• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ایران فانوس: تولد مرگی که مقدس بود

  در همین برهه، جوانکی از شهرستان طبس و از طبقه نیمه اشراف به تهران آمده بود تا ضمن درس خواندن زنی از تهران بستاند و به ولایت برگردد و از خودش قمپز در کند. اما همین جوانک که جز روضه خوانی بضاعت دیگری در چنته نداشت با شامه تیزش فهمید که در تهران و دانشگاه ها به جای درس خواندن دارند خر داغ می کنند و بوی کباب می آید. او در همان سن که ۱۹ سال بیشتر نداشت، همه کار را کرد و درس و مشق خود را آن هم در رشته حقوق، تمام کرد،عضو مجاهدین خلق شد و از فیلترها گذشت و به عضویت ایدئولوژیک آن ها در آمد و به زندان رفت و النهایه و بر اثر همکاری با ساواک در سال ۱۳۵۱ به رهبری اتوماتیک انقلابیون ساده لوح، نائل آمد! حال چه کسی این جوانک خودشیفته را عضوگیری کرد و بر ریاست انقلابیون فدایی، قبول کرد و بر امرش تمکین کرد، این ها مانند سایر سوابق آن جوانک، معلوم نیست و همه چیز ساخت و پاخت و ساختگی است. همه چیز لو دادن و دستگیری و اعدام است و تنها کسی که باقی ماند و باید باقی می ماند، همان جوانک مغرور و خودخواه و روضه خوان بود و مشتی جوان ساده لوح که ریاست آن جوان خودشیفته و بیمار را بر خود و مبارزه ارج نهاده و تمکین کردند و به دیگران و مردم نیز قالب کردند.

  تولد مرگی که مقدس بود

  لینک به منبع

  ایران فانوس، چهاردهم شهریورماه سال ۱۳۹۷

  لینک به منبع

  تولد مرگی که مقدس بود

  ایران فانوس، چهاردهم شهریورماه سال ۱۳۹۷

  پانزدهم شهریورماه سال ۱۳۴۴ شمسی در کشور ایران تشکیلاتی تروریستی پا به عرصه وجود گذاشت و ابراز موجودیت کرد که تا به امروز سه نسل ایرانی و غیر ایرانی را سوزاند و خاکستر کرد اما هنوز که هنوز است با وجود شناخت از عناصر و راهکارهای سیاسی و تروریستی اش، شناخت عمیقی از خواستگاه و آرمان های فریبنده و ضد انسانی این تشکیلات ضد بشری در اختیار مردم نیست.

  کمی به عقب برگردیم. پس از پایان جنگ های جهانی اول و دوم، دهه چهل شمسی، جهان دو قطبی شده و مابین قطب ها، جنگ سرد و مابین بعضی از اقمارشان، جنگ گرم حاکم بود. آمریکا به ویتنام، و اسراییل به فلسطین تجاوز کرده بود و انگلستان و فرانسه و سایر دولت های قوی، به کشورهای ضعیف زور می گفتند و جنگ های نیابتی و ضد دیکتاتوری و استقلال خواهانه، در بسیاری از نقاط زمین وجود داشت. خاورمیانه در اثر تجاوز اسراییل به فلسطین، به محل مناقشات مذهبی و سیاسی و نظامی، بدل شده بود. دو قطب حاکم بر جهان، به ناچار با همه قوا و با همه ابزارهای در دسترس، به مقابله با هم مشغول بودند. ایدئولوژی ها و آرمان ها و پرچم ها، به کمک مبارزات خلق ها خلق شدند. داس و چکش و سندان که تا آن روز نماد کشاورزی و کارگری بودند، به پرچم مبارزه و استقلال و آزادیخواهی بدل شدند.

  در همین حین، در کشور ایران، دیکتاتوری متمایل به غرب حاکم بود و طبیعی بود که بسیاری از مبارزین ایرانی در مخالفت با شاه و اربابش آمریکا، ندای مبارزه با شاه و اربابش امپریالیسم، سر دهند و از راهکارها و ایدئولوژی های ضد غرب که به راحتی در دسترس دانشجویان اعزامی از ایران به غرب، قرار داشت بهره ببرند. جنبش مذهبی خردادماه سال ۱۳۴۲ سرکوب شده و عقده ها و تبعاتش به جای مانده بود. در چنین روزهایی که جبهه ملی و نهضت آزادی همه راه های مبارزات صلح آمیز و سیاسی را پشت سر نهاده و مبارزه عملاً به بن بست رسیده بود، از دل همین بن بست و راه های کوبیده شده توسط مبارزین پیشین و شکست خورده، تعدادی از جوانان پر شور و انقلابی اما کم سواد و معتقد به آرمان و ایدئولوژی های جهانی، راهکار سخت و خطرناک دیگر مبارزه علیه شاه و آمریکا، را در ایران رقم زدند و با شعار تنها راه رهایی جنگ مسلحانه است، پا به میدان سیاست و مبارزه گذاشتند.

