• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • هفت نکته مهم درباره دولت ائتلافی جدید آلمان

  دولت ائتلافی اعلام کرده است که آماده مبارزه با بیماری‌های رایج میان مردم آلمان است: پشت‌درد و اضافه‌وزن، افسردگی، دیابت، سرطان و دمانس. هدف برنامه‌ریزی و ایجاد راهکار توسط وزارت بهداری و نیز پژوهشگران برای مقابله با گسترش این بیماری‌ها در آلمان است. در قرارداد دولت ائتلافی با سفارش و دریافت دارو از طریق پست مخالفت شده است؛ امری که مایه خشنودی صاحبان داروخانه‌ها خواهد شد چون بدین ترتیب نمی‌توان از آنها چشم پوشید. البته روشن نیست که شهروندان آلمان تا چه حد از این بابت خوشحال شوند. همچنین قرار است که هرکس یک کارت سلامتی الکترونیک دریافت کند که در آن سوابق آزمایش‌های پزشکی و بیماری‌های او ثبت شود.

  حیوانات و تغذیه احزاب ائتلافی هم با حیوان‌آزاری و هم با حامیان افراطی حیوانات در افتاده‌اند. دولت می‌خواهد گوشت مراکزی که شرایط بهتری را برای نگهداری حیوانات فراهم می‌آورند نشانه‌گذاری کند و خرید و فروش حیوانات خانگی از طریق پست را ممنوع کند. همچنین دولت افرادی را که به “دزدی در مراکز نگهداری حیوانات” دست می‌زنند مجازات خواهد کرد؛ که اشاره به حامیان حیوانات است که برای مثال به طور مخفیانه وارد محل نگهداری حیوانات می‌شوند و از آنها فیلمبرداری می‌کنند تا وضعیت آنها را به اطلاع عموم برسانند.

  هفت نکته مهم درباره دولت ائتلافی جدید آلمان

  10.02.2018 ـ دویچه وله

  حزب سوسیال دموکرات و احزاب متحد سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی پس از کشاکشی طولانی سرانجام بر سر پیمانی برای تشکیل دولت ائتلافی آلمان توافق کردند. مهم‌ترین مباحث مطرح ‌شده در این پیمان چیست و چه انتقادهایی به آن می‌شود؟

  آنگلا مرکل، هورست زهوفر و مارتین شولتس (از چپ به راست)، به ترتیب از احزاب دمکرات مسیحی، سوسیال مسیحی و سوسیال دمکراتمرکل، زهوفر و شولتس (از چپ به راست)، به ترتیب دمکرات مسیحی، سوسیال مسیحی و سوسیال دمکرات

  قرارداد احزاب مؤتلفه برای تشکیل دولت جدید آلمان دربرگیرنده‌ی نکات متعددی است که هم با استقبال و هم با انتقاد روبرو شده است. در اینجا مروری داریم بر ۷ مبحث مهم این قرارداد:

  دیجیتالیزه کردن

  سیاستمداران آلمان تا کنون درباره دیجیتالیزه کردن بسیار بحث کرده‌اند، اما بحث آنها نتایج چندانی به بار نیاورده بود. حال در پیمان ائتلاف گفته شده که آنها قصد دارند تا سال ۲۰۲۵ دسترسی به اینترنت پرسرعت را در سراسر آلمان تضمین کنند. البته منتقدان معتقدند که این مدت بسیار طولانی است، اما در واقع تحقق چنین طرحی نیرو و هزینه زیادی می‌طلبد. قرار است ابتدا مدارس، بیمارستان‌ها و مناطقی که در آنها واحدهای تولیدی واقع شده‌اند از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شوند.

  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

  همچنین قرار است که با همکاری فرانسه، مرکزی برای تحقیق و کار در زمینه هوش مصنوعی ایجاد شود.

  افزون بر این، دولت جدید می‌خواهد برای کمک به استارت‌آپ‌ها نه تنها یک “صندوق دیجیتال ملی بزرگ” ایجاد کند بلکه موانع بوروکراتیک بر سر راه استارت‌آپ‌ها را هم از میان بردارد.

  بوروکراسی

  قرار است برقراری ارتباط دیجیتال شهروندان با ادارات امکان‌پذیر شود. بدین منظور یک آرشیو مرکزی از داده‌های آنان ایجاد خواهد شد که گامی عظیم محسوب می‌شود چون کافی است شهروندان تنها یک بار اطلاعات خود را به این مرکز بدهند. برای این کار یک آژانس دولتی و یک شورای دیجیتال تاسیس خواهد شد.

  با وجود پیشنهاد بسیاری از کارشناسان، دولت جدید تصمیم ندارد یک مرکز هماهنگ‌کننده در اداره صدارت عظما یا یک وزارت امور دیجیتال تاسیس کند.

  آموزش و کار

  سیاست آموزشی آینده احزاب ائتلافی تنها پروژه دولت جدید است که با استقبال بیشتر احزاب روبرو شده است. این پروژه‌ای میلیاردی است و تشکیل یک شورای آموزشی ملی را در بر می‌گیرد که قرار است “پیشنهاهایی برای شفافیت بیشتر، کیفیت و امکان مقایسه در سیستم آموزشی” را فراهم آورد. این به معنای انقلابی کوچک در نظام آموزشی فدرال آلمان است.

