• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • کرونا در جهان؛ کاهش شیوع در اسپانیا، ایتالیا و آلمان

  در اسپانیا، دومین کانون بزرگ بیماری بعد از ایتالیا، آمار مرگ برای چهارمین روز متوالی کاهش یافت و امید به اینکه این کشور اوج شیوع را از سر گذرانده باشد بیشتر شد. آخرین آمار اسپانیا از مرگ ۶۳۷ نفر خبر می‌دهد که کمترین آمار روزانه در دو هفته اخیر است. دیروز این رقم ۶۷۴ نفر و پنج‌شنبه گذشته ۹۵۰ نفر بود. شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا از سیزده هزار نفر گذشته است. ایتالیا دیروز از مرگ ۵۲۵ نفر در ۲۴ ساعت خبر داد که پایین‌ترین میزان مرگ در اثر کرونا از حدود ۱۷ روز پیش (۱۹ مارس) بوده است. تاکنون در ایتالیا ۱۵ هزار و ۸۸۷ نفر در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند، بیشتر از هر کشوری در دنیا. آلمان امروز دوشنبه، ۶ آوریل، ۱۸ فروردین اعلام کرد که برای چهارمین روز متوالی، شاهد کاهش آمار روزانه مرگ و ابتلا بوده است. بر اساس آمار موسسه بیماری‌های عفونی رابرت کخ، ۳۶۷۷ نفر در بیست و چهار ساعت گذشته درآلمان به کرونا مبتلا شده‌اند، به این ترتیب تعداد کل مبتلایان در این کشور به ۹۵ هزار و ۳۹۱ نفر رسید. این کمتر از آمار روز پیشتر بود که از ابتلای ۵۹۳۶ نفر خبر می‌داد. موارد مرگ هم به ۱۴۳۴ نفر افزایش یافت. تیم فوتبال بایرمونیخ آلمان هم اعلام کرد از امروز تمریناتش ر از سر می‌گیرد اما از هوادارانش خواست که از حضور در محل تمرین‌ خودداری کنند. لیگ فوتبال آلمان تا دستکم آخر آوریل تعطیل شده است. مقامات بهداشتی آلمان به باشگاه‌ها توصیه کرده بودند تمرین‌ها را حداقل تا ۵ آوریل (دیروز) متوقف کنند…

  کرونا در جهان؛ کاهش شیوع در اسپانیا، ایتالیا و آلمان، ‘امیدواری’ آمریکا

  بی بی سی ـ 06.04.2020

  کروناحق نشر عکسGETTY IMAGES

  در حالی که بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به دلیل ادامه علائم و عوارض ابتلا به کرونا دیشب را در بیمارستان به سر برد، آمار رسمی در آلمان، ایتالیا و اسپانیا حاکی از کاهش سرعت شیوع بیماری است. آمریکا این را “امیدوار کننده” دانسته است.

  آقای جانسون همچنان مسئولیت‌ نخست‌وزیری را بر عهده دارد اما جلسه صبح دوشنبه دولت بریتانیا به ریاست دومینیک راب، وزیر خارجه برگزار شد.

  آقای جانسون ۱۰ روز پیش اعلام کرد که به دنبال علائم خفیف و مثبت شدن آزمایش کرونا، خود را قرنطینه کرده است.

  دیشب اعلام شد که به دلیل ادامه علائم او از جمله تب، نخست وزیر بریتانیا برای “آزمایش‌های معمول” به بیمارستان رفته است.

  امروز گزارش شده که حال او خوب است و پس از آزمایش‌ها از بیمارستان مرخص می‌شود.

  کاهش آمار کرونا در آلمان، ایتالیا و اسپانیا

  در اسپانیا، دومین کانون بزرگ بیماری بعد از ایتالیا، آمار مرگ برای چهارمین روز متوالی کاهش یافت و امید به اینکه این کشور اوج شیوع را از سر گذرانده باشد بیشتر شد. آخرین آمار اسپانیا از مرگ ۶۳۷ نفر خبر می‌دهد که کمترین آمار روزانه در دو هفته اخیر است. دیروز این رقم ۶۷۴ نفر و پنج‌شنبه گذشته ۹۵۰ نفر بود. شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا از سیزده هزار نفر گذشته است.

  ایتالیا دیروز از مرگ ۵۲۵ نفر در ۲۴ ساعت خبر داد که پایین‌ترین میزان مرگ در اثر کرونا از حدود ۱۷ روز پیش (۱۹ مارس) بوده است.

