• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ترامپ گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا که کرونا دست ساز انسان نیست را رد کرد

  به نظر می‌رسد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در مورد منشاء شیوع ویروس کرونا حتی از سازمان‌های اطلاعاتی خود هم جلوتر رفته‌ است. او گفته است که شواهدی را ملاحظه کرده که نشان می‌دهد منشاء این ویروس یک آزمایشگاه در چین بوده‌ است. پیشتر، دفتر رئیس نهاد ملی اطلاعاتی آمریکا گفته بود که منشاء شیوع ویروس کرونا را در دست بررسی دارد. این دفتر در عین حال گفته است که مشخص شده است که ویروس کووید-۱۹ از لحاظ ژنتیکی یک ویروس “دستکاری” شده نیست. دولت چین این نظر را که این ویروس از آزمایشگاهی در آن کشور شیوع یافته رد کرده و آن را مورد انتقاد قرار داده است. از زمانی که این ویروس سال گذشته در چین ظاهر شد تا کنون دویست‌ و ‌سی هزار نفر را در جهان کشته است. شمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا به تنهایی به شصت و سه هزار نفر می‌رسد. از زمان گزارش شیوع این این بیماری فراگیر در شهر ووهان در چین تا کنون دست کم سه میلیون و دویست هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و شمار مبتلایان در آمریکا به یک میلیون نفر بالغ می‌شود. در نشست خبری روز پنجشنبه در کاخ سفید، یکی از خبرنگاران از آقای ترامپ پرسید: “آیا در این مرحله چیزی مشاهده کرده‌اید که به شما درجه بالایی از اطمینان بدهد که منشاء انتشار این ویروس موسسه ویروس‌شناسی در ووهان بوده است؟”

  ترامپ گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا که کرونا دست ساز انسان نیست را رد کرد

  برگرفته  از بی بی سی ـ 01.05.2020

  ترامپحق نشر عکسGETTY IMAGES

  به نظر می‌رسد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در مورد منشاء شیوع ویروس کرونا حتی از سازمان‌های اطلاعاتی خود هم جلوتر رفته‌ است. او گفته است که شواهدی را ملاحظه کرده که نشان می‌دهد منشاء این ویروس یک آزمایشگاه در چین بوده‌ است.

  پیشتر، دفتر رئیس نهاد ملی اطلاعاتی آمریکا گفته بود که منشاء شیوع ویروس کرونا را در دست بررسی دارد. این دفتر در عین حال گفته است که مشخص شده است که ویروس کووید-۱۹ از لحاظ ژنتیکی یک ویروس “دستکاری” شده نیست.

  دولت چین این نظر را که این ویروس از آزمایشگاهی در آن کشور شیوع یافته رد کرده و آن را مورد انتقاد قرار داده است.

  از زمانی که این ویروس سال گذشته در چین ظاهر شد تا کنون دویست‌ و ‌سی هزار نفر را در جهان کشته است. شمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا به تنهایی به شصت و سه هزار نفر می‌رسد.

  از زمان گزارش شیوع این این بیماری فراگیر در شهر ووهان در چین تا کنون دست کم سه میلیون و دویست هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و شمار مبتلایان در آمریکا به یک میلیون نفر بالغ می‌شود.

  در نشست خبری روز پنجشنبه در کاخ سفید، یکی از خبرنگاران از آقای ترامپ پرسید: “آیا در این مرحله چیزی مشاهده کرده‌اید که به شما درجه بالایی از اطمینان بدهد که منشاء انتشار این ویروس موسسه ویروس‌شناسی در ووهان بوده است؟”

  رئیس جمهوری گفت “بله، دیده‌ام” اما توضیح مشخص دیگری نداد. وی افزود: “و فکر می‌کنم که سازمان بهداشت جهانی باید خجالت بکشد از اینکه نقش اداره روابط عمومی دولت چین را ایفا کرده است.”

  دونالد ترامپ در پاسخ به درخواست یکی دیگر از خبرنگاران برای توضیح بیشتر در این زمینه گفت: “نمی‌توانم توضیح بیشتری بدهم چون مجاز به ارائه توضیح بیشتر نیستم.”

