• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • آیا فکر می کنید برده‌داری تمام شده است؟

  آمار نشان می‌دهد که بین ۱۰،۰۰۰ تا ۱۳،۰۰۰ قربانی برده‌داری نوین در بریتانیا وجود دارند که از کشور‌های آلبانی، نیجریه، ویتنام و رومانی قاچاق شده‌اند. گمان می‌رود فقط حدود ۳۰۰۰ کودک ویتنامی در مزارع شاهدانه و سالن‌های خدمات ناخن در بریتانیا مشغول به کار هستند. به خیلی از این قربانیان گفته‌اند که اگر کار خود را ترک کنند به خانواده‌های آنها آسیب می‌زنند. یکی از این افراد وقتی به بریتانیا رفت ۱۶ سال داشت، با این امید که پولی به دست بیاورد و برای خانواده‌اش بفرستد. در عوض، او مجبور شد در کارخانهٔ تولید شاهدانه کار کند. او می‌گوید: “یادم هست از مردی که مرا به آنجا آورده بود پرسیدم می‌توانم این کار را ترک کنم، چون آن کار را دوست نداشتم و او تهدید کرد که مرا آنقدر می‌زند و گرسنگی می‌دهد تا بمیرم”. وقتی پلیس به آن محل حمله کرد او دستگیر شد و به جرم شرکت در تولید مواد مخدر محکوم شد اما مرکز مشاورهٔ حمایت از کودکان قربانی قاچاق وابسته به انجمن ملی جلوگیری از خشونت علیه کودکان به او کمک کرد…

  فکر می‌کنید برده‌داری تمام شده؟ با نمونه‌های جدید برده‌داری آشنا شوید

  بی بی سی ـ 16.06.2020

  قربانیان قاچاق انسانبسیاری از قربانیان قاچاق انسان مجبورند در کشتی‌های ماهیگیری کار کنند

  آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۴۵ میلیون نفر در جهان اسیر برده‌داری نوین هستند که دو سوم این قربانیان در آسیا هستند.

  بنیاد “آزادانه راه بروید” در شاخص جهانی برده‌داری ۲۰۱۶، برده‌داری را “موقعیتی بهره‌کشانه” توصیف می‌کند که فرد به دلیل “تهدید، خشونت، اجبار، سؤاستفاده از قدرت یا دروغ و فریب نمی‌تواند از آن رها شود یا از آن بیرون بیاید”.

  شکل نوین برده‌داری می‌تواند شامل این موارد هم باشد، مزدوری یا کار اجباری در ازای بدهی، بردگی کودکان، ازدواج اجباری، خدمت خانگی و کار اجباری، و هر شرایطی که قربانی با تهدید و خشونت وادار به کار شود.

  بی‌بی‌سی به ۵ نمونه از برده‌داری نوین می‌پردازد.

  ۱. صنایع ماهیگیری

  گروه‌های حقوق‌بشری می‌گویند هزاران نفر در قایق‌های ماهیگیری، قاچاق و مجبور به کار می‌شوند، در این قایق‌ها تا سال‌ها آنها را اسیر نگه می‌دارند بدون این که بتوانند پا به ساحل بگذارند. قربانیان می‌گویند کسانی که اقدام به قرار کنند و گیر بیفتند کشته می‌‌شوند و به دریا انداخته می‌شوند.

  تایلند، سومین صادر‌کنندهٔ بزرگ غذا‌های دریایی در جهان، متهم به داشتن کشتی‌های ماهیگیری است که مردانی در آنها به عنوان برده وادار به کار می‌شوند. مردانی از برمه و کامبوج که خرید و فروش می‌شوند. مقامات این کشور در تلاش برای مبارزه با قاچاقچیان انسان هستند.

  بسیاری از قربانیان می‌گویند دلال‌ها با وعدهٔ کار در کارخانه آنها را فریب داده و سپس وادار به کار در قایق‌های ماهیگیری کرده‌اند، جایی که مجبور بودند کار اجباری کنند.

  مردی از اهالی میانمار که از چنگ قاچاقچی‌های انسان گریخته است می‌گوید که او را مجبور می‌کردند با قایقی کوچک در وسط دریا ۲۰ ساعت در روز بدون دستمزد ماهیگیری کند.

