بنوعی با ایران در رابطه است، می افتاد همچنانکه قبلا هم دیدیم تمام دستگاه تبلیغاتی رجوی پشت آن می آمد و روزها حول تحولات میدانی در این کشورها طبق رهنمودهای طرف حساب های خود خبر تولید می کرد. اما حال که نوبت به ارباب رسیده رهبران حاضر در صحنه به سوراخ موش خزیده و لالمونی گرفته اند... وطن فروشان کاسه لیس ، چکمه های خونین اربابشان را لیس میزنند موسی دامرودی ، تیرانا ـ سایت نجات یافتگان از مجاهدین خلق در آلبانی ـ ایران آزادی ـ 03.07.2020 لینک به منبع با کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس نژادپرست در آمریکا موجی از اعتراضات شروع شد. و بدنبال این واقعه موجی از جنبش ضد نژاد پرستی بخش های زیادی از آمریکا و سپس چند ... مطلب کامل

  غلامرضا شکری: رانده شدگان در عراق، واماندگان در آلبانی

  مقاومتی که شما برای آن عیدی هم متصور شده اید، دراصل مقاومتی بود متوهمانه دربرابر سیر تاریخی کم وبیش طبیعی ای که ایران پشت سر میگذاشت واین سیر درجهت دادن قدرت بدست مسعود رجوی بوالهوس نبود. مقاومت سازمان متبوع شما دربرابر حوادث، ربطی به مردم ایران نداشت و تنها براثر افکار متوهمانه که گویا رهبری حق رجوی است ، انجام گرفت وبعلت ناموزون بودن آرایش قوا ، با ... مطلب کامل

  خداحافظ ! کسی که “وداع با اسلحه “را آغاز کردی

  در دبیرستان که بود داستان‌هایی به سبک علی دشتی می‌نوشت که آن وقت‌ها نام پر تلالویی در ادبیات به حساب می‌آمد. اما یک روز معلم شیمی که با ادبیات آشنایی داشت سر کلاس از چوبک سخن گفت. خیمه‌شب‌بازی منتشر شده بود (سال ۱۳۲۴) و تازه چوبک داشت آوازه می‌یافت. نجف آن کتاب را خواند و پس از آن روش نوشتن و نگاه کردنش تغییر کرد. «برای من مثل ... مطلب کامل

  خداحافظ ! کسی که “وداع با اسلحه “را آغاز کردی

  وقتی خبر دسنگیری را در سالن اعلام کردند همه همدیگر را نگاه می کردند که مریم رجوی کی رفته  است ؛ برای جواب به این سئوال با ترفند می گفتند که قبل از حمله اورا فرستادند و نسرین هم همراهش است افراد همه گیج و گنگ بودند چون کسی با بیرون ارتباطی نداشت همه چیز را باید سیمای کذایی فرقه دنبال می  کردیم البته یاد آوری کنم که اون فرد ... مطلب کامل

  خداحافظ ! کسی که “وداع با اسلحه “را آغاز کردی

  رجوی بعد از اشغال عراق در هرزمان که میدانست ضرر و زیانی متوجه فرقه مجاهدین است سکوت اختیار میکرد هنگام قتل روزنامه‌نگار  عربستانی خاشقچی تا به حال یک کلمه در تلویزیون و یا سایت مجاهدین درج نکرده است ، در جنگ یمن و بمباران وحشیانه مردم یمن توسط عربستان سعودی تا به امروز سکوت اختیار کرده است و حتی به روی مبارک خود نمیآورد،  زیرا ... مطلب کامل

  نگاهی به کتاب «موج سیاه»: بازنگری تاریخی درگیری‌های خاورمیانه

  تضاد میان مطالعات آکادمیک بر روی این کشورها و مسائلشان باورنکردنی است و اغلب موارد حق با نویسندهٔ کتاب است. داستان در سال ۱۹۷۷ در لبنان آغاز می‌شود، زمانی که سرزمین نویسنده در گیرودار جنگ داخلی بود. ایرانیان در تبعید همچون امام موسی صدر با فعالان شیعه در لبنان متحد شده و برای سرنگونی شاه نوار ضبط می‌کردند. انور سادات، رئیس‌جمهور مصر به اورشلیم پرواز کرد تا به ... مطلب کامل

  خاطرات غلامعلی میرزایی،قسمت ۱۷ ـ شیپور سرنگونی را می خواست رجوی بزند یا صدام حسین؟ اما چه شد؟

  ولی در صحبتهایی که بین نفرات که تبادل می شد این بود اینها را هم برای عراق نگهداری کنیم چون خود عرافیها بر اساس تجربه تانکهای قبلی که تحویل داده بودند رسیدگی به امکانات جنگی که داشتند زیر   صفربود و بخاطروعده های مستمرسرکردگان فرقه نفرات هم که سرنگونی در راه است و رهبری منتطر آماده شدن کارهای نکرده ماست هرچه سریعتر آماده شوید او (رجوی) شیپور راخواهد زد. ... مطلب کامل

  آیا جو بایدن می تواند اشتباهات ترامپ در رابطه با ایران را جبران کند؟

  با توجه به این شرایط، امن ترین اقدام برای دولت بایدن این است که بلافاصله پس از انتخابات ریاست جمهوری به تعهدات به برجام بازگردد و همه تحریم های مربوط به برنامه هسته ای ایران را لغو کند. چنین اقدامی جدیت دولت بایدن در کسب اطمینان از اتحاد بین المللی و رهبری ایالات متحده را نشان خواهد داد و به ایران برای بازگشت به تعهدات هسته ای انگیزه ... مطلب کامل

  آیا جو بایدن می تواند اشتباهات ترامپ در رابطه با ایران را جبران کند؟

  وقتی دید که تعداد زیادی علیرغم شرایط سخت در کمپ آمریکاییها اشرف را ترک کردند بر آن شد که شرایط دیدار خانوادگی را سخت تر بکند تا آنجایی که دیگر اجازه دیدار را نداد و گفت من اینکار را کردم و همه مسئولیت آنرا می پذیرم بدین سان جنگ بین خانواده‌های اسیران در قلعه اشرف را رجوی آغاز کرد ولی خانواده‌ها خاموش نشدن و پس ننشستند و با ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.