• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ایران فانوس: تولد مرگی که مقدس بود

  در همین برهه، جوانکی از شهرستان طبس و از طبقه نیمه اشراف به تهران آمده بود تا ضمن درس خواندن زنی از تهران بستاند و به ولایت برگردد و از خودش قمپز در کند. اما همین جوانک که جز روضه خوانی بضاعت دیگری در چنته نداشت با شامه تیزش فهمید که در تهران و دانشگاه ها به جای درس خواندن دارند خر داغ می کنند و بوی کباب می آید. او در همان سن که ۱۹ سال بیشتر نداشت، همه کار را کرد و درس و مشق خود را آن هم در رشته حقوق، تمام کرد،عضو مجاهدین خلق شد و از فیلترها گذشت و به عضویت ایدئولوژیک آن ها در آمد و به زندان رفت و النهایه و بر اثر همکاری با ساواک در سال ۱۳۵۱ به رهبری اتوماتیک انقلابیون ساده لوح، نائل آمد! حال چه کسی این جوانک خودشیفته را عضوگیری کرد و بر ریاست انقلابیون فدایی، قبول کرد و بر امرش تمکین کرد، این ها مانند سایر سوابق آن جوانک، معلوم نیست و همه چیز ساخت و پاخت و ساختگی است. همه چیز لو دادن و دستگیری و اعدام است و تنها کسی که باقی ماند و باید باقی می ماند، همان جوانک مغرور و خودخواه و روضه خوان بود و مشتی جوان ساده لوح که ریاست آن جوان خودشیفته و بیمار را بر خود و مبارزه ارج نهاده و تمکین کردند و به دیگران و مردم نیز قالب کردند.

  تولد مرگی که مقدس بود

  لینک به منبع

  ایران فانوس، چهاردهم شهریورماه سال ۱۳۹۷

  لینک به منبع

  تولد مرگی که مقدس بود

  ایران فانوس، چهاردهم شهریورماه سال ۱۳۹۷

  پانزدهم شهریورماه سال ۱۳۴۴ شمسی در کشور ایران تشکیلاتی تروریستی پا به عرصه وجود گذاشت و ابراز موجودیت کرد که تا به امروز سه نسل ایرانی و غیر ایرانی را سوزاند و خاکستر کرد اما هنوز که هنوز است با وجود شناخت از عناصر و راهکارهای سیاسی و تروریستی اش، شناخت عمیقی از خواستگاه و آرمان های فریبنده و ضد انسانی این تشکیلات ضد بشری در اختیار مردم نیست.

  کمی به عقب برگردیم. پس از پایان جنگ های جهانی اول و دوم، دهه چهل شمسی، جهان دو قطبی شده و مابین قطب ها، جنگ سرد و مابین بعضی از اقمارشان، جنگ گرم حاکم بود. آمریکا به ویتنام، و اسراییل به فلسطین تجاوز کرده بود و انگلستان و فرانسه و سایر دولت های قوی، به کشورهای ضعیف زور می گفتند و جنگ های نیابتی و ضد دیکتاتوری و استقلال خواهانه، در بسیاری از نقاط زمین وجود داشت. خاورمیانه در اثر تجاوز اسراییل به فلسطین، به محل مناقشات مذهبی و سیاسی و نظامی، بدل شده بود. دو قطب حاکم بر جهان، به ناچار با همه قوا و با همه ابزارهای در دسترس، به مقابله با هم مشغول بودند. ایدئولوژی ها و آرمان ها و پرچم ها، به کمک مبارزات خلق ها خلق شدند. داس و چکش و سندان که تا آن روز نماد کشاورزی و کارگری بودند، به پرچم مبارزه و استقلال و آزادیخواهی بدل شدند.

