• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • پلیس آلبانی : از افراد تهدید شده به مرگ باید حمایت به عمل آید ؟!

  mohammad karami 200_200در همین رابطه فاکس ویب گزارشی از وضعیت فرقه رجوی در البانی تهیه کرده که ضمیه گزارش پلیس شده است که به شرح زیر است :

  وضعیت :تا به این تاریخ ۲۷۴۵ تبعه ایرانی در چند سال گذشته در قلمرو جمهوری البانی زندگی می کنند . این افراد اعضای سازمان مجاهدین هستند ، غالبا به عنوان مخالفان ایرانی شناخته می شود . ورود این پناهجویان ایرانی که از سازمان مجاهدین خلق هستند . پیامد های امنیت داخلی برای ما ایجاد میکنند . زیرا این افراد عمیقا تلقی شده اند و بخشی از ساختار نظامی بوده اند ، در جنگ با ارتش و اعمال تروریستی بسیاری شرکت کرده اند .سازمان مجاهدین خلق یا سازمان مجاهدین خلق ایران ، که به عنوان مجاهدین یا مجاهدین خلق شناخته می شوند .

  یک گروه انقلابی مارکسیست اسلامی است که در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده است .باتوجه به اطلاعات جمع اوری شده تاکنون معلوم میشود که:در تاریخ ۲۰۱۸ / ۰۱ / ۰۶ یک ایرانی به نام احسان بیدی از اعضای سابق سازمان مجاهدین که از سازمان جدا شده ودر تیرانا زندگی می کند توسط برخی از اعضای سازمان مجاهدین خلق تهدید به مرگ شده که در اداره پلیس شکایت کرده است .در تاریخ ۲۰۱۸/ ۰۲ / ۰۹ سه تبعه ایرانی ( بهمن اعظمی ، سعد الله سیفی ؛ منوچهر عبدی ) از اعضای سابق مجاهدین هستند که از این سازمان جدا شده اند و ساکن تیرانا ، چند بار توسط اعضای سازمان مجاهدین خلق تهدید به قتل شده اند . به ادراه پلیس شکایت کرده اند .

  پلیس آلبانی : از افراد تهدید شده به مرگ باید حمایت به عمل آید ؟!

   محمد کرمی، وبلاگ عیاران، بیست و هشتم مارس ۲۰۱۸

   

  Raport policor mbi situaten e muxhahedineve iraniane ne ShqiperiPolice Report on the Situation of the Iranian Mojahedin in Albania (aka MEK, MKO, Rajavi cult …)

  لینک به منبع

  پلیس البانی : از افراد تهدید شده به مرگ باید حمایت به عمل اید ؟!

  در این مقاله تلاش میکنم که مختصری از گزارش پلیس البانی که در سایت فاکس ویب انتشار داده شده را به فارسی ترجمه و انتشار بدهم. تا افراد اسیر در فرقه رجوی هوشیار باشند که در دام سران فرقه گرفتار نباشند .قسمت های که ، داخل پرانتزمی باشد ترجمه از سایت فاکس ویب می باشد.گزارش پلیس است و قسمت دوم تحقیق خود سایت فاکس ویب می باشد .

  * در گزارشی که پلیس یا سرویس اطلاعات البانی شیش ، در تاریخ ۲۳ مارس در فاکس ویب انتشار داده است . نشان می دهد که ( افرادی که تصمیم به ترک این گروه گرفته و مخالف ترور ( ترک جهاد ) هستند . از جانب سازمان مجاهدین یا همان فرقه رجوی تهدید به قتل شده اند . در این گزارش اشاره شده که جدالی که بین این اعضا که مخالف عمل کرد این سازمان هستند که جدا شدند احتمال ترور این افراد توسط افراد افراط گرای مریم رجوی وجود دارد. پلیس این تهدیدات را جدی گرفته و افراد مورد تهدید را حمایت و تحت مراقبت دارد )

  در ادامه اشاره می کند : ( که سازمان جهاد گرای ایرانی که به نام مجاهدین خلق ، فرقه رجوی یا شورای ملی مقاومت از سال ۲۰۱۳ در البانی حضور دارند . از البانی خواستار حملات تروریستی و کارهای خشونت امیز علیه ایران هستند . در نتیجه البانی قوانین خودش را در این رابطه دارد : قانون مجازات البانی ، احکام زندان برای تبلیغ جنگ و کارهای تروریستی دارد .

