• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • کرونا در جهان؛ کاهش شیوع در اسپانیا، ایتالیا و آلمان

  در اسپانیا، دومین کانون بزرگ بیماری بعد از ایتالیا، آمار مرگ برای چهارمین روز متوالی کاهش یافت و امید به اینکه این کشور اوج شیوع را از سر گذرانده باشد بیشتر شد. آخرین آمار اسپانیا از مرگ ۶۳۷ نفر خبر می‌دهد که کمترین آمار روزانه در دو هفته اخیر است. دیروز این رقم ۶۷۴ نفر و پنج‌شنبه گذشته ۹۵۰ نفر بود. شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا از سیزده هزار نفر گذشته است. ایتالیا دیروز از مرگ ۵۲۵ نفر در ۲۴ ساعت خبر داد که پایین‌ترین میزان مرگ در اثر کرونا از حدود ۱۷ روز پیش (۱۹ مارس) بوده است. تاکنون در ایتالیا ۱۵ هزار و ۸۸۷ نفر در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند، بیشتر از هر کشوری در دنیا. آلمان امروز دوشنبه، ۶ آوریل، ۱۸ فروردین اعلام کرد که برای چهارمین روز متوالی، شاهد کاهش آمار روزانه مرگ و ابتلا بوده است. بر اساس آمار موسسه بیماری‌های عفونی رابرت کخ، ۳۶۷۷ نفر در بیست و چهار ساعت گذشته درآلمان به کرونا مبتلا شده‌اند، به این ترتیب تعداد کل مبتلایان در این کشور به ۹۵ هزار و ۳۹۱ نفر رسید. این کمتر از آمار روز پیشتر بود که از ابتلای ۵۹۳۶ نفر خبر می‌داد. موارد مرگ هم به ۱۴۳۴ نفر افزایش یافت. تیم فوتبال بایرمونیخ آلمان هم اعلام کرد از امروز تمریناتش ر از سر می‌گیرد اما از هوادارانش خواست که از حضور در محل تمرین‌ خودداری کنند. لیگ فوتبال آلمان تا دستکم آخر آوریل تعطیل شده است. مقامات بهداشتی آلمان به باشگاه‌ها توصیه کرده بودند تمرین‌ها را حداقل تا ۵ آوریل (دیروز) متوقف کنند…

  کرونا در جهان؛ کاهش شیوع در اسپانیا، ایتالیا و آلمان، ‘امیدواری’ آمریکا

  بی بی سی ـ 06.04.2020

  کروناحق نشر عکسGETTY IMAGES

  در حالی که بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به دلیل ادامه علائم و عوارض ابتلا به کرونا دیشب را در بیمارستان به سر برد، آمار رسمی در آلمان، ایتالیا و اسپانیا حاکی از کاهش سرعت شیوع بیماری است. آمریکا این را “امیدوار کننده” دانسته است.

  آقای جانسون همچنان مسئولیت‌ نخست‌وزیری را بر عهده دارد اما جلسه صبح دوشنبه دولت بریتانیا به ریاست دومینیک راب، وزیر خارجه برگزار شد.

  آقای جانسون ۱۰ روز پیش اعلام کرد که به دنبال علائم خفیف و مثبت شدن آزمایش کرونا، خود را قرنطینه کرده است.

  دیشب اعلام شد که به دلیل ادامه علائم او از جمله تب، نخست وزیر بریتانیا برای “آزمایش‌های معمول” به بیمارستان رفته است.

  امروز گزارش شده که حال او خوب است و پس از آزمایش‌ها از بیمارستان مرخص می‌شود.

  کاهش آمار کرونا در آلمان، ایتالیا و اسپانیا

  در اسپانیا، دومین کانون بزرگ بیماری بعد از ایتالیا، آمار مرگ برای چهارمین روز متوالی کاهش یافت و امید به اینکه این کشور اوج شیوع را از سر گذرانده باشد بیشتر شد. آخرین آمار اسپانیا از مرگ ۶۳۷ نفر خبر می‌دهد که کمترین آمار روزانه در دو هفته اخیر است. دیروز این رقم ۶۷۴ نفر و پنج‌شنبه گذشته ۹۵۰ نفر بود. شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا از سیزده هزار نفر گذشته است.

  ایتالیا دیروز از مرگ ۵۲۵ نفر در ۲۴ ساعت خبر داد که پایین‌ترین میزان مرگ در اثر کرونا از حدود ۱۷ روز پیش (۱۹ مارس) بوده است.

  تاکنون در ایتالیا ۱۵ هزار و ۸۸۷ نفر در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند، بیشتر از هر کشوری در دنیا.

  آلمان امروز دوشنبه، ۶ آوریل، ۱۸ فروردین اعلام کرد که برای چهارمین روز متوالی، شاهد کاهش آمار روزانه مرگ و ابتلا بوده است.

  بر اساس آمار موسسه بیماری‌های عفونی رابرت کخ، ۳۶۷۷ نفر در بیست و چهار ساعت گذشته درآلمان به کرونا مبتلا شده‌اند، به این ترتیب تعداد کل مبتلایان در این کشور به ۹۵ هزار و ۳۹۱ نفر رسید. این کمتر از آمار روز پیشتر بود که از ابتلای ۵۹۳۶ نفر خبر می‌داد. موارد مرگ هم به ۱۴۳۴ نفر افزایش یافت.

  تیم فوتبال بایرمونیخ آلمان هم اعلام کرد از امروز تمریناتش ر از سر می‌گیرد اما از هوادارانش خواست که از حضور در محل تمرین‌ خودداری کنند. لیگ فوتبال آلمان تا دستکم آخر آوریل تعطیل شده است. مقامات بهداشتی آلمان به باشگاه‌ها توصیه کرده بودند تمرین‌ها را حداقل تا ۵ آوریل (دیروز) متوقف کنند.