  در همین حین، در کشور ایران، دیکتاتوری متمایل به غرب حاکم بود و طبیعی بود که بسیاری از مبارزین ایرانی در مخالفت با شاه و اربابش آمریکا، ندای مبارزه با شاه و اربابش امپریالیسم، سر دهند و از راهکارها و ایدئولوژی های ضد غرب که به راحتی در دسترس دانشجویان اعزامی از ایران به غرب، قرار داشت بهره ببرند. جنبش مذهبی خردادماه سال ۱۳۴۲ سرکوب شده و عقده ها و تبعاتش به جای مانده بود. در چنین روزهایی که جبهه ملی و نهضت آزادی همه راه های مبارزات صلح آمیز و سیاسی را پشت سر نهاده و مبارزه عملاً به بن بست رسیده بود، از دل همین بن بست و راه های کوبیده شده توسط مبارزین پیشین و شکست خورده، تعدادی از جوانان پر شور و انقلابی اما کم سواد و معتقد به آرمان و ایدئولوژی های جهانی، راهکار سخت و خطرناک دیگر مبارزه علیه شاه و آمریکا، را در ایران رقم زدند و با شعار تنها راه رهایی جنگ مسلحانه است، پا به میدان سیاست و مبارزه گذاشتند.

  سلاح این جوانان، به جز سلاح آتشین و گرم، صداقت و فدا و جوانمردی، نیز بود و در انتها زندان و شکنجه و اعدام و شهادت، به آرزوی هر جوان مبارزی بدل شده بود. متاسفانه، در آن جهان دو قطبی و پر طمطراق و پر هیایو و مبارزات متاثر از ایدئولوژی و آرمان جهان دو قطبی و در آن وانفسای چیرگی احساس بر عقل، کسی نبود تا هشدار دهد، مبارزه برای استقلال و آزادی، اگر به این ابزارهای در دسترس و وارداتی، لازم است، اما کافی نیست و زندان و شکنجه و اعدام و آرمان و شعار و انتحار، بدون خرد و مردم، راه به ناکجاآباد خواهد برد که درنتیجه نیز چنین شد و جوانان پر شور و فدایی آن ایام با بزرگترین اشتباهی که مرتکب شدند، باعث سوزاندن سه نسل از ایرانیان شده و از بابت فدا و ایثارشان هنوز که هنوز است طلبکار مردم و دیگران باقی مانده اند. آنان، پرچم مبارزه را دانسته یا ندانسته، دست دیگران دادند. دیگرانی که فرصت طلبانه و موذیانه، علم جدید مبارزه را بر دوش گرفتند تا ضمن ارضای روحیات بیمارگونه شان به قصد زر و زن و شهرت و قدرت، هر آنچه که در اختیار داشتند فروختند و نابود کردند. انقلابیون، پرچم را به دست ضد مبارزین و ضد انقلابیون، سپردند و در تاکتیکی خواندن مبارزه و مبارزه مسلحانه، مصر نشدند و تاکید نکردند و ننوشتند، تا این که پرچم فدا و صداقت، در دست ضد مبارزین و ضد انقلابیون، به دکان و دستگاه بدل شد و ضمن مکیدن خون نسل ها، از اعتبار و خون و رنج بنیانگذاران خود نیز استفاده و سوء استفاده کردند و اعتبار و گذشته مبارزاتی آنان را زیر سئوال بردند تا جایی که امروزه مرز مابین مبارزه مسلحانه و ضرورت آن با تروریسم و فرصت طلبی، مخدوش شده و سره از ناسره پیدا نیست. همچنین، بزرگترین خطا و گناه انقلابیون مبارز، مقدس شمردن چیزهایی بود که در اثر اصرار، به ضد مقدس بدل شدند در حالی که بعضی مسایل که از چشم و گوش آنان پنهان مانده بود، همچنان قداست و ضرورت خود را دارد و خواهد داشت.