  سازمان مجاهدین توسط سرویس اطلاعاتی ایالات متحده به البانی منتقل شدند . و به عنوان یک سازمان جاسوسی و تروریستی علیه ایران استفاده قرار گرفته می شود. و سناتور های افراطی امریکائی مانند جان بولتون و جان مک کین محافظت ( حمایت ) می شوند. همین طور توسط بعضی از مقامات البانی حمایت می شوند .مجاهدین خلق قوانین البانی را نادیده میگیرند .

  حضور کوزوو های جهادی و تکفیری که در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ در البانی بودند مردم را به جهاد علیه سوریه دعوت می کردند . سپس همین گروه به سازمان های تروریستی مانند داعش یا جبهه النصر پیوستند . )

  در همین رابطه فاکس ویب گزارشی از وضعیت فرقه رجوی در البانی تهیه کرده که ضمیه گزارش پلیس شده است که به شرح زیر است :

  وضعیت :

  تا به این تاریخ ۲۷۴۵ تبعه ایرانی در چند سال گذشته در قلمرو جمهوری البانی زندگی می کنند . این افراد اعضای سازمان مجاهدین هستند ، غالبا به عنوان مخالفان ایرانی شناخته می شود . ورود این پناهجویان ایرانی که از سازمان مجاهدین خلق هستند . پیامد های امنیت داخلی برای ما ایجاد میکنند . زیرا این افراد عمیقا تلقی شده اند و بخشی از ساختار نظامی بوده اند ، در جنگ با ارتش و اعمال تروریستی بسیاری شرکت کرده اند .

  سازمان مجاهدین خلق یا سازمان مجاهدین خلق ایران ، که به عنوان مجاهدین یا مجاهدین خلق شناخته می شوند . یک گروه انقلابی مارکسیست اسلامی است که در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده است .باتوجه به اطلاعات جمع اوری شده تاکنون معلوم میشود که:

  در تاریخ ۲۰۱۸ / ۰۱ / ۰۶ یک ایرانی به نام احسان بیدی از اعضای سابق سازمان مجاهدین که از سازمان جدا شده ودر تیرانا زندگی می کند توسط برخی از اعضای سازمان مجاهدین خلق تهدید به مرگ شده که در اداره پلیس شکایت کرده است .

  در تاریخ ۲۰۱۸/ ۰۲ / ۰۹ سه تبعه ایرانی ( بهمن اعظمی ، سعد الله سیفی ؛ منوچهر عبدی ) از اعضای سابق مجاهدین هستند که از این سازمان جدا شده اند و ساکن تیرانا ، چند بار توسط اعضای سازمان مجاهدین خلق تهدید به قتل شده اند . به ادراه پلیس شکایت کرده اند .

  در تاریخ ۲۰۱۸ / ۰۲ /۱۲ کانال تلویزونی ، مصاحبه های از سه تبعه ایرانی ( اعضا جدا شده مجاهدین خلق ) را در تلویزون پخش کرد که اظهار نظر خود را در برابر ایدئولوژی حاکم بر این سازمان تروریستی پرده برداشتند و فاش ساختن که اعضا جدا شده در عراق به قتل می رسیدند .

  پس از ان طی مصاحبه با ایرانی ها در نمایشگاه فیکس و همچنین تحقیقات کمیساریای پلیس که در مورد این موقعیت ها و زمان بندی های مختلف تحقیق کرده اند در مداس اپراندی با وضعیتی که پیش از این در عراق رخ داده است .

  بدنبال اقدامات و رفتار شهروندان ایرانی که در حال حاضر از این سازمان جدا شده اند دلایل کافی و قانع کننده ای برای سوظن قرارگرفتن این شهروندان ( اعضا جدا شده ) همانند وضعیتی که در عراق اتفاق افتاده و به قتل رسیده اند وجود دارد .

  مجاهدین خلق در دوران انقلاب اسلامی ایران فعال بودند ، اما نهاد های دولتی پس از ان بقا این گروه را تهدید کردند . ریئس این گروه در سال ۱۹۸۱ مسعود رجوی به فرانسه فرار کرد ، شورای ملی مقاومت را ایجاد کرد .

