• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ابوبکر بغدادی کجاست؟

  آخرین گمانه زنی که درباره سرنوشت ابوبکر بغدادی در دست است به شهریور ماه باز می گردد. در آن زمان ژنرال استفان تاونسند، فرمانده نیروهای ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا، اعلام کرد که ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش احتمالا هنوز زنده است. به گفته این ژنرال آمریکایی، ابوبکر بغدادی پس از آن که پایگاه‌های داعش در دو کشور سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفت، به منطقه مرزی دورافتاده بین عراق و سوریه گریخت و در آن جا پنهان شده است. اظهارات این فرمانده آمریکایی سه ماه پس از آن بود که روسیه اعلام کرد که “به احتمال زیاد” بغدادی در جریان حملات هوایی روسیه به شهر رقه کشته شده باشد. در همین حال اواسط مهر ماه گروه تروریستی داعش پیامی صوتی منتشر کرد و مدعی شد این پیام متعلق به “ابوبکر بغدادی” است. صدایی که در پیام صوتی جدید شنیده می‌شود شباهت بسیاری به ابوبکر بغدادی دارد و هرچند تاریخ آن مشخص نیست، گوینده آن به بحران هسته‌ای کره شمالی اشاره می‌کند، که بر این اساس به نظر می‌رسد پیام صوتی در هفته‌های اخیر ضبط شده باشد. با این وجود هیچ خبر، نشانه و یا سندی از وضعیت بغدادی وجود ندارد. رهبر مرموز و مخوف داعش سه سال پیش در بمباران کاروانی از خودروهای رهبران این گروه تروریستی در شمال عراق  زخمی شد. پس از آن ابو محمد عدنانی سخنگوی رسمی داعش متنی را توئیت کرد که زخمی شدن ابوبکر بغدادی را تائید می کرد. او در متن توئیت خود آورده بود: “آیا می پندارید که با شهادت خلیفه، خلافت به پایان می رسد؟ به امت اطمینان می دهیم که شکر خدا حال امیر این خلافت، ابوبکر بغدادی خوب است. برای شفای عاجل او دعا کنید.”

  رهبر مرموز داعش ناپدید شده است

  ابوبکر بغدادی کجاست؟

  حالا رهبر یک گروه تروریستی با این مشخصات، وضعیت مبهمی دارد، هیچ کس نمی داند او کجاست؟ شاید این به شخصیت ویژه او باز می گردد. گفته می شود خانواده ابوبکر بغدادی او را «مومن» و تروریست های داعش او را «شیخ ناپیدا» خطاب می‌کردند، به این دلیل که او خیلی مرموز رفتار می کرد تاجایی که هنگام صحبت با دیگران صورتش را با نقابی می پوشاند.

  فرارو- با پایان یافتن حاکمیت داعش در عراق و سوریه، حالا این عملکرد گروه تروریستی وارد فاز تازه ای شده است. آنها هیچ سرزمینی ندارند اما صدایشان از گوشه و کنار به گوش می رسد. این صدا بیش از هر جا افغانستان و شمال آفریقا شنیده می شود. تهدید و ارعاب هم مطابق معمول در دستور کار این گروه قرار دارد. دیروز داعش با انتشار دو پوستر تبلیغاتی در آستانه کریسمس، از طرفداران این گروه تروریستی خواست در انگلیس، فرانسه و آلمان حملاتی مرگبار انجام دهند، با اینحال هیچ خبری از رهبر مخوف  این گروه نیست و هیچ کس پاسخ این سوال را نمی داند؛ ابوبکر بغدادی کجاست؟

  ابوبکر بغدادی کجاست؟

  به گزارش فرارو، یکی از رهبران حشد شعبی، گروه نظامی  شیعه نزدیک به ایران در عراق می گوید “ابوبکر بغدادی در دست آمریکایی‌هاست.” جبار المعموری با طرح این ادعا افزود که اگر آمریکا بخواهد در مقطعی دیگر از او استفاده می کند، در غیر اینصورت “او را خواهد کشت اما عملیات قتلش مثل یک فیلم هالیوودی با کارگردانی بسیار خوب اتفاق خواهد افتاد تا جهان را به باور داستان خود وادار کند.”

  به نظر می رسد این اظهارات در حد یک باور است و اطلاعی از وضعیت و سرنوشت بغدادی نمی دهد.

  چندی پیش نیز در جریان جنگ با داعش در ابوکمال برخی رسانه ها مدعی شده اند که بغدادی در این شهر دیده شده است، اما هیچ مرجع مستقلی آن را تائید نکرده است. این در حالی است که بسیاری از رهبران داعش یکی پس از دیگر کشته شده اند.

  تاکنون نیز بارها خبری از مرگ بغدادی منتشر شده اما هیچ مرجع معتبری آن را تائید نکرده است.

  آخرین گمانه زنی که درباره سرنوشت ابوبکر بغدادی در دست است به شهریور ماه باز می گردد. در آن زمان ژنرال استفان تاونسند، فرمانده نیروهای ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا، اعلام کرد که ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش احتمالا هنوز زنده است.

  به گفته این ژنرال آمریکایی، ابوبکر بغدادی پس از آن که پایگاه‌های داعش در دو کشور سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفت، به منطقه مرزی دورافتاده بین عراق و سوریه گریخت و در آن جا پنهان شده است.