  تاکنون در ایتالیا ۱۵ هزار و ۸۸۷ نفر در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند، بیشتر از هر کشوری در دنیا.

  آلمان امروز دوشنبه، ۶ آوریل، ۱۸ فروردین اعلام کرد که برای چهارمین روز متوالی، شاهد کاهش آمار روزانه مرگ و ابتلا بوده است.

  بر اساس آمار موسسه بیماری‌های عفونی رابرت کخ، ۳۶۷۷ نفر در بیست و چهار ساعت گذشته درآلمان به کرونا مبتلا شده‌اند، به این ترتیب تعداد کل مبتلایان در این کشور به ۹۵ هزار و ۳۹۱ نفر رسید. این کمتر از آمار روز پیشتر بود که از ابتلای ۵۹۳۶ نفر خبر می‌داد. موارد مرگ هم به ۱۴۳۴ نفر افزایش یافت.

  تیم فوتبال بایرمونیخ آلمان هم اعلام کرد از امروز تمریناتش ر از سر می‌گیرد اما از هوادارانش خواست که از حضور در محل تمرین‌ خودداری کنند. لیگ فوتبال آلمان تا دستکم آخر آوریل تعطیل شده است. مقامات بهداشتی آلمان به باشگاه‌ها توصیه کرده بودند تمرین‌ها را حداقل تا ۵ آوریل (دیروز) متوقف کنند.

  در اتریش از امروز زدن ماسک در فروشگاه‌ها اجباری شددر اتریش از امروز زدن ماسک در فروشگاه‌ها اجباری شد

  ابراز امیدواری مشاور پزشکی کاخ سفید از کاهش آمار ایتالیا و اسپانیا

  دکتر دبورا بریکس، یکی از مشاوران رئیس جمهور آمریکا می‌گوید وضعیت کنونی ایتالیا و اسپانیا این امید را می‌دهد که ظرف هفته آینده موارد ابتلا در شهرهای بزرگ آمریکا ثابت بماند.

  موارد رسمی ابتلا به کرونا در آمریکا به ۳۳۷ هزار و ۲۷۴ مورد و آمار مرگ ۹ هزار و ۶۱۹ نفر بوده است

  نیویورک کانون شیوع کرونا در آمریکا با بالاترین آمار مرگ و ابتلا، دیروز از کم شدن موارد جدید و آمار مرگ خبر داد.

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کاهش آمار نیویورک را نشانه‌ای مثبت دانست و گفت که این مانند نوری در انتهای یک تونل تاریک است.

  او هشدار داد موارد مرگ در آمریکا تا قبل از رسیدن به اوج شیوع، بیشتر خواهند شد. مقامات آمریکا پیشتر هم هشدار داده بودند که هفته سختی پیش روی این کشور خواهد بود.

  استعفای مشاور پزشکی ارشد دولت اسکاتلند به دلیل نقض قرنطینه

  بالاترین مقام پزشکی اسکاتلند برای دو بار نقض مقررات قرنطینه عذرخواهی و استعفا کرد.

  دکتر کاترین کالدروود، دیروز و پس از بالا گرفتن انتقادها برای نقض مقررات قرنطینه عذرخواهی کرده بود. نیکولا استورجن، سروزیر اسکاتلند گفته بود او اشتباه کرده اما می‌تواند در سر کار خود بماند با این حال خانم کالدروود امروز استعفا کرد.

  انتقادها وفتی آغاز شدن که روزنامه بریتانیایی سان، تصاویری از خانم کالدروود منتشر کرد که نشان می‌داد او به همراه خانواده‌اش به خانه دیگری در فاصله یک ساعت رانندگی تا محل سکونتشان رفته است.

  در سراسر بریتانیا جز برای خرید اقلام اساسی یا رفتن به سر کارهای ضروری، بیرون رفتن از خانه ممنوع است. شهروندان می‌توانند یک ساعت برای ورزش از خانه‌هایشان بیرون بروند اما باید در اطراف محل زندگی خود باشند و برای تردد باید دلیل موجهی داشته باشند.

  دیروز به دلیل هوای گرم و آفتابی تعداد زیادی از مردم در پارک‌ها جمع شده بودند طوری که دولت ناچار شد اعلام کن آفتاب گرفتن در پارک‌ها هم مثل پیک نیک ممنوع است.

