• ایران قلم:این همه صدام حسین در “جوار خاک میهن” برایتان بشگن زد، به جایی رسیدید که الان از فرنگ برسید؟    :   " بشکن زدن " که چیزی نیست، اگر ترامپ ، با دست های خودش صدام حسین را از قبر در بیاورد و به همراه ترکی فیصل و جولیانی ...
 • محمد حسین سبحانی: مسعود رجوی در کمای مغزی است    :    حضور مجاهدین خلق در عراق ، چه در اشرف و چه  در لیبرتی ، ظرفی بوده است که توهم اعضا را برای باصطلاح  روشن کردن دوباره موتور ارتش آزادیبخش   دامن ...
 • ایران قلم: سرکار خانم عاصمه جیلانی ! لطفا اشتباه آقای احمد شهید را تکرار نکنید    :   متاسفانه در گذشته آقای احمد شهید از  کانال منابع سازمان مجاهدین تغذیه می شدند، همان های که خود خشونت را تولید می کنند، و خود زندان ، زندانبان و شکنجه گر ...
 • سبحانی: مجاهدین ظرف بی بدیل جغرافیای عراق را جهت استمرار استراتژی خشونت برای همیشه از دست دادند    :   بنابراین جغرافیای عراق ظرف بی بدیلی برای مجاهدین خلق در راستای استمرار استراتژی خشونت و ترور و جنگ مسلحانه بود که مجاهدین خلق با حضور در آلبانی با صدای ...
 • محمد حسین سبحانی:سازمان مجاهدین در “مرداب” یک گام به جلو حرکت کرده است    :   سازمان مجاهدین بعد از سرنگونی صدام حسین باید بها و تاوان سیاسی و تشکیلاتی آغاز مبارزه مسلحانه و خشونت طلبانه را  تمام و کمال می پرداخت، ولی به ...
 • مصاحبه ایران قلم با سبحانی ـ هنوز زخم های خشونت و مبارزه مسلحانه التیام نیافته است    :   البته من قصد نداشتم که شورشیان فارک را با مجاهدین خلق مقایسه کنم، انچه اشاره کردم درس تاریخی است که سازمان مجاهدین می تواند از عمق نفرت و دوری مردم از ...
 • ترامپ گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا که کرونا دست ساز انسان نیست را رد کرد

  به نظر می‌رسد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در مورد منشاء شیوع ویروس کرونا حتی از سازمان‌های اطلاعاتی خود هم جلوتر رفته‌ است. او گفته است که شواهدی را ملاحظه کرده که نشان می‌دهد منشاء این ویروس یک آزمایشگاه در چین بوده‌ است. پیشتر، دفتر رئیس نهاد ملی اطلاعاتی آمریکا گفته بود که منشاء شیوع ویروس کرونا را در دست بررسی دارد. این دفتر در عین حال گفته است که مشخص شده است که ویروس کووید-۱۹ از لحاظ ژنتیکی یک ویروس “دستکاری” شده نیست. دولت چین این نظر را که این ویروس از آزمایشگاهی در آن کشور شیوع یافته رد کرده و آن را مورد انتقاد قرار داده است. از زمانی که این ویروس سال گذشته در چین ظاهر شد تا کنون دویست‌ و ‌سی هزار نفر را در جهان کشته است. شمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا به تنهایی به شصت و سه هزار نفر می‌رسد. از زمان گزارش شیوع این این بیماری فراگیر در شهر ووهان در چین تا کنون دست کم سه میلیون و دویست هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و شمار مبتلایان در آمریکا به یک میلیون نفر بالغ می‌شود. در نشست خبری روز پنجشنبه در کاخ سفید، یکی از خبرنگاران از آقای ترامپ پرسید: “آیا در این مرحله چیزی مشاهده کرده‌اید که به شما درجه بالایی از اطمینان بدهد که منشاء انتشار این ویروس موسسه ویروس‌شناسی در ووهان بوده است؟”

  ترامپ گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا که کرونا دست ساز انسان نیست را رد کرد

  برگرفته  از بی بی سی ـ 01.05.2020

  ترامپحق نشر عکسGETTY IMAGES

  به نظر می‌رسد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در مورد منشاء شیوع ویروس کرونا حتی از سازمان‌های اطلاعاتی خود هم جلوتر رفته‌ است. او گفته است که شواهدی را ملاحظه کرده که نشان می‌دهد منشاء این ویروس یک آزمایشگاه در چین بوده‌ است.