  مجاهدین خلق که از مردادماه سال ۱۳۵۰ و در تقلید از چریک های فدایی خلق عملیات مسلحانه خود را علیه جشن های ۲۵۰۰ ساله پادشاهی آغاز کردند، در ادامه و در نزدیکی به ایدئولوژی روسی، عملیات مسلحانه و ترور را علیه شهروندان آمریکایی به پیش بردند. آنان ابتدا وابسته مالی به بازار بودند و سپس وابستگی مالی و سیاسی و ایدئولوژیک و پشت جبهه شان کشورهای عربی شد. همچنین، با خلق گروه های انقلابی و مارکسیست، از ایدئولوژی مارکسیستی نیز کمک گرفتند و ملهم از مبارزات ضد تجاوز و آزادیخواهانه در جهان که کم نبودند، شدند و در داخل نیز با شعار ضدیت با شاه و اربابش امپریالیسم، مبارزات مسلحانه خود را در خارج، متاثر از مبارزات مردم فلسطین و در داخل، متاثر از مبارزات چریک های فدایی خلق، آغاز کردند و اتفاقاً اولین عملیات مسلحانه خود را در دنباله روی و تقلید از چریک های فدایی که آن ها از بهمن ماه سال ۱۳۴۹ از سیاهکل شروع کرده بودند، مجاهدین خلق پس از گذشت چند ماه از مردادماه سال ۱۳۵۰، آغاز به ترور کردند.

  در همین برهه، جوانکی از شهرستان طبس و از طبقه نیمه اشراف به تهران آمده بود تا ضمن درس خواندن زنی از تهران بستاند و به ولایت برگردد و از خودش قمپز در کند. اما همین جوانک که جز روضه خوانی بضاعت دیگری در چنته نداشت با شامه تیزش فهمید که در تهران و دانشگاه ها به جای درس خواندن دارند خر داغ می کنند و بوی کباب می آید. او در همان سن که ۱۹ سال بیشتر نداشت، همه کار را کرد و درس و مشق خود را آن هم در رشته حقوق، تمام کرد، عضو مجاهدین خلق شد و از فیلترها گذشت و به عضویت ایدئولوژیک آن ها در آمد و به زندان رفت و النهایه و بر اثر همکاری با ساواک در سال ۱۳۵۱ به رهبری اتوماتیک انقلابیون ساده لوح، نائل آمد! حال چه کسی این جوانک خودشیفته را عضوگیری کرد و بر ریاست انقلابیون فدایی، قبول کرد و بر امرش تمکین کرد، این ها مانند سایر سوابق آن جوانک، معلوم نیست و همه چیز ساخت و پاخت و ساختگی است. همه چیز لو دادن و دستگیری و اعدام است و تنها کسی که باقی ماند و باید باقی می ماند، همان جوانک مغرور و خودخواه و روضه خوان بود و مشتی جوان ساده لوح که ریاست آن جوان خودشیفته و بیمار را بر خود و مبارزه ارج نهاده و تمکین کردند و به دیگران و مردم نیز قالب کردند.

  جوانک طبسی، در زندان و در جمع انقلابیون ساده لوح و زودباور، به روضه خوانی و مخ زنی مشغول شد. او حربه دیگری جز فریب و فرصت طلبی و لو دادن و جاسوسی در اختیار نداشت و النهایه با همین ابزارها، دیگران را مجاب به پذیرش آرمان و ایدئولوژی ضد انسانی خود کرد.

  در سال ۱۳۵۴، تعدادی از انقلابیون مجاهد از فرصت زندان و تفکر و تامل، استفاده کرده و ایدئولوژی مجاهدین را در مسیر مبارزه، کافی و کامل ندانسته و شروع به انشعاب با ایدئولوژی دیگری کردند اما آن جوانک مکار و روضه خوان که بغایت فرصت طلب و هشیار بود، از فرصت انشعاب استفاده کرد و با کودتایی درون سازمانی و غیر دموکراتیک، دانست که بایست هشیارتر عمل کرد و خطر، در وهله اول داخل است و بیرون، بهانه است. جوانک، از آن پس و تا به امروز، هر آنچه کرد و نکرد، لو دادن و جاسوسی و قاپیدن و زندان و شکنجه و اعدام و هزاران مکر و فریب دیگر را در راستای ازدیاد هژمونی و قدرتش در روابط سازمانی و تشکیلاتی اش به کار برد و پیکار برای رسیدن به قدرت را به حاشیه برد و بهانه قرار داد تا همواره و با همه امکانات و ابزارهایی که به خاطر مبارزه و قدرت، به دست آورده و در اختیار گرفته بود، قدرت و هژمونی خود را در داخل تشکیلات تحکیم ببخشد و به قداست مطلق و محور عالم صعود کند، حتی اگر در بیرون و در مواجه با قدرت، هر روز شکست به خورد و به خاک سیاه بنشیند.

