• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • موانع فرا راه کابینه ی جنگی ترامپ

  موانع فرا راه کابینه ی جنگی ترامپ

  صابر از تبریز (امضاء محفوظ)، ایران اینترلینک، بیست و هشتم مارس ۲۰۱۸:…  با تشکیل کابینه ی جنگی ترامپ ، بعضی ها ودر پیشاپیش همه ، سازمان مجاهدین رجوی خواب های طلائی میبینند و همه چیز را درجهت منافع کثیف وحقیر خود میدانند و وعده های رویایی به معده ی شریف! خود میدهند! یک کار شناس غیر وابسته به حکومت ایران، در رابطه باانتصاب جان بولتون چنین نوشته است : ” بر کسی پوشیده نیست که آقای جان بولتون یک جنگ طلب … 

  جان بولتون و مزدور تروریستهای مجاهدین خلق فرقه رجوی National Security: Could Maryam Rajavi (Mojahedin Khalq) blackmail her friends in high places – Rudi Giuliani, John Bolton and Newt Gingrich

  علیرضا جعفرزاده مزدور فرقه رجوی مجاهدین خلق وطن فروشیَAlireza Jafarzadeh has already published his suicide bombing note.
  Wondering at those Americans who stand under the flag of Mojahedin Khalq (MKO, MEK, NCRI, Rajavi cult) only to LOBBY for the murderers of their servicemen

  http://iran-interlink.org

  موانع فرا راه کابینه ی  جنگی ترامپ

  ۰۸/۰۱/۱۳۹۷

  با تشکیل کابینه ی جنگی ترامپ ، بعضی ها ودر پیشاپیش همه ، سازمان مجاهدین رجوی خواب های طلائی میبینند و همه چیز را درجهت منافع کثیف وحقیر خود میدانند و وعده های رویایی به معده ی شریف! خود میدهند!

  یک کار شناس غیر وابسته به حکومت ایران، در رابطه باانتصاب جان بولتون چنین نوشته است :

  ” بر کسی پوشیده نیست که آقای جان بولتون یک جنگ طلب تمام عیار است که باور دارد ایالات متحده باید به ایران حمله نظامی کند و در حمله های آمریکا به عراق و افغانستان نقش به سزایی داشته. بدیهی است با انتخاب آقای جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا همزمان با تغییر وزیر امور خارجه و تعیین مایک بمپئو که وی نیز از طرفداران حمله به ایران است این نکته در اذهان تداعی می شود که آقای ترامپ در حال چیدن کابینه جنگ خود در مقابل ایران می باشد. بسیاری از گزارش های خبری مدعی بودند که تغییر وزیر خارجه ایالات متحده با فشار امارات عربی متحده بر علیه آمریکا انجام شده و آقای بولتون هم که همین چند ماه پیش با دریافت مبلغ کلانی از طرف عربستان در جلسه سازمان مجاهدین خلق در فرانسه حاضر شد و بر علیه ایران به سخنرانی پرداخت. امروزه آمریکایی ها وهمپیمانان شان در حال غارت نفت لیبی و عراق هستند و معادن افغانستان را غارت می کنند و همچنین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را وادار می کنند کل پول حاصل از درآمد های نفت را به بهانه های مختلف به خزانه آمریکا و کشــورهای غربی بریزند تنها کشوری که از دست آنها در رفته ایران می باشد “.

  با وجود اینکه ، حقایق مهمی دراین اظهار نظر کارشناس مورد بحث مطرح شده ، همه ی مسائل آن نیست که او مطرح میکند.

  این مسئله با انتقادهای جدی در داخل آمریکا مواجه شده که به دونمونه ی آن میپردازم :

  ” جیمی کارتر: انتخاب “بولتون” بزگترین اشتباه تاریخ ترامپ بود- کارتر ۹۳ ساله، انتخاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور را “یکی از بدترین اشتباهات” ترامپ خواند.

  طبق نوشته ی روزنامه آمریکایی “یو اس ای تودی”، جیمی کارتر، نماینده ۹۳ ساله حزب دموکرات، انتخاب جان بولتون را به سمت مشاور امنیت ملی رئیس جمهور را به عنوان “یکی از بدترین اشتباهات” رئیس جمهور ایالات متحده خواند. کارتر در مصاحبه با این روزنامه،  بولتون را “جنگجو” نامید و انتصاب او را “فاجعه ای برای این کشور” خواند. کارتر در ادامه تصریح کرد: “شاید یکی از بدترین اشتباهاتی که رئیس جمهور ترامپ پس از اتخاذ تدابیر خود انجام داده است: استخدام جان بولتون بود. وی برای مدت طولانی از جنگ با کره شمالی و حتی برای حمله به ایران پشتیبانی می کرد. وی به عنوان یکی از اصلی ترین مسببان حمله به عراق بود”.