  پیشتر، دفتر رئیس نهاد ملی اطلاعاتی آمریکا گفته بود که منشاء شیوع ویروس کرونا را در دست بررسی دارد. این دفتر در عین حال گفته است که مشخص شده است که ویروس کووید-۱۹ از لحاظ ژنتیکی یک ویروس “دستکاری” شده نیست.

  دولت چین این نظر را که این ویروس از آزمایشگاهی در آن کشور شیوع یافته رد کرده و آن را مورد انتقاد قرار داده است.

  از زمانی که این ویروس سال گذشته در چین ظاهر شد تا کنون دویست‌ و ‌سی هزار نفر را در جهان کشته است. شمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا به تنهایی به شصت و سه هزار نفر می‌رسد.

  از زمان گزارش شیوع این این بیماری فراگیر در شهر ووهان در چین تا کنون دست کم سه میلیون و دویست هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و شمار مبتلایان در آمریکا به یک میلیون نفر بالغ می‌شود.

  در نشست خبری روز پنجشنبه در کاخ سفید، یکی از خبرنگاران از آقای ترامپ پرسید: “آیا در این مرحله چیزی مشاهده کرده‌اید که به شما درجه بالایی از اطمینان بدهد که منشاء انتشار این ویروس موسسه ویروس‌شناسی در ووهان بوده است؟”

  رئیس جمهوری گفت “بله، دیده‌ام” اما توضیح مشخص دیگری نداد. وی افزود: “و فکر می‌کنم که سازمان بهداشت جهانی باید خجالت بکشد از اینکه نقش اداره روابط عمومی دولت چین را ایفا کرده است.”

  دونالد ترامپ در پاسخ به درخواست یکی دیگر از خبرنگاران برای توضیح بیشتر در این زمینه گفت: “نمی‌توانم توضیح بیشتری بدهم چون مجاز به ارائه توضیح بیشتر نیستم.”

  • جامعه اطلاعاتی آمریکا: ویروس کرونا ساخته دست انسان نیست
  • دونالد ترامپ کمک به بودجه سازمان بهداشت جهانی را معلق کرد
  • چرا ترامپ از سازمان بهداشت جهانی شاکی است؟

  رئیس جمهوری آمریکا در عین حال گفت: “آیا چینی‌ها مرتکب اشتباه شدند یا اینکه مساله به صورت یک اشتباه شروع شد و بعد آنها اشتباه دیگری را مرتکب شدند یا اینکه شخصی عمدا مرتکب این عمل شد؟”

  دونالد ترامپ در ادامه افزود: “من درک نمی‌کنم که چرا به چینی‌ها اجازه داده نشد که به سایر نقاط چین سفر کنند اما به آنها اجازه دادند به کشورهای دیگر بروند. این بد است و این سئوالی است که باید جواب‌گو باشند.”

  روزنامه نیویورک تایمز در شماره روز پنجشنبه خود گزارش کرد که یک مقام ارشد کاخ سفید از تشکیلات اطلاعاتی آمریکا خواسته است این موضوع را بررسی کنند که آیا منشاء اشاعه ویروس کرونا یک موسسه تحقیقاتی در ووهان بوده است یا نه.

  یک مقام دیگر آمریکایی که از او نام برده نشده به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفته است که از این نهادها همچنین خواسته شده است که مشخص کنند که آیا دولت چین یا سازمان بهداشت جهانی در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا از انتشار اطلاعات در مورد آن خودداری کردند.

  نهادهای اطلاعاتی چه گفتند؟

  دفتر مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا که هماهنگی نهادهای اطلاعاتی آن کشور را برعهده دارد با صدور بیانیه‌ای کم سابقه در روز پنجشنبه گفته است که این اداره “نظر مشترک علمی” در مورد منشاء کووید-۱۹ را می‌پذیرد.

  این اطلاعیه می‌افزاید: “سازمان‌های اطلاعاتی همچنان با جدیت اطلاعاتی را که به دست می‌آید بررسی می‌کنند تا مشخص شود که آیا شیوع بیماری از طریق تماس با حیوانات آلوده آغاز شد یا اینکه نتیجه حادثه‌ای در آزمایشگاه ووهان بوده است.”

