• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی بخش – قسمت های ۳۶ و ۳۷

  از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی بخش – قسمت های ۳۶ و ۳۷

  انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، هفدهم اکتبر ۲۰۱۵:…  نشست مهمی تحت عنوان ” شرم ” هشت ماه پس از آزادی مریم در اشرف ترتیب داده شد . این نشست هشت روز مانده به عید نوروز سال ۸۳ برگزار شد . موضوع نشست این بود ، چرا نفرات در موقع دستگیری مریم شرم نکردند؟!! نشست شرم یکی از افتضاحات تاریخی سازمان بود که در کلیه ی سطوح برگزار شد . ولی آنقدر مفتضح و خنده دار بود که من به دیوانگی …

  لینک به منبع

  لینک به قسمت قبلی

  از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی – قسمت ۳۶

  اعمال ننگین مسعود رجوی هرگز ازخاطرم نمیرود!

  نشست شرم :

  نشست مهمی تحت عنوان ” شرم ” هشت ماه پس از آزادی مریم در اشرف ترتیب داده شد . این نشست هشت روز مانده به عید نوروز سال ۸۳ برگزار شد . موضوع نشست این بود ، چرا نفرات در موقع دستگیری مریم شرم نکردند؟!!

  نشست شرم یکی از افتضاحات تاریخی سازمان بود که در کلیه ی سطوح برگزار شد . ولی آنقدر مفتضح و خنده دار بود که من به دیوانگی خیلی از نفرات سازمان پی بردم.

  مسئولین سازمان می گفتند : شما اعضای سازمان باید از اینکه مریم دستگیر و بازداشت شد ، شرم می کردید ! واقعا ادعای مسئولین سازمان مضحک بود چرا که مریم را شوهرش مسعود به فرانسه فرستاد پس بایـد او یعنی مسعود شـرم می کرد ونه ما اعضای بی خبر سازمان که مریم را به فرانسه نفرستاده بودیم تا شرمنده اش هم بشویم!

  ضمنا مریم بی آنکه کادرهای تشکیلاتی سازمان را مطلع کند به فرانسه فرار کرده بود و پلیس او را دستگیر کرده و این موضوع ربطی به نیروهای سازمان نداشت. مریم اگر به فرانسه نمی رفت بازداشت هم نمی شد .

  اما موردی که باید به آن اشاره کنم اینکه شرم در تعریف برای حالتی بکار می رود که عمل زشتی انجام پذیرد و در قبال پشیمانی از عمل نادرستی که شخص انجام داده است اظهار ندامت و پشیمانی کند و از عمل خویش شرم کند . مصداق این کلمه یعنی شرم براستی مریم بود که عمل زشتی را انجام داده و در شرایط سخت و بحرانی نیروهای سازمان و تحت رهبریش را تنها گذاشته و فرار کرده بود.

  مریم باید شرم می کرد زیرا در بحبوحه ی جنگ و بمباران نیروهایش از سوی امریکائیها در عراق به خاطر ترس از مردن و برای نجات جانش با میلیونها دلار که ثمره ی تلاش چندین هزار نفر از افراد سازمان بود با تغییر چهره با هیبت یک زن هرجایی از مرز سوریه خارج و وارد فرانسه می شود و در طی مسیر با آن همه پول در بهترین هتل ها و مکان ها اقامت می کند تا به فرانسه برسد. واقعا مریم در فرانسه با آن پول ها می خواهد چه کاری برای خلق قهرمان انجام دهد؟ مریم باید شرمنده وجدان خویش ، شرمنده خلق قهرمان و شرمنده ی تمام اعمال خودش و دیگرانی باشد که کورکورانه از او اطاعت کردند.

  مریم باید شرمنده ۳۵۰۰ نفری که اکنون تحت اسارت در عراق به خاطر امیال پلید وی و شوهرش عذاب می کشند ، باشد .

  ادامه دارد…

  از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی بخش – قسمت ۳۷

  لینک به منبع

  اعمال ننگین مسعود رجوی هرگز از خاطرم نمیرود!

  شب محاصره کمپ اشرف توسط آمریکایی ها:

  من در آن زمان با دو اکیپ ۷ نفره مشغول نگهبانی در جنوب شرقی کمپ اشرف به مدت یک هفته بودم. عراقی ها که قبلا درآنجا مستقر بودند ، بعداز سقوط صدام آنجا را تخلیه کرده بودند و قرار شده بود درمسیرهای منتهی به اشرف نگهبانی بدهیم .

  من یک رادیوی کوچک داشتم که همیشه درکنارم بود وچون درسازمان داشتن رادیو خود یک جرم بود من همیشه مخفیانه به این رادیو گوش می کردم روزها اساساً امکان گوش کردن نداشتیم چون گوشی آن رادیو را نمی توانستم به گوشم بزنم ولی شب ها راحتتر بودم چون با بستن یک آق بانو(چفیه) به سرم سیم گوشی دیده نمی شد .

  این رادیو خود یک خاطرات داشت و من با هزار مصیبت آن را حفظ کرده بودم.

  به هرحال در دومین روز نگهبانی بود که تمام نفرات منتظر این بودند که فردا چه خواهد شد .