  انقلابیون زندانی که همه افتخار و مبارزات شان زندان و شهادت شده بود، سرانجام در سال ۱۳۵۷ توسط مردم از زندان و انزوا آزاد شدند اما متاسفانه به جای عبرت از روزگار و تن دادن به آراء عمومی و دموکراسی، مجدداً سراغ قدرت را گرفتند که این بار از سال ۱۳۶۰ و توسط اعتبار و نیرویی که از فضای انقلاب، گرفته بودند ماشین ترور و کشتار خود را روش کردند. ماشینی که تا به امروز در حرکت است. اگرچه سوخت و سودش از جانب بیگانه و تنها تلفاتش از آن مردم و منافع ملی ایران است اما تا روزی که در بر همین پاشنه می چرخد، ماشین کشتار، سوخت کافی برای زیر گرفتن و له کردن مردم را خواهد داشت. این داستان، متاسفانه، توسط وارثین آن جوانک که هم اکنون پیر کفتار شده است، ادامه دارد.

  کانون سیاسی/ فرهنگی ایران فانوس

  /////////////////////////

  Rajavi-mehdi Eftekhari-Mojahedin khalgh Az Tehran ta Tirana-3-sobhani

  مطالب مرتبط :

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  اما تنها روزنه اى كه به من و ما اميد و جرقه  عشق و زندگى مي داد،  حضور خانواده ها براى ديدار با عزيزان اسير خود در چنگال رجوى بود. وقتى فرياد خانواده ها از پشت حصار پادگان اشرف با وجود محدوديت هاى رجوى كه در راستاى عدم شنيدن صداى خانواده بود، را مي شنيديم جرأت پيدا كرده و بذر اميد به زندگى در دلهاي مان كاشته ... مطلب کامل

  مجاهدین خلق یک فرقه هستند

  خب، آمریکا ارتجاعی ترین جناح را برای چنین اقدامی انتخاب کرده تا پروژه جانشین سازی آنها را پیش ببرد. اینها مجاهدین خلق نام دارند. گروهی از تبعیدیان ایرانی که از عملیات های ویژه آمریکا و اسرائیل علیه ایران حمایت می کنند. بله سازمان مجاهدین خلق که قبلا توسط ایالات متحده آمریکا در بین سازمان های تروریستی خطرناک طبقه بندی شده بود. گروهی که در ایران ... مطلب کامل

  محمد سیدی: عشق را پایانی نیست، بمناسبت درگذشت مادر فداکار آقای محمدیان

  رجوی خانواده را " الدنگ " و سد امیال فرقه گرایانه اش می‌داند و در فرقه مجاهدین عشق را حرام و ممنوع کرده است. چه عشق  به جنس مخالف و چه عشق  مادر و پدر به فرزند یا برعکس . چرا رجوی ابراز هر گونه  عاطفه را ، جز به خودش ، ممنوع کرده است؟ چرا این مادر فداکار و قهرمان که یک دهه قبل برای ملاقات فرزندش ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  سقراط میگفت، دانش و آگاهی، انسان را تشویق و هدایت به عدالت و تقوا میکنند. انگیزه و موتور کوششهای سقراط،  وجدان بود. او میگفت حقیقت جویی مهمترین تقوا و کوشش در راه سعادت انسان است. هدف سقراط در بحث های روشنگرانه فلسفی، نشان دادن و یافتن راه تقوا و زندگی رضایت بخش بود. او میگفت شناخت، خود مقدمه دانش و شناخت عمومی است. سقراط خلاف افلاتون میگفت، حقیقت ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

