• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • مصاحبه با خانم شهین هاجری، خواهر علی هاجری از گروگانهای رجوی (قسمت اول و پایانی)

  مصاحبه با خانم شهین هاجری، خواهر علی هاجری از گروگانهای رجوی (قسمت اول و پایانی)

  نیم نگاه، هشتم دسامبر ۲۰۱۵:… طبق گفته رهبری فرقه (رجوی) خانواده کانون فساد است ولی این فساد دراصل همان نابودی فرقه رجوی بوده است و برمبنای همین اصل از ارتباط نفرات با خانواده هایشان به هرنحو جلوگیری شده و درآینده هم به دنبال اجرای این سیاست خواهد بود… آنها انسانهایی هستند که درسراب رجوی گرفتار شده اند و توسط رجوی تخریب گشته و به آنها هویتی جدید بخشیده اینان فرزندان ایران زمین …

  مصاحبه سایت نیم نگاه با خانم شهین هاجری ساکن آبادان، خواهر (علی هاجری تحت اسارت فرقه رجوی در لیبرتی، عراق) ـ قسمت اول

  لینک به منبع

  ما آنگونه رفتار می کنیم که جهان را می بینیم. طرز تلقی ما از مفاهیم اساسی و بنیادین در حوزه هستی شناسی ، تاریخ ، جامعه ، افتصاد ، انسان ، زندگی و … پیوند ارگانیک و تنگاتنگی با جهان بینی و ایدئولوژی ما دارد. در حوزه ی سیاست این پیوند انکار ناپذیر و بشدت مشهود است استراتژی که یک گروه سیاسی و سازمان یافته اتخاذ می کند برخاسته و انعکاسی از چگونگی انگاره ها و مولفه های ایدئولوژیک آن گروه یا حکومت است. به عبارتی دقیق تر عمل و پراتیک انسانی و اجتماعی ما انسانها و گروههای سازمان یافته ، ریشه در جهان بینی و ایدئولوژی و نیز تحت تاثیر مکانیزم و متد تحلیل رویدادها و اتفاق هایی ست که با آن مواجه هستیم.

  مجاهدین خلق از سال ۶۵ به بعد که در عراق به شکلی گروهی مستقر شدند و در قرارگاه اشرف بزرگترین مقر مجاهدین به ساختن جامعه ایده آل پرداختند در واقع عینیت مولفه های اساسی ایدئولوژی و تلقی خاص و منحصر به فرد رهبرعقیدتی گروه را از دین ، مذهب و سیاست در مناسبات درون تشکیلاتی ، محقق کردند.

  اگر مجاهدین خلق دست به عملیات مسلحانه و خونبار زدند و از ترور گسترده و سازمان یافته برای بدست گرفتن قدرت استفاده کردند با مستبدترین حکومت منطقه خاورمیانه متحد شدند از شیوه های فاشیستی کنترل نیرو و مجاب سازی کادربندی شده ذهن نیروها و کادرهای تشکیلاتی ، بهره بردند و امکان ارتباط و تماس اعضا و افراد مستقر در قرارگاه اشرف و کمپ لیبرتی با دنیای پیرامونی و حتی اعضای خانواده هایشان را برای سالهای طولانی مانع شده و می شوند و یا به سرکوب سیستماتیک امیال غریزی ، عاطفی و جنسی نیروها و افراد خود در قرارگاه اشرف و کمپ لیبرتی و سایر مقرهای تشکیلاتی در اقصی نقاط جهان پرداختند در واقع سعی داشتند مابه ازای عینی جهان بینی ، ایدئولوژی و برداشت های عقیدتی و اخلاقی خود را در مناسبات انسانی و اجتماعی درون تشکیلاتی پیاده کنند. اما مجاهدین خلق و تشکیلات رجوی از نظر اعضای خانواده های افراد و کادرهای تشکیلاتی ، چگونه متصور می شوند؟ چه نگرشی خانواده ها و شهروندان عادی که یک یا دو یا چند تن از بستگان ، فرزندان و عزیزانشان سالهای طولانی ست در تشکیلات رجوی بسر می برند ، نسبت به این گروه دارند؟

  در گفتگو و مصاحبه با خانم شهین هاجری سعی شده است به این پرسش ها ، پاسخ های درخور داده شود.

