• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • زنان ذوب شده در رهبر

  زنان ذوب شده در رهبر

  کریم غلامی، ایران فانوس، بیست و نهم دسامبر ۲۰۱۵:… چند روز پیش در وب سایت خبری دویچه وله سر تیتر گزارشی را به نام “زنان ذوب شده در رهبر” را دیدم. ابتدا فکر کردم که این گزارش در رابطه با سازمان مجاهدین و مسعود رجوی است، زیرا اصطلاح “زنان ذوب شده در رهبر” را مجاهدین برای اعضای شورای رهبری استفاده می کردند. بعد از چند خطی از این مطلب را خواندم، متوجه شدم که این مطلب در رابطه …

  لینک به منبع

  زنان ذوب شده در رهبر

  سال گذشته کتاب دیکتاتورها را خواندم. در این کتاب به بررسی تعدادی از دیکتاتورهای جهان پرداخته بود که چه نکات مشترکی در بین آنها وجود دارد. این کتاب بسیار قابل توجه بود و دید جدیدی نسبت به دیکتاتور ها پیدا کردم. چند روز پیش در وب سایت خبری دویچه وله سر تیتر گزارشی را به نام “زنان ذوب شده در رهبر” را دیدم. ابتدا فکر کردم که این گزارش در رابطه با سازمان مجاهدین و مسعود رجوی است، زیرا اصطلاح “زنان ذوب شده در رهبر” را مجاهدین برای اعضای شورای رهبری استفاده می کردند. بعد از چند خطی از این مطلب را خواندم، متوجه شدم که این مطلب در رابطه با رهبر کره شمالی است. حال اگر کل این گزارش را بخوانید و بجای “کیم جونگ اون” مسعود رجوی بخوانید کمی در رابطه با شخصیت مسعود رجوی اطلاعات به دست خواهید آورد. اگر سئوال شما این باشد که چرا من روی این گزارش کلیک کرده ام، فقط می خواهم وجه مشترک دیکتاتورها که دارای ایدئولوژی به اصطلاح انقلابی و ضد استثماری دارند را بیان بکنم و در ادامه خواهیم دید که این دو چقدر در رفتار و تفکر خود شبیه به هم هستند و وضعیت کنونی آنها و مردم شان به چه شکل است. هر کسی که مینیموم اطلاعات در رابطه با کشور کره شمالی داشته باشد، می داند که چه دیکتاتوری ظالمانه ای در کشور کره شمالی برپا کرده اند. مردمی که گرسنه هستند و از مینیموم آزادیها بدور هستند و اکثرا از چیزهای بسیار ساده امروزی مانند موبایل، اینترنت و فیسبوک اطلاعی ندارند. در حالی که این کشور تمام ثروت و ذخایر انسانی خود را صرف ارتش و تولید سلاح اتمی کرده است. این سناریو چقدر شبیه کشور خودمان است. به هر حال در حالی که اعضای سازمان مجاهدین در شرایط بسیار خطرناک و با کمترین امکانات و غذا و دارو روبرو هستند و کسانی که در تمام طول عمر خود حتی یکبار موبایل به دست نگرفته اند و آن را از نزدیک ندیده اند و یا هرگز چیزی به نام اینترنت و فیسبوک را تجربه نکرده اند، این در حالی است که رهبران آنها در کشورهای اروپایی با پول های کلان و باد آورده زندگی بسیار خوب دارند و پولی که می توانند برای نجات جان اعضای خود بکنند، خرج اجیر کردن مزدوران و نوچه های خود و یا برگزاری جشن های چند ملیون دلاری می کنند.

  اولین جمله این گزارش “در کره شمالی کیم جونگ اون جایگاهی شبیه به خدا دارد.” مسعود رجوی در سازمان مجاهدین دقیقا همین نقش را دارد. هیچ کس حق ندارد کوچکترین انتقادی به او بکند و حتی فکر کردن به این که او اشتباه کرده است، یک گناه بزرگ محسوب می شود و هر فردی که به خود شهامت انقتاد کردن از مسعود رجوی را بدهد، با مجازات های خیلی شدیدی روبرو خواهد شد.

  در ادامه می خوانیم “اکنون سه نسل است که در کره شمالی “کیش شخصیت” حکم‌فرماست. تبلیغات رسمی در کره شمالی حاکی از آن است که “برای دست‌یابی به جوهر جوچه و خروج از قبر خویش، برای اینکه هر روز نو و تازه بشوید، باید به این باور برسید که هرچه دارید از خلق و رهبری است”.