  اظهارات این فرمانده آمریکایی سه ماه پس از آن بود که روسیه اعلام کرد که “به احتمال زیاد” بغدادی در جریان حملات هوایی روسیه به شهر رقه کشته شده باشد.

  در همین حال اواسط مهر ماه گروه تروریستی داعش پیامی صوتی منتشر کرد و مدعی شد این پیام متعلق به “ابوبکر بغدادی” است. صدایی که در پیام صوتی جدید شنیده می‌شود شباهت بسیاری به ابوبکر بغدادی دارد و هرچند تاریخ آن مشخص نیست، گوینده آن به بحران هسته‌ای کره شمالی اشاره می‌کند، که بر این اساس به نظر می‌رسد پیام صوتی در هفته‌های اخیر ضبط شده باشد.

  با این وجود هیچ خبر، نشانه و یا سندی از وضعیت بغدادی وجود ندارد. رهبر مرموز و مخوف داعش سه سال پیش در بمباران کاروانی از خودروهای رهبران این گروه تروریستی در شمال عراق  زخمی شد.

  پس از آن ابو محمد عدنانی سخنگوی رسمی داعش متنی را توئیت کرد که زخمی شدن ابوبکر بغدادی را تائید می کرد. او در متن توئیت خود آورده بود: “آیا می پندارید که با شهادت خلیفه، خلافت به پایان می رسد؟ به امت اطمینان می دهیم که شکر خدا حال امیر این خلافت، ابوبکر بغدادی خوب است. برای شفای عاجل او دعا کنید.”

  ابوبکر بغدادی کجاست؟

  ابوبکر بغدادی کیست؟

  ابوبکر بغدادی با نام اصلی ابراهیم عواد ابراهیم علی محمد بدری سامرائی در تابستان ۱۹۷۱ در شهر سامرا بدنیا آمد. او که با نام‌های دکتر ابراهیم و ابودعاء شناخته می‌شد برخاسته از خانواده‌ای بسیار مذهبی بود.

  او در خانواده‌ای سنی و نسبتا مرفه بدنیا آمد. در سال ۱۹۹۶ لیسانس خود را در زمینه مطالعات اسلامی از دانشگاه بغداد، و در حوزه مطالعات قرآنی فوق لیسانس و دکترایش را از دانشگاه صدام دریافت کرد. پس از مدتی تدریس قرآن به کودکان، او به جنبش اخوان المسلمین پیوست.

  پس از آزادی از زندان در دسامبر ۲۰۰۴ به شاخه القاعده در عراق پیوست. پس از کشته شدن ابومصعب زرقاوی پایه‌گذار و رهبر القاعده عراق در جریان حملات هوایی آمریکا و جانشینی ابو ایوب مصری، پایه‌های داعش شکل گرفت و در پی به قتل رسیدن او در سال ۲۰۱۰، ابوبکر بغدادی که سلسله مراتب را طی کرده بود رهبر این گروه شد.

  در سال ۲۰۱۳ شکل‌گیری داعش اعلام شد و با بروز اختلاف با ابوبکر بغدادی، ایمن ظواهری، جانشین بن لادن در القاعده در اوایل سال ۲۰۱۴ او را از القاعده اخراج کرد. در پی آن بغدادی خود را خلیفه خواند و داعیه خلافت بر تمام مسلمان سر داد.

  داعش در سال ۲۰۱۴ موصل، دومین شهر عراق را اشغال کرد و قلمرو خود را در بخش‌های شرقی کشور و سوریه گسترش داد. او در موصل اعلام خلافت کرد. داعش از طریق تجارت سیاه و فروش نفت پول زیادی به دست آورد. گفته می‌شود درآمد داعش روزانه نزدیک به یک میلیون دلار بوده است.

  علاوه بر این، داعش کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، فرانسه و آلمان را هم هدف قرار داد.

  عاملان انتحاری داعش در شهرهای مختلف به بمبگذاری‌های مختلف دست زدند و جوی بسیار رعب‌آور بوجود آوردند.

  نخستین پیام صوتی او به تابستان ۲۰۱۲ بر می‌گردد زمانی که از پیروزهای متعدد داعش خبر داد.

  ابوبکر بغدادی به چهره‌ای تبدیل شد که ایالات متحده آمریکا برای تحویل او ابتدا ده میلیون دلار جایزه درنظر گرفت. بعدها این مبلغ به ۲۵ میلیون دلار افزایش یافت.

  ابوبکر بغدادی رهبر گروهی است که به گفته سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه خسارت های به جا مانده از سیطره این گروه در عراق و سوریه دست کم 500میلیارد دلار است. همچنین به گفته سلیمانی گروه تحت رهبری بغدادی 6هزار جوان را برای عملیات انتحاری تربیت کرد.

  ابوبکر بغدادی و پیروانش در عراق و سوریه، طرح کشورداری و حکومت خود را در عمل در طول چند سال به اجرا گذاشتند که اجرای بسیار خشن و سختگیرانه داشت.

  حالا رهبر این گروه تروریستی با این مشخصات، وضعیت مبهمی دارد، هیچ کس نمی داند او کجاست؟ شاید این به شخصیت ویژه او باز می  گردد. گفته می شود خانواده ابوبکر بغدادی او را «مومن» و  تروریست های داعش او  را «شیخ ناپیدا» خطاب می‌کردند، به این دلیل که او خیلی مرموز رفتار می کرد تاجایی که هنگام صحبت با دیگران صورتش را با نقابی می پوشاند.

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.