• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • نگاهی به تحلیل مفتضح یک مرید رجوی!

  بی توجهی به تاریخ و کم مطالعگی، درد بزرگ مردم ماست!  مجبورم برای یکبار که شده- بعنوان کسی که یک روستازاده ای که زندانیان سیاسی متعددی در اطرافم بود دردوران شاه- به ذکر موضوعی بپردازم و مشت محکمی بردهان این نوع استلالات که زمان شاه طلایی بود ومردم مشکلی نداشتند ، زده باشم :  دراواخر سال 1340 که معلوم شد که طلاهای امریکا ته کشیده و دلارهایش بی پشتوانه چاپ میشود، کیسنجر بعنوان یک متفکر برجسته ی سلطه گران جهانی ، باین نتیجه رسید که دیگر نمیتوان از طلای زیاد آمریکا صحبت کرد وبنابراین، دلار به پشتوانه ی محکمتری نیاز دارد!  دراین میان قرعه ی فال بنام نفت عربستان، ایران و …. افتاد که پشتوانه ی محکمی برای دلارآمریکائی که طلاهایش را صرف صدور ضدانقلاب به اقصی نقاط جهان کرده بود ، باشد.  ازاین رو بود که قیمت نفت بشدت بالا رفت وایران 30 میلیون نفری ، روزانه 6میلیون بشکه نفت صادر میکرد!  با توجه باینکه ترکیب جمعیتی ایران آن زمان 65درصدروستایی درمقابل 35 درصد شهری بود و دولت شاه دراصل چیزی برای روستاها هزینه نمیکرد، قسمت قابل توجهی ازشهرنشنان ، از ریخت وپاش های درآمد افسانه ای نفت منتفع شده و بدین ترتیب طبقه ی متوسط ومرفهی درایران تشکیل شد که زندگی بهتری را شروع به تجربه کردن نمودند! 

  نگاهی به تحلیل مفتضح یک مرید رجوی! 

  حمید تبریزی ـ 14.08.2018

  trump-Natoye arabi-Rajavi

  من برای خواننده ی بد شانسی که باید این تحلیل بچه مرشد رجوی را بخواند ، شخصا فداکاری کرده و از10 صفحه متن ملال آور او گذشته وبه بررسی 2صفحه از یاوه های این شخص پرداختم!  

  اوکه مانند روسایش ازنشست وزیر خارجه ی آمریکا با گروه های غیر مجاهد ( سلطنت چی ها، تجزیه طلبان ، پاره ای از شخصیت های چپ سابق و بریده ی فعلی و …) دچار سراسیمگی شده ، بدون اینکه به پارامتر مهم تری بنام مردم ایران فکر کند- چرا که مانند مرادش مردم درمحاسبات او جایی ندارند- نوشته است: 

  ” امروز دیگر کسی تردید ندارد که خواست عموم مردم ایران، چه در داخل و چه در خارج کشور، تغییر رژیم است۰ استفاده از زور برای سرنگونی این دستگاه اهریمنی که از هیچ گونه مشروعیت سیاسی برخوردار نیست و با به کارگیری خشن ترین شیوه ها میلیون ها ایرانی و سرنوشت حال و آینده شان را به گروگان گرفته و سرمایه های مادی و معنوی شان را در آتش جنگ های منطقه ای در سوریه، یمن، لبنان، عراق و دیگر کشور ها به باد فنا می دهد، از نظر اخلاقی مجاز و موجه است “.  

  فاصله ی بین نارضایتی مردم وامر سرنگونی ، بسیار است والبته فهمیدن این مهم، ازعهده ی کسی که چیزی جز نصایح و تئوری های مالیخولیایی رجوی را نشنیده ونخوانده برنمیآید ، چنانکه میبینید! 

  وجود نارضایتی های عمیقی که سران ایران خود نیز صراحتا آنرا اعلام میدارند ، چیزی قابل کتمان نیست! 

  در  توضیح علل بروزبوجود آمدن این نارضایتی ها ، نظریات مختلفی وجود دارد واقتصاد دانان مردمی ، دلیل عمده ی آنها را ضعف مدیریتی از یک طرف ودشمنی های خارجی از طرف دیگر میدانند که البته وظیفه ی حاکمیت برطرف کردن موانع داخلی (قطع رانت ها ،اختلاس ها و …) است که  تصمیم قطعی بگیرد، که میتواند وباید  هم بگیرد. 