  آرش رضایی ـ عضو تیم مدیریت سایت نیم نگاه

  آرش رضایی :

  خانم هاجری از اینکه دعوت نیم نگاه را برای مصاحبه پذیرفتید تشکر می کنم چند سال دارید و برادر شما آقای علی هاجری چه مدتی است که عضو تشکیلات رجوی ست؟

  خانم شهین هاجری :

  باسلام خدمت شما آقای رضایی:من شهین هاجری ساکن آبادان ، خواهر علی هاجری ، ۴۵ سال دارم. برادر من در تاریخ ۱۳۶۵/۲/۳ درمنطقه اشنویه به اسارت نیروهای عراقی درآمد و در زمان اسارت به فرقه رجوی ملحق شد.

  آرش رضایی :

  شما و اعضای خانواده تان سالهای طولانی ست که درگیر نجات و رهایی برادرتان از اسارت فرقه مجاهدین هستید و یا تشویق برادرتان به خروج از تشکیلات رجوی ، در این مدت واقعا چه حسی و شناختی نسبت به گروه مجاهدین پیدا کردید؟

  خانم شهین هاجری :

  درابتدا شاید خیلی از مطالب و صحبتهایی که درمورد سازمان می شنیدم را نمی توانستم باور کنم ولی با ورود به این پروسه دید و شناختم تغییر کرد. سازمانی که مدعی نجات و آزادی طبقات جوامع بود از درون دارای طبقه بندی و نابرابری در تمام سطوح بود و به نظرم کسی که نیاز به کمک دارد نفرات گرفتار در سازمان است تا آن کسی که خارج از فرقه درحال زندگیست! برادر من نزدیک به ۳۰سال است که در اسارت فرقه بسر می برد و درگوشه اسارتگاه رجوی در حال پوسیده شدن است. ما شاهد ذره ذره جان دادن عزیزانمان هستیم و من مطمئنم سکوت من و خانواده ام بدترین خیانت در حق برادرم می باشد.

  آرش رضایی :

  شما گفتید پس از ملحق شدن برادرتان به فرقه رجوی دید و شناخت شما نسبت به مجاهدین تغییر کرد و به نکاتی اشاره کردید به اینکه در تشکیلات مجاهدین نابرابری در تمام سطوح وجود دارد به نظرم شناخت شما قطعا متکی به دلایل ، مدارک و مستنداتی است. در باره آن توضیح بیشتری بدهید؟

  خانم شهین هاجری :

  شاید بتوانم در یک جمله نابرابری را بطور کامل توضیح بدهم! طلاقهای اجباری درتمام رده های پایین تر از رهبری فرقه رجوی به اسم کامل کردن انقلاب ومبارزه! و دیگر موارد که جای خود دارد.

  ادامه دارد …

  مصاحبه سایت نیم نگاه با خانم شهین هاجری ساکن آبادان، خواهر (علی هاجری تحت اسارت فرقه رجوی در لیبرتی، عراق) ـ قسمت دوم

  لینک به منبع

  آرش رضایی :

  خانم هاجری ، نزدیک به ۳۰ سال است که برادرتان علی در فرقه رجوی و در حصارهای ذهنی و فیزیکی و بشدت کنترل شده بسر می برد سران فرقه از تماس و ملاقات افراد با خانواده ها و بستگانشان ممانعت می کنند و از اینکه کادرهای تشکیلاتی با دنیای بیرون و پیرامونی در ارتباط باشند ترس و هراس دارند و برادر شما علی نیز از امکان ارتباط با شما در طی این سالهای طولانی محروم بوده است که به روشنی نقض مفاد منشور جهانی جقوق بشر از سوی سران مجاهدین است ، خیلی دوست دارم نظر شما را در باره این محدودیت های بازدارنده و آزاردهنده بدانم به نظر شما چرا سران مجاهدین اجازه تماس علی با اعضای خانواده اش در ایران را در طی این سالهای طولانی نداده اند؟

  خانم شهین هاجری :

