• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ابراهیم خدابنده: مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۳)

  مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۳)

  ابراهیم خدابنده، ایران اینترلینک، هشتم دسامبر ۲۰۱۵:…  در دو قسمت قبل در خصوص فرقه معبد خلق ها به رهبری جیم جونز در ایالت کالیفرنیا و تراژدی جونز تاون در گویان، و فرقه داودیه به رهبری دیوید کورش در ایالت تگزاس آمریکا و تراژدی ویکو، به صورت بسیار مختصر توضیح داده شد. این دو گروه و بسیاری فرقه های دیگر دارای ویژگی های مشترکی هستند که دانشمندان آنها را دسته بندی کرده و به عنوان …

   

  http://iran-interlink.org

  لینک به منبع

  لینک به قسمت قبلی

  مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۳)

  ابراهیم خدابنده 2015در دو قسمت قبل در خصوص فرقه معبد خلق ها به رهبری جیم جونز در ایالت کالیفرنیا و تراژدی جونز تاون در گویان، و فرقه داودیه به رهبری دیوید کورش در ایالت تگزاس آمریکا و تراژدی ویکو، به صورت بسیار مختصر توضیح داده شد. این دو گروه و بسیاری فرقه های دیگر دارای ویژگی های مشترکی هستند که دانشمندان آنها را دسته بندی کرده و به عنوان خصوصیات عام فرقه های مخرب کنترل ذهن به اشکال مختلف منتشر نموده اند.

  برخی دوستان پیام داده و سؤال کرده بودند که فرقه ها چگونه افراد را فریب داده و جذب میکنند. این سؤالی است که بسیاری از دانشمندان و متخصصین سالیان سال است بر روی آن مطالعه و تحقیق می نمایند و تاکنون مقالات و کتابهای زیادی در این خصوص نوشته شده است. برای پاسخ کوتاه و مختصر به این سؤال ترجیح دادم مقاله اخیر دکتر مسعود بنی صدر را در همین رابطه ترجمه کنم که در سایت ایران اینترلینک در دسترس می باشد.

  http://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=22458

  برای مطالعه بیشتر حول پدیده کنترل ذهن فرقه ای که توجه بسیاری را در تمامی جهان به خود جلب نموده میتوانید عبارت زیر را در اینترنت جستجو نمائید. متأسفانه در این خصوص منابع فارسی فوق العاده محدود بوده اما منابع انگلیسی فراوانند:

  Mind Control Destructive Cults

  در این قسمت به بررسی نمونه ای دیگر از فرقه های مخرب کنترل ذهن، اینبار در ایالت نیومکزیکوی آمریکا، پرداخته میشود:

  داستان استرانگ سیتی، ایالت نیومکزیکو، آمریکا

  فرقه آخر الزمان به رهبری مایکل تراوسر

  گروهی با عنوان “کلیسای خداوند عدالت ما Lord Our Righteousness Church” که به نام “فرقه آخرالزمان “The End of the World Cult شناخته میشود یک فرقه مذهبی به رهبری وین بنت Wayne Bent با نام مستعار مایکل تراوسر Michael Travesser است که مقر اصلی آن در مزرعه ای دورافتاده معروف به استرانگ سیتی Strong City در نزدیکی کلیتون Clayton در ایالت نیومکزیکو New Mexico در آمریکا واقع می باشد. این فرقه خود را تنها کلیسای برحق مسیحیت میداند و فعالیت سایر کلیساها را ناحق دانسته و محکوم می کند.

  در خصوص مایکل تراوسر

  رهبر فرقه آخرالزمان یعنی مایکل تراوسر در ۱۸ مه ۱۹۴۱ با نام وین بنت به دنیا آمد. او که در جوانی ملوان بود در سال ۱۹۸۷ به عنوان یک کشیش مسیحی از جامعه کلیسائی که در آن بود کناره گیری کرد و گروه خود را تشکیل داد و کلیسای جدائی برپا نمود که تا حدود ۸۰ نفر را جذب کرد. پیروانش رابطه صمیمی با او برقرار کرده و او را صرفا مایکل خطاب میکنند.

  مایکل سپس در ماه ژوئن سال ۲۰۰۰ در سن ۵۹ سالگی مدعی شد که زمانی که در اتاق نشیمن خانه خود نشسته بوده خداوند به او گفته است که وی مسیح موعود می باشد و از آن زمان او خود را فرستاده و پسر خدا می داند که الوهیت و انسانیت در او ادغام شده اند. او از پیروانش خواست تا برای ارتقاء به درجات معنوی اعلی، خانه و شغل و متعلقات و خانواده و دوستان خود را رها کرده و به مکان دورافتاده او یعنی استرانگ سیتی نقل مکان نمایند.

