• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • «حکومت اسلامی» مسئولیت حملات پاریس را پذیرفت

  «حکومت اسلامی» مسئولیت حملات پاریس را پذیرفت

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه «حکومت اسلامی» در بیانیه‌ای که در اینترنت منتشر کرده با پذیرش مسئولیت این حملات نوشته‌است که «هشت تن از برادران با پوشیدن کمربندهای انفجاری و حمل سلاح، حمله‌ای مقدس را علیه صلیبیون فرانسه به اجرا درآوردند.» بنا بر گزارش‌ها، گروه داعش می‌گوید که این حملات را در پاسخ به «توهین به پیامبر اسلام و حملات هوایی که علیه قلمرو داعش انجام شده» ترتیب داده است. داعش در بیانیه خود هم‌چنین هشدار داده است که در صورت ادامه سیاست‌های فرانسه به شکل کنونی، این کشور هم‌چنان یکی از کشورهای در صدر فهرست داعش برای حملات تروریستی باقی خواهد ماند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه که در کشورش سه روز عزای عمومی اعلام کرده نیز گفته‌است که گروه «حکومت اسلامی» (داعش) مسئول این حملات در پاریس است. وی این حملات را با عنوان «اعلان جنگ» به کشورش توصیف کرده و بنا بر گزارش‌ها دولت فرانسه هم‌اینک ۱۵۰۰ سرباز را برای برقراری امنیت بسیج کرده‌است.

  رادیو فردا ـ 15.11 2015

  یکی از مجروحان در کنسرت سالن باتاکلان، پاریس

  یکی از مجروحان در کنسرت سالن باتاکلان، پاریس

  گروه حکومت اسلامی، داعش، در بیانیه‌ای مسئولیت حملات روز جمعه ۲۲ آبان پاریس را که دست کم ۱۲۹ کشته برجای گذاشت، به عهده گرفته است.

  شامگاه جمعه پاریس شاهد ۶ حمله هم‌زمان تروریستی بود که چنین خشونتی از زمان جنگ جهانی دوم به این‌سو در این شهر بی‌سابقه بوده‌است.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه «حکومت اسلامی» در بیانیه‌ای که در اینترنت منتشر کرده با پذیرش مسئولیت این حملات نوشته‌است که «هشت تن از برادران با پوشیدن کمربندهای انفجاری و حمل سلاح، حمله‌ای مقدس را علیه صلیبیون فرانسه به اجرا درآوردند.»

  بنا بر گزارش‌ها، گروه داعش می‌گوید که این حملات را در پاسخ به «توهین به پیامبر اسلام و حملات هوایی که علیه قلمرو داعش انجام شده» ترتیب داده است.

  داعش در بیانیه خود هم‌چنین هشدار داده است که در صورت ادامه سیاست‌های فرانسه به شکل کنونی، این کشور هم‌چنان یکی از کشورهای در صدر فهرست داعش برای حملات تروریستی باقی خواهد ماند.

  به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه که در کشورش سه روز عزای عمومی اعلام کرده نیز گفته‌است که گروه «حکومت اسلامی» (داعش) مسئول این حملات در پاریس است.

  وی این حملات را با عنوان «اعلان جنگ» به کشورش توصیف کرده و بنا بر گزارش‌ها دولت فرانسه هم‌اینک ۱۵۰۰ سرباز را برای برقراری امنیت بسیج کرده‌است.

  این حملات که در چندین نقطه ورزشی و تفریحی پاریس رخ داد دست‌کم ۱۲۸ کشته برجای گذاشته است؛ شبکه خبری سی‌ان‌ان شمار کشته‌شدگان این حملات را «حداقل ۱۵۳ نفر» ذکر می‌کند و به نقل از مقام‌های امنیتی فرانسه می‌گوید که تعداد نهایی جان‌باختگان ممکن است بیشتر از این تعداد باشد.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی هم‌چنین می‌گویند که در حملات روز جمعه ۳۰۰ نفر مجروح شده‌اند که حال ۸۰ نفر از آنها وخیم است.

  شاهدان عینی در یک سالن کنسرت که یکی از اهداف حملات شامگاه جمعه بود می‌گویند که حمله‌کنندگان در جریان حمله بانگ الله اکبر سر می‌داده‌اند.