  البته نظر مشابهی هم بنام اثر ویرانگراقتدار زیاد اقتصاد غیر مولد است که ظاهرا آنقدر واضح است که نیازی به تفسیر بیشتری ندارد. 

  ما درکنار مدیرانی که به کشور وانقلاب مردم خیانت کرده ودست به فساد زدند، هنوز صاحب هم متخصصین باوجدان، پاکدست ومیهن دوستی هستیم که میتوانند همکار حاکمیتی باشند که ظاهرا راهی جز این ندارد! 

  اما مشکلات خارجی ازجنس دیگری است و دست سران حکومتی باندازه ای درمرتفع کردن این مشکلات باز نیست که در حل مشکلات داخلی باز است وباید که با اتخاذ سیاست های پیچیده و بهره مندی ازتضادهای موجود بین دشمنان فعال وغیر فعال ، راهی برای حل این معضل تحمیل شده پیدا کنند. 

  درجواب به قسمت اخیرتر ادعای این مرید رجوی باید گفت که دخالت های محدود ایران در حوادث منطقه ، من حیث المجموع مثبت بوده و جنبه ی مبارزه با تروریزم آن، بردیگر جهاتش غلبه دارد و ازاین رو، این بچه مرشد رجوی ، بطورسفیهانه ای فتوای اعمال هرنوع خشونت برعلیه حکومت را صادر میکند! 

  این بچه مرشد رجوی به سخنان رجوی وش اش چنین ادامه میدهد : 

  ” وزیر خارجه ایالات متحده در جمع گروهی از ایرانیان به گوشه کوچکی از کارنامه ی سیاه آنان اشاره می کند، سروش فیلسوف الدوله را چنان برآشفت که کف بر دهان دست به قلم برد و آن چه را سزاوار حاکمان تبهکار ایران بود نثار پمپئو و ایرانیان حاضر در آن جلسه کرد و نشان داد که در شرایط بحرانی امروز نظام ولایت، سروش در کنار جانیان حاکم بر ایران می ایستد و توقع ندارد وزیر خارجه آمریکا نازک تر از گل به عمال دستگاه ولایت بگوید “. 

  من البته کاری با افکار وعقاید دکتر سروش وفعالیت هایش در روزهای آغاز انقلاب فرهنگی و… ندارم . 

  اما اینطور نیست که درمقام دفاع ازاو که درمقابل زورگوئی این نماینده ی سیستم سلطه وتابعیت ، اعتراض نموده ، برنیآیم! 

  بلی دکتر سروش هرکه بوده وهست ، این حق را دارد که دربرابر اهانت وتحقیر کشورش سکوت نکند وشما وطن فروشان چرا ازاین رویه ناخشنود هستید؟! 

  دوباره میخوانیم این حرفی را  که تنها میتواند از دهان یک رجویه ای ویا ازقلم آلوده به خیانت او وافکار مالیخولیایی اش تراوش کند: 

  ” دیگر، در شرایط کنونی چه چیز برای نظام از این بهتر که توده ی ناراضی با پیروی از رضا پهلوی به این نتیجه برسد که برای تغییر رژیم نباید از زور استفاده کرد۰ به این شیوه رژیم جمهوری اسلامی می تواند خیالش راحت باشد که دست کم تا وقتی که همان ستاره ی دنباله دار هالی دوباره گذارش به زمین بیفتد، در قدرت خواهد ماند “. 

  هیچ آدم عاقلی دست به این نظریه سازی های محیر العقول نمیزند والبته وابستگان رجوی چرا؟! 

  توده ی ناراضی، هیچ منافع مشترک ملموسی با رضا پهلوی ندارد وازطرف دیگر ، شکل تغییر یک رژیم را معادلات گوناگون وشرایط مدام درحال تغییر تعیین میکند واینطور نیست که مثلا رجوی بگوید ما بطور قهر آمیز این کار را میکنیم ورضا پهلوی جواب دهد که نخیر آقا، شما غلط میکنید، مال من مسالمت آمیز خواهد بود! 

  انچه که درایران میگذرد ، ربطی به این یاوه بافی های پادوهای رجوی ندارد ومردم تره ای باین ترهات خرد نمیکنند و دردلواپسی باند رجوی که گویا اربابان مربوطه، رضا پهلوی را براو ترجیح خواهند داد شرکتی ندارند! 

