• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • آیا گوبلز ایرانی از گوبلز آلمانی چیزی کم دارد؟

   تحریریه سایت ایران قلم اعتقاد دارد که اگر سازمان مجاهدین خلق در هر زمینه ای دچار پسرفت و عقبگرد بوده است، اما در زمینه تبلیغاتی در آموزشهای درون فرقه بسیار بسیار کارکشته شده اندد. آنها از ماکیاول یاد گرفته اند که ” هدف وسیله را توجیه می کند” بنابراین از نظر آنها تنها عامل تعیین کننده برای یک امر تبلیغاتی، راست یا دروغ بودن آن نیست، بلکه قابل پذیرش کردن و باوراندن آن اهمیت دارد. اگر لازم باشد برای باوراندن آن باید دروغ گفت،  یا پول به پای دانشجویان لهستانی ریخت، یا اگر لازم شد عضو فرقه باید خود را بسوزاند تا با شانتاژ تبلیغاتی رهبری فرقه خود را نجات دهد. برای رساندن مطلب، به نمونه دیگری از شگردهای تبلیغاتی سازمان مجاهدین خلق در عراق در سال 1370  اشاره می کنیم:

  آیا گوبلز ایرانی از گوبلز آلمانی چیزی کم دارد؟

   

  01.07.2008

  یاداشت روز ـ تحریریه سایت ایران قلم

  لینک به منبع

  info@iran-ghalam.de

  iran-ghalam@hotmail.de

  www.iran-ghalam.de

  آدولف هیتلر دیکتاتور  رهبر حزب نازی در سال 1933 یکی از اعضای حزبش را به نام ژوزف  گوبلز را مامور پیشبرد برنامه های تبلیغاتی حزب نازی و دولت وقت آلمان کرد. گوبلز تمام امکانات تبلیغاتی کشور آلمان را در خدمت اهداف تبلیغی حزب نازی درآورد و از این طریق به تدریج این مفهوم را به اعضای حزب نازی و سپس مردم آلمان القا کرد که رهبرشان قدرت خدایی دارد و هیتلر شایسته است، و اساسا در تقدیر است که رهبری جهان را بر عهده گیرد.

  این مقدمه را از بابت اهمیت و کارکرد تبلیغات دروغین و تکراری در اندیشه و تفکر هیتلر و گوبلز بازگو کردیم تا به خبری که در روزهای اخیر در رسانه های معتنبر منتشر شده است ، نگاهی بیندازیم. رادیوفردا به نقل از رسانه های لهستان گفت:

  ” گروهی از دانشجویان لهستانی برای گشت و گذار سه روزه در پاریس به خرج یک سازمان غیر دولتی ایرانی در برلین روز جمعه رهسپار فرانسه شدند، اما برای این تفریح مجانی دو روزه یک شرط وجود دارد: شرکت در تظاهرات سازمان مجاهدین خلق در نزدیکی فرودگاه شارل دو گل در پاریس. روزنامه لهستانی «ویبورچا» گزارشی را منتشر کرده است که بر پایه آن «چند هزار دانشجوی لهستانی» برای گشت و گذار با «یک هدف سیاسی» به پاریس رفته اند.  ”

  http://www.radiofarda.com/Article/2008/06/28/f2_Polish_student_MKO.html

  همچنین تلویزیون 24 فرانسه در همین ارتباط و خریداری کردن دانشجویان لهستانی و افغانی  توسط سازمان مجاهدین خلق برای پرکردن صندلی های سالن گردهمایی آنها در پاریس در تاریخ 28.06.2008 گفتار و تصاویر تکان دهنده ای از سبک کار فرقه گرایانه و گوبلزی مجاهدین پخش کرد:

  گزارش تلویزیون شبکه 24 فرانسه :