  این اولین واکنش نهادهای اطلاعاتی آمریکایی به این نظریه توطئه بود که ویروس کرونا به عنوان یک اسلحه بیولوژیکی تولید شده بود. این نظریه هم از سوی برخی آمریکایی‌ها با متهم کردن چین و هم از سوی برخی چینی‌ها با متهم کردن آمریکا مطرح شده است.

  آزمایشگاه ووهان چگونه جایی است؟

  موسسه ویروس‌شناسی ووهان در دهه ۱۹۵۰ تاسیس شد و محل استقرار اولین آزمایشگاه سطح ۴ امنیت بیولوژیکی در چین است.

  این نوع آزمایشگاه‌ها معمولا با خطرناک‌ترین عوامل بیماری‌زا سر کار دارند که برای آنها واکسن یا دارویی در دسترس بشر نیست. یکی از موضوعات مطالعاتی در آزمایشگاه ووهان بررسی ویروس‌های خانواده کرونا در خفاش‌هاست.

  بیشتر بخوانید

  • چرا تئوری آغاز کرونا از آزمایشگاهی در چین بالا گرفته؟
  موسسه ویروس شناسی ووهانحق نشر عکسAFP
  Image captionموسسه ویروس‌شناسی ووهان

  آزمایشگاه جدید را فرانسوی‌ها با هزینه ۴۴ میلیون دلار ساختند و این محل در سال ۲۰۱۵ آغاز به کار کرد. به گزارش نشریه علمی ساینس، بسیاری از کارکنان آن در تاسیسات مشابه در شهر لیون فرانسه آموزش دیده‌اند.

  داشتن یک آزمایشگاه ایمنی سطح ۴ با ارتباط با موسسات مشابه در سراسر جهان برای دولت چین مایه اعتبار و حیثیت جهانی است.

  اتهامات ترامپ علیه چین چیست؟

  دونالد ترامپ اخیرا به جنگ لفظی خود با چین بر سر شیوع ویروس کرونا شدت بخشیده است. پیشتر، مقامات کاخ سفید از برقراری “آتش‌بس” در جنگ لفظی دو طرف خبر داده بودند.

  روز چهارشنبه، رئیس جمهوری آمریکا گفت که دولت چین مایل است که او در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری شکست بخورد. آقای ترامپ پیشتر مقامات چینی را به پنهانکاری اولیه در مورد شیوع ویروس کرونا متهم کرده و گفته بود که اقدام به موقع می‌توانست مانع از گسترش جهانی این بیماری شود.

  • ترامپ می‌گوید چین می‌خواهد او در انتخابات ریاست جمهوری ببازد
  • کرونا و تئوری‌ توطئه؛ چین مقصر بود یا آمریکا

  او همچنین سازمان بهداشت جهانی را به پنهانکاری در مراحل اولیه شیوع ویروس در چین متهم کرده و به همین خاطر، دستور توقف کمک‌های مالی ایالات متحده به این سازمان را داده است.

  در مقابل، وزارت خارجه چین دولت آمریکا را متهم کرده است که با اینگونه اظهارات در صدد انحراف افکار عمومی از مشکلات خود در مقابله با این بیماری است.

  سخنگوی وزارت خارجه چین هم بارها این نظر را – البته بدون ارائه شواهد – مطرح کرده که شاید منشاء کووید-۱۹ آمریکا بوده باشد.

  به نوشته واشنگتن پست، دولت ترامپ به بررسی راه‌های تنبیه مالی چین پرداخته است که از جمله شامل صدور اجازه به دولت ایالات متحده برای طرح شکایت حقوقی برای دریافت خسارت یا توقف بدهی‌ها بوده است.

  • کرونا؛ آیا چین باید غرامت بپردازد؟

  چگونه ترامپ پیشتر با دستگاههای اطلاعاتی اختلاف پیدا کرد؟

  در ماه ژانویه رئیس جمهوری آمریکا اطلاعات دستگاه‌های جاسوسی در مورد ایران را “ساده‌نگری” خواند و همچنین ارزیابی آنها در مورد تهدیدات کره شمالی را غیرقابل قبول توصیف کرد.

