• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • فریدون اورموی: موقعیت دشوار نتانیاهو، باند رجوی را دلواپس تر میکند!

  ظاهرا گروه مافیایی رجوی هم مانند سایر ساده لوحان براین تصورند که این اسرائیل است که سیاست های آمریکا را تعیین میکند ونمی دانند که (صورتی در زیر دارد آنچه دربالاستی) و اتفاقا موضوع برعکس است و این آمریکاست که اسرائیل را بردست های خود میچرخاند و نفوذ صهیونیست های قدرتمند جهان وطنی در وال استریت ، این شبهه را که اسرائیل هم دولتی است وعلی آباد شهری، این شبهه را دراین نوع تحلیل گران ایجاد میکند!

  موقعیت دشوار نتانیاهو، باند رجوی را دلواپس تر میکند!

  فریدون اورموی ــ 10.03.2015   اگر ادعا کنم که نمی توان گروه و جریانی شبیه فرقه رجویی را پیدا کرد که در دشمنی با مردم ایران اینهمه همسویی با نتانیاهونشان دهد، حرف گزافی نزده ام!

  این جریان مستبد و تمامیت خواه ، برای سفر خودخوانده ی نتانیاهو سرمایه گذاری شدیدی کرده بود که در آمریکا و مخصوصا خود اسرائیل نشان داده شد که مجاهدنماهای ما بنا برخاصیت فرقوی خود که همانا ندیدن فراتر از نوک دماغ خود است ، به چه میزان از تحلیل اوضاع بدور بوده و مبانی فکری خود را در چه زمینه ی سستی بنا نهاده است!

  ظاهرا گروه مافیایی رجوی هم مانند سایر ساده لوحان براین تصورند که این اسرائیل است که سیاست های آمریکا را تعیین میکند ونمی دانند که (صورتی در زیر دارد آنچه دربالاستی) و اتفاقا موضوع برعکس است و این آمریکاست که اسرائیل را بردست های خود میچرخاند و نفوذ صهیونیست های قدرتمند جهان وطنی در وال استریت ، این شبهه را که اسرائیل هم دولتی است وعلی آباد شهری، این شبهه را دراین نوع تحلیل گران ایجاد میکند!

  همسویی و همدلی سران فرقه رجوی با نئوکان ها و صهیونیست ها مشمئز کننده ست

  همسویی و همدلی سران فرقه رجوی با نئوکان ها و صهیونیست ها مشمئز کننده ست

  بیشتر مردم بدرستی نمیدانند که اسرائیل بمنزله ی یک پادگان نظامی آمریکا در قلب خاورمیانه عمل میکند و پر واضح است که یک پادگان نمیتواند سیاست های خود را بر یک کشور دیکته کند و برعکس این سران کشور مفروض (دراینجا آمریکا) است که تصمیم میگیرند که ازاین پادگان نظامی خود چگونه استفاده کند!

  صحبت از صهیونیست های جهان وطنی کردم که ثابت کنم این صهیونیست های قدرتمند آمریکایی را نباید ناسیونالیست های اسرائیلی تلقی کرد که کشته و مرده ی خاک این کشور نامشروع و مردم چند ده ملیتی و با دهها تضادهای طبقاتی و جهان بینی هستند!

  Mozakerat Matn 1

  ما در میان صهیونیست ها افرادی از غیریهودیان اعم از مسیحی و… داریم و حتی مسلمانان صهیونیست هم دراین بین پیدا میشوند (زالمای خلیل زاد و…) که مسلما در تحلیل نهائی غم ثروت های بیکران خود را داشته و در انتخاب میان این منافع خصوصی و کشوری بنام اسرائیل، جانب منافع خود را خواهند گرفت و جان و مال شان را برای اسرائیل فدا نخواهند کرد.

  کشوراینها همان جایی است که این منافع در آنجا بهتر و بادوام ترحفظ شود که تظاهرات مردم اسرائیل در آستانه ی انتخابات چند روز دیگر و بعد ازسفر پوچ و جنجالی نتانیاهو نشان داد که این کشور هم برای صهیونیست های افراطی و ثروتمند، چندان امن نیست!

  برای ارفاق هم که شده ، من مستقیما به سراغ خبر بی.بی.سی رفته و با ذکر این مسئله که این بنگاه خبری بیشتر میتوانست حرف زده و تضادهای داخلی اسرائیل را نمایان تر از این نشان دهد که نداده، به این یادداشت کوتاه خود پایان میدهم.

  Mozduran Mussad Matn

  منبع : بی بی سی

  ده‌ها هزار نفر از شهروندان اسرائیلی شنبه شب در تل آویو علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور دست به تظاهرات زدند و خواهان تغییر او شدند.