  سلاح این جوانان، به جز سلاح آتشین و گرم، صداقت و فدا و جوانمردی، نیز بود و در انتها زندان و شکنجه و اعدام و شهادت، به آرزوی هر جوان مبارزی بدل شده بود. متاسفانه، در آن جهان دو قطبی و پر طمطراق و پر هیایو و مبارزات متاثر از ایدئولوژی و آرمان جهان دو قطبی و در آن وانفسای چیرگی احساس بر عقل، کسی نبود تا هشدار دهد، مبارزه برای استقلال و آزادی، اگر به این ابزارهای در دسترس و وارداتی، لازم است، اما کافی نیست و زندان و شکنجه و اعدام و آرمان و شعار و انتحار، بدون خرد و مردم، راه به ناکجاآباد خواهد برد که درنتیجه نیز چنین شد و جوانان پر شور و فدایی آن ایام با بزرگترین اشتباهی که مرتکب شدند، باعث سوزاندن سه نسل از ایرانیان شده و از بابت فدا و ایثارشان هنوز که هنوز است طلبکار مردم و دیگران باقی مانده اند. آنان، پرچم مبارزه را دانسته یا ندانسته، دست دیگران دادند. دیگرانی که فرصت طلبانه و موذیانه، علم جدید مبارزه را بر دوش گرفتند تا ضمن ارضای روحیات بیمارگونه شان به قصد زر و زن و شهرت و قدرت، هر آنچه که در اختیار داشتند فروختند و نابود کردند. انقلابیون، پرچم را به دست ضد مبارزین و ضد انقلابیون، سپردند و در تاکتیکی خواندن مبارزه و مبارزه مسلحانه، مصر نشدند و تاکید نکردند و ننوشتند، تا این که پرچم فدا و صداقت، در دست ضد مبارزین و ضد انقلابیون، به دکان و دستگاه بدل شد و ضمن مکیدن خون نسل ها، از اعتبار و خون و رنج بنیانگذاران خود نیز استفاده و سوء استفاده کردند و اعتبار و گذشته مبارزاتی آنان را زیر سئوال بردند تا جایی که امروزه مرز مابین مبارزه مسلحانه و ضرورت آن با تروریسم و فرصت طلبی، مخدوش شده و سره از ناسره پیدا نیست. همچنین، بزرگترین خطا و گناه انقلابیون مبارز، مقدس شمردن چیزهایی بود که در اثر اصرار، به ضد مقدس بدل شدند در حالی که بعضی مسایل که از چشم و گوش آنان پنهان مانده بود، همچنان قداست و ضرورت خود را دارد و خواهد داشت.

  مجاهدین خلق که از مردادماه سال ۱۳۵۰ و در تقلید از چریک های فدایی خلق عملیات مسلحانه خود را علیه جشن های ۲۵۰۰ ساله پادشاهی آغاز کردند، در ادامه و در نزدیکی به ایدئولوژی روسی، عملیات مسلحانه و ترور را علیه شهروندان آمریکایی به پیش بردند. آنان ابتدا وابسته مالی به بازار بودند و سپس وابستگی مالی و سیاسی و ایدئولوژیک و پشت جبهه شان کشورهای عربی شد. همچنین، با خلق گروه های انقلابی و مارکسیست، از ایدئولوژی مارکسیستی نیز کمک گرفتند و ملهم از مبارزات ضد تجاوز و آزادیخواهانه در جهان که کم نبودند، شدند و در داخل نیز با شعار ضدیت با شاه و اربابش امپریالیسم، مبارزات مسلحانه خود را در خارج، متاثر از مبارزات مردم فلسطین و در داخل، متاثر از مبارزات چریک های فدایی خلق، آغاز کردند و اتفاقاً اولین عملیات مسلحانه خود را در دنباله روی و تقلید از چریک های فدایی که آن ها از بهمن ماه سال ۱۳۴۹ از سیاهکل شروع کرده بودند، مجاهدین خلق پس از گذشت چند ماه از مردادماه سال ۱۳۵۰، آغاز به ترور کردند.