  بنا بر گزارش‌ها، هفت تن از حمله‌کنندگان در پی انفجار انتحاری جان باخته و یک حمله‌کننده نیز با تیراندازی پلیس کشته شده‌است.

  مقام‌های قضایی فرانسه می‌گویند که ممکن است حمله‌کنندگان دیگری هنوز در حال گریز در سطح شهر باشند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، در نزدیکی جسد یکی از افرادی که خود را نزدیک به استادیوم فوتبال در پاریس منفجر کرده یک گذرنامه سوری یافت شده‌است.

  در همین حال، رسانه‌های آلمانی از بازداشت فردی مرتبط با حملات پاریس در ایالت بایرن آلمان خبر می‌دهند؛ به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس آلمان هنوز ارتباط این دستگیری با حوادث پاریس را تأیید نکرده‌است.

  حمله به اطراف استادیوم

  در یکی از موارد، سه مهاجم انتحاری نقاطی را در اطراف استادیوم «استاد دوفرانس»، در شمال پاریس، هدف حمله قرار دادند، استادیومی که در آن رئیس جمهوری فرانسه  وزیر خارجه آلمان در حال تماشای مسابقه فوتبال بین تیم ملی کشورش با تیم ملی آلمان بودند.

  یکی از شاهدان عینی ایرانی حاضر در این محل به رادیو فردا می‌گوید که این حملات در حالی صورت گرفت که نیروهای انتظامی حاضر در اطراف استادیوم به خاطر دریافت خبر یک تهدید امنیتی مربوط به یک ایستگاه قطار در روز جمعه، در آماده‌باش بیشتری به‌سر می‌بردند.

  فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه، بامداد شنبه یک نشست امنیتی ویژه ترتیب داد و در گفت‌وگو با رسانه‌ها قول داد که واکنش کشورش به این حملات «بی‌رحمانه» خواهد بود.

  وی هم‌چنین در سراسر کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده و دستور به بستن تمامی مرزهای فرانسه داده است.

  حمله به کنسرت راک

  در همین حال، در یکی از حملات شامگاه جمعه، چهار فرد مسلح به سالن موسیقی باتاکلان در پاریس حمله کرده و بیش از ۸۰ جوان را در این محل به قتل رساندند.

  محلی نزدیک به سالن کنسرت باتاکلانمحلی نزدیک به سالن کنسرت باتاکلان

  این حمله در جریان اجرای موسیقی راک توسط یک گروه آمریکایی در این سالن رخ داد.

  حمله‌کنندگان بقیه حاضران در سالن را گروگان گرفتند اما با ورود پلیس به محل سه تن از مهاجمان  با منفجر کردن کمربندهای انتحاری دست به خودکشی زدند.

  نیروهای پلیس سپس با سلاح‌های سنگین به این سالن وارد شده و مهاجمی دیگر را به قتل رساندند اما گفته می‌شود تعداد دیگری از مهاجمان ممکن است از محل گریخته‌باشند.

  گروه معروف موسیقی «یو۲» نیز که قرار بود شنبه شب در پاریس کنسرت داشته باشد اعلام کرد که به خاطر وقوع این حملات، برنامه کنسرت خود را به تعویق انداخته است.

  حملات دیگر

  هم‌زمان، حمله به یک رستوران کامبوجی در مرکز پاریس دست‌کم ۱۴ کشته برجای گذاشته‌است.

  بنا بر گزارش‌ها، شامگاه چهارشنبه چهار تن دیگر نیز در منطقه ۱۰ پاریس کشته شده و چهار نفر نیز در خیابان جمهوری همین منطقه به قتل رسیده‌اند.

  در منطقه یازده پاریس نیز ۱۹ نفر بیرون بار «بل اپیپ» به قتل رسیدند.

  سال گذشته نیز در جریان حمله مسلحانه به دفتر هفته‌نامه طنز شارلی ابدو و یک سوپرمارکت یهودی در پاریس، ۱۹ روزنامه‌نگار، کارتونیست و شهروند کشته شدند.

  القاعده شبه جزیره عربستان، مسئولیت آن حمله را بر عهده گرفته بود.

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.