  مجاهدین برای شوی سالانه شان این بار خواسته اند که قوی تر نشان دهند.به همین دلیل تورهای اتوبوس لهستانی،افغانی و … را بحرکت در آوردند. مجاهدین برای پر کردن سالن شان هزینه مسافرت هزاران دانشجوی لهستانی و … را پرداخت کردند.  پرتیراژترین روزنامه لهستانی اظهار میدارد که این دانشجویان از طریق یکدیگر و به صورت شفاهی از برنامه این سفر به پاریس مطلع شدند.6 یورو برای تمامی هزینه ها و حضور و غیاب فردی ، تنها شرط شرکت در گردهم آیی مجاهدین است.

  http://www.iran-ghalam.de/2Haupt/2770.MoJahedin-tajam-France24.30.6.08.HTM

  همچنین تلویزیون 24فرانسه از تجمع فرقه تروریستی سازمان  مجاهدین گزارش داد:

  در داخل سالن ، مریم رجوی که چهره محبوب مجاهدین است با ایجاد فضای احساسی اشک شرکت کنندگان را جاری میکند. اما در انتهای سالن فضا به این شکل متشنج نیست و در واقع بسیار هم آرام است.یعنی جایی که جوانان لهستانی و … بدون تفاوت نشسته اند.

  ( خط کشی زیر متن از تحریریه سایت ایران قلم می باشد )

  البته در آوردن اشک و جاانداختن آنچه قدرت خداگونه رهبری فرقه اعلام میشود، علاوه بر تردستی سخنران در امر برانگیختن احساس و هیجان، نیاز به شلوغی و جمعیت نیز دارد. شما فرض کنید که آیا سخنرانی مریم رجوی در اجتماعی ( بدون دانشجویان لهستانی و شهروندان افغانی و … ) دیگر آن فضا  و شرایط برای برانیگختن احساس و درآوردن اشک کارایی لازم را خواهد داشت؟ آیا مشابه  همین قطره های اشک ریخته شده از فضای ساخته شده توسط فرقه مجاهدین شعله های آتش و خودسوزی های پاریس را بعد از دستگیری رهبر فرقه در پاریس  نیافروخت؟

  تحریریه سایت ایران قلم اعتقاد دارد که اگر سازمان مجاهدین خلق در هر زمینه ای دچار پسرفت و عقبگرد بوده است، اما در زمینه تبلیغاتی در آموزشهای درون فرقه بسیار بسیار کارکشته شده اندد. آنها از ماکیاول یاد گرفته اند که ” هدف وسیله را توجیه می کند” بنابراین از نظر آنها تنها عامل تعیین کننده برای یک امر تبلیغاتی، راست یا دروغ بودن آن نیست، بلکه قابل پذیرش کردن و باوراندن آن اهمیت دارد. اگر لازم باشد برای باوراندن آن باید دروغ گفت،  یا پول به پای دانشجویان لهستانی ریخت، یا اگر لازم شد عضو فرقه باید خود را بسوزاند تا با شانتاژ تبلیغاتی رهبری فرقه خود را نجات دهد.

  برای رساندن مطلب، به نمونه دیگری از شگردهای تبلیغاتی سازمان مجاهدین خلق در عراق در سال 1370  اشاره می کنیم:

  در مهرماه سال 1370 براساس دستورالعمل مسعود رجوی خطاب به مریم رجوی و فهیمه اروانی  و سیدالمحدثین مقرر می شود که در سالگرد طلاق های اجباری در سازمان مجاهدین خلق ، یعنی 26 مهر ماه ، رژه گسترده ای با حضور لابی های خارجی ، خبرنگاران و رسانه های مختلف برگزار شود.

  در این رژه نظامی مجاهدین که با صد ها تانک و نفر بر و خودورهای زرهی  و دیگر ادوات لجستیکی و مهندسی با مشارکت ارتش صدام حسین برپا شد. سازمان برای این تعداد تانک، نفر بر و ماشین های مهندسی و همچنین یگان های نیروهای پیاده به تعداد کافی نفر نداشت. می دانید چه شد؟

  بعد از آمدن این تضاد به ستاد فرماندهی مجاهدین و بحث بر روی آن مسعود رجوی راه حلی را ارائه داد که جوهر آن از گذشته تا به حال،  در تمام روشهای تبلیغاتی مجاهدین پیدا و هویداست.