  او به بی‌بی‌سی گفت: “می‌گویند هرکس بخواهد فرار کند پایش را می‌شکنند، دستش را می‌شکنند یا حتی او را می‌کشند”.

  ۲. مزارع شاهدانه و سالن‌های خدمات ناخن

  مزارع شاهدانهحق نشر عکسPA

  آمار نشان می‌دهد که بین ۱۰،۰۰۰ تا ۱۳،۰۰۰ قربانی برده‌داری نوین در بریتانیا وجود دارند که از کشور‌های آلبانی، نیجریه، ویتنام و رومانی قاچاق شده‌اند.

  گمان می‌رود فقط حدود ۳۰۰۰ کودک ویتنامی در مزارع شاهدانه و سالن‌های خدمات ناخن در بریتانیا مشغول به کار هستند.

  به خیلی از این قربانیان گفته‌اند که اگر کار خود را ترک کنند به خانواده‌های آنها آسیب می‌زنند.

  یکی از این افراد وقتی به بریتانیا رفت ۱۶ سال داشت، با این امید که پولی به دست بیاورد و برای خانواده‌اش بفرستد. در عوض، او مجبور شد در کارخانهٔ تولید شاهدانه کار کند.

  او می‌گوید: “یادم هست از مردی که مرا به آنجا آورده بود پرسیدم می‌توانم این کار را ترک کنم، چون آن کار را دوست نداشتم و او تهدید کرد که مرا آنقدر می‌زند و گرسنگی می‌دهد تا بمیرم”.

  وقتی پلیس به آن محل حمله کرد او دستگیر شد و به جرم شرکت در تولید مواد مخدر محکوم شد اما مرکز مشاورهٔ حمایت از کودکان قربانی قاچاق وابسته به انجمن ملی جلوگیری از خشونت علیه کودکان به او کمک کرد.

  ۳. بردگی جنسی

  ساندراساندرا و سه دختر دیگر که قاچاق شده‌اند نزدیک روسپی‌خانه‌ای در ایالت کنتیکت، از آنها خواسته‌اند که ژست بگیرند

  سازمان بین‌المللی کار برآورد می‌کند که حدود ۴،۵ میلیون قربانی استثمار جنسی وجود دارد.

  ساندرا وورونتو، یکی از فعالان مبارزه با قاچاق انسان در سال ۲۰۰۱ در آمریکا وادار به بردگی جنسی شد.

  او اندونزی را با وعدهٔ کار در بخش هتل‌داری ترک کرد و به آمریکا آمد اما افرادی در فرودگاه او را تحویل قاچاقچی‌های مسلح دادند و او مجبور به روسپیگری شد.

  او می‌گوید: “آنها گفتند که من ۳۰،۰۰۰ دلار به آنها بدهکارم و با هر بار تن‌فروشی ۱۰۰ دلار از بدهی خود را پرداخت می‌کنم”.

  او موفق شد از چنگ آنها بگریزد و به اف‌بی‌آی کمک کرد تا قربانیان دیگر قاچاق انسان در این روسپی‌خانه را پیدا کنند.

  ۴. گدایی اجباری

  کودکانحق نشر عکسAFP
  Image captionکودکان را در خیابان‌ها وادار به گدایی می‌کنند

  در گزارش تأکید شده است که مجرمان، کودکان بسیاری را در اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای جنوبی و خاور‌میانه در خیابان‌ها وادار به گدایی در خیابان‌ها می‌کنند.

  یکی از این قربانیان به پژوهشگران گفت: ” با اینکه گدایی می‌کنم اما حتی یک سکه از آن هم به من نمی‌رسد. باید هر چه در می‌آورم به آنها تحویل دهم. من غذا و خواب کافی ندارم. هیچ دستمزدی به من نمی‌دهند، فقط باید بیگاری کنم”.

  یکی دیگر از آنها می‌گوید: “من نمی‌توانم به شما چیزی بگویم چون خیلی می‌ترسم. صاحب کارم مرا تهدید کرده است که اگر دهانم را باز کنم و به کسی چیزی بگویم، حسابم را می‌رسد”.

  ۵. پشت در‌های بسته

  بیشتر موارد بردگی نوین از دید عموم پنهان است. این بردگی در خانه‌ها و مزارع خصوصی اتفاق می‌افتد.