  گام بزرگ دیگر به رسمیت شناختن حق شهروندان برای نگهداری از فرزندانشان در مدارس ابتدایی در تمام طول روز است. البته این گام از سال ۲۰۲۵ برداشته خواهد شد. بدین منظور بودجه‌ای دو میلیارد یورویی برای سراسر آلمان اختصاص یافته است.

  پنج میلیارد یورو نیز برای دیجیتالیزه کردن محیط آموزشی در نظر گرفته شده که به معنای پایان دادن به “دوره تخته سیاه و گچ” خواهد بود.

  قرار است کمک‌های دولتی برای راهیابی آسان‌تر کارآموزان به مراکز کار افزایش یابد. از جمله ادامه آموزش کارآموزان برای تحصیل مدرک تکنیسین یا استادکار رایگان خواهد شد. در مجموع هدف این برنامه جذاب‌تر کردن ادامه تحصیل به لحاظ مالی است.

  پژوهش

  اقتصاد آلمان از مدتها پیش بحث کمک مالیاتی برای پروژه‌های تحقیقاتی را مطرح کرده است. حال قرار است که کمک مالیاتی شامل پروژه‌های تحقیقاتی شرکت‌های کوچک و متوسط شود. شرکت‌های بزرگ دست خالی می‌مانند. به‌خصوص توجهی خاص به عرصه‌هایی مانند میکروالکترونیک و رباتیک شده که پیش‌بینی می‌شود در آینده بسیار رشد خواهند کرد.

  سلامتی

  دولت ائتلافی اعلام کرده است که آماده مبارزه با بیماری‌های رایج میان مردم آلمان است: پشت‌درد و اضافه‌وزن، افسردگی، دیابت، سرطان و دمانس. هدف برنامه‌ریزی و ایجاد راهکار توسط وزارت بهداری و نیز پژوهشگران برای مقابله با گسترش این بیماری‌ها در آلمان است.

  در قرارداد دولت ائتلافی با سفارش و دریافت دارو از طریق پست مخالفت شده است؛ امری که مایه خشنودی صاحبان داروخانه‌ها خواهد شد چون بدین ترتیب نمی‌توان از آنها چشم پوشید. البته روشن نیست که شهروندان آلمان تا چه حد از این بابت خوشحال شوند.

  همچنین قرار است که هرکس یک کارت سلامتی الکترونیک دریافت کند که در آن سوابق آزمایش‌های پزشکی و بیماری‌های او ثبت شود.

  حیوانات و تغذیه

  احزاب ائتلافی هم با حیوان‌آزاری و هم با حامیان افراطی حیوانات در افتاده‌اند. دولت می‌خواهد گوشت مراکزی که شرایط بهتری را برای نگهداری حیوانات فراهم می‌آورند نشانه‌گذاری کند و خرید و فروش حیوانات خانگی از طریق پست را ممنوع کند. همچنین دولت افرادی را که به “دزدی در مراکز نگهداری حیوانات” دست می‌زنند مجازات خواهد کرد؛ که اشاره به حامیان حیوانات است که برای مثال به طور مخفیانه وارد محل نگهداری حیوانات می‌شوند و از آنها فیلمبرداری می‌کنند تا وضعیت آنها را به اطلاع عموم برسانند.

  در همین زمینه:

  مارتین شولتس وزیر خارجه آلمان نمی‌شود

  بهایی سنگین برای چهارمین دوره صدراعظمی آنگلا مرکل • تفسیر

  سیاست دولت آتی آلمان در مورد ایران چه خواهد بود؟

  افزون بر این، قرار است “راهکار ملی برای کاهش شکر، چربی و نمک در مواد غذایی تولیدی” همچنان پیش برده شود و به کمک دولت، همه مدارس باید موازین تغذیه سالم را رعایت کنند.

  همچنین برای اینکه شهروندان کمتر مواد غذایی را دور بریزند، دولت می‌خواهد برچسب‌های حداقل زمان نگهداری این مواد را کنترل کند و استفاده از “بسته‌بندی‌های هوشمند” رایج شود که وقتی ماده غذایی درون آنها فاسد می‌شود و گاز تولید می‌کنند، بسته‌بندی رنگی شود.

  محیط زیست

  در قرارداد ائتلاف به موضوع محیط زیست از نظر اقتصادی نگریسته شده و گفته شده است که تا سال ۲۰۱۰ به میزان ۶۵ درصد کل برق آلمان باید از منابع تجدیدپذیر مانند آفتاب، باد و آب تامین شود. در حال حاضر ۳۸ درصد کل انرژی مصرفی در آلمان توسط منابع تجدیدپذیر تامین می‌شود.

  حزب سبزها و سازمان گرین‌پیس Green Peace به نحوه طرح موضوع محیط زیست در قرارداد ائتلاف و اینکه موضوع حفاظت از آب و هوا به عنوان وظیفه محوری آینده در قرارداد ائتلاف مطرح نشده انتقاد کرده‌اند.

  در پیمان دولت ائتلافی همچنین برای نخستین بار حفاظت از حیات وحش و حشرات به عنوان هدفی سیاسی مطرح شده است. سازمان حفاظت از طبیعت آلمان همراه با استقبال از این طرح دولت به نبود برنامه‌ای برای حفاظت از آب و هوا به عنوان پیش‌شرط حفاظت از حیات وحش و محیط حشرات انتقاد کرده است.

  مطالب مرتبط :

  بعد از شش ماه دونالد ترامپ برای اولین بار با ماسک در انظار عمومی ظاهر شد

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.