• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • چرا باند رجوی از روشن شدن دلیل استعفای سعد حریری می ترسد؟!

  یعنی می فرمائید که استعفا ویا احیانا دستگیری سعد حریری ، درراستای اعمال فشار به حزب اله لبنان است؟! چرا وبه چه دلیل؟! تنها ازاین بابت که ممکن است که این استعفا ویا دستگیری برای کسب بهانه جهت برهم زدن اوضاع لبنان وتعرض مجدد به سوریه باشد ، این ادعای شما معنی ومفهومی پیدا میکند! ضمنا تحریم های برعلیه حزب اله لبنان جنبه ی بین المللی نداشته وکاری است که آمریکا راسا انجام داده والبته جهانیان این مشکلات را تا ازرسمیت انداختن دلار خواهند داشت ! اما دیگران نیز نظریاتی درباره ی استعفای سعد حریری دارند که حاوی اطلاعات وحدثیات بیشتری است که دراینجا نمونه ای ازآنچه در تضاد با سخنان رجوی هاست ، نقل میشود:arabestan-hariri

  چرا باند رجوی از روشن شدن دلیل استعفای سعد حریری می ترسد؟!

  ارسال شده از طرف آقای نوید ـ با تشکر از ایشان ـ 06.11.2017

  استعفای این نخست وزیر لبنان  که خبرش بجای پارلمان کشورش درعربستان اعلام شد ، سبب بروز شایعات وحدث وگمان هایی شده ودرمقابل این حدث وگمان ها ، باند رجوی بدون رعایت احتیاط لازم برای تفسیراین نوع خبرها لازم است، بطور صاف وساده موضعگیری کرده وعلت این استعفای بشدت مشکوک را ، دخالت ایران در امور لبنان دانسته است!!

  درنوشته ی ” جا پای مخرب ولی‌فقیه در لبنان “ که در مطبوعات این فرقه ی منحط وطن فروش  منتشر شده، چنین آمده است :

  «هر جا پای (رژیم) ایران باز شود ویرانی و فتنه آنجا را فرا می‌گیرد», این جملاتی است که سعد حریری به هنگام استعفای غیره منتظره از پست نخست‌وزیری در لبنان بلازده ایراد کرده است “.

  بدبختی رجوی ها دراین است که او این سخنان را درپارلمان کشور خود نگفته و در عربستانی اعلام کرده که بلحاظ موضع خصمانه ی عربستان باایران، ازهیچ ارزش حقوقی برخوردار نیست!

  لبنان قبلا بلا زده تر بود و این حزب اله لبنان بود که اسرائیل را ازآنجا بیرون کرد و دست به ایجاد دولت ائتلافی با گروه های مدام درگیر درلبنان نمود و کمک بزرگی به برقراری آرامش درلبنان کرد!

  همچنین :

  ” سخن از جریان دست‌پرورده‌ای است که با سرمایه و پول مردم ایران برای برهم زدن تعادل و ثبات سیاسی در لبنان راه‌اندازی شده است. برآوردهای بین‌المللی سخن از حمایت‌های ۸۰۰ میلیون دلاری از سوی رژیم آخوندی به این جریان تروریستی را دارند… “.

  دبیر کل حزب اله لبنان بنوبه ی خودگفت که این نخست وزیر لبنان به عربستان احضار وسپس بازداشت شده است . با این حساب شما رجوی ها دارید نعل وارونه میزنید واز دستآوردهای عصر لبریز اطلاعات غافلید وفکر میکنید که با طرح این حرف ها ، خواهید توانست مردم را درخواب کنید!

  ونیز :

  “بر این منطق است که اکنون مجموعه فشارها بر حزب الشیطان نه تنها در سطح بین‌المللی، بلکه فراتر از آن در داخل لبنان روبه افزایش گذاشته است. بر اساس یکی از مصوبات، دولت ایالات‌متحده موظف می‌شود «افراد و شرکت‌هایی را که در جهت تأمین منابع مالی مورد نیاز و همچنین جذب نیرو برای تحت حزب‌الله فعالیت می‌کنند تحریم قرار دهد “.

  یعنی می فرمائید که استعفا ویا احیانا دستگیری سعد حریری ، درراستای اعمال فشار به حزب اله لبنان است؟! چرا وبه چه دلیل؟!

  تنها ازاین بابت که ممکن است که این استعفا ویا دستگیری برای کسب بهانه جهت برهم زدن اوضاع لبنان وتعرض مجدد به سوریه باشد ، این ادعای شما معنی ومفهومی پیدا میکند!

  ضمنا تحریم های برعلیه حزب اله لبنان جنبه ی بین المللی نداشته وکاری است که آمریکا راسا انجام داده والبته جهانیان این مشکلات را تا ازرسمیت انداختن دلار خواهند داشت !