  حمله به مرکز آزمایش کرونا در آبیجان

  تعدادی از شهروندان شهر آبیجان در کشور ساحل عاج به یک مرکز آزمایش ویروس کرونا حمله و آن را خراب کردند. گفته شده علت این حمله ترس از سرایت بیماری به ساکنان محل بوده است.

  ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند مهاجمان شعار می‌داده‌اند که “ما این را نمی‌خواهیم.”

  به گفته مقامات محلی مرکز برای مداوای بیماران نبوده و فقط قرار بوده آزمایش تشخیص کرونا در آن انجام شود.

  آمار رسمی در آبیجان، بزرگترین شهر ساحل عاج، ۲۶۰ مورد ابتلا و سه مورد مرگ و شهر در حال حاضر در قرنطینه است. در سراسر این کشور شب‌ها مقررات منع رفت و آمد اجرا می‌شود.

  در اقدامی پیشگیرانه مدارس، کلیساها و کلیه کسب و کارهای غیرضروری نیز تعطیل شده است.

  پل چارلز شهر پراگ، زدن ماسک در خیابان ها و فروشگاه های این شهر اجباری استحق نشر عکسGETTY
  Image captionپل چارلز شهر پراگ، زدن ماسک در خیابان ها و فروشگاه های این شهر اجباری است

  پرداخت هزینه قرنطینه در کره جنوبی

  کره جنوبی یک زن تایوانی را به دلیل خودداری ازپرداخت هزینه قرنطینه به کشورش بازگرداند.

  بر اساس مقررات جاری در کره جنوبی تمامی مسافران خارجی که وارد این کشور می‌شوند باید درخانه یا در مراکز خاص دولتی دو هفته قرنطینه شوند. هزینه این قرنطینه ۸۱ دلار در روز است.

  این شهروند تایوانی پذیرفته بود در قرنطینه بماند اما از پرداخت این هزینه خودداری کرد که به بازگشت به کشورش منجر شد.

  کره جنوبی تا کنون بیش از ده هزار مبتلا به کرونا را گزارش کرده و ۱۸۶ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند

  افزایش موارد مرگ بر اثر کرونا در هند

  با وجود اینکه مقامات بهداشتی هند تعداد جان باختگان بر اثر کرونا در هند را ۸۳ نفر اعلام کرده‌اند اما رسانه‌های هند گزارش کرده‌اند که دیروز موارد مرگ از ۱۰۰ نفر گذشته است.

  به گفته وزارت بهداشت هند تعداد مبتلایان در این کشور هر ۴.۱ روز دوبرابر می‌شود.

  مطالب مرتبط :

  بی دقتی و یاخود زنی بعضی از رسانه های هویت طلب آذربایجانی

  مثلا ما ازگذشته های دور سراغ داریم که ناسیونالیست های آذربایجانی، سازمان مجاهدین خلق ایران را یکی از دشمنان زبان آذربایجانی دانسته وهمواره برحفظ فاصله با این جریان شووینیستی تاکید میکرد. این جریانات آذربایجانی ، ازهر طیف ودسته ای وبدون توجه باینکه درکدامیک ازنحله های فکری ناسیونالیزم آذربایجانی حضور دارند ، برای حفظ حرمت خود همواره فاصله ی زیادی با مجاهدین خلق که عملا به باند رجوی تبدیل ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  او بر این باور نیست که خشونت‌پرهیزی یک فلسفه ایده‌آلیستی و تاکتیکی منفعلانه است. برعکس، در درون استراتژی‌ها، سیاست‌ها و تاکتیک‌های خشونت‌پرهیز، نیروی مقاومت‌گر و افشاگری وجود دارد که نهادها و وضعیت مسلط را به چالش می‌کشد و در مشروعیت‌شان تردید ایجاد می‌کند. این شکل از مقاومت، برخاسته از خشم و عمل فعال علیه انواع بی‌عدالتی و تبعیض است. باتلر در کتاب خود می‌کوشد تا خشونت ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  حالا این فرقه ی پست در این غربت وبیکاری وبلا تکلیفی این ادما و هوادارای خودشو به بهانه ی کرونا مستمری را قطع کرده و انها رو بحال خودشون رها کرده.  ای فرقه ی پست که مدعی اسلام انقلابی هستید .ایا این کار شما بعد از سالیان بازی کردن با سرنوشت ادما با دروغ ونیرنگ و دجالیت ،حالا جواب این همه زحمت همینه ، ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