  اخیرا سه مرد از یک خانواده در بریتانیا به دلیل مجبور کردن مردی به انجام کارهای سنگین و سخت در برابر دستمزد بسیار ناچیز محکوم به زندان شدند.

  مایکل هاگز، ۴۶ ساله را مجبور کرده بودند که به مدت ۲۰ سال برای این خانواده کارهای ساختمانی و راه‌سازی انجام دهد. او می‌گوید وادارش کرده‌اند درانباری باغی که فقط ۱،۲ متر عرض داشت بدون هیچ وسیلهٔ گرمایش و آب لوله‌کشی دو سال زندگی کند.

  ماه گذشته هم مردی بریتانیایی به دلیل آنکه همسر خود را وادار به خدمت خانگی اجباری کرده بود محکوم به دو سال زندان شد.

  دادستان پرونده می‌گوید: “این زن شکنجه می‌شده و مرد او را وادار می‌کرده که همهٔ کارها را انجام دهد و اجازهٔ بیرون رفتن از خانه هم نداشته است”.

  مطالب مرتبط :

  غلامرضا شکری: رانده شدگان در عراق، واماندگان در آلبانی

  اما سوال اینجاست، چرا طی این سالیان نتوانستند به ان اهداف کثیف خود برسند تا زمانی که در عراقبودندو زیر بال و پر صدام قرار داشتند و میگفتند سید ریئس  مسیر را باز میکند و خودش میداند چه زمانی باید چکار بکند به قول آن مزدور امریکایی رجوی خائن چند میخ طویله !!!!!! حالا که بعد از چهار سال از عراق رانده شدند و در حال حاضر هم در ... مطلب کامل

  غلامرضا شکری: رانده شدگان در عراق، واماندگان در آلبانی

  حال سوال این است؛ چرا سران فرقه رجوی خفقان گرفته و هیچ خبری را در این رابطه منتشر نمی کنند در حالیکه اخبار شورش های آمریکا تیتر اصلی تمامی خبرگزاریهای جهان است. و چرا به خانواده کشته شدگان توسط پلیس وحشی این کشور تسلت نمی گویند ؟جواب خیلی ساده است: پا گذاشتن بر دم ارباب برای سران بدنام «مجاهدین» خط سرخ است و آنان هرگز جرات چنین گستاخی ها را ندارند. آنان همیشه نان را به نرخ روز می خورند.اگر چنین وقایعی در کشورهای لبنان و عراق و سوریه و هر کشوری که بنوعی با ایران در رابطه است، می افتاد همچنانکه قبلا هم دیدیم تمام دستگاه تبلیغاتی رجوی پشت آن می آمد و روزها حول تحولات میدانی در این کشورها طبق رهنمودهای طرف حساب های خود خبر تولید می کرد. اما حال که نوبت به ارباب رسیده رهبران حاضر در صحنه به سوراخ موش خزیده و لالمونی گرفته اند... وطن فروشان کاسه لیس ، چکمه های خونین اربابشان را لیس میزنند موسی دامرودی ، تیرانا ـ سایت نجات یافتگان از مجاهدین خلق در آلبانی ـ ایران آزادی ـ 03.07.2020 لینک به منبع با کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس نژادپرست در آمریکا موجی از اعتراضات شروع شد. و بدنبال این واقعه موجی از جنبش ضد نژاد پرستی بخش های زیادی از آمریکا و سپس چند ... مطلب کامل

  غلامرضا شکری: رانده شدگان در عراق، واماندگان در آلبانی

  مقاومتی که شما برای آن عیدی هم متصور شده اید، دراصل مقاومتی بود متوهمانه دربرابر سیر تاریخی کم وبیش طبیعی ای که ایران پشت سر میگذاشت واین سیر درجهت دادن قدرت بدست مسعود رجوی بوالهوس نبود. مقاومت سازمان متبوع شما دربرابر حوادث، ربطی به مردم ایران نداشت و تنها براثر افکار متوهمانه که گویا رهبری حق رجوی است ، انجام گرفت وبعلت ناموزون بودن آرایش قوا ، با ... مطلب کامل