  • جامعه اطلاعاتی آمریکا: ویروس کرونا ساخته دست انسان نیست
  • دونالد ترامپ کمک به بودجه سازمان بهداشت جهانی را معلق کرد
  • چرا ترامپ از سازمان بهداشت جهانی شاکی است؟

  رئیس جمهوری آمریکا در عین حال گفت: “آیا چینی‌ها مرتکب اشتباه شدند یا اینکه مساله به صورت یک اشتباه شروع شد و بعد آنها اشتباه دیگری را مرتکب شدند یا اینکه شخصی عمدا مرتکب این عمل شد؟”

  دونالد ترامپ در ادامه افزود: “من درک نمی‌کنم که چرا به چینی‌ها اجازه داده نشد که به سایر نقاط چین سفر کنند اما به آنها اجازه دادند به کشورهای دیگر بروند. این بد است و این سئوالی است که باید جواب‌گو باشند.”

  روزنامه نیویورک تایمز در شماره روز پنجشنبه خود گزارش کرد که یک مقام ارشد کاخ سفید از تشکیلات اطلاعاتی آمریکا خواسته است این موضوع را بررسی کنند که آیا منشاء اشاعه ویروس کرونا یک موسسه تحقیقاتی در ووهان بوده است یا نه.

  یک مقام دیگر آمریکایی که از او نام برده نشده به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفته است که از این نهادها همچنین خواسته شده است که مشخص کنند که آیا دولت چین یا سازمان بهداشت جهانی در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا از انتشار اطلاعات در مورد آن خودداری کردند.

  نهادهای اطلاعاتی چه گفتند؟

  دفتر مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا که هماهنگی نهادهای اطلاعاتی آن کشور را برعهده دارد با صدور بیانیه‌ای کم سابقه در روز پنجشنبه گفته است که این اداره “نظر مشترک علمی” در مورد منشاء کووید-۱۹ را می‌پذیرد.

  این اطلاعیه می‌افزاید: “سازمان‌های اطلاعاتی همچنان با جدیت اطلاعاتی را که به دست می‌آید بررسی می‌کنند تا مشخص شود که آیا شیوع بیماری از طریق تماس با حیوانات آلوده آغاز شد یا اینکه نتیجه حادثه‌ای در آزمایشگاه ووهان بوده است.”

  این اولین واکنش نهادهای اطلاعاتی آمریکایی به این نظریه توطئه بود که ویروس کرونا به عنوان یک اسلحه بیولوژیکی تولید شده بود. این نظریه هم از سوی برخی آمریکایی‌ها با متهم کردن چین و هم از سوی برخی چینی‌ها با متهم کردن آمریکا مطرح شده است.

  آزمایشگاه ووهان چگونه جایی است؟

  موسسه ویروس‌شناسی ووهان در دهه ۱۹۵۰ تاسیس شد و محل استقرار اولین آزمایشگاه سطح ۴ امنیت بیولوژیکی در چین است.

  این نوع آزمایشگاه‌ها معمولا با خطرناک‌ترین عوامل بیماری‌زا سر کار دارند که برای آنها واکسن یا دارویی در دسترس بشر نیست. یکی از موضوعات مطالعاتی در آزمایشگاه ووهان بررسی ویروس‌های خانواده کرونا در خفاش‌هاست.

  بیشتر بخوانید

  • چرا تئوری آغاز کرونا از آزمایشگاهی در چین بالا گرفته؟
  موسسه ویروس شناسی ووهانحق نشر عکسAFP
  Image captionموسسه ویروس‌شناسی ووهان

  آزمایشگاه جدید را فرانسوی‌ها با هزینه ۴۴ میلیون دلار ساختند و این محل در سال ۲۰۱۵ آغاز به کار کرد. به گزارش نشریه علمی ساینس، بسیاری از کارکنان آن در تاسیسات مشابه در شهر لیون فرانسه آموزش دیده‌اند.

  داشتن یک آزمایشگاه ایمنی سطح ۴ با ارتباط با موسسات مشابه در سراسر جهان برای دولت چین مایه اعتبار و حیثیت جهانی است.

