• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • دویچه وله: دولت آلمان مصمم به تشدید قوانین پناهندگی است

  وزیر کشور آلمان، توماس دمزیر از حزب دموکرات مسیحی نیز خواهان حضور بیشتر نیروهای پلیس در خیابان‌ها شد. او همچنین اظهار داشت دادگاه خارجیانی که مرتکب جرم می‌شوند باید سریع‌تر برگزار شود. به گفته وزیر کشور آلمان این سخت‌گیری‌ها شامل طرفداران فوتبال که دست به خشونت می‌زنند هم می‌شود. دمزیر پیشتر در گفت‌وگو با شبکه دوم تلویزیون آلمان (ZDF) تصریح کرده بود که آزار جنسی نسبت به زنان از سوی گروه‌های مردان پدیده جدیدی نیست اما با این شکل و در این وسعت و از سوی پناهجویان و پناهندگان، تا کنون سابقه نداشته است. وزیر کشور آلمان گفته باید بپذیریم که ظرفیت ارتکاب جرم در مهاجرانی که از آفریقا و شبه جزیره بالکان می‌آیند بالاست بنابراین صحیح نبوده که پلیس ملیت متهمان را اعلام نکرده است. پلیس کلن تا چند روز پس از وقایع شب سال نو در این شهر از دادن اطلاعات درباره ملیت و تابعیت متهمان خودداری می‌کرد. استدلال پلیس این بود که نمی‌خواسته به احساسات ضد پناهجویان و خارجی‌ها دامن بزند. روز دوشنبه همچنین فراکسیون ائتلاف دو حزب حاکم آلمان، سوسیال دموکرات و دموکرات مسیحی در پارلمان این کشور درباره تشدید قوانین مربوط به پناهندگان گفت‌وگو کردند. سخنگوی فراکسیون حزب دموکرات مسیحی به خبرگزاری آلمان گفته وقایع شب سال نو درشهر کلن ما را مجبور کرده که سریع‌تر عمل کنیم.

  دولت آلمان مصمم به تشدید قوانین پناهندگی است

  12.01.2016 ـ دویچه وله

  لینک به منبع

  حمله گروهی به زنان در شب سال نو، دولت آلمان را مصمم به تشدید قوانین مربوط به پناهندگان کرده است. اخراج فوری پناهجویان و پناهندگان مجرم و محدودیت در محل سکونت آنها از جمله این قوانین جدید خواهد بود.

  پس از وقایع شب سال نو در شهر کلن و چند شهر دیگر آلمان، دولت این کشور بر سخت‌تر کردن قوانین پناهندگی مصر شده است. در نشست ویژه کمیته امور داخلی استان نورد راین وست فالن که شهر کلن در آن قرار دارد، وزیر امور داخلی این استان روز دوشنبه ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) از انتقادهای گسترده نسبت به عملکرد پلیس کلن در حادثه شب سال نو خبر داد.

  وزیر کشور آلمان، توماس دمزیر از حزب دموکرات مسیحی نیز خواهان حضور بیشتر نیروهای پلیس در خیابان‌ها شد. او همچنین اظهار داشت دادگاه خارجیانی که مرتکب جرم می‌شوند باید سریع‌تر برگزار شود. به گفته وزیر کشور آلمان این سخت‌گیری‌ها شامل طرفداران فوتبال که دست به خشونت می‌زنند هم می‌شود.

  دمزیر پیشتر در گفت‌وگو با شبکه دوم تلویزیون آلمان (ZDF) تصریح کرده بود که آزار جنسی نسبت به زنان از سوی گروه‌های مردان پدیده جدیدی نیست اما با این شکل و در این وسعت و از سوی پناهجویان و پناهندگان، تا کنون سابقه نداشته است.

  وزیر کشور آلمان گفته باید بپذیریم که ظرفیت ارتکاب جرم در مهاجرانی که از آفریقا و شبه جزیره بالکان می‌آیند بالاست بنابراین صحیح نبوده که پلیس ملیت متهمان را اعلام نکرده است.

  پلیس کلن تا چند روز پس از وقایع شب سال نو در این شهر از دادن اطلاعات درباره ملیت و تابعیت متهمان خودداری می‌کرد. استدلال پلیس این بود که نمی‌خواسته به احساسات ضد پناهجویان و خارجی‌ها دامن بزند.

  روز دوشنبه همچنین فراکسیون ائتلاف دو حزب حاکم آلمان، سوسیال دموکرات و دموکرات مسیحی در پارلمان این کشور درباره تشدید قوانین مربوط به پناهندگان گفت‌وگو کردند. سخنگوی فراکسیون حزب دموکرات مسیحی به خبرگزاری آلمان گفته وقایع شب سال نو درشهر کلن ما را مجبور کرده که سریع‌تر عمل کنیم.