  تظاهرکنندگان در این مراسم فریاد می‌زدند “بی‌بی‌ به خانه‌ات برگرد.”

  بی‌بی‌ نامی است که بنیامین نتانیاهو در اسرائیل با آن شناخته می‌شود.

  این بزرگترین تظاهرات برگزار شده در کارزار انتخاباتی اخیر در پایتخت اسراییل است که ده‌ها هزار اسرائیلی را در میدان رابین در تل آویو گردآورد تا برای نخست وزیر این کشور پیغام تغییر بفرستند.

  هفدهم مارس (۲۶ اسفند) ده روز دیگر انتخابات پارلمانی در اسرائیل برگزار می‌شود و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که برخلاف انتخابات سال ۲۰۱۳ میلادی، بنیامین نتانیاهو این بار نامزد پیشتاز نیست.

  چهره کلیدی در تجمع مخالفان آقای نتانیاهو، مئیر داگان رئیس پیشین موساد سازمان جاسوسی اسرائیل بود.

  آقای داگان در فاصله سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ ریاست سازمان جاسوسی اسرائیل را به عهده داشته و دوره فعالیتش در این سازمان با نخست وزیری آریل شارون، ایهود اولمرت و بنیامین نتانیاهو همزمان بوده است.

  او در سخنرانی‌اش که با تشویق مخالفان نتانیاهو همراه بود گفت که اسرائیل دشمنانی دارد اما من از آنها نمی‌ترسم. چیزی که مرا می‌ترساند کسی است که اکنون رهبری اسرائیل را بر عهده دارد.

  داگان گفت: “شش سال است آقای نتانیاهو نخست وزیر است و در این شش سال دولت اسرائیل بیش از همیشه دچار بحران بوده است. او برای تغییر در منطقه و ساختن آینده‌ای بهتر هیچ تلاشی نکرده است. در دوره نخست وزیری او ما با بزرگ‌ترین متحد و حامی خود به طرز بی‌سابقه‌ای درگیر شده‌ایم. ما رهبری داریم که در یک میدان آن هم برای بقای سیاسی خودش می‌جنگد.”

  اشاره مئیر داگان به تنش اخیر در روابط میان اسرائیل و آمریکا به خاطر مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران بود.

  Netanhiyaho Masud 1 Matn

  بنیامین نتانیاهو هفته قبل برخلاف میل کاخ سفید و به دعوت رئیس کنگره آمریکا به واشنگتن سفر کرد تا در مورد نگرانی‌هایش از برنامه هسته‌ای ایران و احتمال توافق غرب و ایران صحبت کند.

  مخالفان بنیامین نتانیاهو در این تظاهرات‌ پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود اسرائیل خواهان تغییر است.

  این تظاهرات را یک نهاد مردمی برگزار کرده که بیشتر چپ‌گرا و میانه‌رو حامی آن هستند.

  http://ichef.bbci.co.uk/news/ws/304

  چهره کلیدی تجمع مخالفان نتانیاهو، مئیر داگان رئیس پیشین موساد بود

  این سازمان می‌خواهد رهبران این کشور به جای تمرکز بر روی مسائل سیاسی بر موضوع سلامت، آموزش، مسکن و هزینه‌های زندگی در اسرائیل تمرکز کنند.

  این سازمان همچنین حامی توافقنامه صلح میان اسرائیل و فلسطین و تشکیل دولت مستقل فلسطین است.

  درور بن آمی یکی از سازمان دهندگان این تجمع اعتراضی گفته این تظاهرات شهروندان اسرائیلی است که خواهان تغییر سیاسی و توافق صلح هستند.

  سیاست داخلی اسرائیل هم‌پای سیاست خارجی این کشور در ماه های اخیر دستخوش تنش‌های بسیاری بوده است.

  آقای نتانیاهو اوایل دسامبر (آذرماه) پارلمان اسرائیل را منحل کرد و خواهان برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی شد.

  او به دنبال تنش‌های سیاسی در دولت ائتلافی، زیپی لیونی، وزیر دادگستری، و یائیر لپید، وزیر دارایی را از دولت اخراج کرد و گفت که بیش از این مخالفت اعضای کابینه را با سیاست‌های دولت تحمل نمی‌کند.

  حالا خانم لیونی به یکی از مهم‌ترین رقبای انتخاباتی نتانیاهو تبدیل شده است.

  نتایج یک نظرسنجی که هاآرتص روزنامه چاپ اسرائیل از هفته پیش منتشر کرده نشان می‌دهد که حزب لیکود مطمئن نیست بتواند ۲۲ یا ۲۳ کرسی در پارلمان به دست بیاورد و احتمالا سهم این حزب از پارلمان ۱۸ کرسی خواهد بود “.

  منبع : سایت نیم نگاه

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.