  اتهامات ترامپ علیه چین چیست؟

  دونالد ترامپ اخیرا به جنگ لفظی خود با چین بر سر شیوع ویروس کرونا شدت بخشیده است. پیشتر، مقامات کاخ سفید از برقراری “آتش‌بس” در جنگ لفظی دو طرف خبر داده بودند.

  روز چهارشنبه، رئیس جمهوری آمریکا گفت که دولت چین مایل است که او در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری شکست بخورد. آقای ترامپ پیشتر مقامات چینی را به پنهانکاری اولیه در مورد شیوع ویروس کرونا متهم کرده و گفته بود که اقدام به موقع می‌توانست مانع از گسترش جهانی این بیماری شود.

  • ترامپ می‌گوید چین می‌خواهد او در انتخابات ریاست جمهوری ببازد
  • کرونا و تئوری‌ توطئه؛ چین مقصر بود یا آمریکا

  او همچنین سازمان بهداشت جهانی را به پنهانکاری در مراحل اولیه شیوع ویروس در چین متهم کرده و به همین خاطر، دستور توقف کمک‌های مالی ایالات متحده به این سازمان را داده است.

  در مقابل، وزارت خارجه چین دولت آمریکا را متهم کرده است که با اینگونه اظهارات در صدد انحراف افکار عمومی از مشکلات خود در مقابله با این بیماری است.

  سخنگوی وزارت خارجه چین هم بارها این نظر را – البته بدون ارائه شواهد – مطرح کرده که شاید منشاء کووید-۱۹ آمریکا بوده باشد.

  به نوشته واشنگتن پست، دولت ترامپ به بررسی راه‌های تنبیه مالی چین پرداخته است که از جمله شامل صدور اجازه به دولت ایالات متحده برای طرح شکایت حقوقی برای دریافت خسارت یا توقف بدهی‌ها بوده است.

  • کرونا؛ آیا چین باید غرامت بپردازد؟

  چگونه ترامپ پیشتر با دستگاههای اطلاعاتی اختلاف پیدا کرد؟

  در ماه ژانویه رئیس جمهوری آمریکا اطلاعات دستگاه‌های جاسوسی در مورد ایران را “ساده‌نگری” خواند و همچنین ارزیابی آنها در مورد تهدیدات کره شمالی را غیرقابل قبول توصیف کرد.

  سابقه آمادگی دونالد ترامپ برای انتقاد و حمله به ارزیابی دستگاه‌های اطلاعاتی به زمان انتخابات سال ۲۰۱۶ باز می‌گردد که او این ارزیابی را که روسیه در مبارزات انتخاباتی مداخله کرده است زیر سوال برد.

  او همچنان از روسیه در برابر اتهام ادامه حملات سایبری در آمریکا و اخبار جعلی در مورد تلاش آن کشور برای تقویت موقعیت انتخاباتی خود دفاع کرده است با اینکه چند شهروند روسی در همین ارتباط تحت پیگرد قرار گرفته‌اند.

  مطالب مرتبط :

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

   رجوی دو هدف را دنبال میکرد . هدف اول این بود که اگر به هر دلیل اتفاقی در عراق افتاد اشرف را از دست ندهد و بقول خودش به کانون استراتژیک نبرد  برگردد،  به این منظور که حکومتی مثل ایاد علاوی و خلاصه کسی که با رژیم ایران سر سازگاری نداشته و مایل به بودن مجاهدین در عراق است بعنوان کارت علیه رژیم . هدف دوم از ... مطلب کامل