  سابقه آمادگی دونالد ترامپ برای انتقاد و حمله به ارزیابی دستگاه‌های اطلاعاتی به زمان انتخابات سال ۲۰۱۶ باز می‌گردد که او این ارزیابی را که روسیه در مبارزات انتخاباتی مداخله کرده است زیر سوال برد.

  او همچنان از روسیه در برابر اتهام ادامه حملات سایبری در آمریکا و اخبار جعلی در مورد تلاش آن کشور برای تقویت موقعیت انتخاباتی خود دفاع کرده است با اینکه چند شهروند روسی در همین ارتباط تحت پیگرد قرار گرفته‌اند.

  مطالب مرتبط :

  غلامرضا شکری: رانده شدگان در عراق، واماندگان در آلبانی

  اما سوال اینجاست، چرا طی این سالیان نتوانستند به ان اهداف کثیف خود برسند تا زمانی که در عراقبودندو زیر بال و پر صدام قرار داشتند و میگفتند سید ریئس  مسیر را باز میکند و خودش میداند چه زمانی باید چکار بکند به قول آن مزدور امریکایی رجوی خائن چند میخ طویله !!!!!! حالا که بعد از چهار سال از عراق رانده شدند و در حال حاضر هم در ... مطلب کامل

  غلامرضا شکری: رانده شدگان در عراق، واماندگان در آلبانی

  حال سوال این است؛ چرا سران فرقه رجوی خفقان گرفته و هیچ خبری را در این رابطه منتشر نمی کنند در حالیکه اخبار شورش های آمریکا تیتر اصلی تمامی خبرگزاریهای جهان است. و چرا به خانواده کشته شدگان توسط پلیس وحشی این کشور تسلت نمی گویند ؟جواب خیلی ساده است: پا گذاشتن بر دم ارباب برای سران بدنام «مجاهدین» خط سرخ است و آنان هرگز جرات چنین گستاخی ها را ندارند. آنان همیشه نان را به نرخ روز می خورند.اگر چنین وقایعی در کشورهای لبنان و عراق و سوریه و هر کشوری که بنوعی با ایران در رابطه است، می افتاد همچنانکه قبلا هم دیدیم تمام دستگاه تبلیغاتی رجوی پشت آن می آمد و روزها حول تحولات میدانی در این کشورها طبق رهنمودهای طرف حساب های خود خبر تولید می کرد. اما حال که نوبت به ارباب رسیده رهبران حاضر در صحنه به سوراخ موش خزیده و لالمونی گرفته اند... وطن فروشان کاسه لیس ، چکمه های خونین اربابشان را لیس میزنند موسی دامرودی ، تیرانا ـ سایت نجات یافتگان از مجاهدین خلق در آلبانی ـ ایران آزادی ـ 03.07.2020 لینک به منبع با کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس نژادپرست در آمریکا موجی از اعتراضات شروع شد. و بدنبال این واقعه موجی از جنبش ضد نژاد پرستی بخش های زیادی از آمریکا و سپس چند ... مطلب کامل

  غلامرضا شکری: رانده شدگان در عراق، واماندگان در آلبانی

  مقاومتی که شما برای آن عیدی هم متصور شده اید، دراصل مقاومتی بود متوهمانه دربرابر سیر تاریخی کم وبیش طبیعی ای که ایران پشت سر میگذاشت واین سیر درجهت دادن قدرت بدست مسعود رجوی بوالهوس نبود. مقاومت سازمان متبوع شما دربرابر حوادث، ربطی به مردم ایران نداشت و تنها براثر افکار متوهمانه که گویا رهبری حق رجوی است ، انجام گرفت وبعلت ناموزون بودن آرایش قوا ، با ... مطلب کامل

  خداحافظ ! کسی که “وداع با اسلحه “را آغاز کردی

  در دبیرستان که بود داستان‌هایی به سبک علی دشتی می‌نوشت که آن وقت‌ها نام پر تلالویی در ادبیات به حساب می‌آمد. اما یک روز معلم شیمی که با ادبیات آشنایی داشت سر کلاس از چوبک سخن گفت. خیمه‌شب‌بازی منتشر شده بود (سال ۱۳۲۴) و تازه چوبک داشت آوازه می‌یافت. نجف آن کتاب را خواند و پس از آن روش نوشتن و نگاه کردنش تغییر کرد. «برای من مثل ... مطلب کامل