  طبق گفته رهبری فرقه (رجوی) خانواده کانون فساد است ولی این فساد دراصل همان نابودی فرقه رجوی بوده است و برمبنای همین اصل از ارتباط نفرات با خانواده هایشان به هرنحو جلوگیری شده و درآینده هم به دنبال اجرای این سیاست خواهد بود… آنها انسانهایی هستند که درسراب رجوی گرفتار شده اند و توسط رجوی تخریب گشته و به آنها هویتی جدید بخشیده اینان فرزندان ایران زمین هستند و در زندانی که رجوی ساخته درانتظار تلاش ما خانواده ها هستند پس باید برتلاشهایمان بیفزاییم وآنها را ازحصارهای ذهنی وفیزیکی رجوی رهایی بخشیم.

  آرش رضایی :

  شما دقیقا چند سال است که به شکلی منسجم برای رهایی برادرتان از اسارت فرقه رجوی تلاش می کنید؟

  خانم شهین هاجری :

  تقریبا ۶ ساله که بطور جدی درحال تلاش برای رهایی برادرم از فرقه رجوی هستیم.

  آرش رضایی :

  به نظر شما … نتیجه ای هم در پی داشته؟ در مقایسه با ۶ سالی که بطور جدی و مستمر برای رهایی برادرتان تلاش کرده اید؟

  خانم شهین هاجری :

  تنها نتیجه رسوایی سازمان بوده این خیلی مهمه که صدای خانواده ها به گوش سازمانهای حقوق بشر برسد و درحال حاضر هم دادگاهی در عراق تشکیل شده و این موفقیت بزرگی برای خانواده های دردمند میباشد و امیدوارم بزودی اجازه دیدار و ملاقات به خانواده ها داده شود.

  آرش رضایی :

  امیدوارم ، سوالی که شاید شما از خودتان بپرسید اینکه چه روش ها و راههایی را باید رفت تا به نتیجه و هدف مقدسی که شما و خانواده ها دارند ، رسید شما تاکنون چنین سوالی را از خودتان کردید؟ راهی و روشی که تاکنون آزمایش نشده؟

  خانم شهین هاجری :

  تنها راهی که بنظرم مؤثر میباشد و کمک بزرگی به خانواده ها میتواند باشد ، باید کمیساریای پناهندگان تمام اختیارات را از سران سازمان بگیرد و اجازه ملاقات و تماس به خانواده ها داده شود.شاید از حصار ذهنی و فیزیکی که سازمان بدور این افراد کشیده رها شوند.

  بنظرم خانواده ها وارد لیبرتی شوند و عزیزانشان را نجات دهند! البته اگر به خانواده ها اجازه داده شود!

  آرش رضایی :

  خب این یک ایده ی ذهنی ست و نه یک راه عملی در زمانه ای که بسر می بریم منظورم ایده هایی که میتونه و امکان عملی شدن داره از نظر شما؟ در چنین شرایطی فکر نمی کنید این یک ایده ی کاملا انتزاعی و نه عملی و دور از دسترس است؟

  خانم شهین هاجری :

  اگر دولت عراق و کمیساریا با خانواده ها همکاری کنند عملی خواهد شد.

  آرش رضایی :

  ما در دنیای واقعیت ها زندگی می کنیم و نه در دنیای اما و اگرها … نظرتون چیه؟

  خانم شهین هاجری :

  متأسفانه هیچکس بفکر عزیزان ما نیست و مثل اینکه همه این افراد باید قربانی رجوی شوند! تا اگرها نباشد به واقعیتها نمیرسیم.

  آرش رضایی :

  اما به نظرم مهم است که خانواده ها فداکارانه و وفادارانه به فکر رهایی عزیزان و بستگان و فرزندانشان از اسارت تشکیلات مخوف رجوی باشند و تلاش جمعی خانواده ها خود به مثابه ی پتانسیل و انرژی نیرومندی در مسیر رهایی افراد تحت اسارت فرقه مجاهدین است

  سپاس که دعوت سایت نیم نگاه را برای مصاحبه پذیرفتید.

  خانم شهین هاجری :

  خواهش میکنم. بزرگوارید.

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.