  در همین برهه، جوانکی از شهرستان طبس و از طبقه نیمه اشراف به تهران آمده بود تا ضمن درس خواندن زنی از تهران بستاند و به ولایت برگردد و از خودش قمپز در کند. اما همین جوانک که جز روضه خوانی بضاعت دیگری در چنته نداشت با شامه تیزش فهمید که در تهران و دانشگاه ها به جای درس خواندن دارند خر داغ می کنند و بوی کباب می آید. او در همان سن که ۱۹ سال بیشتر نداشت، همه کار را کرد و درس و مشق خود را آن هم در رشته حقوق، تمام کرد، عضو مجاهدین خلق شد و از فیلترها گذشت و به عضویت ایدئولوژیک آن ها در آمد و به زندان رفت و النهایه و بر اثر همکاری با ساواک در سال ۱۳۵۱ به رهبری اتوماتیک انقلابیون ساده لوح، نائل آمد! حال چه کسی این جوانک خودشیفته را عضوگیری کرد و بر ریاست انقلابیون فدایی، قبول کرد و بر امرش تمکین کرد، این ها مانند سایر سوابق آن جوانک، معلوم نیست و همه چیز ساخت و پاخت و ساختگی است. همه چیز لو دادن و دستگیری و اعدام است و تنها کسی که باقی ماند و باید باقی می ماند، همان جوانک مغرور و خودخواه و روضه خوان بود و مشتی جوان ساده لوح که ریاست آن جوان خودشیفته و بیمار را بر خود و مبارزه ارج نهاده و تمکین کردند و به دیگران و مردم نیز قالب کردند.

  جوانک طبسی، در زندان و در جمع انقلابیون ساده لوح و زودباور، به روضه خوانی و مخ زنی مشغول شد. او حربه دیگری جز فریب و فرصت طلبی و لو دادن و جاسوسی در اختیار نداشت و النهایه با همین ابزارها، دیگران را مجاب به پذیرش آرمان و ایدئولوژی ضد انسانی خود کرد.

  در سال ۱۳۵۴، تعدادی از انقلابیون مجاهد از فرصت زندان و تفکر و تامل، استفاده کرده و ایدئولوژی مجاهدین را در مسیر مبارزه، کافی و کامل ندانسته و شروع به انشعاب با ایدئولوژی دیگری کردند اما آن جوانک مکار و روضه خوان که بغایت فرصت طلب و هشیار بود، از فرصت انشعاب استفاده کرد و با کودتایی درون سازمانی و غیر دموکراتیک، دانست که بایست هشیارتر عمل کرد و خطر، در وهله اول داخل است و بیرون، بهانه است. جوانک، از آن پس و تا به امروز، هر آنچه کرد و نکرد، لو دادن و جاسوسی و قاپیدن و زندان و شکنجه و اعدام و هزاران مکر و فریب دیگر را در راستای ازدیاد هژمونی و قدرتش در روابط سازمانی و تشکیلاتی اش به کار برد و پیکار برای رسیدن به قدرت را به حاشیه برد و بهانه قرار داد تا همواره و با همه امکانات و ابزارهایی که به خاطر مبارزه و قدرت، به دست آورده و در اختیار گرفته بود، قدرت و هژمونی خود را در داخل تشکیلات تحکیم ببخشد و به قداست مطلق و محور عالم صعود کند، حتی اگر در بیرون و در مواجه با قدرت، هر روز شکست به خورد و به خاک سیاه بنشیند.

  انقلابیون زندانی که همه افتخار و مبارزات شان زندان و شهادت شده بود، سرانجام در سال ۱۳۵۷ توسط مردم از زندان و انزوا آزاد شدند اما متاسفانه به جای عبرت از روزگار و تن دادن به آراء عمومی و دموکراسی، مجدداً سراغ قدرت را گرفتند که این بار از سال ۱۳۶۰ و توسط اعتبار و نیرویی که از فضای انقلاب، گرفته بودند ماشین ترور و کشتار خود را روش کردند. ماشینی که تا به امروز در حرکت است. اگرچه سوخت و سودش از جانب بیگانه و تنها تلفاتش از آن مردم و منافع ملی ایران است اما تا روزی که در بر همین پاشنه می چرخد، ماشین کشتار، سوخت کافی برای زیر گرفتن و له کردن مردم را خواهد داشت. این داستان، متاسفانه، توسط وارثین آن جوانک که هم اکنون پیر کفتار شده است، ادامه دارد.

  کانون سیاسی/ فرهنگی ایران فانوس

  /////////////////////////

  Rajavi-mehdi Eftekhari-Mojahedin khalgh Az Tehran ta Tirana-3-sobhani

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.