  آن موقع هم هنوز مریم رجوی در فرانسه دستگیر نشده بود وهمه فکر می کردند که مریم دراشرف است چون درنشست ۸۲ اعلام کرده بودند که جلودار ستون در حمله به ایران مریم خواهد بود که این داستان خود یک بحث دیگری است .

  در شب دوم استقرار ما ۷ نفر درضلع جنوب شرقی کمپ اشرف ، ساعت ۱۵/۲۲ بود که رادیو فردا اطلاعیه ای از سوی ارتش پنجم خواند و گفت کمپ اشرف با نفرات این ارتش محاصره هستند تا نفرات این گروه را خلع سلاح کنند من درآن شرایط اساساً آمادگی پذیرش چنین اطلاعیه ای را نداشتم. یکی و دو روز قبل که خود آقای رجوی پیام داده بود و در آن به این اشاره کرده بود که با انقلاب مریم توانستیم آن امپریالیسم افعی را رام کنیم وقرار شده است که حفاظت اشرف به جای دولت عراق به دولت آمریکا سپرده شود واین امر برای هر مجاهد یک پیام خاص دارد که در این شرایط دولت آمریکا از شما حمایت کند ودر آخر پیام این جمله را آورده بود که برای شما گفته بودم اگر انقلاب کنید همه از شما حمایت خواهند کرد . در آن روز من با هم محفلی های خودم صحبت می کردیم گفتیم مجدداً یک ده سالی ماندگار شدیم خدا کمک مان کند به همین خاطر در لحظه اول شنیدن اطلاعیه ارتش آمریکا برایم خیلی سخت بود که نکند این اطلاعیه یک بازی باشد !

  من بعد از این خبر نزدیک یکی دیگراز نفرات رفتم که باهم دوست بودیم گفتم بیا کمک من وآن هم می دانست که من به چه علتی او را صدا کردم.

  اگر چه ایشان هنوز در اسارت این فرقه است اما در آن شب برای ما در آن بیابان یک جشن با آهنگ های اندی برگزار کرد و ما هم شاد بودیم که شاید این بار رهبران سازمان تن به خلع سلاح ندهند و آمریکا مسئولان موجود در اشرف را دستگیر و ما را رها سازد واقعاً خوشحال بودیم این خوشحالی آنقدر درما بود که مسئولمان گفت برای شما چه شده است که اینقدر خوشحال به نظر می آیید؟

  ساعت ۳۰/۲۳ بود که من اخبار رادیو سراسری ایران را گرفتم که ساعت ۲۴ ایران اطلاعیه ارتش آمریکا را قرائت کرد ومن به اطراف نگاه می کردم که یک توپ خود کشی را دیدم وچون مطمئن شدم به مسئولم گفتم که در ضلع شمال ما ارتش آمریکا جابه جا می شود مسئولم سریع با دروبین نگاه کرد و به قرارگاه گزارش کرد دیدم که رنگ چهره مسئولم هم عوض شد وچون سالها باهم بودیم به من گفت تو بی خبر نیستی اخبار چیست من جواب دادم که دو روز قبل در اخبار شینده ام که آمریکا می خواهد ما را خلع سلاح کند به همین خاطر من متوجه جابجایی ارتش شدم مسئول ما تمام سلاح ها را از ما گرفت ودر یک نقطه مخفی کرد که اگر آمریکائی ها ما را دیدند سلاحی در دست ما نباشد فردای آن روز دیدیم که برای ما از قرارگاه غذا وغیره نیامد تا اینکه ما شبانه از ضلع شرقی کمپ اشرف وارد اشرف شدیم که دیدیم رهبران سازمان در حال مذاکره هستند .

  من با بقیه داستان کار ندارم فقط این را می خواهم بگویم خبر این خلع سلاح برای نفرات آنقدر خوشحال کننده بود که هرکس می گفت یک ماه دیگر در آمریکا هستیم!

  اگر چه رهبران فرقه تلاش کردند با نشست های درونی نفرات را به سمت زندگی در اشرف سوق دهند وهمین طور هم شد واین برخلاف میل درونی یکا یک ما بود!

  برای من وامثال من یاد داده بودند که برادر (مسعود) هرچه می گوید درست است اگر شک کنید یا رژیمی ( وابسته به جمهوری اسلامی ) هستید ویا درجنسیت آنقدر غرق شده اید که به همه چیز با عینک خودتان نگاه می کنید .

  دوستانی که هنوز هم با این طرزفکر درکمپ اشرف هستند وهنوز بعداز ۹ سال نتوانستند درک کنند که مسعود هرچه گفته تا به امروز کشک بود وهست ..

  بلی بعد از شوکه شدن اولیه، شاد شدیم که خدا را شکر زمان رهایی ما فرا رسیده است اگر چه رهبران سازمان تلاش کردند با فرم پرکردن برای پناهندگی به عراق مجدداً ما را نیز فریب دهند ولی نشد من اگر چه امروز آزاد هستم و توانستم خودم را از آن منجلاب بکشم ولی وقتی به یاد دوستان اسیرم می افتم وتمام خاطرات آنها در ذهنم زنده می شود ، دلم برای آنها می سوزد وچون از وضعیت آنها خبر دارم همیشه دعایم برای آنها این است که آنها هم روزی از دست رهبران سازمان رها شوند.

  ادامه دارد…

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.