  اما دیگران نیز نظریاتی درباره ی استعفای سعد حریری دارند که حاوی اطلاعات وحدثیات بیشتری است که دراینجا نمونه ای ازآنچه در تضاد با سخنان رجوی هاست ، نقل میشود:

  ” آیا فروپاشی عربستان شروع شده؟ – عماد آبشناس

  بازداشت شبانه چهار وزیر و ده شاهزاده عالیمقام و ده ها شخصیت سیاسی و اقتصادی و رسانه ای در عربستان سعودی نشان می دهد که این کشور با یک انقلاب درونی مواجه می باشد که می تواند منجر به فروپاشی آن گردد.

  تا به حال عربستان سعودی تلاش داشت مشکلات داخلی خود را به خارج این کشور صادر کند اما ظاهرا این اختلافات را دیگر نمی توان به خارج عربستان صادر کرد و ملک سلمان به همراه فرزندش مجبور هستند کار را داخل کشور تمام کنند.

  شاهزاده محمد بن سلمان برای اینکه بتواند تایید نسل جوان را به سمت خود جلب کند تصمیماتی از جمله اجازه رانندگی زنان و ورود آنها به ورزشگاه ها و همچنین اعلام طرح 2030 و طرح ایجاد منطقه ای مشابه لاس وگاس در منطقه ای میان عربستان و مصر و فلسطین اشغالی و… را انجام داد و با وعده وعید های مختلف برای تبدیل عربستان سعودی به کشوری مشابه کشورهای اوروپایی رو در روی وهابی های سنتی که به آل الشیخ معروف هستند ایستاد و دو جناح را در مقابل یک دیگر قرار داد.

  با توجه به اینکه بیشتر طرفداران آل الشیخ در حال حاضر خارج از عربستان سعودی در حال جنگ همراه گروه هایی مانند داعش و القاعده و … هستند آنها مجبور هستند فعلا سکوت اختیار کنند چون توان رویارویی ندارند.

  از سوی دیگر محمد بن سلمان یک شبه همه شخصیت های وابسته به جناح سدیری خاندان حاکم را برکنار کرد و بسیاری از آنها را بازداشت نمود و احتمالا آقای سعد الحریری نخست وزیر مستعفی لبنان هم قربانی این ماجرا شده و وادار به استعفا و اقامت اجباری در عربستان سعودی شده تا با هویت سعودی خود تحت پیگرد قرار گیرد و نه به عنوان نخست وزیر کشوری دیگر.

  بر اساس برخی بر آوردها ثروت های افراد بازداشت شده حدود یک هزار و یکصد ملیارد دلار تخمین زده شده که با مصادره این مبالغ دولت عربستان سعودی می تواند هزینه های سنگین سیاست های چند سال اخیر خود از جمله ورود به جنگ یمن و ماجراجویی های دیگر در سوریه و عراق و لبنان و … را پوشش بدهد و همچنین هزینه باج هایی را که ایالات متحده برای به قدرت رسیدن محمد بن سلمان خواسته پرداخت نماید.

  علیرغم اینکه هنوز سر و صدایی از بازداشت این افراد بلند نشده ولی قطعا احتمال شورش وابستگان به این افراد بسیار زیاد است مخصوصا که اینان از شخصیت های نظامی هم اقتصادی و رسانه ای قدرتمند عربستان سعودی به حساب می آیند که در خارج از این کشور هم نفوذ و قدرت بسیار زیاد دارند و درون عربستان هم عشایر و قبایل همسو با آنها مسلح هستند و احتمال شورش آنها بسیار زیاد است.

  با اینکه ملک سلمان همه این کارها را برای فراهم کردن زمینه به قدرت رسیدن فرزند خود انجام داده اما پیچیدگی ساختار قدرت در عربستان سعودی می تواند شرایطی را برای شاهزاده جوان فراهم کند که آتش زیر خاکستر را به دست بگیرد و اگر شورش ها در زمان حیات ملک سلمان شروع نشود قطعا در صورت به قدرت رسیدن محمد بن سلمان عربستان سعودی آبستن شورش و جنگ های مختلف خواهد بود.

  شورش ها و جنگ هایی که نه فقط ثبات و امنیت عربستان سعودی را تهدید می کند بلکه منطقه و ثبات جهان را به خطر خواهد انداخت.

  مشخص است که همه این ماجرا ها زیر سر مشاوران شاهزاده محمد است که عربستان را طی سالهای اخیر درگیر ماجراهای بازنده کردند و تنها به دنبال تامین منافع ایالات متحده و اسرائیل بودند و هستند.

  حال باید نشست و دید آیا ایالات متحده و اسرائیل پس از شکست طرح های تجزیه سوریه و عراق ولبنان توسط ایران با استفاده از این مشاوران به دنبال طرح قدیمی خود برای تجزیه عربستان به سه کشور خواهند رفت یا نه “؟

  بدین ترتیب ، بنظر میرسد که موضوع باین سادگی نیست که باند رجوی درصدد حقنه کردن آن به خوانندگان کم شمار خود است وباید که منتظر حوادث واخبار جدیدی بود !

  نوید

   

   

  ————

  مطالب مرتبط :

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.