  مایکل تراوسر یا وین بنت در نقش مسیح (ع)

  او همیشه اظهار میداشت که قرار داشتن در موقعیت رهبری یک ملت نیاز به فدای حداکثر دارد و او خود را در منتهای فداکاری میدید که برای قربانی شدن در راه ملتش بازگشته است. او برای اثبات اینکه مسیح می باشد ادعا داشت که بالاترین حد فداکاری را انجام داده که چنین فداکاری از دست بشر معمولی ساخته نیست و خدا این مأموریت را به وی واگذار نموده است.

  در خصوص فرقه

  زنان در این فرقه می بایست لباس های متحدالشکل گشاد و بلند و کاملا پوشیده به تن کنند. آنان به هیچ عنوان حق آرایش کردن ندارند. حتی برداشتن موهای زائد ابرو و صورت توسط زنان ممنوع است. آنان باید تا حد امکان خود را از مصاحبت با مردان دور نگاه دارند.

  مایکل تراوسر و زنان فرقه آخرالزمان

  پیروان این فرقه که در استرانگ سیتی مستقر هستند با خشوع و خضوع فوق العاده ای با مردم و بخصوص همسایگان و افراد محلی برخورد میکنند و بعضا از محصولات خود برایشان هدیه میبرند. آنان بسیار کار میکنند و خیلی ساده زندگی کرده و در محل خود با حداقل ها بسر می برند. البته محل اقامت خود مایکل در استرانگ سیتی کاملا اشرافی و با حد اعلای امکانات بود.

  زندگی ساکنان استرانگ سیتی شبیه به زندگی در قرون وسطاست. آنان در قرن بیست و یکم از تلفن و موبایل و کامپیوتر و اینترنت و تلویزیون و رادیو استفاده نمیکنند. این امکانات فقط در اختیار مایکل و برخی نزدیکانش قرار داشت. افراد به طور عام صرفا به کارهای طاقت فرسای کشاورزی و دام پروری و مرغ داری می پردازند که حاصل کارشان در اختیار رهبر فرقه قرار میگرفت. کار البته با ابتدائی ترین امکانات انجام میشود.

  مایکل در یک مقطع دو زن از پیروانش را که شوهر داشتند انتخاب کرد و اعلام نمود که خدا از وی خواسته است تا آنان از شوهرانشان طلاق گرفته و به عقد او در آیند. او این کار را آزمایشی برای اثبات وفاداری پیروانش و البته اوج فداکاری از جانب خودش نامید و اعلام کرد که این عمل سرآغاز تحولی شگرف در زندگی همه پیروانش خواهد شد. این ازدواج با رضایت شوهران آن دو طی مراسم مخصوصی همزمان صورت گرفت. مایکل بعدا این دو زن را در مقام شاهدان رسالت خود قرار داد و بسیاری از امور فرقه را به آنان سپرد.

  مایکل و دو زن شوهرداری که همزمان به همسری برگزید

  یک بار یک خبرنگار از مایکل پرسید که آیا شوهران این دو زن هرگز شکایتی در این خصوص مطرح نکرده اند. مایکل در پاسخ پرسید که چرا آنها باید شاکی باشند، و گفت آنها بهشت را برای خود خریده اند، و بعد اظهار داشت که اگر کسی این وسط قرار است شاکی باشد آن فرد خود مایکل است که فداکاری عظیمی انجام داده است.

  مایکل بعدها از پسر خود جف بنت Jeff Bent نیز خواست تا همسرش را طلاق داده و به عقد پدرش در آورد و آنرا خواست خدا و یک ضرورت در جهت رسالتی که دارد نامید. پسر برای نشان دادن وفاداری خود این کار را پذیرفت و از این کار هم کاملا راضی بود و همیشه از کرده خود، حتی در برابر خبرنگاران، دفاع می نمود و از پدر ممنون بود که چنین مرحمتی نسبت به وی و همسرش روا داشته است.

  پسر مایکل در برنامه تلویزیونی لاری کینگ Larry King که از شبکه تلویزیونی سی ان ان CNN پخش میشود آشکارا در خصوص رابطه پدرش با همسر سابقش صحبت کرد و آنرا یک ازدواج معنوی و به خواست خدا خواند. او گفت که این یک رابطه جنسی معمولی نبود بلکه یک تجربه معنوی به دستور خدا بود که در یک شکل مادی صورت گرفت.