  به گفته این نماینده مجلس آلمان سیاستمداران امور اخلی و حقوقی باید پیشنهادات مطرح‌شده در نشست حزب دموکرات مسیحی که آخر هفته گذشته در شهر ماینز آلمان برگزار شد را جدی بگیرند؛ پیشنهاداتی درباره اخراج فوری پناهندگان و اجبار به ترک خاک پناهجویانی که مرتکب جرم می‌شوند.

  تشدید مجازات برای آزار و تجاوز جنسی، ازدیاد و تقویت نیروهای پلیس و افزایش شمار دوربین‌های کنترل اماکن عمومی از جمله دیگر پیشنهادات احزاب مختلف آلمان است.

  باید جلوی گِتوسازی خارجیان گرفته شود

  زیگمار گابریل جانشین صدراعظم آلمان و رئیس حزب سوسیال دموکرات گفته شهرهای آلمان باید قوانین محکمی برای سکونت پناهجویان و پناهندگان در شهرهای آلمان پیاده کنند. به گفته گابریل این دولت و شهرداری‌ها هستند که باید تصمیم بگیرند پناهجویان و پناهندگان در کدام شهرهای آلمان ساکن شوند.

  در همین زمینه:

  “۶۰ درصد مردم آلمان همچنان دیدشان به خارجی‌ها مثبت است”

  حمله افراد ناشناس به شهروندان خارجی ‌در شهر کلن

  وزیر دادگستری آلمان: تعرضات جنسی شب سال نو هماهنگ شده بود

  مرکل: پس از تعرضات کلن تشدید قوانین پناهجویی ضروری است

  قائم‌مقام آنگلا مرکل پیشنهاد داده که برای محل سکونت پناهجویان و حتی کسانی که تقاضای پناهندگی‌شان پذیرفته شده باید قوانین محدودکننده‌‌ای وضع شود.

  استدلال گابریل برای این پیشنهاد این است که باید جلوی “گِتوسازی” خارجیان گرفته شود. “گِتو” ((Ghetto لغتی ایتالیایی و نامی است که در قرون وسطا برای محله‌های مخصوص سکونت یهودیان در ایتالیا و به طور مشخص شهر ونیز به کار می‌رفت. حکومت هیتلر نیز از این اصطلاح برای مناطقی در لهستان و چکسلواکی که یهودیان را به آنجا می‌فرستاد استفاده می‌کرد.

  منظور گابریل از این اصطلاح سوق دادن خارجیان به یک منطقه در شهر و جمع کردن همه آنان در این نقطه است. این گونه محلات که اکثرا در حاشیه شهرهای بزرگ هستند مشکلات زیادی از نظر امنیتی، اجتماعی و فرهنگی دارند. دوتا از معروف‌ترین این محلات “نوی کلن” در برلین و “کوروایلر” در کلن هستند.

  معاون صدر اعظم آلمان می‌خواهد جلوی تشکیل چنین محلاتی گرفته شود. او تصریح کرده که اگر همه پناهجویان یا پناهندگان به شهرهای بزرگ بروند دولت آلمان با “مشکل گِتو” روبرو خواهد شد.

  آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در نشست حزب دموکرات مسیحی اعلام کرد که محدودیت محل سکونت برای پناهجویان باید به طور آزمایشی به اجرا گذاشته شود. وی هدف از این طرح را تقسیم عادلانه صدها هزار پناهجو و پناهنده در منطق مختلف آلمان ذکر کرد.

  زیگمار گابریل با اشاره به حملات گروهی به زنان در شب سال نو در کلن و چند شهر دیگر، تصریح کرده که تنها “یک دولت قوی” می‌تواند قوانین و مقررات را پیاده کند و این دولت قوی نیاز به نیروی پلیس بیشتر و دادستان‌های قوی‌تری دارد.

  دولت ائتلافی آلمان متهم به این است در سال‌های گذشته، دست به اقداماتی زده که باعث ضعیف‌تر شدن دولت شده است. قائم‌مقام صدر اعظم آلمان حالا گفته: «من فکر می‌کنم آنچه ما نیاز داریم، برعکس چیزی است که تا کنون انجام شده است.»

  گابریل یک بار دیگر بر تشدید قوانین مربوط به اخراج پناهجویان و لغو اجازه اقامت پناهندگان مجرم تاکید کرده است. او البته در عین حال خواستار توجه به مواردی شده که اخراج پناهجویان را ممنوع کرده است. جانشین مرکل گفته:«این مسلم است که ما نمی‌توانیم یک پناهجو را تنها به دلیل دزدی به کشورش بازگردانیم.»

  زیگمار گابریل که وزارت اقتصاد آلمان را نیز بر عهده دارد با همه این سخت‌گیری‌ها بر وظیفه دولت برای فراهم کردن امکان تحصیل و آموزش و هم‌پیوندی خارجیان تاکید کرده و نیز گفته: «بیشتر افرادی که سوی ما می‌آیند در فرار از جنگ‌های داخلی و خارجی و پیگردهای قضایی به ما روی آورده‌اند.»

   

  مطالب مرتبط :

  بعد از شش ماه دونالد ترامپ برای اولین بار با ماسک در انظار عمومی ظاهر شد

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.