  یک آدم ۹۸ ساله الان تو تلویزیون نروژ ۲ سال پیش داشت حرف می زد. جزو کانون های شورشی بوده. می گفت، به من گفتند این آدرس رو ببین شهر درامنت جنوب نروژ. برو یک کسی توی آن خانه است و بکشش. اونموقع که موبایل نبوده. می گفت من موتور سیکلت را گرفتم و رفتم اونجا نگاه کردم دیدم یه خونه ای هست و یک ... مطلب کامل

  عوارض مبارزات مسلحانه و خشونت‌آمیز برای تغییر رژیم‌های سیاسی

   براستی چرا این فرقه که دم از محوریت در عالم میزند اینقدر ضعیف و خار و ذلیل شده است ؟؟؟ به چه دلیل توان و کشش این را ندارد که فرزندی در حد مکالمه با مادرش صحبت کند در صورتیکه بقول رجوی در زمان شاه زمانیکه ما زیر اعدام بودیم مادرم به ملاقات من میآمد و حالا چه شده که حتی یک مکالمه مادر و فرزند را برنمیتابید ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  این نمایش مسخره پرده های دیگری را هم در پی داشت تا اینکه رهبران مجاهدین، ابوالقاسم(محسن) رضایی را به برنامه ای دیگر از تلویزیون خود فرستاد تا این بار شدت عمل بیشتری از خود نشان دهد. آنها پرویز خزایی نماینده رجوی در نروژ را به پای این مجادله کشاندند تا آنچه خود نمی توانند بگویند را از زبان او جاری سازند ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  درست است که موسی خیابانی با افرادی مثل مهدی ابریشمچی، عباس داوری ،محمود عطایی و دیگران تفاوت داشته است، اما او  یعنی موسی خیابانی هم زیر  مسعود رجوی جای می گرفته است و  اگر چه با بقیه اعضای مرکزیت فاصله داشته است ولی او هم  زیر مسعود رجوی جای داشته است. وقتی مسعود رجوی در هفتم مرداد فرار می کند و به فرانسه می رود در واقع ... مطلب کامل

  همچنان ترور و خشونت در دستور کار رهبری فرقه مجاهدین خلق

  اما تنها روزنه اى كه به من و ما اميد و جرقه  عشق و زندگى مي داد،  حضور خانواده ها براى ديدار با عزيزان اسير خود در چنگال رجوى بود. وقتى فرياد خانواده ها از پشت حصار پادگان اشرف با وجود محدوديت هاى رجوى كه در راستاى عدم شنيدن صداى خانواده بود، را مي شنيديم جرأت پيدا كرده و بذر اميد به زندگى در دلهاي مان كاشته ... مطلب کامل

  مجاهدین خلق یک فرقه هستند

  خب، آمریکا ارتجاعی ترین جناح را برای چنین اقدامی انتخاب کرده تا پروژه جانشین سازی آنها را پیش ببرد. اینها مجاهدین خلق نام دارند. گروهی از تبعیدیان ایرانی که از عملیات های ویژه آمریکا و اسرائیل علیه ایران حمایت می کنند. بله سازمان مجاهدین خلق که قبلا توسط ایالات متحده آمریکا در بین سازمان های تروریستی خطرناک طبقه بندی شده بود. گروهی که در ایران ... مطلب کامل

  محمد سیدی: عشق را پایانی نیست، بمناسبت درگذشت مادر فداکار آقای محمدیان

  رجوی خانواده را " الدنگ " و سد امیال فرقه گرایانه اش می‌داند و در فرقه مجاهدین عشق را حرام و ممنوع کرده است. چه عشق  به جنس مخالف و چه عشق  مادر و پدر به فرزند یا برعکس . چرا رجوی ابراز هر گونه  عاطفه را ، جز به خودش ، ممنوع کرده است؟ چرا این مادر فداکار و قهرمان که یک دهه قبل برای ملاقات فرزندش ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.
  marmaris escort - marmaris bayan escort - escort marmaris - marmaris escort bayan - haber | malatya haber | malatyahaber | malatya haberleri | malatya sondakika | malatya sondakika haberleri | malatya asayi haberleri | malatya spor haberleri | yeni malatyaspor | malatya reklam | yeilyurt haber | battalgazi haber | malatya belediye haberi | malatya rehber | yeilyurt belediyesi | battalgazi belediyesi | malatya bykehir belediyesi | yeilyurt belediyesi | malatya seim | malatya aday adaylar | malatya akparti adaylar | malatya mhp adaylar | malatya chp adaylar | malatya korona haberleri | malatya gncel | malatya haber 44 | malatya haber trafik kazas | malatya haber net |