  مایکل همیشه مدعی بود که از ارتباط جنسی بیزار است و این عذاب آورترین کاری است که اجبار به انجام آن دارد، اما مجبور است این فداکاری را انجام دهد چرا که خدا او را وادار به این کار میکند تا آزمایشی برای دیگران باشد. این ادعا از جانب پسر مایکل و سایر اعضای گروه نیز مدام تکرار میشد. پیروان مایکل تا حد پرستش عاشق وی بودند و آشکارا اعلام میکردند که برای او حاضر به انجام هر کاری و فدای هر چیزی حتی جانشان هستند.

  فرقه آخر الزمان از اعلام چنین مناسباتی به صورت علنی ابائی نداشت و پیروان فرقه در هر شرایطی حاضر به پاسخگوئی و دفاع از اعمال رهبر خود، حتی در برابر دوربین های تلویزیونی، بودند. اظهارات پیروان مایکل تعجب همگان را بر می انگیخت و آنان زمانی بیشتر متعجب میشدند که پیروان را کاملا مؤمن به آنچه که میگویند می دیدند.

  در یک برنامه تلویزیونی، وقتی به یکی از دختران جوان فرقه گفته شد که مغزشوئی شده است، او این امر را با مسرت پذیرفت و گفت که از این موضوع راضی و خوشحال است که مغزش از افکار پلید و شیطانی شسته و پاک شده و او این را مدیون مایکل می داند.

  مایکل و تعدادی از پیروانش در استرانگ سیتی

  توجه جهانی:

  داستان استرانگ سیتی و مایکل مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و شبکه های تلویزیونی و روزنامه ها مایل به انجام مصاحبه با او و پیروانش شدند. مایکل براحتی در برابر دوربین پرده از رازهای درونی فرقه اش بر میداشت و اجازه میداد تا خبرنگاران با اعضای گروه مصاحبه نمایند. پیروان او همگی خود را رها شده و آزاد می دانستند که به نقطه کمال رسیده اند و معتقد بودند که مردم عادی از فهم و درک عملکرد مایکل و مقام و جایگاه وی عاجز هستند. آنها معتقد بودند که وی مسیح موعود است و لذا به آینده تعلق دارد.

  شبکه تلویزیونی کانال ۴ انگلستان با مستقر کردن یک گروه مستند ساز در استرانگ سیتی به مدت ۷ ماه با اجازه خود مایکل یک مستند در خصوص گروه با عنوان “فرقه آخرالزمان” تهیه کرده و پخش نمود که موجب حیرت همگان شد. مایکل در مصاحبه با این شبکه مدعی شد که پدرش (یعنی خدا) به او گفته است که جهان در ۳۱ اکتبر سال ۲۰۰۷ به پایان خواهد رسید.

  مایکل با اضافه کردن عدد ۴۹۰ که ظاهرا یک شماره رسالت انجیلی است به سال ۱۵۱۷ که آغاز تأسیس مذهب پروتستان است به عدد ۲۰۰۷ رسید. تاریخ ۳۱ اکتبر هم روزی است که مارتین لوتر مؤسس مذهب پروتستان تز ۹۵ ماده ای خود را اعلام نمود.

  یک انعکاس تلویزیونی در سال ۲۰۰۷ عنوان میدارد که:

  “مایکل تراوسر میگوید که مسیح است و خدا به او گفته است که جهان با فرا رسیدن رستاخیر در نیمه شب ۳۱ اکتبر ۲۰۰۷ به پایان خواهد رسید. به عنوان رهبر یک فرقه در یک گوشه دورافتاده در ایالت نیومکزیکو به نام استرانگ سیتی، این ملوان سابق ۶۶ ساله، که قبلا وین بنت نامیده میشد، نزدیک به ۲۰ سال تلاش کرده است تا ۵۶ تن از پیروان وفادار و مخلص خود را برای روز قیامت آماده نماید. آنان میگویند که آماده مرگ هستند تا به مکان بهتری بروند. آیا مایکل تراوسر فرقه خود را به سمت خودکشی دستجمعی هدایت میکند؟ آیا یک تراژدی دیگر همانند جونزتاون یا ویکو در پیش خواهد بود؟ تراوسر تنها یک فریبکار ماهر است که پیروان خود را متقاعد نموده که او مصدر تمامی دانائی هاست. دنیا در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۷ به پایان نخواهد رسید ولی آیا این تاریخ پایان این فرقه خواهد بود؟”

  شبکه تلویزیونی “ای بی سی “ABC استرالیا هم مستندی با عنوان “درون یک فرقه” تهیه کرد که در برنامه چهارگوشه جهان از این شبکه پخش شد. همچنین کانال جغرافیای ملی آمریکا با اضافه کردن مصاحبه هائی با برخی متخصصان فرقه ای به بازپخش این برنامه مبادرت ورزید که فرقه بعدا به این برنامه که همراه با اظهار نظرات متخصصان فرقه ای بود اعتراض نمود و اعلام داشت که آنان نسبت به مسائل کاملا بی اطلاع هستند و درک درستی ندارند.