  دو قرن سکوت

  عبدالحسین زرین‌کوب در سال ۱۳۰۱ در بروجرد زاده شد و در خانواده بسیار باورمندی رشد کرد. تا کلاس ۱۱ را در زادگاهش خواند و همزمان با پافشاری پدرش فقه و تفسیر قرآن و ادبیات عرب آموخت. ۱۶ ساله بود که به تهران رفت و با اینکه رشته‌اش ادبی نبود با رتبه ممتاز دیپلم ادبی گرفت و در دانشکده حقوق نام‌نویسی کرد ولی باز با پافشاری پدرش به زادگاهش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  در همین راستا بود ک باصرف مبالغ هنگفت و کمک لابی هاش در آلبانی تلاش داشت دولت و پلیس این کشور برخلاف تمایل این دولت را وادار و مجبور کند که آقای احسان بیدی رابعد تحمل بی دلیل یکسال زندان سر به نیست ویا حداقل به شکل فجیعی اخراج کند و بقول خودش از شر آقای بیدی خلاص شود اما با هشیاری دوستان و مقامات آلبانی که با ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  از جمله برنامه‌های ناپلئون، ساخت «آسیاب بادی» است که قرار است برای بهبود کیفیت زندگی حیوانات ساخته شود. نقشه اولیه این آسیاب توسط اِسنوبال طرح‌ریزی شده بوده و در ابتدا ناپلئون به مخالفت با آن برمی‌خیزد ولی بعدتر با بیرون راندن اِسنوبال، ایده ساخت آن را دوباره پی می‌گیرد اما به دلیل بی‌کفایتی ناپلئون، ساخت آن به شکل مطلوبی پیش نمی‌رود. در پایان، ساخته شدن این ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند . بله این خط اخر فرقه مجاهدین خلق بود که به خیال خودش ما را اینطوری سر به نیست  کند که شکر خدا نتونستند کاری بکنند .وبعد از این ,این مار زخمی شده به این سادگی دست بردار نیست وحتما باید زهرش ... مطلب کامل

  پرویز حیدرزاده: توطئه شکست خورده فرقه مجاهدین خلق

  اما این که در کمسیون پوشالی خودتان اطلاعیه صادر میکنید باید بگویم تناقضات داخل ان که من دیده ام کم نیست پس بهتر است از ستاد سیاسی خودت بخواهی که یک بار دیگر اطلاعیه خودتان را مروز بکند واز اینجا به شما میگویم اجازه نمیدهم هر غلطی میخواهید در رابطه با خانوده من بکنید و بگوید دست از سرتان برنمیدارم حتی اگر باشدرودر با شما بایستم و در ... مطلب کامل

  «مزرعه حیوانات» هنوز تعطیل نشده است

  چه بسیار فعالان سیاسی دنیا که مردم و جوانان را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنند چرا که سمبولیسم شکل‌گرفته در آن فقط حکایت لنین و استالین و تروتسکی نیست و مابه‌ازای ماجراهای آن در بیشتر حکومت‌های تمامیت‌خواه و توتالیتر، واو به واو، تکرار می‌شود؛ داستانِ انگیزش به بهانه «خوابی» که میجر پیر برای حیوانات و مزرعه دیده، گرسنگی (فقر) و خشم ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  صبح روزی که همه منتظر آزاد شدن احسان بودند(«پنجشنبه 23 مرداد مصادف با 13 اوت») پلیس به او گفته بود که آماده باش که می خواهیم تورا آزاد کنیم! وقتی که خواسته بودند که اورا سوار کنند اواصرار کرده بود که دوستان من می آیند و باید وسایلم را هم آماده کنم که ببرم وقتی که پلیس فهمیده بود گفته بود قبول وسایل را بیاور ولی ما ترا ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  روشن است که مقامات آلبانیایی دخیل در بازداشت و آواره کردن آقای بیدی در مرز یونان سناریوی فرقه مجاهدین خلق در آلبانی را اجرا کرده اند ، چرا که وحشت رجوی از حضور اعضای نجات یافته از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی دلایل روشن و مشخصی دارد که با بود و نبود تشکیلات مافیایی این فرقه مافیایی در آلبانی پیوند خورده است. اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق ... مطلب کامل

  پیروزی اعضای نجات یافته از مجاهدین خلق در آلبانی بر فرقه رجوی و بازگشت احسان بیدی به تیرانا ـ آلبانی

  اواخر فیلم، یک قطار کوچک همراه با یک واگن را نشان می دهد که از خیل مسافران زیاد تنها چهار تن از دست زامبی های خونخوار نجات یافته و به سمت مقصد در حرکتند. این جا نیز مرد خبیث و خودشیفته که تا این زمان تعدادی و از جمله راننده قطار را قربانی زنده ماندن خود کرده بود به ویروس آلوده شده و قرار بود تا آخرین ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 ايران قلم. محفوظ است.