  خداحافظ ! کسی که “وداع با اسلحه “را آغاز کردی

  در دبیرستان که بود داستان‌هایی به سبک علی دشتی می‌نوشت که آن وقت‌ها نام پر تلالویی در ادبیات به حساب می‌آمد. اما یک روز معلم شیمی که با ادبیات آشنایی داشت سر کلاس از چوبک سخن گفت. خیمه‌شب‌بازی منتشر شده بود (سال ۱۳۲۴) و تازه چوبک داشت آوازه می‌یافت. نجف آن کتاب را خواند و پس از آن روش نوشتن و نگاه کردنش تغییر کرد. «برای من مثل ... مطلب کامل

  خداحافظ ! کسی که “وداع با اسلحه “را آغاز کردی

  وقتی خبر دسنگیری را در سالن اعلام کردند همه همدیگر را نگاه می کردند که مریم رجوی کی رفته  است ؛ برای جواب به این سئوال با ترفند می گفتند که قبل از حمله اورا فرستادند و نسرین هم همراهش است افراد همه گیج و گنگ بودند چون کسی با بیرون ارتباطی نداشت همه چیز را باید سیمای کذایی فرقه دنبال می  کردیم البته یاد آوری کنم که اون فرد ... مطلب کامل

  خداحافظ ! کسی که “وداع با اسلحه “را آغاز کردی

  رجوی بعد از اشغال عراق در هرزمان که میدانست ضرر و زیانی متوجه فرقه مجاهدین است سکوت اختیار میکرد هنگام قتل روزنامه‌نگار  عربستانی خاشقچی تا به حال یک کلمه در تلویزیون و یا سایت مجاهدین درج نکرده است ، در جنگ یمن و بمباران وحشیانه مردم یمن توسط عربستان سعودی تا به امروز سکوت اختیار کرده است و حتی به روی مبارک خود نمیآورد،  زیرا ... مطلب کامل

  نگاهی به کتاب «موج سیاه»: بازنگری تاریخی درگیری‌های خاورمیانه

  تضاد میان مطالعات آکادمیک بر روی این کشورها و مسائلشان باورنکردنی است و اغلب موارد حق با نویسندهٔ کتاب است. داستان در سال ۱۹۷۷ در لبنان آغاز می‌شود، زمانی که سرزمین نویسنده در گیرودار جنگ داخلی بود. ایرانیان در تبعید همچون امام موسی صدر با فعالان شیعه در لبنان متحد شده و برای سرنگونی شاه نوار ضبط می‌کردند. انور سادات، رئیس‌جمهور مصر به اورشلیم پرواز کرد تا به ... مطلب کامل

  خاطرات غلامعلی میرزایی،قسمت ۱۷ ـ شیپور سرنگونی را می خواست رجوی بزند یا صدام حسین؟ اما چه شد؟

  ولی در صحبتهایی که بین نفرات که تبادل می شد این بود اینها را هم برای عراق نگهداری کنیم چون خود عرافیها بر اساس تجربه تانکهای قبلی که تحویل داده بودند رسیدگی به امکانات جنگی که داشتند زیر   صفربود و بخاطروعده های مستمرسرکردگان فرقه نفرات هم که سرنگونی در راه است و رهبری منتطر آماده شدن کارهای نکرده ماست هرچه سریعتر آماده شوید او (رجوی) شیپور راخواهد زد. ... مطلب کامل

  آیا جو بایدن می تواند اشتباهات ترامپ در رابطه با ایران را جبران کند؟

  با توجه به این شرایط، امن ترین اقدام برای دولت بایدن این است که بلافاصله پس از انتخابات ریاست جمهوری به تعهدات به برجام بازگردد و همه تحریم های مربوط به برنامه هسته ای ایران را لغو کند. چنین اقدامی جدیت دولت بایدن در کسب اطمینان از اتحاد بین المللی و رهبری ایالات متحده را نشان خواهد داد و به ایران برای بازگشت به تعهدات هسته ای انگیزه ... مطلب کامل

  آیا جو بایدن می تواند اشتباهات ترامپ در رابطه با ایران را جبران کند؟

  وقتی دید که تعداد زیادی علیرغم شرایط سخت در کمپ آمریکاییها اشرف را ترک کردند بر آن شد که شرایط دیدار خانوادگی را سخت تر بکند تا آنجایی که دیگر اجازه دیدار را نداد و گفت من اینکار را کردم و همه مسئولیت آنرا می پذیرم بدین سان جنگ بین خانواده‌های اسیران در قلعه اشرف را رجوی آغاز کرد ولی خانواده‌ها خاموش نشدن و پس ننشستند و با ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.