  رسانه ها در خصوص زمان داده شده برای آخرالزمان مطالب زیادی منعکس نمودند و همه منتظر بودند تا ببینند چه میشود. تاریخ یاد شده سر رسید و جهان پایان نیافت. خبرنگاران و شبکه های مختلف در مقابل استرانگ سیتی تجمع کرده بودند تا واکنش افراد فرقه را به وعده عملی نشده رهبر خود مشاهده کنند. رهبر فرقه بعد از گذشتن ساعت ۱۲ شب و محقق نشدن وعده آخرالزمان با خونسردی کامل به میان جمع آمد و اعلام نمود که خدا، که وی او را پدر می نامید، به وی گفته است که فعلا از پایان جهان منصرف شده و تاریخ دیگری در نظر گرفته و لذا رسالت او هنوز ادامه دارد. افراد فرقه بلافاصله این موضوع را تا صبح جشن گرفتند.

  پرونده اتهامی

  یکی از جداشدگان این گروه به نام جان سایر John Sayer در مقطعی افشا نمود که مایکل به پیروان خود اعلام کرد که خدا به او گفته است که باید با هفت دختر باکره از دختران فرقه خودش که حدود ۱۴ تا ۱۵ سال داشته باشند ازدواج کند و اینرا ملاک وفاداری و ایمان پیروانش به خود دانست. مایکل مدعی شده بود که این عمل پیروان او را به خدا هرچه نزدیک تر خواهد کرد.

  این مرد که از فرقه گریخته بود اعتراف نمود که در برابر این خواسته مقاومت کرد و از فرقه جدا شد. اگر چه این مرد با همسرش السا Elsa و دو دخترش بعد از ۱۶ سال در اوت ۲۰۰۶ از گروه جدا شدند اما دختر ۱۴ ساله جان سایر به مقر مایکل بازگشت و به عقد مایکل در آمد تا اینکه دو سال بعد توسط پلیس بیرون برده شد.

  به دنبال این افشاگری، پلیس در آوریل ۲۰۰۸ یک دختر ۱۶ ساله و یک دختر ۱۳ ساله و یک پسر ۱۶ ساله از اعضای گروه را برای حمایت از خودشان بازداشت کرد و مدتی بعد مایکل نیز به اتهام فریب افراد زیر سن قانونی بازداشت شد. او سپس با قرار وثیقه ۵۵ هزار دلار آزاد گردید. مایکل محاکمه گردید و آنچه قابل توجه است اینست که بسیاری حاضر نشدند علیه او در دادگاه شهادت بدهند و قربانیان مایکل خود به دفاع از او برخاستند.

  دستگیری مایکل تراوسر

  مایکل به صورت کلی همیشه به ارتباط جنسی با پیروانش اعتراف داشت اما هرگز شاکی خصوصی نداشت و لذا اقدام قانونی علیه وی امکان پذیر نبود و بعد از هر بازداشت دوباره اجازه می یافت تا به استرانگ سیتی بازگردد.

  عاقبت کار:

  عاقبت وین بنت با نام مستعار مایکل تراوسر در سال ۲۰۰۸ در تائو در ایالت نیومکزیکو به اتهام رابطه جنسی با افراد زیر سن قانونی (صغیر) برای حداقل یک مورد محاکمه شد. این محاکمه با بحث های بسیاری در خصوص عملکرد فرقه آخرالزمان همراه بود و رسانه ها در خصوص مراسم مذهبی این گروه مطالب زیادی نوشتند. هواداران مایکل نیز با شدت و حدت تمام به تبلیغات برای او و دفاع از کارکردهای فرقه اش مشغول گشتند.

  سایت شبکه CNN در تاریخ ۶ مه ۲۰۰۸ مطلبی با تیتر “مسیح فرقه دستگیر و با اتهامات جنسی محاکمه میشود” نوشت و عنوان داشت که به گفته پلیس رهبر یک فرقه مسیحی در نیومکزیکو که خود را مسیح میداند روز سه شنبه بر اساس اتهامات جنسی دستگیر شد. این دستگیری متعاقب خارج کردن سه کودک از مقر آنان با عنوان استرانگ سیتی در ماه گذشته صورت گرفت.