   اما در هر صورت در این بستر بود که آمریکا با زدوبند و با هدف بکارگیری بیشتر  فرقه مجاهدین خلق آن‌ها را از عراق به آلبانی منتقل کرد. رجوی نیز همین را می‌خواست ، رجوی در خلوت خود می گفت که شتر سواری که دولا دولا نمیشه ، خوب اگر قرار باشد آدم مزدور باشه ، چرا مزدور اصل کاری یعنی آمریکا نباشه . این خودش انقلاب !! ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  مریم رجوی نیز با پرت و پلاگویی و قرار دادن تصویر خود در کنار این دانشجویان وانمود می کند که آنان از مجاهدین هستند و به همین دلیل تأکید می کند ‌که: «دستگیر شدگان در معرض شکنجه و اعدام و هم‌چنین کرونا قرار دارند.» برای کسانیکه با مواضع ضد انسانی رهبران این فرقه آشنایی ندارند، باید اشاره کنم که در ۴۰ سال گذشته، این فرقه به ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  موسس اصلی وپشت پرده ی داعش ، ژنرال عبدالخلیفاوی بود که در زمان خود یک افسر برجسته اطلاعاتی نیروی هوایی صدام محسوب میشد وازاین جهت بود که داعش عشایر انقلابی لقب گرفت وبر روی تخم چشم های رجوی نشست. درمورد این مرد که موقعیت اش ریشه ی علاقه ی رجوی با داعش را نشان داده و با متهم کردن ایران میخواهد در تطهیر این مولود مثلث سه سر ... مطلب کامل

  سقراط، نخستین فیلسوف و روشنگر اعدام شده

  وضعیت عراق را توضیح دادم ببینیم وضعیت ما وتفکرات رجوی دران مرحله چی بود رجوی نشست عمومی درباقرزاده گذاشت دران نشست گفت  اول : انچیزی که صحنه را تعغیرمیدهد هوایی نیست وزمین است که زمین دردست عراق است همین جمله برای من مشخص کرد که رجوی مثل صدام قدرت هوایی امریکا را درک نکرده ومثل صدام ازتجربه بالکان وافغانستان هیچ درسی نگرفته واساسا فهم نکرده است دوم ... مطلب کامل

  درگذشت نجف دریابندری، از وداع با اسلحه تا وداع با زندگی

  نجف دریابندری سال ۱۳۰۸ در آبادان در جنوب ایران زاده شد و به گفته خودش زبان انگلیسی را همان جا و در سینماهایی که فیلم‌ها را به زبان اصلی برای کارمندان انگلیسی شرکت نفت نمایش می‌داد و معاشرت با انگلیسی‌ها آموخت. وداع با اسلحه همینگوی اولین کتابی بود که نجف دریابندری در سن ۲۳ سالگی ترجمه کرد. او سال‌ها پیش در گفت‌وگویی با سیروس علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و ... مطلب کامل

  دنیا بعد از همه گیری آنفلوآنزای اسپانیایی ۱۹۱۸ ؛ چه شکلی شد؟

  شاید تا چند ماه پیش چیزی درباره آنفلوآنزای اسپانیایی نشنیده بودید، اما احتمالا به یمن بحران ویروس کرونا متوجه شده‌اید که یک ویروس کشنده دنیا را در اوایل قرن بیستم تسخیر کرده بود. این بیماری که بعضا به نام "مادر همه‌گیری‌ها" نیز شناخته می‌شود، بین سال‌های ۱۹۱۸ و ۱۹۲۰ باعث مرگ ۲۰ تا ۵۰ میلیون نفر شد. دانشمندان و مورخان عقیده دارند که یک سوم جمعیت ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan - haber | malatya haber | malatyahaber | malatya haberleri | malatya sondakika | malatya sondakika haberleri | malatya asayi haberleri | malatya spor haberleri | yeni malatyaspor | malatya reklam | yeilyurt haber | battalgazi haber | malatya belediye haberi | malatya rehber | yeilyurt belediyesi | battalgazi belediyesi | malatya bykehir belediyesi | yeilyurt belediyesi | malatya seim | malatya aday adaylar | malatya akparti adaylar | malatya mhp adaylar | malatya chp adaylar | malatya korona haberleri | malatya gncel | malatya haber 44 | malatya haber trafik kazas | malatya haber net |