  براساس راه حل مسعود رجوی مقرر می شود که کلیه یگان های پیاد و زرهی و خودروها بعد از عبور از جلوی جایگاه محل استقرار رهبری فرقه که مهمانان خارجی و  خبرنگاران در این محدوده مستقر بودند مجددا،بعد از عبور از چشم خبرنگاران و مهمانان خارجی  به انتهای ستون رژه بروند و مجدداً تانک ها ، نفربرها و خودروها و لودرها  ماشین های مهندسی و … را در تیم بندی ها و سازماندهی که از قبل شده بود ، سوار شده و دوباره از جلوی رهبری فرقه و خبرنگاران رژه بروند. یعنی با این روش ماکیاولیستی که بر مبنای آن هدف وسیله را توجیه می کند،هر فرد  در قرارگاه اشرف برای آن رژه نظامی که اتفاقا سر و صدای تبلیغاتی زیادی نیز در شکورهای اروپایی ایجاد کرد، چندین ماموریت اجرا کرد. یکبار در یگان پیاده رژه می رفت. یکبار خدمه نفربر می شد. یکبار راننده لودر. یکبار هم توپچی تانک.  ضمن اینکه کارگران سودانی و عراقی هم کارهای پشت صحنه و تدارکاتی را برگزار می کردند. این  رژه بیش از 5 ساعت طول کشید تا ابتدای ستون به انتهای آن برسد.

  اکنون شما تصور کنید و خودتان را بجای آن خبرنگار یا مهمان خارجی در آن رژه بگذارید. آیا می توانستید به این ترفند تبلیغاتی گوبلز ایرانی پی ببرید؟ آیا گوبلز ایرانی از گوبلز آلمانی چیزی کم دارد؟ خبرنگاران خارجی در این رژه نظامی در سال 1370 بعد از رفتن به کشورهایشان نوشتند:

  ده ها هزار جنگجو در مقابل مسعود رجوی و مریم رجوی رژه نظامی رفتنند.

  اما بعد از سرنگونی رژیم صدام حسین و شمارش و بازجویی افسران آمریکایی از نیروهای مجاهدین مشخص شد که کل تعداد نیروهای سازمان 3500 نفر بوده است. ده ها هزار نفر کجا، 3500 نفر کجا؟

  اکنون نیز مطمئن باشید که اگر دانشجویان لهستانی و شهروندان افغانی و مجاری  و افراد متقاضی کار و پول و تفریح از کشورهای مختلف را از تعداد اعلام شده تجمع مجاهدین در پاریس کم کنید، بدون تردید، تاکید می کنیم بدون تردید، از 2000 نفر ایرانی بیشتر نخواهد بود که آن نیز از سراسر جهان توسط پول های به سرقت رفته مردم عراق به پاریس رسیده اند.

  اکنون شما این 2000 نفر را مقایسه کنید با تعداد ایرانیان حاضر در اروپا که بیش از یک میلیون نفر تخمین زده می شوند. چه در صدی می شود؟

  مطلب در ارتباط:

  ــ چگونه مجاهدین روسها و اکرائینی های تبعیدی در آلمان را برای پانزده اویرو به پاریس بردند ( یونگه ولت آلمان )

  ــ ضیافت بزرگ مجاهدین خلق ـ گزارشات تصویری از ضیافت مجاهدین در فرانسه ( تلویزیون شبکه 24 فرانسه )

  ــ فریب بزرگ مجاهدین را نقش بر آب کنید ( کانون رهایی )

  ــ دانشجویان لهستانی در تظاهرات سازمان مجاهدین خلق ( رادیو فردا )

  ــ فریب هزاران دانشجوی لهستانی توسط مجاهدین خلق ( نشریه لهستانی گازتا )

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.