  حضور رسانه های محلی و ملی و حتی بین المللی در جریان محاکمات جالب توجه بود. پیروان مایکل مصر بودند که او را بخاطر مواضع و اعتقاداتش محاکمه می کنند اما دادگاه تلاش داشت موضوع را کاملا حقوقی نگاه دارد تا رنگ و بوی سیاسی نگیرد. او رابطه جنسی با زنان را آزادی و رهائی آنان می نامید و ادعا میکرد که او، که خود را حضرت عیسی مسیح (ع) می دانست، مجددا بخاطر نجات پیروانش قربانی شده و اکنون محاکمه می گردد.

  در روز دوشنبه ۱۵ دسامبر ۲۰۰۸، مایکل به جرم ارتباط جنسی مجرمانه محکوم گردید. اما اجازه یافت تا به استرانگ سیتی بازگردد. در ۳۰ دسامبر ۲۰۰۸ حداکثر مجازات ممکن یعنی ۱۸ سال زندان برای وی در نظر گرفته شد که بعدها به هشت سال و نیم تقلیل یافت. مطبوعات محلی این محاکمه را با عنوان محاکمه مسیح انعکاس دادند.

  مایکل تراوسر (وین بنت) بعد از رأی دادگاه – ۳۰ دسامبر ۲۰۰۸

  در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۹ گزارش شد که مایکل در زندان دست به اعتصاب غذا زده است که با حکم قضائی به زور به او غذا داده شد. مایکل در اعتراض به حکم دادگاه دست به اعتصاب غذا زده بود چرا که خود را بی گناه میدانست. سایت های مربوط به فرقه به حمایت از این اعتصاب غذا پرداخته و سیستم قضائی ایالت نیومکزیکو را با اعتصاب غذا و تظاهرات و تهدید به خودسوزی تحت فشار قرار دادند.

  در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۱، دادگاه تجدید نظر ایالت نیومکزیکو حکم محکومیت مایکل را رد کرد و او را تبرئه نمود، اما در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۲ دادگاه عالی حکم دادگاه تجدید نظر را باطل اعلام نمود و در نتیجه مایکل در زندان باقی ماند.

  تبلیغات برای آزادی وین بنت (مایکل تراوسر) با عنوان زندانی راه خدا

  پیروان او هنوز در استرانگ سیتی بازگشت او را انتظار میکشند و سایت ها و انتشارات بسیاری در جهت گسترش فرقه و ارتقای آن ایجاد کرده و اداره می نمایند. پیروانش او را “مسیح باز هم مصلوب” و زندانی راه خدا می نامند. همسران مایکل اداره امور استرانگ سیتی را در غیاب او بر عهده دارند و با نام و یاد او و نصب تصاویر او در همه جا به فعالیت هایشان ادامه میدهند و کارزار گسترده ای را برای آزادی وی از زندان یا حداقل بی گناه جلوه دادن وی در نزد انظار عمومی به پیش می برند. آنها معتقدند که مردمان عادی تصویر دیگری از رابطه جنسی دارند و مایکل که پسر خداست با قوانین انسانی محاکمه شده که عادلانه نیست و او تجلی خداوند بر روی زمین است و قانونمندی هایش با قانونمندی های انسان های معمولی متفاوت می باشد.

  پیروان مایکل در مصاحبه های متعدد با رسانه های آمریکائی اعلام کرده اند که حاضرند جانشان را برای او بدهند و حاضرند تا آخر عمر به جای او در زندان باشند. کارزارهای بسیاری جهت آزادی مایکل تراوسر با صرف هزینه های هنگفت براه افتاده است. مایکل در حال حاضر ۷۴ سال دارد و همچنان در زندان بسر میبرد.

  بسیاری از رهبران فرقه ای در آمریکا خود را رهبر عقیدتی، پدر معنوی، یا تجلی مسیح می خوانند یا به صورت غیر مستقیم در برخی این حس را القا می کنند که مسیح موعود هستند اما مواردی مانند مایکل تراوسر آشکارا ادعا دارند که شخص حضرت عیسی مسیح (ع) می باشد که به زمین بازگشته اند.

  تصویر تبلیغاتی فرقه از مایکل تراوسر

  واژه های کلیدی:

  جهت تحقیقات بیشتر حول فرقه آخرالزمان و مایکل تراوسر میتوانید واژه های کلیدی زیر را در اینترنت جستجو نمائید:

  Lord Our Righteousness Church

  The End of the World Cult

  Wayne Bent

  Michael Travesser

  Strong City

  تنظیم از: ابراهیم خدابنده

  آذر ۱۳۹۴

  آرشیو موضوع : تحقیق و پژوهش

  مطالب مرتبط :

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.