  سالیان است که در مجاهدین اولین نمود بیرونی آن کیش شخصیت است. این را می توان در یکی از شعارهای مجاهدین بخوبی دید. شعار “ایران رجوی، رجوی ایران” پرستیدن مسعود رجوی و نشان دادن او به عنوان شخصی کامل و بدون هیچ گونه خطا و اشتباهی فردی که نقش خدا را دارد و طبق انقلاب ایدئولوژیک هر فرد که می خواهد به جوهر انقلاب ایدئولوژیک برسد، باید از “قبر” خویش خارج شود تا تولدی نو پیدا بکند. باور کنید که این اصطلاحات مجاهدین است.

  در جایی دیگر می خوانیم “تصاویر او با مردان که اغلب نیز نظامیان در آن حضور دارند، کاملا با تصاویر او در کنار زنان تفاوت دارند. زنان همگی تحت تاثیر “رهبر عزیز” قرار دارند. در او “ذوب” شده‌اند، اشک می‌ریزند و در پوست خود نمی‌گنجند که او را از نزدیک می‌بینند.” این متن چقدر شبیه به شخصیت مسعود رجوی دارد. او همیشه با مردان بسیار توهین آمیز برخورد می کند و از آنان به عنوان برده و گوشت دم توپ یاد می کند، ولی با زنان به شکل دیگری است، با آن چشمان هیز و افکار پلیدش، آنان را برده جنسی خود کرده است، چنان که برای دین “رهبر عزیز” فریاد می کشند و گریه می کنند و برای “ذوب” شدن در او همه مرزهای انسانی را رد می کنند.

  و همچنین می خوانیم که “در کره شمالی همه چیز تحت کنترل رهبری است. یک نگاه، یک اشاره و یا یک فرمان کافی است تا همه‌چیز طبق نظر او تغییر کند. تنها در کره شمالی است که رهبر معظم در انتخابات نیز صد درصد آرا را بدون آرای مخالف و یا ممتنع بدست می‌آورد.” در سازمان مجاهدین همه چیز تحت کنترل مسعود رجوی است. همه چیز باید طبق تمایل و رای مسعود رجوی باشد و هر چه او اراده بکند، باید همان شود و همیشه در انتخابات، بهتر است بگویم در انتصابات هایی که او تصمیم می گیرد باید همه صد در صد موافق او باشند و حتی یک رای مخالف نباید وجود داشته باشد و هر فردی که مخالف او رای بدهد، بشدت مجازات می شود. حتی بعضا به قیمت جان آن فرد مخالف تمام می شود.

  همه دیکتاتورها شبیه به هم هستند و وجه مشترک با هم دارند. بهترین راه مبارزه با دیکتاتورها شناختن آن وجه مشترک است و افشا کردن و مبارزه کردن با آن است. در ادامه آدرس و متن کامل دویچه وله آمده است.

  http://www.dw.com/fa-ir/%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B0%D9%88%D8%A8-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1/g-18923095

  اکنون سه نسل است که در کره شمالی “کیش شخصیت” حکم‌فرماست. در کره شمالی رهبر این کشور جایگاهی شبیه به “خدا” یافته که البته رابطه ویژه‌ای نیز با زنان دارد که در این گزارش تصویری می‌بینید:

  در کره شمالی کیم جونگ اون جایگاهی شبیه به خدا دارد. کیم ایل سونگ، پدربزرگ او، ایدئولوژی “جوچه” را در کره شمالی بنیانگذاری کرد. تبلیغات رسمی در کره شمالی حاکی از آن است که “برای دست‌یابی به جوهر جوچه و خروج از قبر خویش، برای اینکه هرروز نو و تازه بشوید، باید به این باور برسید که هرچه دارید از خلق و رهبری است”.

  مردم کره شمالی دهه‌هاست که در زیر سایه شعارهایی چون: “در جوچه ذوب بشوید و دستتان را به دست رهبر عزیز” بدهید؛ “با پاهای کیم جونگ حرکت کنید تا در نیمه راه نمانید”؛ “راز جوچه اتصال شما به کیم جونگ کبیراست”؛ “خود را به رهبری بسپارید تا آسمان پر از زیبایی و ستاره باشد” زندگی می‌کنند.