  خداحافظ ! کسی که “وداع با اسلحه “را آغاز کردی

  وقتی خبر دسنگیری را در سالن اعلام کردند همه همدیگر را نگاه می کردند که مریم رجوی کی رفته  است ؛ برای جواب به این سئوال با ترفند می گفتند که قبل از حمله اورا فرستادند و نسرین هم همراهش است افراد همه گیج و گنگ بودند چون کسی با بیرون ارتباطی نداشت همه چیز را باید سیمای کذایی فرقه دنبال می  کردیم البته یاد آوری کنم که اون فرد ... مطلب کامل

  خداحافظ ! کسی که “وداع با اسلحه “را آغاز کردی

  رجوی بعد از اشغال عراق در هرزمان که میدانست ضرر و زیانی متوجه فرقه مجاهدین است سکوت اختیار میکرد هنگام قتل روزنامه‌نگار  عربستانی خاشقچی تا به حال یک کلمه در تلویزیون و یا سایت مجاهدین درج نکرده است ، در جنگ یمن و بمباران وحشیانه مردم یمن توسط عربستان سعودی تا به امروز سکوت اختیار کرده است و حتی به روی مبارک خود نمیآورد،  زیرا ... مطلب کامل

  نگاهی به کتاب «موج سیاه»: بازنگری تاریخی درگیری‌های خاورمیانه

  تضاد میان مطالعات آکادمیک بر روی این کشورها و مسائلشان باورنکردنی است و اغلب موارد حق با نویسندهٔ کتاب است. داستان در سال ۱۹۷۷ در لبنان آغاز می‌شود، زمانی که سرزمین نویسنده در گیرودار جنگ داخلی بود. ایرانیان در تبعید همچون امام موسی صدر با فعالان شیعه در لبنان متحد شده و برای سرنگونی شاه نوار ضبط می‌کردند. انور سادات، رئیس‌جمهور مصر به اورشلیم پرواز کرد تا به ... مطلب کامل

  خاطرات غلامعلی میرزایی،قسمت ۱۷ ـ شیپور سرنگونی را می خواست رجوی بزند یا صدام حسین؟ اما چه شد؟

  ولی در صحبتهایی که بین نفرات که تبادل می شد این بود اینها را هم برای عراق نگهداری کنیم چون خود عرافیها بر اساس تجربه تانکهای قبلی که تحویل داده بودند رسیدگی به امکانات جنگی که داشتند زیر   صفربود و بخاطروعده های مستمرسرکردگان فرقه نفرات هم که سرنگونی در راه است و رهبری منتطر آماده شدن کارهای نکرده ماست هرچه سریعتر آماده شوید او (رجوی) شیپور راخواهد زد. ... مطلب کامل

  آیا جو بایدن می تواند اشتباهات ترامپ در رابطه با ایران را جبران کند؟

  با توجه به این شرایط، امن ترین اقدام برای دولت بایدن این است که بلافاصله پس از انتخابات ریاست جمهوری به تعهدات به برجام بازگردد و همه تحریم های مربوط به برنامه هسته ای ایران را لغو کند. چنین اقدامی جدیت دولت بایدن در کسب اطمینان از اتحاد بین المللی و رهبری ایالات متحده را نشان خواهد داد و به ایران برای بازگشت به تعهدات هسته ای انگیزه ... مطلب کامل

  آیا جو بایدن می تواند اشتباهات ترامپ در رابطه با ایران را جبران کند؟

  وقتی دید که تعداد زیادی علیرغم شرایط سخت در کمپ آمریکاییها اشرف را ترک کردند بر آن شد که شرایط دیدار خانوادگی را سخت تر بکند تا آنجایی که دیگر اجازه دیدار را نداد و گفت من اینکار را کردم و همه مسئولیت آنرا می پذیرم بدین سان جنگ بین خانواده‌های اسیران در قلعه اشرف را رجوی آغاز کرد ولی خانواده‌ها خاموش نشدن و پس ننشستند و با ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است.

  مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان می باشد

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 ايران قلم. محفوظ است.