  در سال ۱۹۸۶ مجاهدین خلق ، ارتش ملی ازادی ایران را درعراق تشکیل دادند و علیه ایران در کنار صدام حسین مبارزه می کردند .

  در سال ۱۹۹۰ مجاهدین خلق اردوگاه های اموزشی متعددی در عراق داشتند . عملیات های متعددی بر علیه ایران انجام دادند .

  در سال ۱۹۹۷ مجاهدین خلق در لیست سیاه ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی وارد شدند سپس به لیست های اروپائی ها و کانادا افزده شد .

  پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ مشی استراتژی را تغییر دادند و به تدریج ترورها را رها کردند . در سال ۲۰۰۳ پس از حمله امریکا به عراق ، سازمان مجاهدین خلق به دلیل تحت کنترل قرار گرفتن همه در اشرف حمع شدند .در تاریخ ۲۰۰۹/ ۰۱/ ۰۱ اردوگاه اشرف با سطح ۳۶ کیلومتر تحت کنترل نیروهای عراق قرار گرفت .در تاریخ۲۶ ژانویه ۲۰۰۹ پس از لابی گری در بریتانیا مجاهدین با کمک لابی ها از لیست ترویستی اروپا خارج شدند .

  در تاریخ ۲۰۰۹ / ۰۷ / ۲۸ نیروهای امنیتی عراق وارد اردوگاه اشرف بریار نصب یک ایستگاه پلیس شدند و مجاهدین مخالف خشونت کردند و عراقی ها را مجبور به استفاده زور کردند در نتیجه ۸ نفر کشته شدندو دها نفر زخمی و ۳۶ نفر دستگیر شدند .در تاریخ ۲۰۰۹ / ۱۲ / ۱۵ نیروهای عراقی تلاش به عقب راندن ساکنان اردوگاه اشرف را داشتند اما مجاهدین مخالف بودند و به خشونت روی اوردند و نیروهای عراقی مجبور به عقب نشینی شدند . نیروهای عراق در ۸ اوریل ۲۰۱۱ تلاش کردند تا بخشی از اردوگاه اشرف را رگیرند در نتیجه در گیری با نیروهای عراقی ۳۴ نفر کشته و حدود ۳۰۰ زخمی داشتند .

  مجاهدین پس از مذاکرات بسیاری قبول کردند که از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی منتقل شوند

  این افرادی که پناه داده شده اند در چار چوب توافق با کمیساریا عالی پناهندگان ، به طور عمده در منطقه تیرانا به سمت دورس جا داده شده اند .از اخرین اطلاعاتی که به دست اورده ایم انها در روستای مع نه زادر حال ساختن محیط های خود و در چادر هستند . حدود ۱۵۰۰ نفر از اعضای سازمان مجاهین خلق در منطقه خریداری شده ۳۲ هکتار هستند .

  همچنین، طبق اطلاعات به روز شده، تعداد اعضای سازمان مجاهدین از نظر وضعیت و موقعیت به شرح زیر است:

  در کشور ما حدود ۲۷۴۵ عضو مجاهدین خلق وجود داشت.

  ۱۱ عضو درگذشت ( فوت کردند )

  ۸۰ نفر کشور ما را با هماهنکی و اجازه ترک کرده اند.

  ۶۵ نفر به طور غیرقانونی خارج شده اند .

  اعضای که از سازمان مجاهدین جدا شدند ۱۲۴ نفرهستند .

  از زمان اقامت در کشور ما، حدود ۱۲۴ عضو مجاهدین خلق از این سازمان جدا شده اند؛ زیرا آنها مخالف ایدئولوژی جنبش فرقه ای هستند .

  اخیرا اعضائی که سازمان مجاهدین را ترک کرده اند . مورد انواع تهدید ها قرار گرفته اند . به ان انها برچسب های ناپذیری به عنوان خائن ، جاسوس درخدمت سفارت ایران عنوان می کنند

  اخیرا اعضای سازمان را ترک می چندین بار تهدید شده توسط تقسیم نشاندار شده به عنوان خائن و جاسوس در خدمت سفارت ایران در تیرانا انجام شده است.

  * لینک به سایت فاکس ویب البانی 

  ———————-

  مطالب مرتبط :

  مصاحبه سایت نجات یافتگان در آلبانی با بهمن اعظمی,قسمت ۲ – مسعود رجوی در پاسخ…

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.