  اکنون سه نسل است که در کره شمالی “کیش شخصیت” حکم‌فرماست. پیش از کیم جونگ اون، پدرش کیم جونگ ایل رهبر بود که یک همسر و سه معشوقه داشت. معشوقه دوم او “کو یونگ هی” تا زمان مرگ درسال ۲۰۰۴ نقش بانوی اول کره شمالی را داشت. کیم جونگ ایل، فرزند همسر دوم کیم ایل سونگ بنیانگذار حکومت سوسیالیستی کره شمالی است.

  تصاویری که از کیم جون اون، که به او در آغاز زمامداری “وارث کبیر” گفته می‌شد، منتشر می‌ شوند، کاملا متفاوت هستند. تصاویر او با مردان که اغلب نیز نظامیان در آن حضور دارند، کاملا با تصاویر او در کنار زنان تفاوت دارند.

  زنان همگی تحت تاثیر “رهبر عزیز” قرار دارند. در او “ذوب” شده‌اند، اشک می‌ریزند و در پوست خود نمی‌گنجند که او را از نزدیک می‌بینند.

  دختران و پسران جوان در کره شمالی قادر به خواندن شمار فراوانی از آهنگ‌هایی هستند که از نظر سیاسی و ایدئولوژیک “مهندسی” شده‌اند، اما این توانایی آن‌ها در زمینه‌های دیگر و از جمله در زمینه موسیقی فولک سنتی محدودتر است.

  موثرترین و ملموس‌ترین جنبه جوچه، معرفی‌شدن تقویم جدید بوده ‌است. بر اساس این تقویم جدید، زمان با تولد کیم ایل سونگ آغاز می‌شود. سالی که او متولد شد، ۱۹۱۲، اولین سال جوچه ‌است.

  مدل‌های موی زنان در کره شمالی، گوناگونی کمی دارد. در یک آرایشگاه زنانه، می‌توان تصاویری را از مدل‌های توصیه‌شده مو برای زنان دید که روی دیوار نصب شده‌ است که مدل‌های جوچه نامیده می‌شوند. (عکس: شادی زنان کره شمالی پس از آزمایش بمب اتمی)

  “رهبر معظم” کره شمالی اما یک تفاوت با پدر و پدربزرگ خود نیز دارد. او رفتارهای غیررسمی و خارج از قاعده در انظارعمومی را در پیش گرفته و زنان را در آغوش می‌کشد، در کنار آن‌ها در عکس‌ها ظاهر می‌شود و بازو به بازوی زنان می‌اندازد.

  گروه پاپ مورانبونگ در سال ۲۰۱۲ از سوی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، تأسیس شد. وی یکی از هواداران پر و پا قرص موزیک پاپ و بسکتبال به شمار می‌رود.

  گروه پاپ مورانبونگ قرار بود اخیرا در چین برنامه اجرا کند که برنامه خود را بطور غیرمنتظره لغو کرد. شماری از سایت‌های چینی نوشته بودند “کیم جونگ اون که متأهل است، با یکی از اعضای گروه مورانبونگ رابطه عاشقانه دارد”.

  در تاریخ ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی، رادیو دولتی کره شمالی برای اولین‌بار تایید کرد که کیم جونگ اون، رهبر این کشور همسری به نام “رفیق ری سل-جو” دارد.

  تفاوت دیگر رهبر کره شمالی با کیم جونگ ایل، پدر و کیم ایل سونگ پدربزرگ‌اش در این است که آن‌ها هرگز در رویدادهای عمومی کنار همسرانشان ظاهر نمی‌شدند.

  در کره شمالی همه چیز تحت کنترل رهبری است. یک نگاه، یک اشاره و یا یک فرمان کافی است تا همه‌چیز طبق نظر او تغییر کند.

  تنها در کره شمالی است که رهبر معظم در انتخابات نیز صد درصد آرا را بدون آرای مخالف و یا ممتنع بدست می‌آورد.

  البته مردان در کره شمالی به گونه دیگری در جوچه ذوب می‌شوند. بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی دیلی‌میل، دولت کره شمالی در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که “همه مدل‌های موی قبلی حذف شده و از این پس مدل موی رهبر تنها مدل مجاز برای آرایش موی مردان کشور است”.

  “پایان”

  مهدی خوشحال ویرانسازی نیرولینک به متن کامل بحث  مسعود رجوی (جزوه پرچم) که در سال ۱۳۸۲  توسط آقای مهدی خوشحال در کتاب ایشان تحت نام “ویرانسازی نیرو” منتشر شد (انتشارات پیوند، هلند، پاییز ۱۳۸۲)

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

   

   

   

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.