  درسوء برداشت ازیک مرحله ی تاریخی : 

  ” …این واکنش مردم توضیح و تفسیر بسیار ساده و روشنی دارد و به طور خلاصه تنها گویای آن است که مردم ایران تا کجا از حاکمیت ولایت فقیه در رنج و عذاب هستند که در مقام مقایسه با آن، دیکتاتوری شاه و رضاشاه برای شان قابل تحمل و مقبول می شود “. 

  بی توجهی به تاریخ و کم مطالعگی، درد بزرگ مردم ماست! 

  مجبورم برای یکبار که شده- بعنوان کسی که یک روستازاده ای که زندانیان سیاسی متعددی در اطرافم بود دردوران شاه- به ذکر موضوعی بپردازم و مشت محکمی بردهان این نوع استلالات که زمان شاه طلایی بود ومردم مشکلی نداشتند ، زده باشم : 

  دراواخر سال 1340 که معلوم شد که طلاهای امریکا ته کشیده و دلارهایش بی پشتوانه چاپ میشود، کیسنجر بعنوان یک متفکر برجسته ی سلطه گران جهانی ، باین نتیجه رسید که دیگر نمیتوان از طلای زیاد آمریکا صحبت کرد وبنابراین، دلار به پشتوانه ی محکمتری نیاز دارد! 

  دراین میان قرعه ی فال بنام نفت عربستان، ایران و …. افتاد که پشتوانه ی محکمی برای دلارآمریکائی که طلاهایش را صرف صدور ضدانقلاب به اقصی نقاط جهان کرده بود ، باشد. 

  ازاین رو بود که قیمت نفت بشدت بالا رفت وایران 30 میلیون نفری ، روزانه 6میلیون بشکه نفت صادر میکرد! 

  با توجه باینکه ترکیب جمعیتی ایران آن زمان 65درصدروستایی درمقابل 35 درصد شهری بود و دولت شاه دراصل چیزی برای روستاها هزینه نمیکرد، قسمت قابل توجهی ازشهرنشنان ، از ریخت وپاش های درآمد افسانه ای نفت منتفع شده و بدین ترتیب طبقه ی متوسط ومرفهی درایران تشکیل شد که زندگی بهتری را شروع به تجربه کردن نمودند! 

  آری ، با اراده ی امریکا که منافع اش را درآن میدید ، حداکثر 20درصد مردم ایران سهم قابل توجهی ازاین ریخت وپاش های نفتی بدست آوردند! 

  آیا حالا هم 20 درصد ازمردم ایران درناز ونعمت بسر نمیبرند، سفر کنار دریا چطور ومسافرت های خارجی  و ….؟؟!! 

  ازسال 1355 کشتی بان را سیاستی دیگر آمد تا بهای نفت را ارزانتر کرده وشاه را دچار بحران های عمیق تورمی بکند واین طبقه ی متوسط صدایش دربیآید و همراه 15درصد زیر متوسط ها وزاغه نشین هایی که درتنگنا بودند ، قرار بگیرد و پایه های انقلاب 1350ریخته شود! 

  شما اگر نظری به روزنامه های سال های 1356-1357بیاندازید، اخبار کافی ای درمورد فساد اجتماعی، اقتصادی وفحشا را بدست میآورید ومیفهمید که چرا بعضی از مردم ، با بخاطر سپردن ساال های 1351تا1355آرزوی آن دوران را میکنند ولی صحبتی از سال های 1355 به بعد که بحرانش شاه را معلق کرد، حرفی نمی زنند! 

  اتفاقا وظیفه ی یک فرد روشنفکر ، بیان تمام وقایع بوده وخائنانه است که با عمده کردن بخشی از تاریخ و پنهان نگه داشتن بخش دیگرش ، خاک بچشم جوانانی بپاشد که تجربه ای ندارند وتنها اخبار حوادث خوب ازدوران شاه به آنها حقنه میشود! 

  علت علاقه نشان دادن جوانان ناآگاه به سلطنت ، از این وارونه نمائی تاریخی است والبته باند رجوی هم درتبعیت از رسانه های صهیونیستی- امپریالیستی  ناشر 90درصد ازاخبار وتفسیرها درسراسر جهان ، بدون اینکه انحصار طلبی اش مایل به این کار باشد، باین کج فهمی و انحراف کمک میکند که باتوجه به ماهیت ضد ملی اش ، چنین هم باید بکند! 

  ————————-

   Rajavi-Mac ken

   

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.