  و خبر دوم :

  ” نصحیت بزرگان آمریکا به ترامپ برای حفظ برجام – بیش از ۱۰۰ شخصیت سیاسی و نظامی آمریکا در بیانیه‌ای مشترک خطاب به «دونالد ترامپ» ، خواستار ادامه حضور در برجام شدند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، نیویورک تایمز، بیانیه روز دوشنبه فهرست مقام های سابق نظامی و نیز سیاستمداران آمریکا با ذکر ۱۰ علت را برای ادامه پایبندی واشنگتن به برجام را عنوان نموده است.

  حفظ کانال‌های ارتباطی با ایران، تداوم روابط نزدیک با کشورهای اروپایی، تقویت موضع در مذاکرات با کره شمالی و جلوگیری از بی‌اعتباری سیاسی آمریکا از جمله موارد ذکر شده در این بیانیه است.

  در این گزارش آمده است: “خروج از برجام در خدمت هیچ یک از اهداف امنیت ملی نخواهد بود”.

  گفتنی است، رئیس جمهوری آمریکا باید تا روز ۲۲ اردیبهشت (۱۲ مه) درباره تمدید لغو تحریم‌های هسته ای آمریکا علیه ایران تصمیم بگیرد.

  در ژوئیه سال ۲۰۱۵ میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود. توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد. لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش و در جهت منافع ملی آمریکا خواهد بود “.

  بنابراین کار بدان سادگی پیش نخواهد رفت که باند رجوی میپندارد ویا اقلا برای فریب اسرای خود از آن طوری اش مطرح میکند!.

  درایام تعطیلات روزهای اول نوروز ، خبری شنیده شد که رسانه های مسلط جهانی- حافظ منافع یک درصدی های جهان – نگذاشتند که مردم اطلاعی از آن پیدا کنند!

  جریان ازاین قرار بوده که آمریکا درمرز سوریه با اردن ، به گروه های تکفیری امکانات گسترده ای فراهم کرده بود که دست به ساخت سلاح های شیمیایی و استفاده ازآن زده وارتش سوریه را متهم به اعمال این جنایت نموده وراه را برای حمله ی نظامی آمریکا به سوریه هموار کنند!!

  برابر اطلاعات موجود، حدود ۵۰۰ فروند موشک فوق مدرن آمریکا ، درمدیترانه، دریای سرخ ، خلیج فارس واقیانوس هند مستقر شده بودند که سوریه را درهم کوبیده و حکومت آنجا را سرنگون کنند!

  روسیه ازاین تحرکات آمریکا باخبر بوده ورئیس ستاد ارتش این کشور، طی تماس تلفنی با همتای آمریکائی خود، اطلاع خود ازقضیه را به سمع ونظر او رسانده و قصد مقابله به مثل کشورش را بااین اقدام آمریکا باو تفهیم کرده بود!

  بدین ترتیب، این اخطار تلفنی ، سبب قطع آزمایشها ، ساخت واستفاده از سلاح شیمیایی وحمله ی آمریکابه سوریه را بی اثر کرده ونشان داد که دنیای تک قطبی تحت زعامت آمریکا دراقتدار سابق اش بسر نمی برد تا هرغلطی که خواست بکند!

  مانع  مهم دیگر برسر راه اجرای سیاست های جنگی  دولت پنهان که اینک بنام ترامپ تمام شده ، مخالفت پنتاگون ورئیس ستاد ارتش آمریکا با لغو برجام وحمله ی نظامی به ایران وشاید سوریه است!

  دراین مورد یاد آوری این نکته که سران نظامی آمریکا معتقدند بدون تصرف تهران ، سرنگونی حکومت ایران عملی نیست ، لازم بنظر میرسد.

  سران واقع بین تر پنتاگون به دولت وکنگره ی جنگ طلب آمریکا گفته اند که اشغال تهران با شرکت ۵۰۰ هزار سرباز آمریکائی میسر است!!

  مسئله ای که بسیج این نیرو برای ارتش آمریکا که  تعداد تمامی سربازانش دراین حدود است ، بسیار سخت وحتی غیر ممکن است!!

  حضور اینهمه سرباز با مخارج غیر قابل تصور لجستیکی وتلفات زیادی که خواهد داشت ، ممکن است خود امریکا را هم ازپای بیاندازد!!

  با وجود تسلیم ترامپ که از قضا بخاطر طرح شعارهای انتخاباتی  مخالف ایده های دولت پنهان ، باعدم حمایت افرادی مانند جان بولتن ازاو منجر شده بود ، ترامپ پیروزی معنی دار وبا شکوه پوتین درانتخابات ریاست جمهوری اخیر روسیه را باو تبریک گفت واین موضوع سبب حملات شدید روزنامه های نیویورک تایمز و واشنگتن پست ( سخنگویان اصلی دولت پنهان ) باو گردیده است!

  یعنی با وجود عقب نشینی فلاکت بار ترامپ دربرابر دولت پنهان ، هنوز تضادهای ضد خلقی موجود فیمابین بطور کامل حل نشده و تفسیر علت اقدامات اخیر آمریکا باین سادگی ها نیست که رجوی ها تصور میکنند!

  صابر

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.