  در اتریش از امروز زدن ماسک در فروشگاه‌ها اجباری شددر اتریش از امروز زدن ماسک در فروشگاه‌ها اجباری شد

  ابراز امیدواری مشاور پزشکی کاخ سفید از کاهش آمار ایتالیا و اسپانیا

  دکتر دبورا بریکس، یکی از مشاوران رئیس جمهور آمریکا می‌گوید وضعیت کنونی ایتالیا و اسپانیا این امید را می‌دهد که ظرف هفته آینده موارد ابتلا در شهرهای بزرگ آمریکا ثابت بماند.

  موارد رسمی ابتلا به کرونا در آمریکا به ۳۳۷ هزار و ۲۷۴ مورد و آمار مرگ ۹ هزار و ۶۱۹ نفر بوده است

  نیویورک کانون شیوع کرونا در آمریکا با بالاترین آمار مرگ و ابتلا، دیروز از کم شدن موارد جدید و آمار مرگ خبر داد.

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کاهش آمار نیویورک را نشانه‌ای مثبت دانست و گفت که این مانند نوری در انتهای یک تونل تاریک است.

  او هشدار داد موارد مرگ در آمریکا تا قبل از رسیدن به اوج شیوع، بیشتر خواهند شد. مقامات آمریکا پیشتر هم هشدار داده بودند که هفته سختی پیش روی این کشور خواهد بود.

  استعفای مشاور پزشکی ارشد دولت اسکاتلند به دلیل نقض قرنطینه

  بالاترین مقام پزشکی اسکاتلند برای دو بار نقض مقررات قرنطینه عذرخواهی و استعفا کرد.

  دکتر کاترین کالدروود، دیروز و پس از بالا گرفتن انتقادها برای نقض مقررات قرنطینه عذرخواهی کرده بود. نیکولا استورجن، سروزیر اسکاتلند گفته بود او اشتباه کرده اما می‌تواند در سر کار خود بماند با این حال خانم کالدروود امروز استعفا کرد.

  انتقادها وفتی آغاز شدن که روزنامه بریتانیایی سان، تصاویری از خانم کالدروود منتشر کرد که نشان می‌داد او به همراه خانواده‌اش به خانه دیگری در فاصله یک ساعت رانندگی تا محل سکونتشان رفته است.

  در سراسر بریتانیا جز برای خرید اقلام اساسی یا رفتن به سر کارهای ضروری، بیرون رفتن از خانه ممنوع است. شهروندان می‌توانند یک ساعت برای ورزش از خانه‌هایشان بیرون بروند اما باید در اطراف محل زندگی خود باشند و برای تردد باید دلیل موجهی داشته باشند.

  دیروز به دلیل هوای گرم و آفتابی تعداد زیادی از مردم در پارک‌ها جمع شده بودند طوری که دولت ناچار شد اعلام کن آفتاب گرفتن در پارک‌ها هم مثل پیک نیک ممنوع است.

  حمله به مرکز آزمایش کرونا در آبیجان

  تعدادی از شهروندان شهر آبیجان در کشور ساحل عاج به یک مرکز آزمایش ویروس کرونا حمله و آن را خراب کردند. گفته شده علت این حمله ترس از سرایت بیماری به ساکنان محل بوده است.

  ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند مهاجمان شعار می‌داده‌اند که “ما این را نمی‌خواهیم.”

  به گفته مقامات محلی مرکز برای مداوای بیماران نبوده و فقط قرار بوده آزمایش تشخیص کرونا در آن انجام شود.

  آمار رسمی در آبیجان، بزرگترین شهر ساحل عاج، ۲۶۰ مورد ابتلا و سه مورد مرگ و شهر در حال حاضر در قرنطینه است. در سراسر این کشور شب‌ها مقررات منع رفت و آمد اجرا می‌شود.

  در اقدامی پیشگیرانه مدارس، کلیساها و کلیه کسب و کارهای غیرضروری نیز تعطیل شده است.

  پل چارلز شهر پراگ، زدن ماسک در خیابان ها و فروشگاه های این شهر اجباری استحق نشر عکسGETTY
  Image captionپل چارلز شهر پراگ، زدن ماسک در خیابان ها و فروشگاه های این شهر اجباری است

  پرداخت هزینه قرنطینه در کره جنوبی

  کره جنوبی یک زن تایوانی را به دلیل خودداری ازپرداخت هزینه قرنطینه به کشورش بازگرداند.

  بر اساس مقررات جاری در کره جنوبی تمامی مسافران خارجی که وارد این کشور می‌شوند باید درخانه یا در مراکز خاص دولتی دو هفته قرنطینه شوند. هزینه این قرنطینه ۸۱ دلار در روز است.

  این شهروند تایوانی پذیرفته بود در قرنطینه بماند اما از پرداخت این هزینه خودداری کرد که به بازگشت به کشورش منجر شد.

  کره جنوبی تا کنون بیش از ده هزار مبتلا به کرونا را گزارش کرده و ۱۸۶ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند

  افزایش موارد مرگ بر اثر کرونا در هند

  با وجود اینکه مقامات بهداشتی هند تعداد جان باختگان بر اثر کرونا در هند را ۸۳ نفر اعلام کرده‌اند اما رسانه‌های هند گزارش کرده‌اند که دیروز موارد مرگ از ۱۰۰ نفر گذشته است.

  به گفته وزارت بهداشت هند تعداد مبتلایان در این کشور هر ۴.۱ روز دوبرابر می‌شود.

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.